Politie gaat verkeers- controle intensiveren ialte Randweg onbereikbaar oor bewoners Wetering Wethouder vindt project chemisch afval een succes Km vandaag in tie leusder krant1 v X 8B Thema-avonden van maatschappelijke organisaties PROFESSIONELE KWALITEIT MET JVC'S SUPER VHS, «KROTOL TOYOTA j OEI Opbrengst collecte Amnesty azen en zilverwerk atvreemd bij inbraak SERVA V0LV0 KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden orpsen regio Eemland kiezen voor samenwerking AUTO EEMHAVEN krant DONDERDAG 10 NOVEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 55 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginket KANTOOR LEUSD Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV (Van de redactie) ftSDEN - Dinsdagavond hielden het Rijkspolitiekorps Leus- en en de Gemeentepolitie Amersfoort een gecombineerde coholcontrole, die in Leusden en Amersfoort werd uitge- oerd. Met de controle werd het startsein gegeven voor een >rie verkeerscontroles, die in regionaal samenwerkingsver- ind tussen de korpsen van Amersfoort, Leusden, Bunschoten, nest en Baam de komende maanden zullen worden gehouden. korpsen hebben tot deze samenwerking besloten, omdat por de bezuinigen van de overheid de handhaving of verho- mg van de verkeersveiligheid naar de mening van de politie pder druk dreigt te komen. „Op dit moment hebben milieu en criminaliteitsbestrijding meer de aandacht van de politiek", dus een woordvoerder van het Rijkspolitiekorps Leusden. [onder te willen beweren dat dat onterecht is, vonden wij dat ik de verkeersveiligheid de nodige aandacht behoeft, temeer lar de minister van Verkeer en Waterstaat ook de zogenaam- '25%-regeling' (het terugdringen van het aantal verkeersdo- in met een kwart) hoog in het vaandel voert. Dan kom je niet ider intensieve en preventieve verkeerscontroles uit". Het samenwerkingsverband op gebied van verkeer tussen de schillende regionale korpsen, irin zowel Rijks-, als Gemeente- itie vertegenwoordigd zijn en als uniek kan worden omschre- kreeg in oktober gestalte. De itie hoopt daarmee flexibel te uien inspelen op de bezuinigin gen die op de korpsen afkomen. Door binnen de korpsen mensen vrij te maken en daarmee te schui ven, hoopt men op verantwoorde wijze de hoognodige verkeers controles naar behoren te kunnen uitvoeren „Het is niet ondenkbaar dat in dit kader een collega uit Leusden bij een verkeerscontrole m de Amersfoortse binnenstad be trokken wordt". „De maanden november en de cember zullen er regelmatig alco holcontroles worden gehouden", laat woordvoerder Van Mansom van het Korps Leusden verder we ten. „De mensen zullen er aan moeten wennen regelmatig met het blaaspijpje te kunnen worden ge confronteerd. De acties, zoals die dinsdagavond in Leusden werd ge houden, dragen voor een belang rijk deel een preventief en waar schuwend karakter. Iedereen moet blazen. Dat wil overigens met zeg gen dat degenen die te hoog sco ren bij de blaasproef er met een waarschuwing vanaf komen. Die gaan wel mee naar het bureau". Naast de alcoholcontroles, waar op de komende maanden de aan dacht is gefixeerd, zijn er ook ac ties in voorbereiding op ander ge bied. „Daarbij denken we bijvoor beeld aan controles op verlichting en beslagen ruiten. Het moet overi gens duidelijk zijn dat de acties, waarbij de korpsen van de regio Eemland zullen samenwerken, vooral gericht zijn op het terugdrin gen van het aantal verkeersdoden. Een intensieve parkeercontrole zou in dat verband bijvoorbeeld onzinnig zijn". De politie gaat de komende maanden het aantal verkeerscontroles opvoeren. De korpsen van de regio Eemland hebben daartoe de handen meen geslagen, om de acties, m een tijd van zware bezuwigingen, toch voldoende gewicht mee te kunnen geven. Scoutinggroep Impeesa wil in meuw gebouw de oude sfeer terugvinden. pagina 3. Bestuur van huize St. Joseph zet vrijwilligers in 't zonnetje. pagina 3. Het weer in Leusden: Zachter. pagina 3. Begroting 1989: „We moeten de tanker weer op de goede koers krijgen." Een interview met wethouder Com Verduin. pagina 5. Achtergrond: Gerrit Achterberg kwam in Leusden eindelijk tot rust. pagina 7. Sport: Weinig hoop voor TTCL. pagina 9. Winst voor BCL m matige wedstrijd. pagina 9. Bowlen: Djagos wint tegen concurrent Good Approach. pagina 9. Servicepagina. pagina 11 LEUSDEN - De collecte voor Am nesty International, die tussen 31 oktober en 3 november is gehou den, heeft in Leusden-Centrum en Leusden-Zuid 9.040,50 opge bracht. De helft van dat bedrag komt ten goede aan het landelijke secretariaat van Amnesty in Am sterdam, terwijl de andere helft van de opbrengst voor de doeleinden van de afdeling Leusden zal wor den aangewend. De collecte was een lokale activiteit, die paste in het kader van de landelijke actieweek van Amnesty International. (van de redactie) USDEN - „We hebben nu vlak achter ons huis een bushalte, lar we kunnen er niet bij," klaagt de heer M. Wagener. De deiijke halte op de Randweg bij de Middenweg is volgens ra minder toegankelijk dan hij zou moeten zijn. Wagener wnt op het Herikhof in de wijk De Wetering. Om de mensen n 't Ruige Veld terwille te zijn is er aan hun kant van de mdweg een halte geplaatst, waar lijn 118 stopt. Voor de mensen van de Wete ring is het ook aantrekkelijk om daar op te stappen, omdat volgens Wagener de haltes op de Asschat terweg te ver weg zijn. De plek op de Randweg, waar de bus stopt is echter alleen te bereiken via bosjes en graspaadjes die afgezet zijn met prikkeldraad. Bovendien moeten de bewoners van de Wetering de weg op een gevaarlijk punt over steken om bij de halte te komen. Deze situatie heeft vorige week m de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening al tot vragen geleid van het PvdA- raadslid Gert de Weerdt. Wethou der Joost de Jongh Jongh (WD) antwoordde hem toen dat het om een tijdelijke voorziening gaat, die over enkele maanden weer ver dwijnt. Dan stopt de bus niet meer op de Randweg, maar gaat linksaf 't Ruige Veld in. De halte op de Rand weg is niet bestemd voor de men sen uit de Wetermg. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het de bedoeling om de route van lijn 118 nog voor de uivoering van de ïueuwe dienstre geling te veranderen. Voor de mensen uit de Wetenng komt er volgens hem op de Randweg mets voor in de plaats. „Die plek is te gevaarlijk," zegt hij We zouden dan een halte moeten plaatsen in de buurt van het kruispunt As- schatterweg/Randweg Dat is weer te dicht bij de haltes van de Honds draf. Dat zou dus geen zm hebben." Volgens de voorlichter kunnen de mensen beter gebruik maken van lijn 117. „Daarbij hebben ze dan het bijkomende voordeel dat die in het weekend 's avonds langer door rijdt." ivshalte van Ujn 118 op de Randweg. Volgens een bewoner van de Wetering is het onmogehjk er veihg 'tuik van te maken. 'CHTERVELD - In de nacht van ffldag op dinsdag werd inge ven in de woning van de familie iinde Verjaagde Ruiterweg. De Ênode gasten waren door het :eren van de achterdeur de wo- 3 binnen gedrongen. De hele ^9 werd doorzocht. Ont- •md werden een klok, enkele vazen en zilverwerk. De waarde van de ontvreemde goederen is tot op heden nog niet bekend. Tijdens het onderzoek dat de politie instelde, bleek dat de da dels) bij een huis aan de Verjaag de Ruiterweg een trap had(den) weggenomen, die als bruggetje werd gebruikt over een achter de woning liggende sloot. De afraste ringsdraden waren ter plaatse doorgeknipt. De politie vermoedt dat de weg over de sloot en door een weiland als vluchtweg is ge bruikt. Via het weiland kwam men uit op het erf van een woning aan het Jannendorp. De politie verzoekt degene die in de betreffende nacht iets bijzon ders heeft gehoord of gezien con tact te willen opnemen, tel 03425- 1607. De verstrekte inlichtingen zullen vertrouwelijk worden be handeld. NCVB, KPOenVOC LEUSDEN - In het vrouwenont moetingscentrum 't Vooronder, in de kelder van het gemeentehuis, wordt woensdag 16 november een thema-avond gehouden, die de titel 'Met huid en haar' mee kreeg. Op die avond zullen kap ster Anja Dasselaar en schoon heidsspecialiste Marieke van^, der Kar een inleiding houden over de verzorging van huid en haar. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Voor meer informatie kunnen belangstellenden contact opne men met telefoonnummer 948322. „Voeding en gezondheid heb ben alles met elkaar te maken. Daarom zouden we in Nederland beter op onze voedingsgewoonten moeten letten". Tot die conclusie komt de Voedingsraad, dat de re gering adviseert over voeding. Het Voorlichtingsbureau voor de voe ding vertaalde deze richtlijnen naar de praktijk, zodat ze door iedereen zouden kunnen worden toegepast. De KPO-afdeling Leusden zal aan deze materie een thema-avond wij den, die dinsdag 15 november m De Kom aan de Hamersveldseweg zal worden gehouden. De avond begint om 20.00 uur. De afdeling Leusden-Centrum van de Nederlands Christelijke Vrouwen Bond (NCVB) houdt op maandag 14 november de maan delijkse bijeenkomst. Op de avond wordt het thema 'Groei naar geestelijke volwassenheid' cen traal gesteld. Dr J.J. Rebel, die als predikant verbonden is aan zie kenhuis De Lichtenberg, zal het thema inleiden. De bijeenkomst wordt gehouden in het Gereformeerd Dienstencen trum aan de Burgemeester de Beaufortweg 18. De avond begint om 19.45 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Informatie is verkrijgbaar onder nummer 948092 of 945372. (advertenties) AMERSFOORT PEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 (van de redactie) LEUSDEN - Volgens wethouder Corri Verduin (PvdA), die onder meer Milieubeheer in haar portefeuille heeft, is het project „Klein chemisch bouwafval" tot nu toe een succes. Vanaf 15 februari, toen het project startte, is er per woning ongeveer 10 kilo afval verzameld. In totaal is 900 kilo afval in de zogenaamde eco-container gedeponeerd. Het gaat daarbij om restanten van chemische stoffen zoals kitten, verf, verdun ners en purschuim, die bij de nieuwbouw van woningen nor maal gesproken weggooid zouden worden en in het milieu terechtkomen. Het project is een initiatief van de provmcie Utrecht, de gemeente Leusden en de Uithoornse bouwon derneming UBA, die betrokken is bij de nieuwbouw in 't Ruige Veld. Vanaf februari tot aan nu hebben de werknemers van dit bedrijf da gelijks afval verzameld. Dit afval gaat naar het afvalverwerkingsbe drijf AVR in Rijnmond. De slakken uit de ovens van dit bednjf worden in beton verwerkt. De stoffen die met verwerkt kunnen worden gaan naar depots m Oost-Duitsland en Engeland. Deze methode is volgens ad junct-directeur L.van Huik van UBA goedkoper dan het gebruik van gewone containers. „Die kosten 185,-- per stuk. Voor de container die wij leveren betaalt de gerbrui- ker 100,--. Omgerekend per huis kost het hele project 30 tot 40 gul den extra." Die kosten worden voorlopig betaald door de provincie Utrecht. Later komen ze voor rekening van de consument volgens het principe dat de vervuiler betaalt. Inmiddels hebben volgens de voorlichters van het project de gemeenten Am sterdam, Nieuwegem en Uithoorn ook belangstelling getoond. Wethouder Corri Verdum (PvdA) (lmks) deponeert samen met de provmciale gedeputeerde G.C. va/i Wijnber gen het eerste afval in de speciaal ontworpen container. Dat was de start in februari van het project .Klein chemisch afval'. Volgens Verduin is het project tot nu toe succesvol gebleken. 1 VOOR AUDIO EN VIDEO nu ook bij HAMERSVELDSEWEG 6a, LEUSDEN TEL. 033-943381 Passage Stadsdenne, Harderwijk tel. 03410-14554 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1