Omwonenden leggen zich niet neer bij nieuwbouw Sinterklaas komt dit jaar op schimmel naar Leusden )riedaagse vliegoefening Verbouwing muziekschool mogelijk vertraagd 'Denk eerder aan later' vanc Inbraak Autokraak Discussie avond ABTB Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden II I II IlilHlIl 'I IÉI Sinterklaas in De Blij hof Foulard Trio in de muziekschool Wijziging storingsnummer Exhibitionist KONIJNTJE IN DE WETERING •fi'fr'ft' •fr krant DINSDAG 15 NOVEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 56 HOOFOREDAKTEUR £USDEN - De omwonenden van de muziekschool hebben hun erzet tegen de nieuwbouw van dit instituut nog niet opgege- en. Maandag zijn de werkzaamheden hiervoor begonnen. De oorzitter van het bestuur van de school, de heer P.Janssen, eelde mee dat er een zogenaamde AROB-procedure is gestart tgen de verbouwing van het gebouw, dat gedeeltelijk aan de warteweg is gelegen en gedeeltelijk aan de Eikenlaan. Het zijn vooral bewoners uit deze buurt die zich in het verleden en ook nu dus, verzet hebben tegen de plannen van de muziekschool. De bezwaren golden vooral de ver wachte geluids- en parkeerover last Dat zijn ook de argumenten, die gebruikt zijn bij de nieuwe pro cedure. De gemeentevoorlichter, die bevestigt dat er tegen de meuwbouw opnieuw bezwaren zijn ingediend, zegt dat er een zitting in voorbereiding is waarop de be langhebbenden opnieuw gehoord zullen worden. Daarna neemt het gemeentebestuur een beslissing over schorsing of intrekking van de bouwvergunning. Volgens de heer Jansen zou dit betekenen, dat er een forse aan slag wordt gedaan op het budget van de verbouwing. „We zijn ver plichtingen aangegaan met de aan nemer en als er vertraging komt in de bouw, kost ons dat geld." Vol gens Janssen heeft de muziek school er alles aan gedaan om overlast voor de buurt te voorko men. Er is in de plannen rekening gehouden met allerlei akoestische voorzieningen om er voor te zorgen dat de bewoners geen last hebben van de school. In een perscommuniqué zegt het muziekschoolbestuur daarom dat volgens haar „de basis van de be zwaren met zozeer gelegen is m de gedeeltelijke meuwbouw van de school, maar veeleer in de overlast die omwonenden zeggen te heb ben van zwaar verkeer en cafébe zoek op en rond de Zwarteweg. Daarom acht het bestuur het geen juiste opstelling als op deze wijze tal van zaken, die met de nu al 14 jaar aan de Zwarteweg aanwezige muziekschool mets van doen heb ben, nu juist wel op de school ver haald worden. Dat is de reden waarom met de verbouwing is be gonnen, ondanks de bezwaren van de buren." De heer Van Veen, die namens de bewoners het woord voert, be vestigt de mtspraak van Janssen. „We vechten al 20 jaar voor de leefbaarheid van deze buurt," zegt hij. „Het gaat niet alleen om de muziekschool, maar er zitten hier ook drie cafés en een sportschool. De muziekschool verbouwt niet al leen, maar verandert ook de be stemming van het gebouw. Voor heen was er in de school geen uit- j voeringsruimte, waar muziek ge- 1 maakt kon worden. Dat zal nu wel het geval zijn. Er komt dus een heel ander gebouw." Van Veen vindt dat de verande ringen van de school deel zouden moeten uitmaken van het bestem mingsplan. Op die manier zouden de bewoners meer inspraak heb- j ben in de procedure. Voorlopig wachten ze het verloop van de AROB-procedure af. Wat de vol gende stap van de buurt zal zijn, wilde de heer Van Veen niet zeg gen. LEUSDEN - De vereniging voor Welzijn Ouderen Leusden (WOL) houdt deze week een groots opge zette manifestatie, onder het motto 'Denk eerder aan later'. De mani festatie, die dne dagen zal duren, gaat woensdag 16 november van start met een presentatie van het ouderenwerk in De Korf. De offi ciële opening zal omstreeks 13.30 uur worden verricht door wethou der Evelien Blom. Donderdag 17 november wordt open huis gehouden in alle wonin gen en instellingen m de gemeente, die met de bejaardenzorg te ma ken hebben. Vanaf 10.00 uur is ie dereen daar welkom Vrijdag 18 november wordt er. andermaal in De Korf, een zoge naamde welzijnsmarkt gehouden, waar organisaties en clubs met so ciaal-culturele doelstellingen zich zullen presenteren. De markt is vanaf 10.00 uur open. Prins Hannes meuwe regent bij de Puupenkoppen in Achterveld. Het weer in Leusden: Rustig. „De Onderlinge" is volwassen geworden. Prins Namsap ging. en kwam weer. Rubnek: Miniatuurtje. Nieuwbouw muziekschool: „Geen gebrek aan ruimte, wel aan goede ruimte": een interview. Leusdense EHBO 35 jaar oud. Begroting 1988: „Ik geniet van elk moment dat ik wethouder ben"; een gesprek met Joost de Jongh. Sport: Achterveld zet opmars voort. Gehandicapt Roda verliest. Leos boekt eerste winst. LHV na derde zege aan de kop. Leusden verliest temposlag met Deventer. pagina 3. pagina 3. pagina 5. pagina 5. pagina 5. maar pagina 6. pagina 6. pagina 7. pagina 8. pagina 8. pagina 9. pagina 9. pagina 9. mwonenden van de muziekschool, die vongjaar m het geweer kwamen tegen de nieuwbouwplannen, hebben fnieuw protest aangetekend. ACHTERVELD - Zaterdagavond tussen 16.00 en 19.00 uur werd in gebroken bij de heer E.S in Sine Cura. De voordeur, gesloten, werd geforceerd met een kleine koevoet of schroevendraaier. Er was wel geweld gebruikt. De voordeur was geheel vernield. Tij dens de inbraak was de bewoner thuis, maar deze heeft van het ge beurde niets gehoord. De daders zijn vermoedelijk, nadat zij merk ten dat de bewoner thuis was, weggegaan. Er werd mets ver mist. ACHTERVELD - In de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 no vember werden in de van Olden- barneveltstraat twee auto's ge kraakt. Bij de hoek van Oldenbarnevelt- straat - Verlaagde Ruiterweg werd de auto van de heer K. openge broken door het portierslot te ver nielen. Ontvreemd werden twee geluidsboxen. Geprobeerd werd ook de radiocassetterecorder weg te nemen doch dit is niet ge lukt. Wel werd deze beschadigd Ook werd geprobeerd een perso nenauto op de Oldenbamevelt- straat open te breken. Daar werd het portierslot beschadigd. LEUSDEN - Woensdag 16 novem ber is de laatste dag, waarop kaar tjes verkrijgbaar zijn voor het be zoek van Sinterklaas aan De Blij hof op 3 december. Alleen leden van I De Blijhof kunnen kaarten aan schaffen voor de feestdag die van 10.00 uur tot 11.30 uur en van 14.30 uur tot 15.00 uur wordt gehouden. Kaarten zijn af te halen bij De Blij hof, Lisidunalaan 2, op woensdag tussen 19.00 uur tot 20.00 uur. Lid maatschapskaarten dienen te wor den meegenomen. Niet-leden kun nen op donderdag 17 november nog een kans wagen, om een kaar tje a vijf gulden, te bemachtigen. Die mensen wordt aangeraden te bellen met 944951 of 946593. LEUSDEN - De Leusdense mu ziekschool presenteert op zondag JUSDEN - Het is zeker. Eindelijk komt Sinterklaas naar Leus- in op zijn schimmel. Voorgaande jaren kwam hij per koets, irmoeid als hij was na de voorafgaande tele visie uitzending, it jaar heeft hij hard aan zijn conditie gewerkt. Hij lijkt wel ren jonger. Zodat hij fit genoeg denkt te zijn om bij zijn in- cht in Leusden, op 19 november, zijn trouwe schimmel te innen berijden. Dit werd medegedeeld door twee van de vijf den tellende voorbereidingscommissie: de heren Van Schaik iVerhoef. BIEZENKAMP voorbereidingscommissie eft opnieuw nieuwe plannen smeed Belangnjkste uitgangs- int daarbij was dat vooral de sine kinderen die Sinterklaas led willen zien, aan hun trekken innen komen. Het programma iter in grote lijnen als volgt uit. HETEN zaterdag 19 november zullen na 13.00 uur een tiental Zwarte eten in Leusden arriveren. Op ik naar de plaats waar Sinter as welkom geheten zal worden or de loco-burgemeester, me- duw Evelien Blom. Men zal in n aantal wijken kunnen merken Sinterklaas in aantocht is. Sin tklaas stapt even na 13.00 uur bij Hamersveld op zijn schimmel, ©rafgegaan door de showband iirtato en omringd door nog ier Pieten, rijdt hij naar het ge entehuis. Overigens had Sinter as geen enkel bezwaar gehad ien het plaatselijk muziekkorps, ar tot grote spijt van de leiding it Lisiduna, had het korps op ze dag een belangrijk Con ors. ómato uit Hooalanderveen ver wierf inmiddels al vele prijzen en beschikt over veel majorettes, zo dat Sinterklaas op aantrekkelijke wijze bij het gemeentehuis zal arri veren Bij het gemeentehuis spe len al voor zijn komst de muzikan ten die behoren tot zijn persoon lijk gevolg, zodat wie de intocht mist, het zingen alvast kan oefe nen. NANDA Na de ontvangst door loco-burge meester Evelien Blom zal Nanda Rijnders de Sint, namens de Leus dense kinderen, welkom heten De Zwarte Pieten zullen daarbij hun kunsten vertonen. Kunsten met een chocolade-hoofdletter, bijna, want het schijnt dat zij emge toneelervaring hebben, vooral in het eendrachtig samenwerken. Sinterklaas zal bij deze gelegen heid de eerste verlanglijsten en te keningen in ontvangst kunnen ne men. Het ontvangstcomité wees er fijntjes op. dat nu het witte paard van Sinterklaas is meegeko men, het mogelijk is wortels, sui kerklontjes en oud brood mee te geven om zijn verblijf in Neder land te veraangenamen. Om ongeveer 14.00 uur verzame len showband, majorettes en Zwarte Pieten zich bij de Korf. om samen met Sinterklaas naar win kelcentrum de Biezenkamp te rij den. Sinterklaas gaat dan opnieuw te schimmel. Via de Hamersveld- seweg zal hij ongeveer om half drie de Biezenkamp bereiken. Daar zijn dan al enige tijd "bouw- pieten" bezig. Deze Pieten, waar van je zou vermoeden dat ze in hun vrije tijd padvinders zijn, zul len een aantal kunsten vertonen, met stellages en touwen. Volgens Frans van Schaik, lid van de voor bereidingscommissie "om de kin deren een indruk te geven hoe Zwarte Pieten toch steeds weer op de daken weten te komen". Even voor 15 30 zal Sinterklaas zijn komst in Leusden afsluiten met een bezoek aan bejaardenhuis 't Hamersveld. "Omdat de bewo ners het op pnjs blijven stellen, dat Sint ze ondanks de hoge leef tijd als kind wil blijven zien. Hij is tenslotte zoveel ouder". De Sinterklaas-intocht-commissie is bij het realiseren van haar plan nen met uitgekomen met de be schikbare 5000,-, waarvan 2500,- gemeentelijke subsidie "Dat lukte echt met" zei de heer Verhoef. "Hetgeen betekent dat de winkeliers iets meer zullen moeten bijdragen dan was be groot". De gemeente Leusden had een subsidie tot de helft van het noodzakelijke bedrag toege zegd. met een maximum van 2500,-. - Dank zij de me dewerking van de Achterveldse winkeliers is het ook dit jaar weer mogelijk dat de Sint zijn intrede doet in Achterveld. De intocht van Sinterklaas zal plaatsvinden zaterdag 19 novem ber. Om 14.00 uur zal de Sint worden verwelkomd op het bordes van Huize St. Joseph. Na deze verwel koming zal een route door het dorp worden gemaakt. De mu ziekvereniging DWS zal de stoet begeleiden. De route is als volgt: Start Huize St. Joseph. Hessenweg Ruurd Visser straat - van Geijnstraat - Rentick- straat - Jan van Arkelweg - Hessen weg - Pater Stormstraat - van 01- denbarneveltstraat - Verjaagde Ruiterweg - H. van Viandenstraat - W. van Amersfoortstraat - Deliana van Weedestraat - van Oldenbar- neveltstraat - Jan van Arkelweg - Hessenweg einde Ons Gebouw. Na het einde van de optocht zal er voor de kinderen nog gelegen heid zijn de Sint te ontmoeten in Ons Gebouw, waar zij hun teke ningen aan kunnen bieden. Als de Sint om ongeveer 15.00 uur zal zijn vertrokken zal er in Ons Gebouw een toneelstuk worden opge voerd door het Jeugdtheater Tin tel. De titel van het toneelstuk is "Heeft de maan ook billen" De toneelopvoering is alleen toe gankelijk voor kinderen. De toe gang is gratis Vorig jaar gebruikte Sinterklaas nog een een koets bij zijn bezoek aan Leusden en Achterveld. Hier verlaat hij Huize St Jozef m Achterveld. 20 november een concert van het Foulard Trio, dat bestaat uit Anne-Marie van den Berg (fluit), Tjamke Roelofs (viool) en Janine de Leeuw (piano). Het trio speelt werken van Marti- nu, Messiaen, Kaufman, Andries- sen en De Braai. Het concert begint om 13.00 uur en de entree bedraagt vijf gulden. Kinderen tot en met 18 jaar betalen twee gulden vijftig. Het ligt in de bedoeling om maandelijks concerten te gaan or ganiseren. De opbrengsten daar van komen ten goede aan de in richting van de aula in de nieuwe behuizing van de muziekschool. AMERSFOORT/LEUSDEN - Met in gang van 1 december wordt het telefoonnummer, waarop storingen in de openbare verlichting en ver keersregelinstallaties kunnen wor den doorgegeven, gewijzigd in 694417. Deze wijziging is het gevolg van de op handen zijnde fusie van de gasbedrijven van Amersfoort, Baarn en Soest, die samen zullen gaan in de NV Regionaal Nutsbe drijf Eemland. Per genoemde da tum gaat het ontwerp en onder houd van de openbare verlichting en de verkeersregelinstallaties over naar de Dienst Gemeentewer ken van Amersfoort. Die taken be rustten voorheen bij het Amers- foorts gasbedrijf. cJifverdedigingsjagers van het type F-15 nemen deel aan de oefening $oesterberg. LEUSDEN/SOESTERBERG - Met ingang van dinsdag 15 november vindt er op de vliegbasis en grote driedaagse oefening plaats. Ge durende drie aaneengesloten da gen oefent het Nederlandse en Amerikaanse personeel van de basis onder gesimuleerde oorlog somstandigheden op haar taken. Op die dagen zal er dan ook meer worden gevlogen dan te doen ge bruikelijk. De vliegbewegingen zullen zich van dinsdag 15 tot en met donder dag 17 november ook niet beper ken tot de daguren. Er moet reke ning worden gehouden met vluch ten vanaf 's ochtends zeven uur tot middernacht. Tijdens de oefeningen kunnen vliegtuigen ook andere dan de ge bruikelijke aanvliegroutes gebrui ken. Met name de vliegtuigen die schijnaanvallen op de basis uitvoe ren, kunnen via ongewone routes hun doel benaderen. Tijdens de oefeningen zal ge bruik gemaakt worden van de sire nes op de basis. Omwonenden kunnen hiervan hinder ondervin den. Er is een telefoonnummer be schikbaar, waar mensen met klachten en/of vragen over de oe fening terecht kunnen. Het num mer, 03404 -34222 (toestel 2060) is tijdens de oefeningen te bereiken. (advertentie) J Heel veel keukens van###» topmerken In onze 1 showroom. X U moet werkelijk zelt eens f komen kijken ACHTERVELD Woensdag avond zal door de A.B.T.B. afde lingen Achterveld en Leusden een discussieavond worden geor ganiseerd in Ons Gebouw. De aanvang is om 20.00 uur. De leden zijn met hun echtgenote, agrarische vrouwen van de KPO, bedrijfsopvolgers, vriend en vriendin deze avond van harte welkom. De discussieavond heeft als thema "Biotechnologie - Uitdaging of Be dreiging" Het is van belang het artikel over dit onderwerp door te lezen dat ïr de Boer en Tuinder van 28 oktobei heeft gestaan en mee te nemen naar deze discussieavond De inleiding voor deze discussie zal met behulp van een diaserie, gegeven door de KNBTB, zijn, (advertentie) waarna de discussie zal aanvan gen. In de levensmiddelenwinkels lig gen meer voedingsmiddelen die op de een of andere manier met biotechnologie in aanraking zijn geweest dan men waarschijnlijk zal vermoeden. Reden waarom ook graag de agrarische vrouwen en jongeren worden uitgenodigd aan deze discussie te komen deel nemen. LEUSDEN - In de buurt van Rozen- gaarde werd donderdagmiddag een exhibitionist gesignaleerd. Een naar schatting 30 tot 35-jarige don kerharige man, die onder meer ge kleed gmg in een bordeaux-rode pantalon, viel op verscheidene plaatsen m de buurt meisjes lastig. (advertentie) Tegels of plavuizen. Wi/ hebben de vaklui zelf in J huis om ze voor u te plaatsen dus alles in een hand. X HET0U0STI VERTROUWDSTE 40RES IN 0E OMGEVING [Êlllon den Brink Cinfrjfcfi) J?6 Rheotn 0UIS-190S1 nibi| Juli»Mii(kcnhu>i Bouw- Keukencentrum (advertentie) HET 0U0STE VERTROUWDSTE ADRES IN 0E OMGEVING mm m Ml lj]vt,n den Brink BSERVA V0LV0 Cantijner) 3?t Ruwen 0831b 1*051 ruk': iuluiunrttdlia AMERSFOORT PEALER bouw- Keukencentrum H Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 w iltxL ijjjgml iV/l SINTERKLAAS: Met schimmel?"

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1