'rins Hannes nieuwe regent ij Puupenkoppen in Achterveld LEUSDEN ïeen straf varkenshouder oor te grote veestapel ieusder krant Leusden Achterveld leusder krant: Bustocht naar Parijs Inbraak in personenauto Aanrijding LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w mkindegemeede' Rijden zonder rijbewijs Rustig plaatselijk nieuws genomen, waarmee het voor de scheldende Priris was gedaan. Hierna kwam het Raadslid Frans van Stapelbroek nog aan het woord. Vervolgens werd Gijs op de vloer neergelegd en bedekt met een groot plastic zwarte be kleding waarop een mooie nage bootste parkeerplaats werd ge plaatst. Tevens werd Evelien Blom verzocht nog even naar boven te willen komen ,.De parkeerplaats is gerealiseerd", aldus Frans ..Doch een ding ontbreekt nog en dat is de naam Prins Doerakplein." De wethoder kreeg een houten naambord op paal aangeboden. ..Ik wist niet dat dit nog niet m orde was gebracht", aldus Evelien Blom. Dank voor deze goede tip en we zullen er wel voor zorgen dat dit spoedig in orde zal worden gemaakt. Tijdens het wachten op het tijdstip dat de meuwe Pnns te voorschijn moest komen, werd er weer gezellig gedanst. Uiteindeijk werd het 11 minuten over 11 en gingen de gordijnen open. Op het podium stond een levensgroot ei waaruit plotseling de meuwe Pnns te voorschijn kwam. Dit was Johan van Dalen. Hij werd met een daverend ap plaus begroet ,,Ik ben inmiddels 11 jaar lid van de Raad Het is wel eens moeilijk om een meuwe Pnns te kiezen. Dit jaar was dit blijkbaar met zo moeilijk en sta ik hier als nieuwe Pnns. De zal als Pnns Hannes Puup de 13e deze periode over de Puupenkoppen regeren. Ik hoop dat net zo goed te zullen doen als mijn voorgan ger. Als Pnns alleen zal het niet lukken, daarom heb ik een adju dant benoemd. Dit is Gerard Horst, die ook reeds 12 jaar lid van de Raad is. We zullen ons best doen er met u allen een heel goed en Fijn Carnavalsfeest van te ma ken." De meuwe Pnns werd door de President onderscheiden met de Puup. Hierna werden door de Pnns twee meuwe Raadsleden voorgesteld. Dn waren Ben Janssen en Willem de Greef. Beiden werden door de Pnns onderscheiden met het Puupje. Hierna volgde een polo naise onder leiding van de Hofka pel. Na deze polonaise gingen de zaal deuren open en verscheen tot ie ders verrassing de Leusdense Pnns, Prins Namsap met zijn ge volg in de zaal. Ze werden met een daverend applaus ontvangn. De Prins en zijn gevolg werden door de Prins Hannes hartelijk ver welkomd. ..Dit is een grote verras sing voor ons. „We zijn heel blij dat u dit met uw raad hebt willen doen. Er is steeds een goede sa menwerking tussen onze ver enigingen geweest en ik hoop dat dit ook zo zal blijven. Pnns Nam sap werd herna door Pnns Hannes onderscheiden Prins Namsap hoopte dat de samenwerking zo zal blijven zoals deze momenteel is. „We hopen veel met u te kun nen samenwerken." Hierna wer den Prins Hannes en zijn adjudant onderscheiden. Na dit officiële gedeelte ging men weer een polonaise lopen waarna men nog tot iri de kleine uurtjes heel gezellig bijeen bleef. voor die gebieden in deze tijd van het jaar. Vorige week deden com puterverwachtingen denken aan een uitbreiding van het hogedrukgebied richting Scandinavië. Dat gaat niet door. De komende dagen lig gen wij tussen twee diepe de pressies, een boven de Oce aan en de ander boven Scan dinavië. Het hogedrukgebied ver plaatst zich geleidelijk naar het zuiden van Europa. De aandacht van de Duitse weerdienst gaat uit naar luchtdrukstijgingen boven Ijsland, zich uitbreidend naar onze omgeving. Enige voorzichtigheid lijkt mij ge boden. Erg slecht weer wordt het de volgende dagen in Grie kenland en Turkije. Een de pressie zal in die gebieden voor veel neerslag zorgen en voor een gevoelig daling van de temperatuur teweegbren gen. Nachtvorst lijkt daar niet onmogelijk. Bij ons is dat nog niet het geval. Een groot verschil met het huidige weer deed zich voor op 13 november 1972. Toen raasde een van de ergste or kanen over ons land en zorg de voor enorme schade. En zo schotelt de natuur ons ie der jaar weer een einder weermenu voor. Aktneel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag Sc aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F eli citatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUJSKRANT! Dinsdag 15 september. 20.00 uur: Thema-avond KPO over 'Voeding', De Kom, Hamers- veldseweg. 20.00 uur: Vergadering Planad viesgroep. Commissiekamer ge meentehuis. Woensdag 16 november. 13.30 uur: Opening manifestatie 'Denk eerder aan later" door wet houder Evelien Blom. De Korf. 20.00 uur: Thema-avond VOC onder het motto 'Met huid en haar', 't Vooronder, kelder van het ge meentehuis. Burgemeester Van der Postlaan 2. Woensdag 16 november 9.00 uur: Handwerkhobbyclub 'De Moes pot' Woensdag 16 november 20.00 uur: A.B.T.B. discussieavond 'Ons Gebouw' Donderdag 17 november 13.30 uur: Bejaardensoos 'Ons Gebouw' Vrijdag 18 november 20.00 uur: SVA kaarttoumooi kantine 'Sport park' Zaterdag 19 november 20.00 uur: KPJ revue 'Ons Gebouw' Zaterdag 19 november 14.00 uur: Intocht Sint Nicolaas start Huize St Joseph Zaterdag 19 november 15.00 uur Jeugdtoneel 'Oris Gebouw' Zaterdag 19 november 20.00 uur: Disco Show 'De Klaveet' Zondag 20 november 20.00 uur: KPJ revue 'Ons Gebouw' Zondag 20 november 20.00 uur: Disco 'De Klaveet' Maandag 21 november 20.00 uur CDA Vrouwenberaad hotel 'De Roskam' Dinsdag 22 november 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem 'Ons Gebouw' DINSDAG 15 NOVEMBER 1988 Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar 34.90 per half |aar, 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: 0e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. Pnns Hannes en zijn assistent temidden van de Raad van Elf. woorden ..Ik hoop dat u nog vele jaren zulke goede contacten met Achterveld zult hebben", besloot hij. Hiema werd het Raadslid Guus Horst bij de Pnns ontboden. Guus neemt afscheid als lid van de Raad. ,,Ik weet dat het je veel moeite heeft gekost om tot dit be sluit te komen", aldus de Prins „Doch we weten de reden waarom en dit is wel een doorslag gevende reden." Guus wordt hiema van steek en kleding ont daan. Daar hij nu in zijn overhemd stond was de Prins bang dat hij het koud zou krijgen. Hij kreeg een mooi shirt aangeboden in de kleur van de Halve Zooien waar Guus veel jaren lid van is geweest „Ik dank allen die mij al die jaren hebben gesteund", antwoordde Guus. „De Raad van Elf. hun echt genotes. de Hofkapel en zeker ook de dansmariekes. Zij waren geweldig en steeds present, ook al werd het wel eens laat, doch de andere dag waren ze er steeds." Daarna was het. de beurt aan de President van de vereniging Harry Voltman. „Zestien jaar was je lid van de veremging geweest. Zes tien jaar lid van de Raad en in die periode driemaal Prins en twee maal adjudant. Dank zij Eef, je echtgenote, is dit allemaal gewel dig goed gelukt Je hebt driemaal de sleutel mogen ontvangen, de bronzen, de zilveren en de gou den om Achterveld te openen. Dit is zeker een geschenk waard Als dank voor alles wat hij voor de veremging gedaan heeft, werd Gijs benoemd tot erelid van de vereniging. Eef kreeg als dank een mooie speld aangeboden Ook Guus Horts en zijn echtge note werden door de president bedankt voor hetgeen zij voor de vereniging hebben betekend Hij kreeg een mooi bord met op schrift aangeboden Vervolgens werd steek en cape van de prins door de president af- LEUSDEN - Evenals vorig jaar, or ganiseert het jeugd- en jongeren werk van de gemeente Leusden een dagtocht Parijs, speciaal voor de jongeren uit Leusden De reis begint op woensdag 28 december ('s morgens om 7.00 uur), terwijl de terugtocht een dag later wordt aan vaard. 's Avonds om 20.00 uur wordt het gezelschap weer in Leus den verwacht. De kosten voor deelname bedra gen ƒ35,- per persoon. Daarbij is een reisverzekering en een rondrit door Parijs inbegrepen Opgeven kan bij Roy Robbemond, telefoon 941247 (toestel 217) of 947614. LEUSDEN - Aan de Asschatterweg heeft een inbreker maandagmor gen m alle vroegte vergeefse po gingen ondernomen een auto weg te nemen. Een bewoner van een pand aan de Asswchatterweg werd rond zes uur gewekt, door een automobilist wiens auto ken nelijk niet wilde starten. Toen de man uit zijn raam keek om pools hoogte te nemen, constateerde hij geschrokken dat het om zijn eigen auto ging, waar een onbekende in had plaats genomen. De man belde de politie, maar die troffen me mand meer aan. Een signalement van de dader ontbreekt. LEUSDEN - Zaterdagavond, rond kwart voor twaalf, hield de politie op de Klepelhoek een automobi liste aan. die bij nader inzien met in het bezit van een njbewijs bleek te zijn. Het commentaar van de 19-ja- nge Leusdenaar C.P. luidde dat zij haar vriend wilde laten zien. waar om zij voor het rijexamen was ge zakt. Tegen de vrouw is proces verbaal opgemaakt. LEUSDEN - Bij een aanjding op de kruising Asschatterweg/Lapeerse- weg raakten twee auto's in de nacht van donderdag op vnjdag zwaar beschadigd. Bestuurder J. v d. B. uit Leusden verleende, komende van de Lapeerseweg, geen voorrang aan automibilist J. v.d. B. uit Barne veld. Persoonlijke ongelukken de den zich met voor De auto's moes ten worden weggesleept. Zaterdagochtend vroeg belde waarnemer Kielstra mij met de mededeling dat er bij hem 16 mm neerslag was gevallen in de nacht van vrijdag op za terdag. Nadat ik de slaap goed uit mijn ogen had ge wreven, kon ik bij mij niet veel meer noteren dan 2.7 mm. Soesterberg ving 14 mm. op en De Bilt 13 mm. Kenne lijk was er in het midden van het land iets uit de hand gelo pen. Een koufront, dat de be grenzing vormde tussen zachte en vochtige lucht en koudere en veel drogere, stagneerde boven de lijn Vlissingen-Twente. Juist bo ven het midden van Neder land ontstond in het front een golf, die de verplaatsing ver traagde en voor nogal buiige neerslag zorgde. Er werd daarbij ook onweer gemeld. Zondag passeerde het front eindelijk en dat was goed te merken. De vochtige lucht waren we kwijt en de zon was te zien, na enkele sombere dagen. Toch mogen we wat de zonneschijn be treft deze maand absoluut niet klagen. Op veel plaatsen is de normale hoeveelhexü van 50 uren reeds bereikt of zelfs overschreden. Na de maand april is dat niet meer voorgekomen. Alle maanden daarna waren te somber. In middels zijn we in koudere lucht terechtgekomen. Giste ren kwam eem hogedrukge bied bij Engeland aan en trok in oostelijke richting. Met een noordwestelijke stro ming werd nogal vochtige lucht van de Noordzee aan gevoerd. Hierdoor betrok de lucht in de loop van de och tend en er viel wat lichte re gen. De temperatuur bleef bij 11 graden steken. Het hoge drukgebied ligt vandaag vrijwel boven ons land en dat geeft zicht op vrij rustig herfstweer. De kans lijkt groot dat er toch vrij veel bewolking zal zijn, mede doordat de luchtaanvoer nog via de Noordzee zal zijn. De lucht kan daardoor veel vocht opnemen en dan ont staan op uitgebreide schaal stratocumulusvelden. De Britse Eilanden liggen in deze situatie aan de gunstige kant van het hogedrukge bied. In Engeland en Wales was het dan ook gisteren fraai weer, met veel zon en middagtempera turen van 13 graden. Een ongekende luxe Hannes en zijn adjudant stellen zich voor tijdens het prinsenbal van de Puupenkoppen. CHTERVELD - Zaterdagavond werd in Puupenkoppenland t nieuwe Carnavalsseizoen 1988-1989 geopend met het Prin- nbal. Om ongeveer 21.00 uur kwam Prins Doerak Puup de e de zaal van het '100 gram gebouw' binnen vooraf gegaan or de Dansmariekes, de Hofkapel en de Raad en vergezeld nzijn adjudant. zich op het podium te hebben gesteld verwelkomde de Pnns aanwezige Puupen en Puupin- il „Het is mijn laatste optreden Pnns en tevens neem ik ook cheid als lid van de Raad van zei Prins Doerak. „Wie als uwe Pnns te voorschijn zal ko- j n weet ik niet, doch ik heb wel i vermoeden dat het een goede zijn. Zoals u ziet zijn de dansma- kes weer geheel in het nieuw kleed. Het was wel een flinke gave, doch gelukkig kon de leniging dit nog wel opbren- De kleding is door dames ide Raadsleden gemaakt De EUSDEN/UT RECHT - De ïchtse economische politie- hter, mr. A. Weijsenfeld, vond derdag dat het een 60-jarige kenshouder uit Leusden ver ten kon worden, dat hij, in jd met wettelijke bepalingen, jaar geleden nog varkens 1 opgelegd. Gezien de omstan- heden werd de Leusdenaar ter zonder straf naar huis ge- ird. 1984 trad de zogenaamde Inte- wet Beperking Varkens- en mveehouderijen in werking. wet bepaalt dat varkens- en mveebednjven m „concentra- jebieden", waarin ook Leusden na 2 november van dat jaar met ;r mochten worden uitgebreid, 'af dat moment mogen varkens- ;ders met meer dieren m hun oude pnns verwelkomde in het bijzonder het erelid Cor de Vette en zijn echtgenote en wenste allen een hele goede en gezellige avond toe. Hiema volgde een polonaise waarna de danslustigen de vloer op konden De band Music All In zorgde er voor dat er gezellig kon worden gedanst. Het dansen werd afgewisseld met een show van de dansmariekes onder lei ding van Ans Houtveen Inmiddels was het uur van af scheid van de Pnns genaderd „Mijn uur van afscheid is nu geko men", aldus de Pnns. „Allereerst schuren hebben, dan zij bij de Landbouwtelling van 1984 hadden opgegeven. De Leusdenaar had in 1983 en 1984 helemaal geen var kens gehouden, in verband met ziekte. Volgens de bepalingen van de Intenmwet had hij dus ook hele maal geen recht op de 144 dieren, die hij invulde op zijn Registratie formulier Dierlijke Meststoffen 1986. Een situatie waarmee de vee houder zich „goedachtig geno men" voelde. Officier van justitie mr M. Daalmeijer kon zich dat wel een beetje indenken. „Ik vind dat meneer het ontzettend ellendig heeft getroffen," zei zij. „U valt tus sen wal en schip." Niettemin gold voor haar dat de Leusdenaar de wet had overtreden en dus eiste zij een boete van duizend gulden: de standaardeis bij overschrijdingen wil ik afscheid nemen van de Raad, hun echtgenotes, en de dansmariekes." De dames van de Raadsleden kregen elk een mooi gebakken puup aangeboden waarop stond 'Dank van Prins Doerak'. Vervolgens waren de dansmariekes aan de beurt Zij kregen elk een zilveren hangertje waarop de eerste letter van hun voornaam was aangebracht. Tot slot de leden van de Raad. Zij kre gen een mooi ingelijst schilderij tje. gemaakt door de echtgenote van de Pnns waarop een mooie te kening en de woorden "Bierdnn- kers zijn goede vrijers, doch ver geetachtig" Vervolgens kwam een van de dansmariekes aan het woord Zij bracht veel dank aan Ans Hout veen, die hen al dne jaar als leid ster veel steun gaf en hen veel had geleerd. Ook Donen, Tiny en tot 150 varkens. De omstandighe den in aanmerking genomen, vond de officier echter wel dat die geld straf in voorwaardelijke vorm kon worden opgelegd. De politierechter besloot hele maal geen straf op te leggen. Hij meende dat de Leusder varkens houder eerder het slachtoffer was geworden van wetgeving, dan dat de man zich er daadwerkelijk met aan had gehouden. „Maar ik heb de wet met gemaakt." verontschul digde Weijsenfeld zich. „Mij komt daarover geen oordeel toe, ik moet de regels alleen toepassen." TEVEEL Een 42-jarige varkenshouder uit Achterveld moet van de economi- Mien werd dank gebracht voor het maken van de kleding. Allen kregen bloemen. Vervolgens kreeg de scheidende Prins weer het woord „Het mo ment van scheiden is aangebro ken. Ik wil hier veel dank brengen aan de Raad van Elf, de Raad van Wijze Zotten, de dansmariekes en de Hofkapel voor hun geweldige medewerking, die ik al die jaren heb ondervonden. Ook het be stuur en de President veel dank, daar zij steeds voor 100 procent er achter gestaan hebben. Het is voor mij een geweldige tijd ge weest die ik met vlug zal vergeten In de zestien jaar ben ik dne maal Prins en tweemaal adjudant ge weest. Het waren hoogtepunten De echtgenote van de Prins en de echtgenote van de adjudant wer den bij hem geroepen. „Twee zus ters die al die jaren voor de volle 100 procent achter ons gestaan sche politierechter in Utrecht zes honderd gulden boete betalen De boer had vorig jaar teveel varkens op zijn bednjf gehad. „Ik was fout, klaar," luidde de heldere conclusie van de Achter velden Hij voert zijn bedrijf in een zogenaamd „concentratiegebied", waar pluimvee- en varkenshoude rijen sinds november 1984 niet meer mogen mtbreiden. De ver dachte had na die datum echter de hand weten te leggen op „een stel letje goede zeugen" van iemand die ermee ophield, een buiten kansje dat hij niet had willen laten lopen. Daarmee was de bezetting van zijn bedrijf uitgekomen op 184 „varkenseenheden", terwijl hij er niet meer dan 160 mocht hebben. Officier van justitie mr M. Daal meijer vond dat een boete van dui zend gulden waard. „Schrikbarend veel," oordeelde de Achtervelder En ook politierechter mr. A. Weij senfeld meende dat de overschrij ding te klein was om zo'n hoge boete te rechtvaardigen. Mede ge zien het magere inkomen in de var kenshouderij deed hij er vierhon derd gulden af. hebben. Doen ze dat niet dan red je het niet." Beiden kregen een mooi aandenken. Vervolgens werd de wethouder Evelien Blom, die inmiddels ook was gearri veerd, bij de Prins ontboden. „Ik heb als Prins veel contacten met u gehad die steeds in een goede sfeer verliepen. U hebt veel con tacten m Achterveld in verband met andere verenigingen. Heel wat schoenen zult u al naar Achter veld versleten hebben Als dank kreeg zij een mooie stenen schoen aangeboden waarin een mooie plant. Evelien Blom dankte voor de ontvangen attentie. „Het spijt me dat deze Prins weggaat", zei zij. „Deze Pnns heeft heel veel voor Achterveld betekend. Zeker voor wat betreft zijn medewerking voor het verknjgen van een par keerplaats bij de meuwe sport zaal. Het is fijn om in Achterveld te komen. Je ziet er steeds weer veel bekende gezichten. Als er hier in dit dorp met zo een geweldige medewerking van de bewoners was, dan was er hier zeker geen Carnaval meer Een ding moet me nog van het hart. Ik heb de Pnns de dames van de Raad allen een kus zien geven. Doch een is er buiten gevallen, zijn eigen echtge note. Dus voor ik van het podium ga, zal ik dit eerst goed maken." Dat gebeurde onder grote hilan- teit van de aanwezigen. Prins Doerak dankte Evelien Blom voor de door haar gesproken r L

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3