„Geen gebrek aan ruimte, maar wel aan goede ruimte" „Eigenlijk zou iedereen een cursus moeten volgen" ■eusder krone Geslaagde verkoop van UW-handwerk Aantrekkelijke, maar sobere en compacte ruimte voor muziekschool Leusdense EHBO werd 35 jaar geleden opgericht VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws DINSDAG 15 NOVEMBER 1988 Bij het ter perse gaan van deze krant waren er nieuwe ontwik kelingen rondom de nieuwbouw van de muziekschool. De be woners hebben hun bezwaren niet ingeslikt en zijn een AROB- procedure begonnen. Dat zou kunnen betekenen dat de nieuw bouw, die deze week is gestart, gestaakt moet worden. Details over deze zaak op de voorpagina van deze krant. LEUSDEN - De nieuwbouw van de muziekschool komt er. In zijn huidige kamer met een klein bureau, een tafeltje, twee smalle boekenkasten, een minipiano en maar enkele zitplaat sen, vertelt directeur Henk de Ridder hierover. Hetty van Vliet docente van de school, luistert mee. Al 14 jaar heeft De Ridder reikhalzend uitgekeken naar een gebouw, waar zoveel moge lijk Leusdenaren, zonder geluidsoverlast van en naar andere kamers, kunnen luisteren naar plezierige muzikale geluiden. De subsidie van de gemeente, na vele jaren, was voor hem bovendien een teken van erkenning voor de Stichting Muziek school Leusden. Dat ondanks de grote angst van de buurt voor geluidsoverlast. Dat laatste betekende een stevige aanslag op het budget. „De trefwoorden van de nieuw bouw zijn compact en sober", be gon directeur Henk de Ridder op te merken. „Alle ruimtes komen dicht bij elkaar en bovendien wordt het zo goedkoop mogelijk. Dit komt, omdat de gemeente beperkte mid delen beschikbaar stelde. We moesten uiteindelijk kiezen tussen twee plannen, namelijk een ver bouwing of een gedeeltelijke hieuwbouw. Al spoedig bleek de verbouwing wel compact, maar met meer sober te zijn. Als je m een bestaand gebouw voorzieningen wilt aanbrengen voor het drastisch verminderen van geluidsoverlast, dan wordt dat gauw peperduur Er is altijd wel ergens een lek in het dak, wat extra geld kost. Het ge bouw kan dan ook met gebruikt worden voor lessen en uitvoerin gen. Om die reden stond de ge meente achter de nieuwbouw." „We hebben geen gebrek aan ruimte. We hebben alleen wel ge brek aan goede ruimte. Het ge bouw wordt aan beide kanten inge pakt door meuwbouw. Op begane grond aan de kant van de Eiken laan zijn de zaalruimte - de aula - en slagwerkruimte. Daar onmid dellijk in de buurt is een studio om door Anne Bunt opnames te kunnen maken. Ook is een garderobe met stoelen. In het al bestaande deel tussen die nieu we ruimtes en het bestaande ste nen gebouw komt een gang, een keuken, een kleine garderobe en kasten. En in het centrale stenen gebouw komen behalve een gang, brandvoorziening, een balie en weer een kleine garderobe de boekhoudig, administratie, docen tenkamer en directiekamer. Aan de kant waar momenteel nog de ingang is, zijn behalve een gang, een cv-ruimte en toiletten vier lo kalen. Dne lokalen van 25 vierkan te meter voor individuele- en groepslessen en een groter lokaal voor klassikale lessen gepland „Verder zien we op de eerste etage van het bestaande gebouw een opslag voor instrumenten, een coordinatieruimte en archiefruimte en, aan de andere kant van de gang, een cursus annex biblio theek en vergaderruimte. En zoals op de begane grond komen er bergruimtes, een noodladder en een toilet aan de kant van de huidi ge ingang vier lokalen. Die lokalen zijn alle voor individuele- en groepslessen." „In het programma van eisen is uitgegaan van een gebouw, dat ge baseerd is op het huidige aantal leerlingen. In oude aanvragen ston den weliswaar individuele leska mers, maar nu zijn alle geplande lokalen geschikt voor groepsles sen met maximaal vijf leerlingen. Dat wil zeggen, bij met al te grote kamervullende instrumenten. Meestal gaat het om dne leerlin gen. Met het formaat van de loka len valt dus volgens ons goed te werken." Hetty van Vliet merkt op, dat het in deze zuinige tijd eigenlijk bijzon der is, dat er een meuwe muziek school wordt gebouwd. En Henk de Ridder vult aan: „Vijf jaar gele den hebben we spannende bezui nigingsoperaties meegemaakt. De gemeente stelde de noodzaak van een eigen muziekschool ter discus sie. Nieuwbouw betekent dus, dat de gemeente in ieder gaval het bestaansrecht erkent en er boven dien wat voor over heeft." „Dat is heel wat, als je bedenkt, dat ik nu 14 jaar directeur ben en mijn eerste kennismakingsge sprek met de gemeente al over een nieuw bouwplan ging. Vroeger kwam de gemeente met het ene na het andere meuwe plan. Telkens iets nieuws, waar ik wel eens moe van werd. Bijvoorbeeld, naar het Ansfndushuis of naar de kelder van de gemeente en na vele onge realiseerde plannen dus nu uitein delijk de toezegging, dat het ge bouw aan de Zwarteweg over drie jaar vrijkwam. Maar ondanks deze moeizame planning ben ik vooral blij, dat alle politieke partijen in de raad unaniem achter het voorstel van het college van b. en w. inzake nieuwbouw stonden." LESGEBOUW De Ridder gaat in op de onder werpen geluidshinder en akous- tiek. „In de acht lokalen kan gelijk tijdig les worden gegeven, zonder dat men elkaar hoort. In vergelij king met de huidige lokalen is dat een geweldige winst. De leska mers, die we nu gebruiken, zouden als spreekkamer bij de Sociale Dienst worden afgekeurd. Het ge luid wordt bij ons bovendien nog versterkt. Daarom zal de meuwe situatie een verademing voor ons zijn. Eindelijk eens rust in je eigen leslokaal! Niet bang hoeven te zijn, dat je anderen met ensembles stoort. Een groot winstpunt!" „De vraag of het akoustisch ple zierig wordt voor de docenten en leerlingen, kunnen we op voor hand met precies beantwoorden. Dat is in het artistieke akoustische vak altijd afwachten. Van de bouw van concertzalen weten we al, dat aan de akoustiek ervan ook achter af nog moet worden gesleuteld. Wat zeker is, dat uitsluitend rechte en haakse muren minder gunstig is voor de akoustiek. Daarom zal het plafond enigszins schuin lopen om een plezieng akoustisch effect te behouden." „Wat betreft de geluidshinder naar de omgeving heeft de buurt een soort fobie ontwikkeld tegen elke denkbare overlast. Hoewel de angst voor geluidsoverlast bijna niet meer redelijk is te noemen, wilde het bestuur daaraan zonder meer tegemoetkomen. De advi seurs hebben in opdracht van het bestuur aanzienlijk hogere eisen gesteld dan wettelijk is verplicht. Dus wettelijk wel toelaatbaar ge luid wordt gedempt met een extra dikke muur. Verder hopen we de buurt ook gerust te stellen, door inzake de geluidsbeheersing en akoustiek adviezen te vragen aan het bureau Lichtveld Buis en Part ners te Utrecht. Dat bureau advi seerde eerder de gemeente bij de bouw van de Korf en verwierf ook bij andere gemeentes een naam op het terrein van de bouwfysische begeleiding. Hoewel we gedekt zijn, blijft het natuurlijk jammer, dat dit hoge kosten met zich mee bracht, terwijl het budget vastligt." BESTAANDE GEBOUW „De muren worden wel gestuca- doord, er komt een meuwe vloer bedekking, maar er gebeurt wat de Henk de Ridder:„Met het formaat van de lokalen valt goed te werken." geluidshinder betreft niets. Dat hoeft ook niet, omdat er in die het centrale bestaande gebouw geen les wordt gegeven. Daarin zitten de ruimtes voor de administratie, di rectie, bibliotheek, docentenka mer, archief en vergaderruimte. Verder komen er aan de kant van de huidige ingang nieuwe parkeer plaatsen, zodra de brandweer weg is, aan de overkant van het weg getje. Aan de Eikenlaan komen zes parkeerplaatsen met sleutels voor de docenten." AULA EN SLAGWERK „De aula is berekend op 100 man publiek. Dat aantal varieert verder met de grootte van het podium, omdat dat uit losse segmenten be staat. Afhankelijk van het aantal mensen dat optreedt, kan het gro ter of kleiner worden gemaakt. Omdat de meeste concerten in Leusden als regel niet meer dan 100 man publiek trekken, moeten we hooguit bij echt grote manifes taties naar elders uitwijken." „Met de kleine studio zijn we bijzonder blij. We hebben met ge noeg geld om die professioneel in te richten. Misschien alleen voor een cassettedeck. Maar het punt is, dat die studio m ieder geval bij de bouw is meegenomen. „Ook hier is de zorg voor mini male geluidsoverlast groot ge weest. Dat kan eenvoudig worden berekend. Er komt een akousti sche vloer- en wandbedekking, vooral naar de buitenkant, de kant van de Eikenlaan. In dat verband is het jammer, dat we op onze kavel naast de zaal en de slagwerkruim tes niet zelf mogen bouwen. We hadden dat op zo groot mogelijke afstand gedaan van die ruimtes, waardoor de geluidshinder zeker minimaal is." „Zoals bekend, neemt die enorm af met een kleine toename van de afstand. Maar nu dat niet mag heeft men het zekere voor het onzekere genomen. Daardoor moesten de voorzieningen extra zwaar worden. En dat vermindert het budget weer met tienduizenden guldens, waar door je weer minder overhoudt voor muzikaal educatieve zaken." „Verder komt elke strop voor rekening van het bestuur. Dat wenst ten allen tijde de eer aan zichzelf te houden. De docenten en de directie zijn dan ook gelukkig met het feit, dat binnen het bestuur de deskundigheid aanwezig is om dit project in eigen beheer te heb ben en houden. Zo is de voorzitter van het bouwteam ingenieur D. van Dorp." „De consequentie van de sober heid is, dat we op andere manieren aan meer geld moeten zien te ko men. Zo organiseren de docenten van onze school gedurende negen maanden elke maand een bouw- concert. Zonder vast te willen leg gen, wie die concerten geven, spelen docenten een musici, daar bij in ieder geval een belangrijke rol. We hopen door gennge en treeprijzen zoveel publiek te trel ken, dat de opbrengst voldoende voor de inrichting van de aula Hetty van Vliet vult aan, dat er nc meer activiteiten worden geplam „Die vernemen de leerlingen v het bulletin van de Muziekschool „En", stelt Henk de Ridder, „er vo gen berichten aan de pers." DOCENTEN „In elk stadium hebben we ci pieen van tekeningen versprei aan de docenten en hen ook verd< op de hoogte gehouden. Er is reki ning gehouden met adviezen va de docenten over de grootte van d lokalen, over de plaats van de d< centenkamer en nog een aant praktische zaken. En er is gelege: heid geweest in te spelen op ee materie, die langzamerhand bij d betrokkenen concreet begint t worden. Ik heb zelf de verwac! ting, dat de nieuwbouw het onde: wijs ten goede komt. En daar gai het uiteindelijk om." „Dat de plannen uiteindelijk ge baseerd zijn op het huidige leerlij genbestand en niet op een prognc se, kon niet anders. Het was gee haalbare kaart een prognose te ge ven. De gemeente zag dat niet zj ten, nu bekend is, dat de bevol kingsgroei zal stoppen. We passé er precies in. Hoewel we ee wachtlijst hebben en het roostg naar verhouding vooral op di woensdag helemaal dichtslibt, ka ik mijn verhaal over meer ruim! nog niet hard maken." „Na 14 jaar strijd heb ik het g< voel winst te hebben geboekt. Al binnenkort met de bouw wordt b- gonnen, zal ik toch wel eventjf zeggen, dat ik er langzamerhaji wel aan toe was. Ook de ,adrrur stratie zal blij zijn. Vroeger zate we met zijn drieën in een hok D gesprekken met de ouders moe ten dan op de gang worden g< voerd. Dat was niet plezierig va de interne en externe sociale co: tacten. En eindelijk is de oude s tuatie van ooit zelfs vijf dependai ces afgelopen. Alleen de lessen c klassiek orgel m de Koningsh blijven daar. LEDEN LEUSDEN - "Iedereen is in staat een EHBO-diploma te behalen. Eigenlijk zou in elk gezin iemand moeten zijn met een EHBO- diploma", dat is de stellige overtuiging van de voorzitter van de Leusdense EHBO-vereniging, Jan Bergsma. In de 35 jaar dat de vereniging in Leusden bestaat behaalden in totaal zo'n 600 mensen het "eenheidsdiploma" voor EHBO-ers. De laatste ja ren komen daar elk jaar rond de 25 diploma's bij. De jange EHBO-veremging heet voluit de "Koninklijke Neder landse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken afdeling Hamersveld te Leusden". Het woord "Hamers veld" in de officiële naam maakt al duidelijk dat het om een ver eniging gaat die al bestond, toen er van Leusden nog geen sprake was. Net als zovele andere ver enigingen in het oude Hamers veld had ook bij de EHBO-ver- eruging pastoor Kitselaar zijn in breng gehad Het zal dan ook nie mand verbazen dat de huidige EHBO-veremging vroeger deel uitmaakte van de landelijke Katho lieke EHBO-veremging Pas vong jaar werd besloten om zich aan te sluiten bij de "algemene" lande lijke vereniging De katholieke signatuur bleek met meer gedra gen te worden door het overgrote deel van de leden. beperkt tot de oefenavonden. Ook het zevende lustrum van de vereniging gaat voorbij zonder een receptie of groot feest. Het enige dat georganiseerd wordt ter gelegenheid van het 35- jang bestaan is, hoe kan het an ders, een speciale oefenavond. Die oefenavond wordt deze week gehouden in de vorm van "onder linge wedstrijden". Vier ploegen van dne Leusdense EHBO-ers worden om de beurt geconfron teerd met een ongevalssituatie in het bejaardentehuis "Hamers veld". Ohder het toeziend oog van de overige leden en een zeer des kundige jury zullen de ploegjes zich zo goed mogelijk moeten pre senteren. Een kopje koffie en mis schien een gebakje en een drankje na afloop complemente ren dan het hele "feest". "We zijn nu eenmaal geen carnavalsver eniging", zo lijkt voorzitter Bergsma zich haast te excuseren. CURSUSSEN De belangrijkste activiteit van de EHBO-vereniging bestaat uit het organiseren van cursussen Elk jaar wordt een EHBO-cursus gege ven voor beginners. In 20 weken krijgt de cursist de gelegenheid om zich voor te be reiden op het examen dat aan het eind van de cursus afgelegd moet worden Dat behalen van het di ploma is een behoorlijk seneuze zaak. Een arts en een instructeur nemen het examen af. Diegene die slaagt, krijgt het zogenaamde "Eenheidsdiploma" met de bijbe horende draagspeld Dat "een heidsdiploma" zorgt er voor dat een dnetal landelijke verenigin gen ook werkelijk een "eenheid" vormen. De "Koninklijke Neder landse Bond voor Reddingwezen en EHBO- het Oranje Kruis" be paalt uiteindelijk de cursusstof en is verantwoordelijk voor de diplo^- ma's. De "algemene" en "katho lieke" EHBO organisaties werken daartoe samen met het "Oranje Kruis". De hele regeling heeft de officiële goedkeuring van de overheid, zo blijkt uit een beschik king van de staatssecrefaris voor volksgezondheid en milieuhy giëne. Het diploma dat de cursist na het behalen van het examen knjgt uit gereikt is voorzierrvan de handte-~ kening van het hoofd van de poli tie. In Leusden tekent de burge meester de diploma's. In geval van ramp kan elke EHBO-er zich op deze manier legitimeren. Ook mensen met examenangst kunnen kennelijk een diploma be halen. In de praktijk slaagt ruim 90% van de deelnemers aan een cursus voor het diploma. Dat di ploma is trouwens maar een be perkte tijd geldig. Na twee jaar is het diploma en bijbehorend legiti matiebewijs verlopen. Alleen als de EHBO-er per twee jaar in totaal 16 "opfnsavonden" bijwoont, blijft het diploma zijn geldigheid be houden. GESCHIEDENIS Uit de eerste jaren van de ver eniging is weinig bekend. "De no tulen werden bijgehouden in een schoolschriftje Dat schoolschriftje hebben we trouwens niet eens. Het enige wat we zeker weten is dat het 35 jaar geleden om een erg kleine vereniging ging. Hoe groot was Hamersveld nu helemaal?", zo denkt voorzitter Bergsma hardop. Van de oude garde is er niemand meer betrokken bij de vereniging. "Zelf kwam ik in 1974 bij de vereniging. Toen was er nie mand meer die de beginjaren had meegemaakt", herinnert Bergsma zich Eén naam is echter onverbre kelijk verbonden aan de EHBO- veremging. Dat is de vong jaar overleden Jan Smal. Jan Smal was 25 jaar lang een enthousiast voor zitter van de EHBO-vereniging. De EHBO-veremging "Hamers veld" is een typische vereniging voor mensen die iets willen doen Feestjes komen niet voor op de jaaragenda van de vereniging. So ciale contacten blijven meestal De Leusdenaren die zich aanmel den voor een beginnerscursus worden door de EHBO-veremging met direct als lid ingeschreven. Lid van de veremging wordt men pas als men laat blijken dat men door wil gaan met het bijwonen van de acht tot tien vervolgavon- den per jaar "Het gaat dan meer om het uitdiepen van het geleerde in de basiscursus", aldus voorzit ter Bergsma. Voor het bijhouden van het geleerde is best een be hoorlijke belangstelling. Momen teel telt de veremging zo'n 80 le den. Dat zijn er teveel om in één keer bij elkaar te hebben op een oefenavond. Vandaar dat het be stuur gedwongen was om weke- lijk slechts de helft van het aantal leden te laten oefenen. De week daarop komen de andere leden dan aan de beurt. Kennelijk speelt de leeftijd geen rol. De veremging telt in haar midden leden m de leeftijdsgroep van 17 tot ruim 70 jaar. INSTRUCTEURS Omdat de vereniging te groot is voor één instructeur pnjst het be stuur van de EHBO zich gelukkig dat men kan beschikken over een tweetal instructeurs. Uit eigen kring komt Irene Maes. Zij heeft na de beginnerscursus ook de no dige kadercursussen gevolgd en mag zich nu officieel EHBO-in- structrice noemen. Mevrouw Maes geeft les aan alle beginners. Oud-directeur Voortman van Lisi- dunahof geeft als suis de nodige ondersteuning. Piet Nierkens zorgt er voor dat de "echte" leden van de Leusdense EHBO-ver eniging hun vervolgavonden kun nen houden. De heer Neerkens doet zijn werk onder toeziend oog van een andere arts, de heer Van Balen, wetenschappelijk mede werker aan de Universiteit van Utrecht HULPVERLENING in Leusden erg goed tussen EHBO en Rode Kruis" beweert Bergsma. Er blijkt en gentlemens agree ment te bestaan waarbij is afge sproken dat de Rode Kruisafde- ling geen eigen EHBO-cursussen organiseert Om verwarring bij het publiek te voorkomen zal men de twee organisaties nooit tegelijk op een Leusdense jaarmarkt aantref fen. De Hamershofmarkt is voor het Rode Kruis, de EHBO-ver emging zal men alleen achter een kraam op de jaarlijkse Biezen- kampbraderie aantreffen. GEEN BLOED "Jammer genoeg denken veel mensen dat een EHBO-cursus een bloederige en vieze toestand is. Niets is minder waar", aldus de voorzitter, die van mening is dat de EHBO-vereniging van dat image af moet komen. "In prin cipe vertellen we dat hulp gege ven kan worden met de handen in de zak. De mens staat namelijk centraal. Vaak helpen we een slachtoffer meer met een opbeu rend woord dan met het aanleg gen van het juiste verbandje", al dus Jan Bergsma. Namaakbloed ziet een cursist alleen bij één van die avonden waarbij leden van een "LOTUS-groep" optreden als slachtoffer. LOTUS staat voor "Lan delijke Organisatie Tot het Uit beelden van Slachtoffers". In Leusden bestaat er niet zo'n groep, in Nijkerk echter wel. Nij- Een demonstratie van de Leusdense afdeling van de EHBO De afdeling bestaat 35 jaar. "Gelukkig hebben we nog nooit te maken gehad met een grote ramp in Leusden", aldus voorzitter Bergsma. Toch staan de EHBO-ers klaar om in te springen als er een catastrofe plaats vindt. Al is het op treden van de EHBO-ers (geluk kig) nog met erg spectaculair ge weest. bij tal van gelegenheden bemerkt men dat de EHBO-ers pa raat zijn. Men treft de Leusdense EHBO-es aan bij zaken als wieler rondes, het bouwdorp, paarden sport-concoursen en andere sportevenementen en jaarmarkt. De EHBO-ers worden vaak aange zien voor mensen van het Rode Kruis Jan Bergsma legt echter uit dat het om twee totaal verschil lende organisaties gaat. "Gelukkig is de verstandhouding kerkse leden spelen dan ook van tijd tot tijd slachtoffer tijdens een Leusdense oefenavond. BEDRIJFSLEVEN De Leusdense EHBO-vereriiging laat de buitenwacht wel iets mer ken van het 35-jarig bestaan. Alle Leusdense bedrijven kunnen een bnef verwachten van de EHBO- vereniging waarin de vereniging zichzelf presenteert. Het bedrijfs leven wordt in de brief onder meer opgeroepen om zich aan te melden als donateur. Toch zou het bestuur ook graag willen dat zich vooral uit het bedrijfsleven meer cursisten melden. "In het kader van de ARBO-wet worden bedrij ven trouwens verplicht om men sen met een geldig EHBO-di ploma onder hun personeel te hebben", weet Jan Bergsma. Naar de memng van de voorzitter zou den alle onderwijzers, sportlei ders, jeugdwerkleiders etc. een EHBO-cursus moeten volgen. La ter komt Bergsma echter tot de conclusie dat elke opsomming met juist is. "In elk gezin zou mini maal iemand moeten zijn met een diploma". REANIMATIE Ook een reanimatiecursus volgen kan bij de plaatselijke EHBO-ver- eruging. Hier komt wel een ver schil van inzicht met een andere organisatie naar voren. De "Vra den van de Hartstichting" orga: seren ook overal in het land genaamde reanimatiecursusse Emge voorkennis is met nodig, meent de hartstichting. Het Oran Kruis en dus ook de EHBO- erugingen, denken daar iets ders over. Een zekere basiskeru moet volgens de EHBO-vt eniging aanwezig zijn alvore men een reanimatiecursus volgen. Vandaar dat de Lei dense EHBO-vereniging wel animatiecursussen geeft, ma dan wel alleen voor diegenen in het bezit zijn van een geld EHBO-diploma. De EHBO-veremging beschi niet over voldoende financiën een grote ledenwerf- of do.' teursactie te houden. Vandaar d men het noodgedwongen moet ten bij een aantal brieven Leusdense bedrijven. Belangd lenden die iets meer willen wen over het lidmaatschap van EHBO-vereniging of een speci: cursus zijn altijd welkom op cursusavond. De vaste cunu vond is de donderdagavond 20.00 tot 22.00 uur. Plaats van ha deling is de openbare basisscho 'De Heerd' aan de Berkelwijk Leusden-Centrum. Ook de cretaresse kan alle gewenste lichtingen geven. Het secretaris is in handen van Andra Dokti Abraham Blankaartsingel 3813 PA Amersfoort Telefoius is mevrouw Dokter bereikbaar der nummer 033-804655 li een fraai tafellaken, mocht mevr Holtkamp mee naar huis nemen. 1 kas is nu weer flink gevuld, zoi de handwerkdames nieuwe tnü kunnen gaan breien. LEUSDEN - De handwerkende dames van de UW-Ouderensoos kunnen tevreden zijn. De ver koop van door hen gemaakte handwerken bracht 2326,50 op. Voor dit bedrag kan weer nieuw materiaal worden gekocht. „De kast moet leeg en de kas moet vol". Onder dat motto vond zaterdag een verkoop plaats in WOLboom UW-leden van de dinsdagmiddagsoos die elke week „praten en breien" of „praten en haken" boden hun artikelen te koop. De belangstelling daarvoor I was ook dit jaar erg groot. Om 10 uur, toen de deuren van de WOL boom opengingen, stonden al zo'n vijftien kooplustigen te wachten. Onder hen een aantal vaste klan ten. Zij zijn erop uit om weer een meuwe trui te kopen voor hun kin deren. „Ik zorg ervoor, dat ik goed op tijd ben. Dan kan ik nog echt 1 uitzoeken. Ze maken hier zulke mooie en leuke truien en niet duur," vertelde een wachtende. Tot 's middags dne uur bleven de koop lustigen komen. Vooral de kinder-, dames- en herentruien gingen gnf weg, zodat heel wat kleine en grote Leusdena ren zich goed tegen de kou kunnen beschermen. Ook babyspullen, kussens en kleden en veel hand- werkbeestjes werden verkocht. De kasten zijn inderdaad niet meer vol. Ook voor de attracties bestond grote belangstelling. De kabouter- naam, Pimmetje, werd geraden door mevrouw Berger en de win nares van de Mickey Mouse, me vrouw Keppel, gaat deze kleunge muis verloten onder haar klem kinderen. De prijzen van de grote loterij gingen naar de volgende personen: de sjaals naar mevr. Diepenbroeck, A Boekelman en mevr. Van Drie. Een dekservet naar Kramer, een kus sen naar mevr. Vossebelt en een prachtige tas ook naar mevr. Van Dne. De derde prijs, een gehaakt kleedje, lootte mevr. Buhrer-Tave- nier. Het sprei kwam terecht bij mevr. Van Bakel en de eerste pnjs, Op A3- of A4-formaat? Hel kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur. van 14 Uur tot 17 uur.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6