EOS boekt eerste winst jeusden verliest emposlag met Deventer LHV na derde zege gedeeld aan de kop Gelijkspel Avanti in derby met LEOS I leusder krant J eren leggen het af tegen routine lames ondanks goed weerwerk op verlies Royale zege De Haaien tegen de Duinkikkers Handballers opnieuw naar royale winst Achterveld LHV Leos MHC Leusden Roda '46 DINSDAG 15 NOVEMBER 1988 Sport 9 Sl( ie IJSDEN- De damesvolleyballers van LEOS hebben in sport- al De Meent een duidelijke 3-1 overwinning weten te behalen gen TDK/Brevok uit Breda. De equipe van trainer Ad van oensel kwam alleen in de tweede set in de problemen omdat toen sprake was van gemakzucht binnen de Leusdense ^frmatie. De heren kregen een teleurstelling te verwerken. Tegen het routineerde Harderwijk 3, dat ere- en eerste divisieervaring rtnen de lijnen bracht, incaseerden de Leusdenaren voor gen publiek het tweede verlies van de competitie: 1-3. foor de wedstrijd tegen TDK/ 3H! vok had LEOS een achterstand ge vier punten op de Bredase eg. De Leusdenaren waren zich (1 erdege van bewust dat een ne- :lo; laag problemen zou veroorza- voor wat betreft de aansluiting g) de ploegen in het onderste leelte van de middenmoot. frainer Ad van Woensel had lebaar zijn pupillen van het nut deze wedstrijd kunnen overtui- De gespannen gezichten van speelsters spraken m het begin de eerste set boekdelen. Bre- serveerde vnj scherp en voor team van Ad Woensel in de en had wat er ging gebeuren nd het 0-6. Anita Visser bracht LEOS weer op het goede spoor door via een sterke service de stand op 6-7 te brengen. Marjan van Engelenho ven was de volgende Leusdense die vanaf de serviceplaats een be langrijke push gaf aan het Leusden se spel. LEOS kwam door haar voortreffelijke services op een nante 12-8 voorsprong. De eerste set werd vervolgens vrij eenvoudig binnen gehaald ondermeef via een goed verdedigend Leusdens blok. LEOS verdiende de winst omdat het zowel verdedigend als aanval lend meer potten kon breken dan TDK/Brevok In de openingsfase van de twee de set leek het of LEOS op dezelfde voet zou doorgaan als dat het de eerste set afsloot. Via 3-1 liepen de Leusdense dames al vrij vlot uit naar een duidelijke 7-1 voor sprong In feite was deze tweede set een herhaling van de eerste set maar dan met dien verstande dat de rollen waren omgedraaid. Was het eerst Brevok dat een voor sprong van zes punten in rook op zag gaan, nu was het LEOS dat de weelde van een voordelige marge van zes punten niet kon dragen. De Leusdense dames kregen te ma ken met een vorm van onderschat ting en gemakzucht want Brevok kwam sterk terug tot 7-7. Een serie foutieve stops en onzorgvuldigheid bij het slaan waren er mede verant woordelijk voor dat Brevok de winst in deze tweede set wist te pakken. Met 11-15 was de stand in sets weer in evenwicht en waren de dames van LEOS weer wakker. STUIPTREKKING Marjan van Engelenhoven was de grondlegger voor de 5-1 voor sprong die de dames van trainer Ad van Woensel in het begin van de derde set namen. Een slecht sluitend blok van de Leusdenaren bepaalde dat Brevok de stand ge lijk wist te trekken (5-5). Dit bete- )S boekte tegen TDK/Brevok de eerste 'winst van het seizoen. USDEN- De heren van de Leusdense hockeyvereniging zijn Deventer met een 1-0 nederlaag geconfronteerd tegen het og geklasseerde Deventer. De ploeg van Rob Weers was ker in de eerste helft niet de mindere maar het op de tweede lats staande Deventer sloeg in de tweede helft toe: 1-0. De dames verloren in Bilthoven van koploper SCHC. On- nks dat de Leusdenaren een verdienstelijke partij op de nstmat toverden, kwam de ploeg kwaliteit tekort tegen de - stvrouwen. kende ook de laatste stuiptrekking van de ploeg uit Breda want het team van Ad van Woensel stroopte de mouwen nog eens een keer op en het Bredase verzet was gebro ken. Er kwam meer beweging m de aanvalsopzetten en verdedi gend stak het spel goed m elkaar zodat de derde set via 9-6 uiteinde lijk eindigde in een 15-7 winst voor LEOS. De vierde set werd min of meer een formaliteit. De Leusdense da mes borduurden voort op het in de derde set ontwikkelde patroon en liepen via goed aanvalsspel uit naar een 12-6 voorsprong. Bij deze stand stokte plotseling de goed draaiende volleybalmachine van trainer Ad van Woensel. TDK/Brevok bleek echter over een 'over-mijn-lijk mentaliteit' te be schikken want de gasten uit Breda gaven niet op voordat de laatste bal geslagen was. Even kreeg LEOS het nog benauwd toen de Bredase formatie zelfs terug wist te komen tot 12-10. Verder lieten de Leus dense dames het niet komen want via een paar goede aanvallen, die werden gespeeld over de buiten kanten, werd de eindstand be paald op 15-10. LEOS verdiende de winst omdat het zowel aanvallend als verdedi gend beter speelde dan de dames van TDK/Brevok. Hoewel m de tweede set duidelijk werd dat de Leusdense dames minder preste ren als de ploeg onder druk wordt gezet kan trainer Ad van Woensel het restant van de competitie met vertrouwen tegemoet zien. Een plaats in de middenmoot moet ge zien het vertoonde spel tegen TDK/Brevok toch zeker tot de mo gelijkheden behoren voor Gemma Moors en consorte. LEOS staat na zes speeldagen nog wel op een voorlaatste plaats, maar een ach terstand van slechts vijf punten op de vijfde plaats die in handen is van Ekspalvo en Nivoc biedt nog volop mogelijkheden voor het restant van de volleybalcompetitie in de twee de divisie B. DECEPTIE Voor de heren van LEOS eindig de de zesde speeldag in een de ceptie. Ondanks meer dan ver dienstelijk weerwerk, delfden de Leusdenaren tegen een zeer ge routineerd Harderwijk 3 in vier sets het onderspit. Trainer/coach Ben mer/coach Rob Weers kon voor wedstrijd tegen Deventer weer beroep doen op linkerverdedi- Roberi-Jan Willemsen. De sdense verdediger ontbrak de Bte weken in de basisopstelling jens een blessure. eusden trok vanaf het begmsig- K. 1 met drie spitsen richting het Lidige doel. Deventer, dat voor jq wedstrijd met Leusden op een l(e de plaats stond, had een derge- 5 houding van de Leusdenaren xt verwacht. De eerste helft was al de eerste tot de laatste mi- 3 dan ook een het aanzien meer i waard. Beide ploegen zochten irect mogeüjk de aanval en dat *rde een snel wedstrijdbeeld fir. Het tempo lag m deze eerste verschrikkelijk hoog en dat in de tweede helft natuurlijk uitwerking niet missen. &r Leusdenaren kregen in de fe speelperiode een behoor- aantal strafcorners te nemen i succes leverde dit niet op. speelveld van de Deventer keyvereniging liet voor een 'ecte uitvoering van de strafcor- nogal wat te wensen over. Het t* de speelveld zorgde dan wel ït< een snelle mat, maar dat bete- g« de tevens dat de hobbels dui- la' ft waarneembaar waren. Voor st® het stoppen van de aangesla- 'strafcomer werkt een hobbe- ttf *eld zeker niet in het voordeel. de Ruiter had dan ook alle -te om de ballen goed te stop voor de specialisten Maarten 3es en Thorvald Goosman. Belezen Wederik Merkens kreeg voor de wel twee uitgelezen moge lijkheden om de score in Leusdens voordeel te openen. Na een goede voorzet vanaf de rechterkant had de Leusdense aanvaller alle gele genheid om de bal tussen de palen te leggen maar zijn schot ging naast. Even later leek het aanval lende spel van Leusden alsnog met een doelpunt worden beloond toen andermaal Diederik Merkens een vrije schietkans kreeg. Ook deze mogelijkheid bleef echter onbenut Met de uiteindelijke 0-0 rust stand had het met kampioensaspi raties rondlopende Deventer nog het meeste vrede. Leusden was m de eerste helft, die gekenmerkt werd door het bijzonder hoge tem po, zeker met de mindere van de gastheren en had met een beetje meer geluk en nauwkeurigheid zelfs met een voorsprong aan de thee kunnen beginnen. De tweede helft was duidelijk van een minder niveau dan de eer ste helft. Het tempo lag een stuk lager en de mogelijkheden waren minder talrijk. Deventer was in feite nog de minst slechte ploeg want de thuisploeg probeerde het tempo van voor de rust nog te benaderen. Na tien mi nuten spelen werden de Leusdena ren via een goed opgezette aanval op achterstand gezet. De Devente- naren openden de aanval over de rechterflank van het veld. Een verdediger van de thuis ploeg was mee naar voren geko men om zijn aanvallers van de nodi ge steun te voorzien. De Leusdense aanvallers vergaten om de mee op gekomen verdediger af te stoppen en die had geheel vrijstaand geen moeite om de openingstreffer aan te laten tekenen. Trainer/coach Rob Weers rea geerde in de tweede helft door Bart van Dalen te wisselen voor Ralph Kemps. Erg veel zoden zette deze wissel overigens met aan de dijk want Leusden kwam de achter stand niet meer te boven. Ondanks een aantal aanvallen die overigens zonder veel overleg en overtuiging werden uitgevoerd slaagden de Leusdenaren er met m om de stand in evenwicht te brengen. De punten bleven dus in de 'Koekstad' zodat de rol van de Leusdenaren in de eerste klasse D van de hockey- competitie voorlopig is uitge speeld. Gezien het spelbeeld m de eerste helft hadden de Leusdena ren echter wel een puntje verdiend maar Deventer had het geluk van een ploeg die in de absolute top meedraait en maakte in de tweede speelpenode het karwei vakkun dig af. Leusden zal in het resteren de deel van de competitie waar schijnlijk niet meer in staat zijn om nog een ereplaats uit het vuur te slepen. De brigade van Rob Weers heeft op dit moment een achter stand van zes punten op lijstaan voerder Ares. Opstelling Leusden: Gert-Jan van de Groep, Thorvald Goosman, Joep Rosenboom, Frank Roggekamp, Robert - Jan Willemsen, Frank de Ruiter, Aart Rupert, Ton van Eek, Bart van Dalen, Maarten Jonges, Diederik Merkens. NEDERLAAG Met lood in de schoenen traden de dames van Leusden aan tegen het leidende SCHC maar uiteinde lijk speelde het team van Henne de Kruik de beste wedstrijd van het seizoen tot dusver. Weliswaar werd met 2-1 verloren, maar er werd uitstekend partij gegeven en met een beetje geluk zou het eer ste winstpunt zijn meegenomen in een uitwedstrijd. Ook nu weer was het elftal van Leusden op diverse plaatsen ge wijzigd. In de basis ontbraken Anke de Boer. Ine Spijkman en Matty Ankerman. De ploeg ging goed van start maar keek desondanks al vrij snel tegen een achterstand aan. SCHC scoorde in de zesde minuut uit de eerste de beste aanval via een strafcorner de openingstreffer. Leusden vocht sterk terug en dat resulteerde na 24 minuten in een doelpunt van Nienke Timmer, die na een afwezigheid van enkele maanden weer een halve wed strijd kon spelen. Nog voor de rust kwamen de gastvrouwen evenwel opnieuw aan de leiding. In de tweede helft was SCHC dui delijk sterker en kwam het doel van Leusden constant onder druk. Toch bleven er mogelijkheden voor gevaarlijke counters; uit een daarvan ontstond een strafbal, maar helaas werd buiten de palen gepusht. Een slotoffensief(je) in de laatste vijf minuten leverde nog enige strafcorners op maar doel punten bleven verder uit waar door SCHC niet onverdiend de punten m huis hield. Gemma Moors doet verwoede pogingen het Brevok-blok te passeren. Aiuta Visser en Rona de Korung kijken op de achtergrond toe. van Doorn schnjft het verlies toe aan de moeite van de ploeg om onder echte druk overeind te blij ven. „We hebben een goede wed strijd. Veel beter dan de setstanden wellicht doen vermoeden. Spel- technisch waren we zeker met de mmdere van onze opponenten. Waar het bij ons nog steeds aan schort, is dat we niet in staat zijn om spanning mentaal te verwerken. Ik zou haast zeggen de wil om te win nen is té groot. Daardoor ontstaat er angst om fouten te maken, en die maak je dan juist. Als we erin sla gen dat te overwinnen, hebben we voor deze klasse een uitstekende ploeg", aldus Van Doorn. In een voor het publiek aantrek kelijk duel, kwam LEOS tegen het derde team van Harderwijk, dat dit seizoen is samengesteld uit spelers met ervanng op ere- en eerste divi- siemveau, uiteindelijk tekort. On danks een 10-1 Voorsprong in de laatste set, waarmee een wedstrij- punt binnen handbereik leek. In de eerste set waren de Leus denaren al onder druk komen te staan. De ervaring aan de overzijde van het net bleek m die fase door slaggevend Pas aan het eind van de set kwam LEOS even terug, waarbij de inbreng van Rob de Ko ning van levensgroot belang was. Toch kon ook hij niet voorkomen dat het eind bij 7-15 veel te vroeg kwam. In de tweede set leek LEOS zich te hebben hervonden. De combi naties liepen als vanouds, waar door Harderwijk er niet aan te pas kwam. Bij 15-8 leek een ommekeer in de wedstnjd dan ook bereikt. De derde set bracht spektakel in De Meent. Via een 0-3 achterstand, vocht LEOS zich bij 7-7 terug tot naast de tegenstander. Enkele be slissingen van twijfelachtig kaliber, brachten de Leusdenaren dermate uit balans, dat de tegenstander zich alvast van één wedstrijdpunt verze kerde: 9-15. De laatste set leek een kopie te worden van de tweede. Bij 10-1 leek de conditie van de jongere Leusdense ploeg de doorslag te zullen gaan geven. De 11 wilde echter niet maar niet op het score bord komen en voordat LEOS er erg in had, liet Harderwijk zien hoe je wel elf punten bij elkaar sprok kelt. Vanaf dat moment gingen de ploegen hand in hand naar de eind streep en bij 14-13 leek het geluk LEOS alsnog toe te lachen. Helaas liet Vrouwe Fortuna zich in de laat ste klappen van de tweestrijd van haar schaduwzijde zien, waardoor Harderwijk zich winnaar en voorlo pig lijstaanvoerder in de eerste klasse B mag noemen. LEOS neemt, met zes punten uit vijf wed strijden, voorlopig een zevende plaats in. Daar zal echter ongetwij feld nog verbetering in komen. LEUSDEN - In de competitie van de Schaakvereniging Leas den heeft Jaap de Jager de koppo sitie na afgelopen donderdag ste vig in handen. Zelf won hij over tuigend van Joop v. Santen, ter wijl de nummer twee, Bert Une- ken, een nederlaag leed tegen Cees Kerkhof, iets wat hem ove rigens hoogst zelden overkomt. Het kostte hem wel de tweede plaats, ten gunste van zijn oppo nent. Titelverdediger Patrick Huis in 't Veld maakte zijn rentree in de kop van de ranglijst door een overwinning op Jaap Lang- man. Voor de bondscompetitie speel de Leusden IV een uitwedstrijd te gen Utrecht VI. Dankzij overwin ningen van Sander Berg, Dick v. Ooik en Dick Willigenburg en re mises van Geert Wisman, Jos Boe- maars, Jan Nijhof en Harold Strui- wig keerden de mannen van team leider Egbert Moed met een ver diende 5-3 overwinning terug naar Leusden. SENIOREN Achterveld - Veensche Boys 1-1 Achterveld 2 - Veensche Boys 2 5- 2 Hoogland 5 - Achterveld 3 2-1 Baarn 4 - Achterveld 4 2-1 Veensche Boys 5 - Achterveld 5 3- 3 Achterveld 6 - Amsvorde 5 3-1 Dames Achterveld vrij JEUGD Roda 46 A3 - Achterveld Al 2-6 Achterveld B1 - Baam B2 4-0 WZA C4 - Achterveld C1 afg Hoevelaken Dl - Achterveld Dl afg. Achterveld El - Baam E2 8-0 Spakenburg E3 - Achterveld E2 afg. Hoevelaken F4 - Achterveld F1 afg. Dames jun. Achterveld vrij SENIOREN Dames AAV 2 - LHV 2 6-8 Heren Limvio 3 - LHV 1 10-23 JEUGD Damesjunioren Laren 1 - LHV 2 23-0 SENIOREN Dames Leos 1 - TDK/Brevok 2 3-1 LEUSDEN - De herenhandballers van LHV hebben, na de derde zege in successie, de eerste plaats in de derde klasse B bereikt. De Leusdenaren dulden, na de 10-23 overwinning op het Baarn- se Limvio, alleen Voice uit Nijkerk nog naast zich. BHC 2, dat door de Leusdenaren in De Korf al werd afgedroogd, bezet de tweede plaats, op twee punten van de leiders. De rest staat al op vier punten of meer. De dames waren vrij. De maimenploeg van LHV heeft de aspiraties op een kampioen- ACHTERVELD - Het eerste da mesteam van Avanti heeft gelijk gespeeld tegen het thuisspelende LEOS 2. De eerste set was voor Avanti; er werd rustig en ontspan nen gespeeld ondanks de afwe zigheid van aanvoerster Gerda den Ouden; 15-13. In de volgende set had het team uit Achterveld een zwakke start. Goed aangespeelde ballen van Wil van de Koekijk werden slecht afgemaakt door Ria Dijkhof. Lia Ossendrijver, Lenneke Ossendrij ver en Rikie Blom. De wissel van Gerda Voogt voor Annette Tol boom leverde met meer op dan de stand 7-15. Trainer/coach Huub van Wees zag kans zijn team voldoende op te peppen voor winst in de derde set: 15-13. De vierde en laatste set gaf weer minder goed spel te zien. Door goed serveren liep LEOS snel uit naar 7-15, waarmee uitein delijk de punten werden ge deeld. schap in de zaal kracht bij gezet met drie forse overwinningen. Zon dag voegden de Leusdenaren aan de twee zeges op Laren en BHC opnieuw duidelijke winst toe. Toch slaagde de formatie van trainer/ coach Co Wethly er niet in te over tuigen. Het krachtsverschil was nog veel groter dan de eindstand doet vermoeden. Maar net als te gen Laren en BHC was LHV met in staat voldoende rust te bewaren om de score tot recordhoogte op te voeren. Een uitslag boven de dertig treffers waren de Leusdenaren ei genlijk aan hun stand verplicht ge weest. De problemen deden zich vooral voor in te gehaaste break-outsitua- tie's. Met name Paul Lindeboom, die zijn dag niet had, maar ook de anders zo trefzeker uitgooiende doelman Matthijs Jantzen, waren verantwoordelijk voor een paar fouten, die leidden tot onnodige tegendoelpunten. Die fouten kon de Leusdense ploeg zich overigens gemakkelijk permitteren. Afgezien van een klei ne achterstand in de eerste minu ten, zullen slechts weinigen lang geloofd hebben m de overlevings kansen van de Baarnse gastheren. Toch duurde het bijvoorbeeld te lang, voor LHV het doel echt vond. Nadat Ed Davids veelbelovend opende vanuit de hoek (0-1), stokte de scoringsmachine een tijdlang. De problemen waren zo groot, dat het bepaald met imponerende Lim vio het initiatief zelfs overnam: 2-1. Na een tiental doelpuntloze minu ten, kwamen de Leusdenaren ein delijk met horten en stoten los. Via John Kiers, Ronald Morren en Ed Davids bogen de Leusdenaren de stand om in Leusdens voordeel 2- 4. ILLUSIE Nadat Limvio bij 3-4 nog even de illusie koesterde in de wedstrijd te zitten, nam LHV in de daarop vol gende fase langzaam maar zeker duidelijk afstand, al scoorde men minder dan de ploeg zelf wenselijk achtte. Dat werd duidelijk aan toe nemende irritatie bij de spelers binnen de lijnen, hetgeen het team work met ten goede kwam. Door twee individuele acties van Henk Menting en John Kiers (die een door Arjan Schneiders benutte strafworp afdwong) en een fraai uitgespeeld systeem, liep LHV weg naar 3-7. Nog voor de pauze deel den de bezoekers de nekslag uit. Even draaide de Leusdense ploeg geolied en dat resulteerde in vijf snelle treffers in de slotfase. Henk Menting, ais een bulldozer slechtte hij 3x het Baarnse bolwerk, Willem van der Heyden en Ruud Bosch, lichtvoetig in de break-out, tilden de stand naar 4-12. De opleving vlak voor rust was niet voldoende om LHV definitief op het paard te helpen. Integen deel. in de tweede helft dicteerde Limvio zelfs lange tijd de score. Via Leos 2 - Avanti 1 2-2 S.V.H. 2 - Leos 3 1-3 D.O.S. 1-Leos 4 3-0 Leos 5 - Spirit 6 3-0 Vollkei 9 - Leos 7 0-3 Heren Leos 1 - Harderwijk 3 1-3 Brezan/S.S.S. 5 - Leos 2 3-0 Leos 3 - Mintonet 1 1-3 Leos 4 - Vollkei 7 3-0 Leos 5 - Touche'86 3 3-0 Leos 6 - Wilhelmma 6 1-3 Leos 8 - Spirit 9 3-0 Unicornus 6 - Leos 9 3-0 JEUGD Jongens Leos Al - Surf Al 3-0 leos A2 - Spirit A2 3-0 leos A3 - N V.C. Al 0-3 Touche'86 BI - Leos BI 0-3 Meisjes Unicornus Al - Leos Al 1-2 Leos A2 - Gemini S/Paloma A2 0-3 Leos C1 - Mintonet C1 3-0 SENIOR HOCKEY Dames SCHC I-Leusden 12-1 Leusden II - Shinty II2-1 Leusden III - Huizen VI3-1 Leusden IV - Loenen VI3-0 Heren Deventer - Leusden I - Leusden II - Hilversum II2-1 SCHC DC - Leusden III5-3 Maarsen III - Leusden IV 3-1 Huizen VII - Leusden V 0-2 Veteranen Leusden A - Voordaan A 1-5 Spitsbergen A - Leusden B 1 -0 JEUGD Jongens Gooische A1 - Leusden A1 3-0 IJsselover A1 - Leusden A2 1-1 Kampong BI-Leusden BI 3-0 Leusden B2 - Gooische B2 1-3 Leusden B3 - Houten BI 1-1 Phoenix C1 - Gooische C1 0-7 Leusden D1 - Laren D1 1-16 Leusden D3 - Almere D1 3-2 Meisjes Nieuwegein A1 - Leusden A1 Leusden A2 - Huizen Al Be Fair B1 - Leusden B1 Hilversum B2 - Leusden B2 Leusden B3 - Phoenix B2 Leusden C1 - Be Fair C2 Leusden C2 - Gooische C2 Leusden C3 - Houten C1 Gooische D1 - Leusden D1 Leusden D2 - Laren D3 Leusden D3 - SCHC D4 1-3 0-0 1-0 1-2 7-1 2-0 0-1 1-3 5-0 0-1 9-0 ZONDAG DWSM1-Roda 13-0 Amersf. Boys 2 - Roda 2 3-0 Hooglanderv. 2 - Roda 3 2-1 Roda 4 - 't Gooi 4 3-2 Roda 5 - Limvio 4 3-0 Roda 6 - Hooglanderveen 7 1-2 Hooglanderveen 8 - Roda 7 2-2 5-12, 6-13 en 8-14 (Paul Lindeboom tekende voor de Leusdense tref fers), liepen de gastheren twee treffers in. Niet dat de Leusdense hegemonie daardoor in gevaar kwam, maar het was tekenend voor de malaise bij LHV op dat moment. Na een kwartier in de tweede helft kwamen de volgelingen van Co Wethly toch weer op stoom. Arjan Schneiders leidde de pro- duktieve slotfase in met een benut te strafworp, waarna Ronald Mor ren (2x), Wil van Kollenburg, Ed Davids (2x) en John Kiers de score tot boven de twintig doelpunten tilden. In de allerlaatste minuten van de wedstrijd, voor zover daar sprake van was, voegde LHV nog drie treffers aan het totaal toe, dat daarmee op het acceptabele aantal van 23 kwam. Een getergde Ed Davids nam daarvan twee voor zijn rekening, en werd daarmee samen met Henk Menting, die de laatste strafworp benutte, topscorer met vijf doelpunten.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9