c Sinterklaas met vijftien Pieten in Ons Gebouw KPJ-revue groot succes 'h leusder krnnt Intocht in Achterveld kon door regen niet doorgaan leusder1 kennis Informatie avond WD —bokaal Leusden Achterveld Rijden zondei rijbewijs Alcohol controle JÊ Zachter LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 DINSDAG 22 NOVEMBER 1988 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Zaterdagmiddag om 14.00 uur arriveerde Sin terklaas, vergezeld van vijftien Pieten, bij het bordes van Huize St. Joseph. Hij werd hartelijk toegejuicht door een groot aantal ter plaatse aanwezige kinderen soms vergezeld door ou ders. Hierna werd de Sint hartelijk verwelkomd door de heer Ver meulen namens de Achterveldse winkeliers, de Achterveldse landeren en overige inwoners van het dorp. "We zijn heel blij dat u weer in Achterveld bent gearriveerd", al dus de heer Vermeulen. "U gaat weer een hele drukke tijd tege moet, doch we zijn er wel van overtuigd dat ondanks deze drukte u zeker geen Achterveldse kinderen zult vergeten. We wen sen u een fijne tijd in Achterveld Sinterklaas m Achterveld. De Sint kwam, zoals in andere jaren, m een koets. toe." De Sirit dankte voor het har telijke en spontane welkom. "Zoals bekend is kom ik heel graag in Achterveld en vind het altijd fijn hier rond te toeren. Ik zal op mijn verjaardag zeker de Ach terveldse kinderen niet verge ten." Na de verwelkoming was het de bedoeling dat Sinterklaas en zijn knechten een ronde door het dorp zou maken. Jammer genoeg kon dit niet doorgaan, omdat het heel hard begon te regenen. De muziekvereniging DWS zou met de majorettes de stoet begelei den Daar deze vereniging nog maar kort meuwe uniformen heeft, doch nog geen regenjassen, kon ook voor hen de rondgang niet doorgaan. Dat ria ruim tien minu ten de zon weer scheen kon nie mand van te voren voorzien. Sin terklaas ging daarom met zijn ge volg direct naar 'Ons Gebouw', waar hij met alle aanwezige kinde ren sprak en tekeningen van hen in ontvangst nam. Door de Pieten werden zo'n 300 zakjes feestelijk ingepakt snoep aan de kinderen uitgedeeld. Door de muziekver eniging DWS werden tijdens dit gezellig samenzijn een aantal Sint Nicolaasliedjes gespeeld, die spontaan werden meegezongen. Om ongeveer 15.00 uur werd door de Sint afscheid genomen en ver trok hij weer met zijn 15 knechten. De kinderen werden hierna nog getrakteerd op een toneelspel dat als titel had 'Heeft de maan ook ACHTERVELD - Zaterdag en zondagavond werd door de plaat selijke KPJ-afdeling een revue opgevoerd in 'Ons Gebouw'. hvee jaar geleden was door de KPJ eveneens een revue opge roerd die een geweldig succes bleek te zijn. Beide avonden was de zaal ook nu weer heel goed gevuld met belangstellen- Je ideeën en teksten van de nu jpgevoerde revue waren geheel !oor eigen leden geschreven en ok de ideeën waren van hen zelf. aankondiging van de op te roeren stukken was in handen van 'etra Wouters die dit op haar ei- ;en spontane wijze deed. Us eerste werd er een hele mooie lans opgevoerd door een vijftal PJ-dames. Vervolgens kwam er en expert aan het woord die op en hele leuke manier de aanwe- gen voorrekende dat het bezoek an een revue heel wat goedko- er was dan het bezoeken van een lm of theater. De daaropvol- ende reis per auto door een ge in met kinderen liet zien dat een ergelijke reis soms met heel veel enkelen gepaard gaat. De op- anding van de echtgenote over termeende vergeten dingen en et rustig houden van de kinderen fing soms met veel moeilijkheden epaard. Ook als men de taal van et te bezoeken land niet spreekt niet verstaat krijgt men veel ïtoblemen. Zeker als men te ma- en knjgt met de politie van dat ind en men elkaar met verstaat. )p een hele leuke manier werd et stuk opgevoerd van de me- touw die het alleen-zijn niet kon lerdragen. Tengevolge hiervan chafte zij zich een groot aantal ieren aan die zij als leden van aar gezin beschouwde, maar zij wam soms daardoor wel in de den. De titel van de revue was 'De KPJ verlegt zijn grenzen'. De opbrengst van deze avond was betemd voor de Stichting 'Artsen zonder grenzen'. De opbrengst van de vorige Revue was eveneens bestemd geweest voor een goed doel. Daar men van het standpunt uitging dat dit geen verplichting moet wor den werd een jaar gewacht met het opvoeren van een revue. De dansgroep die tijdens de revue van de KPJ de verschillende scenes „aan elkaar danste. problemen. Zeker toen zij na haar overlijden van de plaats waar zij aankwam weer werd terugge stuurd naar haar plaats van her komst Een bejaard echtpaar in een be jaardentehuis kan zich niet aan passen aan de leefwijze van de he- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: f 68,80 per jaar. 34.90 per half jaar. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. dendaagse tijd. Zij zien terug op hun leven en kunnen niet begrij pen hoe dat in de tegenwoordige tijd er aan toe gaat. De leefwijze van de kinderen en kleinkinderen gaan hun verstand te boven. Zeker als een kleinkind komt vertellen dat hij gaat trouwen met een draagmoeder. Diverse situaties worden door middel van lichtef fecten op een doek vertoond het geen de lachspieren vele malen in beweging bracht. Oma zou zich zeker niet lenen voor de kunstmatige inseminatie, zoals men dit tegenwoordig doet om kinderen te krijgen. ZINGENDE ZAAG De opvoering van de zingende zaag was iets anders dan men doorgaans onder een zingende zaag verstaat. De zaag bezingt door middel van een lied. hoe het leven voor een dergelijk stuk ge reedschap is. Dit is met altijd roze- geur en maneschijn. Een heel mooi en heel goed gebracht lied. Tijdens de revue van twee jaar ge leden werd er een stuk opge voerd van een vieze vrouw die op zoek was naar een man. Nu liet men zien hoe dit was afgelopen. De rommel in haar huis was nog groter geworden. Men waande zich gewoon op een vuilnisbelt. Zij heeft wel een man gevonden die goed bij haar past. Op een hele goede manier wordt het leven in een dergelijke troep weergege ven. Het hoogtepunt komt als de dochter komt vertellen dat ze gaat trouwen met een persoon van adel. Deze voelt zich in een derge lijke troep niet direct op zijn ge mak, doch weet zich er toch aar dig doorheen te slaan. Ook het be treffende echtpaar weet de zaak aardig in de hand te houden. Tijdens een gesprek tussen de beide mannen komt naar voren wat voor beroep de man doet. Hij is een bepaald soort ambtenaar die alles in het werk stelt om de mensen die met hem in aanraking komen, een goed leven te geven. Zeer vermakelijk zoals dit werd opgevoerd. In het volgende stuk kreeg men te maken met treinreizigers, waar onder een drietal voetbalvanda len. De conducteur is een zeer eer zuchtig persoon die zich door zijn optreden tegenover de reizigers spoedig ziet bevorderd tot een su perconducteur. De beide vrou welijke reizigsters zien zich be loond met een boete omdat de een haar plaatsbewijs kwijt is en de ander omdat ze haar 65 -pas niet bij zich heeft Met de drie voetbalvandalen ontstaat een vechtpartij, waarbij de conduc teur naar buiten wordt gewerkt. Hij komt echter als superconduc teur terug Als superman heeft hij een geweldige kracht gekregen door middel van een apparaat. Hij werkt de drie vandalen tegen de grond, die als zij in de gaten krij gen dat er tegen hem niet te vech ten valt. de benen nemen. Trots op zijn overwinning krijgen de beide dames hun boetegeld te rug. LEUSDEN - De afdeling Leusden van de WD houdt op maandag 28 november een thema-avond, waarin het milieu en de vierde nota ruimtelijke ordening van de Rijks overheid centraal zullen staan. Het liberale Tweede Kamerlid Te Veldhuis zal op die avond ingaan op vragen op dat gebied, die be trekking hebben op lokale uitwer king van landelijk en gemeentelijk beleid (bijvoorbeeld het milieube leidsplan van Leusden, dat onlangs werd gepresenteerd). De bijeenkomst wordt gehouden in 't Ros Beyaart, Hamersveldse- weg 55 en begint om 20.00 uur. Sinterklaas vraagt aan een kind in Achterveld of hij op de juiste plaats is. billen'. Dit toneelstuk werd ge speeld door het Kindertheater Tin tel. het werd de kinderen aangebo den door de winkeliersvereniging omdat deze vereniging dit jaar 40 jaar bestaat Tijdens het verblijf van de Smt in Ons Gebouw werd door enkele zwarte Pieten een be zoek gebracht aan de bewoners van huize St. Joseh. Sinterklaas werd deze middag vergezeld door vijftien zwarte Pie ten omdat Wil Enters dit jaar voor de 15e maal de intocht van de Sint organiseerde CRIMINALITEIT De KPJ-rueuwsdienst nieuwe stijl komt met het KPJ-journaal. Dit wordt door de nieuwslezer zin gend voorgedragen De stijging van de criminaliteit wordt op een hele leuke en onginele wijze ge bracht. Vooral de stijging hiervan in een bepaalde streek van het land. Dit wordt door hem speciaal naar voren gebracht, omdat de naam steeds goed past in zijn rijm. Er is een baby verdwenen met een wapen. Men dient wel op te letten, want het is niet onmogelijk dat men over hen of vijftien jaar de betrokkene tegenkomt met zijn wapen waarvan de gevolgen dan niet zijn te overzien. Tegen het eind van de rueuwsle- zing komt de betreffende baby nu als volwassene het podium op met een groot wapen. Dat het bedplas sen ook op oudere leeftijd nog problemen kan geven komt heel goed tot uitdrukking in het stuk waar een echtpaar in bed ligt en woorden krijgt over het bedplas sen van de man. Een hele lieve man volgens zijn echtgehote, doch had zij dit geweten was het wel anders gegaan. Na een woor denwisseling stapt de man uit bed en gaat met een putschepper de plas naast zijn bed opruimen. Dat dit een waar lachsalvo opleverde is begrijpelijk. De lezing van de archeoloog professor Keepneets is ook vol humor. Op een originele manier vertelt hij over zijn opgra vingen in diverse landen. Om de toehoorders niet te vervelen ver telt hij er zo nu en dan een hele leuke grap tussen door. Het bezoek van een vrouw aan haar huisarts brengt ook de lach spieren in werking. De dokter wordt gespeeld door de tweeling Kok. De vrouw vertelt de dokter dat ze alles dubbel ziet, waar onder ook de dokter. De dokter wordt door de tweeling op een geweldige wijze gespeeld. Het spreken, het maken van geba ren en dergelijke, gaat zo mooi ge lijk dat men niet in de gaten heeft dat er twee personen bezig zijn. Na een groot onderzoek komt men er achter dat het dubbel zien een gevolg is van een veren-aids De vrouw is duivenmelkster. waardoor haar hoofd vol duiven- veren zit. De vrouw verdwijnt hier na en tot grote blijdschap van de dokter laat zij een groot duiveëi achter. Het liefdeslied van twee personen van hetzelfde geslacht is geweldig goed. De beide heren vertellen hoe ze elkaar hebben ontmoet en hoe de verhouding zo is ontstaan. Het door hen gezongen lied 'We zijn twee vrienden' slaat geweldig aan. Het slot wordt door alle deel nemers opgevoerd. Een aantal speelt muziek en anderen bren gen op een hele leuke wijze di verse voorvallen van de laatste tijd naar voren. De personen die het betreft, worden wel met name ge noemd, doch op een dergelijke manier dat men er zich niet aan kan ergeren. De opgevoerde stukken werden afgelost met een dans door de be treffende vijf danseressen. Een geweldig applaus was de belo ning van de deelnemers. De vele repetities en het in elkaar zetten van de gehele revue is zeker met voor niets geweest. door Jan Versteegt Zoals ik vorige week al verwachtte is het vanaf het weekeinde flink kouder ge worden. Het leek erop alsof met de komst van de Goed Heiligman ook Koning Win ter was gearriveerd. De ver wachte sneeuwval op zon dag bleef in ons gebied uit, maar in het zuiden van het land heeft het uren achter een gesneeuwd bij tempera turen dichtbij het vriespunt. In Limburg vormde zich een sneeuwdek, het eerste van dit jaar. Gistermorgen wer den de noordelijke provin cies getrakteerd op flinke sneeuwbuien en het verkeer reageerde andermaal slecht op de winterse situatie. In Leusden vroor het in de nacht van zondag op maan dag iets meer dan drie gra den en overdag kwam het kwik niet verder dan 1,8 gra den bij zonnige perioden. Gisteravond daalde de tem peratuur vrij snel en rond 21.00 uur vroor het bij mij al bijna vijf graden. De afgelo pen nacht is het in het mid den, oosten en zuiden van het land helder gebleven. In die gebieden opnieuw matige vorst. Op mijn station in Ruurlo werd het minimum - 7.5 graden en op 10 cm. hoog te zelfs -12 graden(strenge vorst). In Leusden daalde het kwik tot -5 a - 6 graden. In Zeeland vroor het niet. In het noorden van het land nam de bewolking in de loop van de nacht toe op de nadering van een warmte- front. Dit front lag om 01.00 uur vannacht boven midden Noorwegen en trok naar het zuidoosten. Tegen de och tend begon het in de noorde lijke kustgebieden te rege nen, soms vermengd met wat natte sneeuw. Dit neerslag- gebied trekt vandaag verder over ons land naar het zuiden. Het geeft aanleiding tot enkele regen of natte sneeuwbuien. De tempera tuur zal vandaag oplopen tot enkele graden boven het vriespunt. Naar verwachting zal het front in de avond tot het zuiden van het land zijn gevorderd en de kans op neerslag zal dan ook blijven bestaan. De komende nacht zal het belangrijk minder koud worden dan de afgelo pen twee nachten. Door de aanwezigheid van bewol king wordt de uitstraling te gengegaan en de tempera tuur zal aan of misschien net even onder het vriespunt ko men. Deze situatie kan wel leiden tot gladheid op de we gen, vooral morgenochtend vroeg. Oppassen geblazen! Morgen zal er nog vrij veel bewolking zijn en er bestaat een kans op wat regen of een bui. De komende dagen wordt rustig weer verwacht- .Wij blijven onder invloed van een krachtig hogedruk- gebied met centrum boven Ierland. Vooral in de hogere luchtlagen is dit systeem goed ontwikkeld er. houdt depressies op grote af stand van ons land. De west circulatie wordt aan banden gelegd. Het hogedrukgebied zorgt voor een noordwestelij ke aanvoer van vochtige en zachtere lucht. Na morgen nemen de regenkansen af en kan de zon af en toe schijnen. De kans op mist wordt in de tweede weekhelft weer gro ter. Europa beleeft momenteel een vroeg wintertje. De kou de lucht is ook doorgestoten naar het Middellandse Zee gebied. Stations in Frankrijk gaven hedenochtend lage temperaturen door. Zo vroor het om 04.00 uur maar liefst 3 graden in Bordeaux. In Duitsland was het nog iets kouder dan bij ons. Berlijn kwam op -8 graden en in Po len vroor het streng. Daaren tegen was de temperatuur in midden Noorwegen opgelo pen tot het vriespunt en er viel regen en sneeuw. Ook erg koud was het in no vember 1985. Toen vielen er op 19 en 20 november zelfs twee ijsdagen achter elkaar te noteren. De daaropvolgen de maand december werd echter zeer zacht, maar de winter keerde in volle hevig heid terug begin 1986 met als sluitstuk een elfstedentocht. In 1933 zette de winter in december wel door en dat leverde een zeer vroege monstertocht op. Deze werd verreden op de 16e, maar de rest van die winter overheer ste zacht weer. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henlc-Jan WesÜand, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 22 november 20.00 uur: Vergadering werk groep Milieu Educatie, gemeente huis, Erf 1. Woensdag 23 november 15.00 uur: Algemene Beschouwin gen, gemeentehuis, Erf 1. 20.00 uur: Begrotingsbehandeling, gemeentehuis, Erf 1. Woensdag 23 november 9.00 uur: Handwerkhobbyclub 'de Moes pot' Woensdag 23 november 13.30 uur: bejaardensoos 'Oris Gebouw Woensdag 23 november 19.00 uur: WN gratis verlichtingscon trole garage N.J. Lammers Donderdag 24 november 20.00 uur: jaarvergadering 'Ons Genoe gen', 'Ons Gebouw' Zaterdag 26 november 20.00 uur: K.P.J. dansavond met de Balde- rach Band, 'de Moespot' Zaterdag 26 november 20.00 uur: Disco Show 'de Klaveet' Dinsdag 29 november 1 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem 'Ons Gebouw' LEUSDEN - In de nacht van don derdag op vrijdag, om 1.30 uur, werd op de Zwarteweg een be stuurder van een auto aangehou den, die geen rijbewijs bleek te bezitten. De man reed in opdracht van zijn vader, die teveel had ge dronken om nog verantwoord een auto te kunnen besturen. LEUSDEN - In samenwerking met de Gemeentepolitie Amersfoort hield het korps Leusden op de Hei- ligenbergerweg vnjdagavond een alcoholcontrole. Tussen 20.00 uur en 21.00 uur werden twintig blaa- sproeven afgenomen, maar er wer den geen overtredingen geconsta teerd. Ook een rijdende controle leverde wat dat betreft niets op.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3