O* Veensche Boys berooft Roda andermaal van illusies: 1-2 Roda kan veldoverwicht niet in treffers uitdrukken Verlies Eerste team BCL haalt fors uit Nijkerkerveners verslaan Leusdenaren voor tweede keer Odijk houdt Leusdenaren op 0-0 l7I WBTUL {MtALAKS Verlies van het tweede in Ermelo Resultaten schietclub Bingo Roda'46 DINSDAG 22 NOVEMBER 1988 LEUSDEN- De zaterdagafdeling van Roda'46 is in de thuiswed strijd tegen Veensche Boys met de neus keihard op de feiten gedrukt. In een slechte, maar bij vlagen wel spannende en harde wedstrijd, werd Roda met 1-2 verslagen door een uitge kookt spelend team van Veensche Boys. De wedstrijd werd ontsierd door het het ruime aantal van vijf boekingen, (Vier voor Roda en één voor de ploeg uit Nijkerkerveen). Voor de zaterdagafdelmg van Roda'46 zijn de kansen om dit sei zoen in aanmerking te komen voor een promotieplaats darug geslon ken. In de wedstrijd tegen Veen sche Boys werd duidelijk gemaakt dat dit geen schande is. De jonge Leusdense ploeg komt op veel fronten nog tekort om in aanmer king te komen voor een succesvol le overstap naar het 'grote' KNVB- voetbal. De brigade van trainer/ coach Steven van Meerveld mist op dit moment gewoonweg de brood nodige ervaring. Een Roda dat met meer ervaring was gezegend had waarschijnlijk nooit verloren van Veensche Boys. De Leusdenaren hepen vanaf het begin achter de feiten aan. Slechts een paar minuten in de tweede helft heten de Buiningparkers zien waartoe de ploeg in de toekomst in staat moet worden geacht. Bij de stand van 1-1 kwam Roda ineens lekker m de wedstrijd maar liep zich toen voorbij, wat resulteerde in een verdedigingsfout, die gena deloos werd afgestraft door Veen sche boys. De gasten uit Nijkerkerveen speelden de hele wedstrijd naar hun mogelijkheden. Alle spelers weten dat ze nooit en te nimmer m aanmerking zullen komen voor de schoonheidsprijs, en daar handelt de ploeg ook naar. In de verdediging wordt geen en kel risico genomen en via lange halen proberen de Veensche ver dedigers hun aanvallers m stelling te brengen. Het spel van de ploeg uit Nijkerkerveen is beshst niet om van te watertanden, maar rende ment levert het wel op, getuige de derde plaats die de Veenders op dit moment in de stand op de rang lijst innnemen. VOETBALLEND VERMOGEN Roda herbergt ongetwijfeld meer voetballend vermogen dan Veensche Boys, maar de jonge en soms te onstuimige formatie van Steven van Meerveld ontbeert sim pelweg het vermogen om een wed strijd definitief naar de hand te zet ten en dan ook daadwerkelijk te beshssen. Voor de wedstrijd tegen Veen sche Boys stuurde trainer Van Meerveld weer een aanvallend in gesteld team het veld in. Linksach- Coen van Dijk zorgt voor onrust m de defensie van Veensche Boys, maar zonder resultaat. ter Ronald Koelman werd buiten de basisformatie gelaten en zag zijn plaats worden overgenomen door Fake Schoonewille, die aanvallend sterker is dan de beter verdedi gende Ronald Koelman. Roda pro beerde in de beginfase het initiatief naar zich toe te trekken maar met Harm Wassink geeft een tegenstander het nakijken. De Leusdenaar was samen met Klaas de Vries en Harrie Kerssies de uitblinker bij Roda. erg veel overtuiging en overleg ging dit niet gepaard. Na 25 minuten spelen kwam Veensche Boys vrij goedkoop aan de leiding. Vrije verdediger Wim van de Biezen leverde de bal een voudig in bij een tegenstander. Met een pass door het hart van de Leus dense defensie werden twee spe lers van Veensche Boys vrij voor keeper John Kamphorst gezet. De Leusdense doelverdediger ver zuimde zijn doel uit te komen, om zodoende zijn hok te verkleinen, en zag dat een Veensche aanvaller de bal snoeihard binnenschoot:0-l. Geheel onnodig kwam Roda op achterstand en de Leusdenaren speelden met deze stand de gasten precies in de kaart. De bezoekers konden daardoor hun geliefkoos de spelletje gaan spelen. De Leus denaren lieten na deze tegenvalle wel blijken over een goede wed strijdmentaliteit te beschikken. Roda zocht onmiddellijk naar een antwoord. Voorlopig moesten de Leusdenaren het juiste antwoord echter nog schuldig blijven. Een schot van Edwin van Ginkel, dat de kracht en de nchtmg miste en een kopbal van Coen van Dijk uit een goede voorzet van Gerbrand Bes- selsen, die over ging, waren voor de pauze de spaarzame wapenfei ten. Centrumspits Coen van Dijk kreeg wel een goede mogelijkheid om voor rust de stand in evenwicht te trekken toen hij in de rebound, na een vrije trap van Remco Bitter- LEUSDEN - De zondagafdeling van Roda'46 heeft in en tegen Odijk een punt laten liggen. De formatie van trainer Ruud Maas had gedurende de hele wedstrijd een groot veldoverwicht, maar bracht dit niet in de score tot uitdrukking. In de strijd om de topplaatsen in de eerste klasse B van het zondagafdelings- voetbal blijft Roda, ondanks het puntverlies, een stevig woord je meespreken. Trainer/coach Ruud Maas kon voor de wedstnjd tegen Odijk voor het eerst sinds een aantal weken weer beschikken over een com plete selectie. Erwin Snijders, Ruud Stoelhorst en Bert Staubach, die de laatste wedstrijden wegens blessu res en schorsingen met konden spelen, waren weer in de hoofd macht vertegenwoordigd. Remco Bosman werd om disciplinaire re- Remco Bosman...bankzitter... denen buiten de basiself gehou den. Peter Knijf nam zijn plaats als rechterspits over. Roda opende de wedstrijd met een offensief en het duurde tot het laatste fluitsignaal van de scheids rechter totdat er een emde kwam aan de druk van de Leusdenaren. Odijk kreeg gedurende de hele wedstrijd slechts vier mogelijkhe den waaruit een serieuze aanval kon worden opgezet. Gevaarlijk werden de gastheren echter niet. Roda speelde de eerste helft erg geconcentreerd en dat leverde tal van mogelijkheden op. In de vuurli nie van de Leusdenaren ontbrak het echter aan de nodige scherpte. John Jansen, Peter Knijf en Ruud Stoelhorst hadden deze wedstrijd het geluk met aan hun zijde. Naar mate de openingstreffer langer uit bleef, werd het spel van de Leusde naren geleidelijk minder. De op bouw van achteruit liep tot aan de middenlinie vrij goed, maar het vervolg naar de aanval het in veel gevallen te wensen over. Bert Stau bach, die de lijnen binnen de Leus dense gelederen probeert uit te zetten, kreeg te weinig afspeelmo- gelijkheden, omdat er aan het front te weinig beweging was. Odijk, dat de laatste wedstrijden met veel tegendoelpunten was geconfron teerd, had een aantal ervaren spe lers in de achterste lijn geposteerd en speelde consequent op buiten spel. De Roda-aanvallers liepen in deze wedstrijd te vaak in deze goed opgezette fuik. Een iets slim mer en minder gehaast Roda had van de speelwijze van de gasten minstens een aantal keren moeten profiteren. VERWARRING Na de hervatting probeerde Roda nog van alles om de dubbel- blanke stand van het scorebord te schieten. Een stug verdedigend Odijk wenste echter niet vrijwillig te capituleren. De Leusdenaren probeerden via aanvallen over de vleugels voor verwarring in de Odijk verdediging te zorgen maar het ontbrak de volgelingen van Ruud Maas aan het nodige geluk en precisie. Ruud Stoelhorst onder streepte dat, toen hij de bal na een goede inzet, via de onderkant van de lat weer het veld in zag sprin gen. Trainer Ruud Maas probeerde via een omzetting in zijn formatie om alsnog aan het verdiende ope ningsdoelpunt te komen. Rechter middenvelder Henk Weishaubt werd na tien minuten in de tweede speelpenode vervangen omdat de jeugdige Leusdenaar er ogen schijnlijk compleet doorheen zat in deze periode. Remco Bosman werd in de ploeg gebracht en Ruud Stoelhorst.kansen. kwam op de rechterspits positie, zodat Peter Knijf een plaatsje terug- schoof en als middenvelder aan het laatste deel van de wedstrijd be gon. Hoewel Roda nog van alles pro beerde, slaagden de Leusdenaren er niet in een doelpunt te forceren. Odijk kreeg met het verstrijken van de tijd steeds meer greep op het Leusdense aanvalsspel en vocht met de moed der wanhoop om een punt binnen te halen. Met de uitein delijke bnlstand was Odijk dan ook meer dan tevreden. Roda was ab soluut de betere ploeg maar vergat te scoren en verdiende het dus niet om te winnen. Voor Roda-trainer Ruud Maas vormde het gelijkspel een bittere LEUSDEN- De voetbalver eniging Roda'46 organiseert vrijdag 25 november een bin go-avond. Iedereen die Roda een goed hart toedraagt is van harte welkom in het clubgebouw op het Burge meester Buiningpark. De aanvang is om 20.30 uur. oog met de Veensche doelman geen fout en liet de 1-1 aantekenen. Na deze gelijkmaker kregen de Leusdenaren vleugeltjes. Direct werd er een vervolg gegeven aan de pressie op het vijandige doel. Nog geen twee minuten na de ge- j lijkmaker was Roda dicht bij een j voorsprong. Net buiten het straf schopgebied kreeg Harm Wassink een vrije trap te nemen en met een geweldige pegel nam hij het Veen sche doel onder vuur. De doelman bracht echter op bekwame wijze redding. Roda kende nu zijn beste fase van de wedstrijd. Er werden 1 initiatieven ontplooid en er was vol- j op beweging. Daar ontbrak het m een eerder stadium nogal eens aan. De 'gouden periode' van de Leusdenaren was echter maar van korte duur. De bewoners van het Burgemeester Buiningpark konden het blijkbaar niet opbren gen om via een goed gesloten de fensie een vervolg aan het inititief te geven. De broodnodige rust die voor een ploeg in deze fase onont beerlijk is werd node gemist. De Leusdenaren liepen zich compleet voorbij. ling, tegen de keeper van de be zoekers opschoot. Dezelfde Coen van Dijk werd net voor het verstrij ken van de eerste speelpenode geconfronteerd met een boeking, wegens het onderuit halen van een tegenstander. Scheidsrechter Ger- ntsen wilde hiermee een daad stellen om de toegenomen hard heid een halt toe te roepen. KENTERING In het eerste kwartier van de tweede helft werd Roda een beetje m slaap gesust door Veensche Boys. De Leusdenaren liepen ach ter de feiten aan en de Veenders kregen in deze fase dan ook de betere kansen. Na een kwartier kwam er een kentering m de strijd. Gerbrand Besselsen leverde na een lange rush over de rechter flank een goede voorzet af die door Coen van Dijk op doel werd ge kopt. De doelverdediger van Veensche Boys het de bal los en Remco Bitterling schoot in de re bound via de keeper naast. Onder aanvoering van de onver zettelijke Harry Kerssies schroefde Roda het tempo meens omhoog. Nog geen vijf minuten later kreeg dit 'offensief-in-zakformaat' al een beloning. De oprukkende Harry Kerssies bracht met een fantastisch steekballetje Coen van Dijk m kansrijke positie. De Leusdense centrumaanvaller maakte oog m teleurstelling. 'Odijk is in mijn ogen i toch één van de zwakkere broe- j ders in de eerste klasse B en als je daar dan een punt aan verspeelt is 1 dat teleurstellend. Gezien het spel- beeld hadden we hier met 3 of 4-0 moeten winnen, maar de ploeg i mist op dit moment net dat beetje j geluk wat een topploeg kenmerkt. De komende wedstrijden moeten we gewoon de volle buit binnen halen om in de strijd om de boven ste posities mee te blijven doen.' Aldus trainer Ruud Maas. Opstelling Roda'46: Hans van Bek- kum, Meindert Vlugt, Harry Ousso- ren, Sander Versuu, Bob Schoordijk, Henk Weishaubt, Bert Staubach, Er- win Snijders, Peter Knijf, John Jansen, Rund Stoelhorst. LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde werd gekenmerkt do nederlagen van de koplopers in het zaterdag- en zondagafc lingsvoetbal. De plaatselijke voetbalverenigingen Roda'461 Achterveld kenden een wisselend succesvol weekeinde. Rod zaterdag verloor op eigen veld van Veensche Boys. De zondj afdeling liet in Odijk een punt liggen (0-0). Achterveld pakte Bilthoven de volle buit door FAK met 0-4 te kloppen. DOMPER In de verdediging verspeelde laatste man Wim van de Biezen de bal en dat bracht een Veensche aanvaller in de gelegenheid om door te stomen richting keeper John Kamphorst. De behendige spitsspeler van de bezoekers maakte, ondanks de storende aan wezigheid van Klaas de Vries, die als één van de weinige zijn normale niveau haalde, geen fout en sloeg keihard toe: 1-2. Voor Roda betekende dit een enorme domper die de ploeg in het resterende gedeelte van de wed strijd dan ook niet meer te boven kwam. In het laatste kwartier pro beerde Roda met de moed der wanhoop om de stand weer in evenwicht te brengen, maar het geloof in eigen kunnen nam zien derogen af. De verdediging van Veensche Boys kwam nauwelijks nog in moeilijkheden omdat de aanvals- opzetten in een te laag tempo wer den uitgevoerd en de sterke Veen- sche afweer spelers namen geen j enkel risico door alle ballen ineens op de pantoffel te nemen richting Roda doel. Edwin van Ginkel werd door trainer Van Meerveld naar de kant gehaald, omdat hij na een boe king wegens praten zijn ongenoe gen bleef uiten bij de leidsman. Ronald Koelman kwam m de ploeg om misschien nog een doorbraak te forceren. De Leusdense on- macht werd in de slotfase nog het beste geillustreerd door Gerbrand Besselsen, die op een weinig door dachte wijze zijn tegenstander van achteren natrapte. De rechterspits kwam er met een boeking goed vanaf. Veensche Boys speelde het duel op een bekwame wijze uit en mocht terecht aanspraak maken op de twee punten omdat het zich op be slissende momenten slagvaardiger toonde dan Roda. Opstelling Roda'46: John Kamphorst, Wim van de Biezen, Karei Ouwer- kerk, Klaas de Vries, Fake Schoone- I wille, Edwin van Ginkel, Harry Kers- sies, Harm Wassink, Remco Bitter ling, Coen van Dijk, Gerbrand Bessel sen. De spanning in de hoofdklasse van het zaterdagafdelingsvoetbal is weer helemaal terug. De kop lopers, Lopik en WJ, slaagden er niet in om de volle twee punten binnen te halen. Lopik ging op ei gen veld onderuit tegen Bloemen- kwartier (0-2) en moest toe zien dat WJ de nieuwe lijstaanvoerder in de hoofdklasse werd. WJ kwam in Amersfoort tegen Sova'54 niet verder dan 2-2. De Utrechtenaren staan in punten gelijk met Lopik maar hebben een wedstrijd min der gespeeld. De rol van Roda'46 lijkt voorlopig uitgespeeld. Op het eigen ver trouwde Burgemeester Buining park verloren de volgelingen van trainer Steven van Meerveld voor de tweede keer dit seizoen van Veensche Boys. Roda staat nu op een vijfde plaats met vier punten achterstand op de lijstaanvoer ders. Lopik lijkt na een goede seizoen start de tol te moeten betalen voor de overgang van de eerste klasse naar de hoofdklasse. Uit de laatste drie wedstrijden haalde de pro movendi slechts twee punten. Hekkesluiter Veluwse Boys pakte in Maartensdijk een punt door SVM Boys op 1-1 te houden. De ploeg uit Garderen blijkt voorlo pig wel de rij te sluiten, maar de achterstand op de ploegen in de middenmoot is nog alleszins over brugbaar Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) Lopik - Bloemenkwartier 0-2 Roda'46 - Veensche Boys 1-2 Sova'54 - WJ 2-2 SVM Boys - Veluwse Boys 1-1 WZ'49-SWU 1-1 Stand hoofdklasse (zaterdag) 1 WJ 9-14 2. Lopik 10-14 3. Veensche Boys 9-13 4. Bloemenkwartier 9-12 5. Roda'46 9-10 6. SVM Boys 10- 9 7 SWU 10- 8 8 Sova'S4 10- 8 9 Velox 9- 6 10 WZ'49 9- 6 11 Veluwse Boys 10- 4 RAD VAN AVONDUUR De competitie in de eerste klasse B van het zondagafdelingsvoetbal begint steeds meer te lijken op een "rad van avontuur". Op de tiende speeldag liet koploper Zeist een steekje vallen in Utrecht. Sterrenwijk versloeg de lijstaan voerder met 2-1. Over een rolver deling in de eerste klasse B valt nog geen zinnig woord te zeggen. De eerste zeven ploegen in de stand op de ranglijst komen zon der meer nog in aanmerking voor de titel. Roda'46 liet in de strijd om de toppositie een duur punt lig gen bij Odijk. De ploeg van trai ner/coach Ruud Maas deelt op dit moment de zesde plaats met Ster renwijk. De achterstand van drie punten op koploper Zeist biedt overigens nog alle perspectiei voor de Leusdenaren. In de staart van de ranglijst we SC Domstad zich meer en mee: als een zeer voorname degrade kandidaat De Utrechtenaren 1 gen in Zeist met liefst 8-1 klop patria. De achterstand op het de voorlaatste plaats staa: Odijk is inmiddels opgelopen zes punten. Uitslagen eerste klasse B (zondag) Patna - SC Domstad 8-1 DWSM - HDS'84 3-1 Schalkwijk - WZA 2-2 Odin - Sporting'70 2-1 Odijk - Roda'46 0-0 Sterrenwijk - SV Zeist 2-1 Stand eerste klasse B 1 SV Zeist 10-14 2. Odin 10-13 3 WZA 10-12 4. Patna 10-12 5 DWSM 10-12 6 Roda'46 10-11 7. Sterrenwijk 10-11 8. Sporting'70 10- 9 9. HDS'84 10- 8 10 Schalkwijk 10- 8 11. Odijk 10- 8 12 SC Domstad 10- 2 Middenmoot Achterveld is op de tiende sp dag doorgedrongen tot de i denmoot van de eerste klasst De opmerkelijke opmars var ploeg van Cor Hoogland kree Bilthoven een vervolg door de overwinning op FAK. De Ac) velders staan nu op gelijke hoi met Zuiderzeevogels en BVY Deze drie ploegen delen de gende positie. Aan de kop vat ranglijst is de spanning na wedstrijden te snijden. BFC za Veenendaal haar koppositie v< ren gaan door de 1-0 neder die de ploeg uit Bussum kree slikken. De Meem en Olyi konden dankzij de misstap BFC op gelijke hoogte komen Meern won in Blaricum BW'31 (0-1) en Olymp maakte in Nijkerkerveen metten met Veensche Boys (W Unitas'48 blijft door de over rung op BFC in het spoor vat koplopers, want de Veenenda ploeg bezet momenteel de vit plaats met slechts één punt acl stand op de drie lijstaanvoerde Uitslagen eerste klasse A (zondag BW'31 -De Meem 0-1 FAK - Achterveld 0-4 EMM - Stator 2-3 Zuiderzeevogels-De Zebra's 1-2 Unitas'48 - BFC 1-0 Veensche Boys - Olympia'25 0-6 Stand eerste klasse A (zondag) 1 BFC 10-15 2. De Meem 10-15 3 Olympia'25 10-15 4. Unitas'48 10-'4 5 De Zebra's 10-11 6. Stator 10- 9 7. Veensche Boys 10- 8 8 FAK 10- 8 9 Zuiderzeevogels 10- 7 10. BW'31 10- 7 11. Achterveld 10- 7 12 EMM 10- 4 .1 LEUSDEN - Met de wedstrijd tegen KBVA sloot het eerste team van BCL de eerste competitiehelft af. Het werd een ruime over winning: 1-7. De strijd in de poule blijkt zeer spannend want vier van de acht teams, waaronder ook dat uit Leusden, staan met acht punten uit zes wedstrijden aan kop. Het is dus zaak om punten te pak ken omdat er mogelijkheden zijn voor promotie. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de da- mes-schietclub werd door elf le den deelgenomen. Anneke Ouds hoorn behaalde met 85 punten de eerste plaats. De overige uitslagen waren: 2 Jeannet Vos 80; 3 Nel Tijmensen 78. 4. Annelies Huurdeman 78, 5. Nel Schwagermann 74; 6. Wil van Gelder 73; 7. An Voskuilen 71; 8. Alice Arlar j 70; 9. Liesbeth Suermondt 66; 10 Kitty van Hamersveld 63, 11 Bep Smal 59. I Michel van Bruinsvoort was deze keer de enige die met lege han den bleef Hij speelde onzuiver en kon niet door het spel van zijn te genstander breken, 15-3,15-11. In het andere herenenkel be haalde Albert den Hollander een nuttige overwinning na een span nend slot in de tweede set (11-15, 14-15). Jane van der Haar had geen enkel probleem in haar partij, die zij met 0-11, 1-11 afsloot. Ook Marleen van der Horst won moeiteloos met 2- 11, 6-11 Het herendubbel werd gewonnen met 3-15, 10-15 en ook de dames maakten weinig fouten: 11-15, 7-15. Het mixed dubbel Van Bruins- voort/Van der Horst kon het ver trouwen in eigen kunnen aardig opkrikken en greep die gelegen heid door met 10-15, 4-15 te win nen. Tenslotte speelde Den Hol lander met Vein der Haar een re gelmatige partij en bepaalde door een overwinning van 9-15, 9-15 de eindstand op 1-7. Volgende week staat de ontmoe ting BCL - BVO op het programma. BVO is één van de teams met acht punten uit zes wedstrijden. WILSKRACHT Het tweede team had het moei lijker Het speelde tegen BV Vale Ouwe 1 in Ermelo en leed daar een 5-3 nederlaag. Sweder Hormann begon moei zaam en kwam in de eerste set met 9-1 achter. Met veel wils kracht won hij toch de set met 12-15. In de tweede set kwam zijn tegenstander goed terug. Hij won deze met 15-9. De be slissende set ging gelijk op, ge lukkig had Hormann zijn zenu wen het meest onaer con en won met 13-18. Michai ger had het een stuk mató ker. Hij won overtuigend 11-15 en 5-15. Judith van de Berkio speelde niet goed. Zij vei met 11-1 en 12-10. Daarenti begon Danielle de Jonghb Zij won de eerste set mei maar verloor vervolgens tweede en derde set mei en 11-0. De stand was nu 2-2 en was nog mogelijk. In de he dubbel hadden Hormann Ploeger het erg lastig. 0( wonnen zij de eerste set m 15, door zeer scherp te si ren van hun tegenstanders loren zij de tweede met de derde met 15-10. Vai i Berkmortel en De Jongh men er helemaal niet ai s pas. Zij verloren de dame9 fc bel met 15-3 en 15-3. De mix van Hormann er Jongh liep weer goed; zij nen de partij met 12-15 en De mix van Ploeger en Va Berkmortel was erg spanr j. Toch moesten zij het ondc delven. Het werd een ve y met de setstanden 15-11 e ju 11.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 8