Koor huldigt jubilarissen CDA-Vrouwenberaad over Achterveldse problemen Prins op bezoek bij Astmafonds LEUSDEN leusder krant Snijwonden na val Vals geld Ooit kiest u voor mooist l/issen KPO- )ij eenkomst leusder krant Slachtofferhulp Bang&Olufsen i Leusden Achterveld WD- bijeenkomst Weinig verandering LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w mtiudecjemeede^\ J Zaterdag 26 november 20.00 uur: K.P.J. dansavond n^t de Balde- j rach Band, 'de Moespot' DONDERDAG 24 NOVEMBER 1988 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Dinsdagavond vierde het RK Kerkkoor St. Cecilia uit Achterveld het Cecilia-feest in D'Ouwe Peerdestal. Het werd ditmaal een heel bijzondere gebeurtenis. Tijdens het samenzijn werden er 10 jubilarissen gehuldigd in verband met hun 40, 25 en 20 jarig lidmaatschap van het koor. De jubilarissen werden gehuldigd met de kerkelijke onder scheiding van de Nederlandse Sint Gregorius vereniging. Pastor Goes was de eerste die de onderscheidingen en het daarbij behorende certificaat aan een aan tal jubilarissen uitreikte. Als eerste werd naar voren geroepen W Schouten. „U bent 40 jaar lid van het koor", aldus pastor Goes, ..maar ook 34 jaar penningmeester Dit is zeker een belangrijke taak". Hier na werd de heer Schouten de gou den medaille opgespeld. Vervolgens was het J. Coenen die aan de beurt was. ,,U bent 25 jaar lid van het koor en daarnaast ook 7 jaar voorzitter van het koor. We zijn hier heel dankbaar voor." Ook 25 jaar lid van het koor waren De jubilarissen van het Achterveldse kerkkoor St-Cecilia op een rijtje Richard Noortman en Joop Hak Ri chard Noortman is tevens 16 jaar bestuurslid. „Zeker geen gemakkelijke taak tegenwoordig", aldus pastor Goes. „Joop Hak is onze klusjesman. Moet er iets gerepareerd worden of iets dergelijks we kunnen altijd een beroep op hem doen en het komt altijd voor elkaar." Hij kreeg de zilveren medaille opgespeld en iedereen kreeg de daarbij beho rende oorkonde. De dames van de jubilarissen kregen bloemen. Na de pauze volgde de huldiging van zes jubilarissen, die 20 jaar lid van het koor waren. Bij deze jubila rissen werden de onderscheidin gen uitgereikt door pastor van Hat- tem. Deze las het schrijven voor van het bestuur van de Gregorius ver eniging waarin de jubilarissen werd geluk gewenst met hun on derscheiding en de motivatie van de toekenning van deze onder scheidingen. De volgende jubila rissen zijn 20 jaar hd van het koor E. van Bergen-Rijke. J Bourgonje- Vermeulen, H. Kleir.veld-Sijmons, W. van Nimwegen-Kerkhof. L. van Wieringen-van Bergen en de heer W. van Ruitenbeek. Pastor van Hattem spelde hen de bronzen me daille op en zij kregen de daarbij behorende oorkonde. We zijn heel dankbaar dat u dit mag meemaken. Bij de kerkdiensten, huwelijken en begrafenissen, u bent altijd pre sent. We vmden dit een hele pres tatie. Mevr. H. Kleinveld-Sijmons is tevens ook nog zeven jaar be stuurslid. Ook hier werden weer bloemen uitgereikt. In een korte pauze was er een muzikaal inter mezzo, verzorgd door Riet van Hattem orgel en Truus de Groot, dwarsfluit. yastor Goes spelt jubüans W. Schouten de versierselen op. Schouten werd veertig jaar geleden lid van het koor Bij de huldiging sprak het bestuurslid Marie van Wielingen de jubilarissen op rijm toe. Hier volgt de tekst van haar gedicht: Verwelkomen, dat moet ik nog leren, dus wil ik het proberen op njm. Hopelijk zal dat wat voor u zijn. De voorzitter zou hier moeten staan, maar die heeft zijn jubilaris- pak nu aan. Ook de andere leden van het bestuur, jubileren vanwege hun lange duur. Dus wil ik u van harte welkom heten en enkele met name willen noemen, te weten pastor Goes, deservitor van ons koor, wil ik speciaal begroeten hoor. Ook pastor van Hattem hoort er bij, maar die komt later, dat zei hij. Welkom dirigent Wijnands met uw vrouw, jullie laten ons nooit staan in de kou. Ook de organisten Van Surk- sum en Gnffioen, beiden zijn ere-gast en behoe ven mets te doen. Dan de jubilarissen van dit Ce- ciliafeest, zijn zij van harte welkom, nog het allermeest. Wij hopen dat u allen van het feest gemet, wij, dat zijn dan Jo - Riet - Mane en Piet. ACHTERVELD - Het CDA Vrouwenberaad hield in d' Ouwe Peerdestal een bijeenkomst waarop wethouder mevrouw E. Blom-de Groot sprak over Achterveldse aangelegenheden. De rijeenkomst van het CDA Vrouwenberaad in ,,d' Ouwe Peer destal" werd geopend door de voorzitter Mevr. E. Andriessen- sran Gelder uit Stoutenburg. Wethouder Mevrouw E. Blom- Jroot bracht een aantal zaken over Achterveldse aangelegen- leden duidelijk naar voren. De Provincie Utrecht meent dat ichterveld niet veel meer mag uitbreiden. Er mogen nog aalf woningen gebouw worden tussen de scholen en het erlengde van de Ruurd Visserstraat. De riolenngskosten zijn 300.000,- De Stichting Smt Joseph ook de gemeente zitten nog met bouwverbetenngen van Sine Jura. De meerderheid van de be woners wil er een lift hebben, kos ten 45,- per maand, maar dat punt blijft nog m overweging. Men hoopt er nog 23 aanleunwoningen te mo gen bouwen. Deze kunnen be woond worden door de mwoners binnen de parochiegrenzen, dus ook de mwoners van Achterveld gemeente Bameveld en zij die so ciaal zijn gebonden. De bibliotheekvoorziening is nu moeilijk te nemen: een trapje naar beneden, dus geen goede ingang voor ouderen, sjouwen van kisten met boeken enz. en daarom is er de gedachte de bibliotheek onder te brengen in een lokaal van Hum- meltjeshonk. Er moet een goede overeenstemmmg komen tussen het bestuur van „Ons Gebouw", het schoolbestuur en de gemeente. „De Moespot" zal vooralsnog blij ven staan, omdat de bezetting hier van goed is. Het openbaar vervoer mag dan weer ingekort zijn maar er is te weinig aanbod van reizigers- vervoer van Achterveld naar Bar- neveld-Amersfoort. Ondanks zwa re subsidiering zal de lijn toch wel iets meer bezet moeten zijn want dat eist ook het Ministerie. In Achterveld is de proef genoe- men met privatisering, het onder houd van de voetbalvelden en ten nisbanen door de verenigingen zelf. Achterveld doet dat uitste kend, een financiéel voordeel voor de gemeente Men hoopt dat Ach terveld een voorbeeld is voor Leus den. De parkeerplaats rondom de sportzaal is verhard mede door de inzet van de Achterveldse Carna valsprins Het Raadslid H. B. Ossef&j drijver meende dat er iets gedaan moest worden aan het sluipverkeer Stormstraat-Arkelweg. Raadslid M. Boersen „Er loopt een subsidieaan vraag voor de aanleg van een fiets pad langs de Asschatterweg." iUSDEN - Zaterdag kan er gevist irden bij de ijsbaan. Liefhebbers urmen zich vanaf 7.00 uur verza den bij het jongerencentrum De aan de Hamersveldseweg. Om 7.30 uur vertrekt de groep naar de ijsbaan, waar een viswedstrijd ge houden zal worden. Er zijn prijzen beschikbaar. De kosten zij 4,00, waarvoor de deelnemers twee consumpties krijgen. De wedstrijd is ongeveer 11.30 uur afgelopen. V EUSDEN - De afdeling Leusden wi de KPO houdt op dinsdag 29 ovember een bijeenkomst, met s thema: 'Dokter, ik heb een bultje in mijn borst' Dokter Enklaar, chi rurg m het St-Elizabethziekenhuis m Amersfoort, zal zijn licht laten schijnen over het onderwerp borst kanker. De bijeenkomst wordt gehouden in De Kom aan de Hamersveldse weg (naast de St-Jozefskerk). De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag ,12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar. 34.90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste* in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De eigenaar van de shoarmazaak m de Biezenkamp, de 35-jange N v. N uit Amsterdam, zakte maandag door het draadglas- ruit van het afdak van zijn zaak. Hij was daar bladeren aan het vegen, hij werd per ambulance naar het elisabethziekenhuis in Amersfoort gebracht. Fdaar werd hij behan deld voor snijwonden aan zijn lin kervoet en zijn voorhoofd. LEUSDEN - Maandagmiddag werd bij het kasgeld van het filiaal van de NMB aan het Hamershof een vals biljet van 100,- gevonden. De herkomst van het biljet is onbe kend. Het geld is door de politie in beslag genomen en naar het falsifi- catieteam van de Centrale Recher che en Informatie in Den Haag ge stuurd. LEUSDEN - Burgemeester Parus zal aanwezig zijn bij de presentatie van de Stichting Slachtofferhulp Eem- land op maandag 28 november Vanaf die dag zal de organisatie slachtoffers van misdrijven bij staan. Elke woensdagavond is er spreekuur m 't Hamersveld, Ha mersveldseweg 2, van 19.00 tot 21.00 uur, telefoon 945618. Voor di recte meldingen is voorlopig het nummer van de Amersfoortse or ganisatie beschikbaar, 610100. (advertentie) Denk niet dat "mooist" bij Bang&Olufsen alleen een kwestie van vormgeving is. Lezers van de Consumentengids weten wel beter Vier keer werden sinds 1984 de grote televisie-merken getest Vier keer werd het B&O toestel onderscheiden met de hoogste waardering voor de technische kwaliteit. Merkt u dat in het dagelijks gebruik' Wel degelijk. We laten u graag zien en horen hoeveel goede redenen er zijn om het mooiste televisietoestel te kiezen En dan is de fraaie vormgeving daar natuurlijk wel één van. 3 jaar garantie Studio Rotol LEUSDEN Hamersveldseweg 6a, Tel 033-943381 HARDERWIJK Passage Sladsdennen. Tel 03410-14554 De koude lucht is afgelo pen dinsdag vrijwel geruis loos uit ons gebied verdre ven. Hier en daar een ver dwaalde sneeuwvlok maak te een einde aan een korte, maar hevige koudeperiode. In het westen van het land viel wel enige tijd regen en sneeuw, hetgeen opnieuw het verkeer in de problemen bracht. Na de passage van het warmtefront werd met een zwakke noordwestelijke wind vrij zachte en vochtige lucht aangevoerd. De tempe ratuur steeg daarbij gisteren tot waarden van 8 graden. Af en toe viel ook wat regen, maar grote hoeveelheden werden niet gemeld. Doordat de luchtaanvoer via de Noordzee kwam en zodoende veel vocht kon opnemen, was er veel bewolking. De weerkaarten van dit ogenblik ogen wat saai. Een hogedrukgebied boven Ier land beweegt zeer langzaam naar het zuidoosten en blijft dan ook vooreerst het weer beeld bepalen. Depressies hebben ook weinig haast om het vasteland van Europa te bezoeken. Daardoor veran dert er ook morgen weinig. Het blijft vrij rustig weer met bewolking en af en toe wat zon. Het hogedrukgebied blijft tot en met het weekein de het weerbeeld bij ons be palen. Dit houdt in dat de neerslagkansen vrij gering zullen zijn. De kans op mist in de vroege ochtend lijkt groot. Door de aanwezigheid van bewolking zal de tempera tuur in de nacht niet onder het vriespunt dalen. Al met al een rustig herfstbeeld zonder koude of regen. De computers berekenen voor begin volgende week een ander weerbeeld. Het ho gedrukgebied is dan doorge schoven naar het zuiden van Europa en verliest haar greep op het weer bij ons. Een depressie kiest positie nabij Schotland en trekt ver der naar de Noordzee. De stroming wordt dan geleide lijk zuidwestelijk en dat houdt in dat de temperatuur in de lift gaat. Daarnaast ne men de regenkansen vanaf het weekeinde verder toe. Een echt vroeg begin van de winter lijkt dan ook niet waarschijnlijk. Koning Winter houdt wel stand in het noorden van Eu ropa. Met name in Finland was het de afgelopen dagen erg koud. Zuid Europa werd geteisterd door depressies en daar was het dan ook erg slecht weer. Aan het eind van de bijeenkomst overhandigde de voorzitter van het Astmafonds, drs P.C. W.M. Bogaers, aan de prins een mformatiepakket met voorhchtmgsmatenaal. LEUSDEN - Dinsdag kreeg het Astmafonds bezoek van haar be schermheer Prins Claus. Het was een werkbezoek, waarbij de prins zich oriënteerde op de acti viteiten van het fonds. De dag werd besteed aan het voeren van gesprekken met vertegenwoor digers van de organisatie en met het geven van informatie. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 24 november 20.00 uur: Bijeenkomst ABTB over boekhouden, De Til 20.00 uur; Raadsvergadering, al gemene beschouwingen en be groting, gemeentehuis, Erf 1 20.00 uur: Kaartavond, De Til Vrijdag 25 november 20.15 uur: Opening expositie Joost Visser en Dick Stoffers, Claeveren- blad, De Bnnk 16. 20.00 uur: Postduivententoonsteï- ling, Jan Banninkpark Zaterdag 26 november 9.30 uur: Postduivententoonstel- ling, Jan Banninkpark 11.00 uur: Schaatsbeurs .Zwanen burg', De Til 21.00 uur: Band Bons Dzaneck in De Geut Zondag 27 november 14.30 uur: Kwartet Ben de Jong, j Jazzsocieteit, de Hakhorst. Maandag 28 november 21.00 uur: WD-bijeenkomst over milieu en ruimtelijke ordening Ros I Beyaart, Hamersveldseweg Donderdag 24 november 20.00 i uur: jaarvergadering 'Ons Genoe- I gen','Ons Gebouw' Zaterdag 26 november 20.00 uur: I Disco Show 'de Klaveet' Dinsdag 29 november 1 9.00 uur: i Welfareclub Zonnebloem 'Ons Gebouw' LEUSDEN - De afdeling Leusden 1 van de WD houdt op maandag 28 november een thema-avond, waarin het milieu en de vierde nota ruimtelijke ordening van de rijks overheid centraal zullen staan Voor die avond is het Tweede Ka merlid J. te Veldhuis uitgenodigd. De bijeenkomst is m 't Ros Beyaart en begmt om 21.00 uur. 1

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3