Postduivenkeuring in Jan Buiningpark 't Ronde verovert schaakkampioenschap LEUSDEN, aarvergadering lEusdEr krant: -lokaal w weekindegemeede/ Bevolkings toename leusder krant Afscheid Vari Doorn Keuring verlichting Poging tot inbraak HET WEER IH LEUSDEH //dm Leusden Achterveld Doorrijden na aanrijding Rijden onder invloed LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Wijziging DINSDAG 29 NOVEMBER 1988 plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 29 november 19.00 uur: Commissie Beroep en Bezwaarschriften, gemeentehuis Erf 1. Woensdag 30 november 16.30 uur: Afscheid groepscom mandant Van Doorn, gemeente huis, Erf 1 Woensdag 30 november 9 00 uur Handwerkhobbyclub, 'De Moespot' Donderdag 1 december: 13.30 uur: Bejaardensoos, 'Ons Gebouw' Vrijdag 2 december 20.00 uur. Kaarttoemooi, 'De Hes- senkar' Zaterdag 3 december 20.00 uur: Dansavond, café-bar 'Buitenlust' 20.00uur: Disco Show, 'De Klaveet' Zondag 4 december 20.00 uur: Disco, 'De Klaveet' Dinsdag 6 december: 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem, 'Ons Gebouw' LEUSDEN - In de maand septem ber is de Leusdense bevolking toe genomen met 19 nieuwe inwoners. Aan het begin van de maand telde Leusden 27.289 inwoners. Op 1 ok tober was dat 27.308. In die penode waren er 25 geboortes en overle den er 9 mensen. Er vestigde zich 112 mensen in Leusden, terwijl er 109 mensen vertrokken naar el ders. in de lange pauze voor de nieuwe zomeractmteiten van een gemoe delijke en genoeglijke ver eniging. UITSLAGEN Schoonste van het geheel: combinatie Vnjhoef-Bransen Schoonste jonge dof fer H Hoek. Schoonste duivin: combi natie Vnjhoef-Brarisen. Schoonste jonge duivin: P. Lamberts jr. Verdere resultaten: Viertallen. 1 P Lambrechts jr., 2. H. v.d. Hoek, 3 J. Pouw Onbevlogen doffers: 1 P Boender. 2 T. Blom. 3. combinatie Vnjhoef-Bransen Onbevlogen duivinnen: 1 combinatie Vnjhoef-Bransen. 2 P Boender. 3. P Boender. Bevlogen doffers tot 300 km. 1. combinatie Vnjhoef-Bransen. 2. J Pouw, 3. combinatie Buters-Elverding, 4. combinatie Vnjhoef-Bransen. Bevlogen duivinnen tot 300 km: 1. combinatie Vrijhoef-Bransen, 2 mevr. Van Valkengoed, 3. P Lam brechts jr., 4. combinatie Vnjhoef-Bran sen. Bevlogen doffers boven 300 km: 1 H. v.d Hoek, 2. T. Blom, 3. H. v.d. Hoek, 4. H. v.d Hoek. Bevlogen duivinnen boven 300 km: 1 combinatie Vrijhoef-Bransen, 2 J Pouw. Jonge doffers tot 250 km. 1. J Pouw, 2 combinatie Vrijhoef-Bran sen. 3. combinatie Hemeltjen-v.d Bnnk, 4 en 5. G. Lambrechts. Jonge duivinnen tot 250 km: 1 P Lambrechts jr 2. en 3. combinatie Vrijhoef-Bransen, 4. combinatie Jager. Jonge duivinnen boven 250 km 1. en 2. combinatie Vrijhoef-Bransen. 3 mevr Voorburg, 4 J. Pouw Late jonge doffers. 1 H. v.d. Hoek, 2. combinatie Hemel- tjen-v d. Bnnk. Late jonge duivinnen 1combinatie Jager. 2. A. Kool. LEUSDEN - Toen de heer V, zater dagochtend met zijn auto wilde wegrijden, ontdekte hij schade aan de onderkant van zijn linkerportier. Die moet zijn ontstaan door een aanrijding, vrijdagavond na 18.00 uur. V. woont op de Spijkerplaats, waar hij ook zijn auto geparkeerd had. LEUSDEN - De heer M. uit Hoog land werd zaterdagmorgen om 4.00 uur aangehouden wegens rijden onder invloed. M. reed op de Rand weg toen hij werd aangehouden. M. werd onderworpen aan de pas ingevoerde ademanalyse De wij zer bleef staan op 550 punten, ter wijl een puntenaantal van 220 is toegestaan. M. kreeg een proces verbaal eneen rijverbod van 6 uur. Maandagochtend werd me vrouw B. uit Amersfoort wegens rijden onder invloed aangehouden op de Noorderinslag. Ook zij werd onderworpen aan een ademtest. Die wees een puntenaantal van 560 uit. B. kreeg een proces-verbaal en een rijverbod. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tol 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34.90 per half jaar, 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De groepscomman dant van de Rijkspolitie, de heer R. van Doorn, neemt woensdag 30 no vember afscheid wegens het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd. De heer Van Dorn is commandant van de groep Leus den, waarbij ook de gemeenten Renswoude en Woudenberg ho ren. De burgenmeesters van deze drie plaatsen bieden Van Doorn een ontvangst aan in het gemeente huis van Leusden. Van 15.30 tot 16.30 uur is er een bijeenkomst voor genodigden, gevolgd door een openbare receptie tot 17.30 uur. ACHTERVELD - Door de afdeling Leusden Achterveld van Veilig Verkeer Nederland werd woens dagavond in samenwerking met garagebedrijf Lammers een gra tis verlichtingscontrole gehou den. Tijdens deze controle wer den ook de banden gecontro leerd. Door 31 autobezitters wer den hun voertuigen ter controle aangeboden. Na afloop van de controle bleek dat bij een aantal voertuigen de verlichting verkeerd was afge steld en dat bij enkele auto's de banden aan vernieuwing toe wa ren. Bij de keuring bleek dat het aantal auto's met ruet goed afge stelde verlichting minder was dan voorgaande jaren Blijkbaar wordt er door de bestuurders van de voertuigen beter op de verlichting gelet. LEUSDEN - Zaterdag ontdekte een bewoner van de Rosmolenstraat om 17.00 uur dat inbrekers hadden geprobeerd zijn wonmg binnen te komen. De deur van zijn huis was beschadigd, omdat de daders ver moedelijk met een schroeven draaier hebben geprobeerd binn- net te komen. Hwet is hen niet ge lukt binnen te komen. l£USDEN - De Postduiven Vereniging Leusden hield het afge lopen weekend haar jaarlijkse show. In haar domein in het Jan Burning park werden maar liefst 220 duiven gekeurd. Dat le gerde behalve vele prijzen ook de gezelligheid op, die liefheb bers van vliegduiven na het drukke zomerseizoen zich weer samen doen verheugen op het nieuwe volgende seizoen. ladat donderdagavond de dui- en waren ingekorfd en vrijdag yerdag gekeurd, konden ze anaf vrijdagavond tot zaterdag- ■jddag een uur worden bezich- gd Ook na de keunng kwamen e leden nog naar hun gezellige ererugingsgebouw toe, waar de offie en de zelfgebakken cake laar stonden. Het ging bepaald jet alleen om de show. Postduiven zijn geen echte show- :ogels, zoals kanaries en parkie- en, maar prestaties leverende -liegduiven, die in korte tijd af tanden van wel 800 kilometer unnen overbruggen tussen fieemde adressen en het eigen dres". aldus oud-voorzitter Ton falkenhoef. Jmdat de leden alleen elk zomer- veekend samen actief zijn met het wegbrengen van vogels naar an dere oorden, was het belangrijk ste doel van de show volgens hem, dat zij elkaar in het stille na seizoen ook nog blijven ontmoe ten. Die traditie werd ook dit jaar tijdens het laatste weekend van november gehandhaafd In het verenigingsgebouw waren twee kleine ruimtes beschikbaar voor de 220 duiven. De postdui ven stonden fier overeind of zaten bijna in een broedhouding in kooien, die in drie lagen boven el kaar waren gestapeld. Ze zagen er op het eerste gezicht kerngezond uit, met hun groene glanzende bef en heldere ogen. Enkele leden praatten daar ge moedelijk met elkaar over de kampioenen en hun eigenaars. Verder maakten ze zich zorgen over een lid, dat geheel van de borrel afbleef. Zou die ziek zijn? En ze waren wat verbaasd over een duif, die altijd in de prijzen viel en nu een half puntje te wei nig scoorde. Zou die duif echt ach teruit zijn gegaan? In het eenvoudige restaurant met een door versierde netten ver laagd plafond zaten leden lekker lui achter een pilsje of koffie met smeuige cake van twee opge wekte dames achter de bar. Som mige leden deden lekker mets, anderen waren m een druk ge sprek gewikkeld en weer ande ren lieten hun handen wapperen bij klaverjassen. Voor elk wat wils belangstelling vrijdag en zaterdag voor de postdwvententoonstelhng in het Jan Buiningpark LEUSDEN - Woensdagmiddag werden door de jeugdlei ders van de schaakclub J. Boemaars en P. de Jager veer tien teams van elf basisscholen begroet voor de strijd om het kampioenschap van Leusden. Zoals gewoonlijk ging het weer over vier ronden Zwitsers. In de eerste ronde, waarin de te verwachten sterkste teams niet tegen elkaar uitkwamen, verslikte alleen de Groenhorst zich in de Bon gerd. verkiezing Aftredend waren J.J van Hamersveld, H.J. van Ruiten beek en J. van Nimwegen. Deze waren weer herkiesbaar. Er waren geen tegenkandidaten. Het Groot Kaliber Geweerschie- ten zal ook het komende siezoen weer op de buitenbaan te Scher- penzeel plaatsvinden Ook zal weer worden deelgenomen aan de Karnavalsoptocht. De jaarlijkse feestavond was ook een agenda punt omdat deze vorig jaar door omstandigheden niet was doorge gaan Mogelijk wordt dit in het nieuwe jaar weer gehouden. De feestavond zal dan worden gehou den op zaterdag 14 januan en is dan tevens de nieuwjaarsreceptie Na de rondvraag werd door de voorzitter medegedeeld dat door de daarvoor aangewezen leden was deelgenomen aan de eerste ronde voor de Cup, die was ge houden te Driebergen. Hier wer den ditmaal zowel de uit- als de thuiswedstrijden gehouden. Het totaal aantal behaalde punten was voor Driebergen 928, tweede werd Hoevelaken met 903 punten en derde Achterveld met 829 pun ten. De St. Nicolaaswedstrijd zal plaats vinden op 1 en 8 december. Er zal ditmaal staande worden gescho ten in verband met het inschieten van de nieuw aangeschafte wind buksen. In de tweede ronde barstte de stnjd echt los. Dit leverde de volle winst op voor Kinderland, 't Ronde en De Wegwijzer met 't Startblok op een punt achterstand. In de derde ronde versloeg 't Ronde de Wegwijzer en won 't Startblok van Kinderland zodat de 'eindstrijd' werd beslist (4e ronde) tussen 't Ronde en 't Start blok. Met enig geluk trok ook dit maal 't Ronde aan het langste eind en legde daarmee beslag op de wisselbeker en het kampioen schap 1988-'89. De tweede plaats, die ook recht zal geven op deelname aan de SGS-kampioenschappen, werd veroverd door de Wegwijzer, die in de laatste ronde won van St. Jo zef. De eindstand werd: 1't Ronde 8 pr, 2. de Wegwijzer 6, 3. Kinderland 6, 4. 't Startblok 5, 5. Groenhorst 5,6. 't Startblok 2 5,7/8 De Heerd 4, St. Jozef 4, 9/11 De Bongerd 3, Rossenberg 3, Geref. Basisschool 3, 12/13 De Heerd 2 2, De Hobbit 2, 14. St. Jozef 2 0 De volgende spelers wonnen al len hun vier partijen. Pascal Middleton (Ronde), Haike Hanemayer (Ronde), Mare Elffers (Wegwijzer), Joost Schaffner (Start blok), Enule Dercksen (Groen horst), Boudewijn van Wijk (Ros senberg). gens deze beker had gewonnen 2. G. Tolboom met 39,2 gemiddeld Geweer klasse A P. Smink met gemiddelde van 92,7 klasse B 1 J E. van Hamersveld met 89,5 gemiddeld 2 W. Luttikhuizen met 88,7 gemid deld klasse C 1. W. v.d. Kletersteeg met 82,3 ge middeld 2. A Vlug met 82,2 gemiddeld 3. M. Cornelissen met 76,3 gemid deld De winnaars kregen een mooie beker. De ovenge schutters kre gen een vaantje. Vervolgens werd de Johan van den Hengelbokaal uitgereikt aan G. Tolboom die in zijn klasse het hoogste aantal pun ten van 688 had behaald De J. van Hamersveldbeker ging naar B. Voskuilen die met 1495 punten de hoogste was in zijn klasse. De DRAKO-beker werd gewon nen door A. Vlug. Tijdens de wed strijden om deze beker werd ge schoten door teams van twee per sonen. Daar het teamgenoot in middels bedankt had als lid van de vereniging kon A. Vlug de be ker in ontvangst nemen. Na de pauze volgde de bestuurs- door Jan Versteegt. Het weerbeeld is de afgelo pen 24 uur drastisch gewij zigd. Tot en met het weekein de lagen we onder beheer van een hogedrukgebied, dat opvallend lang boven de Britse Eilanden bleef 'plak ken'. De atmosfeer kende nau welijks activiteit en daar door was er een groot aantal dagen weinig wind, veel be wolking en zodoende een klein verschil tussen de dag en de nacht temperatuur. Een belangrijke toename van de wind gistermiddag was het eerste teken van een op handen zijnde wijziging. Het hogedrukgebied koos een meer zuidelijke positie en wel boven de Alpen en daardoor werd de weg vrij gemaakt voor storingen ver bonden aan de oude tropi sche (storm) depressie 'Keith'. Deze lag met tijdelijk een kerndruk van slechts 945 hpa boven de oceaan ter hoogte van Groenland. CHTERVELD - Donderdagavond hield de schietvereniging )ns Genoegen haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek at er een actief schietjaar achter de rug was. Naast de schiet- vonden en wedstrijden waren er nog enkele andere activitei- in geweest die een succes waren. Uit het verslag van de pen- ingmeester bleek dat het jaar met een batig saldo was afgeslo- in. e heer Does trad af als lid van de scommissie. In zijn plaats werd inoemd W Voskuilen, die nu sa- en met G. Tolboom de kascon- ilecommissie vormt. Vervolgens md de prijsuitreiking plaats van bekerwinnaars. i winnaars in de categorie buks n: asse A B Voskuilen met 43,5 gemid- ild isse B van Daatselaar met 42 gemid- :ld klasse C 1. A Vlug met 42 gemiddeld 2. W. Voskuilen Rzn. met 41,1 ge middeld klasse D 1J. Blom met 37,8 gemiddeld 2. G. Tolboom met 37,7 gemiddeld 3. W. Voskuilen Jzn. met 36,4 ge middeld pistool 1 P Smink met 39,3 gemiddeld Deze won tevens de wisselbeker, omdat hij driemaal achtereenvol- bo n OQ 0°o O 00 Het warmtefront, dat de voorste begrenzing vormde van zachte en vochtige oce- aanlucht, kwam gisteravond dichtbij ons land en gaf aan leiding tot wat regen en een behoorlijke toename van de wind. In de loop van de avond begon het kwik te stijgen in plaats van te dalen, een te ken dat we te maken hadden met een warmtefront. Voor het front uit was het nog pit tig koud en het werd gisteren niet veel warmer dan 5 tot 6 graden. Vandaag komt het front nog verder naar ons gebied en dat heeft veel bewolking en van tijd tot tijd regen tot gevolg. Het wordt een stuk zachter dan gisteren en de temperatuur kan oplopen tot waarden van rond tien gra den. Het hogedrukgebied ligt vanmiddag met een kern- druk van 1025 hpa boven Spanje. Daar zal het weer ook sterk wijzigen na het zeer slechte weer van de afgelo pen dagen. Morgen komt een depres sie richting Schotland en dan zal zal er wederom veel be wolking zijn en valt er veel regen. De computers bere kenden maandag dat er tus sen morgenochtend 7 uur en donderdagochtend 7 uur tus sen de 15 en 20 mm. neerslag zal vallen. Donderdag trekt de depressie van Schotland naar de Oostzee en dat geeft een toename van de wind. Een harde tot stormachtige wind is niet ondenkbeeldig. Ook de rest van deze week blijft het wisselvallig weer met van tijd tot tijd wat regen of enkele buien. De winter wordt verder te ruggedrongen naar Noord oost Europa en Rusland. De eerste aanval van Koning Winter in Europa moet dus worden gezien als een soort schijnaanval, maar we moe ten zijn paden nauwkeurig blijven volgen. Het zuiden van Europa ligt de komende dagen onder in vloed van hogedruk. Daar zal het dan ook aangenaam weer zijn met de zon erbij en mooie temperaturen.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3