Roda (zo) en Patria delen punten na matige wedstrijd Wisseling Opmars Achterveld tot stilstand gebracht Hockeydames ook in laatste wedstrijd zonder winst Gebrek aan stootkracht breekt Leusdenaren op WGTML KALAKS Stator maakt einde aan succesreeks DINSDAG 29 NOVEMBER 1988 om de aansluiting te bewerkstelli gen de mist in zag gaan. Ook Ge rard van de Bremer zag geen kans om het doel van de gastheren te doorboren want zijn enorme poeier kwam slechts op de kruising. De opdracht die de Achtervelders in de rust meekregen van trainer/ coach Cor Hoogland was vrij een voudig, namelijk aanvallen. Alle goede bedoelingen van de Achter velders werden net na de hervat ting al gedoemd te mislukken. De klassieke rechterspits van Stator, die de absolute uitblinker m dit duel was, bracht met een mooi doelpunt zijn ploeg m veilige ha ven: 3-0 SYSTEEM Achterveld ging na deze derde tegentreffer over op het alom be kende 'alles of niets' systeem Laat ste man Klaas van de Heuvel werd naar het front gestuurd en rechter- verdediger Johan van de Hengel werd uit de ploeg gehaald ten fa veure van de aanvallender inge stelde Corno Kok. Het offensief van de Achtervelders werd na twintig minuten spelen met een tegentref fer beloond. Klaas van de Heuvel bracht met een schitterende kop bal de marge weer op twee doel punten. Stator raakte door deze treffer geheel van de kaart. De ploeg uit Lelystad was nu geen schim meer van de in de eerste helft zo fris van de lever spelende formatie. Achterveld rook nu zijn mogelijkheden en andermaal Klaas van de Heuvel verkleinde de ach terstand zelfs tot één doelpunt. Met een prachtig afstandschot bracht hij de hoop in de Achterveldse harten, om nog een punt uit dit duel te halen, terug. UITSLUITING In de laatste 20 minuten kreeg Achterveld ook werkelijk de mo gelijkheden om alsnog met een punt het koude en kille Lelystad te verlaten. Achterveld werd zelfs ge confronteerd met een man meer situatie omdat een speler van Stator vroegtijdig naar de kleedkamers werd gestuurd door de scheids rechter wegens het maken van her haaldelijke overtredingen. LEUSDEN - Ook tegen het be zoekende Kameleon heeft het eerste damesteam van Leusden moeten capituleren. Reeds in de eerste helft namen de gasten een 0-2 voorsprong, die zij niet meer uit handen gaven. Het blijft sukkelen met de (te) smalle selectie van de Leusdense formatie. Ook nu weer kampte het team met een aantal geblesseer den, zodat een op tal vanplaatsen verzwakt elftal binnen de lijnen kwam. Het begon allemaal vrij redelijk, maar toen Kameleon in de vijfde minuut reeds na een uitval op voor sprong kwam raakte het team van Leusden dermate gedeprimeerd, dat het nauwelijks meer m zijn nor male spel kon komen. In de twintig ste minuut bouwden de bezoek sters de score uit tot 0-2 en daar mee was in feite het pleit beslecht. Na de hervatting ontstond er voor Leusden nog een redelijk aantal kansen, maar in diverse situaties ontbrak net dat beetje geluk om tot een positieve score te komen. Zo bleef ook in deze laatste wed strijd voor de winterstop succes uit. Met zes punten uit elf wedstrijden bezet het gehavende team de voorlaatste plaats. Patna voor een doorlopend gevaar zorgden. MAATREGEL Na de hervatting kwam Roda in een gewijzigde samenstelling bin nen de lijnen. Rechtsachter Sander Verzuu bleef m de kleedcabines achter en Hans Vnjhoef maakte zijn opwachting als rechterspits. Rem- co Bosman werd zodoende op de rechtsback positie geposteerd. Deze tactische maatregel leek in het begin zijn vruchten af te gaan werpen, want de aanvallend inge stelde Remco Bosman stond aan de basis van een goede Roda aanval. Zijn éen - tweetje met Hans Vrij hoef kon net niet in een doelpunt worden omgezet omdat de doel- verdediger van Patria vroegtijdig in kon grijpen. Na tien minuten in de tweede speelperiode kwam Roda toch on verwacht op gelijke hoogte. De Leusdenaren kregen een vnje trap wegens blokkeren. Erwin Snijders bracht met een prachtig stiftbal- letje John Jansen in stelling. De centrumspits van de Leusdenaren schoot m eerste instantie tegen de vijandige keeper op maar in twee de instantie schoot hij alsnog de gelijkmaker op het scorebord. HOOFDROL In de tweede helft was er een hoofdrol weggelegd voor de scheidsrechter. Deze hoofdrol moeten we wel zien in de negatieve zin van het woord, want de leids man 'maakte er een potje van' De arbitrale missers kregen een inlei ding toen Meindert Vlugt aan een solo begon en die gestuit zag wor den binnen het zestien meterge- bied door middel van een overtre ding. Iedereen hield rekening met een strafschop behalve scheidsrechter Notten die dé overtreding vond uitgelokt en met de mantel der liefde wist te bedek- ken.Na dit voorval werd het spel peil steeds slechter want de scheidsrechter haalde de woede van beide partijen en van de toe schouwers op de hals door zijn ui termate wamge optreden. De scheidsrechter floot erg inconse quent en nam voortdurend de ver keerde beslissing. Met een aantal boekingen probeerde hij de orde te handhaven, maar veel succes had hij niet met deze vorm van autoritair gezag. LEUSDEN - Het afgelopen voetbalweekeinde stond in het teken van de wisseling van de wacht. Zowel in de hoofd klasse van het zaterdagafdelingsvoetbal als in de eerste klasse A en B van het zondagafdelingsvoetbal kunnen we een nieuwe koploper noteren. Roda-zaterdag kwam dit weekeinde niet in actie. De zondagafdeling deelde op ei gen veld de punten met Patria (1-1) en Achterveld moest in Lelystad het hoofd buigen voor Stator (3-2). üe dames van Leusden hebben het ook in haar laatste wedstrijd voor de wwterstop niet tot winst kunnen brengen. Corno Kok....invaller..... tor zijn ploeg van dichtbij op voor sprong. Vijf minuten na deze ope ningstreffer wisten de gastheren de stand te verdubbelen. Na een goede voorzet vanaf de achterlijn schoot een Stator aanvaller zijn ploeg op een comfortabele 2-0 voorsprong. De protesten van Achterveldse kant, die de scheids rechter moesten overtuigen van het feit dat de bal de achterlijn al was gepasserd, hadden geen succes. ENGELTJE Achterveld moest met deze ach terstand definitief haar verdedi gende stelling verlaten en trok vol op in de aanval Stator bleek m deze fase te beschikken over een geluks engel, want de Lelystadse vesting stond meerdere malen op instorten. Eerst was het Peter Mid delaar die wegens vermeend bui tenspel werd teruggefloten, en zo doende een goede mogelijkheid de naaste belagers SV Zeist en DWSM. Opmerkelijk is de presta tiereeks van DWSM. Na zes wed strijden stond de ploeg uit Maars- sen nog vier punten achter op de toenmalige koploper SV Zeist. Nu staan beide ploegen met 14 pun ten op de gedeelde tweede plaats. Uit de laatste vijf wedstrij den haalde DWSM maar liefst ne gen punten. Hekkesluiter SC Domstad ging andermaal onder uit. Nu met 4-1 bij stadgenoot Sporting '70. Uitslagen eerste klasse B WZA - HDS'84 2-2 Odijk - Schalkwijk 4-2 SV Zeist - DWSM 0-3 Roda'46 - Patria 1-1 Sporting'70 - SC Domstad 4-1 Sterrenwijk - Odin 3-4 Stand eerste klasse B 1. Odin 11-15 2. SV Zeist 11-14 3 DWSM 11-14 4.WZA 11-13 5. Patria 11-13 6. Roda'46 11-12 7. Sterrenwijk 11-11 8 Sporting'70 11-11 9. Odijk 11-10 10. HDS'84 11-9 11 Schalkwijk 11-8 12. SC Domstad 11-2 "MISSTAPPEN" In de eerste klasse A van het zon- dagafdelingsvoetbal kunnen we na de elfde wedstrijdronde ook een nieuwe koploper noteren. Olympia'25 heeft door de gedeel telijke misstappen van De Meern en BFC de eerste plaats op de ranglijst in eigen beheer. De Hil versummers hadden op eigen veld geen moeite met FAK uit Bilt- hoven: 4-1. Concurrent BFC liet op eigen terrein een kostbaar punt liggen. De Bussumse titelkandi daat moest een 2-2 gelijkspel toe staan aan het laag geklasseerde BW'31 De Meern, dat voor het weekeinde de leiding met BFC en Olympia deelde, kwam in Hilver sum tegen De Zebra's niet verder dan 1-1. De Meem en BFC hebben nu een punt achterstand op Olym- pia'25 In Veenendaal liet Uni- tas'48 de mogelijkheid liggen om op gelijke hoogte te komen met BFC en De Meem. Hekkesluiter EMM wist een puntje af te snoe pen van de Veenendaalse runner- up. (2-2). Achterveld heeft na een succes volle reeks van vier wedstrijden een pas op de plaats moeten ma ken. De formaue van trainer/ coach Cor hoogland ging in Lely stad met 3-2 ondemit tegen Stator De Achtervelders zijn door deze nederlaag nog steeds niet in de middenmoot beland. Uitslagen eerste klasse A (zondag) Stator - Achterveld 3-2 Unitas'48 - EMM 2-2 Olympia'25 - FAK 4-1 BFC-BW'31 2-2 De Zebra's - De Meern 1 -1 Veensche Boys - Zuiderzeevogels 1-1 Stand eerste klasse A 1. Olympia'25 11-17 2. De Meem 11-16 3. BFC 11-16 4. Urutas'48 11-15 5. De Zebra's 11-12 6. Stator 11-11 7 Veensche Boys 11- 9 8. FAK 11-8 9. Zuiderzee vogels 11-8 10. BW'31 11-8 11Achterveld 11-7 12. EMM 11-6 groot aantal 'soldaten' aan het front. Roda keeper Hans van Bekkum moest tot twee maal toe handelend optreden om een verdubbeling van de stand te voorkomen. De Leus dense doelverdediger hield m deze fase van de wedstrijd zijn ploeg in de race, want een tegen treffer in dit stadium van de wed strijd had waarschijnlijk de gena deklap betekent voor de volgelin gen van Ruud Maas. In aanvallend opzicht kwam Roda met helemaal uit de verf. Veel aanvallen werden opgezet volgens een stereotyp patroon en Patna kwam zodoende nauwelijks in se rieuze moeilijkheden. Frans van den Berg had bij een vnje trap ook geen geluk toen zijn verschrikke lijk harde pegel net over het doel van de Zeistenaren ging. Patna dat door het goede werk van Hans van Bekkum een zekere treffer zag te niet gaan, kroop door het oog van de naald toen John Jansen uit de daarop volgende Roda aanval een geweldige knal lanceerde die op de onderkant van de lat belandde Voor de pauze kwam er geen wijziging meer in de 0-1 stand. Roda probeerde het wel maar was niet bij machte om het door Patna gecontroleerde spel te ontregelen. De Leusdenaren moesten boven dien waakzaam blijven m eigen gelederen omdat de aanvallers van Erwin Snijders kon geen opening vinden in de stugge Patria verdediging. iEUSDEN - Na een voortreffelijke serie van vier wedstrijden vaarin Achterveld zeven punten wist te behalen, werd de >loeg van trainer Cor Hoogland in Lelystad een halt toegeroe pen. Stator, dat vooral in de eerste helft het betere van het spel lad, stuurde de Achtervelders met een 3-2 nederlaag terug laar het Kerstenssportpark. Achterveld heeft door deze ne- lerlaag de definitieve aansluiting met de middenmoot nog niet revonden. John Jansen wint een kopduel, DISCUSSIE Patria leek nog het minst be stand tegen de scheidsrechterlijke dwalingen, want de Zeistenaren gingen constant de discussie aan met de man in het zwart. Roda mocht daardoor een aantal vrije trappen en corners nemen. Het spel voltrok zich nu voornamelijk op de helft van Patna. De Leusde naren wisten echter geen gebruik te maken van de mogelijkheden. De vrije trappen werden telkens te diep in de Zeister doelmond ge pompt en dat was een kolfje naar de hand van de doelverdediger die met zijn lengte geen moeite om alle hoge ballen rustig te vangen. De Leusdenaren hadden dit beter uit moeten buiten door de ballen van het doel af te laten draaien richting de elfmeterstip, waar dan de inko mende spelers voor het nodige ge vaar hadden kunnen zorgen. In de slotfase kwam Rick Buunk nog in het veld voor de licht gebles seerde Peter Knijf. Beide partijen leken vrede te hebben met het ge lijke spel Roda wilde natuurlijk meer maar het gemis aan de nodi ge stootkracht in de aanvalslirue brak de Leusdenaren m de tweede helft zeer nadrukkelijk op. In de laatste minuut kreeg Frans kon met winnen van Patria. van de Berg nog een uitgelezen mogelijkheid om alsnog de volle buit in Leusden te houden. Een voorzet van invaller Rick Buunk kwam via John Jansen, die voor pa niek zorgde in de Zeister defensie, plots voor de voeten van linkerspits Frans van de Berg. De vervanger van Ruud Stoelhorst zag echter geen kans om de voortreffelijke doelman van Patria te passeren. BEDENKELIJK In dit geval zegevierde dus het recht want geen van beide partijen verdiende een overwinning omdat daar het spelpeil een te bedenke^, lijk laag niveau voor kende. Patria was duidelijk tevreden met het ene punt en dacht in de tweede helft nauwelijks aan aanvallen. Roda mocht geen aanspraak maken op de twee punten omdat het in aan vallend opzicht te weinig creativi teit ten toon spreide. Zowel Patna als Roda blijven door dit gelijke- spel volop meedoen m de stnjd om de topposities in de eerste klasse B van het zondagafdelingsvoetbal Opstelling Roda'46: Hans van Bek kum, Meindert Vlugt, Harry Ousso- ren, Sander Verzuu, Bob Schoordijk, Henk Weishaupt, Erwin Snijders, Pe ter Knijf, Remco Bosman, John Jan sen, Frans van den Berg. Na de tiende speeldag in de hoofdklasse van het zaterdagafde lingsvoetbal is WJ de nieuwe lijst aanvoerder. De Utrechtenaren moesten op eigen tenein welis waar een 1-1 gelijkspel toestaan aan Veensche Boys, maar het be haalde punt bracht de Domstede- lingen toch aan de leiding Lopik was dit weekeinde vrij en heeft nu een punt achterstand op WJ Veensche Boys staat op gelijke hoogte met Lopik en blijft zich bo ven verwachtig handhaven in de top van het klassement. Bloemenkwartier liet in de strijd om de topposities een belangrijk punt liggen bij degradatiekandi daat Veluwse Boys. De Hilversum mers moesten lijdzaam toezien dat de wedstrijd in 3-3 eindigde Roda'46 heeft ook nog alle moge lijkheden om zich in de stnjd om de topposities te mengen. De ploeg van trainer Steven van Meerveld kwam dit weekeinde niet m actie, want tegenstander SVUU vierde haar 60-jang bestaan De Leusdenaren kijken momen teel tegen vijf punten achterstand aan, maar hebben nog een wed strijd te goed. Het Amersfoortse Sova'54 blijft door de overwinning op Velox de middenmoot aanvoe ren. De wedstrijd WZ'49 - SVM Boys werd voor het verstrijken van de eerste helft al definitief afgefloten. In de 40ste minuut moest de derde speler met een zware blessure van het veld worden gedragen en dat was voor de scheidsrechter het definitieve sein om de wedstrijd te staken. De wedstrijd kende wel een hard, maar zeker geen ge meen karakter. Dne ongelukkige momenten waarbij twee spelers met een enkelkwetsuur en een speler van SVM Boys met een ge broken scheenbeen het veld moesten verlaten waren voor de scheidsrechter voldoende om de wedstrijd te beëindigen. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) WJ - Veensche Boys 1 -1 Velox - Sova'54 0-1 Veluwse Boys - Bloemenkwartier 3-3 WZ'49 - SVM Boys 0-1 (gestaakt) Stand hoofdklasse 1. WJ 10-15 2. Lopik 10-14 3. Veensche Boys 10-14 4. Bloemenkwartier 10-13 5. Roda'46 9-10 6. Sova'54 11-10 7. SVM Boys 10-9 8 SWU 10-8 9 WZ'49 9-6 Scheidsrechter Smit, merkwaardig genoeg afkomstig uit Lelystad, had kennelijk spijt van zijn beslissing want in de slotfase hield hij Stator op de been Een aantal merkwaardige beslis singen kwamen de aanvalsgolven van Achterveld zeker niet ten goe de. De spelleider maakte het in Achterveldse ogen helemaal te bont toen hij een duidelijk hands- geval wegwuifde en een overtre ding ten opzichte van Klaas van de Heuvel met eens zag. Klaas van de Heuvel werd door een Stator ver dediger compleet onder het gras gestopt op het punt dat Robbie de Vette een hoekschop nam. De Achterveldse 'target man', die voor het nodige gevaar in de voorhoede zorgde, kon liggend op het veld mets uitrichten zodat ook deze kans verloren ging. De scheids rechter legde alle protesten van Achterveldse kant naast zich neer en hield zodoende Stator de hand boven het hoofd. Achterveld, dat nog een aantal goede mogelijkheden kreeg via onder meer Corno Kok en Harry van Dalen, kwam met meer langs zij. Een gelijkspel had zeker tot de mogelijkheden behoort ware het met dat de Achtervelders een on nodige 3-0 achterstand moesten wegwerken. Een in de tweede helft beter Achterveld zag zodoende de mogelijkheid om een vervolg te geven aan de succesvolle reeks uitslagen van de laatste weken in rook op gaan. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedem, Klaas van de Heuvel, Her man Burgstede, Johan van de Hengel, Hans Kooy, Fred van de Pol, Robbie de Vette, Henk Voorburg, Harry van Dalen, Peter Middelaar, Gerard van de Bremer. 10. Velox 10-6 11Veluwse Boys 11-5 "OPMERKELIJK" De zondagafdeling van Roda'46 heeft een goede mogelijkheid la ten liggen om op twee punten van de koploper te komen. De bri gade van trainer Ruud Maas kwam op eigen veld niet verder dan 1-1 tegen Patria. De Zeistenaren delen de vierde plaats met WZA en hebben een punt meer behaald dan Roda. Ook in de eerste klasse B vond er een wisseling plaats aan de kop van de ranglijst. SV Zeist verspeelde haar leiderspositie door op eigen veld kansloos ten onder te gaat tegen DWSM: 0-3. Het Utrechtse Odin is na de elfde speeldag de meuwe lijstaanvoer. De Utrechtenaren zegevierden, na een spectaculaire Domstadderby met Sterrenwijk, met 3-4 en heb ben nu een punt voorsprong op LEUSDEN - Ondanks het slechte weer kwam het publiek toch nog in redelijke getale op bij de wedstrijd Roda '46 en Patria, afgelopen zondag. Het werd echter niet getracteerd op hartver warmend voetbal. Beide ploegen hielden na 90 minuten rom melig voetbal een punt aan dit treffen over. Ondanks een licht veldoverwicht van de Leusdenaren gaf de 1-1 uitslag de on derlinge krachtsverhoudingen uitstekend weer. Een hoofdrol, maar dan in negatieve zin, was er weggelegd voor scheids rechter Notten. Zijn inconsequente wijze van fluiten maakte de wedstrijd tot een vervelende ontmoeting. gaan waardoor Gerard van de Bre mer zijn middenveld positie moest verruilen voor de linksbuiten plaats. Hans Kooy, die vorige ont brak, nam zijn vertrouwde links achter plaats weer in waardoor Henk Voorburg opschoof naar het middenveld. OVERWICHT In de eerste helft had Stator ab soluut het betere van het spel. De gastheren openden vrij agressief en een doelpunt leek dan ook een kwestie van tijd. Deze openings treffer kwam er dan ook daadwer kelijk maar dat gebeurde mm of meer op een moment dat niemend er rekening mee hield. Achterveld kwam het eerste half uur schade vrij door en de bewoners van het Kerstenssportpark begonnen zelfs aanvallende inspiraties te tonen. Stator dat m het eerste half uur ver zuimde om de score te openen werd na ruim 30 minuten spelen de helpende hand toegestoken. Aan voerder en laatste man Klaas van de Heuvel verspeelde onnodig de bal en dat bracht een speler van de thuisploeg in goede scoringsposi- tie. Gerard van de Bedem kon in eerste instantie nog redding bren gen maar uit de daarop volgende voorzet schoot een speler van Sta- Roda trainer Ruud Maas kon roor de ontmoeting met Patna geen beroep doen op twee van zijn raste krachten. Bert Staubach fleur de Parijs op met zijn aanwezigheid en Ruud Stoelhorst, die langzamer hand het zorgenkindje van de Leusdenaren begmt te worden, was wegens ziekte met van de par al- :rans van den Berg en de veelvul dig m de hoofdmacht acterende Peter Knijf. waren de vervangers ran dit verhinderde duo. de tiende mmuut heeft Roda de feiten aan moeten hob- Via een gesloten defensie Roda rustig te wachten op een Maar na tien minuten ipelen viel dat uitgangspunt in dui- Laatste man Meindert Vlugt een kinderlijk eenvoudige door een legio aan af- over het te zien en de bal precies in voeten van een tegenstander te spelen. De captain van de Leusde naren zag toen tot zijn verbijstering dat de aanvaller van Patna alleen voor keeper Hans van Bekkum geen fout maakte: 0-1. De Zeistena ren werden door dit presentje in een comfortabele positie gema- nouvreerd. De gasten konden nu hun verdedigende stelling inne men en rustig blijven loeren op een goede countermogelijkheid. AANGESLAGEN Roda was door deze onver wachte tegenvaller behoorlijk aan geslagen. De Leusdenaren liepen min of meer verlaten over het veld en er was geen lijn m het spel te ontdekken. Remco Bosman kwam in kansrijke positie maar werd te ruggefloten wegens vermeend buitenspel. Patria kwam als het enigszins mogelijk was met een Achterveld had alle redenen om Et duel met Stator met vertrouwen gemoet te zien. De brigade van n ainer/coach Cor Hoogland was e nmers vner wedstrijden op rij on- eslagen gebleven en het spelpeil n an de Achtervelders boekte met ,r e week vooruitgang. In vergelij- p mg met vonge week, toen de e chtervelders overtuigend van lt AK wisten te winnen, was de for- 1 latie van Cor Hoogland op dne laatsen gewijzigd. De hele linker- ant werd omgegooid. Linkerspits eter Ruitenbeek moest wegens m en enkelblessure verstek laten ienk Voorburg. ..allrounder..

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7