jEOS-dames winnen: 3-0 I lansprekende prestaties tan jeugdleden Haaien Antilopen machine hapert in beginfase LHV koploper leusder krant 'roblemen op beslissende momenten ^Jc mone Sybrandy weer m vorm Leusdenaren m tweede helft langs SMS Sport DINSDAG 29 NOVEMBER 1988 november al gespeeld en dooi LEOS vrij gemakkelijk met 3-0 ge wonnen. BLIJ LEUSDEN - Afgelopen zaterdag moesten de dames van LEOS aantreden in sporthal De Meent tegen de nummer zes uit de competitie, NrVOC'68 uit Nieuwegein. LEOS was van plan om deze wedstrijd eindelijk eens in winst om te zetten en startte daarom met de sterkste opstelling. In de eerste set lieten de LEOS-dames er geen twijfel over be staan wie het tijdens deze wedstrijd voor het zeggep had. Snelle aanvallen en agressief spel zorgden voor een snelle voorsprong van 5-1. De coach van NIVOC voelde de bui al aankomen en vroeg een time-out aan. irecht, gezien het aantal stopfou- dat de gasten maakten op ive en smashes van de Leusde- Doch LEOS vertoonde en medelijden met de ploeg uit euwegein en ging onverdroten ort met het naar de slachtbank den van NIVOC. Bij de stand 14- en de zoveelste mogelijkheid de eerste set winnend af te iten vroeg trainer Van Woensel n time out aan. Gelijk werd ook n wissel toegepast. Liesbeth lereem, een buitenaanvalster »rd in de ploeg gebracht om de slissing te forceren. Door slecht rdedigen van de Leusdense for- tie kon NIVOC terugkrabbelen 14-11. Een paar tellen later was set voor LEOS door een netfout NIVOC. De tweede set begon nr LEOS weer goed. Al snel had n een voorsprong van 4-0. Op- uw moest de geplaagde coach NIVOC een time-out aanvra- i. Irritatie begon zich van de ten uit Nieuwegein meester te <en. Via goed opgezette aan- en en een ontembare werklust >en de dames van LEOS al snel naar een 11-3 voorsprong en idaar naar 14-6. Manan van En gelenhoven mocht de set uitma ken. Met een gave serve liet ze 15- 6 aantekenen op het scorebord. Voor het begin van de derde set moedigde trainer Van Woensel zijn ploeg aan tot doorzetten om dat de wedstrijd niet meer uit han den mocht worden gegeven. Snel liep LEOS uit tot een 5-2 voor sprong. De ploeg had opdracht om tempo in de wedstrijd te hou den. De coach van NIVOC had dit al snel door en probeerde LEOS met een time out uit het spelritme te halen. Het mocht echter alle maal niet baten. Tegen dit ontke tende LEOS was geen kruid ge wassen. Opnieuw liep LEOS uit. Bij de stand 10-9 greep trainer Van Woensel in. Anita Visser die tot dan toe een zeer goede wedstrijd had gespeeld en regelmatig pun ten scoorde begon door haar vele smashen aan sprongkracht in te boeten en werd uit het veld ge haald. Liesbeth Overeem moest haar vervangen; dat was een gou den greep Nog geen tien secon den later kon zij via een keiharde smash haar eerste punt voor LEOS laten aantekenen. Ook Astnd van Dijk de middenaanvalster speelde LEOS was in het duel met Spirit op alle fronten heer en meester. heren van LEOS torenden hoog boven hun Amersfoortse tegenstanders uit. jEUSDEN - De wedstrijdselectie van de Zwem Poloclub )e Haaien heeft, op een enkele uitzondering na, op twee ichtereenvolgende zaterdagen een matige vorm gede- nonstreerd. Wist men zaterdag 19 november bij de wed- trijden in het kader van de Kring Utrecht te Maarssen- >roek maar een enkele ereplaats in de wacht te slepen, aterdag jl. ging het al niet veel beter bij de ontmoeting in iet kader van de C-competitie in zwembad 'De Hooghe Waerd' in IJsselstein. Alleen de jeugd onder 12 jaar liet, net een stel aansprekende prestaties tijdens de in het ei gen bad Octopus gehouden 'Speedo limietwedstrijden', een goede indruk achter. een prima wedstrijd met een be hoorlijke dosis zelfvertrouwen, en ook dat was wel een anders ge weest. Snel liep LEOS daarna uit tot 14-9. Toen begonnen de moei lijkheden weer om de set en de wedstrijd uit te maken. Op die mo menten is het alsof de ploeg de druk van het winnen niet meer aankan. De concentratie lijkt te verslappen. Uitgerekend invalster Liesbeth Overeem mocht uitein delijk de wedstrijd beslissen en deed dit ook met een overtui gende serve 15-9. De eerste over winning van 3-0 was een feit. Opluchting bij het duo Ter Scheg- get van Woensel. Na afloop ver klaarde de trainer van de Leus dense dames dat er door zijn ploeg goed gespeeld was maar dat de moeilijkheid nog steeds ligt bij het afmaken van de set wan neer de 14 op het scorebord staat. Bij de LEOS dames komt na deze pnma gespeelde wedstrijd het vertrouwen in eigen kunnen te rug Volgende week zaterdag is de ploeg vrij. De bekerwedstrijd die gepland stond is woensdag 23 „Ik ben vreselijk blij met deze overwinning". Met die woorden gaf volleybaltrainer Bert van Doorn lucht aan zijn gemoed, na afloop van de zwaar bevochten zege van de heren van LEOS op het Amers- foorste Spint 3. Na een zeer voort varende start, was de Leusdense ploeg gaandeweg het duel steeds dieper in de problemen gekomen, zodat vrouwe Fortuna de Leusde naren te hulp moest schieten, om de overwinning te bewerkstelli gen. Het begin was, zoals vaker, na drukkelijk voor de Leusdenaren. Spirit kon totaal geen grip krijgen op de service van LEOS, waardoor het in een vloek en een zucht 15-3 stond. Het ging zo gemakkelijk, dat trainer Van Doorn alle mogelijke moeite had om zijn mannen ervan te doordringen dat de wedstrijd daarmee nog met beslist was. Zo gemakkelijk zou het dan ook niet blijven gaan. Al in de tweede set was de weerstand aan de over zijde van het net aanmerkelijk gro ter. Dusdanig zelfs, dat het treffen het karakter van een streekderby kreeg. Nadat de strijd via 7-7 tot 11-10 vnjwel gelijk op was gegaan, moest Ruud Kooien er aan te pas komen om de set uit te serveren: 15-10. Toen had het er nog alle schijn van dat een drie-setter over deze ontmoeting zou beslissen, maar dat bleek een misrekening Nadat tot 8-4 het gebruikelijke scenario werd gevolgd, keerden de kansen bij 10-10. Onder de toegenomen druk, verviel LEOS weer in oude fouten, die de ploeg bijvoorbeeld tegen Harderwijk op een neder laag waren komen te staan. Na een ongelukkige wissel, kwam Spint geroutmeerd profiterend weer te rug in de wedstrijd: 11-15. In de vierde set kwam LEOS op nieuw snel op voorsprong (7-2), een voorsprong die evenwel weer even snel uit handen werd gege ven. Spuit, met twee oud-divisie spelers binnen de lijnen, vocht te rug tot 8-8 en demarreerde daarna zelfs naar 8-12. Op het juiste mo ment doorbrak LEOS de impassse en knokte, oprueuw met Ruud Kool- en aan de opslag, zich naast de tegenstander (12-12). Na 13-13 maakten Rob de Koning en op nieuw Ruud Kooien de wedstrijd uit. 15-13. De overwinning levert LEOS voorlopig een vijfde plaats op de ranglijst op, met uitzicht op verbe tering van die positie. De achter stand op de leiders bedraagt vier punten, met dien verstande dat de Leusdenaren respectievelijk één en twee wedstrijden minder speel den dan SSS 4 en Harderwijk 3. van de weinige zwemsters goed blijft presteren is Simone irandy. Zij trok op beide zater- |en van leer met fraaie presta- die in één geval zelfs tot de betering van het clubrecord ft geleid. Zo wist ze op de 100 er rugslag haar persoonlijk re- aan te scherpen tot 1.12.8 en cht ze het clubrecord op de meter vrije slag naar 4.47.5, haar, tijdens de wedstrijden in elstein, een tweede plaats op nummer opleverde. Qa Helsdingen en Jan Willem Dijk speelden het eveneens r om persoonlijke records te veteren. Helsdingen ging op 100 meter schoolslag van 1.34.8 1.33.3, terwijl ze tijdens de ipetitiewedstrijden de 100 me- vnje slag wist af te werken in Geen persoonlijk record, r wel een eerste plaats vóór igenote Maneke Ruitenberg op dat nummer derde werd. 'r die middag eindigde Hels- !en op een tweede plaats op nummer 200 meter wisselslag, voor Yolanda van Doornik en ter Simone Sybrandy, die op zware nummer een eerste lts opeiste Jan Willem van Dijk ie twee keer flink uit Eerst in Hssenbroek waar hij op de 100 er schoolslag een nieuw per- nlijk record en een tweede plaats liet aantekenen. Later, in IJs selstein, was het weer raak. Op de 200 meter vnje slag werd het een derde plaats en een nieuw per soonlijk record: 2.18.2. Verder was er bij beide wedstrijden wei nig te genieten, al mogen de pres taties van Caspar Renkers, Alma Verhoeven, Simone Buitelaar en Kim Bijleveld op het nummer 200 meter vrije slag met onvermeld blijven. Ze vestigden allemaal een persoonlijk record en de tijd van Buitelaar was zelfs goed voor zil ver. De 200 meter wisselslag le verde voor zowel Jeroen Verhoe ven als Leon van Doorrnk een per soonlijk record op, 2.58 6 en 3.07.1, maar de 2.49.1 van Rogier Tolboom (ook een persoonlijk re cord) was op hetzelfde nummer goed voor goud. Tenslotte was er natuurlijk de constante kwaliteit van topzwemmer Chester Mars man die, verspreid over beide za terdagen, maar liefst vier eerste en één tweede plaats in het Leus dense laatje bracht. De heel jeugdige Haaien wisten, zoals gezegd, in het eigen bad be ter te presteren. De vijf Leusdense deelnemers wisten allemaal tot een verbetering van hun tot op he den beste persoonlijke tijd te ko men en soms waren er verbeterin gen van wel 10 seconden of meer. Elwine Hermans deed het zowel op de 100 meter vnje slag (1.23.7) als op de 100 meter vlinderslag (1.43.4) erg goed, maar ook de tijd van Xandra Verschuur op de 400 meter vnje slag mocht gezien wor den. Zij bracht 6.26.2 op de klok ken terwijl ze voorheen nooit snel ler was dan 6.47.1. Kitty Verhagen scherpte haar tijd op de 100 meter vrije slag met 4 seconden aan (1.31.9) terwijl Rozemarijn Sy brandy haar tijd op de 400 meter vnje slag omlaag bracht naar 5.56.5 en Wemer v d Berg op de zelfde afstand 6.00.6 op de klok ken bracht. Met uitzondenng van Kitty Verhagen haalden alle Leus dense deelnemers de gestelde li miet. Uitslagen Knngwedstrijden Maarssenbroek. 50 meter vrije slag: Marjolijn van Dijk 30.8, Annelieke Jacobs 30.7, Simone Sybrandy 29.6, Enk Kuthe 26.6, Karei v d. Pijpekamp 26.4, Chester Marsman 25.6 (2e), Rob van Wegen 26.1. 100 meter schoolslag: Saskia Hels dingen 1.33.3, Danny Alewijn 1.29.1, Kim Bijleveld 130.2, Ta mara van Gorkom 1.23.1 (le), Ma rieke Ruitenberg 1.26.7 (2e), Je roen Verhoeven 1.37.8, Jan Willem van Dijk 1.21.9 (2e), Rogier Tol boom 1.31.0, Carine Kampes 1.32.1, Rob van Wegen 1.17.4, Pe ter Toes 1.14.9. 100 meter vlinderslag: Yolanda v. Doornik 1.21.6, Alma Verhoeven 1.23.3, Simone Sybrandy 1.14.7, Chester Marsman 1.00.9 (le). 100 meter vrije slag: Annelieke Jacobs 1.06.8, Marjolijn van Dijk 1.08.9, Peter Toes 1 01.3, Marco Woerdman 1.04.8, Rob van We gen 58.1 (3e), Karei v.d. Pijpekamp 59.9, Erik Kiithe 1.00.5, Chester Marsman 54.7 (le) 100 meter rugslag: Yolanda van Doornik 1.20.4, Alma Verhoeven 1.20.3, Simone Sybrandy 1 12 8(1 e) Uitslagen C-competitie, IJsselstein 200 meter wisselslag: Karei v.d. Pijpekamp 2.40.8, Peter Toes 2.28.9 (3e), Rob van Wegen 2.26.0 (le), Jeroen Verhoeven 2.58.6, Leon van Doornik 3.07.1, Rogier Tolboom 2.49.1 (le), Saskia Heldin gen 2.51.8 (2e), Simone Sybrandy 2.40.6 (le), Yolanda van Doornik 2.53.4 (3e), Marjolein van Dijk 2.54.3, Annelieke Jacobs 2 47.2, Si mone Sybrandy 2.41.2 (2e). 100 meter schoolslag: Marco Woerdman 1.26.5, Ronny Bokkers 1.25.8, Tijwolt Wierda 1.22.6. 400 meter vrije slag: Simone Sy brandy 4.47.5 (2e), Marjolijn van Dijk 5.07.6 (3e) 100 meter vrije slag: Maneke Rui tenberg 1.09.1 (3e), Saskia Helsdin gen 1.07.8 (le), Tamara van Gor kom 1.10.0 50 meter vrije slag: Karei v.d Pij pekamp 26.9, Erik Küthe 27.2, Chester Marsman 25.2 (le) 200 meter vrije slag: Caspar Ren kers 2.36.4, Jan Willem van Dijk Jan Willem van Dijk verbeterde zijn persoonlijk record. 2.18.2 (3e), Rogier Tolboom 2.27.7, Alma Verhoeven 2.28.0, Anne lieke Jacobs 2.25.1, Yolanda van Doornik 2.25.7, Kim Bijleveld 2.45 7. Simone Buitelaar 2.42.2 (2e). Sandra van Wegen 2.46.8, Peter Toes 2.15.5 (3e), Karei v.d. Pij pekamp 2.22.9 200 meter rugslag: Marco Woerd man 3.13.4, Ronny Bokkers 2.46.4, Rob van Wegen 2.36.1 (le) 100 meter rugslag: Marjolijn van Dijk 1.21.5, Yolanda van Doornik 1.20.7, Marieke Ruitenberg 1.19,4, Leon van Doornik 1.29.8, Jeroen Verhoeven 1.30.6, Rogier Tol boom 1.26.2 (2e) 100 meter vlinderslag: Bons van Gorkom 1.28.1, Caspar Renkers 1.25.3, Jan Willem van Dijk 1.13.7 (2e), Simone Buitelaar 1.36.1, Kim Bijleveld 1.26.3 (2e). Sandra van Wegen 1.27.6 (3e) 200 meter schoolslag: Tijwolt Wierda 3.09.3, Peter Toes 2.50.0, Chester Marsman 2.39.1 (le). 4 x 100 meter wisselslag: Van We gen, Wierda, Woerdman, Van Dijk 4.55 6 4 x 100 meter vrije slag: Helsdin gen, Van Doornik, Van Dijk, Sy brandy 4.30.3 Uitslagen Speedolimietwedstrij- den, Leusden 100 meter vrije slag: Elwine Her mans 1.23.7, Kitty Verhagen 1.31.9 400 meter vrije slag: Rozemarijn Sybrandy 5.56.5, Xandra Ver schuur 6.26 2, Wemer v.d. Berg 6.00.6 100 meter vlinderslag: Elwine Hermcnis 1.43.4. LEUSDEN - Antilopen heeft de tweede wedstrijd van het zaal seizoen in winst weten om te zetten. De Leusdenaren versloe gen in sporthal De Korf het Utrechtse SMS met 13-10. De ploeg van trainer Fred Ferrageau kwam niet zo eenvoudig aan de zege als dat de uitslag doet vermoeden. Na 12 minuten spelen stond er een 0-5 stand op het scorebord in het voordeel van de gasten. Via een sterke tweede helft trok Antilopen alsnog de winst naar zich toe. Het eerste korfbalteam van Anti lopen had in de beginfase van de wedstrijd tegen SMS uit Utrecht veel weg van een kleuterklas. De volgelingen van trainer/coach Fred Ferrageau lapten'alle tactische af spraken aan hun laars en keken na twaalf minuten spelen tegen een 5- 0 achterstand aan. De Leusdense oefenmeester had zijn ploeg opge dragen om via een gesloten verde diging te kijken wat de mogelijkhe den waren. Aan de hémd van een straffe dekking moesten de Leus denaren de tegenstander op de knieén zien te krijgen. De Leusden se korfballers vergaten in de be ginfase echter de drie basisbegrip pen die voor succes moeten zor gen. Er ontbrak de broodnodige agressie in het team zodat SMS vrij eenvoudig wist te scoren. Van con centratie was in deze eerste fase ook geen sprake, getuige de vijf doelpunten die allen uit afstand schoten voortkwamen. Het derde basisonderdeel, creativiteit, was m het geheeel niet aanwezig wamt de Leusdenaren konden geen doel punt laten noteren in de beginfase. Bij de stand van 0-5 m het voordeel van de Utrechtse gasten stak trai ner /coach Fred Ferrageau zijn woede over het vertoonde spel niet langer onder stoelen en banken. Met een 'vocale donderpreek' het hij zijn formatie weten dat er anders diende te worden gespeeld. De Leusdense oefenmeester paste in de verdediging een tactische wis sel toe. Jack den Heyer kwam in de dekking te spelen tegen de speler die in eerste instantie werd be speeld door Ed Hendriks. Deze wissel pakte perfect uit want de speler die in het begin nog dne keer tot scoren kwam maakte m het restant van de westnjd nog slechts één doelpunt. Antilopen bleek de aanwijzingen van haar coach nu wel op te volgen, want SMS slaagde er voor rust niet meer in om te scoren. Nadat Jan Costa in de tien de minuut een strafworp had ge mist was het Esther Versteeg die het eerste Leusdense doelpunt het noteren. In de 17de en 27ste minuut bracht aanvoerster Margret Ver steeg de stand terug naar 3-5. Het ingrijpen van trainer Ferrageau bleek de ommekeer in de wed- Jeanette Jekel....animator..... strijd te zijn, want de Leusdense korfballers toonden nu wel agres sie en concentratie. In de laatste minuut van de eerste helft bracht Jan Costa de marge op één doelpunt:4-5. FACELIFT Na de hervatting gaf Antilopen duidelijk blijk van de bedoelingen. Via een sterk collectief probeerde de Leusdenaren SMS in de beginfa se te overrompelen. Jan Costa bracht uit een strafworp de gelijk maker op het scorebord. De stémd ging nu tot 7-7 gehjk op. Margret Versteeg en Jan Costa waren de schutters aan leusdense kant. Anti lopen slaagde erin om via 7-7 uit te lopen naar en comfortabele 10-7 voorsprong. Grote animator m het Leusdense gezelschapo was m deze fase ongetwijfeld Jeanette Je kel. Zij nam zelf de 8-7 voor haar rekening waarna ze ook de straf worp versierde waaruit Ed Hen driks voor 9-7 zorgde. Jeémette Je kel was in deze fase van de wed strijd mm of meer een 'duizend poot' want zij werkte zich uit de naad voor de ploeg, daéirnaast gaf ze ook de broodnodige aanwijzin gen en controleerde zij het spel dat het een heve lust was. Jan Costa bracht m de 53ste minuut de stand op 10-7. GEMAKZUCHT De Leusdenaren dachten na deze voorsprong van drie punten in veilige haven te zijn beland, want binnen twee minuten werden twee momenten van gemakzucht binnen de Leusdense formatie door SMS afgestraft. Margret Versteeg het bij een stand van 10-9 zien uit het goe de korfbalhout te zijn gesneden en bovendien een waardig aanvoer ster te zijn door haar ploeg weer op sleeptouw te nemen. De in Utrecht woonachtige 'captain' het met haar doelpunt 11-9 aantekenen. Jan Costa, die in deze wedstrijd weer ouderwets op schot was, bracht met twee doelpunten het verschil op vier. Jan Costa lijkt na de onthef fing van zijn taak als aanvoerder weer op de speler van 'vroeger'. De leusdenaar scoorde in de ontmoe ting met SMS liefst zes doelpunten. Met een voordehge stand van 13-9 was er voor de Leusdenaren geen vuiltje meer aan de lucht. SMS kwam zeven minuten voor tijd nog wel terug tot 13-10 maar verder het de equipe van Fred Ferrageau het niet komen. CREATIVITEIT Antilopen verdiende de over winning dus in de tweede helft. De ploeg speelde toen als collectief ijzersterk. Zonder de rest van het team tekort te willen doen kunnen we Jeanette Jekel, Margret Ver steeg en Eddy Hendriks kwalifice ren als absolute uitblinkers. De Leusdenêiren, die in de tweede helft een gezonde dosis agressie en concentratie etaleerden, misten in de wedstrijd tegen SMS nog wel de nodige creativiteit. Er waren soms te lange tijden dat er geen doelpunt viel van Leusdense ma kelij. Vooral m de zaal is een doel puntloze periode van tien minuten vrij ongewoon. Antilopen zal in het restant van de competitie toch iets meer creativiteit in het spel moeten brengen omdat de ploeg anders tegen zeer sterk verdedigende ploegen onherroepelijk in de pro blemen komt. In verdedigend op zicht is er voor de formatie van Fred Ferrageau ook nog het nodige werk aan de winkel, want in de wedstrijd tegen SMS kwamen liefst zeven van de tien doelpunten tot stand uit afstandschoten. Een ge brek aan concentratie en agressie, in de positieve zm van het woord, zijn hiervéin de hoofdoorzaken. LEUSDEN - De herenhandballers van LHV hebben in een rechtstreeks gevecht afgerekend met één van de weinige ploe gen, die het de Leusdemnaren in de zaalcompetitie nog lastig kunnen maken. Het Nijkerkse Voice, dat net als LHV ongesla gen en zonder puntverlies aan de ontmoeting begon, werd in de tweede helft overrompeld. Na een 8-7 ruststand in het voordeel van LHV, deelden de Leusdenaren na de veldwisseling rake klappen uit. Met 21-12 kregen de bezoekers aan de broek. LHV heeft op de vijfde speeldag in de zaalhandbalcompetitie goede zaken gedaan. Door het Nijkerkse Voice nadrukkelijk uit te schake len, hebben de Leusdenaren een voorschotje genomen op en even tuele titel m de derde klasse C. De opluchting aan Leusdense zijde was na afloop groot. Er werd met enige vrees tegen de ontmoetmg met de Nijkerkers uitgekeken. En juist voor dit duel stapelden de te genslagen zich op. Allereerst was er het nadeel dat de thuiswedstrijd tegen Voice op zaterdagavond werd gespeeld en m een Amers foortse sporthal. Van thuisvoordeel was daardoor nauwelijks sprake. Daar kwam nog bij dat de Leusde naren liefst vier basisspelers moesten missen. Het ontbreken van vaste doelman Matthijs Jantzen leek daarbij van het grootste be lang. Verder ontbraken Arjan Schneiders (blessure), Ruud Bosch en John Kiers op het appèl. Ter verhoging van de módaise aan LHV-zijde werd trainer/coach Co Wethly ook nog eens geconfron teerd met twee half-fitte spelers (Daan Bleuel en Willem van der Heyden), die het ziekbed nog maar net hadden verlaten. Kortom, er was voldoende aanleiding om de als topper geëifficheerde wedstnjd tegen Voice met enige zorg tege moet te zien. Het pakte totaal anders uit. Het team dat Co Wethly het veld in stuurde bleek zaterdag voldoende kwaliteit, motivatie en gedreven heid te bezitten, om het jeugdig enthousiasme van de Nijkerkers te kunnen beteugelen. Waarnemers zullen dan ook hebben kunnen vaststellen dat routine en ervaring in het duel van doorslagggevende betekenis zijn geweest. JEUGDIG Voice bracht een uiterst jeugdig team binnen de lijnen, dat gemid deld niet ouder was dan 20, 21 jaar. De Nijkerkers, die over een tech nisch goede ploeg beschikten, zit ten de laatste jaren prestatief in de lift. Op het veld promoveerde het team voor het eerst in de handbal- historie naar de tweede klasse en in de zaéil maakte men niet lang geleden hun opwachting in de der de. Het uiteindelijke verschil, zoals dat door het scorebord werd aéin- gegeven. leek niet helemaal in overeenstemming met de krachts verschillen op papier. Voice en LHV scoorden in de competitie tot nu toe volstrekt vergelijkbare re sultaten, waardoor niet ten onrech te zou mogen worden veronder steld dat de onderlinge verschillen klein moesten zijn. De Nijkerkers konden tot zaterdag zelfs op een iets beter doelgemiddelde bogen. Het significante verschil in gemid delde leeftijd lijkt het resultaat van de wedstnjd zwaar te hebben beïn vloed, waardoor LHV m de compe titie onverwacht een handvol troe ven in bezit heeft gekregen. IJZERSTERK LHV was zaterdag op alle fronten de betere van de tegenstander. De Leusdenaren draaiden waar schijnlijk de beste wedstrijd van het seizoen tot nu toe, waarin het gemis van vier basisspelers op geen enkele manier voelbaar was. Met name defensief was het spel van de Leusdenaren ijzersterk. En als er al een gaatje viel, stond daar altijd nog Ruud Kosterman tussen de palen, die een meer dan voor treffelijke partij afleverde. Afge zien van één ongelukkig moment in de eerste helft, waarbij de reserve doelman een ogenschijnlijk onge vaarlijke bal tussen zijn benen liet glippen, speelde hij een foutloze wedstrijd Met enige hulp van de scheidsrechter, die het jeugdige Voice tegen de Leusdenaren op sommige momenten m bescher ming nam, konden de bezoekers uit strafworpen en vrije worpen in de score bijblijven. BENEN Aanvallend verliep het voor LHV, met name in de eerste helft, met echt naar wens. De Leusdena ren scoorden te weinig, en kwa men bijvoorbeeld in het eerste kwartier met verder dan twee tref fers. Toch hoefde LHV geen enkele keer in de wedstrijd tegen een achterstand aan te kijken, hoewel men er evenmin in slaagde vroeg êifstand te nemen van de tegenstan der. Bij 8-5 was er voor het eerst duidelijk voordeel, maar dat werd door twee fouten vlak voor rust grotendeels teniet gedaan: 8-7. Na de pauze bleven de ploegen tot 10-9 nagenoeg m evenwicht. Toen sprong de vonk bij LHV defi nitief over en werd het verzet bij Voice snel gestaakt. Onder aan voering van uitblinker Ed Davids namen de Leusdenaren razendsnel de benen, waarna de wedstrijd bij 15-9 eigenlijk al was beslist. Op tempo uitgevoerde aanvallen leverden in de eindfêise van het cruciale duel nog een handvol Leusdense doelpunten op, zodat bij het verstrijken van de tijd een rian te score in de tas zat: 21-12. Doelpuntenmakers LHV: Ed Davids (6x), Ronald Morren (5x), Henk Menting (3x), Paul Lindeboom (3x), Onno Zwaan (2x), Willem van der Heyden (2x). Simone Sybrandy bh)ft uitstekende prestaties leveren

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9