Pastorie Achterveld moet Achterveidse actie wijken voor nieuwbouw 1S 25 000 gulden Het Guarneri-trio in V alleiconcertcy clus WH vt vandaag in 9e leusder krant» Bejaardenhuizen leveren plaatsen in Weekeindontzegging en boete voor rijden onder invloed BDU m m ULJ Uiteindelijke beslissing ligt bij het bisdom Utrecht OpbrGIigSt Zonnebloem Dronken bestuurder SERVA V0LV0 KEISTAD B.V. Bijeenkomst NVSH Bijeenkomst ABTB Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Sinterklaas vieringen Regionale Kruisvereniging „Leusden-Achterveld" ALGEMENE BERICHTGEVING Bel 033-946732 kuNIJNTJK IN DE WETERING 4 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 1 DECEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 61 (van de redactie) ACHTERVELD - Binnen een jaar zal er beslist worden of de rooms-katholieke pastorie in Achterveld zal worden afgebro ken en vervangen zal worden door nieuwbouw. Het kerkbe stuur en de parochieraad zijn het hier al over eens. Gewacht wordt nu op toestemming van het bisdom Utrecht, waarna met de sloop van het 135 jaar oude gebouw kan worden begonnen. Volgens pastor A. Goes is afbraak van de pastorie nodig, omdat het huidige pand aan de Hessenweg bouwvallig is en het opknappen meer kost dan nieuwbouw. „De oude pastorie hoort nog bij de vorige kerk." aldus de pastor. „Na de bouw van de nieuwe kerk is er niets aan gedaan. Het is een gebouw met hoge zalen en grote kamers en in deze tijd niet meei bruikbaar Het kost een hoop geld om het op te knappen. Er komt in ieder geval een ander gebouw en misschien ook weer een woning Wij zijn nu bezig om er met het bisdom over te praten. De plannen zijn nu nog m een beginstadium." De Achterveidse pastone is in 1853 gebouwd De plannen ervoor waren er al in 1844, toen onder het pastoraat van Wilhelmus van Geijn besloten werd een nieuwe kerk te bouwen. In 1855 kreeg het zijn offi ciële status als pastorie voor de Achterveidse parochie. Vooral de kozijnen en het dakgedeelte zijn na 135 jaar zo verrot, dat het kerkbe stuur en de parochieraad na ad- ies van deskundigen besloten om het bisdom toestemming te vragen het i pand te mogen vervangen. De pastone in Achterveld aan de Hessenweg. Binnen een jaar zal bekend zijn of het gebouw gesloopt zal worden en vervangen wordt door nieuwbouw ACHTERVELD - De actie Achterveld voor Achterveld' heeft uiteindelijk een netto resultaat van 25.500,-- opgeleverd. Dat maakte de commissie „Kom over de Brug", die de actie organi seerde, bekend. Rond het terrein van verzorgingstehuis Sint Jozef hadden plaatselijke verenigingen op 5 juni van dit jaar verschillende activiteiten georganiseerd om geld bijeen te brengen voor het actiedoel. Nu het einddoel is bereikt, kan worden begonnen met de voorbe reidingen van datgene waar het om begonnen is, namelijk het organi seren van een gratis vakantie voor oudere hulpbehoevende Achter- velders. Er wordt op dit moment gewerkt aan een lijst met namen van mensen die hiervoor in aan merking komen. Deze week zal de commissie „Kom over de Brug", waarin vertegenwoordigers zitten van het verzorgmgstehuis Sint Jo zef. het dorp en de Zonnebloem, beslissen over de plaats waar de vakantie gehouden zal worden. De reis zal vermoedelijk in het voor jaar van 1989 ondernomen worden. De deelnemers zullen een week (van zaterdag tot zaterdag) weg zijn. Het aantal mensen dat meekan is beperkt, zodat er een zorgvuldige afweging moet plaatsvinden over de mensen die meekunnen De voorbereiding van de vakantie wordt uitgevoerd door mensen die werkzaam zijn in de gezondheids zorg Bejaardensoos Achterveld viert 20-jarig bestaan Sinterklaaswedstrijd groot succes Het weer m Leusden: Verrassing Hulpdienst voor terminal zorg start in Leusden „Aandacht voor de stervende, zonder familie te vergeten" Rubnek: Wel of niet terecht Rubriek: In de nevelen rond Leusden WV begon honderd jaar geleden Consumentenpagina Sport Kampioenen bij TTCL BCL neemt revanche op plaatsgenoot BVO Pag. rag. Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. 6 Pag. 7 Pag. 9 Pag. 9 Stuivertje wisselen aan kop in hoofdklasse Bowlinguurtje Pag. 9 Waterpoloërs De Haaien op eerste plaats Pag. 11 Servicepagina Pag. 11 WEEKENDDIENST: 948111 LEUSDEN/BARNEVELD - In de serie kamermuziekconcer ten, die jaarlijks in Leusden en Barneveld door de Stichting Valleiconcerten worden georganiseerd, zal op donderdag 15 december in de N.H. kerk te Leusden-Zuid het Guarneri Trio een optreden verzorgen. Het Guarneri Trio werd in 1960 opgericht Het repertoire van het ensemble omvat vrijwel de com plete literatuur voor piano-tno's en breidt zich nog steeds uit met mo derne composities, dikwijls v/erken die aan het tno worden opgedragen Pianiste Damele Dechenne werd geboren m Parijs, waar zij op jeug dige leeftijd met haar pianostudie begon. Na haar opleiding bij Laza- re Levy behaalde zij de „Premier Prix" van het Panjse Conservato- num. Zij verwierf grote faam als soliste en kamermuziekvertolkster en vestigde zich m 1957 in Neder land. Eeva Koskinen, die viool speelt, werd in het Guarnen Trio vooraf gegaan door Herman Krebbers, Marc Lubotsky en Emmy Verhey. Zij werd ^Helsinki geboren, stu deerde aan de Sibelius Academy m Finland en tot 1984 aan het Utrechts Conservatorium bij Wikt or Liber- man. Inmiddels heeft zij vele prij zen verworven, zoals in 1982 hoofd prijzen op het Tibor Varga Con cours en het Tromp Concours Eeva Koskinen is verbonden aan het Utrechts Conservatorium als hoofdvakdocente viool Cellist Jean Decroos, geboren in Calais, studeerde aan het Panjse Conservatorium bij Paul Tortelier en Andrë Navarra. Evenals zijn echtgenote Daniële Dechenne vestigde hij zich in 1957 in Neder land. Jean Decroos is eerste solo- cellist van het Concertgebouwor kest en bespeelt een zeldzaam fraai instrument van Giovanni Bap- tista Rogen uit Brescia, 1696. Op het programma staan de Tno's in E gr KV 542 van Wolfgang Amadeus Mozart, in F gr. opus 18 van Camille Saint-Saens en nr. 1 in B gr. opus 8 (tweede versie) van Jo hannes Brahms. Het concert in de N.H. kerk in Leusden-Zuid begmt om 20.15 uur. Kaarten worden a 12,50 (65+ en CJP 10,-) vanaf 19.30 uur aan de zaal verkocht Jongeren tot 18 jaar hebben gratis toegang. Inlichtin gen en plaatsbespreken: 033- 940835. LEUSDEN - De Leusdense be jaardenoorden verminderen hun capaciteit vrijwillig met 7 plaat sen. Deze vermindering was no dig, omdat in de provincie Utrecht in totaal 352 plaatsen moeten verdwijnen. De bedoe ling is dat de exploitatielasten met 2,8 miljoen gulden verlaagd worden. In 't hamersveld zullen daarom 2 tweepersoonskamers veranderd worden in éénper soonskamers. In Sint Jozef (Ach terveld) gebeurt dat met 5 ka mers. De vermindering maakt deel uit van het provinciale beleid. In Amersfoort wordt de capaciteit met 64 plaatsen verlaagd, in Zeist met 16 plaatsen en in Wouden berg met 3 plaatsen. LEUSDEN - Sinterklaas komt maandag 5 december zijn ver jaardag vieren bij de afdeling Leusden van de Katholieke Plat telandsvrouwen Organisatie (KPO). Het feest, dat gehouden wordt in De Kom aan de Hamers- veldseweg, begint om 19.30 uur. Sint-Nicolaas zal op maandag 5 december bibliotheek De Boeken molen in Leusden-Zuid met een be zoek vereren. De Goedheiligman wordt aldaar om ongeveer 15.00 uur verwacht In de Blijhof aan de Lisidunalaan wordt zaterdag 3 december het Sinterklaasfeest gevierd. Het feest begmt om 10.00 uur (tot 11.30 uur) en om 13.30 uur (tot 15.00 uur). Kinderen m de leeftijd van 3 tot en met 12 jaar zijn 's morgens of 's middags welkom. Het kinderkoor van de muziekschool zal Sin terklaas "s ochtends toezingen, ter wijl 's middags een accordeomste de Sint muzikaal zal onthalen. Le den van de Blijhof hebben gratis toegang. Niet-leden betalen vijf gulden voor een toegangskaartje (als er nog plaats is) Voor meer informatie kunnen belangstellenden bellen met num mer 944951. In verband met de viering van het Sinterklaasfeest op maandag 5 december is de bibliotheek Nieuw Langenbeek aan de Hamersveld- seweg vanaf 16.00 uur gesloten (advertenties) LEUSDEN/UTRECHT - „Ik had verplichtingen tegenover de politie, ik zou wat spullen brengen", gaf een 35-jarige inwoner van Leusden dinsdag tegen de Utrechtse politierechter als verklaring voor het feit dat hij met teveel pilsjes op was gaan autorijden. Maar mr. R. Meertens-Zeeman vond „zelfs dat" geen rechtvaardiging en veroordeelde de man tot duizend gulden boete en een weekendontzegging van de rijbevoegd heid van een half jaar. ACHTERVELD - Na de trekking van de Nationale Zonnebloem lote- nj bleek dat twee prijzen naar Achterveld gaan. Een prijs van ƒ250,- s gevallen op lotnummer 0S9992 en een pnjs van 50,- op lotnummer 092601. De prijswinnaars dienen het win nende lot, eventueel aangetekend op te zenden aan De Zonnebloem, postbus 2100, 4800 CC Breda. Men dient tevens te vermelden het giro nummer of banknummer, waarop men de geldprijs wil ontvangen. Jean Decroos. Daniele Dechenne en Eeva Koskinen vormen samen het Guarneri-tno. dat op 15 december in het kader van de Valleiconcerten een optreden verzorgt in de N H -kerk in Leusden-Zuid Op 14 februari was de verdachte m zijn woonplaats aangehouden. Een bloedproef wees op een alco holpromillage van 1,62, ruim drie keer teveel Op de zitting zei de Leusdenaar dat hij nog precies ge weten had wat hij deed en slechts tussen de vijf en acht pilsjes te heb ben gedronken. Zowel de politie- LEUSDEN - In de nacht van dins dag op woensdag, omstreeks tien voor twee. werd op de Noorderin slag een automobilist aangehou- 1 den, die de aandacht op zich ves tigde door vreemd rijgedrag te i vertonen. Een blaastest wees uit dat er drank in het spel was. De ademanalyse, die daarna werd ge daan. bevestigde dat de automobi list behoorlijk te diep in het glaasje had gekeken. Er is proces-verbaal i opgemaakt (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsleidamseweg 7 tel 033-630154 rechter als officier van justitie mr. J Plooy lazen de man de les over de effecten van alcoholgebruik op het njgedrag. „Wetenschappelijk is vastgesteld dat het reactievermo gen sterk vermindert", aldus de of ficier. „Verder hebt u tenminste tien a twaalf pils gedronken, an ders is het gewoon niet mogelijk om aan een dergelijk promillage te komen." Mr Meertens-Zeeman nam het de verdachte kwalijk dat hij zijn hele gezin bij zich in de auto had. terwijl hij duidelijk teveel op had. In de ogen van de Leusdenaar gmg het om „gewone tapjes" en bijvoor beeld geen flessen bier of jenever, maar de politierechter legde uit dat dit geen verschil maakt. Alleen de groote van het glas is niet hetzelfde, de hoeveelheid alcohol per glas wel. „Bij twee glazen zit je aan de grens", aldus mr Meertens-Zee man. Zij vonniste conform de eis. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Adm Postbus 2. 3830 AA Leusden. tel.: 033-948875 Verhuizing van uitleenmagazijn voor verpleegartikelen Met ingang van vrijdag 16 december zal het uitleenmagazijn voor verpleegartikelen van de Kruisvereniging niet meer in het kruisge- bouw van Leusden-Zuid zijn, maar aan de Asschatterweg 25 („De Springplank" t.o. 't Hamersveld). Speciale aanbieding voor beginners: Gratis squash-racket Gratis squash-bal en 3x squash-les V00r QO slechtsOA,' Op vrijdagavond v/h De Inslag. AMERSFOORT - De afdeling AmersfoortA Gooi van de NVSH houdt op zondag 4 december een bijeenkomst voor alleenstaanden. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de vereniging aan de Curaqaolaan 49 in Amersfoort De middag begint om 14.00 uur Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden bellen met num mer 622217 LEUSDEN - De afdeling Hamers veld van de Aartsdiocesane Boe ren en Tuinders Bond houdt op donderdag 1 december een ont spanningsavond. De avond wordt gehouden in jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg De bijeenkomst wordt opgeluisterd met een dia-quiz, waarbij het de bedoeling is dat bekende en min der bekende plekjes in de ge meente herkend worden. De avond begint om 20.00 uur ACHTERVELD: 'Verdorie, daar gaat de pastorie!

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1