Sinter klaas wedstrijd een groot succes Bejaardensoos viert 20-jarig bestaan Instuifmiddag voor ouderen Bosje in Zwanenburg wordt natuurgebied LEUSDEN leusder kmnt Bekeuringen bij Verkeerscontrole Cafetaria verbouwd Oud papier actie DWS leusiler krant bokaal Leusden Achterveld VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Ophalen glas en oud papier j Verrassing 1 - LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 mkinclec/emmte/ DONDERDAG 1 DECEMBER 1988 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Vorige week woensdag was er voor de leden van de bejaardensoos een feestelijke bijeenkomst in ,Ons Gebouw". Dit was in verband met het 20-jarig bestaan van de soos. De soos werd in november 1968 opgericht door me vrouw Snel. Dit was de echtgenote van de onderwijzer die toen in Achterveld werkte. Tijdens haar werk als Welfare werkster onder andere in Huize St. Joseph besprak mevrouw Snel met diverse medewerksters het idee om een bejaardensoos op te richten. Zij kreeg een aantal adressen waarmee zij contact kon opnemen. Dat leidde tot de oprichting van een bejaardensoos. De opzet was de bejaarden met elkaar meer in :ontact te brengen en hen een keer jt de week ook een gezelüge mid dag te bezorgen. Deze opzet is geweldig goed ge daagd Vanaf het begin waren de soos middagen m „Ons Gebouw" in het toen nog bestaande oude ge bouw. Voorzitster werd mevrouw Snel, die na geruime tijd m verband met haar drukke werkzaamheden deze functie aan een ander over droeg De middagen werden ge vuld met kaarten, sjoelen enz. In de oop van de jaren is daar wel veran dering m gekomen. Momenteel vordt er nog gekaart en gespeeld met dommo- en rummycub stenen. In januan 1969 richtte mevrouw Snel ook de Zonnebloem afdeling op. In die begintijd werden er Sin terklaasfeesten en kerstmiddagen samen voor de soos en de Zonne bloem gehouden. Later verander de dat en organiseerde men dat apart. De Sinterklaasmiddagen werden afgeschaft bij de soos in verband met de kosten. De kerst middagen bleven en worden mo menteel nog steeds gevierd, In de loop van de jaren groeide het aan tal soosleden. Momenteel zijn dat er ongeveer 80, waarvan er gemid deld 60 de soos-middagen bezoe ken. In de loop van de jaren is het voorzitterschap door diverse per sonen vervuld. Momenteel is me vrouw Pronk voorzitster. De aciti- viteiten zijn ook steeds meer uitge breid. Begonnen is met het maken van dagtochten. Buiten deze dag tochten worden er nu ook sinds enkele jaren vakantiereizen ge maakt. Woensdagmiddag werd de bij eenkomst gestart met een kaart- middag. Er volgde een aperitiefje waarna de leden er bijkwamen die niet aan het kaarten hadden deel genomen. De feestelijke bijeen komst werd afgesloten met een broodmaaltijd. De voorzitster hield daarbij een toespraak: „Twintig jaar is de soos een gezellige bijeenkomst geweest m het belang van de ouderen. Ik hoop dat de soos nog heel veel jaren in het belang van hen zal blij ven," was haar wens. Na afloop van de bijeenkomst kregen de aanwe zige leden die vanaf het begm als lid en medewerkster bij de soos betrokken zijn geweest (en dat mag steeds zijn, trouwens) een bloemetje. De advertentie-puzzel en de kleurwedstrijd van onze Sinter- kaasbijlage van 17 november is een groot succes geworden. Maar liefst 400 mensen zonden hun oplossing van de puzzel in. Ook waren er 100 kinderen die een kleurplaat inleverden. Vooral het uitzoeken van de mooiste kleurplaat was een hele klus voor Sinterklaas en zijn Pieten. Daarom besloot de Sint om niet tien kinderen met een speculaaspop te belonen, maar om 25 kinderen te verrassen met deze lekkernij. Hieronder volgt een lijst met de namen van de winnaars van de puzzel. Zij krijgen een roomboter amandelstaaf. Ook een lijst met de winnende kinderen (met hun leeftijd) staat hierbij afge drukt. De prijswinnaars kunnen vanaf vrijdagmorgen 9.00 uur hun beloning komen afhalen op het kantoor van de Leusder Krant. 9 jaar: Marco van Ruitenbeek - Linden- WINNAARS KLEURWEDSTIJD laan 16 3 jaar: Marleen Vrijhoef - Lijsterbeslaan 10 4 jaar: Andreas Tiel Groenestege - Burg. de Beaufortweg 44 5 jaar: Marco Settels - Meidoornhof 24 Paula v. d. Bnnk - Rozengaarde 5 Leonie v. d. Heuvel - Parelduiker 14 Tesfaye v. d. Anker - Landjonker 23 Wim van Dijk - Ravenhorst 11 6 jaar: Nathalie Klein - Tolboomstraat 19 Tanja Vrijhoef - Lijsterbeslaan 10 Mariska de Jonge - Karekiet 5 Annelies Mulder - Schaapherder 25 7 jaar: Susan van Ruitenbeek - Lindenlaan 16 David Mosterd - Zonnedauwhof 18 Wendy v. d. Hoven - Valkenhoeve 11 Astrid van Dijk - Ravenhorst 11 8 jaar: Riana Vrijhoef - Lijsterbeslaan 10 Onno Treller - Oranjelaan 17 Pascal v. d. Water - Dashorst 24 Elske v. d. Brink - Rozengaarde 5 10 jaar: Linda v. d. Brink - Rozengaarde 5 Marrit Jongeling - Roggeland 1 Erica v. d. Berg - v. Oldenbarne- veltstr. 57 11 jaar: Esther Bouman - Wildenburgstraat 34 12 jaar: Bnan Veenhof - Heggerank 7 Winnaars van de advertentiepuz zel. Mevr. J. Meinsma, Wanmolen 18, Leusden; G. Th. Kornegoor, v. Boet- zelaerlaan 18, Leusden-Zuid; Eveli ne Beukhof. Manenhove 16, Leus den; Fam. van Kolfschoten, Eme- laarseweg 13a. Achterveld; Mevr A. Kroon, Leeuwenburg 68. Leus den; A. J. C. v.d. Berg, Landjonker 51, Leusden; E. Pronk, Dashorst 16, Leusden; P. C. M. Aamraad, Pel molenhof 1, Leusden; C. E. van As- beck, Heetvelderweg 3, Leusden. Jorich Schutter, Zonnedauwhof 21 Leusden; S. Sluis-Smink, Klaver- land 16, Leusden; J. Smit-Dijkhof. Verg. Ruiterweg 25, Achterveld, R. Overgoor Hoplot, Stoutenburger- laan 2, Stoutenburg; J. Blotenburg, I Ruige Velddreef 34. Leusden, G Vastenburg, Zwarteweg 10, Leus den; M. Huiting, Dalmatië 1, Leus den; Georg Lint, Beemden 39, Leus den; G. van Hamersveld-Kuit, Be verhoeve 18, Leusden; Mevr. C. Goedknegt-v. Winterswijk, Klem horst 7. Leusden; Noordeman, Ber- kelwijk 25, Leusden; P Ooster broek, Hohorstlaan 39. Leusden; Mevr, v. Roomen, Lijsterbeslaan 20, Leusden; E. J. van Loenen, Hamers- veldseweg 146, Leusden; T. Willi- genburg, Ansfnduslaan 23, Leus den; D. Schalsberg, Zuylenburg 31, Leusden. LEUSDEN/AMERSFOORT - Op zaterdagmiddag 10 de cember is er een Instuif voor ouderen in Kreatief Centrum „De Hof' in Amersfoort. Tijdens deze Instuif kunnen oude ren kennis maken met een prettige vorm van bewegen: het volksdansen. Veel ouderen beseffen, dat het goed is om aan beweging te doen. Een groeiend aantal ouderen doet dan ook aan se- ruorengymnastiek of gaat naar de speciale ouderen-bijeen komsten in Leusdens zwembad Ook het dansen komt steeds meer in trek. De vaak direct aansprekende muziek uit ver schillende landen brengt volksdansers en vooral de ou deren onder hen, ertoe om zich met onverwacht gemak te bewegen. Muziek blijkt de angst om bepaalde bewegin gen te maken te overwinnen Bovendien ontstaan door het volksdansen vaak prettige contacten. Een volksdansdo- cente, die zich gespeciali seerd heeft in meer-bewe- gen-voor-ouderen, zorgt voor duidelijke en rustige instruc ties en is erop attent, dat niet zozeer prestatie op de voor grond staat, maar conditiever- betenng en ontspanning in een gezellige sfeer Omdat veel dansen kring dansen of „mixers" zijn, waar bij telkens van partner gewis seld wordt, hoeft men niet noodzakelijk met een partner te komen. Met deze vorm van meer be wegen, het volksdansen, kun nen ouderen uit Amersfoort, Leusden en omstreken, ken nismaken tijdens de Ouderen Instuif zaterdagmiddag 10 de cember in het Kreatief Cen trum „De Hof', bij de Flint, in Amersfoort, van 13.45 tot 16.30 uur. Entree 3 gulden. Graag tevoren opgeven bij de Leus- dense volksdansdocente An nie Kroon, tel. 947691. LEUSDEN - Cafetaria 'Midi' aan de Prinses Irenelaan 15 in Leusdcn- Zuid heropent donderdagmiddag na een ingrijpende verbouwing Het cafetaria zal verder gaan onder de naam 'De Boogschutter'. Tussen 17.00 uur en 19.00 uur zijn belang stellenden van harte welkom om het resultaat van de verbouwing, onder het genot van een gratis hapje en drankje, met eigen ogen te aanschouwen. Het cafetaria is telefonisch bereikbaar onder num mer 940592. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziek vereniging DWS zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Dege nen die hun oud papier op willen ruimen, kunnen dat m bedoelde container deponeren. Degenen die door bijzondere om standigheden met in de gelegen heid zijn zelf het oud papier te ko men brengen, kunnen dit voor vrij dagavond 19.00 uur telefonisch melden bij W. van Hamersveld, tel. 03425-1688 of W. Wouters, tel. 033- 941197. Het oud papier zal dan wor den opgehaald. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34.90 per half jaar 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvanqen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste fotofs) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - De plaatselijke politie heeft woensdagochtend van 7.30 uur tot 9.30 uur in de bebouwde kom van Achterveld een verkeers controle gehouden, waarbij elf au- I tomobilisten op de bon gingen we gens overschrijding van de maxi mum snelheid van vijftig kilometer I per .uur. De hoogst gemeten snel heid bedroeg zeventig kilometer per uur. Daarnaast werden een bromfiet ser en twee fietsers bekeurd we gens ontbreken van goede ver lichting. Een bromfiets werd ui be slag genomen. Het voertuig bleek te zijn opgevoerd. Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice 'egen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 Uur tot 17 uur. nilllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIflIIIIMIIIIIIIItlJI Het ophalen van afvalglas en j E oud papier door de gemeente- reiniging gebeurt maandag 5 E j december in de volgende wij- E ken: Groenhouten, Hamershof, E Akkerhoeve. Noordwijck, Lan- E genbeek, Bosveld, Munnik- E E hove, Zwanenburg, Claveren- blad, Wildenburg en Leusden- E zuid. E Grof vuil en ander met-1 huisvuil kunnen worden ge- E E stort in containers op de ge- E meentewerf aan de Hamers-1 E veldseweg 105. Voor meer m- E E formatie bellen met de dienst gemeentewerken, telefoon E 941594. Ti 1111111111111111111111111111111111111111111 j 11i11111117 door Jan Versteegt De kou-inval, die zich gis terochtend voordeed in het noorden van ons land mag gerust een complete verras sing worden genoemd. Alle berekeningen van de computers gaven aan dat het deze week onstuimig en vrij zacht weer zou worden. Maar de natuur trekt zich daar weinig van aan. Een eerste teken dat er iets gaan de was, merkten we op dins dag. De verwachte regen bleef uit en de zon scheen enkele uren. De oorzaak was het binnenstromen van dro gere lucht. Het warmtefront vertraagde sterk en dinsdag avond wist ik zeker dat er iets mis zou gaan met de ver wachting. De depressie, die boven Finland lag en op weg was naar West-Rusland, be gon sterk uit te diepen en de luchtdruk daalde in de kern tot 975 hpa. Tegelijkertijd steeg de luchtdruk iets boven IJsland. De zeer koude lucht boven het noorden van Scan dinavië kwam in beweging en gibtcxuciiiend was ae vorstgrens gevorderd tot vlakbij de Wadden. Het warmtefront trok nog wel iets verder naar het noorden, maar er ontstond een golf in en aan de oostkant werd het een koufront. De computers berekenden afgelopen maandag wel een juiste neerslaghoeveelheid voor gisteren. Door de strijd tussen de koude en de warme lucht viel er overvloedig re gen. In Leusden viel in 24 uur bijna 24 mm,evenals bij mij in Ruurlo. De neerslaghoeveel heid voor de maand novem ber werd dus behoorlijk ver hoogd. Tot gisteren was de maand erg droog geweest. De temperatuurverschillen waren gisteren enorm. Mid den op de dag was het in zee land 13 graden en tegelij kertijd in Groningen -1 graad. De koude lucht was gisteravond gevorderd tot de lijn Den Heider-Assen. De depressie boven Schot land, die eerder van plan leek naar de Oostzee te koer sen, trekt vandaag richting Belgie. Daardoor kan de kou de lucht nog enige terrein winst boeken en waarschijn lijk boven ons gebied tot stil stand komen. Het is dan ook zeer moeilijk aan te geven hoe het weerbeeld er van daag uit zal zien. Het meest waarschijnlijke is dat er veel bewolking zal zijn met af en toe wat lichte neerslag. Ook morgen zal de koude lucht nog dicht in de buurt zijn. Het weerbeeld zal dan ook nau welijks met dat van vandaag verschillen. De verdere ontwikkelin gen zijn zeer gecompliceerd. De computers berekenen een diepe depressie die in het weekeinde nabij Ijsland zal liggen. Een hogedrukgebied ligt dan boven Centraal Eu ropa. Zachter weer moet dan het gevolg zijn, maar voor zichtigheid is geboden. De voorlopige weercijfers uit Leusden over de maand no vember zijn als volgt: Gemiddelde temperatuur 5.4 Gemiddelde min temp 3.7 Neerslag 49.2 mm (waarvan 24 mm gisteren) Laagste temperatuur -4.0 Hoogste temperatuur 13,4 LEUSDEN Het moerasbosje m Zwanenburg, dat ligt tussen de Clarenburg en de Manenhove, zal in het kader van het bestemmmgsplan 'Zwanenburg en Munnikhove Bosveld tot natuurgebied worden bestemd Daarbij staat voorop dat de aanwezige natuurwetenschappehjke en ecologische waarden worden gespaard. In het bestem mingsplan zullen maatregelen worden getroffen om de waterhuishouding in het gebied, dat afwijkt van de omringende bebouwing, te regelen. Het waardevolle bosje in Zwanenburg is een overblijfsel van een gi oter moerasbos en had aansluiting met het natuurgebied De Schoolsteegbosjes' Dit bostype kwam vroeger veelvuldig voorin de Gelderse Vallei, maar is tegenwoordig een zeldzaamheid geworden. Onlangs werd in het bosje een pompgemaal geplaatst, om het waterpeil in het gebied op het gewenste niveau te brengen. Onderzoek leerde dat het gebied, dat aan een relatief hoge grondwaterstand zijn waarde ontleent, uitdrogingseffecten vertoonde Dat was onder meer merkbaar aan een veranderende vegetatie, waarbij de, soms zeldzame, soorten van vochtige gronden verdwenen. In een m het bestemmingsplan Zwanenburg en Munnikhove Bosveid op te nemen milieuparagraaf zal m de toelichting op dat plan ook aandacht worden besteed aan de eventuele invloed van verlaging van het grondwa terpeil m het woongebied op het waterpeil in de Schoolsteegbosjes. Daarover is een aantal jaren overleg geweest met Staatsbosbeheer. Er zijn, als uitvloeisel van dat overleg peilbuizen geplaatst, om inzicht te krijgen m de effecten van grondwaterpeilverlaging. De resultaten van het onderzoek zijn opgenomen m het beheersplan van Staatsbosbeheer voor de Schoolsteegbosjes In het bestemmingsplan Zwanenburg en Munnikhove Bosveld zal tevens aandacht worden besteed aan het water aan de zuidzijde van het plangebied, dat voor een deel ondiep is aangelegd. Daarmee hoopt men de groei van een passend vegetatietype te bevorderen. Dat moet de overgang van het stedehjk naar het landelijk gebied op een goede wijze vormgeven. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 1 december. 17.00 uur: Heropening cafetaria De Boogschutter, Prinses Irenelaan 15, Leusden-Zuid. 19.30 uur: Kaartavond in De Woelige Hoek, Prinses Irenelaan 2, Leusden-Zuid. 20.00 uur: Ontspanningsavond ABTB afdeling Hamersveld, jonge rencentrum De Til, Hamersveldse- weg. 20.30 uur: Video-avond in jonge rencentrum De Geut, Zwarteweg. 20.00 uur: Dans-contactavond voor alleenstaanden, Danscentrum Van de Heuvel. Vrijdag 2 december. 20.00 uur: Lezing over paranor male geneeswijzen, kruisgebouw Leusden-Zuid, Roo van Aldewe- reltlaan. 20.30 uur:Disco-avond in jonge rencentrum De Geut, Zwarteweg Zaterdag 3 december. 10.00 uur: Viering Sinterklaas feest, De Blij hof, Lisidunalaan. 13.30 uur: Vienng Sinterklaas feest, De Blijhof, Lisidunalaan. 20.00 uur: Dans-contactavond voor alleenstaanden m De Mof, Leusden-Zuid. 20.30 uur: Disco-avond in jonge rencentrum De Geut, Zwarteweq. Zondag 4 december. 15.30 uur: Disco-soosmiddag in jongerencentrum De Geut, Zwarte weg. Maandag 5 december. 15.00 uur: Sinterklaas bezoekt bibliotheek De Boekenmolen, Prin ses Irenelaan 5, Leusden-Zuid. Vrijdag 2 december 20.00 uur: Kaarttoernooi, 'De Hes- senkar' Zaterdag 3 december 20.00 uur: Dansavond, café-bar 'Buitenlust' 20.00uur: Disco Show. 'De Klaveet' Zondag 4 december 20.00 uur: Disco. 'De Klaveet' Dinsdag 6 december: 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem, 'Ons Gebouw'

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3