ampioenen TTCL Surprises Topper JCL neemt revanche >p plaatsgenoot BVO 'raining begonnen voor choolkorfbaltoernooi Stuivertje wisselen aan kop in hoofdklasse Bowlinguurtje leusder krant Jaap de Jager onbedreigd leider in schaakcompetitie r eserveteams badmintonclub delen punten™h;TnnvCrrsCn":n Volop spanning in laagste klasse Roda '46 - Domstad '60 Antilopen - De Meervogels Demonstratiewedstrijden met drie topsquashers Activiteiten bij Nimmerdor DONDERDAG 1 DECEMBER 1988 Sport 9 JSDEN - In het jubileumjaar van de tafeltennisclub Leusden (TTCL), hebben liefst dne teams de najaarscom- itie met een kampioenschap afgesloten. Terwijl het vlaggeschip van de vereniging, het eerste team, m de ste klasse waarschijnhjk vergeefs het hoofd boven water probeert te houden, lieten de teams 6,9 en 10zich tot 'houder kronen. Bijgaande foto's tonen de gelukkige kampioenen. LEUSDEN - Aan de vooravond van pakjesavond kan het komende voetbalweekeinde wel eens bol komen te staan van de verrassingen. In de diverse voetbalcompetities van het afdelingsvoetbal staart er verschillende interessante wedstrij den op het programma, waarvan de afloop net zo moeilijk is te voorspellen dan de voorspelling wat de „Goedheiligman" ons op pakjesavond zal toestoppen. In de hoofdklasse van het zatei- dagafdelingsvoetbal komt geen van de zes hoogst geklasseerde ploegen op eigen terrein in actie. Het is dan ook aannemelijk dat de topploegen dit weekemde punten gaan verspelen Lijstaanvoerder WJ kan m Soest een harde con frontatie tegemoet zien met WZ '49 Het tot nu toe zeer matig acte rende WZ zal voor het ingaan van de winterstop nog willen bewijzen dat men tot de betere ploegen m de hoofdklasse behoort. Lopik zal in Utrecht van goeden huize moeten komen om geen punten te verhezen aan SWU. De door schorsingen en blessures ge teisterde „koploper van het eerste uur" zal ongetwijfeld een plaats zakken indien men een punt laat liggen. Het boven verwachting presterende Veensche Boys komt in Garderen m het strijdperk tegen hekkesluiter Veluwse Boys. Ve- luwse Boys. dat afgelopen week einde een punt van Bloemenkwar- tier afsnoepte, zal ongetwijfeld voor de volle buit gaan stnjden om zodoende voor het ingaan van de winterstop de positie van rode lan taarndrager over te dragen. Velox is een voorname kandi daat om in de toekomst de laatste plaats van Veluwse Boys over te nemen. De Utrechtenaren, die zich (advertentie) Zondag 4 december '88 Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door de „Winterschilder" Gerrit IJzendoorn, Leusden-Z, telefoon 033-945420. voor aanvang van de competitie als een titelkandidaat presenteerden, vallen tot dusver zwaar tegen. Za terdag gaat Roda op bezoek bij Velox. De formatie van trainer/ coach Steven van Meerveld zal moeten winnen om de aansluiting met de koplopers met te verliezen. De Leusdenaren blijven in het goe de spoor als er twee punten uit de Domstad worden gehaald Punt verlies zal voor de bewoners van het Burgemeester Buirungpark waarschijnlijk een vroegtijdige uit schakeling betekenen voor wat betreft de kansen op een kam pioenschap. Programma hoofdklasse (zater dag): SVM Boys - Sova '54 Velox - Roda '46 SWU - Lopik Veluwse Boys - Veensche Boys WZ '49 - WJ Bloemenkwartier is vrij EENVOUDIG De zondagafdeling van Roda '46 treft dit weekemde een op papier eenvoudige tegenstander. De for matie van trainer Ruud Maas komt op eigen terrein in actie tegen hek- kesluiter Sport Club Domstad. De Utrechtenaren staan momenteel troosteloos onder aan de ranglijst en hebben tot nu toe slechts twee punten weten te vergaren. De Leusdenaren zullen m ieder geval tegen deze, op papier althans, zwakke tegenstander geen punten mogen laten liggen. In de beginfa se van de competitie troffen beide ploegen elkaar al in de provincie hoofdstad. De Maas-bngade won toen wel, maar erg overtuigend ging het toen niet (1-2). In Zeist staat de boeiende derby tussen SV Zeist en Patna op het programma. Zeist, dat wekenlang als trotse lijstaanvoerder over de regionele velden dartelde, heeft op dit moment te kampen met een lichte inzinking. Patna moet dan ook als favoriet beschouwd wor den in dit duel. Odin, de nieuwbak ken koploper, ontvangt op eigen veld het laaggeklasseerde Schalk wijk. Hoewel Odin op papier favo riet is moeten we een verrassing niet uitsluiten omdat de competitie in de eerste klasse B tot nu toe zeer verrassend verloopt en alle ploe gen elkaar min of meer „afslach ten". Programma eerste klasse B (zondag): Odin - Schalkwijk Odijk - DWSM SV Zeist - Patna Roda '46 - SC Domstad Sporting '70 - HDS '84 Sterrenwijk - WZA TRIO „Wie van de drie"; dat zou het motto kunnen zijn van de bovenste ploegen in de competitie in de eer ste klasse A van het zondagafde- lingsvoetbal. Vanaf de eerste com petitiedag wordt de dienst name lijk uitgemaakt door dne ploegen. BFC, De Meern en Olympia '25 heb ben na elf wedstrijden allen het zoet van het leiderschap kunnen proeven. Wat betreft de verdeling van de eerste drie plaatsen is het bijna wekelijkse - stuivertje wisse len -. Het Hilversumse Olympia '25 is nu weer de trotse lijstaanvoer der. De kans is groot dat dit na het weekemde nog het geval is, want Olympia komt op eigen veld in ac tie tegen BW '31 en de naaste bela gers ontmoeten elkaar in een rechtstreeks duel. In Bussum staat de onbetwiste topper van dit week einde dus op het programma. BFC en De Meern zullen beiden voor de overwinning spelen Met een ge lijkspel kan niemand in dit stadium 1 van de competitie vrede hebben. Achterveld staat dit weekemde voor de zware opgave om het hui dige puntenaantal uit te breiden m I de uitwedstrijd tegen De Zebra's. De ploeg van trainer Cor Hoogland bivakkeert nog steeds in de onder ste regionen van de eerste klasse A. De Achtervelders zullen weer een goede serie wedstrijden moe ten neerzetten om definitief uit de gevarenzone te raken. Of de Ach tervelders m Hilversum de aanzet kunnen geven tot een nieuwe suc cesreeks moet worden betwijfeld, omdat tegenstander De Zebra's dit seizoen sterk acteert. Programma eerste klasse A (zondag) Zuiderzeevogels - EMM Umtas '48 - FAK Olympia '25 - BW '31 BFC - De Meern De Zebra's - Achterveld Veensche Boys - Stator LEUSDEN - Op de tweede speeldag van de zaalcompetitie hebben de korfballers van Antilopen de volle buit in eigen huis weten te houden. De Leusdenaren versloegen SMS met 13-10 en blijven koploper De Meervogels op de voet volgen. Zaterdag staat er, in het nog zo prille seizoen, al een absolute topper op het programma. Antilopen ontvangt dan namelijk lijstaanvoer der De Meervogels. Na twee competitiewedstnj den m de eerste klasse D van het zaalkorf- balseizoen zijn nog slechts twee ploegen ongeslagen. Antilopen, dat op de openingsdag tot een gelijk spel kwam bij Fiducia, handhaafde de ongeslagen status in de thuis wedstrijd tegen het Utrechtse SMS. De Meervogels uit Zoetermeer zijn zelfs nog zonder puntverlies. Zaterdag staat m sporthal De Korf het duel tussen de huidige num mers één en twee op het program ma. Voor Antilopen vormt deze wedstrijd al min of meer een finale: Verliezen de Leusdenaren, dan loopt de achterstand ten opzichte van de lijstaanvoerder op tot dne punten. De Meervogels wonnen za terdag thuis van Fiducia De korf ballers uit Vleuten/De Meern had den m Zoetermeer niets m de melk te brokkelen: 12-6, Antilopen liet te gen hetzelfde Fiducia op de eerste speeldag een punt liggen (12-12). Op papier lijkt De Meervogels dus favoriet voor het duel met Anti lopen, maar de Leusdense oefen- meester Fred Ferrageau is een an dere mening toegedaan: „Ik vind dat wij als grote kanshebber aan het duel met De Meervogels begin nen. Cijfers zeggen me niets, want iedere wedstrijd is een op zichzelf staande gebeurtenis. Spelen wij za terdag net zo geconcentreerd en agressief als afgelopen zaterdag in de tweede helft, dan ben ik er van overtuigd dat we de twee punten in Leusden kunnen houden. Mijn spe lers weten dat ze, mits alle opdrach ten correct worden uitgevoerd, tot de betere ploegen m de eerste klasse D behoren en ik ben ervan overtuigd dat de ploeg deze favo- netenrol dit seizoen kan waarma ken," aldus de Antilopen-trainer In Harmeien liep Thor afgelopen zaterdag tegen een overwachte ne derlaag op. Fiks uit Oegstgeest ging verrassend met twee punten aan de haal. Zaterdag gaat Thor op bezoek bij Fiducia in Vleuten/De Meern. Fiks speelt in eigen huis te gen OWO. De ploeg uit Maarssen- broek pakte haar eerste twee pun ten, door met 12-10 te winnen van DKV DKV is de enige ploeg die nog puntloos is. De IJmuidenaren kunnen hier zaterdag verandering in brengen als SMS op bezoek komt. Een nederlaag van DKV moet echter niet worden uitgesloten, want van de acht in de eerste klasse D acterende ploegen moeten DKV als één van de zwakkers broe ders" worden beschouwd. Na het komende korfbalweek- einde zal er ongetwijfeld meer dui delijkheid ontstaan over de heer sende krachtverhoudingen van de ploegen die uitkomen m de eerste klasse D. Uitslagen eerste klasse D Antilopen - SMS 13-10 OWO-DKV 12-10 Thor-Fiks 16-17 De Meervogels - Fiducia 12- 6 Stand eerste klasse D 1. De Meervogels 2-4 2. Antilopen 2-3 3. Thor 2-2 4 OWO 2-2 5 Fiks 2-2 6. SMS 2-2 7. Fiducia 2-1 8 DKV 2-0 Programma eerste klasse D Antilopen - De Meervogels Fiducia - Thor Fiks - OWO DKV - SMS (advertentie) Zaterdag 3 december Aanvang 18.50 uur in „de Korf" Wedstrijdbal aangeboden door Van Neteren Makelaardij Hamersveldseweg 7 Lid NVM EUSDEN - De tweede competitiehelft is van start gegaan de returns van de eerste en tweede teams van BCL en BVO. j 1 won de belangrijke partij tegen de plaatsgenoot met 5-3; :eserveteam deelden de punten, 4-4. eerste ontmoeting van de »te teams eindigde in een 5-3 twinning voor BVO Deze keer en de rollen omgedraaid. Ge werd met tien punten uit zeven Istrijden voor beide ploegen, üchel van Bruinhorst won het ste herenenkel in een dnesetter 14-18, 15-8, en 15-12. Albert Hollander speelde een zwak- partij en ging met 12-15, 10-15 onder. me van der Haar had met name Ie derde set van haar single de lige problemen. Door onzuiver spel ging de partij verloren, 7-11. 11-7, 2-11. Marleen van der Horst had een moeizame start, maar won tenslotte toch met 3-11.11-8 en 11-5. Na de tussenstand van 2-2 won het duo Van Bruins voort/Den Hol lander met snelle rally's en veel inzet: 15-7, 9-15, 15-12. Een zeer spannende partij werd het dames- dubbel, waarin uiteindelijk het duo Van der Haar/van der Horst aan het langste eind trok, 14-17, 18-14, 15- 11. De mix-dubbels werden tegelij kertijd gespeeld. Er was echter nog maar 20 minuten speeltijd over en dat bleek wel heel krap In ver band met tijdnood moest de derde set worden opgegeven. De andere setstanden waren 14-17 en 18-16 De andere mix-dubbel Den Hol lander/Van der Horst speelde wel uit binnen twintig minuten en won overtuigend met 15-5 en 15-4. GELIJKSPEL Het tweede team van BCL ver loor de eerste wedstnjd met 7-1 en slaagde er deze keer in op gelijke hoogte te blijven. Sweder Hormann begon slecht. Hij verloor de eerste set met 5-15. De tweede set was erg spannend. Hormann wist de set mpt, met 17-15 te winnen. De derde van 15-17. Micha Ploeger was weer goed op dreef. Hij won overtuigd met 15-10 de eerste en 15-5 de tweede set. De tegenstandster van Judith van de Berkmortel speelde goed. Al probeerde Van de Berk- mortel van alles, toch kwam ze te kort De setstanden waren 4-11 en 6-11. Danielle de Jongh had een moeizame eerste set, die ze net met 12-11 won. Maar in de tweede set rekende ze met haar tegenstand ster af, 11-4 De herendubbel werd een twee-setter. Hormann en Ploeger speelden goed. Zij wonnen met 15- 13 en 15-8. Van de Berkmortel en De Jongh verloren de eerste set van de damesdubbel met 6-15. De tweede set kwamen ze goed terug, maar ze hadden wat pech om er net geen derde set uit te halen. Zij ver loren de tweede set met 17-18. Hormann en De Jongh verloren de eerste set van de mix met 12-15. De tweede set kon men eigenlijk BVO alleen punten zme maken. Zij wonnen die 2e set dan ook met 2- 15. De mix van Ploeger en Van de Berkmortel bracht de einduitslag op een 4-4 gelijkspel. Zij wonnen namelijk hun mix in twee sets, 15-11 en 15-7. LEUSDEN - Deze week is voor een aantal scholen de schoolkorfbal- training van start gegaan. Het gaat om trainingen, die door spelers en speelsters van de korfbalvereni ging Antilopen gegeven. Het doel van deze traming is de schoolkinderen de eerste begin selen van het korfbalspel bij te brengen, zodat ze op het school- korfbaltoernooi in De Korf enigs zins beslagen ten ijs zullen komen. Het toernooi, dat plaats heeft op 28 december en elk jaar weer grote deelname kent, wordt wederom door de K.C. Antilopen georgani seerd. De training omvat per team dnemaal één uur in drie opeenvol gende weken. Voor het schoolkorfbaltoernooi hebben 41 teams ingeschreven, één team minder dan m het topjaar 1987. LEUSDEN - Het blijft stuivertje wisselen aan de kop van de ranglijst in de hoofdklasse Bowlinguurtje. Was Reinier de Jong vorige week nog alleenheerser, deze keer moest hij capitule ren voor Ingrid van Blerk (3-0) en het vaandel overdragen aan Christina Steinfort, die aan een 2-1 overwinning tegen Lia Vink voldoende had om de eerste plaats voor zich op te eisen. Het blijft spannend in de hoogste klasse, waar drie dames knokken om de derde plaats, die bovendien nog volop uitzicht biedt op de leidende positie. In de eerste klasse wonnen zo wel Ria van Bentum als Wilma El- singer royaal en namen daarmee ruim afstand van de achtervolgers. Rie de Ridder was in de tweede klasse de enige die de volle winst naar zich toetrok. Ze bouwde daar mee haar voorsprong op Jo Mm mt tot dne punten. Ida de Jong, vorige week nog op de leidersplaats m de derde klas se, bleef tegen Dynphie Stuart met lege handen. Laatstgenoemde nam de kop over terwijl Ida de Jong vooralsnog uit de leidersgroep ver dween In de vierde klasse maakte Bert Bosman zich verder los van de achtervolgers door een 3-0 zege tegen Betsy Mentink die op haar beurt de tweede plaats moest inle veren bij Gon Reus. Joke Los kwam tegen Netty Zwa nenburg in de vijfde klasse met verder dan 2-1 en zag Evert Zijlstra weer een punt dichterbij simpen. In de zesde klasse werd vijfmaal 3-0 genoteerd dat betekende volle winst voor het leidende dnetal. De spanning duurt hier onvermmderd voort. Uitslagen en standen Hoofdklasse: Cnstina Steinfort - Lia Vink 2-1 Ingnd v. Blerk - Renier de Jong 3-0 Kryna Groeneveld - Jan de Ridder 3-0 Margnet v Kalsbeek - Margnet v Toren 3-0 1 Chnstina Steinfort 1241-9 2 Renier de Jong 986-8 3. Kryna Groeneveld 1294-7 4 Lia Vink 1088-7 5 Ingnd v Blerk 1075-7 Hoogste game Kryna Groeneveld 184 le klasse: Ria van Bentum-Dora Paulen 3-0 WilmaElsinger-Eigen gem. 3-0 Majavd. Berg-Eigen gem 0-3 Bert Kapitein-Willy v/dLagemaat 3-0 1. Ria van Bentum 1260-9 2. WilmaElsinger 1182-9 3 Majav/dBerg 1087-5 4. Bert Kapitein 1082-5 5 Dora Paulen 1012-5 Hoogste game Wilma Elsinger 193. 2e klasse: Rie de Ridder-Sue Jansen 3-0 JoMin-LoesNederpelt 2-1 Reiny v Gils - Agnes Kok 2-1 Annie Biel-All Bontje 1-2 1 Rie de Ridder 1165-11 2. JoMin 998-8 3. Loes Nederpelt 1086-6 4 Reiny van Gils 983-6 Hoogste game Rie de Ridder 152 3e klasse: Dynphie Stuart-Ida de Jong 3-0 Ria v Pluuren - Jetty van Donselaar 3-0 Janny v Ravenhorst - Maasje v/d Braak 3-0 Gré v/d Wel - Nannie Doeland 2-1 1 Dynphie Stuart 920-9 2. Ria v Pluuren 952-8 3. Janny v Ravenhorst 990-7 Vz Hoogste game Ria v Pluuren en Janny v Ravenhorst 152. 4e klasse: Bert Bosman - Betsy Mentink Gon Reus - Annemiek v/d Horst Riek v Oyen - Lenie Graaf Tryiue Winkel - Sjef v. Oyen 1 Bert Bosman 2 Gon Reus 3. Riekv Oyen 4 Trynie Winkel Hoogste game Gon Reus 147. 5e klasse: Joke Los - Netty Zwanenburg Evert Zijlsta - Anrue Vernings Neel Wanner - Ger Du Pree Dirue Kunst - Hennie Holthuis Joke Los 2. Evert Zijlstra 3. Netty Zwanenburg 4. Neel Wanner 3-0 2-1 3-0 3-0 951-10 935-8 951-7 883-7 2-1 3-0 3-0 1-2 884-10 891-9 961-7 832-7 Hoogste game Netty Zwanenburg 135. 6e klasse: Dik v/d Hee - Gré v Balen 3-0 Anrue v Bentum - Bep Hassink 3-0 Sjaan Eggens - Gerda Ham 3-0 Vivi Snoek-Coby Winters 3-0 Mandav Oort - Els Lambermont 3-0 1. Dik v/d Hee 798-11 2. Anniev Bentum 927-10 3. Sjaan Eggers 803-10 Hoogste game Annie v Bentum 142. LEUSDEN - In de Leusdense schaakcompetitie lijken de kaarten voorlopig geschud. Afgelopen donderdag won Jaap de Jager met zwart van Wim Velker, zodat zijn koppositie de komende weken nauwelijks in gevaar kan komen. Alle concur renten hebben de afgelopen tijd teveel punten aan elkaar verspeeld om een beetje in het spoor van de jonge koploper te blijven. irlijkse schoolkorfbaltoernooi, dat door de K C Antilopen wordt georganiseerd, staat voor 28 decemper op enda LEUSDEN - Op donderdag 8 de cember worden Squash-demon- stratiewedstnjden gespeeld in het squash-centrum. Rolf Hoving, de nieuwe sportcoórdinator van het centrum, is erin geslaagd dne spe lers van formaat deze avond aan het publiek voor te stellen. Het zijn Gary Walsh, een Engelse professional, die in staat moet wor den geacht om spelers uit de Ne derlandse top-10 goed partij te ge ven, verder Hans Fneling, de huidige kampioen van Nederland en Jan van Wijnen, nederlands squashkampioen in 1985. De toegang is gratis. Aanleiding voor deze demonstratie is de inge bruikname van de squash-corner in het centrum, waardoor de tribu necapaciteit verdubbeld is. De club, Squash-Leusden, telt in middels 175 leden; er is een snel groeiende wachtlijst. De bondsteams van de s.v. Leus den blijven het uitstekend doen. Afgelopen dinsdag brak Leusden II af bij een 3-2 voorsprong tegen Woerden I, dankzij overwinningen van Agterberg, Roelofs en Elschot. Uit de drie afgebroken partijen komt waarschijnlijk wel voldoende voor een overwinning. Voor Leusden V startte het seizoen nu pas. De eerste wedstrijd lijkt meteen al succes op te leveren, want bij een tussenstand van 3,5-3,5 tegen B.S.G. VII staat de emge af gebroken partij voor v.d. Meel bij na zeker gewonnen. Eerder won nen Rietveld en Visser, terwijl v.d. Tang remise speelde. Uitslagen huiscompetitie: Velker-J.de Jager jr Huis in 't Veld-Kerkhof H. Peperkamp-Shahnzadeh A. Peperkamp-Uneken v Santen-Vos P de Jager-Moed Langman-Voskamp Gerrits-Berg v. Dokkum-v Ooik Staal-v d Weerd Valkenburg-Halkes v.d. Pol-A. Wisman 0-1 1-0 remise remise 1-0 1-0 remise 1-0 remise 1-0 1-0 0-1 Gieskens-v.d. Wetering 0-1 Strui wig-Schouten 0-1 Veenendaal-Kleef 1-0 Berkenbosch-Andnessen 0-1 Willigenburg-v Dalen 1-0 Afgebroken partijen: v Tuyll-Roelofs 0-1 v. Tuyll-Gemts 1-0 Roozenburg-v d. Tang 0-1 De stand aan de kop: 1 J. de Jager jr 1763 2 Shahnzadeh 1702 3. Uneken 1700 4. Kerkhof 1698 Huis in 't Veld 1698 6. v. Santen 1696 7. H. Peperkamp 1688 8. P de Jager 1680 9. Velker 1678 10. A Peperkamp 1662 v. Tuyll 1662 LEUSDEN - De landelijke rijver- eniging en ponyclub 'Nimmerdor' hield het afgelopen weekeinde een zeer geslaagde bosrit in land goed Den Treek. Organisatoren waren de heren J. Ruiter en G. Voorburg. De lengte van het par cours was achttien kilometer; er deden diverse aanspanningen en rassen mee, waaronder drie- en vierspanponies, een enkelspan ewn een tweespan paard en pony. Zaterdagavond om zeven uur is er een programma indoorsprin- gen voor veertigplussers in de klassen L, M, Z en Progressief. Op 17 december houdt Nim merdor een teamwedstrijd voor ponyruiters en op 30 december een onderlinge wedstrijd met on der meer mennen, dressuur en springen voor paarden en ponies.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9