SB Hamertje-tik naar andere ruimte in gemeentehuis Sinterklaas waart rond door Leusden Ons Gebouw maakt zorgen over opmerkingen commissie vandaag in Qe leusder kranfr "ilmopnamen op Hamersveldseweg Inspraak milieu beleidsplan SERVA VOLVO BDU Wol organiseert lezing sociale verzekering Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden KONIJNTJE IN DE WETERING /Uito bekrast HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV KN 'J V %J O r krant DINSDAG 6 DECEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 62 LEUSDEN - Het bestuur van de speel-o-theek Hamertje-tik heeft overeenstemming bereikt met een nieuwe huisbaas. Vanaf 13 januari zal de speel-o-theek voorlopig gevestigd zijn in de ex positieruimte, in de kelder van het gemeentehuis. De kerstva kantie zal benut worden voor de verhuizing van de speel-o- theek van de ruimte in het vrouwen-ontmoetingscentrum 't Vooronder naar de expositieruimte. Van de gelegenheid zal bovendien gebruik worden gemaakt voor uitbreiding van de speel-o-theek. In de nieuwe ruimte krijgt de speel-o-theek vier meter kastruimte meer. In deze kasten zal nieuw speelgoed komen te staan. Door de uitbreiding kunnen een flink aantal kinderen van de wachtlijst als lid worden ingeschreven. VOORWAARDEN \an het huren van de expositie- uimte zijn wel een aantal voor waarden verbonden De huur is rastgesteld op 30.- per dag deel. hetgeen een verdubbeling jetekent ten opzichte van de huur die in het Vooronder betaald werd. Het bestuur van de stichting ipeel-o-theek Hamertje-tik, bij monde van de vooratter mevrouw Bngit van der Sijp, verwacht geen moeilijkheden over de exploitatie- mbsidie. ..Tijdens de gesprekken met de wethouder, mevrouw Eve lien Blom. is duidelijk gemaakt dat we voor het oude huurbedrag geen vervangende en bovendien grotere ruimte zouden kunnen vinden Gezien de meuwe huur overeenkomst heeft de gemeente zich dit ongetwijfeld gereali seerd." Vervelender vindt het bestuur de voorwaarden verbonden aan het gebruik van de expositieruimte, dat de speel-o-theek gesloten zal moeten blijven zodra gemeente lijke aktiviteiten in de expositie ruimte moeten plaatsvinden. In maart 1989 betekent dit bijvoor beeld drie weken sluiting voor de speel-o-theek, omdat in die pe riode in de ruimte een expositie staat van glaswerk. Een jaarover zicht van wat het komend jaar in de expositieruimte te verwachten is, blijkt niet beschikbaar op het gemeentehuis. Het bestuur van de speel-o-theek heeft daardoor 'geen inzicht in wanneer en hoe vaak de speel-o-theek noodge dwongen gesloten zal zijn. TIJDELIJK Overigens zijn alle medewerkers van de speel-o-theek gelukkig met de gevonden oplossing. De huisvesting in de expositieruimte is weliswaar als tijdelijk aange merkt De speel-o-theek mag van de expositieruimte gebruik ma ken tot een andere huisvesting ge vonden is. Toegezegd is dat men daar naar zal blijven uitkijken, zo wel van gemeentezijde die bij voorbeeld de mogelijkhden in scholen nog eens zal onderzoe ken, als door de speel-o-theek- medewerkers Mogelijk blijft de speel-o-theek in de expositie ruimte tot definitieve huisvesting in de nieuwbouw van bibliotheek, kruisvereniging of elders gevon den is. SPANNEND Het is lange tijd spannend ge weest rondom de huisvesting van de speel-o-theek. De initiatiefne mers van de speel-o-theek heb ben lang moeten vragen, voordat iemand ze de gelegenheid om te starten wilde bieden. Die gele genheid werd tenslotte door het bestuur van het Vooronder gege ven. De speel-o-theek kreeg twee jaar geleden de kans om in een kleine zijruimte van het vrouwen ontmoetingscentrum te beginnen. Direkt op de dag van de opemng bleek de bedoeling van de speel- o-theek, het informatie verschaf fen over speelgoed onder andere door het uitlenen van speelgoed, aan te slaan. Honderd kinderen konden wor den ingeschreven, even zo veel stonden spoedig op de wachtlijst. Veel ouders van kinderen tussen de 0 en 7 jaar leenden noodge dwongen, duur en incidenteel. Het bestuur van de speel-o-theek bleef bijzonder actief in het ver werven van fondsen waardoor het mogelijk werd meer speelgoed aan te schaffen, waardoor meer kinderen werden ingeschreven, De ruimte bleek spoedig te klein en te onhandig te zijn, de belang stelling bleef groeien. MEERDERHEID Langzaam maar zeker raakte een ruime meerderheid van de frac ties overtuigd van het bestaans recht van de speel-o-theek, het geen dit jaar in septmber resul teerde in het verlenen van een structurele subsidie van 5000, - per jaar. Daarmee waren de huis vestingsproblemen met opgelost. Deze werden zelfs acuut toen het bestuur van het Vooronder haar onderhuurder per 1 januan onver biddelijk de huur opzei. Het argu ment hiervoor was volgens de voorzitter, mevrouw Hennie Hui- zer, dat de ruimte waarin de kas ten van de speel-o-theek staan, voor andere doeleinden gebruikt moesten worden. Niet verheeld kon blijven dat werkwijze en doel stelling van beide organisaties soms over en weer tot irritaties leidden In nader overleg, waarbij de afdeling welzijn van de ge meente als huurbaas van 't Voor onder bemiddelend optrad, werd het aflopen van het huurcontract wat minder absoluut. Het bestuur van 't Vooronder bleek bereid tot een overgangsregeling van enige tijd wanneer op 31 december 1989 uitzicht was op nieuwe huisves ting voor de speel-o-theek. Deze situatie doet zich nu voor. Hier door is de speel-o-theek in staat in de eerste weken van januari te verhuizen, om op 13 januari in de nieuwe ruimte voor de eerste maal open te gaan. De expositie ruimte als nieuwe plek voor de speel-o-theek was een grote wens van het bestuur van de speel-o- theek. De medewerkers en be stuursleden zijn bijzonder ingeno men met het feit dat men bij de gemeente, mogelijk onder tijds druk, over de aanvankelijke be zwaren rond het gebruik van de expositieruimte is heengestapt. Vanuit de verschillende commis sievergaderingen hebben ook raadsleden de wethouder nadruk kelijk op deze mogelijkheid ge- I wezen, met name de PvdA-fractie. Wethouder Evelien Blom heeft als direkt verantwoordelijke uiteinde lijk op het laatste nippertje haar belofte, te helpen zoeken naar nieuw onderdak, kunnen inlos sen. Het collegebesluit spreekt na drukkelijk over een tijdelijke oplossing. Ronald van den Hurk weg bij Klimrakker: „Ik kan mijn ei niet kwijt in het onderwijs" pag.3 Het weer in Leusden: Rustig pag. 3 Snelheidsovertredingen: „Het was wat te hard, maar beslist geen 180" pag. 3 Miniatuurtje: Wintervoedering pag. 5 Consumentenpagina pag. 5 Roda (zo.) met hakken over de sloot pag. 6 Roda (za.) kan titelaspiraties vergeten pag. 6 Antilopen maakt favorietenrol waar pag. 7 LEOS-heren ondervinden geen tegenstand pag. 7 LEUSDEN - Op woensdag 14 de cember is er om 9.30 uur in de Wolboom, Hamersveldseweg 2a, een lezmg van de heer J. Hoek van de Sociale Verzekeringsbank (vroegere Raad van Arbeid) over de AOW, AWW, rentezegels en kinderbijslag. Er kunnen na afloop vragen gesteld worden over deze onderwerpen. De toegang is gratis en ook geïnteresseerden onder de vijftig jaar zijn welkom. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseiveg 7 lel 033-630154 LEUSDEN - Het is elk jaar weer een prestatie dat Sin terklaas het voor elkaar krijgt om zoveel bezoeken af te leggen. Vooral 5 december is een drukke dag voor de goedheiligman. De hele dag was hij, ook in Leusden, in de weer om zijn cadeautjes rond te brengen. Daarbij vond hij ook nog tijd voor een praatje met de kinderen. Alleen in Leusden-Zuid had hij hulp nodig van de politie, die hem hielp bij het opsporen van zoekgeraakte pakjes. Met loeiende sirenes schoten enkele motoragenten hem te hulp om ervoor te zorgen, dat de pakjes nog op tijd bij de kinderen van de basisschool 't Palet aankwamen. Zater dag bezocht de Sint al De Blijhof. Maandagmiddag liet hij zich zien in het zwembad De Octopus. Ook De Kom vereer de hij met een bezoek. De goedheiligman zal op het einde van de dag wel bekaf zijn geweest, maar de kinderen (en de grote mensen) in Leusden kunnen weer terugzien op een geslaagde Sinterklaasavond. SINTERKLAAS WAART ROND IN LEUSDEN Eindelijk nitgedold?. LEUSDEN - Vanavond zal de Hamersveldseweg omge toverd worden tot filmdecor. Tussen 19.00 uur 's avonds en 7.00 uur 's ochtends zal de weg tussen de Zuiderinslag en de Leusbroekerweg niet toegankelijk zijn voor het ver keer. In die tijd zullen er opnames gemaakt worden voor de film „De Kassière" van Ben Verbong, onder meer regis seur van „Het meisje met het rode haar". „De Kassière" gaat over een serie overvallen die door steeds dezelfde vrouw gepleegd wordt. Haar signalement; jong, 17 jaar, donker haar en zwanger. De hoofdrol wordt gespeeld door Marion Thijn. Verder spelen mee Thom Hoffman, Monique van de Ven, Coen Vrijberghe en Adrian Brine. De opnames in Leusden worden gemaakt ter hoogte van het Pon-lijntje. Via borden zal het verkeer worden omgeleid. De film is rond de Kerst klaar en zal volgend jaar september worden uitgebracht. (van de redactie) ACHTERVELD - Het bestuur van Ons Gebouw maakt zich mstig zorgen over wat er in de commissie Welzijn en Huisves- ing is verteld over de situatie van de sociale en culturele lebouwen in Achterveld. Dat blijkt uit een brief die het bestuur ond aan het college van burgemeester en wethouders. Die Hief zal vanavond in de commissievergadering besproken borden. Ons Gebouw zou teveel gebruikt worden voor bruilof- en en partijen, hoewel volgens de gemeente de bouw tot stand s gekomen met gemeenschapsgeld. Verder wijst het bestuur Ie suggestie af dat het voorstel om de andere sociaal-culturele Voorziening in Achterveld (de Moespot) af te breken van haar tfkomstig is. Met name de opmerking dat Ons Gebouw zich uit de markt geprijsd zou hebben door ruimte te bieden aan bruiloften en partijen, schiet het bestuur in het verkeerde keel gat. Volgens het bestuur is het dorpshuis geopend in een periode (1959) dat er ter plaatse geen gele genheid was om dergelijke feesten te organiseren, Het huidige café Buitenlust was toen nog een con- fectie-atelier, het café De Hessen- kar wilde volgens het bestuur van Ons Gebouw geen feesten onder zijn dak en de huurder van De Ros kam droeg de exploitaie van Ons Gebouw over, omdat hij er geen brood meer in zag. Het bestuur herinnert eraan dat er weliswaar steun van de ge meente is geweest bij de bouw van de sociaal-culturele voorzienmg, maar dat het daarbij ging om een luttel bedrag. Het leeuwendeel van het geld 25.000,--) was bijeen gebracht door de Achterveldse be volking. Over de Moespot zegt het be stuur dat het idee van de afbraak niet van haar afkomstig was, maar dat dit van de gemeente zelf komt. De jaarlijkse exploitatiekosten zou den te hoog zijn en de toestand van het gebouw is van dien aard, dat het afbraak zou rechtvaardigen. Daarop inspelend heeft Ons Ge bouw voorgesteld het nabijgele gen Hummeltjeshonk te huren of over te nemen om er de biblio theek en de crèche in onder te brengen en om het te gebruiken als uitwijkmogelijkheid voor andere activiteiten. Het bestuur besluit de brief met de opmerking dat het erop ver trouwt dat het beleid van de ge meente zorgvuldiger gaat gebeu ren en dat er snel duidelijkheid komt in de voor Achterveld zo be langrijke zaak en dat men ieder gebouw zijn eigen waarde laat en niet tegen elkaar gaat uitspelen. (advertentie) BUSDEN - Vnjdag heeft een tot nu oe onbekende dader tussen 14.30 n 15.30 de auto van P.M. uit Ach- erveld beschadigd. Het voertuig is net een scherp voorwerp bekrast. EUSDEN - De inspraakprocedure oor het milieu-beleidsplan loopt ot en met 13 januari 1989. Het ont werp van dit plan is aan verschil- ende instellingen en organisaties oegezonden, waaronder plaatse- ijke bedrijfs- en landbouworgani- aties. Ook ligt het plan ter inzage >i) het bureau voorlichting m het iemeentehuis; belangstellenden unnen daar een exemplaar van .et rapport knjgen. Het plan is ook aan de orde bij wee van de commissievergaderin- (advertentie) gen deze week. Er kunnen dan vra gen over worden gesteld. De eer ste keer is dat op woensdag 7 de cember tijdens de vergadering van de commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu, aanvang 20.30 uur. Het onderwerp komt ook ter spra ke bij de vergadering van de werk groep Agrarische Zaken op don derdag 8 december. Deze verga dering begint om 20.00 uur. Van de reacties zal een inspraakverslag worden gemaakt, dat samen met het milieuplan in de commissiever gadering van Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu op 1 maart 1989 zal worden behandeld. Het is de be doeling het definitieve plan op 22 maart vast te stellen.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1