„In het onderwijs kan ik mijn ei niet meer kwijt" i Avondvliegen Soesterberg LEUSDEN; Alcohol controle leusiler1 krant Ronald van den Hurk weg bij de Klimrakker leusder krant bokaal Leusden Achterveld Rustig weer LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 DINSDAG 6 DECEMBER 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - In de verhalen in de Leusder Krant over plaatse lijke basisscholen stond tot nu toe bijna alleen positief nieuws. Er is er iemand in Leusden die het onderwijs niet meer ziet zitten. Toch is niet iedereen tevreden. Ronald van den Hurk, schoolleider op de Rooms-Katholieke basisschool de Klimrak ker wordt per ingang van het nieuwe kalenderjaar assistent bedrijfsleider bij Ahold in Bilthoven. Want: „In het onderwijs kan ik mijn ei niet meer kwijt. Het bedrijfsleven bied mij en mijn gezin meer toekomstperspectief'. door Marianne de Valck Ronald van den Hurk trad in 1983 officieel aan als jongste schoollei der in Leusden, misschien wel in Nederland. Het ministerie van on derwijs moest dispensatie verle nen, want Ronald van den Hurk voldeed met aan twee van de wet telijk vastgelegde voorwaarden. Hij was nog geen 25 jaar oud en stond nog geen twee jaar voor de klas. De direkteur van de toenmali ge lagere school de Klimop was zich bewust van de komende ont wikkelingen waar iedere kleuter en lagere school toen voor stond. De integratie kleuter-lager onder wijs, nieuwe onderwijs methoden, uitbreiding takenpakket, daarbij kwamen de bezuinigingen, het da lend leerlingenaantal waardoor leerkrachten moesten vertrekken een steeds veelomvattender managertaak waarvoor officieel maar weinig uren beschikbaar zijn. Pratend over de afgelopen jaren kwam steeds opnieuw zijn wed- strijdmentaliteit ter sprake. Ronald van den Hurk is een actief zwem mer. Vroeger zwom hij wedstrij den, trainde pupillen, waarvan één zijn vrouw werd. Tegenwoordig duikt zijn naam regelmatig op in de verslagen over de waterpolo-wed- strijden van de Haaien. ,,Ik heb ge leerd hoe belangrijk het is de limiet te bereiken. Hoeveel kracht, moei te en inspanning het kan kosten om uiteindelijk je mogelijkheden te ontdekken. Ik heb ook geleerd dat ;e moet kunnen accepteren dat je limiet bereikt is". In het onderwijs denkt Ronald van den Hurk zijn limiet bereikt te hebben. In het be drijfsleven ziet hij meer toekomst perspectief, eerst als adjunct-be- dnjfsleider, met de verwachting in afzienbare tijd bedrijfsleider te worden, om daarna wellicht door te stromen binnen het Ahold concern en betrokken te raken bij de perso- leelsopleidingen. De onderwijzer n Ronald van den Hurk is niet dood, zoekt wel naar nieuwe we gen zonder het te strak zittende iniform van regels, wetgeving en lezuinigingen. V1ANAGER Tegenwoordig moet een school- toofd, direkteur zijn en manager. 4aar wel een manager zonder de nogelijkheden welke in het be- Injfsleven gelden als voorwaar- len om een goed beleid, een pret- ige werksfeer en goede resultaten e kunnen bereiken. De eerste re ien die Ronald van den Hurk op- jeeft als verklaring voor zijn ver rek als schoolleider is de bezuini- jmgen, allengs wordt duidelijk dat laarbij, daaromheen en daaronder iet probleem schuilt; personeels- teleid. Ronald van den Hurk drukt ich voorzichtig uit, wil niemand cwetsen en verwijst steeds op- ueuw naar de algemene regelge- I ung waar hij tegen aan botste. Re lets die voor iedere school, voor edere ambtenaar gelden. Oudere serkrachten werken in een onder wijssysteem dat hemelsbreed ver schilt met het systeem waarin ze zijn opgeleid. Niet alle leerkrach ten zijn in staat of wensen de actue le onderwijsmethoden, inclusief de moderne computer en audio-vi- suele middelen, tot de zijne te ma ken. Onderwijsmensen hebben een grote rechtszekerheid, het geen betekent dat een leerkracht die ,,over" is bij de ene school, recht heeft op plaatsmg op een an dere school. Een direkteur van een basis school heeft daardoor weinig te zeggen over het personeel dat hij krijgt toegeschoven. Net zo min als over de beslissing wie moet ver dwijnen bijvoorbeeld ten gevolge van het dalend leerlingenaantal of de bezuinigingen. Hij of zij met de minste dienstjaren moet vertrek ken, hoe goed hij of zij ook op zijn plaats zat. Ronald van den Hurk ontkent een zekere zakelijke instelling niet. Hij vindt het belangrijk de goede man of vrouw op de goede plaats te zien en te behouden. In het onder wijs bleek dit zijn inziens niet mo gelijk. Uiteraard botsten de ver schillende belangen. Wanneer Ro nald van den Hurk echter praat over „zijn" school, de Klimrakker, over hetgeen hij belangrijk vindt in het onderwijs en hoe hij tegen de behaalde resultaten bij „zijn" leer lingen aankijkt, blijkt zijn waarde ring voor datgene wat op de Klim rakker bereikt is. RONALD VAN DEN HURK De ene onderwijzer is de andere niet. Wie is Ronald van den Hurk? Geboren in Hilversum m 1958, tien jaar oud verhuisde hij naar het toenmalig Leusbroek, tegenwoor dig Leusden-zuid. Als kind uit „een goed-katholiek gezin" ging hij naar de rooms-katholieke jongens school, naast de Smt Josefkerk aan de Hamers veld weg: De Rossen- bergschool. Meisjes en jongens gingen ieder naar hun eigen school Ze zagen elkaar alleen op weg naar school en in het busje dat speciaal reed om de leerlingen op te halen „uit de wingebieden" zoals Ronald het omschreef. Na het be halen van zijn onderwijsbevoegd heid aan de pedagogische Akade- mie Smt Agnes in Amersfoort, ver vulde hij zijn dienstplicht. Niets bij zonders, ware het niet dat hij een gedeelte daarvan, zes maanden, m Libanon doorbracht. „Ik denk dat ik daar afstand bewaren geleerd heb, een beetje zakelijkheid. Idea len hebben is pnma, maar met de neus op de feiten gedrukt worden, zien wat er op de wereld gebeurt, is iets anders". Hij vergeleek de functie die hij had in Libanon met de functie die hij tot januari be kleedt op de Klimrakker. „Ik was sergeant. Dat betekende dat ik enerzijds bevelen moest doorge ven aan mensen die onder mij ston den, anderzijds de signalen die van onderen doorkwamen moest ver talen naar de mensen die boven mij stonden. Ik ben m feite nog steeds met hetzelfde bezig. Ik moet aan de leerkrachten en de kinderen dui Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar. 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en f 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. delijk maken wat zij via bestuur en overheid geacht worden te doen, en ik moet signalen van kinderen en leerkrachten doorgeven aan het bestuur." Opnieuw in zijn eigen eenheid de hoogste, in de totale or ganisatie bijna onderaan. MOTIVATIE Na zijn diensttijd wilde hij aan de slag als onderwijzer. „Ik ben toch eigenlijk een gevoelsmens", begon Ronald van den Hurk zijn motivatie voor zijn beroepskeuze. „Ik werk graag met kinderen. Wil graag bij dragen aan het ontdekken van hun mogelijkheden. Net als bij de wed strijdsport, zie ik het liefst dat ze de emdlijn halen, prestaties leveren, niet vies zijn van werken. Ik heb veel gelezen, bijvoorbeeld over het verband tussen toekomst en jeugd. Dat veel mensen tussen de wal en het schip raken is dikwijls terug te voeren op een gebrek aan be geleiding in de jeugd. Dat deze mensen niet geleerd hebben wat wel- en -niet kan, mag of moet. Dat gecombineerd met de verwonde ring om wat er om ons heen ge beurd. Juist die verwondering maakt het zo leuk om met kinderen te praten, ze kennis te laten maken met zaken, hun aandacht te wek ken." Zijn eerste, aanvankelijk voorlo pige, werkkring vond hij op de la gere school die toen nog Klimop heette. Het was de van ouds-her rooms-kathoheke meisjesschool oftewel de zusterschool van de la gere school die hij zelf bezocht had. Het toenmalige hoofd van de school, zuster Imalda was ziek. Ro nald van den Hurk mocht haar in de klas vervangen. De adjunct-direc teur vervulde de bestuurlijke za ken. DE KLIMRAKKER De Klimop-school en de bijbe horende kleuterschool met de naam de Rakkertjes is een van de oudste scholen van het tegewoor- dige Leusden. De school stamt, denkt Ronald van den Hurk, uit 1898. Jaren lang was het een tradi tionele zusterschool voor meisjes uit Hamersveld, Leusbroek, Stou- tenburg en Achterveld. In de tijd dat Ronald aantrad was het al een jongens- en meisjesschool. Toen was nog slechts één zuster aan de school verbonden, als hoofd. Het aantreden van de een-en-twintig jarige Ronald van den Hurk kan zeker als een verandering worden beschouwd. Aanvankelijk leek het tijdelijk. Zodra duidelijk werd dat zuster Imalda niet meer terug zou komen, werd gestart met een sollicitatie procedure. Ovengens is zuster Imalda nog altijd aktief. Het benoe men van een nieuw schoolhoofd zou het ontslag van Ronald van den Hurk, als laatstbinnenkomende, hebben betekend. Daar waren de ouders van de leerlingen het met mee eens. Onder het motto „Ro nald van den Hurk moet blijven" werd een handtekeningenaktie ge houden waar het bestuur van de rooms-katholieke school met om heen kon. In 1983 werd Ronald van den Hurk uiteindelijk, met dispen satie, schoolhoofd. Hij kreeg de leiding over een lang bestaande school welke stond voor grote veranderingen. De school zat al m het huidige gebouw, de kleuterschool in noodlokalen vlakbij. Intergratie was het eerste doel. „Ik kwam terecht in een kant-en-klare situatie. Veel zaken en mensen draaiden tot volle tevre denheid van iedereen al jaren op dezelfde manier. Toch was onze opdracht intergratie." Hetgeen met alleen betekende dat de voor het meerendeel oudere leerkrachten, de gemiddelde leeftijd ligt boven de veertig, met kleuters te maken kregen, ook dat het de bedoeling was een aantal onderwij saspecten van kleuters in te passen m het lagere school onderwijs. „Dat was best moeilijk" gaf Ronald van den Hurk toe. „Het waren voor die tijd twee verschillende werelden. Kleuterleidsters werden door de wet verplicht te appliceren, maar én dat was mijns inziens een grote fout, mensen in het lager onderwijs met." Na het starten van de basis school werden de schoolnamen de Rakkertje en de Klimop, samenge voegd tot de Klimrakker. Met de start van de basisschool verander de veel in de manier van lesgeven. Ronald van den Hurk: „Ik heb geleerd hoe belangrijk het is de limiet te halen.' ONDERWIJS Ronald van den Hurk over het gegeven onderwijs: „Stukje bij beetje werd het zelfstandig werken door kinderen mgevoerd en kreeg het individuele kind meer aan dacht. We schaften, zover het klei ne budget het toe liet, zoveel mo gelijk zelfcorrigerende materialen aan. Plus materiaal met spelele menten, bijvoorbeeld voor taal, re kenen en aardrijkskunde. Daann zou ik persoonlijk veel verder heb ben willen gaan, maar dat liet het budget niet toe. Je moet met verge ten dat het budget gebaseerd is op vervanging van versleten materia len. Daar staat vijftien, zestien jaar voor, terwijl de onderwijsvernieu wingen veel sneller gaan Zij ma ken een vervanging na zeven, acht jaar eigenlijk noodzakelijk." Binnen de mogelijkheden die een „nor male" rooms-katholieke school biedt, voerde Ronald van den Hurk zoveel mogelijk aspecten uit om schreven methodieken door. In de onderbouw valt daarbij het gebruik op van veel Montesson- materialen en m de midden- en bovenbouw de Jena-planachtige blokuren en de Daltonachtige weekopdrachten. Ronald van den Hurk daarover; „We hebben als regel dat voor de pauze 's morgens de instructie en informatie gegeven wordt. Hetgeen klassikaal les bete kent. Waar mogelijk is werken we klasdoorbrekend. Bijvoorbeeld met rekenen of lezen. Hierbij hel pen veel moeders. Maar elke groep krijgt op bepaalde momen ten hetzelfde aanbod. Hierdoor zijn we m staat ervaringen uit te wisse len. Na de pauze volgen de zoge naamde blokuren. Hierin krijgen de kinderen de gelegenheid om te werken aan hun weektaken. Deze werkwijze hebben we sinds twee jaar doorgevoerd. We krijgen met name van ouders, waarvan de Ion- deren inmiddels op de middelbare school zitten, positieve geluiden te horen. Onze werkwijze blijkt er toe te leiden dat onze oud-leerlingen nu een redelijke huiswerkplanning weten te maken." Het cijfers geven werd gedeel telijk afgeschaft. Op de rapporten worden de prestaties in gradaties, onvoldoende, matig goed tot zeer goed, aangegeven. Intern krijgen vooral de achtste jaars cijfers. Ro nald van den Hurk; „Ik ga daarin verder dan een aantal andere leer krachten. Ik hang bijvoorbeeld de computer-uitdraai van de testen in de klas. Van mij mogen de kinde ren weten wat ze presteerden. Van zichzelf en hun klasgenoten. Het vergelijken met andere kinderen brengt competitie-elementen mee. Dat vind ik een gezonde zaak Daarbij hoort het inzicht en de ac ceptatie van: de één is misschien wat beter m taal, de ander in reke nen". Een andere grote verandering bracht de computer. Ronald van den Hurk werkt graag en veel met de computer, ook in de klas. Hij heeft de ervaring dat oudere leer krachten, eind veertig, halverwege vijftig, moeite hebben met het in passen van deze apparatuur m de manier van lesgeven. Aan de ande re kant ziet hij de vruchten die het op gedegen leest geschoeide on derwijs afwerpt. „Het niveau van de school verlatende kinderen is altijd tamelijk hoog, meestal ruim 50 procent HAVO/VWO indicatie. Dat heeft zeker te maken met het laten prevaleren van de basisken nis boven sociale vorming, zoals de expressie vakken. Expressie vak ken tellen bij ons mee, maar mijns inziens anders dan op veel scholen gebruikelijk. Zeker in de boven bouwklassen". ZWEMMEN Steeds opnieuw valt de vergelij king met de zwemsport. „Ik ben er van overtuigd dat deelnemen aan het verenigingsleven, je uitleven in een sport, heel goed kan zijn voor een kmd. Ik ben geen voorstander van niks moet. bijna alles mag. Ik denk dat het belangrijk is dat je je limiet weet. Behalve dat het vereni gingsleven een stukje goede vrije tijdsbesteding biedt, leert een kmd hoever hij kan gaan en wat hij daar voor moet doen. Individueel telt daarbij net als op school het ge meenschapsgevoel. Het bijna net zo voelen op school of m een ver eniging alsof ze thuis zijn. Je werk omgeving bepaalt volgens mij 80 procent van de prestaties." Ik waardeer taakgerichtheid bij kinderen, ieder naar zijn eigen mo gelijkheden. Iedereen moet zijn ei kwijt kunnen". Waarmee we terug zijn bij de aanleiding. Ronald van den Hurk kan zijn ei in het onder wijs niet meer kwijt. MOEILIJK Van den Hurk kreeg het m de afgelopen jaren steeds moeilijker met de hem opgelegde situatie. „De werkdruk is de laatste jaren enorm vergroot. Het werk is met zoveel meer geworden, maar het aantal mensen waarmee je het moet doen, neemt af." De Klimrak ker kreeg de laatste jaren minder leerlingen, hoewel de laatste drie jaren er enige stabiliteit behouden bleef. „Ik raakte meer leerkrach ten kwijt dan ik terug kon verdie nen". „Momenteel zijn met meer alle leerkrachten full-time aan de school verbonden. Ik dien er bij de taakverdeling rekening mee te houden dat niet iedereen evenveel kan en wil doen en dezelfde verant woordelijkheid voelt. Om de ver antwoording voor alle honderdvijf- tig leerlingen te dragen ontbreken volgens mij de middelen." Waarbij nog komt: „Nog voor je het ene voorschrift hebt uitgevoerd knjg je een vervangende opgelegd Wanneer Ronald van den Hurk niet gebonden zou zijn aan regelgeving van de overheid en bestaande si tuaties, zou hij „een flink stuk zake lijkheid" in het onderwijs gebracht hebben. „De vrijheid om de juiste man op de juiste plaats te zetten. Te investeren in de toekomst". Die mogelijkheden zijn in het tegen woordige onderwijs volgens hem niet aanwezig Overstappen naar een andere basisschool heeft daar om weinig zin. Doorstromen naar het vervolgonderwijs evenmin. „In het middelbaar onderwijs komen de klappen, die wij al gehad heb ben", voorspelt hij. Vandaar dat hij besloten heeft het onderwijs te verlaten. „Een commerciële instel ling heb ik niet. Maar het bedrijf waar ik ga werken trekt me. Ik heb enige ervanng bij Ahold als part time kracht tijdens mijn school vakanties. Het is een bedrijf dat inspringt op moderne ontwikkelin gen. Neem het betalen met pin code dat deze week m een eerste filiaal mogelijk is geworden! De expansie van het bedrijf door heel Europa, in de Verenigde Staten! Behalve dat ik mogelijkheden zie voor carrière-ontwikkeling, spreekt mij de mentaliteit van het bedrijf aan." Ronald van den Hurk gaat weg als schoolleider van de rooms-ka tholieke basisschool de Klimrak ker. Zijn opvolger zal moeten vol doen aan de profielschets die door het team mede is samengesteld Daarin staan de volgende kenmer ken: hij/zij moet een autonteit zijn. Moet beschikken over goede con tactuele eigenschappen en erva ring hebben in zowel onder- als bovenbouwgroepen. En hij of zij dient m te stemmen met een voort zetting van het huidige beleid. Eer opvolger is nog niet gevonden. SOESTERBERG - Vanaf de vlieg basis Soesterberg worden in de maand december avondvliegoe- feningen gehouden in de week van 12 tot 16 december en op 21 en 22 december. Vanaf maandag 12 december tot en met 15 decem ber vliegen F-15 straaljagers van het Amerikaanse 32ste Tactical Fighter Squadron 's avonds door tot ongeveer 20.00 uur. Op maandag 12 december oefe nen de helicoptervliegers van het 298 Squadron eveneens op hun vliegprocedures bij duisternis. Hun vliegoefeningen duren tot onge veer 22.00 uur 's avonds. Op woens dag 21 december en donderdag 22 december zijn de laatste avond- vliegoefeningen met F-15 straalja gers voor de maand december ge pland. Deze avond vliegoefeningen eindigen om 20.00 uur. door Jan Versteegx Het mini wintertje is het afgelopen weekeinde vrijwel geruisloos uit ons land ver dreven. Zoals vorige week reeds verwacht wist een diepe depressie de zachte lucht wederom terrein te la ten winnen in noordelijke richting. De winter stelde bij ons nagenoeg niets voor, be houdens wat koude op don derdag. Anders verliep het in noord en oost Nederland. Zo als zo vaak wist de koude zich daar het langst te hand haven en de gevolgen waren ijzel en gladde wegen, in Groningen ook nog op zater dag. Zondag lag het gehele land in zachte en vochtige lucht, aangevoerd met zuid westelijke winden. Er viel langdurig regen. In Leusden werd 11 milimeter opgevan gen. De grootste neerslaghoe veelheden werden in het ZUlCien vail net iciiiu yemeieu. De verwachte regen van gis teren bleef beperkt tot het zuiden van het land. Er viel wel veel neerslag in Belgie en Frankrijk. Met name aan de noordkant van de Alpen viel een dik pak sneeuw. Bij ons was af en toe de zon te zien al viel er ook een en kel spatje regen uit een ver dwaalde bui. Sinterklaas had op pakjes avond nog weinig last van de wind. In de loop van de nacht nam deze wel toe door een depres sie op weg naar de Oostzee enerzijds en sterke lucht drukstijgingen ten westen van de Britse Eilanden an derzijds. Daar bouwde zich een hogedrukgebied op, af komstig uit Spanje. Vandaag zitten we aan de achterzijde van genoemde depressie. De wind is ge ruimd naar het noordwesten en daarmee wordt koude en ook onstabiele lucht aange- voerd.Hierin komt in het al gemeen veel bewolking voor en er vanen exixele buic», waarvan sommige met ha gel. Morgen wordt de in vloed van het hogedrukge bied op ons weer groter. De buienkans neemt dan af en er komen meer opklaringen. De temperatuur wordt in de nacht wat lager en overdag wordt het een graad of zes. Ook de rest van de week wordt vrij rustig weer ver wacht en geen winterse kouinval. Daarvoor blijft de stroming in de hogere lucht lagen teveel noorwest-zuid- oost. In Leusden was november met een gemiddelde tempe ratuur van 5.4 graden een ongeveer normale maand. De laagste luchtdruk be droeg 994 hpa op de 30e en de hoogste barometerstand werd op de 4e gemeten: 1033 hpa. Op zes dagen werd mist genoteerd. Er werd geen on weer waargenomen. Op de 22e viel korte tijd wat lichte sneeuw. Gedurende 6 nachten kwam het kwik beneden het vries punt. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag 8c aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! mkindegemeerte/ Dinsdag 6 december 20.00 uur: Commissievergadering Welzijn en Huisvesting, Gemeente huis Erf 1. Woensdag 7 december 9.15 uur: Bijeenkomst brooddeeg figuren 't Vooronder, Burg. Post- laan 1 20.00 uur: Commissievergadering Sociale Zaken, Onderwijs en Mi lieu. gemeentehuis, Erf 1. Donderdag 8 december 20.00 uur Commissievergadering OW/RO, gemeentehuis, Erf 1. Woensdag 7 december 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moespot Donderdag 8 december: 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Gebouw Zaterdag 10 december: 20.00 uur: K.P.J. Disco Show met Roulette 103 De Moespot Zaterdag 10 december: 20.00 uur: Drive Inn Show de Klaveet Zondag 11 december: 20.00 uur. Disc de Klaveet Dinsdag 13 december: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn op diverse plaat sen m Leusden tussen 22.00 er 4.00 uur alcoholcontroles gehouden. De actie was in het kader van een ge- zamelijke regionale controle waar bij de verkeersgroepen Amers- foort-Baarn en Soest-Bunschoten betrokken waren. Er werden m to taal 20 keer proces-verbaal opge maakt, waarvan 14 maal wegens njden onder invloed, 2 keer we gens het weigeren van medewer king aan een blaasproef Ook werd er twee maal een rijverbod opge legd. A

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3