Roda-zondag met de hakken over de sloot Stempel Roda kan titelaspiraties in de ijskast zetten VOETBAL It AL AKS Scoren blijft probleem voor Leusdenaren Hessenkar- toernooi VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT LEUSDEN - Ruud Stoelhorst heeft in de wedstrijd tegen hekke- sluiter SC Domstad andermaal zijn grote waarde voor de ploeg van Ruud Maas bewezen. De Leusdenaren leken af te gaan op een teleurstellend 2-2 gelijkspel, maar in de laatste minuut bracht de van Sparta Nijkerk overgekomen aanvaller alsnog de volle buit in handen van de Leusdense formatie. Roda speelde overigens een slechte wedstrijd en mocht met deze uitslag de handen dan ook dichtknijpen. Frans van den Berg komt oog w oog met de Domstad keeper maar scoort ruet. 'Een kat in het nauw maakt rare sprongen'. Dit gezegde werd afge lopen zondag op het Burgemeester Buiningpark weer eens m de prak tijk tot uiting gebracht De zondag afdeling van Roda kreeg bezoek van rode lantaarndrager SC Dom stad. De Utrechtse formatie had in elf wedstrijden slechts twee punten weten te vergaren. Blijkbaar was dit voor veel spelers van de ploeg van trainer/coach Ruud Maas een reden om eens een 'vnje'dag te nemen. De Leusdenaren speelden in de ontmoeting met de Domste- delingen veel te mat en inspiratie loos. In de eerste helft kwam Roda op voorsprong, maar daar had het wel de hulp van de gasten voor nodig. De inleiding van dit doel punt van Roda vond merkwaardig genoeg plaats bij doelverdediger Hans van Bekkum. De Leusdense goalie voorkwam na 20 minuten spelen met een prachtige redding dat zijn ploeg op achterstand kwam. Uit de hieruit vloeiende aan val van Roda kwam John Jansen vrij voor de vijandige keeper De Leus dense centrumspits wilde niet zelf zuchtig zijn en schoof de bal door naar de instormende Ruud Stoel horst. maar deze was te laat zodat deze mogelijkheid gedoemd was te mislukken Erwin Snijders antici peerde echter goed op de situatie en bracht vanaf de achterlijn de bal weer in de doelmond. Voor een Domstad-verdediger was de ver warring te groot, en hij kopte de bal snoeihard achter zijn eigen doel man: 1-0. BEVRIJDING Wie nu dacht dat dit doelpunt een bevrijding zou betekenen voor de Leusdenaren kwam behoorlijk bedrogen uit. De gasten uit de pro vinciehoofdstad trokken het initia tief langzaam maar zeker naar zich toe. In dit stadium van de wedstrijd hadden de Leusdenaren het enkel en alleen te danken aan Hans van Bekkum dat de voorsprong m tact bleef. Met een paar fantastische reddingen hield de Leusdense sluitpost zijn doel schoon. Roda kreeg voor de pauze zeker nog vier uitgespeelde mogelijkheden om de Domstedelingen op een grotere achterstand te zetten. Het ontbrak de Leusdenaren echter aan vol doende manschappen m het vijan dige strafschopgebied. Via de bui tenspelers Frans van den Berg en Ruud Stoelhorst kwam de bal een aantal keren gevaarlijk voor het doel, maar er was op die momen ten niemand ter plaatse om het werk af te maken. Voor de pauze kwam er dan ook geen wijziging meer inde 1-0 stand en zodoende mocht Domstad nog bepaalde ver wachtingen voor de tweede helft koesteren. OFFENSIEF De gasten trokken na de hervat ting fel van leer en veroorzaakten zo een offensief dat ovengens wei nig opleverde. Na tien minuten spelen bracht Ruud Stoelhorst Roda m een comfortabele uit- 'Coudhaantje' Ruud Stoelhorst ghpt langs een tegenstander. Opstelling Roda'46: Hans van Bek kum, Meindert Vlugt, Harry Ousso- ren, Romeo Bosman, Bob Schoordijk, Henk Weishaupt, Peter Knijf, Erwin Snijders, Frans van den Berg,(Bert Staubach), John Jansen, Ruud Stoel horst. Erwm Smjders ziet hoe de andere helft van het Leusdense konmgskoppel, Ruud Stoelhorst wordt gevloerd. gangspositie. In samenwerking met Erwin Smjders schoot hij de Leusdenaren op een nante 2-0 voorsprong. Wat memand ver wachte, gebeurde toch. Domstad bleek uit deze tweede tegentreffer zoveel moed te putten dat het nog energieker in de aanval toog. Roda dat dacht de wedstrijd onder con trole te hebben raakte volkomen m de problemen. Twintig minuten na rust kwam Domstad terug in de wedstrijd via een prachtig afstand schot: 2-1. De Utrechtenaren roken na de onverwachte 'anschliisstref- fer* nieuwe mogelijkheden. Roda werd onder druk gezet en de mo gelijkheden voor de gasten stapel den zich op. De Leusdenaren wa ren in deze fase compleet de kluts kwijt. Een aantal spelers verzuim den hun verdedigende taken uit te voeren, waardoor er m de Leus dense gelederen de nodige wrevel ontstond. Domstad maakte dank baar gebruik van de Leusdense problemen en kwam op gelijke hoogte na het doeltreffend afron den van een hoekschop. GOUD Roda trainer Ruud Maas had inmiddels Bert Staubach binnen de lijnen gebracht voor Frans van den Berg Maar ook de Leusdense spel maker kon in deze fase geen potten breken. Domstad dacht na de ge lijkmaker zelfs aanspraak te kun nen maken op twee punten, want de hekkesluiters bleven de aanval zoeken. De voorsprong voor Dom stad hing m de lucht, maar de Leus denaren bleven, zij het met enig fortuin, de situatie meester. Na weer een afgeslagen aanval stuur de Erwin Snijders Ruud Stoelhorst de diepte in. De geslepen buitenspeler hep met de bal asm de voet richting het vijandelijke strafschopgebied om vanaf 16 meter vernietigend uit te halen, de keeper van Domstad zag tot zijn grote teleurstelling het leer m de linkerbenedenhoek verdwij nen. Met deze actie bleek weer eens de waarde van Ruud Stoel horst. De linkerspits speelde zeker geen voortreffelijke wedstrijd, maar had met twee treffers wel een belangrijk aandeel in de uiteinde lijke 3-2 overwinning. Ruud Stoel horst etaleerde in de wedstrijd te gen Domstad slechts bij vlagen zijn met geringe mogelijkheden. Maar deze zelfde speler maakte ook te vaak een afwezige indruk waar door zijn teamgenoten in verdedi gend opzicht in de problemen kwamen Ondanks deze gebreken is Ruud Stoelhorst voor Roda wel goud waard, want spelers die een wedstrijd kunnen beslissen door een persoonlijke actie, zijn op de velden van het afdehngsvoetbal op de vingers van één hand te tellen. Roda blijft door deze overwin ning volop meedoen m de strijd om de ereplaatsen. De spelers, die na afloop van de wedstrijd een Sin terklaas verrassing in hun schoen vonden, kunnen zelf in het restant van de competitie voor een surpri se zorgen, maar dan zal er wel uit een ander vaatje moeten worden getapt. Voor trainer Ruud Maas is er dus voorlopig nog genoeg werk aan de wmkel om van dit Roda een seneuze titelkandidaat te maken. DINSDAG 6 DECEMBER 1988 LEUSDEN - Niet Sinterklaas, maar de weergoden drukten hel afgelopen weekeinde hun stempel op de diverse voetbalcom petities van het afdelingsvoetbal. In de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal werd er wel een compleet programma afge werkt. Zondag was het erg rustig op de velden van de afdelings- ploegen. In de eerste klasse A en B werden twee wedstrijden gespeeld. Roda-zondag won, zij het erg moeizaam, met 3-2 van SC Domstad. Achterveld kwam niet in actie omdat het veld van De Zebra's werd afgekeurd. AFVALLER „PLUVIUS" In de hoofdklasse van het zater- dagafdelingsvoetbal hebben alle ploegen nu minimaal de helft van het totaal aantal wedstrijden afge werkt. We kunnen concluderen dat er nog vier ploegen in aanmerking komen voor het kampioenschap. De eerste afvaller, voor dit week einde waren er nog vijf potentiele titelkandidaten, is Roda '46. De Leusdenaren verloren m Utrecht met 3-2 van Velox. Na tien wedstrij den hebben de bewoners van het Burgemeester Buiningpark tien punten. De achterstand van zeven punten op lijstaanvoerder WJ is enigszins geflatteerd omdat Roda een wedstnjd minder heeft ge speeld. Koploper WJ maakte in Soest tegen WZ '49 geen fout. De Utrechtenaren wonnen met 0-3 en hebben nu een voorsprong van een punt op Veensche Boys. De Nijker- kerveners wonnen overtuigend bij hekkesluiter Veluwse Boys (0-4). Lopik begint langzaam maar zeker de tol te betalen voor de overgang van de eerste klasse naar de hoofd klasse. De koploper van het eerste uur verloor in Utrecht van het vorig seizoen gedegradeerde SWU. Lo pik heeft inmiddels een achter stand van dne punten op WJ. In Maartensdijk kwamen SVM Boys en Sova '54 een puntendehng over een (2-2). Beide ploegen handha ven zich in de middenmoot. Bloe- menkwartier kwam dit weekemde niet in actie maar de Hilversum mers blijven een zeer voorname titelkandidaat. Met een wedstrijd mmder gespeeld en een achter stand van vier punten op WJ biedt het restant van de competitie voor Bloemenkwartier nog genoeg per spectieven. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) SVM Boys - Sova '54 2-2 Velox - Roda '46 3-2 SWU-Lopik 1-0 Veluwse Boys - Veensche Boys 0-4 WZ '49 - WJ 0-3 Stand hoofdklasse 1. WJ 11-17 2. Veensche Boys 11-16 3. Lopik 11-14 4. Bloemenkwartier 10-13 5. Sova'54 12-11 6. Roda'46 10-10 7. SVM Boys 11-10 8. SWU 11-10 9. Velox 11- 8 10. WZ '49 10- 6 11. Veluwse Boys 12- 5 LEUSDEN - De zaterdagafdeling van Roda'46 kan de lang gekoesterde titelaspiraties voorlopig in de ijskast zetten. De Leusdenaren verloren in Utrecht met 3-2 van Velox. In deze wedstrijd was er een belangrijke rol weggelegd voor scheids rechter Ten Ham uit Woudenberg. De warrig fluitende spellei der liet het duel op een tumultueuze ontmoeting uitlopen. Slachtoffer hiervan werd Karei Ouwerkerk die na hevig pro testeren vroegtijdig de kleedkamers op kon zoeken. Roda trainer Steven van Meer- veld stuurde voor de wedstrijd te gen Velox een enigszins gewijzig de formatie het veld in. Harm Was- sink en Coen van Dijk ontbraken wegens respectievelijk een blessu re en studieverplichtingen. Wim van de Biezen werd nu naar het front gestuurd en zag zijn plaats als vrije verdediger overgenomen worden door Chris Stegeman. Rembert Groenman kreeg door de absentie van Harm Wassink een plaats op het middenveld toebe- Karel Ou werkerk.rood. deeld Fake Schoonewille begon als linkerspits terwijl Remco Bitter- ling van de linkervleugel verhuisde naar de rechterspits positie. FIGURANT Het uitgangspunt van Roda voor de wedstnjd tegen Velox was vrij eenvoudig. Wilden de Leusdena ren niet vroegtijdig tot figurant in de hoofdklasse van het zaterdag voetbal worden gedegradeerd, dan moest er in Utrecht worden gewonnen. De ploeg van trainer/ coach Steven van Meerveld leek zich met voldoende bewust van de noodzaak om deze wedstnjd te winnen. In de eerste helft kwamen de Leusdenaren in het geheel met uit de verf. Er werd te slordig ge speeld en er ontbrak m de eerste helft een rustpunt in het elftal waar door de spelers zich te pas en te onpas voorbij liepen. Voor de pau ze kwamen de Leusadenaren dan ook op achterstand. Aan het doel punt van Velox ging een grove ver- dedigmgsfout van voorstopper Ka- rel Ouwerkerk vooraf. De ervaren Leusdense mandekker liet zich vrij eenvoudig van de bal zetten en de Utrechtse aanvaller had toen, al leen voor keeper John Kamphorst, geen moeite om Velox op voor sprong te schieten. Echt verdiend was de voorsprong overigens niet, omdat de Utrechtse ploeg in de eerste helft ook een vnj matte in druk achter liet. Klaas de Vries werd overigens in de tiende minuut al op de bon geslingerd door de scheidsrechter wegens het vast houden van een doorgebroken te genstander. WENDING In de tweede helft kreeg hét spelbeeld een verrassende wen ding. Trainer Steven van Meerveld bracht in de rust Harry Settels in de ploeg voor de geblesseerde Wim van de Biezen. Als gevolg van deze wissel werd de Leusdense frontli nie geheel omgegooid. Invaller Harry Settels kwam rechtsbuiten te spelen. Remco Bitterling keerde weer terug naar zijn vertrouwde linksbuitenplaats en Fake Schoon ewille kwam m het centrum van de Leusdense aanval te staan. De Leusdenaren leken in de pauze een complete gedaanteverwisseling te hebben ondergaan, want Roda speelde in de eerste 35 minuten van deze tweede helft waarschijn lijk beter dan ooit m deze competi tie. Velox werd in deze fase com pleet van de mat gespeeld en trai ner/coach Steven van Meerveld keek vanaf de zijlijn dan ook tevre den naar de verrichtingen van zijn ploeg. Het wachten was dan ook alleen nog op doelpunten, want de Utrechtse verdediging stond vanaf het begin op instorten. Na tien mi nuten spelen kwam Roda dan ook verdiend op gelijke hoogte. Fake Schoonewille bracht de gelijkma ker op zijn naam. Het doelpunt kwam overigens wel enigszins ge lukkig tot stand. Fake Schoonewille zag zijn schot via de binnenkant van de paal en de schouder van de Velox keeper in het Utrechtse doel verdwijnen 1-1. De Leusdenaren bleven na deze gelijkmaker rustig wachten op de volgende mogelijk heden. De ploeg van Steven van Meerveld bleek te hebben geleerd van eerdere wedstrijden, waarin het na een gelijkmaker blind in de aanval trok en dan toch vrij snel weer op achterstand werd gezet. Onder aanvoering van Harry Kers- sies hielden de Leusdenaren het initiatief m handen. Velox snakte in deze fase van de wedstnjd naar adem en het wachten was dan ook alleen nog op meer doelpunten van de rood-hemden. Via veel loop werk en goed uitgevoerde aanval len sneden de Leusdenaren als een warm mes door de Utrechtse boter. PROBLEEM De kansen voor de bewoners van het burgemeester Buiningpark waren in het eerste half uur met meer op de vingers van één hand te tellen. Maar het probleem waar de Leusdenaren al eerder m deze competitie mee werden gecon fronteerd, namelijk het omzetten van doelnjpe kansen in doelpun ten, stak ook nu weer de kop op. Fake Schoonewille, die op de paal schoot, Harry Kerssies, alleen voor de keeper, Rembert Groenman, vrij voor het doel en Remco Bitter ling, die oog in oog kwam met de Velox doelverdediger. hadden de beste mogelijkheden om Roda in deze fase op een beslissende voor sprong te schieten. Het gebrek aan schotvaardigeheid binnen de Leus dense gelederen zou zich m de slotfase ernstig wreken. De Utrechtenaren die met konden be seffen dat de stand nog steeds ge lijk was, kwamen zeven minuten voor tijd geheel onverwacht en te gen de verhouding in op voor sprong. Middenvelder Edwin van Ginkel maakte een, zo zou later blijken, dure fout door zijn directe tegenstander te laten lopen. De Velox middenvelder smaakte toen het genoegen om in alle vnjheid op het door John Kamphorst verdedig de doel van Roda af te stevenen. De Utrechtse speler maakte geen fout en schoot zijn ploeg op voor sprong: 2-1. Roda kwam deze on verwachte tegenvaller met meer te boven. Sterker nog, twee minuten later kwam Velox zelfs op 3-1. Dat deze treffer telde, had Velox te danken aan scheidsrechter Ten Ham die een enorme blunder be ging door het met de hand ge scoorde doelpunt toe te kennen. Een voorzet vanaf de rechtervleu gel kwam nchting penaltystip waar Karei Ouwerkerk er niet in slaagde de bal voldoende weg te werken. De achter hem staande aanvaller van Velox bedacht zich geen mo ment en sloeg de bal keihard met de hand achter de kansloze John Kamphorst Onder aanvoering van dezelfde John Kamphorst en Karei Ouwerkerk werd de scheidsrech ter belaagd en na een forse woor denwisseling kon voorstopper Ka- rel Ouwerkerk vroegtijdig naar de kleedkamers. Klaas de Vries bracht vanaf de aftrap de stand nog wel terug tot 3-2, maar verder kwa men de Leusdenaren met. COMPLIMENT Trainer Steven van Meerveld gaf na afloop zijn formatie een terecht compliment voor het vertoonde spel in de tweede helft. Dat Roda met lege handen uit Utrecht vertrok was volkomen te wijten aan het missen van een afmaker. Voor de Leusdenaren heeft deze nederlaag wel de vervelende consequentie dat men vrijwel zeker is uitgescha keld voor de stnjd om het kam pioenschap. Dat besefte trainer/ coach Steven van Meerveld ook: 'Als we de zaak reéel bekijken moeten we concluderen dat onze rol wat betreft de strijd om de eer ste plaats is uitgespeeld. Het tot nu toe vertoonde spel stemt me echter wel tot tevredenheid, maar het is duidelijk geworden dat we in aan vallend opzicht tekort komen om seneus aanspraak te mogen ma ken op een absolute toppositie.' De m Voorthuizen woonachtige oefen- meester van de Leusdenaren sloeg met deze woorden de spijker pre cies op zijn kop. Opstelling Roda'46: John Kamphorst, Chris Stegeman, Karei Ouwerkerk, Klaas de Vries, Ronald Koelman, Ed win van Ginkel, Harry Kerssies, Rem bert Groenman, Remco Bitterling, Wim van de Biezen, (Harry Settels), Fake Schoonewille. ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de derde ronde gespeeld van het Hessenk ar kaarttoumooi. Er waren 24 deelnemers. Tot grote verrassing van de deelne mers werd tegen het eind van de avond een bezoek gebracht door drie zwarte Pieten. In verband met zijn drukke werkzaamheden had de Sint zelf geen tijd om te komen. Enkele kaarters werden wel bij de Pieten ontboden en kregen wel zo even het een en an der te horen. Dit tot grote hilari teit van de overige deelnemers. De prijswinnaars van deze avond waren. 1. Marco de Vette 2. Willem Kok 3 Joke Hoogland 4. Jo Pronk 5. T Ossendrijver 6. Joke van Marwijk 7. Jan Smal 8. Thea Hak 9. H. van Zandbnnk 10 Annie Schimmel 11Jacq de Vette 5214 5182 5171 4908 4861 4852 4761 4731 4700 4687 46S8 De poedelprijs was voor Grada v.d. Breemer met 3896 punten. In de eerste klasse B van hel zondagafdelingsvoetbal werden slechts twee wedstnjden afge werkt. Door de nadrukkelijke aan wezigheid van regengod Pluviu konden vier geprogrammeerd! ontmoetingen geen doorgang vin den. Roda '46 kwam wel in actie. Dj Leusdenaren behielden door eei magere 3-2 overwinning op hekke sluiter SC Domstad de aansluituii met de koplopers. De formatie vai Ruud Maas heeft 14 punten uit li wedstnjden. Lijstaanvoerder Odii heeft een punt voorsprong en eei wedstnjd minder gespeeld dan di „Buiningparkers". Het Amersfoon se WZA nestelde zich naast Odu aan de kop van de ranglijst. Is Utrecht werd Sterrenwijk met 2- verslagen. WZA staat in puntes gelijk met Odin maar heeft eei wedstnjd meer afgewerkt. De po sitie van Domstad biedt voor he restant van deze competitie weuui perspectieven. De Domstedelin gen hebben na 12 wedstrijden m slechts twee punten op hun conti staan. Uitslagen eerste klasse B (zod dag) Odin - Schalkwijk afg Odijk - DWSM afj SV Zeist - Patna af< Roda '46 - SC Domstad 3- Sporting '70 - HDS '84 afg Sterrenwijk - WZA 2- Stand eerste klasse B 1. Odin 11-1 2. WZA 12-1 3. SV Zeist 11-1 4 DWSM 11-1 5. Roda'46 12-1 6 Patria 11-1 7. Sporting'70 11-1 8. Sterrenwijk 12-1 9. Odijk 11-1 10. HDS'84 11- 11. Schalkwijk 11- 12. SC Domstad 12- Achterveld heeft het afgelope weekemde kunnen genieten va een vrije speeldag. Het veld van D Zebra's bleek door de overmatig regenval onbespeelbaar. Slech: twee wedstrijden in de eerste kia; se A vonden doorgang. In Bussui kwamen de nummers twee en dri tegen elkaar in het strijdperk. BF( en De Meern besloten het duel m< een doelpuntloos gelijkspel. Olyr pia '25 werd zonder zelf in actie i komen de grote winnaar van d weekemde. De Hilversummei staan m punten gelijk met BFC e De Meern, maar hebben nog ee wedstrijd te goed. In Lelysta maakte Zuiderzeevogels de spron naar de middenmoot door EMI met 5-3 te kloppen. EMM is n twaalf wedstrijden hekkesluite met 6 punten. Uitslagen eerste klasse A (zo: dag) Zuiderzeevogels - EMM Unitas'48-FAK Olympia '25 - BW '31 BFC - De Meern De Zebra's - Achterveld Veensche Boys - Stator Stand eerste klasse A 1. Olympia'25 2. De Meern 3. BFC 4. Urutas'48 5. De Zebra's 6. Stator 7. Zuiderzeevogels 8. Veensche Boys 9. FAK 10. BW'31 11. Achterveld 12. EMM a: 11-1 12-1 12-1 11-! 11-1 11-1 12-1 11- 11- 11- 11- 12- Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice 'egen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag toten met vrijdag van 9 uur tot 12 uur. van 14 (Jur tot 17 uur. Edww van Ginkel....foutje.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6