I leusder krant Jkntilopen maakt avorietenrol waar laaien verliest onnodig van chtervolger Watervlo Het was wat te hard, naar beslist geen 180' LEOS-heren ondervinden geen tegenstand van ASVD SVA-dames hebben geen kans tegen SDO Veertigpluswedstrijd bij Nimmerdor aelheidsovertredingen bij kantonrechter Antilopen LHV Roda '46 Leos Achterveld DINSDAG 6 DECEMBER 1988 EUSDEN - De korfballers van Antilopen hebben in de thuis- edstrijd tegen De Meervogels hun titelkandidatuur kracht sten bij te zetten. De Leusdenaren zijn na drie wedstrijden in zaalcompetitie lijstaanvoerder. ploeg van trainer Fred Ferrageau kwam tegen De Meervo- >ls uit Zoetermeer nauwelijks in de problemen. Na een 7-4 iststand kwamen de tellers in sporthal De Korf bij 12-8 tot lstand. De wedstrijd Antilopen - De ervogels kende een zeer eiende openingsfase. Na vijf mi- ten spelen stond er al een 3-2 nd op het scorebord. Een ge- ddelde dus van een doelpunt per tiuut. Jan Costa had de eer om het emngsdoelpunt aan te laten te- ïen. Via een zelf versierde straf- rp bracht hij de stand op 1-0. Het woord van de ploeg uit Zoeter- er liet niet lang op zich chten:l-l. Via doelpunten van Eddy Hendriks en Margret Ver steeg liep Antilopen uit tot 3-1 en voordat er vijf minuten waren ge speeld maakte De Meervogels er al 3-2 van. Dit verschrikkelijk hoge tempo kon natuurlijk nooit worden gehandhaafd. Antilopen maakte dat tien minuten voor rust wel heel erg duidelijk. Bij de stand van 7-3 kwam het tweede Leusdense aan- valsvak m de aanval te spelen. Dit vak bestaande uit aanvoerder Margret Versteeg, Jeanette Jekel, af' 12-1 Eddy Hendriks en Jack den Heyer slaagde er gedurende een periode van 19 minuten niet in om een doel punt te fabriceren. Antilopen was op een 7-3 voorsprong gekomen door doelpunten van Jan Costa, die voor 4-2 zorgde na een perfect uit gevoerde doorloopbal, Eddy Hen driks, Esther Versteeg en Nancy Lahey. Elf minuten voor het ingaan van de pauze werd er weer van vak gewisseld. Het duurde tot acht mi nuten na de hervatting voor de spelers weer van vak wisselden. De Leusdenaren waren in aanval lend opzicht niet creatief genoeg om een opening te vinden in de Zoetermeerse afweer. Het tweede Antilopen aanvalsvak het zich ver leiden tot te gehaast spel en er was te weinig overleg. Adviezen van medespelers en van oefenmeester Fred Ferrageau werden of met be grepen of gewoon in de wind ge slagen. Het Leusdens viertal dat in deze fase in de verdediging speel de, maakte een voortreffelijke in druk. De Meervogels hadden daar om ook de grootste moeite om de korf te vinden. Onder aanvoering van een formidabele Jan Costa, m gezelschap van Frans ter Maten, Nancy Lahey en Esther Versteeg, speelde dit verdedigingskwartet een hele goede fase. Door het agressieve en geconcentreerde verdedigen kon het gebeuren dat de vakwisseling zo lang duurde. VAKWISSELING De Meervogels bracht dan acht minuten na de hervatting de stand op 7-5, zodat er dan eindelijk van vak kon worden gewisseld. Jan Costa maakte via een benutte straf- worp duidelijk dat zijn schutters- kwaliteiten niet hadden geleden onder de lange verdedigingsperio de. Een minuut later bepaalde De Meervogels de marge weer op twee doelpunten: 8-6. Eddy Hen driks liet de Leusdenaren op een veilige 10-6 voorsprong zetten via een benutte strafworp, nadat Jack den Heyer compleet werd getor pedeerd. De Leusdenaren kwa men m het resterende gedeelte van de wedstrijd met meer in de pro blemen. Jeanette Jekel liet zich echter nog wel twee keer verras sen door haar voortreffelijke oppo- nente. Het meisje dat als tegenstan der van Jeanette Jekel fungeerde was de grote animator in de jonge Frans ter Maten en Jan Costa zorgen voor paruek in de verdediging van De Meervogels. formatie van De Meervogels. Trai ner Fred Ferrageau pleegde zeven minuten voor tijd een tactische wis sel. In het stroef draaiende tweede aanvalsvak werd Jack den Heyer vervangen door Martijn Verwoert. Jack den Heyer was overigens met de oorzaak van de improductiviteit in dat vak, maar de Leusdense oe fenmeester wilde via een wissel een iets ander spel type creëeren. In deze opzet slaagde Fred Ferra geau met vlag en wimpel, want Margret Versteeg en Eddy Hen driks gaven de stand in de slotfase een beter beeld van de krachtsver houdingen door de stand van 10-8 op 12-8 te bepalen. TOPPLOEG Na afloop toonde tramer/coach Fred Ferrageau zich een tevreden man. 'We zijn duidelijk op de goe de weg. Ik constateer dat er een behoorlijke vooruitgang in de ploeg zit. De komende weken zul len we via een aantal specifieke trainingen proberen om het enige manco, namelijk de lange doel puntloze periodes, uit het team te krijgen. Als we op deze weg door kunnen gaan dan denk ik dat we binnen drie weken een topploeg in het veld hebben staan. De huidige eerste plaats op de ranglijst komt voor mij overigens met als een ver rassing. Het is duidelijk dat we de technische mogelijkheden en de spelintelligentie in huis hebben, al leen is het zaak dat ook m de wed strijden tot uitdrukking te brengen en daar slagen we op dit ogenblik voortreffelijk m. Ja, ik kan dan wel met een gerust hart zeggen dat wij als Antilopen het restant van de competitie m de eerste klasse D met veel vertrouwen tegemoet kunnen zien'. De Leusdense oefenmeester blijkt dus veel vertrouwen te heb ben in een goede afloop van dit seizoen. Gezien het aanwezige spelersarsenaal en het tot nu toe vertoonde spel is dat met meer dan redelijk. De Leusdense oefen meester zal wel moeten beseffen dat het seizoen pas drie wedstrij den jong is en dat de prijzen pas aan het einde van de nt worden verdeeld ïl m( ->lyT; EUSDEN - Na de goed gespeelde uitwedstrijd van vorige ek tegen de Meent (8-3), ging in de wedstrijd tegen Watervlo we; ss fout wat toen wel goed ging. Het gevolg was dat de rC e enpoloers van de Haaien met hun eerste thuisnederlaag onfronteerd werden. Voor de wedstrijd wees trainer/coach ïystafma Scholten de spelers op de slechte voorbereiding, veroor- pror< ikt door de geringe trainingsopkomst. Voorts verscheen het END lienteam enigszins gehandicapt aan de start door het ont- r ken van Theo de Rijk (blessure) en Jan Groen (privé-om- slmte ndigheden). *z01 e eerste periode was voor net !iek de aantrekkelijkste van de ile wedstrijd, en gaf waterpolo en met snelle aanvallen en te- aanvallen. De Haaien begon nen goed via doelpunten van Ger- co Renkers en Carl Diepenbroek, 2-0. Watervlo kwam al snel langszij, maar Carl Diepenbroek bracht met een diagonaalschot de Haaien op 3-2. In de tweede periode werden door de Haaien al snel goede mogelijk heden gecreeerd tot scoren, maar er vielen geen doelpunten Met veel geluk werd aan Watervlo een strafworp toegekend. Ook de gas ten wisten hier echter geen doel punt uit te scoren. Intussen was bij enige Haaien-spelers irritatie ont staan over het optreden van de scheidsrechters. Er werden name lijk veelvuldig Haaienspelers be straft met zware persoonlijke fou ten, terwijl dezelfde overtredingen door de Watervlo begaan, wel vaak door de vingers werden ge zien. Watervlo maakte van deze situatie dankbaar gebruik en wist twee keer te scoren (twee man meer en contra aanval), waardoor de stand op 3-4 werd gebracht. UITSLUITING In de derde penode bleek dat de Haaien „uit de wedstrijd" waren en meer tegen zichzelf en de scheids rechters speelden, dan tegen de tegenstander. Via een persoonlijke uitsluiting wist Watervlo de stand op 3-5 te brengen. Een uittikbal van Reinald Bakker bracht de Haaien weer dichterbij (4-5). Uit wederom een man-meer-situa- tie scoorde Watervlo in de vierde penode 4-6. Een goede actie van Lex van Dijk werd met een doel punt afgerond: 5-6. Door veel bal verhes aan Haaienzijde kon Water vlo weer afstand nemen: 5-7. Met nog twee minuten te spelen wist Carl Diepenbroek uit een man- meer situatie de stand op 6-7 te brengen Krampachtig probeer den de Haaien de aanval te zoeken maar de vele pogingen hadden geen succes, waardoor de stand 6- 7 bleef. Door dit verlies behouden de Haaienpoloers nog wel de koppo sitie, maar de voorsprong op de huidige nummer twee Watervlo is geslonken tot slechts éen punt! In de volgende twee wedstrijden te gen het hoog geklasseerde Bran denburg zal daarom in ieder geval de volle winst gegrepen moeten worden. t? automobilist reed zo hard op de Al dat hij door de politie ingehaald kon worden. Er werd assistentie gevraagd aan politie in Barneveld, die bij de afrit postte en zo de boosdoe- wistaan te houden. ,,Alsuzegt 180, dan zal het wel zo zijn", lhij bij zijn aanhouding gezegd, maar op de strafziting van 1 ember wist hij zich van zijn eigen woorden niets te herinne- „Ik erken dat het wat te hard was, maar beslist geen 180", hij nu. kantonrechter, Mr. Schieveen, hield hem voor dat hij des- s op de vraag van de agenten waarom hij voortdurend links d. geantwoord had ,,het is moeilijk om met die snelheid hts te rijden". Toch ook een impliciete erkenning dat het il te hard was. zien het uitvoerige proces-verbaal zag de kantonrechter n enkele reden om aan de verklaringen destijds te twijfelen veroordeelde hij conform de eis tot 700,- boete voor de ilheidsovertreding en 150,- wegens het onnodig in de lin- baan rijden. ook twee boetes op Onder het motto "gelijke monniken, gelijke kappen" kregen ze ieder 190,- voor de snelheidsovertreding bui ten de bebouwde kom en 150.- voor hetzelfde feit binnen de be bouwde kom. Een inwoner van Renswoude was op de Amhemseweg daar ter plaatse bij een aanrijding betrok ken geraakt. Hoewel hij met direct snelheidsovertredingen in •swoude waren zo identiek dat leek of de twee verdachten erelkaar gereden hadden, len hadden twee maal de snel- overtreden op de grote weg ;n de bebouwde kom van swoude 120 km i.p.v 80 en 'olgens een paar minuten later ien de bebouwde kom 80 km 1.50. Dit leverde voor allebei zelf de schuldige was geweest, werd hem verweten dat hij met voldoende afstand had bewaard en onvoldoende zijn snelheid ge regeld had, m.a.w. met defensief gereden had. Een auto stond links voorgesor teerd om af te slaan en daarachter reed langzaam een auto met aan hanger, ook zo dicht tegen de witte streep aan dat verdachte, die als derde er achter reed, in de ver onderstelling was dat ook de aan hanger linksaf wilde slaan. Hij zag ruimte om rechts te passeren, maar op dat moment knalde de auto met aanhanger tegen de eer ste auto op en sloeg de laadbak om, op de rechter weghelft. De officier eiste, ondanks de uit voerige uitleg, 150,-boete, wat verdachte de verzuchting deed slaken „dat het toch vechten te gen de bierkaai was". Dat viel enigszins mee. De kanton rechter beaamde op zich, dat het Wegen-Verkeersreglement van iedere weggebruiker eist dat hij zo rijdt dat voor alle gekke dingen gestopt kan worden. „Maar u heeft wel pech gehad, nl. het gaan slingeren van de aanhan ger Ik ben dan ook met oertuigd van uw onvoorzichtigheid en leg u 100,-op „Dank u wel", sprak verdachte te vreden Nogal wat irritatie ontstond bij het uitdelen van boetes voor het par keren in een laad-en loshaven, ter wijl de persoon in kwestie nou juist aan het laden en lossen was Zij het, dat hij er wat te lang over gedaan had en dat het voor de agent/parkeerwachter met zicht baar was geweest dat de bewuste auto gelost werd „Zet dan een bnefje achter de ruit of doe je waarschuwingssignalen aan. of zet een klep open", advi seerde de kantonrechter, die in beide gevallen conform de eis 60,- boete oplegde. Een tamelijk frustrerende boete voor iemand die zijn zaak in de Muldenje in Leusden van een paar honderd stokbroden moet voorzien en denkt op een speciaal voor zo'n geval ontworpen par keerplaats te staan. Hij gaf toe een half uurtje opgehouden te zijn door een personeelsprobleem. Daann zat 'm de kneep, want dan wordt het immers normaal parke ren. Hetzelfde gold voor een geval in Amersfoort, op de Kamp, waar zakken cement naar binnen ge dragen moesten worden. Zodra die zakken niet bij de deur wor den neergezet, maar achter in de zaak gebracht, gaat het te lang du ren en ontgaat een juist passe rende parkeerwachter de logica SENIOREN Antilopen 1 - De Meervogels Antilopen 2 - HKC 2 Blauw Wit 2 - Antilopen 3 Antilopen 4 - SKF 2 Telstar 2 - Antilopen 5 Telstar 4 - Antilopen 6 Junioren Antilopen J1 - KOAGJ1 AntilopenJ2-SKFJl Antilopen J3 - ExakwaJ3 Aspiranten Antilopen A2 - Woudenberg Al Dindoa B1 - Antilopen B1 Antilopen B2 - Odik B1 Dalto C1 - Antilopen C1 Pupillen Antilopen P1 - De Meeuwen P1 Dalto P2 - Antilopen P2 Eemvogels 01 - Antilopen 01 De Meeuwen R1 - Antilopen R1 12-8 7-10 15-8 5-5 10-5 6-8 4-6 1-7 4-4 t 1-4 2-2 3-0 16-0 3-8 3-1 0-4 20-0 LEUSDEN - Afgelopen donderdagavond hebben de heren van LEOS in Dronten tegen ASVD gespeeld. Het werd een moeizaam verhaal. Nadat men spelverdeler Ruud Kooien al thuis had moeten laten wegens een blessure aan de hand, raakte ook aanvaller Edwin Meijerman tijdens de warming-up ongelukkig geblesseerd aan zijn enkel. Met zes man in het veld en geen wisselmogelijkheden waren het team en trainer/coach Bert van Doorn vanzelfsprekend danig gehandicapt. Dat des ondanks toch werd gewonnen lag hoofdzakelijk aan het uiter mate zwakke spel van de Drontenaren. Alleen in de tweede set zakte ook LEOS even weg naar een bedenkelijk nivo. Op tijd kon echter nog worden voorkomen dat er een vierde set nood zakelijk werd. De eerste set was LEOS weder om superieur. Met name het blok was vooral m het eerste gedeelte de enige verdediging die LEOS hoefde toe te passen. Via 1-5 en 2- 10 leek er geen vuiltje aan de lucht. Op dit moment zou van Doorn graag gewisseld hebben, want ASVD kwam via eenvoudige takti- sche plaatsballen terug naar 8-13. Rob de Koning maakte daaraan echter een eind door op eenvoudi ge wijze de laatste twee punten binnen te slaan: 8-15. De tweede set had hetzelfde verloop tot op 5-11. Opnieuw leek LEOS gemakkelijk op een overwin ning af te stevenen. Een verslap pende aandacht aan LEOS-zijde zorgde bij de tegenstander voor extra punten. Vooral door eigen fouten van LEOS kon ASVD terug komen tot op 12-14. En op 13-14 leken er nog serieuze mogelijkhe den voor ASVD. Roel Steeman kon met zijn opslag opnieuw voor op luchting in de Leusdense gelede ren zorgen: 13-15. De derde set had ongeveer een zelfde beeld als de eerste set en bracht LEOS op zeer eenvoudige wijze de zege. Bij de stand van 7-15 viel het doek definitief voor de pol derbewoners: 0-3. Een wedstnjd met LEOS spelend op een voor haar te laag nivo en een tegenstander die wellicht be ter op tweede klasse nivo zou kun nen gaan spelen. Voor LEOS m ie der geval een reden om de volgen de week, als thuis het onderaan staande Pugna uit Lelystad wordt bestreden, te proberen om eens binnen een half uur klaar te zijn. Gezien de stand van Pugna zijn de mogelijkheden er ACHTERVELD - De dames van SVA speelden een thuis wedstrijd tegen SDO. In het begin ging de strijd gelijk op. Er werd van beide kanten ge counterd. Achterveld maakte het eerste doelpunt door Lin da van Hamersveld die met een keihard schot de keepster passeerde. Hiema ging SDO sterker in de aanval. De linkbuiten nam het mitiatief. Ze ging alleen op het doel af en scoorde de ge lijkmaker. Linda van Hamers veld wilde revanche nemen. Met een mooi afstandsschot schoot zij onhoudbaar voor op het doel, maar de lat bracht voor SDO redding. De tegen partij maakte op slag van rust nog een doelpunt zodat de rust inging met 1-2. Na de rust kwa men Liane Hoogland en Christel van Dijk m het veld voor Anja Voorburg en Jeannet van Dne SDO ging direct weer in de aanval. Dit had tot gevolg dat de stand al snel 1-3 werd. Achterveld vocht goed terug, doch wat men ook probeerde, het wilde niet lukken. SDO bracht tenslotte de eindstand op 1-4 LEUSDEN - De landelijke rijvereniging en ponyclub „Nimmerdor" hield een uiter mate geslaagde springwed- strijd voor veertigplussers in het centrum aan de Kerkweg. Het was de derde competitie wedstrijd van het seizoen. De jury bestond uit de heren H. van Raalte, H. de Vries en W. J. Swart. De resultaten waren als volgt: Montauban-pnjs, klasse hcht met eenmaal barrage op tijd: 1. Bernard Verbeek uit Hoogland op Jupiter: 2. Gea Vermeer uit Bameveld op Valantino; 3. Henk Stuivenberg uit Nijkerk op Goh; 4. Dick van Heugten uit Voorthuizen op Highwest; S. Arie Wolfswinkel uit Doom op Semper. Geurtsenpnjs, klasse hcht progressief: 1 Bernard Ver beek uit Hoogland op Jupiter; 2 Dick Mekkering uit Nijkerk op Patrick; 3. Dick van Heugten uit Voorthuizen op Highwest; 4. Philip Ruppert uit Putten op Teun; S. Jan van der Veen uit Nijkerk op Wemby. Verbeek-pnjs, klasse mid den met eenmaal barrage op tijd: 1. Ab Vermeer uit Bame veld op Santana; 2. Douwe van de Geest uit Bunschoten op Zo- topsie; 3. Gernt Nieuwenhuizen uit Lunteren op Viola; 4. Rinus Rijken uit Lelystad op Favoriet; 5 Henk Flier uit IJseelmuiden op Meerzicht Oje. Vom Amjer-prijs, klasse mid den progressief: 1 Job van der Pol uit Kootwijkerbroek op Zim- dos; 2. Anton van Vulpen uit Houten op Combat; 3. Henk Flier uit IJsselmuiden op Meer zicht Oje; 4 Steven van de Bor uit Nijkerk op Roderick; S. Ger- rit van Nieuwenhuizen uit Lun teren op Viola. Van der Veen-prijs, klasse zwaar met eenmaal barrage op tijd: 1. Henk Schimmel uit Ter- schuur op Meikoningin; 2. Huub Custers uit Biddinghuizen op Tango; 3. Rob Offereins uit Ou derkerk op Pako. Ossendrijver-prijs, klasse zwaar progressief: 1. Gijs var Vulpen uit Vleuten op Bart; 2. Rob Offereins uit Ouderkerk op Pako; 3. Henk Schimmel uit Ter- schuur op Meikoningin. Vrijdagavond 9 december om half zeven wordt door Nim merdor een indoordressuur- wedstrijd gehouden, wederom voor veertigplussers Ongeveer vijftig veertigplussers kwamen aan de start m de springwedstnjden bij Nimmerdor. Roda7-APWC7 ZATERDAG Velox - Roda 1 Candia 2 - Roda 2 3-2 Roda 3 - Hoevelaken 3 0-2 Mintonet 2 - Leos 6 2-2 Roda 4 - Hierden 4 4-1 De Zebra's - Achterveld afg. ASVD 1 - Leos 1 0-3 WOC6-Roda5 11-3 SEC 3 - Achterveld 2 1-0 Brezan/SSS 6 - Leos 2 3-1 Senioren SDVB 7 - Roda 6 2-1 Achterveld 3 -KWA 3 afg Vollkei 4 - Leos 3 0-3 Dames Achterveld 4 - Mal Muda 2 afg BrezarvSSS 10 - Leos 6 3-0 Nijenrodes 1 - LHV 1 8-11 ZONDAG Achterveld 5 - WZA 4 afg Touche '86 Al - Leos Al 0-3 Heren Quick 12 - Achterveld 6 1-8 Vollkei A2 - Leos A2 1-2 BSV3-LHV1 17-15 Roda 1 - Domstad 1 3-2 Dames Vollkei A1 - Leos A3 3-0 Adrastea - LHV 2 21-15 Roda2-APWC2 2-3 Achterveld - SDO 1-4 Mintonet B1 - Leos B1 3-0 Jeugd Roda 3 vrij Jeugd SVHC1 - LeosCl 0-3 DWSM 1 - LHV 1 10-9 Hilversum 4 - Roda 4 afg. 9-1 Hees A1 - Achterveld A1 6-1 Leos A2 - Huizen A2 2-1 HHC 1 - LHV 1 17-5 Roda 5 - Quick 11 Achterveld BI- WZA B2 1-3 SVH B2 - Leos B2 2-1 Smeeing BDC - LHV 1 14-4 A.F Boys6-Roda6 afg. Achterveld C1 - Roda '46 C3 4-2 SH'71 Cl-LeosCl 0-3

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7