a X Melissa Korsten wint persbokaal Bouwdorp Raadsleden positief over tennishallen Nieuwe boeken kosten teveel f Portier beschadigd TOYOTA SERVA V0LV0 Tandaag in 9e leusder krant» Tienermiddagen De Geut KEISTAD B.V. Amnesty International PJGU speelt in De Korf O lotus ffi Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden AUTO EEMHAVEN Evangelische Gemeenschap Dutch for foreigners KONIJNTJE IN DE WETERING "ommissie niet onder indruk dreigementen Ruis Andere bibliotheken ondervinden consequenties INTERvVIEUBEL LIESHOUT BV DUU HOOFDREDAKTBUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV r krant; 44 4 DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 63 Wl| l.l .YM .N DE KABELKRANT-KIJKERS NOC <.l l FILM AANBIEDEN. Maar wel dagelijks de filmagenda met alle films die in de A Amersfoortse bioscopen E dagelijks te zien zijn. En dat is toch wel gemakkelijk. De Leusder Kabel Kraul: i'oor wie rerdi-r l;ijl;«. LEUSDEN Elke donderdag- en vrijdagmiddag zijn er in De Geut tienermiddagen Van 15 00 uur tot 17.30 uur is het jongerencentrum meteen ja gestemd, en we kochten chips, snoep en cola voor de nacht 's Avonds was er een kampvuur en je kon ook liedjes zmgen. Om iets over negen moest iedereen de hut in. Wij gingen kaarten. Alleen de oudere Maarten was in een spijker getrapt en moest 's avonds naar de dokter toe Wij wisten niet of hij nog kwam, uiteindelijk was hij toch niet gekomen. Na een tijd gingen we m onze slaapzakken liggen. Buiten was het nog aardig warm en Louise en Alexandra en ik lagen helemaal op elkaar gepropt. Aar dig warm. De jongere Maarten sliep alleen want we hadden twee cabines gemaakt. Het was saai voor hem maar gelukkig kwam ie mand van een andere hut bij hem slapen genaamd Rogier, 's Mor- over vitrages en gordijnen Gordijnen of vitrage maken is een kwestie van ervaring, zorg en vakmanschap Lotus gordijnen of vitrage kiezen is een kwestie van smaak. Voor een perfekte afwerking en een ruime keus kunt u terecht bi| uw interieur-specialist. geopend voor tieners van 12 tot 16 jaar. Er gelden dan speciale tiener- prijzen voor de dranken. De entree is vrij. gens om een uur oi nalt drie begon het te regenen. Lekken bij ons maar de leiders hadden er zeil overheen gedaan. Om drie uur 's nachts gingen we chips eten. En om vier uur gingen we slapen. De volgende dag was er een mini cir cus Ook kon je paardrijden en ka meel njden. Ik heb het allebei ge daan. Nou vragen veel mensen zich af hoe dat zit nou net als een paard alleen schud je iets meer. De laatste dag kon je naar de markt waar de kmderen hun spulletjes verkoch ten. En 's middags was er een voor- stellmg (daar was ik niet heenge- weest omdat het toen vies weer wasen werden de hutjes afge brand. Verder was het heel leuk ge weest! Groetjes, Melissa Korsten. MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 LEUSDEN - Dinsdag 6 december heeft een bewoner van de Wederik aangifte gedaan bij de politie we gens beschadiging van zijn voer tuig De Leusdenaar ontdekte maandag I LEUSDEN De maandelijkse I schrijfdag van Amnesty Internatio- 1 nal staat dit keer in het leken' van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. die veertig jaar geleden werd ondertekend. Op 12 december kan men van 13.00 uur tot 15.00 uur brieven schrijven in de Kit, Geertruidishof 29 en 's (advertenties) NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 5 december een deuk in het linker portier van zijn auto De deuk is vermoedelijk veroorzaakt door een andere auto. waarvan de eige naar onbekend is De politie heeft de zaak m onderzoek. avondsvan 19.30 uur tot 21.00 uur in de basisschool De Brink, Lijster beslaan 54 Er kunnen brieven wor den geschreven onder meer naar Oost-Duitsland. Taiwan en Tsjaad. LEUSDEN - De zondagse samen komsten van de Evangelische Ge meenschap Leusden zijn vanaf 11 december ruet meer in de Muziek school aan de Zwarteweg, maar m de kantine van de technische school Don Bosco, Dodeweg 6a. De samenkomsten beginnen om 10.00 uur. Gedurende de diensten is er zondagsschoolen crèche voor de kmderen. Verder is er een jeugd- tiener- en kinderclub. Inlichtingen: 943314. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 iel 033-630154 Intensive course in the language laboraty TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Information: 033-729097 Le Néerlandais pour étrangers. Hollëndisch für Auslander Tevens voor Nederlands-sprekenden: Engels, Duits. Frans,. Spaans, Italiaans, Zweeds Beginners, gevorderden, ver-gevorderden. Nieuwe film Ben Verbuxg begint in Leusden pag. 3 Baaiman (Ons Gebouw): „Wij willen niet opgaan in Socele pag. 3 Commissie oordeelt over emancipatie subsidies pag. 3 Boersma (De Stegel): „Naast begeleiding meer behandeling Pa9- 5 In de nevelen rond Leusden: „Moeder had het altied over dwoalllichtjes" Pa9- Expositie in Lisidunahof over strijkbouten pag. 7 Sinterklaas had het druk in Achterveld pag. 7 Informatie auto's Pa9- Nederlaag LHV maakt competitie boeiend pag. 9 Spanning duurt voort in Bowlinguurtje pag. 9 Voetbalvoorzet: Compleet? pag. 9 Service pag. 11 WEEKENDDIENST - 941210 (za) - - 948111 (zo) - hem eens. „Alle ellende hangt aan financiële aspecten. De gemeente wil een accommodanebeleid voeren, dat botste met de feiten" volgens haar. Geen van de commissieleden was bang voor juridische aanspra- j ken van de Inslag. De heer Stoelin- ga wond daar geen doekjes om; „Aan wat de vorige burgemeester mondelmg zou hebben toegezegd, daar heb ik geen boodschap aan". Ep Ostra (D'66) was het daar vol mondig mee eens, zeker omdat hij zich herinnerde dat in de tijd voor het sluiten van de overdrachtsover- eenkomst regelmatig gesproken is over plannen een „blaashal of io" te realiseren in het Burg. Buinm- genpark." Juist daarom is dit ge bied uitdrukkelijk buiten de over eenkomst gehouden". „Met andere woorden, de ge meente houdt zich juist wel aan de afspraak". Bovendien kende de commissieleden de harde com merciële wijze waarop de heer Ruis over 't algemeen onderhande lingen voert. Zodat alle commissie leden positief aan het college advi seerden door te gaan met het uit werken van de plannen van LTV en SGRL waaraan met name de finan ciële onderbouwmg en de planolo gische problemen nog veel aan dacht zullen vragen. De zorg om het ledental van de SGRL werd door de commissieleden gedeeld, hoewel de meesten optimistisch waren over een te verwachten stij ging zodra meer duidelijkheid over de plannen zou bestaan. Mevrouw Jansen (PvdA) vroeg tenslotte na drukkelijk goed door het college op de hoogte gesteld te worden. „Omdat deze commissie in het verleden te vaak met een rijdende trem is geconfronteerd. We willen de zekerheid hebben niet onver wachts op een verkeerd spoor te zitten en de gemeente moet in staat zijn de plannen m goede banen te leiden" Met de procedure, die er toe moet leiden dat de plannen aan Provinciale Staten zullen worden voorgelegd, kan bijgevolg volgens 1 de commissie begonnen worden. LEUSDEN - De PJGU afdeling Leusden organiseert voor zater dag 10 december een toneel avond in de Korf. Er zal dan het stuk „De Laatste Strohalm" ge speeld worden. Het stuk begint om 20.00 uur en bestaat uit drie bedrijven. Na afloop is er disco- muziek verzorgd door discotheek BEBO. Een aanstaande juppie schrijft een boek en probeert het verhaal dat daarin beschreven wordt tot uitvoering te brengen. De heer Prent ziet de toekomst van de mens zonnig m. Het leven is geen zwart, maar de kwade geesten en de ge vaarlijke vrouwen liggen wel op de loer. De Korf, zaterdag 10 december 20.00 uur. toegang 7,50. Zaal open 19.15 uur. COMMISSIE WELZIJN OVER TENNISBANEN staan tegenover de plannen en graag zou willen toezeggen wat de mogelijkheden tot realiseren zijn. De WD fractie, bij monde van me vrouw van Amerom wees daarbij wel op de toekomstige privatise ring van de sportterreinen. „Het is niet de bedoeling dat de gelden die daarvoor door de clubs gereser veerd zijn, door bijvoorbeeld de LTV aangewend worden voor het realiseren van een overkapping." Net als mevrouw Amerom zag Harm Offereins (GPV/SGP) bij al het positieve van de plannen in het huidige stadium nog wel wat pla nologische problemen. Wanneer de meuwe squashbanen en de overdekking van de oude tennis banen gedeeltelijk op het terrein van het Valleipark komen, dient een procedure voor ontheffing ge voerd te worden. Eventuele over last vreesde hij niet. Manus Boer- sen stelde in dat geval, geksche rend, het aanleggen van een ge luidswal voor Dezelfde Marius Boersen zette, net als een aantal andere commissieleden zoals met name de heer Stoelinga van L'85, vraagtekens bij het aantal leden dat aan de meuwe voorzieningen be hoefte zou hebben Hij voegde daaraan een verwijt aan het adres van de heer Ruis toe, dat deze wan neer hij toch wist van het realiseren van de voorzieningen in Amers foort en Hoevelaken, voor enige continuïteit in de Inslag had kunnen zorgen. Hij vond het „wrang" te moeten constateren, dat de spelers die eerst geen gelegenheid kregen nu te horen krijgen „dat er binnen kort weer een gaatje zal zijn" Me vrouw Jansen (PvdA) was dit met LEUSDEN - Tijdens de bespre- ing van de jaarrekening 1987 en e vaststelling van de gemeente- jke bijdrage aan de Stichting Fe- eratieve Bibliotheekvoorzie- ing Leusden, in de vergadering an de commissie Welzijn en luisvesting, bleek dat de biblio theek in Achterveld teveel geld eeft uitgegeven aan de aan- chaf van nieuwe boeken. De verschrijding van de post „in- ormatiedragers" bedroeg 6.207,-. Volgens de gemeentelij- te notitie; „De oorzaak van deze overschrijding alsmede de aan nemelijkheid daarvan worden niet nader toegelicht. Vastge steld kan worden, dat de biblio theek Achterveld beduidend meer boeken heeft aangeschaft dan begroot." Het gevolg hier van is dat de „collectieve pijn" welke hierdoor in de middelen voor het volgend jaar beschikbaar zijn, gedragen zal moeten worden door de drie bibliotheken in Ach terveld, Leusden-Zuid en Leus- den-Centrum. Hetgeen een one venredige korting op het budget voor met name de bibliotheek in Leusden-Centrum betekent. In de commissievergadering spraken enige commissieleden hun verbazing uit over deze over schrijving door de bibliotheek in Achterveld. Gememoreerd werd dat het bibliotheek bestuur in Ach terveld een beleid voert dat regel matig afwijkt van het beleid dat door de federatie wordt voorge staan. Voorzitter van de commissie, mevrouw Evelien Blom, beloofde de samenwerking van de drie bi bliotheken opnieuw te bekijken en zonodig met de betrokkenen te be spreken. Overigens werd de jaarrekening goedgekeurd, met dien verstande dat de reserve leengeldvergoe ding auteurs werd teruggebracht van 6000 tot 3000,-. „Hetgeen in de afgelopen jaren genoeg bleek te zijn," volgens de wethouder. Bovendien werd de reserve au tomatisering en de instelling daar van ongedaan gemaakt, waarmee de gemeentelijke bijdrage in het nadelig exploitatietekort voor 1987 werd vastgesteld op 367.273,- LEUSDEN - Tijdens de vergadering van de commissie Wel- ijn en Huisvesting kreeg zowel de heer Bert Eerden als voor- itter van LTV en sprekend namens de SGRL, als de heer Ruis Is eigenaar van tennishal de Inslag, gelegenheid om hun visie e geven ten aanzien van de gezamenlijke plannen van tennis- rereniging LTV en squashvereniging SRGL om twee bestaande ennisbanen te overdekken en drie overdekte squashbanen te ealiseren. De heer Cor Ruis gebruikte deze gelegenheid om ijn wrevel ten aanzien van de plannen van de door hem de leur gewezen Squash Rackets Genootschap Leusden te onder louwen met dreigende insinuaties. De heer Bert Eerden kon ijn enthousiasme kwijt en vroeg vooral om voortvarendheid lij het nemen van besluiten. De heer Ruys begon zijn betoog iet het verwijt naar de gemeente eusden, waar volgens hem in het emeentehuis 8 door hem ver- :uurde bneven zijn zoekgeraakt. Ruis en de gemeente Leusden ebben een ding gemeen. Ze zoe- en beide de problemen op. Al ien Ruis lost ze zelf op en van de emeente waag ik dat te betwijfe- in". Vervolgens vond hij dat de :juash- en tennisspelers de voor- estelde nieuwe banen helemaal iet zo hard nodig hebben, want ranneer in Amersfoort en Hoeve- iken binnenkort de meuwe banen pen gaan, ontstaat bij de Inslag ist wel weer een gaatje en kunnen e spelers die nu geen kans heb- en weer terugkomen. Zijn zwaar te argument betrof de mondelinge 'spraak, die volgens hem met de oormalige burgemeester, in aan- rezigheid van de notaris, bij het •kenen van de overdracht ge laakt is. In dit gentlemen-agree- lent zou zijn overeengekomen dat e gemeente Leusden de eerstvol- ende tien jaar geen overdekte ba- en binnen de gemeentegrenzen du toe staan. Wanneer het huidige allege zich niet aan deze monde- nge afspraak zou houden, zou vol gens de heer Ruis de integriteit van de burgemeester en de notaris en de ook daarbij aanwezige heer Truines in het gedmg zijn. Boven dien was de heer Ruis van plan zich dan in het vervolg aanmerkelijk harder op te stellen bij het sluiten van contracten. Hij wees daarbij fijntjes op de terugkoopverplich ting die de gemeente Leusden tot 1994 ten aanzien van de Inslag heeft. Dat moest het college en de raad zich vooral goed realiseren. Tot slot memoreerde hij dat een door de Inslag gedane bouwaan- vraag inmiddels drie en half jaar oud is, zonder dat hij daar enige reactie van de gemeente op heeft ontvangen. Hij sloot af met de ver zekering dat het door de Squash- club opgegeven aantal leden met klopte. „Ik durf te wedden dat ze op 1 januari 1989 de dertig met halen." Kortom het hele plan om squashbanen aan te leggen mocht wat hem betreft naar de prullenbak worden verwezen, waarbij hij het de gemeente Leusden zeer kwalijk nam dat zij, bij monde van de wet houders De Jongh en Blom, zich gemengd hadden in een intern conflict „te vergelijken met de be drijfsleider van AH. die het met de slager in zijn zaak met eens is." Cor Ruis.'De gemeente zoekt de problemen op' De leden van de commissie Wel zijn en Huisvesting bleven ook na dit betoog overwegend positief ten aanzien van de plannen van LTV en SRGL. De voorzitter van de com missie. mevrouw Evelien Blom stak niet onder stoelen of banker dat zij bijzonder sympatiek blijft 25 augustus Maandagmiddag werden de be stelde pasjes en de gekochte pas jes afgehaald bij een van de groene leger tenten. Veel mensen staan ir, de rij om ze te kopen. Ook ik! Als je ze besteld had was er helemaal niet zo'n lange rij. Kortom het was een heel gedoe daar. De volgende dag (dinsdag) begon het echte bouw dorp. In het midden naast de leger tenten lag een grote stapel hout Steeds werd dat weer aangevuld met vrachtwagens. Een mevrouw die verkleed was opende het bouwdorp. Trouwens het onder werp van dit jaar was circus Toen mochten alle kinderen die meede den door een grote versierde ope ning om lekker in de rij te gaan staan voor hout waar je dan een hut mee kon gaan bouwen. Ons groepje had zes personen name lijk: Maarten, Bas, Maarten. Louise, Alexander en ik Melissa. Met ze allen stonden we daar lekker mak kelijk (ahum) te wachten op stuk ken hout Wij hadden al snel een hele hoop en na een tijd begonnen Maarten en Bas te bouwen. Er zijn twee Maartens maar er is een jon gere en een oudere! De oudere bouwde toen. Wij gingen toen maar meer hout halen. Deze dag en de volgende dag werd er hard ge werkt, op een bepaald uur van de dag werd limonade uitgedeeld (lekker)! Ook kon je op een van de dagen naar het zwembad Octopus. Veel kinderen gingen daarnaartoe. Ook andere bouwdorpen uit Barneveld enzo waren daar erg druk maar wel ontzettend gezellig. Op een van de laatste dagen (donderdag). Mocht je met je groepje in je hut slapen. Ons groepje had natuurlijk selection Hamersveldseweg 22. Leusden Tel 033-941331 >e prijswinnaars bij elkaar. Onze redacteur Stefan Steenkamp reikt de persbokaal uit aan opstelwinnares lehssa Korsten. Het bekroonde verhaal van Melissa staat hierbij afgedrukt. EUSDEN - Traditiegetrouw stelt de Leusder krant ieder jaar een persbokaal beschikbaar voor de jongen of het neisje die het mooiste opstel schnjft over het Bouwdorp Op het braakliggende terrein aan de Burgemeester van Ier Postlaan kunnen kinderen in de zomervakantie hun eigen dorp bouwen. Dit jaar kwam het mooiste opstel van •lehssa Korsten 12jaar). Verder was er ook nog een foto- en ballonnenwedstrijd. De mooiste foto werd gemaakt loorRemco (7jaar), Alwin (10jaar) en Edith 13jaar) van de familie Kooijman De 10-jarige Werner van den Berg von de ballonnenwedstrijd. Zijn ballon kwam het verst, namelijk m de buurt van Emden (West-Duitsland).

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1