willen niet opgaan in de Soccle' leusder krant Nieuwe film Ben Verbong begint in Leusden ommissie oordeelt over mancipatiesubsidies 2 LEUSDEN Anne Bunt en Simon Halle in 't Claeverenblad Ooit kiest u voor mooist Niet echte moord bij met echte spoorwegovergang met echte trein Voorzitter Baaiman (Ons Gebouw) leusder krant: okaaL Leusden Achterveld Wijziging weekend dienst Alweer aan de top... Bang&Olufsen Vrij zacht LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 mtinclecjemeente' T77~ DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Dinsdagavond en woensdagmorgen vroeg was ie niet geringe filmploeg van schrijver/regisseur Ben Verbong op de Hamersveldseweg bij het „Ponlijntje" actief. Daar werd de moord uit de film „De Kassiere" opgenomen. Terwijl het slachtoffer moest wachten voor de personentrein, die voor ieze ene keer ook echt reed over de spoorlijn, waar anders de wagons voor Ponrijden, overmeesterden jongelui op een motor fiets hem. Het kille en natte weer weerhield tientallen Leusde- naren en niet van een bezoek te brengen aan aan het wat lugubere begin van een film, waarin de hoofdrolspelers nog ifwezig waren. „De film wordt opgenomen op talloze locaties in Amsterdam, Rot terdam, het Limburgse platteland en bij Leusden. Tussen eind okto ber en eind december gaan we achter elkaar door. Ook als het weer tegenzit, dan maken we dat maar zoals we het willen hebben. Laatst moesten we zes dagen regen maken, omdat het droog bleef. En nu het vannacht nat is, moeten we die scèhes weer droog houden", De moord is gepleegd. De daders verlaten de plek van het misdrijf op de motorfiets, terwijl het slachtoffer op de ijskoude grond achterblijft aldus de grieperige voorlichter Frank Denker over een in weer en wmd parate filmploeg. Die droogte tijdens de gure herfstnacht bleek overigens van' zeer locale aard te zijn. Niet meer dan 20-tal vierkante meters tentdak boven een Amerikaanse auto en daarnaast, waar een motorfiets tel kens kwam aanrijden, voorkwa men opnames van een tot op de grond toe natte herfstnacht. Ge noeg ruimte voor een droge en kil le moorddadige vechtpartij tussen de vnend van de kassiere en twee jongelui op een motorfiets Hoewel de vnend van de verder niet aan wezige hoofdrolspeelster het tij dens het doodliggen ongetwijfeld behoorlijk koud zal moeten heb ben gehad, werden zijn kleren in ieder geval niet doorweekt. Mis schien liep hij ook griep op, maar nog niet meteen longontsteking. Tientallen belangstellenden zagen tussen de regenbuien door niet meer dan een schier emdeloos am bachtelijk gepruts aan het lugube re begin van een beslist niet onaar dig verhaal. VERHAAL Het verhaal gaat over een 17-jan- ge kassiere (Marion Thijn), die be vriend is met een zwarte Ameri kaanse soldaat Dat geeft op zich al moeilijkheden met haar ouders. Maar het loopt helemaal uit de hand als het meisje zwanger wordt en de aanstaande man onderweg naar haar bij een spoorwegover gang door twee jongelui op een motorfiets uit zijn wagen gelokt wordt en vermoord. Ze staat er dan alleen voor. Ze probeert zich er op alle mo gelijke manieren door heen te sle pen. Voor het aanstaande kind heeft ze alles over Dat is het emge, wat ze nog heeft Ze pleegt over vallen en komt m aanraking met de rosse buurt. Hoewel ze knap last krijgt met een pooier, ontmoet ze een betrouwbare man (Thorn Hoff man) en een vroedvrouw (Monique van der Ven), die zich haar lot aan trekken. Die helpen haar in het ge heim te bevallen, waardoor de po litie haar met kan oppakken. Het verhaal eindigt met een gezamen lijke vlucht naar het buitenland, op zoek naar het geluk. Voor dit verhaal legde de film ploeg bij het Leusder spoor een aantal figurantenscenes vast. Een voor deze gelegenheid opgetrom melde trein en spoorwegbomen moesten het echt doen lijken, ter wijl de Amerikaanse soldaat m zijn opvallende stationcar wachtte voor de trein. Omdat er geen verkeers lichten waren, suggereerde een technicus een rood knipperlicht, door met de hand een overigens lekker warme rode lamp te bedie nen, bij de opnames met de drie figurantes op de enkele zwaar be lichte vierkante meters. Daarom heen stonden bijna dertig man van de filmploeg, elk met een eigen taak. Van regie tot en met de voe ding Volgens de voorlichter waren er nog veel medewerkers in het nabije wagenpark, dat met al dat kunstlicht m de buurt een circus achtige aanblik bood. Kortom, een wereld apart voor al die belangstellenden, waarvan een derde deel enkele nachtelijke uren nog op afstand en m stilte hebben meegemaakt. Het had inderdaad wel wat, die niet echte moord, die niet echte spoorwegovergang en de echte trein zo vlak bij Leusden. Maar ook de met tijdig afgedropen enthousiastelingen moeten nog tot september 1989 wachten. Dan is de film in verschillende bioscopen in zijn geheel te zien. De overgang van hetPonlijntjeter hoogte van de Hamersveldseweg Ter gelegenheid van de film „De Kassiere" waren er spoorbomen geplaatst. LEUSDEN - Tijdens de commis- ievergadering Huisvesting en Velzijn op het gemeentehuis in ,eusden, afgelopen dinsdag- ivond, mocht de heer Baaiman amens het bestuur van de Stich- ing „Ons Gebouw" zijn visie ge ren op de mogelijke toekomstige luisvestingssituaties voor so- iaal culturele aktiviteiten in Ichterveld. De heer W. Baaiman efereerde daarbij aan de ont- taansgeschiedenis voor „Ons ïebouw". De opzet was juist ruimte te ma ken voor bruiloften, partijen en be grafenissen Het verwijt van de commissie dat „Ons Gebouw" zich door het gelegenheid geven aan bruiloften en partijen uit de markt gepnjsd heeft," was hem daardoor bitter gevallen. De Achterveldse gemeenschap had 25.000 in 1958 moeizaam bij eengespaard „In sommige zakjes zat slechts een halve cent." De actie was voorwaarde voor het ver krijgen van „een luttel" bedrag van de gemeente. Overige subsidies kwamen van Rijk en Provincie zo dat Leusden maar een „schijntje" bijdroeg. Het beheer viel aanvan kelijk onder De Roskam, totdat „de huurder daar geen brood inzag". De verbroken samenwerking die daar op volgde werd door de heer Baaiman die daarop tien jaar als „tijdelijk beheerder" optrad (prak tisch pro-deo), betreurd. Hij wilde daar verder niets over zeggen, ook niet over de aangebouwde paar- destal bij De Roskam, die volgens hem gebouwd werd zonder de no dige vergunningen De heer Baaiman gaf toe dat Ons Gebouw vette jaren heeft gehad, ten tijde van de disco-avonden en daar nu nog een beetje op teert. Dat was ook wel nodig, want nu nemen de aktiviteiten wat af „en is het bestuur bang uit de boot te vallen". Angst die vooral is ingegeven door de aktiviteiten van De Moespot Aanvankelijk zouden daar alleen jeugdaktiviteiten plaatsvinden. „Maar tegenwoordig wordt De Moespot overal voor gebruikt" en dat tegen lagere tarieven dan „Ons gebouw" berekent, omdat de te korten van De Moespot worden aangevuld door de gemeente, die de begrotingen sluit „Daar is als particulier, wanneer je de stichting zo noemen mag, niet tegen aan te boksen" Daarom is de muziekvereniging, DWS, ook ver trokken. Een huur van 17,- per dagdeel vonden ze natuurlnk aan trekkelijk. Ik denk dat ze het aan geboden gekregen hebben en met beide handen aangegrepen". Op een vraag van Manus Boersen moest de heer Baaiman beamen dat de beheerder van Ons Gebouw een aantal malen de fout heeft ge maakt „de muziek" wanneer er een bruiloft, partij of begrafenis was met tijdig te hebben verwezen naar een vervangende ruimte „Dat had wel moeten gebeuren en gebeurde vroeger ook wel Daar was DWS niet blij mee, maar ze deden het altijd". Volgens hem was daar best te praten geweest. Het huren van Hummeltjeshonk gaf volgens hem Ons Gebouw ook geen soulaas. Wanneer in de voormalige kleuter school immers de crèche en de bibliotheek werden onderge bracht, kreeg Ons gebouw geen ruimte voor extra aktiviteiten. Ma- rius Boersen vroeg wat de heer Baaiman dacht van zijn voorstel om alle sociaal culturele gebouwen in Achterveld onder één stichting te brengen. Dat zouden de bestuurs leden van Stichting Ons Gebouw wel willen, tenminste als het hun stichting was. Stelde de heer Boer sen hiermee een soon Achterveld- se SOCCLE voor"3 „O nee. dat niet Wij gaan nooit op in de SOCCLE, bezwoer de heer Baaiman. Hierna sloot de voorzitter van de commis sie, mevrouw Blom dit agendapunt af, met de mededeling dat de com missie hierbij kennis had genomen van de zorgen van het bestuur van „Ons Gebouw". Voorlopig zal er niets veranderen in Achterveld, omdat de gemeente Leusden daartoe geen mogelijkheden ziet, maar als die mogelijkheden zich voordoen, zal het betreffende be stuur net als alle andere besturen worden uitgenodigd mee te den ken. „Maar voorlopig ziet het daar met naar uit." LEUSDEN - Tijdens de commis- ïevergadering Huisvesting en Welzijn mochten de commissie eden hun jaarlijks oordeel geven iver het instemmen dan wel af- vijzen door het college van Bur- jemeester en Wethouders van ubsidieverzoeken ten bate van imancipatie. Zoals ieder jaar le- rerde dat een berustende discus- ie op, waarbij de commissiele- lent den hun spijt dan wel genoegen uitspraken over het honoreren dan wel weigeren van de ver schillende subsidie aanvragen. Aan het voorstel van B W was een hoorzitting vooraf gegaan, waarin de wethouders Verduyn en Blom met de afgevaardigden van de verschillende vrouwenvereni ging de aanvragen besproken heb ben. „Hieruit bleek vooral" volgens Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer lol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld. 68.80 per |aar, 34 90 per half jaar. f 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet hel geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. het ook daarbij aanwezig zijnde raadslid Ineke Jansen (PvdA) „dat de meningen over wat emancipato risch is, zeer verschillend kunnen zijn. Wat de een heel belangrijk vindt, vindt de ander onzin." De hoorzitting was vooral bedoeld ter voorkoming van overlappingen en verwarringen en het geven van een onderbouwing aan de verschillen de verzoeken Desalniettemin wer den verschillende verzoeken afge wezen KPO Achterveld krijgt geen 30,- om voorlichting te geven over wassen en wasmiddelen en de mi- lieuvèrvuilende eigenschappen, noch voor de voorlichting over electnciteit, hoe te gebruiken met uitleg over energiezuinige appara ten, zelfs de 2160,- die de KPO als subsidie denkt nodig te hebben voor het geven van een opstapcur- sus met computers, om kennis en inzicht te verkrijgen in de mogelijk heden. „Dat is te duur" en „Dat hoort bij onderwijs", „Bovendien niet typisch vrouwelijk" volgens Ep Ostra. De Vrouwenraad krijgt geen 50,- om informatie te geven over het functioneren van het"gemeente bestuur en het functioneren van het gemeentelijke apparaat. Volgens het voorstel aan de commissie be vat dit plan te weinig emancipatori sche elementen. Een aantal raads leden had moeite met de toewijzing van 6746,- aan het VOC ter finan ciering „van het gehele program ma 1989", zonder dat daar een na dere toelichting bij was. „Wat in het Vooronder gebeurt is wel gedaan, werd opgemerkt. „Je kunt het geld aan heel wat slechtere zaken uitge ven" besloot Harm Offereins de discussie. Waarna mevrouw Blom dit agendapunt afsloot met de ver zuchting. „Ik ben benieuwd naar de discussie welke ongetwijfeld m de Raad gevoerd zal worden over die paar honderd gulden LEUSDEN - Op zondag 11 decem- beris er weer een koffieconcert in 't Claeverenblad. De pianisten Anne Bunt en Simon Halle verzor gen dit concert met solo- en vier- handenwerk van componisten over kinderen. Voor de pauze staan drie soiower- ken op het programma. Mozart's 'Ah, vous dirai-je Maman' (Anne Bunt), 'Schumann's Kmderszenen (Simon Halle) en Debussy's 'Chil dren's corner' (Anne Bunt). Na de pauze spelen Simon Halle en Anne (advertentie) Na de televisietest van vorige maand' vindt u Bang&Olufsen nu weer in de Consumentengids En weer in de top van het klassement. Van 17 geteste middelgrote luidsprekers werden er maar twee "goed" bevonden Waarvan één dus de Red Line 45-2 van Bang&Olufsen. Beovision L 2502: goed zeer goed. Ja, zegt u misschien, maar B&O is ook duurder. Dat valt nogal mee. Met "matig" of "redelijk" beoordeelde boxen, zijn precies even duur of slechts honderd gulden goed koper. Mooi en goed gaan niet altijd samen.Gelukkig hebben we één merk waar dat conse quent wel zo is. Dat maakt uw keuze alleen maar makkelijker. 3 jaar garantie Studio Rotol LEUSDEN Hamersveldseweg 6a, Tel 033-943381 HARDERWIJK Passage Stadsdennen. Tel 03410-14554 door Jan Versteegt. Op de weerkaart treffen we een krachtig hogedruk- gebied aan net ten zuidwes ten van de Britse Eilanden. De luchtdruk in de kern be draagt vanmiddag 1040 hpa. Het is op dit moment het be langrijkste systeem voor het weer bij ons. Het zorgt ervoor dat warmbloedige depres sies ver naar het noorden moeten uitwijken en voor nogal wisselvallig weer in Scandinavië zorgen. Tevens komt er met een westelijke stroming om het hoog vrij zachte lucht naar de Noord zee. Aangezien de wind bij ons uit de noordwesthoek komt, betekent dat deze zachte en vochtige lucht vrij gemakkelijk ons gebied kan bereiken. Uitlopers van ge noemde depressies kunnen eveneens tot het Noordzee gebied doordringen en voor al in het noorden van het land aanleiding geven tot wat lichte regen of motregen. Gisteren viel het met de buienactiviteit nogal mee. Na een nacht met een mini mum van 2.5, steeg het kwik overdag tot 7.5 graden Van daag kan er nog een graadje bijkomen en dat betekent vrij zacht weer voor de tijd van het jaar. De komende dagen veran dert er weinig. Bepalend voor het weer bij ons blijft een hogedrukgebied, dat honkvast lijkt boven de Golf van Biscaje. Het zal dan ook vrij rustig weer zijn met in het algemeen veel bewol king. Af en toe kan een sto ring via de Noordzee aanlei ding geven tot wat regen. Met name morgen kan dat het geval zijn. De computers berekenen van vrijdag op za terdag 5 mm. neerslag bij ons. Interessant is de ontwik keling te volgen welke de computers berekenen na het weekeinde. Het hogedrukge bied versterkt zich wederom tot 1040 hpa en gaat zich ge leidelijk in noordelijke rich ting uitbreiden. Tegelijker tijd ligt er een diepe depres sie boven het noorden van Scandinavië. Het gevolg daarvan kan zijn een wat koudere noordelijke stro ming. Natuurlijk moeten we ons realiseren dat dit nog heel ver weg is, maar opval lend is de hardnekkige hoge- drukinvloed boven de Oce aan. Dit heeft in het verleden nog wel eens aanleiding ge geven tot een koude periode. De huidige situatie op de weerkaart lijkt een beetje op het kan vriezen of dooien. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Bunt samen Ravel's 'Ma Mere l'oye' i en zes delen uit Bizet's 'Jeux d'en- fants'. Het concert begint om 12.00 uur. De toegang bedraagt fi.7,50 in clusief een kopje koffie. Kaarten kunnen telefonisch worden gere serveerd (943472). Vrijdag 9 december 19.00-21.00 uur: Fakkelwacht Am nesty, Kooikersgracht. Hamershof 20.15 uur Cabaret Dick Plantmga, Claeverenblad Brink 16 Zaterdag 10 december 14.30 uur: Kinderfilm .Ake's we reld' Filmhuis Appelmarkt 20.00 uur: Toneelstuk PJGU. De Korf Zondag 11 december 12.00 uur: Koffieconcert Leusdens Vocaal Ensemble en Foulard Trio Aegtenkapel, Amersfoort 12.00 uur: Koffieconcert Anne Bunt en Simon Halle, Claeverenblad, Bnnk 16. Dinsdag 12 december 20.00 uur: Lezing Historische Kring De Kit, Geertruidishof Zaterdag 10 december: 20.00 uur: K.P.J. DiscoShow met Roulette 103 De Moespot Zaterdag 10 december: 20.00 uur. Drive Inn Show de Klaveet Zondag 11 december: 20.00 uur: Disc de Klaveet Dinsdag 13 december: 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem LEUSDEN - In tegenstelling tot wat elders in deze krant vermeld is, hebben de huisartsen Lantink en Tiel Groenstege (941210) geen vol ledige weekenddienst. Zij nemen alleen op zaterdag waar Zondag kunnen mensen voor noodgevallen terecht bij de huisartsenpraktijk Korte Geer (948111).

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3