SB Geluidswal 't Ruige Veld wordt gedraaid Achterveld overspoeld door inbraakgolf Planologische medewerking /oor LTV en SRGL Dnroerend-goedbelasting oinnenkort gewijzigd Auto beschadigd bij aanrijding Fakkelwacht voor de mensenrechten daag in Se leusder krant- SERVA V0LV0 TrïTrn 3emeente vergeet bouwvergunning aan te vragen Voertuigen mikpunt van inbrekers Teveel gedronken Werkzaamheden CAI Lezing Historisch Kring Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Jas gestolen (t KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant DINSDAG 13 DECEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 64 (van de redactie) DUSDEN - Deze week buigt de commissie Financieel Beheer n Beleid zich over het voorstel van het college om de grond- lag van de onroerend goedbelasting te wijzigen. Dat is nu nog et oppervlakte van het gebouw waarover de belasting wordt eheven. Als het voorstel wordt aangenomen, zal de grondslag e economische waarde zijn. Dat is het bedrag waarvoor het uis of bedrijfsgebouw kan worden verkocht. De wijziging is odig om de gemeente Leusden gelijk te schakelen met andere emeentes in Nederland. Het totaalbedrag dat de ge meente aan belasting ontvangt zal niet veranderen. Wel is het moge lijk dat het bedrag per belasting plichtig huishouden anders wordt. Dat betekent dat sommige mensen meer belastmg moeten betalen en anderen minder. Er is uitgegaan van een tarief van 3,21 voor elke 3000,00 die een woning waard is. Voor bedrijfsgebouwen wordt een bedrag van 3,97 gehanteerd. De economische waarde waar de gemeente vanuit gaat, wordt be rekend aan de hand van taxaties, die op dit moment worden uitge voerd. Deze taxaties zullen om de vijf jaar worden gedaan. De eerste keer zal als ingangsdatum 1 januari 1989 gelden. De waarde van ge bouwen die na deze datum worden gebouwd, zal tot deze datum wor den herleid. De taneven 3,21 res pectievelijk 3.97) kunnen in deze periode wel worden aangepast. De hele operatie zal met de nodige voorlichting worden begeleid. In woners van Leusden kunnen daar om binnenkort een brief over deze zaak verwachten. (van de redactie) EUSDEN - De gemeente is zijn slofte aan de bewoners van 't uige Veld nagekomen om de rocedure rond de aanleg van de eluidswal op de Randweg nog ens nauwkeurig te onderzoe en. Dat heeft geleid tot de ont- ekking dat de gemeente verge in is een bouwvergunning aan te ragen voor de aanleg van wal. de komende maanden zal dit erzuim worden goedgemaakt. Ook heeft het college toegezegd met de bewoners te overleggen over de wijze waarop de geluids voorziening zal worden ge bouwd. Dat bleek tijdens de vergadering van de commissie Openbare perken/Ruimtelijke Ordening af gelopen donderdag. Over de ge luidswal is de laatste tijd onrust ontstaan, omdat bewoners die in 't Ruige Veld in de omgevmg van de Randweg wonen de voorziening onnodig vinden. Volgens hen zal de wal het uitzicht belemmeren en zullen de gebruikte materialen - betonblokken - het geluid niet dempen, maar weerkaatsen. Aan dat laatste bezwaar komt de ge meente nu tegemoet, door het voorstel om de gewraakte blokken niet in de woningzijde te verwer ken, maar aan de kant van de Rand weg. Toch zijn de bewoners niet tevreden met de gang van zaken, omdat zij vinden dat de gemeente in strijd handelt met het bestem mingsplan. Volgens dit plan zou de wal op een afstand van 14 meter uit de as van de weg gebouwd dienen te worden. Volgens de tekeningen van de gemeente zou deze afstand echter 21 meter bedragen, waar door de wal te dicht bij de wonin gen komt. De bewoners leggen zich daarom met neer bij de aanleg van de wal en kondigden aan er zich via een kort geding tegen te zullen verzetten. De kans dat de wal er met komt, lijkt echter gering, omdat de Wet Geluidshinder een dergelijke voorziening op de Rand weg verplicht stelt. Als deze door gaande weg m 1991 is aangesloten op de rijksweg A28 zal de geluids hinder op die plek immers aan zienlijk toenemen. LEUSDEN - Vrijdag ontdekte een Leusdense automobilist dat zijn voertuig, die geparkeerd stond op de Eysinkplaats, betrokken was bij een aanrijding. Het por tier bleek te zijn gedeukt. De schade is vermoedlijk veroor zaakt door een andere automobi list. De identiteit van de dader is echter niet bekend. Vnjdag werd de auto van me vrouw B. uit Leusden, die gepar keerd stond op de Tjongerwijk, het mikpunt van vernielzucht. Onver laten braken de antenne af en ver wijderden een embleem van de wagen. Op de Hondsdraf werd in het weekeinde een aldaar geparkeer de personenauto beschadigd met een scherp voorwerp. Zowel op de achterzijde, als op de zijkant van het voertuig werden diepe krassen aangetroffen in de lak. De auto is eigendom van meneer Van R. uit Leusden. Bij een inbraak in een auto, die geparkeerd stond op Bretagne, werd in de nacht van vnjdag op zaterdag een radio-cassetterecor der weggenomen. De inbrekers verschaften zich toegang tot het voertuig, door het rechterportier te forceren. Inbrekers bleken het zaterdag te hebben gemunt op een auto, die op Duinroos geparkeerd stond. Eige naar V. ontdekte dat drie sloten beschadigd waren. De dieven had den echter geen succes. Er wordt niets vermist. In de nacht van vrijdag op zater dag verdween uit een auto, die ge parkeerd stond op Marter hoeve, een radio/cassetterecorder. Het portier van de auto, die het bezit is van de heer A. uit leusden, werd met een schroevendraaier gefor ceerd. LTV-Lockhorst krijgt meu w clubgebouw pag3 Uitverkocht concert van Simon Halie en Anne Bunt pag. 3 Autopagina Pa9- Jaap van Berkum soleerde subliem pag. 7 Strijkbouten in Lisidunahof pag. 7 Miniatuurtje over wintervoedering pag. 7 Wethouder Blom onthult bouwbord muziekschool pag. 7 Roda (za.) agressief maar met creatief pag. 8 Roda (zo.) slaat HDS met eigen wapens om de oren pag. 8 Dames LHV in grootse vorm pag. 9 Antilopen maakt einde aan Thor-complex pag. 9 LEUSDEN - In de nacht van don derdag op vrijdag werd op de Doornseweg een automobilist aan gehouden, die bij nader inzien te diep in het glaasje bleek te hebben gekeken. De bestuurder, een 46-ja- nge mwoneruit Scherpenzeel, moest bleek zo dronken, dat het afnemen van een blaastest niet meer mogelijk bleek. Op het poli tiebureau diende de man derhalve een bloedproef te ondergaan. Te gen de man, Van K., is proces-ver- baal opgemaakt. LEUSDEN - Dinsdag 13 en woens dag 14 december kan er storing optreden bij de ontvangst van de BRT-zenders. Dat komt door werk zaamheden aan het ontvangststa tion van de Centrale Antenne In richting in Amersfoort. Om dezelf de reden konden de satelietzen- ders (zoals Sky en Superchannel) maandag 12 december niet ontvan gen worden. LEUSDEN - Dinsdagavond 13 de cember houdt de Historische Kring Leusden een lezing over de ge schiedenis van het Leusdense landschap. Op die avond zal de oud-Leusdenaar Hans renes een voordracht met dia's houden. De lezmg wordt gehouden in de zaal van ,De Kit' m de Geertruidishof bij de Hamersveldseweg, aanvang 20.00 uur. Overal in de wereld worden nog steeds mensen vervolgd vanwege hun politieke overtuiging, ondanks de onderte kening van de Universele Rechten van de Mens, veertig jaar geleden op 10 december 1948. Een van de belangrijk ste organisaties die ernaar streeft om regiems zover te krijgen te handelen in de geest van die Universele Verkla ring is Amnesty International. Vrijdag herdacht de Leus dense afdeling met een fakkelwacht op de Kooikersgracht de ondertekening van de Verklaring. Er namen in totaal 40 mensen aan deze actie mee. Twee uur lang hielden mini maal 26 mensen een stille wacht in winkelcentrum de Hamershof. In die tijd ondertekenden 60 mensen kaarten ten behoeve van mensen die voor hun strijd voor de men senrechten gevangen zitten. Ook konden er brieven ge stuurd worden naar de Turkije. In dat land zijn nog vele politieke gevangenen, die om verschillende redenen wor den vastgehouden. EUSDEN - Zoals verwacht heeft de commissie Openbare berken en Ruimtelijke Ordening afgelopen donderdag haar ledewerking toegezegd inzake de bouwplannen van LTV- eusden en SRGL. De hamvraag in deze vergadering was of er oimtelijke medewerking aan de plannen van de verenigingen loest worden verleend. adat de commissie Welzijn de lannen van de Lawn Tennisver- tiiging Leusden en het Squash acket Genootschap Leusden Jortinhoudelijk had goedge- eurd, was het donderdag de com- nssie Openbare Werken en aimtelijke Ordening dat haar pla- alogische medewerking toezeg- e aan de beide verenigingen. De SRGL is na het vertrek uit de islag op zoek naar een eigen ac- amodatie. De LTV-Leusden zag el wat in de plannen om de ïuashvereruging op het Vallei- tortpark aan onderdak te helpen, side verenigingen kwamen dan Dk met het plan om een aanvraag te dienen voor de bouw van twee rerdekte tennisbanen en drie verdekte squashbanen op het alleisportpark Vorige week insdag kregen de verenigingen •oen licht van de commissie Wel- in die zijn goedkeuring gaf, voor at betreft de sportinhoudelijke tpecten van het plan. Voorafgaande aan de beraadsla- Jtgen van de raadsleden kregen hilip Verstraaten, namens het luash Racket Genootschap Leus den, en Cor Ruis, eigenaar van de tennishal aan de Groene Zoom en fel tegenstander van de bouwplan nen, de gelegenheid om via een kort betoog hun standpunten uit een te zetten om mogelijkerwijs de raadsleden nog op andere ge dachten te brengen. Philip Ver straaten maakte duidelijk dat de bouw van de overdekte banen op het Valleisportpark een oplossing betekent voor de afzonderlijke problemen van LTV-Leusden en het SRGL. Verstraaten: „De geza menlijke plannen van LTV-Leus den en het SRGL kan een oplossing betekenen voor twee afzonderlijke problemen. De tennisvereniging heeft twee overdekte tennisbanen nodig om ook in de wintermaanden haar leden te kunnen laten spelen. De squashvereniging zoekt naar mogelijkheden om weer een thuis haven te vmden en denkt die te hebben gevonden in het plan met LTV-Leusden" De voorzitter van het Squash Racket Genootschap deelde de raadsleden mee dat er geen twijfel hoeft te bestaan om trent de levensvatbaarheid van de club omdat er op 1 november nog 145 leden geregistreerd stonden De squashvereniging, die nu in Wijk bij Duurstede een tijdelijk on derkomen heeft gevonden, ver wacht een aanzienlijke groei van het ledenbestand als de vereniging weer in Leusden kan spelen. De voorzitter van het Squash Genoot schap drong in zijn betoog aan op een spoedige besluitvorming, zo dat de verenigingen hun plannen gedetailleerder uit kunnen werken. BOUWLOZE PERIODE Cor Ruis vatte zijn betoog samen als „Het gras op de Groene Zoom wordt te groen". Ruis bedoelde daarmee te zeggen dat er binnen de gemeenteraad kennelijk een groep mensen zat, die niet kan ver dragen dat het het tenniscentrum commercieel al jaren voor de wind gaat. De eigenaar van de tennis- en squashhal De Groene Zoom maak te duidelijk dat het voor hem de laatste keer was dat hij persoonlijk zijn bezwaren tegen de bouwplan nen kenbaar maakte. „Vanaf nu laat ik alles over aan mijn juridische adviseurs, maar ik wil me wel wa gen aan een voorspelling. Nu de plannen in een ver gevorderd sta dium verkeren, zal die hal er ook wel komen. Maar ik verwacht met dat dit binnen afzienbare tijd ge beurt. Komt het plan pas over vijf jaar tot realisatie, dan kan ik me vinden m de plannen. Over vijf jaar is namelijk de termijn verstreken van een bouwloze periode van tien jaar, die was toegezegd bij het af sluiten van de koopovereenkomst". Cor Ruis gaf met zijn weinig vleien de betoog m de nchtmg van een deel van de raad blijk van enige frustratie en voorzitter Joost de Jongh kreeg nog een veeg uit de pan van Ruis toen de eigenaar van de Groene Zoom reageerde op een uitspraak van de voorzitter. „Vol gens de voorzitter is het een koud kunstje om de sporthal op een goe de en gezonde manier te exploite ren, omdat ik de hal voor een schijntje heb kunnen kopen. Nou, ik kan u verzekeren dat 2,7 miljoen gulden voor mij een aanzienlijk be drag is en als ik m ogenschouw neem dat de voorzitter in het verle den ook eens een eigen bedrijfje heeft gehad en die onmogelijk draaiende wist te houden dan vind ik die opmerking niet getuigen van veel doordachtheid", aldus Ruis. BEZWAREN Van de raadsleden zag alleen Gert de Weerdt bezwaren tegen de bestemming van het plan. Het PvdA-raadslid zette zijn bezwaren als volgt uitéén: „Ik heb overwe gende bezwaren tegen de hoogte van de overdekte banen. In een gebied waar mets meer wordt ge bouwd zie ik een hoge hal als een vorm van honzonvervuiling. Gert de Weerdt ziet de plannen van de verenigingen liever op het Burge meester Buiningpark tot uitvoer worden gebracht. Joop Kool van Leusden'85 vroeg om een onderbouwing van de be hoefte van de aanleg van de over dekte banen, maar gaf mede door de toonzetting van Cor Ruis toe stemming voor de planologische medewerking. Harm Offereins (GPV/SGP) bleek van mening dat de overdekte banen niet hoger mo gen worden dan vier meter, zodat de accomodatie voor het buitenge bied niet zichtbaar is. Ton Voortman (WD) en Wil van de Kar (CDA) zien ook geen be zwaren in een vestiging aan het Valleisportpark, hoewel het be stemmingsplan niet in een bouw- mogelijkheid voorziet, is er de mo gelijkheid om het bestemmings plan zodanig te wijzigen dat ook dat probleem omzeild wordt. Voorzitter Joost de Jongh van het WD sloot het onderwerp af met de conclusie dat er gerekend kan worden op planologische mede werking voor de Lawn Tennisver eniging Leusden en het Squash Racket Genootschap Leusden. De verenigingen wachten nu op de definitieve toestemming van de ge meenteraad die naar verwachting het advies van de commissie zal volgen. LTV-Leusden zal volgende maand in een bijzondere algemene ledenvergadering haar leden ver der informeren over de gevolgen die een verdere samenwerking met het SRGL tot gevolg heeft De leden zullen dan ook hun definitie ve stem kunnen geven omtrent een samenwerkingsverband met de squashvereniging. ACHTERVELD - Achterveld heeft de afgelopen week bezoek gehad van leden van het inbre kersgilde. Tussen woensdag- en zaterdagavond sloegen de die ven liefst vijf keer toe. De groot ste buit was een bedrag van 20.000,--. Zoveel waren de kleren en sieraden waard die in een huis aan de Koningin Julianaweg wer den meegenomen. Een vechtpar tij tussen twee betrapte inbrekers en oplettende voorbijgangers was een ander dieptepunt. W oensdagavond tussen 19.30 en 22 45 uur werd er ingebroken in een woning aan de Kon Julianaweg. Tijdens de afwe zigheid van de bewoners was men met grof geweld via een schuifpui aan de achterzijde van de woning naar binnengekomen. Alle kamers werden doorzocht en overhoop gehaald. Ontvreemd werden onder andere twee perzi- sche tapijten, een koffiezetappa raat, video recorders, een radio cassetterecorder, een aantal siera den en kleding waaronder enkele dure jassen. De waarde van de buit bedraagt ongeveer 20.000,-. Later in de week werd bekend dat er ook was ingebroken in een an- zelver. Van den Brink (bouw- keukencentrum) helpt u. HET OUDSTE VERTROUWDSTE ADRES IN DE OMGEVING Van den Brink i jCunnq 1» OB'S'1»»1 ""I '•«■H'wl»»; Bouw- Keukencentrum dere womng aan de Koningin Ju lianaweg. Hier was men op de zelfde manier de woning binnen gekomen als bij het eerste huis, die op dezelfde manier was door zocht. Daar de bewoner afwezig was kon nog met worden nage gaan wat er ontvreemd was. De politie vermoedt dat dezelfde da ders aan het werk zijn geweest. Het wordt niet uitgesloten geacht dat deze inbraak de volgende dag heeft plaatsgehad. Zaterdagavond werden drie ver dachte buitenlanders aangetrof fen bij een auto die in de Jan van Arkelweg stond. Het was een bruine Audi 100, oud model. Daar deze personen zich verdacht op hielden werd door een passant gevraagd wat ze daar deden. Na deze vraag ontstond er tussen de buitenlanders en de passant een vechtpartij. Kort hierna bemoei den nog enkele personen zich met de vechtpartij. Dit had tot ge volg dat de gebroeders K enig let sel opliepen, terwijl de daders wisten te ontkomen. Omdat er een jas met een zak geld achterbleef, vermoedt de politie dat deze bui- LEUSDEN - Uit sporthal De Korf werd zondagmiddag tussen 15.00 uur en 17.00 uur een jas weggeno men. De leverkleurige jas met okerkleurige voering, die het ei gendom is Vein I. van M. uit Leus den, vertegenwoordigde een waarde van vierhonderd gulden. AMERSFOORT Amsterdarnseweg 7 (advertenties) DEALER tel 033-630154 LEUSDER KABELKRANT KIJKERS HEBBEN EEN STREEPJE VOOR. Want er zfj n nog maar weinig gemeenten in Nederland, waar je op elk moment van de dag of nacht het nieuws uit eigen plaats zo snel bij de hand hebt. Oe Leusder Kabel Krant: glashelder nieuws tonder strepen! tenlanders op het dievenpad wa ren. Tot heden is de herkomst van het geld nog niet bekend. Later die avond bleek dat er in een womng aan de Jan van Arkel weg was ingebroken. Deze wo ning is gelegen naast de plaats waar de vechtpartij plaatsvond. Ontvreemd werden een videore corder en een fototoestel. Het wordt met uitgesloten geacht dat dezelfde daders als van de vecht partij erbij betrokken zijn geweest bij de inbraken aan de Koningin Julianaweg. Later bleek dat er zaterdagavond, vroeg in de avond ook was inge broken in een woning aan de H. van Viandenstraat. Hier was men ook op dezelfde wijze de woning binnengekomen als bij de andere woningen. De politie gaat ervan uit dat het ook hier dezelfde be treft die zaterdagavond bij de be treffende auto waren betrokken en bij de inbraak. Er zijn door de politie bruikbare sporen gevonden De politie ver zoekt personen die iets bijzonders hebben gezien contact te willen opnemen met de politie, telefoon 03425-1607. Een en ander zal ver trouwelijk worden behandeld. Veel TUINARTIKELEN kunnen wij u leveren, zoals bielzen, hekjes, rondhout, planken en palen voor schutting enz. J Ook daar zijn wij groot in. J IHET OUDSTE VERTROUWDSTE ADRES IN 0E OMGEVING [Ëlvdn den Brink ICincuaeg 326 Rbënen 04385-19051 rabij Juluaariektahoh Bouw- Keukencentrum AUTO-INBREKERS r%(~_ L" c voer-tuig.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1