TV Lookhorst krijgt lieuw clubgebouw Kardinaal Simonis bij Sint Jozefparochie leus tier k Jitverkocht concert van Simon Halie en Anne Bunt LEUSDEN gezonaen— -lokaal aap van Pelt wordt trainer leusder krant Cakewalk in De Brouwerij Gouden ketting gestolen Groenplan Ruige Veld Leusden Achterveld Bouwconcert VERGROTEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Barre koude in 1788 LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 'hex weekindegemeerte/ DINSDAG 13 DECEMBER 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Een nieuwe voorzitter, de terugblik op een in alle pzichten buitengewoon geslaagd jubileumjaar met tal van oogtepunten en het vooruitzicht op een verenigingsjaar met e realisatie van een prachtig nieuw clubhuis, dat alles vormde et hoofdmenu van één van de meest belangwekkende jaarver- aderingen van de Leusdense tennisvereniging Lockhorst af- elopen vrijdag. De oudste tennisclub van Leusden gaat een ieuw intern sterk structueel verenigingsjaar tegemoet; dat sag worden vastgesteld na de algemene ledenvergadering, aarvoor gastvrijheid werd verleend door de buren op het urgemeester Buiningpark, de voetbalvereniging Roda'46. LTV Lockhorst gaat het nieuwe ererugingsjaar in met een nieuwe jorzitter. Phieneke Lempke nam vijfjaar afscheid, Zij was de eer- e twee jaar als bestuurslid werk- lam als secretaris en werd daarna 1983 benoemd tot de eerste vrou- elijke voorzitter van de tennis- ub. hieneke Lempke-Rouppe van der oort heeft m de afgelopen vijf ja- •n als presidente van de tennis- ireniging Lockhorst in belangrij- mate kunnen bijdragen tot de ontwikkeling en uitbouw van de oudste tennisclub van Leusden. Phieneke Lempke heeft vooral in de afgelopen jaren zich veel moeite getroost om te komen tot de reali satie van het nieuwe clubhuis in het kader van de totale vernieuwde accommodatie. Binnenkort zullen de plannen tot uitvoering kunnen komen en de aftredende voorzitter betreurde het vanzelfsprekend, dat zij niet meer als voorzitter m functie zal kunnen zijn als de definitieve opening van het vernieuwde com plex een feit zal zijn. door Gerard Trebert Tijdens de algemene ledenver gadering werd een aantal jaarver slagen aan de orde gesteld. Het ledenaantal bedroeg in het afgelo pen jaar 609 senioren en 273 junio ren, een totaal ledenbestand dus van ongeveer negenhonderd. Daarnaast is er een wachtlijst van 156 senioren en 67 junioren. De recreatiecommissie maakt in haar jaarverslag gewag van de vele akti- viteiten rond het vijfentwintig jarig jubileum: het proftennistoer nooi en het zeer geslaagde lu strumfeest. In het kader van het zilveren jubi leum als oudste tennisvereniging van Leusden werd tijdens deze al gemene ledenvergadering gewag gemaakt van het uitermate succes volle jaar, dat de club thans achter de rug heeft. Gememoreerd werd het in elk opzicht geslaagde inter nationale tennistoernooi voor pro fessionals, waarvoor een voortreffe lijke accommodatie werd inge richt. Wat de sportieve aktiviteiten be treft kan worden vastgesteld, dat de LTV Lockhorst zich met het eer ste zondag-mixed-team heeft kun nen handhaven in de tweede klas se en dat het tweede team het sei zoen succesvol afsloot en kon pro moveren naar de tweede klasse. INITIATIEVEN De vereniging gaat nieuwe ini tiatieven ondernemen en daarnaast bestaande aktiviteiten continueren. „Sport Overdag" is een programma in het kader van de Stichting Sport Stimulering, de SSD, dat krachtig wordt ondersteund door een spe ciaal daartoe door de gemeente Leusden in het leven geroepen or ganisatie. De LTV Lockhorst is be reid de samenwerking met deze stichting voort te zetten om jonge en oudere Leusdenaren m de gele genheid te stellen de tennissport op een wat meer professionele wij ze te gaan beoefenen. Onder goe de deskundige leiding dus. Tegen een beperkte vergoeding is het mogelijk elke vrijdagmiddag van 13 tot 14 uur voor niet-leden van de vereniging op deze wijze de beginselen van de tennissport te leren, een unieke, waardevolle ak- tiviteit derhalve. Een andere uitermate belangrijke beslissing nam de ledenvergade ring met betrekking tot de trainers- wisseling. Het contract met Joop Krüger werd niet verlengd en vrij wel zeker is de benoeming te ver wachten van Jaap van Pelt als nieu we oefenmeester. Van Pelt is geen onbekende m de sportwereld. Hij is voormalige trainer van de tennis verenigingen Flehite en de LTV Leusden. Na zijn afgeronde studie aan het CIOS, het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders, is Van Pelt als beroepsvoetballer werkzaam geweest bij de SC Amersfoort en Wagerungen. Met Van Pelt is een aantal uiterst positieve gesprekken gevoerd en vnjwel zeker kan worden aangeno- menb dat hij de nieuwe tennistrai- ner van Lockhorst gaat worden. „WERKPAARD" Op woensdag 21 december 's morgens om elf uur zal door wethouder Evehen Blom de eerste paal worden geslagen voor het nieuwe clubhuis van de LTV Lockhorst. Men had gehoopt dat de bouw gereed zou zijn voor de aanvang van het rueuwe tennisseizoen op 1 april, maar daarvan kan geen sprake zijn. Het bouwbedrijf Ruitenbeek uit Achterveld heeft voor de uitvoering honderd werkbare dagen nodig en het is daarom te verwachten, dat de opening pas in juni zal plaats hebben. Dat betekent evenwel tevens dat de lichtmstallatie niet eerder kan functioneren dan nadat het gebouw gereed is gekomen. Op de tekening de voorzijde van het nieuwe clubhuis. De entree is gesitueerd aan de pleinzijde vanb het Burgemeester Buiningpark, waar zich de ingangen bevinden van het zwembad Octopus ter linker- en Roda '46 aan de rechterzijde. Met het afscheid van Phieneke Lempke als voorzitter sluit de ten nisclub een periode af waarin als gezegd veel heeft plaats gevonden. De nieuwe praeses heet Ab Noord- kamp, die ook al in de jaren 1972 tot en met 1976 de voorzittershamer heeft gehanteerd. Hij aanvaardde de functie met de woorden: „Een vliegensvlugge hinde wordt thans ingeruild voor een oud werk paard". Er waren nog meer be- stuursmutaties. Penningmeester Bart Lansdorp maakte na zeven jaar plaats voor Rob Peek, ook al geen onbekende voor de vereniging. Hij is namelijk een voormalig be stuurslid en heeft gefungeerd als voorzitter van de accommodatie commissie. De scheidende penningmeester Lansdorp kon melding maken van het feit, dat er geen sprake zal zijn van een contributieverhoging. Een en ander is te denken aan een goed financieel beleid en de gemeente lijke subsidie voor de bouw van het nieuwe clubhuis. Een nieuw ge zicht aan de bestuurstafel is verder dat van Collin Baillie, die Cyril Hol leman na drie jaar opvolgt als be stuurslid en voorziter van de bar- commissie. Alles bijeen kon worden gespro ken van een vruchtbare, memora bele jaarvergadering met belang rijke beslissingen. De LTV Lock horst kan met optimisme en ver trouwen het nieuwe verenigings jaar tegemoet zien. EUSDEN - Voor Leusdense be- rippen is het een uitzonderlijk egeven wanneer een zaal is uit- erkocht bij een concert. Mis- ;hien heeft dat te maken met het it, dat er in ons dorp weinig of een goede accommodaties zijn oor dit soort gebeurtenissen. Die lacht wordt veelvuldig gehoord, et moet met name voor onze eusdenaar Anne Bunt erg ple- erig geweest zijn te constateren it alle plaatsen bezet waren tij- ens een boeiend pianoconcert at hij verzorgde samen met Si- lon Halie. EVENSLOOP mon Halie en Anne Bunt hebben beiden hun eerste pianolessen ontvangen van Jaap Hamringa in Leeuwarden. Nadien studeerde Halie bij Guillaume Hesse, een muziekpedagoog met ongekun stelde opvattingen over muziek. Na het staatsexamen nam Halie on der meer les bij Lili Kraus, Yvonne Lefebure en Edwin Fischer. Hij was destijds muziekcoördinator bij het gemeentelijk onderwijs in Amsterdam, is nu gepensioneerd en geeft nog steeds vol ijver pia nolessen terwijl hij bovendien re petitor is bij een operettegezel schap. Anne Bunt, van huis uit psycho loog, volgde tijdens zijn studie pia nolessen aan het conservatorium bij Luctor Ponse, bij toeval even eens een leerling van Hesse. Bunt, die definitief voor het psycholo- gievak koos, hield echter ook zijn muzikale vaardigheden op peil. Bij Halie volgde hij onderricht in de fijne kneepjes van de muzikale uitvoeringspraktijk. Bunt speelt in middels al vijftien jaar zowel solo als in groepsverband in en om Leusden. PROGRAMMA De plaats van het concert was Boerderij-Galerie 't Claeveren- blad, de tijd van uitvoering was zondag 11 december om twaalf uur. Het was een aflevering in de serie koffieconcerten. Het programma vermeldde di verse korte werken van Mozart Schumann, Debussy, Ravel en Bi- imon Hahe en Arme Bunt tijdens het koffieconcert in't Claeverenblad. zet en had een centraal thema: het kind. De juiste ingrediënten voor een concert in kerstsfeer. Volgens muziekkenners een evenwichtig en interessant opgebouwd pro gramma. Leusdenaar Anne Bunt beet de spits af met een schitterende ver tolking van 'Zwölf Vanationen in C über das französische Lied, Ah. vou dirai-je Maman', KV 265 van Wolfgang Amadeus Mozart (1756- 1791). Opvallend bij zijn spel was een beheerste aanslag in combi natie met veel innerlijke overtui ging. Het publiek, onder wie zich relatief veel kinderen bevonden, raakte meteen na de eerste ac- coorden volkomen in de ban van deze Leusdenaar die er een spran kelend geheel van maakte in com binatie met een voortreffelijke dy namiek en een groot gevoel voor ritme en muzikaliteit. De gekozen muziek was er dan ook naar om veel te geven op het vlak van dy namiek. Ook bij de snellere ge deelten bleek Anne Bunt een pro fessioneel musicus. Volgens Bunt was dit eerste concertdeel slechts een opwarmertje. Het eigenlijke concert begon met 'Kinderszenen opus 15' van Robert Schumann (1810-1856). Dit concert- deel werd vertolkt door Simon Ha lie. Wat meteen opviel was de veel krachtiger aanslag waarmee gespeeld werd, hetgeen tot ge volg had, dat ook boeiender di verse dynamische aspecten tot le ven werden geroepen. Hahe speelde uitermate geconcen treerd en realiseerde een uiterst boeiende vertolking van maar Üefst dërtien stuk voor stuk prach tige 'kinderszenen'. Hij was in staat dank zij voortreffelijke inter pretatie een geweldige span ningsopbouw te realiseren. Zon der meer was het uitermate plezie rig om te luisteren naar een musi cus die alles speelde wat de com ponist geschreven had, althans deze indruk uitermate goed waar wist te maken. Zijn spel getuigde van een grote muzikale ervaring. Het publiek luisterde zo ge spannen, dat je een speld had kunnen horen vallen. Van Claude Debussy (1862-1918) werd een zestal nummers uit 'Chil- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat. Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld 68.80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag: 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De Amersfoortse funk-rockband Cakewalk speelt zondag 18 december in café De Brouwerij, Zwarte weg 3. Het re pertoire bestaat voornamelijk uit eigen arrangementen van bestaan de nummers. Aan bod komen on der andere stukken van Earth, Wind and Fire, Tower of Power, Fleetwood Mac en Chaka Khan. Het optreden m de Brouwerij be gint om 16.30 uur. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieersen/ice legen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 Uur tot 17 uur. LEUSDEN - Uit een woning aan het Molenhoekje in Leusden verdween zaterdagmiddag een gouden ket ting met hanger, die een onbeken de waarde vertegenwoordigt. De inbrekers kwamen het huis binnen door, via het balkon aan de achter zijde van de woning, een raam uit het kozijn te lichten. Bij de inbraak, die tussen 14.30 uur en 18.30 uur moet zijn gepleegd, werd de hele woning doorzocht. De opmerking die in het verslag in de Leusder Krant werd gemaakt over de beheerder, dat deze "de muziek" niet tijdig had verwezen naar een vervangende ruimte, is onjuist weergegeven. Ten eerste is het te laat waarschuwen door de beheerder, niet aan de orde ge weest en ten tweede voor vervan gende ruimte zorgde de muziek altijd zelf. De indruk zou gewekt kunnen worden, dat de beheerder de oor zaak zou zijn van het vertrek van de muziek naar de MoesPot. Dit is geenszins het geval; een aan tal andere factoren hebben hierbij een rol gespeeld. De heer Baaiman Voorzitter Ons Gebouw dren's Corner' ten gehore ge bracht door Anne Bunt. Misschien wel door de wat minder krachtige aanslag die Bunt eigen is, waren deze werken op zijn lijf geschre ven. Hij stond bij de vertolking volkomen boven de speeltechni- sche problemen van deze num mers, zodat er uiterst muzikaal ge speeld werd. Met name bij het laatste nummer 'Golliwogg's Cake-Walk' werd duidelijk, dat Bunt over veel muzikale kracht be schikte. Quatre-mains-spel stond op het programma na de pauze. Van Maurice Ravel (1875-1937) werd een vijftal nummers uitgevoerd uit 'Ma mere l'ouye'. Een schitte rende, aangrijpende en uiterst boeiende vertolking die door het spel van vier handen werd gedra gen in een volstrekte balans van aanslag, ritmiek en muzikaliteit. Beide spelers hadden wat gege ven aan de ander: zo speelde Si mon Halie wat minder krachtig, terwijl Anne Bunt wat meer forte gaf. Het vierhandenspel had als gevolg, dat de grootsheid en vol heid van de vleugel veel beter tot hun recht kwamen. Een luid ap plaus voor met name het laatste onderdeeltje 'Le jardin feerique' LEUSDEN - Zaterdag en zondag was kardinaal Simonis in Leus den. Hij bezocht de Sint Jozefpa rochie, waar hij ondermeer voor ging bij de zaterdagavondmis. Ook zondagochtend werd de mis druk bezocht door de parochia nen. De kardinaal heeft een bis dom, die drie provincies beslaat mnet enige honderden parochies. De meesten daarvan bezoekt hij in het kader van het toedienen van het vormsel. De parochies die daarvoor niet in aanmerking komen bezoekt de kardinaal apart. Dit weekend was Leusden aan de beurt. In de preek besteedde Simonis aandacht aan de Derde Wereld en ment name aan het werk van Moeder Theresa. Hiij deed een beroep op de jonge mensen in Leusden om zich geroepen te doen voelen tot het priester schap. in dat verband trok hij een vergelijking met de kerken in de ontwikkelingslanden, waar hij op zijn reizen een jonge levende kerk aantrof. Ook richtte hij eni ge woorden tot pastor Ter Bekke, die hij een hij een welverdiende rust toewenste. Na afloop konden de parochianen zich nog met de kardinaal onderhouden in De Kom. LEUSDEN - Vanaf maandag 12 de cember tot en met vrijdag 16 de cember is er een expositie over het groenplan 't Ruige Veld. Het groen plan geeft aan waar groenvoorzie ningen komen en welke groen voorzieningen in de wijk aange bracht wonden. Bij de expositie liggen inspraakbneven, waarop door Jan Verst eegt Gemiddeld komen er m de maand december 15 zonloze dagen voor. Vandaar dat de dagen welke wij nu meema ken vaak aangeduid worden met de donkere dagen voor kerst. Ook nu wordt daar met van afgeweken. Een halve dag zonneschijn, zoals verleden vrijdag, is best een uitzonde ring. De zon moet in de huidige maand ongeveer 48 uur schij nen of wel aan de horizon staan. Het absulute dieptepunt wat het aantal zonuren betreft werd genoteerd in december 1937. Toen gunde de natuur ons slechts 12 uren zon. In de jaren 1932 en 1963 konden we maar liefst 75 uren van de zon genieten. Ook gisteren was het weer een vrij sombere dag met in de ochtend even wat zon. Met de neerslag viel het erg mee, ge middeld viel er 2 mm. Ook de temperatuur kwam weer boven de voor deze tijd normale waarde uit. Het werd bijna 9 graden. Op de weerkaart verandert er zo goed als niets. Schaats liefhebbers onder ons zullen de huidige situatie uitermate onplezierig vinden. Weliswaar treffen we een beresterk ho- gedrukgebied op de kaart aan (gistermiddag 1045 hpa!), maar de ligging is voor Koning Winter zeer ongunstig. Het houdt zich nog steeds op ten zuiden van Ierland en komt ook morgen nauwelijks van zijn plaats. Koude depressies trekken met een wijde boog om het hogedrukgebied heen nchting Noord Europa en zor gen af en toe voor flinke koude in Scandinavië. Gisterochtend vroor het in Lapland bijna 30 graden. Deze koude vormt geen bedreiging voor West Europa. Vandaag is er opnieuw veel bewolking, maar de neerslag kans lijkt gering. De tempera tuur verandert niet en ligt zo wel in de nacht als overdag ruim boven het vnespunt. Ook morgen ligt het hoge drukgebied nog nabij Ierland en daardoor houden we een noordwestelijke stroming van vochtige en vrij zachte lucht. In de tweede weekhelft wordt het wat kouder, maar een overgang naar winterweer van betekems zit er tot en met het weekeinde met in. Precies twee honderd jaar geleden beleefde ons land de tot nu toe koudste december maand smds de waarnemin gen van 1735. De gemiddelde temperatuur bedroeg die maand -5.7 graden, terwijl 3.2 normaal is. De winter is een absolute topper in drie eeu wen. Reeds in november be gint een vorstperiode, die het kwik gedurende een maand niet of nauwelijks boven nul zal brengen. Van 14-17 december is het erg koud. Het vriest aan houdend streng, ook overdag. Op 15 december meldt Utrecht midden op de dag -15 graden. Op deze gedenkwaardige maand kom ik nog terug. was dan ook volkomen op zijn plaats. Besloten werd met 'Jeux d'En- fants, opus 22' van Georges Bizet (1838-1875), eveneens een werk voor vier handen. Wat de muzi kale uitvoering betreft, zou ik weer in herhaling moeten vallen: zo schitterend en harmonieus wer den ook deze werkjes weer ten gehore gebracht. Na afloop liet Anne Bunt nog weten, dat hij nog lang met 'uitgeconcerteerd' is. Hij wil terugkomen met nog meer ge perfectioneerde uitvoeringen. JAAP RIEWALD meningen over het plan gegeven kan worden. De expositie is m de hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn 's morgemns van 9.30 - 12.30 uur en maandagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 nor per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kimt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale 03420-94292 (Roudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Maandag 12 januari 20.00 uur: Commissievergadering Financieel Beheer en Beleid. Ge meentehuis, Erf 1. Dinsdag 13 januari 20.00 uur: Planadviesgroep Ge meentehuis Erf 1. 20.00 uur: Lezing Historische Kring De Kit Geertruidishof Hamersveld- seweg Woensdag 14 december 9.30 uur: Lezing AOW Wolboom Hamersveldseweg Woensdag 14 december 9.00 uur: Handwerkhobby club 'De Moespot' Donderdag 15 december 14.30 uur: Kerstviering bejaarden- soos 'Ons Gebouw' Vrijdag 16 december 20.00 uur: Kaarttoumooi SVA Kan tine sportpark Zaterdag 17 december 20.00 uur: Disco Show 'De Klaveet' Zondag 18 december 11.30 uur: Früschoppen D'Ouwe Peerdestal Zondag 18 december 20.00 uur: Disco 'De Klaveet' Zondag 18 december 20.00 uur: Kerstviering KPJ 'De Moespot' Dinsdag 20 december 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem, 'Ons Gebouw' Dinsdag 20 december 20.00 uur: Kerstviering KPO 'D'Ouwe Peerdestal' LEUSDEN - Zondag 18 december treedt in de serie .Bouwconcerten' van de Muziekschool Grupo Fla menco op. Deze groep wordt ge vormd door de gitaristen Manjke Rodrigeuz, José Adame en de dan seres Canela Pura. Bij de muziek van de groep wordt gezongen en gedanst. Het concert begint om 13.00 uur en is in de aula van de Muziekschool aan de Zwarteweg 16A.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3