Kerstmiddag in de Soos Schuldig zonder boete bij parkeerovertreding LEUSDEN; leusder krant leusder krant: Betere ontvangst van BRT-1 Cursus 'Goed Gewicht' Kerstbingo Bibliotheek gesloten Parkeerverbod onduidelijk aangekondigd KEURINGSBEWIJS Leusden Achterveld Inbraak Kerstvakantie voor het VOC Waterballet LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w mkindegemeente/ plaatselijk nieuws Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dingdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld 68,80 per jaar, 34.90 per half jaar_ f 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat'niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x55 cm). U kunt ook contant betalen Ofj_ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag is de Knotgioep Leusden met het winterwerk voor 1988/1989 van start gegaan, keer inde 14 dagen worden er, op een door het Stichts Landschap Beheer bepaalde locatie, werkzaamheden De werkzaamheden van de Knotgroep bestaan uit het knotten van wilgen, het afzetten van en het planten van jonge elzen. Op de foto is de knotgroep actief bij Hem Brouwer aan de zijn hier bezig met het afzetten van de elzensmgel. LEUSDEN - Vanaf medio decem ber is de Belgische zender BRT-1, via kanaal 50 beter te ontvan gen. Het signaal van de zender komt dan via een straalverbinding in hef ontvangstcentrum. Vanaf begin dit jaar, toen de tes tuitzendingen van Nederland 3 be gonnen, was er een verslechtering in de ontvangst van BRT-1. Dat hield verband met het feit dat de zender Smilde Nederland 3 via het zelfde kanaal uitzendt, als waarop in het ontvangstcentrum in Amers foort BRT-1 binnenkomt. Door de technische verandering is het mogelijk dat er een ander testbeeld op het kanaal van BRT-1 verschijnt. LEUSDEN - De regionale kruisver eniging Leusden/Achterveld start in januari met een cursus over voe dingsgewoonten. Onder het motto 'Goed Gewicht', beoogt de cursus mensen bewust te maken van hun voedingsgewoonten. Bovendien worden wegen aangegeven waar langs verandering van die ge woonten kan worden bewerkstel ligd. De cursus, die onder leiding staat van een wijkverpleegkundige en een dietiste, beslaat tien don derdagavonden in januari, februari en maart, te beginnen op donder dag 12 januari (van 20.00 uur tot 22.00 uur). De lessen worden gege ven m De Springplank, Asschatter weg 25, in Leusden. Kosten voor deelname bedragen een tientje. Belangstellenden kunnen zich telefonisch opgeven onder num mer 948875. Dat nummer is op werkdagen te bereiken tussen 9.00 uur en 16.00 uur. ACHTERVELD - In de Hessenkar in Achterveld wordt vnjdag 23 de cember een Kerstbingo gehouden. Het evenement begint om 20.00 uur. Er zijn leuke pnjzen beschik baar. ACHTERVELD - De bibliotheek in Achterveld is op zondag 25 decern- ber, eerste Kerstdag, en op zondag 1 januari, Nieuwjaarsdag, gesloten, j Op de overige uitleendagen is de bibliotheek gewoon geopend, op de normale tijden. LEUSDEN - Het Vrouwenontmoe- tingscentrum (VOC), in de kelder j van het gemeentehuis aan de Bur gemeester Van der Postlaan 2, is op dinsdag 27 december en 3 januari wegens Kerstvakantie gesloten. Dat geldt tevens voor vrijdagoch tend, 23 december. In het nieuwe jaar komt de vrijdagochtend als openingstijd van het VOC te ver vallen. De Nieuwjaarsinstuif van het VOC wordt op woensdag 4 januari gehouden. Alle Leusdense vrou wen zijn 's ochtends welkom vanaf 9.00 uur tot 12.00 uur. Er is een gratis kopje koffie voor de bezoe kers. De Soos m Achterveld hield een bijeenkomst. ACHTERVELD - Donderdagmiddag hielden de leden van de bejaardensoos in Achterveld de Kerstbijeenkomst. De opkomst was goed. De middag werd geopend door de voorzitster mevr. Pronk. Ze was heel blij dat er zo een grote opkomst was. Ze hoopte dat het een hele fijne en gezellige middag zou worden. Na koffie te hebben gedronken was het de beurt aan een aantal leerlingen van de St. Jozefschool. Deze brachten een musical met als titel „De onverwachte Kerst-Inn". Het was een heel mooi en zeer goed gespeeld kerstspel, waarvan de aanwezigen volop genoten. Ze werden met een daverend applaus beloond. Na een korte pauze werd het woord gevoerd door pastor Van Hattem. Deze sprak een kort woord over het Kerstfeest en wenste allen een heel goede Kerstviering toe. Hij hoopte dat het voor ieder een feest van vreugde en liefde zou worden. Vervolgens kwam het dames zangkoor dat een aantal kerstliede ren zong afgewisseld met samen- Met de Leusder Krant in de hand, probeerde een inwoonster van Leusden op de strafzitting van 15 december aan te tonen dat zij op het moment van haar overtreding niet op de hoogte had kunnen zijn van een besluit van B. W. Genoemd besluit van 20 januari van dit jaar verklaarde het plekje in de Mulde- rije, waar ze haar auto op 23 januari geparkeerd had, tot par- keerverbodzöne De officier gaf toe dat dergelijke publikaties vaak niet uitmunten door duidelijkheid, maar dat ont slaat de burger nog niet van de verplichting om ervan op de hoogte te zijn. Dus was haar eis 35.-. De kantonrechter, Mr. Nuboer, dacht er anders over Wel was me vrouw formeel schuldig aan het tenlastegelegde fout parkeren, maar zo kort na een maatregel al een boete vond hij wat ver gaan. Dus werd het een 'schuldigverkla ring zonder straf, zoals het in het jargon heet. Een jongen uit Leusden was op een bos-achtige weg in Soester- berg met zijn auto uit de bocht ge vlogen, over de kop geslagen en had bomen en een lichtmast ge raakt. Hij was zelf met de schrik vrijgekomen, zijn medepassagier was met een gebroken arm in het ziekenhuis beland. De enige ge tuigen waren twee fietsende meis jes, die juist overgestoken waren. Ze verklaarden allebei dat er op het éne moment geen auto te zien was en op het andere moment één met gierende banden de bocht door kwam, die vervolgens ging slingeren en over het fietspad het bos in vloog. Veel te hard gereden, was de voor de hand liggende conclusie. Helemaal niet, zei de raadsman. Zijn cliënt was geschrokken van die overstekende meisjes, had ge remd, was in een slip geraakt en had toen gas bijgegeven om uit de slip te komen, zoals een zojuist ge volgde slipcursus zijn cliënt ge leerd had. De waarheid omtrent de snelheid was aan de hand van de remspo ren niet helemaal te achterhalen. Maar zowel de officier als de kan tonrechter hadden weinig twijfels over het gebeurde en kwamen unaniem tot een boete van 200,-, waarbij rekemng gehouden werd met het feit dat verdachte al de no dige schade geleden had. lijnd op de openbare weg liep" Het wordt tijd dat ambtelijke taal wat vereenvoudigt, want heeft ge noemde hond na deze drie-dub bele ontkenning nu wel of niet aangelijnd gelopen? „Niet onaangelijnd betekent wel- aangelijnd en dat is fout, want rrujn hond heeft losgelopen" stelde verdachte. „Laten we het taalkundige ge deelte maar overslaan", vond de kantonrechter, die het ook te moeilijk werd. „We zijn het verder eens dat uw hond los gelopen heeften dat mag niet." Nu. zo eens waren ze het nou ook weer met. Verdachte vond het zijn goed recht om zijn hond af en toe de vrijheid te geven. Anders werd hij agressief. Er was ruzie met een andere (wel aangelijnde) hond van gekomen en dat had als schade post een kapotte paraplu opgele verd. „Betaal die paraplu nou maar, dan wil die andere honde eigenaar zijn klacht wel intrek ken" had de politie gezegd. Maar daar peinsde verdachte niet over. En dus kostte het hem, behalve een paraplu, ook nog eens een boete van/ 200,-. DOLKMES Iemand was in Achterveld aange houden en bleek een dolkmes in zijn auto te hebben. „Een erfstuk, meer dan 10 jaar oud. Ik ben er aan gehecht" beweerde ver dachte. Dat mag, mits verpakt. Maar open en bloot in de auto heet volgens de Wapenwet „voor onmiddellijk gebruik gereed". En dat mat dus met. Conform de eis werd hij tot f130,- boete veroordeeld en zijn erfstuk kreeg hij met terug. „Verdachte heeft niet zorg gedra gen dat zijn hond niet onaange- Er is een einde gekomen aan het saaie en sombere weer van de afgelopen week. Depressies hebben de macht op de Oceaan overgenomen van het hardnekkige hoge- drukgebied ten zuidwesten van Ierland. Het ligt nu ten westen van Spanje en daar door komen de depressies wat zuidelijker dan voor heen. De wind is belangrijk toegenomen en in het voor bije etmaal werden alle neer- slagregisters opengetrok ken. In de nacht van zondag op maandag heeft het vrijwel onophoudelijk zwaar gere gend en dat leverde in Leus den 22 mm. neerslag op. In het oosten van het land viel meer. Met name in de Achterhoek en in Twente soms meer dan 50 mm. De toename van de wind en neerslag had te maken met het naderbij komen van een diepe depressie, die van het zeegebied nabij IJsland koers zette richting zuid- Zweden. Na de passage van het warmtefront, vielen er gisteren enkele flinke buien onder invloed van het bin nenstromen van belangrijk koudere lucht in de boven lucht. Vandaag zal het een stuk kouder zijn dan gisteren, toen het overal nog een graad of 9 werd. Er vallen buien, die soms een winters karakter hebben. Een ver dwaalde sneeuwvlok is niet geheel onmogelijk, evenals een onweersklap. Het wordt hooguit 5 graden. Komende nacht kan het tij dens opklaringen tot wat lichte vorst komen. Er kan gladheid optreden. De depressie trekt verder naar Rusland weg. Morgen wordt de koudere stroming weer afgesneden op de nade ring van een volgende oce aandepressie. Deze voert weer zachte lucht naar ons toe, evenals een volgend re- gengebied. Het zal dan ook de komen de dagen sterk wisselvallig weer zijn met af en toe regen en soms veel wind. De aan loop naar de Kerstdagen zal zacht verlopen. Het ont breekt aan winterse hoge- drukgebieden boven -Rus land en Scandinavië. Maar de situatie kan snel wijzigen. In de zeer strenge winter van 1941/42 verliep december zacht. Pas op 5 ja nuari vielen er wat sneeuw buien en dat zou de inleiding worden van een van de zwaarste koudegolven van deze eeuw. Het hoogtepunt zou de 27e worden met in Winterswijk een minimum van -27.4 graden. En dat is nog steeds het landelijk re cord. Opvallend was dat de Duitse klimatoloog Bauer die strenge winter had voor speld. Hij werd echter niet geloofd, immers drie strenge winters achter elkaar zou te veel van het goede zijn. De winter duurde maar liefst twee en een halve maand. zang. Hierbij bleek dat de ouderen de Kerstliederen nog niet waren verleerd. Hierna volgde er een heel gezel lig samenzijn onder het genot van een aperitief. De middag werd be sloten met een hele fijne en goed verzorgde broodmaaltijd die men zich heel goed het smaken. Na af loop van de maaltijd werd door de voorzitster veel dank gebracht aan de beheerster Miep v.d. Pol en de dames die niet alleen deze middag, maar een heel jaar zich inzetten tijdens de soosmiddagen. Ze kre gen allen bloemen. De heer G. Blom werd dank gebracht voor het rondbrengen van de boekjes een heel jaar door. Ook hij kreeg bloe men. Als laatste werd Piet van den Hengel in het zonnetje gezet. Deze stelt zich een heel jaar met zijn auto beschikbaar om de mensen met vervoersproblemen op te halen en thuis te brengen zodat deze ook steeds de soosmiddagen kunnen meemaken. Hij kreeg een fles geest rijk vocht aangeboden en zijn vrouw bloemen. Een automobilist uit Amersfoort werd m Woudenberg aangehou den en bleek zonder keuringsbe wijs te rijden. Een week later hield dezelfde agent hem weer aan, wat een tweede bekeuring voor het zelfde feit opleverde Dat laatste zinde verdachte helemaal niet. Hij gaf toe dat hij in die éne week nog geen afspraak met een garage ge- maak had en dus niet zijn goede wil had kunnen tonen. „Maar zo'n agent laat je na de eerste aanhou ding toch ook weer in de auto stappen en wegrijden. Dan kan hij je een paar honderd meter ver derop zeker nog eens aanhouden en bekeuren? Ga zo maar door!" ,.Ik snap uw redenering wel" gaf de kantonrechter toe. Dat hielp overigens niet veel, want het wer den wel degelijk twee bekeurin gen van/ 100,-. „Zelfs al had u in die tussenlig gende week al wel een afspraak met een garage kunnen tonen, dan nog had de verbalisant for meel het recht gehad om een tweede proces-verbaal op te ma ken". Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- be taling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 20 december. 19.00 uur: Kerstviering NBPV, 't Vooronder, kelder van het ge meentehuis, Burgemeester Van der Postlaan 2. Woensdag 21 december. 20.30 uur: Vergadering raads commissie Verkeer, commissieka mer gemeentehuis. Dinsdag 20 december. 19.30 uur: Kerstviering KPO, in I café-bar Buitenkist. Woensdag 21 december: 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot Donderdag 22 december: 13.30 uur: Bejaardensoos, Ons Ge bouw Vrijdag 23 december: 20.00 uur: Kerstbingo, De Hessen- kar Zaterdag 24 december: 20.00 uur: Disco Show, De Klaveet Zondag 25 december: 20.00 uur: Disco, De Klaveet Dinsdag 27 december: 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem, Ons Gebouw Woensdag 28 december: 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot. LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Beatrixlaan werd een houten kistje buitgemaakt, waarin sieraden en contant geld (ongeveer driehonderd gulden) zat. De inbrekers verschaften zich toegang tot het huis, door een keu kenraam te forceren. De inbraak moet tussen 15.00 uur en 23.00 uur gepleegd zijn. DINSDAG 20 DECEMBER 1988

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3