Roda (za) speelt Sova van de mat Volle buit Roda (zo.) winterkampioen na 2-1 zege op VVZA Achterveld moet meerdere erkennen in koploper Leusdenaren voortreffelijk op dreef VOETBAL tv BALANS Leusdenaren speelden op resultaat Degradatiespook overwintert in Achterveld Ot LEUSDEN - 'Ongelooflijk', 'een wereldpartij.' De superlatieven in het Roda-kamp waren niet van de lucht afgelopen zaterdag. Vriend en vijand van Roda-zaterdag moesten erkennen dat de volgelingen van trainer/coach Steven van Meerveld een 'per- fect-game' op de mat hadden gelegd in Amersfoort tegen Sova'54. De Leusdenaren verzuimden echter om de geweldige suprematie in de stand tot uitdrukking te brengen. Na 90 minu ten fascinerend voetbal prijkte er 'slechts' een 0-2 stand op het scorebord. Na de wedstrijd van vonge week op eigen terrein tegen SVM Boys, die in een dubbel blanke stand ein digde, leek het of de voetballers vein Roda-zaterdag snakten naar het emde van de eerste competitie helft. Het heilige vuur was ogen schijnlijk uit het elftal verdwenen en de spelers leken op hun laatste benen te lopen. Voor de uitwed strijd tegen Sova'54 moest dan ook het ergste worden gevreesd. De Amersfoorters hadden in de stand op de ranglijst een voorsprong van één punt op de Leusdenaren. De volgelingen van Van Meerveld hadden waarschijnlijk voor de wedstrijd voor een puntendeling getekend. Het lijstje met gebles seerden en geschorsten sprak wat dat betreft ook al niet in het voor deel van de bewoners van het Bur gemeester Buiningpark. ALL-ROUNDER In vergelijking met vorige week viel er slechts één mutatie te be speuren. De geschorste Karei Ou- werkerk, die twee wedstnjden schorsing aan zijn broek kreeg naar aanleiding van zijn uitsluiting in de wedstnjd tegen Velox, werd vervangen door de van een (lichte) blessure herstelde Wim van de Bie zen. De jeugdige all-rounder werd in het centrum van de verdediging geposteerd. Wim van de Biezen Wim van de Biezen...zwerftocht... maakt dit seizoen een ware zwerf tocht door het Leusdense elftal. Via vnje verdediger en middenvelder kwam de eerste jaars senior als breekijzer in het centrum van de aanval terecht. Als mandekker nam Wim van de Biezen afgelopen zaterdag voor de vijfde maal een andere positie in het elftal van Ste ven van Meerveld. De Leusdenaren moesten het, buiten Karei Ouwerkerk om, ook stellen zonder de geblesseerde Harm Wassink, die op meer dan voortreffelijke wijze werd vervan gen door Jos Smjders. Edwin van Ginkel ontbrak op het appèl we gens vakantie en goalie John Kamphorst moest zijn plaats onder de deklat afstaan aan Peter de Beer wegens een blessure. De Leusden se doelverdediger maakte, net als vorige week toen hij voor het eerst de honneurs van John Kamphorst waar nam, een degelijke indruk. AVERECHTS Trainer Steven van Meerveld had voor de wedstrijd tegen Sova'54 voor een rustige wedstnjd- benadering gekozen. 'Ik heb be wust voor een wat voorzichtigere aanpak gekozen, omdat ik stellig de indruk kreeg dat de zogenaam de hardere aanpak een averechtse werking had op sommige spelers. Voor de wedstrijd heb ik de spe lers gevraagd hoe ze het program ma voor de winterstop af wilden sluiten. Het antwoord moesten ze dan in het spel tot uitdrukking ge ven. Achteraf kan ik dus tevreden zijn met deze werkwijze.' Het antwoord dat de Voorthui- zense oefenmeester van zijn pupil len kreeg liet niets aan duidelijk heid te wensen over. Tegenstander Sova'54 werd compleet wegge speeld. De Amersfoorters heten geen moment zien waarom het in de stand op de ranglijst boven Roda was terug te vinden. Een ont ketend Roda nam vanaf het eerste fluitsignaal van de voortreffelijk lei dende scheidsrechter Van Dijk uit Vianen het initiatief in handen. Vooral in de eerste helft werden de gastheren volledig van de mat ge speeld. Op een onverklaarbare wijze marcheerden de Leusdense soldaten van veldheer Steven van Meerveld op een dit seizoen nog niet vertoonde wijze. We zullen diep in het geheugen moeten gra ven om een wedstrijd voor de geest te halen waarin Roda tot hetzelfde niveau kwam dan afgelopen zater dag m Amersfoort. Sova, dat bij tijd en wijle van het kastje naar de muur werd gestuurd, mocht de handen dichtknijpen dat de stand bij het ingaan van de pau ze nog perspectieven bood voor het tweede bednjf. Wat dat betreft lag de schuld geheel bij Roda, want de Leusdenaren kregen voor de rust legio mogelijkheden om het duel na de hervatting als een for maliteit te kunnen beschouwen. Kansen voor Fake Schoonewille, Harry Settels, Coen van Dijk en Remco Bitterling monden niet uit in een riante voorsprong voor de rood-hemden. Één doelpunt in de eerste helft was de magere oogst van een toch vruchtbare periode. Verantwoordelijk voor dit doelpunt was middenvelder Jos Snijders. Dit doelpunt, die zonder meer het pre dikaat 'beauty' verdient, kan met grote letters in de annalen van de Leusdense voetbalclub worden bij geschreven. Vanaf twintig meter afstand schoot Jos Smjders de bal als een alternatieve raket m de bo venhoek. De Amersfoortse doel verdediger kon niets anders doen dan de handen op elkaar brengen als uiting van bewondering. HOOFDROL In de tweede helft probeerde Sova'54 via wat doorzichtig opge zette aanvallen de stand in even wicht te brengen. Peter de Beer kwam echter nauwelijks in de pro blemen en wist zodoende de nul voor de tweede achtereenvolgen de keer vast te houden. De Leus dense verdediging was dermate opdreef dat de Leusdense goalie hoegenaamd werkeloos bleef. Fake Schoonewille vertolkte een hoofdrol in de Leusdense afweer. De linksachter was behalve verde digend ook m aanvallend opzicht een grote animator. Veel aanvallen vonden hun oorsprong bij de be brilde technicus van de Leusdena ren. Samen met linkermiddenvel der Ronald Koelman controleerde dit linksbenige koppel de wedstrij- daan de linkerflank van het veld. Ook in de tweede helft liet het spel van de Leusdenaren slechts één ding te wensen over. Het om zetten van doelrijpe mogelijkhe den in doelpunten vormde ook m deze tweede helft het grootste ge brek. Remco Bitterling. die ook al een keer oog in oog met de vijandi ge doelman verscheen had alle pech van de wereld, toen de bal na een prachtig genomen vrije trap op de paal afketste. Een perfecte kop bal van Coen van Dijk na een voor zet van Remco Bitterling vanaf de linkerkant bracht ook al geen ver dubbeling van de stand teweeg. VEILIGE HAVEN Een kwartier voor tijd kwam Roda pas definitief in veilige haven. Het spelbeeld gaf geen reden tot paniek maar een voorsprong van een doelpunt is toch geen marge om als veilig te beschouwen. De bevrijdende tweede treffer kwam voort uit een hoekschop van rech terspits Harry Settels. Ronald Koel man stond op de goede plaats om met het hoofd voor de definitieve beslissing te zorgen: 0-2. De Leus denaren kwamen niet meer in de problemen en probeerden de show met nog meer doelpunten ae- Steven van Meerveldgewel dig"... stalte te geven. Een gebrek aan koelbloedigheid en een dosis pech bepaalden dat de stand niet meer werd gewijzigd. De Leusdenaren sloten het voet baljaar 1988 dus af op een meer dan waardige wijze. Een Roda dat ge durende een langere periode deze vorm kan vasthouden komt zonder enige twijfel m aanmerking voor een hogere klassering dan de hui dige vijfde plaats op de ranglijst. De conclusie lijkt gerechtvaardigd dat dit toch vrij jonge Roda team beter uit de verf komt als de druk van de ketel is. In de toekomst kan Roda van het huidige spelersarse naal nog veel plezier beleven, want met de nodige ervaring op zak zal dit team dan ook onder druk tot prestaties kunnen komen. De laat ste wedstrijd voor de winterpauze biedt voor de Leusdenaren vol doende perspectieven om het res tant van de competitie met vertrou wen tegemoet te zien. Opstelling Roda'46: Peter de Beer, Chris Stegeman, Wim van de Biezen, Klaas de Vries, Fake Schoonewille, Ronald Koelman, Harry Kerssies, Jos Snijders, Harry Settels, Coen van Dijk, Remco Bitterling. LEUSDEN - De zondagafdeling van Roda'46 heeft op de laatste speeldag voor de winterstop de koppositie veroverd in de eer ste klasse B. De Leusdenaren versloegen op eigen veld lijstaan voerder WZA uit Amersfoort. De derby, die in 2-1 eindigde, werd ontsierd door een groot aantal boekingen. Scheidsrechter Rijnders uit Amersfoort voelde de wedstrijd niet aan en deelde liefst zeven boekingen uit. Bert Staubach verdween met twee gele kaarten vroegtijdig naar de kleedkamers. Roda-trainer Ruud Maas had voor de thuiswedstrijd tegen WZA voor een enigszins voorzichtige strijdwijze gekozen. De Leus dense oefenmeester stuurde zijn formatie met twee spitsen het veld in. Via een sterk middenveld wil den de Leusdenaren de vijandige aanvallen in een vroeg stadium opvangen, om zodoende in de te genaanval voor gevaar te zorgen. In de eerste helft slaagde trainer Ruud Maas perfect in zijn opzet. De uiteindelijke overwinning kreeg dan ook vooral in de eerste speelperiode gestalte. Roda domi neerde op het middenveld. Erwin Snijders en Peter Knijf deden veel baanbrekend werk en Bert Stau bach en Henk Weishaupt strooi den met passes door de vijandige defensie. Na twintig minuten spe len kwam Roda op voorsprong. Henk Weishaupt, die een meer dan voortreffelijke eerste helft speelde, bracht met een prachtig steekpassje John Jansen in stel ling. De Leusdense aanvaller on derstreepte zijn vorm van de laat ste weken en schoot beheerst in. De Leusdenaren kwamen met deze voorsprong in een goede uit gangspositie. WZA moest nu haar verdedigende stelling laten voor wat het was en volledig voor de aanval kiezen. De aanvalsopzetten van de Amersfoortse koploper wa ren echter van dien aard dat Roda geen moeite had om op de been te blijven. De goed gesloten Roda- verdediging gaf nauwelijks kan sen weg. Voor de Leusdenaren werden de mogelijkheden om voor de tweede keer te scoren met de minuut groter. Een aanval lend WZA gaf tegen wil en dank in goede mogelijkheden weg voor een geslaagde counter van de Leusdenaren. Voor het ingaan van de pauze sloeg Roda voor de tweede maal keihard toe. Midden velder Bert Staubach etaleerde ajn mogelijkheden met een fan tastische lange pass op John Jan sen. De Leusdense centrumaan valler, die nu meer vanaf de rech terkant speelde omdat trainer Ruud Maas zijn formatie met twee aanvallers het spelen, was zijn te genstander te vlug af en maakte oog in oog met de Amersfoortse doelverdediger geen fout: 2-0 UITGANGSPOSITIE Roda bracht zichzelf dus in een uittekende uitgangspositie voor het restant van de wedstrijd. In de blessuretijd van de eerste speel periode kropen de Leusdenaren echter nog door het oog van de naald. Vanaf de rechterkant van het veld werd de bal voor het Roda-doel 'gegooid'. Op miracu leuze wijze bleef het doel van Hans van Bekkum een doorboring bespaard. De bal glipte langs alles en iedereen heen en bij de verste paal stonden twee spelers van de bezoekers uit Amersfoot m alle vrijheid om de anschlüss-treffer op het scorebord te schieten. Het geluk was in deze fase op de hand van de Leusdenaren. WZA slaagde er niet in om de bal tussen de palen te werken VELDO VERWICHT Na de hervatting nam, volgens verwachting, de druk van WZA op het door Hans van Bekkum ver dedigde Roda-doel buitenge wone proporties aan. In de tweede helft kwamen de Leusde naren niet meer toe aan hun gelief koosde spelletje. WZA verde digde op een manier waarbij alle middelen geoorloofd leken. In aanvallend opzicht konden de Amersfoorters echter geen potten breken. Met de moed der wan hoop werd de aanval gezocht, maar veel raffinement zat er niet in de offensieve speelwijze van de gasten. De gasten hadden wel een groot veldoverwicht dat in de 20e minuut na de hervatting resul teerde in een halvering van de achterstand: 2-1WZA had nog 25 minuten de tijd om de gelijkmaker aan te laten tekenen maar de spe lers van de Amersfoortse ploeg speelden met zo weinig overleg dat het leek of de wedstrijd zich in de slotminuten bevond. De wed strijd kreeg in de tweede helft een onaardig karakter. WZA. dat met de wind in de rug op jacht ging naar de gelijkmaker, had de ver dediging hermetisch afgesloten. De Amersfoortse verdedigers hadden het vooral gemunt op John Jansen. De Leusdense aanvaller was de WZA-defensie keer op keer te vlug af. De snelheid van de aanvaller werd goed uitgebuit. Voor WZA was dit het sein om John Jansen te elimineren. De 'speer van het Burgemeester Bui ningpark' werd tot dne maal toe op schandalige wijze getorpe deerd. Scheidsrechter Rijnders verzuimde echter om maatregelen te nemen. De wedstrijd dreigde daarna op een anticlimax uit te lo pen, wat de schuld was van de man in het zwart. De spelleider maakte er na de hervatting een potje van. Een ongeschreven wet in de voetballerij zegt dat de scheidsrechter zijn onbekwaam heid onderstreept met het geven van boekingen. Wat dat betreft moeten we de rol van scheids rechter Rijnders in het regionale scheidsrechterskorps niet te hoog inschatten, want de spelleider deed liefst zeven keer een greep naar de borstzak om een speler te noteren. In drie gevallen kreeg de scheidsrechter het voordeel van de twijfel, maar de overige boe kingen verdienden het predikaat SLACHTOFFER Bert Staubach werd het grootste slachtoffer van het autoritaire ge zag van de leidsman. Tien minuten voor tijd werd de Leusdense spel maker op zijn tweede boeking ge- tracteerd. Bert Staubach ging een duel aan met zijn tegenstander en niemand van het talnjk aanwezige publiek op het Burgemeester Bui ningpark zag een ernstige overtre ding in de actie van de middenvel der. Scheidsrechter Rijnders wel en dat betekende dat Staubach kon gaan douchen. De laatste tien minuten moest Roda dus met een man minder spelen. Gelukkig voor de equipe van Ruud Maas kwam WZA niet meer langszij. John Jansen, wegens aanmerkin gen op de leiding, Meindert Vlugt, wegens vermeend üjdrek- ken en Harry Oussoren ver dwenen naast twee maal Bert Stau bach in het boekje van de scheids rechter. WZA dat ondanks een overwicht in de tweede helft niet meer op gelijke hoogte wist te ko men werd op twee waarschuwin gen getracteerd. Roda, dat de overwinning ver diende op basis van de eerste helft, is voorlopig verzekerd van de koppositie in de eerste klasse B. Na de winterstop zullen de Leusdenaren puur op resultaat voetbal spelen om in aanmerking te komen voor een mogelijke plaats die recht geeft op promotie. In dat kader oefende Roda m de tweede helft tegen WZA want met een 2-1 voorsprong op zak verdween de schoonheid uit het spel en werd er puur op resultaat gespeeld. Opstelling Roda'46: Hans van Bek kum, Meindert Vlugt, Harry Ousso ren, Bob Schoordijk, Sander Verzuu, Peter Knijf, Bert Staubach, Henk j Weishaupt, Erwin Snijden, Remco j Bosman, John Jansen. LEUSDEN - De laatste com petitieronde voor de winter stop leverde voor de plaatse lijke voetbalverenigingen Roda '46 en Achterveld vier punten op. Roda-zaterdag speelde in Amersfoort Sova'54 van de mat (0-2). De zondagafdeling pakte op eigen terrein de volle buit in de derby tegen WZA (2-1). Achterveld moest in Hilver sum haar meerdere erkennen in Olympia'25 (2-0). Roda-zaterdag heeft het eerste gedeelte van de voetbalcompetitie in de hoofdklasse afgesloten met maximaal resultaat. De bngade van Steven van Meerveld nestelde zich door de overwinning bij Sova op een vijfde plaats. De achterstand van twee punten op Lopik, dat de derde plaats in handen heeft, biedt nog alle perspectieven voor de laatste acht wedstrijden van het sei zoen. Veensche Boys blijft door de overwinning bij SWU m het kiel zog van lijstaanvoerder WJ. De on derlinge afstand van één punt staat garant voor een spannende strijd wat betreft de eerste plaats. Lopik liet een punt üggen met het oog op een plaats in de „kam pioensmolen". De achterstand van vier punten is zeker niet onover brugbaar, maar dan moet een ver dere val van de promovendus wor den voorkomen. Veluwse Boys verloor het vier punten duel met WZ'49. De ploeg uit Garderen moet na de winterstop als herboren terugkomen, omdat de huidige laatste plaats met dne punten ach terstand en drie wedstnjden meer gespeeld dan Velox weinig flori- sant te noemen is. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag): Sova'54 - Roda'46 0-2 SVM Boys - Lopik 2-2 Velox - Bloemenkwartier afg SWU - Veensche Boys 2-4 WZ'49 - Veluwse Boys 2-1 Stand hoofdklasse: 1.WJ 12-19 2. Veensche Boys 12-18 3 Lopik 12-15 4. Bloemenkwartier 11-13 5. Roda'46 12-13 6 SWU 13-12 7 SVM Boys 13-12 8 Sova'54 14-12 9. WZ'49 12- 9 10. Velox 11- 8 11Veluwse Boys 14- 5 WINTERTITEL In de eerste klasse B heeft Roda'46 de wintertitel voor zich op geëist. De Leusdenaren overwinte ren als lijstaanvoerder. SV Zeist, DWSM en Odin staan er weliswaar De WZA-doelman stompt de bal weg, voordat Peter Knijf en John Jansen gevaarhjk kunnen worden. Op de achtergrond kijkt Henk Weishaupt gespannen toe LEUSDEN - Op de laatste speel dag voor het ingaan van de ver plichte winterpauze heeft Ach terveld niet kunnen voorkomen dat het als rode lantaarndrager het jaar 1989 in gaat. De ploeg van trainer Cor Hoogland moest in Hilversum haar meerdere er kennen in Olympia'25. De voor naamste titelpretendent speelde niet sterk, maar toonde zich op beslissende momenten slagvaar dig genoeg om de punten in eigen huis te houden. Op de 2-0 over winning viel dan ook niets af te dingen. Trainer/coach Cor Hoogland had zijn formatie voor de wedstrijd te gen Olympia'25 op één plaats ge wijzigd in vergelijking met vorige week. Peter Middelaar moest zijn plaats in de punt van de Achter- veldse aanval afstaan aan Erik Hak. De dit seizoen in de hoofdmacht debuterende aanvaller speelde niet onverdienstelijk. De Achtervelders openden de wedstnjd enigszins voorzichtig. Het was ook niet aan de Achtervel ders om het initiatief te nemen. Olympia'25 moest op eigen veld maar duidelijk maken dat het niet ten onrechte de ranglijst van de eerste klasse A in het zondagafde- hngsvoetbal aanvoert. De Hilver summers slaagden hier maar spo radisch in. Achterveld kwam nau welijks in de problemen. Mar juist op het moment dat de bewoners van het Kerstenssportpark de wed stnjd onder controle dachten te hebben en voorzichtig aan aanval len begonnen te denken sloeg het noodlot onverbiddelhjk toe. Henk Voorburg, die weer als rechter flankverdediger stond opgesteld, beging een beoordelingsfoutje. Een Hilversumse aanvaller maakte dankbaar gebruik van dit geboden buitenkansje en liet doelverdedi ger Gerard van de Bedem voor de eerste maal de gang naar het net maken. ONGELEGEN Voor Achterveld kwam deze te gentreffer natuurlijk erg ongele gen. De ploeg had zich net lekker in de wedstrijd gespeeld voordat het werd geconfronteerd met ge luk van een ploeg die een topposi tie bekleedt. Het veldspel van de Achtervelders zag er verzorgd uit en dat resulteerde voor het verstrij ken van de eerste speelhelft nog m een aantal kansjes. Peter Ruiten beek en Klaas van de Heuvel slaag den er echter met in om de Hilver sumse doelverdediger te passe ren. Koelbloedigheid in de afron ding bleek het grootste probleem aan de zijde van de Achtervelders. Als er een kansje werd geschapen ging die veelal verloren door te gehaast en vooral onnauwkeurig schieten. De gastheren verdedig den him voorsprong met verve en schuwden de duels absoluut met. Als de situatie er om vioeg kwam er de nodige power aan te pas om te illustreren dat Olympia'25 met voor niets als titelkandidaat over de regionale velden trekt. De rust stand bleef dan ook ongewijzigd en dat betekende dat de Achtervel ders na rust met nog meer aanval lende aspiraties aan het vertrek moest komen. VA BANQUE Trainer Cor Hoogland bleek in derdaad in de rust zijn maatregelen te hebben genomen. Vrije verdedi ger Klaas van de Heuvel moest zijn verdeigende stelling verlaten en zich met de aanval gaan bemoeien. De overige verdedigers kregen de opdracht om hun tegenstanders geen enkele ruimte meer te geven. Spelers als Herman Burgstede. Hans Kooy en Henk Voorburg is dit wel toevertrouwd. Zij kunnen zich als geen ander in een tegenstander vastbijten. Als blijk van de Achter- veldse bedoelingen werd Peter Middelaar van stal gehaald. Harry van Dalen, die vooral fysiek tekort kwam tegen de niets en niemand ontziende verdedigers van Olym- pia, moest plaats maken voor de Achterveldse stormram. Achterveld begon energiek aan het toch moeilijke karwei om de gelijkmaker te forceren. Het va ban que spel van de oranje-hemden resulteerde wel in een veldover wicht, maar echt gevaarlijk werden de volgelingen Cor Hoogland niet. De Hilversummers bleken de za ken in verdedigend opzicht prima voor elkaar te hebben. De verdedi gers van de ploeg uit de omroep- stad deinsden nergens voor terug en dat had als resultaat dat er een kwartier voor het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Koelink nog steeds een 1-0 voorsprong voor de thuisploeg op het score bord stond. WISSEL In het laatste kwartier besloot trainer Hoogland alles of niets te spelen omzodoende nog een ge lijkspel te forceren. Middenvelder Fred van de Pol werd naar de kant gehaald om plaats te maken voor een nieuwe aanvaller. Erik de Jong bracht met zijn aanwezigheid het aantal aanvallers op vijf. Met vier echte aanvallers en Klaas van de Heuvel, die zich constant aan het front meldde probeerde Achter veld er nog een laatste offensief uit te persen. Maar het geluk lachte Olympia voor de tweede keer toe. Net na de wissel van Achterveld werd een Hilversumse speler op het middenveld aangespeeld. De technisch zeer begaafde Hilver summer begon aan een indruk wekkende solo die met een treffer op papier beter voor, maar de ploeg van Ruud Maas heeft tot nu toe de meeste punten behaald De acht ploegen die het hoogst op de ranglijst staan komen allen nog in aanmerking voor het kampioen schap. Het onderlinge verschil be draagt slechts vier punten. Odin. dat toch een voorname titelkandi daat is, liet verrassend een punt liggen op eigen terrein tegen Patra (1-1). Roda heeft twee punten voor sprong op DWSM. De ploeg uit Maarssen heeft overigens wel twee wedstrijden minder afgewerkt dan de Leusdenaren en zijn dus virtueel leider. In de staart van de ranglijst worden de dagen voor Domstad voor de Kerst echt donker. De ploeg uit Utrecht heeft na 14 wed strijden slechts 3 punten weten te behalen. Uitslagen eerste klasse B (zondag) Schalkwijk-DWSM 0-1 Odin-Patria 1-1 Odijk - Domstad 4-1 Zeist - HDS'84 3-0 Roda'46-WZA 2-1 Sterrenwijk - Sporting'70 3-2 Stand eerste klasse B (zondag) 1 Roda'46 14-18 2 SV Zeist 13-17 3 WZA 14-17 4. Odin 12-16 5. DWSM 12-16 6. Sterrenwijk 14-15 7. Patna 13-14 8. Odijk 13-14 9. Sporting'70 13-11 10. HDS'84 13- 9 11 Schalkwijk 13- 8 12. SC Domstad 14- 3 RODE LANTAARN Achterveld is op de laatste speeldag voor de winterstop op de laatste positie in de eerste klasse A van het zondagafdelingsvoetbal te recht gekomen. De ploeg van trai ner Cor Hoogland ging zoals ver wacht ten onder bij lijstaanvoerder Olympia'25. EMM, dat de rode lan taarn overdroeg aan Achterveld, haalde op eigen terrein fors uit te gen FAK: 4-0. In de resterende wedstrijden van het seizoen heeft Achterveld nog voldoende moge lijkheden om degradatie te ontlo pen. De achterstand op het als zes de geklasseerde De Zebra's be draagt slechts vier punten. Op de laatste speeldag van 1988 maakten de koplopers geen misstappen. Olympia versloeg dus Achterveld, BFC trok op eigen veld aan het langste eind tegen Stator (3-2) en De Meern counterde in Veenen- daal naar een 3-1 overwinning ten koste van Unitas'48, dat nu haar titelaspiraties in de ijskast kan zet ten. Uitslagen eerste klasse A (zondag) EMM - FAK 4-0 Zuiderzeevogels - BW31 0-0 Unitas'48 - De Meern 1-3 Olympia'25 - Achterveld 2-0 BFC - Stator 3-2 Veensche Boys - De Zebra's 3-2 Stand eerste klasse A 1. Olympia'25 2. BFC 3. De Meern 4. Unitas'48 5. Stator 6. De Zebra's 7. BW31 8. Veensche Boys 9. Zuiderzeevogels 10. FAK 11. EMM 12 Achterveld 13-21 14-20 14-19 13-15 13-13 13-12 13-11 13-11 14-11 13-10 14-10 13- 8 werd bekroond. Vanaf het midden veld soleerde hij langs alles en ie dereen heen om vervolgens ook keeper Gerard van de Bedem kansloos te laten: 2-0. Achterveld probeerde het nog wel maar de wedstrijd was natuur lijk gelopen. Zelfs een doelpunt die de spreekwoordelijke eer zou red den was er niet weggelegd voor de nieuwbakken hekkesluiter. Erik de Jong, Klaas van de Heuvel en Erik Hak kregen nog wel een aantal mogelijkheden om de stand terug te brengen, maar de Achterveldse schutters hadden hun vizier blijk baar niet op scherp afgesteld. KATER Olympia, dat deze wedstrijd ab soluut met kon imponeren, kwam zodoende vrij goedkoop aan de overwinning. Een doelpunt van Achterveld in het laatste kwartier had misschien nog tot een gelijk spel kunnen leiden omdat de lijst aanvoerder allesbehalve een kam pioenwaardige roL-vertolkte. Ach terveld blijft na de nederlaag bij Olympia met de kater zitten dat het de winterstop als hekkesluiter zal moeten overbruggen. De ploeg van Cor Hoogland zal na de winter stop via een sene goede uitslagen de dreigende malaise het hoofd moeten bieden. Resultaatvoetbal zal m dat stadium onontbeerlijk zijn voor de ploeg die op papier zeker niet hoeft te degraderen. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedera, Klaas van de Heuvel, Her man Burgstede, Hans Kooy, Henk Voorburg, Fred van de Pol, Robbie de Vette, Gerard van de Bremer, Harry van Dalen, Erik Hak, Peter Ruiten beek.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7