Haaien sterk in eigen bad Antilopen boezemt ontzag in LHV doet goede zaken LEOS van slag Mm t leusd er k nt Korfballers blijven ongeslagen Leusdenaren lijstaanvoerder na winst op Nieuwegem ra Tijdens C-competitie in Octopus Sport DINSDAG 20 DECEMBER 1988 LEUSDEN - De equipe van de Leusdense Zwem Poloclub De Haaien heeft de laatste wedstrijden voor de korte winter stop, aangegrepen om eens flink uit te pakken. Tijdens de in het eigen bad gehouden wedstrijden in het kader van de C-compe- titie moest menig persoonlijk record eraan geloven en sneuvel den er zelfs zeven clubrecords. LEUSDEN - Ook tijdens de vijfde speeldag van de zaalkorfbal competitie in de eerste klasse D heeft Antilopen haar ongesla gen status kunnen handhaven. In sporthal De Korf toonde tegenstander OWO te veel ontzag voor de huidige lijstaan voerder. Na een weinig imponerende wedstrijd stond er een afgetekende 18-12 uitslag, in het voordeel van de thuisploeg, op het scorebord. Jan Costa komt helemaal vnj onder de korf. Vakgenote Nancy Lahey wacht op het doelpunt, dat eraan lijkt te komen. Antilopen heeft in de thuiswed strijd tegen OWO uit Maarssen- broek een vervolg weten te geven aan het steeds verbeterende spel peil. De Leusdenaren domineer den de wedstrijd vanaf de eerste tot en met de zestigste minuut. Te genstander OWO was blijkbaar met de gedachte dat het toch niet kon winnen naar Leusden afge reisd. De de ploeg uit Maarssen- broek maakte een vrij matte in druk. Antilopen paste zich moeite loos aan de tegenstander aan zodat het een erg gezapige ontmoeting werd Met de overwinning op Nieuwe- gein is 1988 een uitzonderlijk goed jaar geworden voor met name trai ner Theo Geerding, die aan het begin van het seizoen de scepter overnam van Joop Douma. Sinds de komst van de Amsterdammer naar Leusden, verloor de ploeg nog geen enkele competitiewedstrijd, zowel op het veld, als in de zaal. Geerding lijkt aan de ene kant te oogsten wat Douma zaaide, maar In de eerste set liep de ploeg uit Zeist al snel uit naar een 6-0 voor sprong. Ondanks aanwijzingen van het trainersduo deed Leos niet wat het opgedragen was en CITO liep snel uit naar een 10-2 voorsprong Leos bleek deze set nergens toe in staat. De stop op de serve van de tegenpartij was uitermate slechts verzorgd en aanvallend had men al helemaal mets in de melk te brok kelen. Een beschamende verto ning vooral gezien de positie in de competitie van CITO wat onderaan bungelt. Een soort angstige mat heid lag over de ploeg. En ondanks al het werk van de Leusdense trai ner verloor Leos de eerste set met 15-11. BOEK DICHT In de tweede set ging het spel Antilopen trainer Fred Ferra- geau had Jack den Heyer aan de gevaarlijkste speler van tegenstan der OWO gekoppeld. Dit bleek een gouden greep te zijn want de jeugdige speler kweet zich uitste kend van zijn taak en legde zijn tegenstander volledig aan banden Vijf minuten voor tijd werd de ter rier van Antilopen beloond met een publiekswissel. Trainer Fred Fer- rageau toonde zich na afloop vooral tevreden over het feit dat er in de wedstrijd steeds meer trainingssi tuaties worden nagebootst. „Lang zaam maar zeker komen de rnge- heeft aan de andere kant ook een herkenbare eigen inbreng, die een positieve invloed heeft gehad op de Leusdense ploeg. Nadat de LHV-ers al een paar seizoenen te gen promotie naar de eerste klasse zitten aan te hikken, lijkt de sprong nu haalbaar. Zover is het natuurlijk halverwe ge de rit nog lang niet, maar be langrijke stappen werden al gezet. Met name de overwinningen op van Leos op dezelfde manier ver der, zo niet slechter. Alweer had de verdedigmg van Leos geen ant woord op de serves van CITO. De stop was opnieuw slecht verzorgd. Dit lag niet aan één persoon maar aan de gehele ploeg. Het was of men er geen zin m had. Ook in aanvallend opzicht kon men niets uitrichten. De slechte passing stond borg voor een vroegtijdig afgebroken aanval. Vlot kwam de Leusdense formatie dan ook op een 5-0 achterstand. Halverwege de tweede set had trainer van Woensel er dan ook genoeg van en klapte zijn aantekeningen boek dicht en hield het verder wel voor gezien. Veel eer was er volgens hem met dit Leos met te behalen. De Leusdense formatie mocht het dus verder zelf uitzoeken. Dit liep falikant verkeerd af want ook studeerde patronen er ook in de wedstrijden tot uiting. Bijvoorbeeld ons derde doelpunt was typisch een doelpunt zoals we tijdens de trainingen instuderen." NIETS TE VREZEN Antilopen had na acht minuten spelen al niets meer te vrezen van OWO. De Maarssenbroekers, die op de voorlaatste plaats van de ranglijst zijn terug te vinden lieten met blijken er een echte wedstnjd van te willen of kunnen maken. De gasten misten eenvoudigweg de klasse om het dit Antilopen gedu rende een hele wedstnjd moeilijk te maken. Het Leusdense doelpuntenfesti- val werd geopend door Jan Costa. OWO kwam hierna nog wel op gelijke hoogte, maar dat bleek te vens de laatste keer te zijn dat er een gelijke stand op het scorebord werd vermeld. Aanvoerster Mar- gret Versteeg en Jeanette Jekel, met een eerder gememoreerd doelpunt-uit- heWr ainersboekj e brachten de stand op 3-1. Frans ter Maten bepaalde met zijn eerste zaalcompetitietreffer de stand op 4-1, OWO profiteerde optimaal van twee momenten van onachtzaam heid in de Leusdense afweer zodat de stand op 4-3 kwam. Margret Versteeg bewees een uitstekende aanvoerder te zijn door haar ploeg op het juiste moment weer op sleeptouw te nemen: 5-3. De span ning kwam zowaar weer even te rug toen concentratie verlies in het Antilopen verdedigingsvak leidde tot 5-4. Voor het verstrijken van de eerste speelhelft voegde Antilopen nog twee treffers aan haar totaal van vijf toe. Frans ter Maten nam de zesde goal voor zijn rekening en Ed Hendriks bepaalde de ruststand op 7-4. Vooral het doelpunt van Ed Hendriks stemde trainer Ferra- geau tot tevredenheid: „Een typi sche Hendriks goal. Uitspelen on der de korf, goed weglopen en dan vanuit de draai scoren. Een manier van scoren waar Ed patent op heeft", aldus de Leusdense oefen- meester over het zevende en voor de rust laatste doelpunt van zijn volgelingen. Na de hervatting hep Antilopen Nijenrodes en Nieuwegein, op vreemde bodem, lijken rijp voor een plaatsje in de ere-galenj. Ze geven LHV met alleen een psycho logische voorsprong in de tweede helft van de competitie, op de ranglijst is er m punten ook al een gat geslagen naar de concurrentie. De ontmoeting met Nieuwegein werd met de nodige reserves tege moet gezien. De tegenstander was voor LHV een volslagen onbeken de en de uitslagen die beide teams tot nu toe in de competitie boekten, waren volstrekt uitwisselbaar. In het veld bleek daar zondag met veel van. Het gevaar bij Nieuwe gein moest voornamelijk van één sterke opbouwer komen, terwijl LHV in de gelukkige omstandig heid verkeert op meerdere plaat sen schutters m stelling te kunnen brengen. Na een aftastend begin (tot 2-2 ging de stnjd gelijk op), plaatste de tweede set ging verloren en deze keer met 15-9. KWETSBAAR De derde set deed het doek voor Leos definitief vallen Op alle fron ten ging Leos de volleybal mist in. Geen enkel antwoord was er op het spel van CITO. Ook de trainer van Leos vond de wedstnjd het aanzien met meer waard. Ook in de derde en laatste set vertoonde Leos een matige partij volleybal. Op alle fronten bleek de ploeg kwetsbaar. Bovendien werd er veel te weinig inspanning ver richt. Ook deze set ging voor de formatie van Van Woensel verloren en ook nu weer met 15-9. De wed strijd was m zijn totaliteit dan ook snel beslist. Na één uur en tien minuten was de beslissing geval len. Een 3-0 verlies voor Leos tegen de laagst geklasseerde ploeg uit de tweede divisie B. Een beschamende en domme nederlaag, zeker gezien het feit dat als men deze wedstrijd had weten te winnen de aansluiting met de al vrij vlot uit naar een zeer comfor tabele 9-4 voorsprong. Ed Hen driks en Nancy Lahey tekenden voor de Leusdense productie. Dat tegenstander OWO via twee tref fers de marge weer op drie bracht was volgens de Antilopen trainer eenvoudig te verklaren: „Als alles zo voor de wind gaat, kan het ge beuren dat de concentratie ver slapt. Dat kan je in wedstrijden te gen topploegen natuurlijk opbre ken, maar m het geval van OWO was daar geen sprake van. De spe lers herstelden zich pnma na een periode van onachtzaamheid" Margret Versteeg en Ed Hen driks onderstreepten de woorden van hun coach door de stand op 11-6 te brengen. In deze fase van de wedstnjd, zo'n acht minuten na de hervatting, scoorden beide ploe gen om en om een treffer, wat de stand op 13-8 bracht. Margret Ver steeg en Jan Costa namen de Leus dense treffers voor hun rekening. De treffer van Jan Costa kwam voort uit een benutte strafworp die was toegekend omdat Esther Ver- LHV m de goed bezette sporthal Het Veerhuis een korte demarrage, die bij nader inzien meteen beslis send was. Bij 2-6 leek de tegenstan der een dermate grote klap te heb ben gekregen, dat de ploeg ook van een Fikse tegenvaller bij LHV niet kon profiteren. Na een klem kwartier moesten de Leusdenaren namelijk lijdzaam toezien, hoe kee per Marga Coens geblesseerd uit viel. De Leusdense kreeg in het begin van de wedstrijd last van een knie en dat werd verergerd, toen ze een strafworp van Nieuwegem met het gekwetste lichaamsdeel stopte. Het doel bleef schoon, maar verder spelen was onmogelijk voor de Leusdense. Het uitvallen van de sluitpost plaatste trainer Geerding voor een dilemma. Hij koos er uiteindelijk voor topschutter Hetty Tessels op te offeren, door haar m het doel te zetten. De beslissing bleek niet middenmoot een feit was geweest. Nu moeten er minimaal weer twee wedstrijden gewonnen worden wil men deze positie verkrijgen. Trai ner van Woensel verklaarde na af loop van de wedstrijd dat het laat ste woord over deze wedstrijd dan ook nog met gesproken is. EENVOUDIG De heren van Leos van hebben de streekderby tegen Wouden berg vnj eenvoudig gewonnen. In slechts drie sets en met betrekke lijk weinig moeite werden de Wou denbergers onverrichterzake naar huis gestuurd. In het bijzonder viel Leos op door nu eens niet tijdens de wedstrijd een plotseling verval te hebben, 0-3. Wat ooit een echter streekderby was, is vervallen tot een gewone wedstrijd. Met de basis bestaande uit „ex- woudenberger" Henk Wildschut, Ruud Kooien, Peter Bosman, Ro nald van Doom, Alex Moraal en Rob de Koning was de eerste set al een indicatie dat het wat betreft de tegenstand wel mee zou vallen. De steeg op onreglementaire wijze was gestuit. Nancy Lahey bracht met een prachtige doorloopbal de stand op 14-8. De marge van zes doelpunten was ruimschoots vol doende om free-wheelend de wed strijd mt te spelen. OWO slaagde er nog in om het gat tot vier doel punten te verkleinen. De gasten uit Maarssenbroek hadden dit overi gens meer te danken aan de laks heid van Antilopen dan aan eigen kunnen. SPELVREUGDE De Leusdenaren lieten ook m deze wedstnjd weer zien dat het spelbeeld nog te wisselvallig is. De korfballers wisselden goede perio des af met minder goede periodes. Prachtige doelpunten werden ge volgd door knullig balverlies of concentratiegebrek m het verdedi gingsvak. In de zogenaamd goede penodes toonde Antilopen veel spelvreugde. De opoffering van de spelers onderling was roemens waardig en wat belangrijker is de spelers coachten elkaar indien dat nodig was. Antilopen is niet afhan kelijk van één bepaalde speler die als leider fungeert. Alle spelers hebben voldoende capaciteiten om m moeilijke periodes de trein weer op de rails te knjgen. verkeerd. Tessels keepte een fan tastische wedstrijd, en werd daar bij geruggesteund door een verde digmg, die nauwelijks fouten maakte. In aanvallend opzicht betekende het wegvallen van Tessels wel een probleem. De rechteropbouwpo- sitie moest nu worden ingenomen door linkshandige speelsters als Jeanette Kok en dat haalde schot kracht uit het team. Tramer Theo Geerding beaamde dat: „Op het moment dat Hetty Tessels uit de aanval wegviel, was de balans uit de ploeg. Met linkshandige speel sters op de rechteropbouwplaats valt er een stuk dreiging weg en dat was aan de produktiviteit te mer ken. Toen we met 2-6 voorkwamen, was de tegenstander rijp voor de sloop. Toen hadden we er over heen moeten walsen Door het wegvallen van Marga gebeurde dat niet. Maar toch hebben we de wedstrijd onder controle gehou den en zijn we eigenlijk niet meer in gevaar geweest". MAN-TO-MAN De woorden van de coach wer den door de feiten gestaafd. In het restant van de eerste helft kwamen de Leusdenaren niet verder dan gehele set behield Leos een voor sprong en kon deze ook gemakke lijk handhaven. Tot 6-7 konden de Woudenberqers nog volgen maar daarna werd de druk te groot en werd de eindstand 7-15. De tweede set was bijna een ko pie van de eerste. Kenmerkend waren de talrijke persoonlijke fou ten aan Woudenbergse kant. Voor al de opslag was abominabel slecht. Door de eenvoudige opslag had Leos geen enkele moeite met het verwerken ervan, waardoor de buitenaanval gecombineerd met een uitstekende dreiging op het midden duidelijk zijn vruchten af kon werpen. Tot 9-9 kon Wouden berg volgen, mede veroorzaakt door enkele foute opslagen aan Leos-zijde. Het inzetten van aan valler Edwin Meijerman, nog met geheel hersteld van zijn enkelbles sure, en spelverdeler Roel Stee man, eveneens nog niet geheel hersteld, gaven Leos zo'n impuls dat ook deze set met 9-15 winnend kon worden afgesloten. FORMALITEIT De derde set was slechts nog een formele zaak. De Woudenber gers namen met de moeite hun spelconcept te wijzigen waardoor Leos op dezelfde voet kon door gaan en de winst betrekkelijk ge makkelijk binnenhaalde: 10-15. Door deze winst staat Leos nu op een gedeelde tweede plaats. Aan- Frans ter Maten bracht met zijn vierde doelpunt van de wedstrijd de stand op 16-10. In de vier voor gaande drie wedstrijden van dit seizoen kwam de Leusdenaar niet tot scoren, Bij een stand van 16-10 besloot trainer Fred Ferrageau Jack den Heyer uit de arena te ha len. De jeugdige speler had zich compleet leeg geknokt en kreeg zodoende een publiekswissel. In valler Martijn Verwoert deed ogen blikkelijk van zich spreken door 17-10 op het scorebord te schieten. Ed Hendriks nam de laatste Leus dense treffer voor zijn rekening. Met de stand van 18-10 gelooide Antilopen het verder wel en OWO kon zodoende in de slotminuten nog twee doelpunten in de ge schiedenisboeken laten bijschrij ven: 18-12. Na de jaarwisseling zal blijken wat de werkelijke kracht van Anti lopen is. De Leusdenaren behoren zeker tot de potentiele titelkandi daten, maar zullen hun kandidatuur voor het kampioenschap m het restant van de competitie in wed strijden met de andere favorieten moeten onderstrepen. Op papier hoeft het team van Fred Ferrageau voor geen enkele ploeg m de eer ste klasse D van de zaalkorfbal- competitie onder te doen. De toe komst zal echter moeten leren of de Leusdenaren de favonetenrol ook echt kunnen waarmaken. één treffer. Nadat Nieuwegein tot 4-6 was teruggekomen, werd de pauze bereikt bij 4-7. LHV hield na de pauze het hoofd koel. Door op de juiste momenten een doelpunt mee te pakken, kwam Nieuwegem niet dichterbij. De voorsprong was het grootst bij 6-11, toen er nog tien mmuten op de klokken stonden. De slotfase werd nog enigszins hectisch, omdat Nieuwegein wan hopig naar gaten in de verdediging zocht. Twee keer achtereen, in kort tijdsbestek, waren de gastvrouwen succesvol, hetgeen aanleiding was voor emge onrust bij LHV In de laatste vijf minuten hanteerden de Nieuwegemers verdedigend het man-to-man systeem, maar de Leusdenaren lieten zich ook daar door niet tot paniek verleiden. Toen de leidsman uiteindelijk affloot, was de opluchtmg groot. Ze;lfs onder moeilijke omstandig heden was LHV staande gebleven en groeiden de kansen op promo tie naar een hogere klasse. De Leusdenaren komen pas hal verwege januari weer m actie. Dan komt het als derde geklasseerde Nijenrodes naar Leusden. Als de LHV-ers dan opnieuw een goed resultaat weten te scoren, gloort er een aantrekkelijk perspectief. staande vrijdag spelen de twee an dere koplopers Harderwijk en SSS 4 tegen elkaar. Dan zal blijken of er daarna 3 koplopers zijn of dat SSS 4 met 2 punten voorsprong op Leos alleen aan kop het nieuwe jaar in gaat. De wedstnjden, waarvan er een aantal een bijzonder spannend verloop had, vormden vooral voor Jan Willem van Dijk een inspiratie bron. Hij moest aantreden op de 400 meter vrije slag en raakte ver wikkeld in een hevige strijd om de eerste plaats. Dat lukte uiteindelijk niet, maar zijn tijd, 4.48.5, was wel goed voor een tweede plaats op dat nummer en bleek tevens een verbetering van het Haaien-clubre- cord. Enige tijd later stond de ten gere Leusdenaar opnieuw op het startblok. Nu voor een ander zwaar nummer: de 200 meter wisselslag. Deze keer werd het geen strijd om de medailles want z'n tegenstan ders waren stuk voor stuk één of meer jaren ouder. Mede daarom kwam het goud in handen van club genoot Rob van Wegen die op 0.1 seconde zijn tot op heden beste tijd wist te evenaren. De 2.34.7 van Jan Willem van Dijk betekende in zijn leeftijdsklasse echter opnieuw een clubrecord. INVALLER Ook Casper Renkers zal met te vredenheid terugdenken aan de wedstrijden van zaterdag jl. Hij moest invallen voor de wegens ziekte gevelde Peter Toes en ging te water voor de 100 meter school slag. Renkens kreeg eveneens te maken met een stel oudere en meer ervaren tegenstanders. Daar om bleef een ereplaats buiten be reik, maar hij wist zich dermate aan de concurrentie op te trekken dat zijn inspanningen wel een onver wacht clubrecord opleverden. Het ging om een in 1974 gevestigd re cord dat eerst nu door Renkers uit de hoeken is gezwommen. Een ander clubrecord werd weliswaar verbeterd doch bleef in vertrouwde handen. Tamara van Gorkom sloeg weer eens toe op de 100 meter schoolslag. Zij bleef de concurrentie ver voor en bracht het clubrecord met ruim een halve se conde omlaag. De rest van het veld werd aangevoerd door de Leus dense Marieke Ruitenberg die de race wist af te sluiten met een twee de plaats en een verdienstelijke verbetering van haar persoonlijke record. Het clubrecord op de 100 meter vlinderslag bleef eveneens in ver trouwde handen. Chester Marsman die, getuige zijn geleverde presta tie maar moeilijk afscheid kan na men van de zwemsport, schitterde weer als vanouds op dit nummer. Hij had al een zeer scherpe tijd achter zijn naam staan zodat we de verbetering met bijna een volle se conde wel een prestatie van for maat mogen noemen. Zijn meuwe tijd, 58.3 seconden, is tevens goed voor een startbewijs voor de Ne derlandse Winterkampioenschap pen die eind januari, begin februan verzwommen zullen worden. Dat de Haaien weer terug zijn in goede doen mag blijken uit de twee resterende clubrecords. Dat waren echte teamprestaties omdat ze beide werden gezwommen op een estafettenummer. Eerst trok ken de dames Sybrandy, Van Gor- kum (alweer), Helsdingen en Van Doornik, flink van leer op de 4 x 100 meter wisselslag. Zij brachten 5.03.1 op de klokken, goed voor een eerste plaats en een verbete ring van het clubrecord. Daarna was het de beurt aan de heren Ren kers (alweer), Tolboom, Van Gor- kum van Van Dijk voor de 4 x 100 meter vrije slag. Dit laatste programmanummer werd een ware thriller en een waardige afsluiting van het pro gramma. Vanaf de tribune was het niet te zien of de afsluitende zwem mer, Jan Willem van Dijk, nu als eerste of als tweede aan had getikt De jury meende echter dat het niel meer kon zijn dan zilver. Een ere grote domper op de feestvreugde was dat overigens niet, want de tijd 4.27.7, bleek zoals gezegd wel vol doende om als clubrecord te wor den bijgeschreven. EREMETAAL De uitstekende prestaties die door de Leusdense selectie wer den geleverd waren, gezien de enorme concurrentie, in lang me alle gevallen goed voor eremetaal Dat lukte Sybrandy wel. Zij ginc naar huis met twee keer een eerste plaats op de 100 meter rugslag Chester Marsman stak eveneen: tweemaal goud op zak en ook vooi Kim Bijleveld was een eerste plaats weggelegd. Zij bleef op de 10( meter vlinderslag Simone Buitelaai voor die tweede werd en op eer haar na een verbetering van haai persoonlijk record miste. Dat lukte tal van andere Haaien wel, waaron der Alma Verhoeven die een ver betering van haar tot op hedei beste tijd op de 100 meter school slag zag uitmonden in een verdien stelijke tweede plaats en Rob vai Wegen die met een persoonlijk re cord op de 100 meter vlinderslac eveneens tweede werd. Het fraai< persoonlijke record van Saski; Helsdingen op de 100 meter vrijt slag was goed voor een derdt plaats. Uitslagen C-competitiewedstrij den. 100 meter schoolslag: Linda vai Wegen 1.37.0; Karin v. d. Lagemaa 1.47.9; Tamara van Gorkom (le 1.21.5); Marieke Ruitenberg (2e 1.26.1; Leon van Doornik 1.43.2; Je roen Verhoeven 1.34.6; Tijwol Wierda 1.20.7; Marco Woerdmai 1.27.9; Casper Renkers 1.19.1. 100 meter rugslag: Yolanda vai Doornik 1.19.4; Simone Sybrandj (le) 1.13.3; Annelieke Jacobs (2e 1.13.6; Karin v. d. Lagemaat 1.35.7 Linda van Wegen 1.26.0; Yoland; van Doornik (3e) 1.19.6; Simone Sy brandy (le) 1.13.3; Saskia Helsdin gen (3e) 1.18.0. 100 meter vlinderslag: Rob vai Wegen (2e) 1.04.7; Chester Mars man (le) 58.3 (NK-limiet); Rozema njn Sybrandy 1.42.2; Kim Bijlevelc (le) 1.26.8; Simone Buitelaar (2e 1.28.2; Yolanda van Doornik 1.21.7 Simone Sybrandy 1.15.0; Marjoliji van Dijk 1.26.5. 200 meter schoolslag: Cannt Kampes 3.17.0; Alma Verhoevei (2e) 3.01.6; Tamara van Gorkun 3.04.2 50 meter vrije slag: Boris vai Gorkum 30.8; Bert Kampes 32.5; Tij wold Wierda 29.4; Marco Woerd man 28.0. 100 meter vrije slag: Kim Bijle veld 1.14.3; Rozemarijn Sybrandj 1.22.8; Simone Buitelaar 1.13.4; Bei Kampes 1.12.5; Carine Kampe: 1.18.7; Maneke Ruitenberg 1.08.1 Saskia Helsdingen (3e) 1.06.2; Alm; Verhoeven 1.08.7. 400 meter vrije slag: Karei v. d Pijpekamp 4.42.5, Ronny Bokker: 5.00.7; Rob van Wegen (2e) 4.34.5 Casper Renkers 5.23.4; Jan Willen van Dijk (2e) 4.48.5; Rogier Tol boom 5.05.4. 200 meter rugslag: Erik Kuthi 2.43.9; Chester Marsman (le 2.18.5. 200 meter wisselslag: Ronm Bokkers 2.42.0; Jan Willem van Dijl 2.34.7; Rob van Wegen 2.25.6 (le) Rogier Tolboom (2e) 2.49.6; Jeroei Verhoeven 3.03.1; Leon vai Doornik 3.05.3. 4 x 100 meter wisselslag: Sy brandy, Van Gorkum, Helsdingen Van Doornik (le) 5.03.1 4 x 100 meter vrije slag: Ren kers, Tolboom, Van Gorkum, Vai Dijk (2e) 4.27.7. LEUSDEN - De dameshandballers van LHV hebben de eerste helft van de zaalcompetitie afgesloten als koploper in de twee de klasse B. De Leusdenaren bleven met verve overeind tegen concurrent Nieuwegein, dat net als LHV ongeslagen aan het laatste duel voor de returns begon. Zelfs het wegvallen van doelvrouwe Marga Coens, die al na een klein kwartier met een gekwetste knie het speelveld moest verlaten, werd goed opge vangen. Hoewel het tactisch concept diende te worden aange past, omdat veldspeler Hetty Tessels de plaats tussen de palen overnam, sloegen de Leusdenaren de aanvallen van de tegen stander af. Na een 4-7 ruststand, zegevierden de LHV-ers uit eindelijk met 8-11. LEUSDEN - De dames van Leos hadden afgelopen zaterdag tegen CITO uit Zeist een enorme off-day. Alles wat mis kon lopen in een wedstrijd liep dan ook mis bij de Leusdense formatie. Trainer Ad van Woensel had na afloop van de wed strijd dan ook geen goed woord voor zijn ploeg over. „De slechtste wedstrijd van het seizoen." Frans ter Maten scoorde er lustig op los. Met vier treffers had de routuuer een belangrijk aandeel in de zege van Antilopen op OWO.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 8