SB T rkrant Commissie niet eens met behandeling verkeersplan Eerste paal geslagen voor nieuw clubgebouw Lookhorst f Veel overtredingen bij snelheidscontrole tt vandaag in Se leusder krant" TOYOTA Drie gevallen van ,open' tbc dit jaar O. Nieuwbouw tennisvereniging nu al vertraagd Kerst in De Til In Leusden en Achterveld SERVA V0LV0 KEISTAD B.V. puu \J OOl/l Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden AUTO EEMHAVEN f AUTO LEUSDEN Klokhoek 16E, Auto-emblemen gestolen Inbraak in personenauto KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUR Jurvan Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV w DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 67 (van de redactie) LEUSDEN - Het was vooral de wijze waarop WD-wethouder Joost de Jongh (Openbare Werken/Ruimtelijke Ordening) woensdagavond het verkeersplan wilde behandelen, die ver zet opwekte bij de leden van de commissie verkeer. De Jongh wilde niet de hele verkeersproblematiek in Leusden onder de loep nemen, maar koos voor een behandeling in delen. Zo wilde hij woensdagavond de discussie beperken tot de verkeersknel punten, die te verwachten zijn als de aansluiting bij de A 28 tot stand komt en de problemen die ontstaan als het nieuwe deel van de Hamershof (H2) is voltooid. Die hadden volgens hem prioriteit, omdat de werkzaamheden voor de aansluiting in 1990 voltooid moeten zijn en de eerste spade voor H2 in datzelf de jaar de grond ingaat. „Voor die tijd moeten wij weten hoe wij de verkeersproblemen, die daarmee verband houden, gaan oplossen," vond hij. De commissieleden waren het niet met hem eens. In het verkeers plan dat ter tafel lag, zijn een aantal doelstellingen geformuleerd en worden een aantal knelpunten op gesomd. Joop Kool van Leusden '85 verwoordde zijn kritiek als op de nota als volgt: „Het is geen samen hangend plan. De onderdelen han gen als los zand aan elkaar. Zo blijkt er bijvoorbeeld niet uit wat de gevolgen van de aansluiting op de A28 voor de Hamersveldseweg zijn. Ik heb geen idee wat die ge volgen uiteindelijk zullen gaan kosten." Volgens De Jongh was het ook niet de bedoeling dat het college met een samenhangend plan zou komen. „Wij willen u m een zo vroeg mogelijk stadium bij de plan vorming betrekken," antwoordde hij. „Wij zeggen met: dit plan is het. We hebben gemeend eerst een aantal knelpunten te moeten in ventariseren, zodat u zich daarover een idee kunt vormen. Deze verga dering is niet bedoeld om nu al beslissingen te nemen. Wij kunnen de problematiek met in een avond behandelen. Daar is zij te omvang rijk voor. Uiteindelijk willen wij sa men met u tot een totaalplan ko men. Deze vergadering zullen wij ons moeten beperken tot de be handeling van de verkeersafhan- deling van de Hamershof en de A28." Toch liet de commissie zich niet overtuigen. Vooral Harm Offereins (GPV/SGP) trok fel van leer. „U kunt niet over de Hamershof spre ken, als u niet eerst praat over de hele verkeersstructuur in Leus den." De Jongh vroeg hem met zijn oordeel te wachten tot na de tech nische uitleg die de aanwezige ambtenaar zou geven over de ver keersafwikkeling na de voltooiing van de H2. „Na deze uitleg wordt het allemaal vanzelf duidelijk," pro beerde De Jongh hem gerust te stellen. Veel hielp dat echter met. „Ik blijf mijn vrees houden," zei Offereins. „U behandelt een stukje, maar er is geen samenhang." DOORKNIPPEN Even daarvoor waren een aantal oplossingen voor de verkeerscir- culatie bij de Hamershof de revue gepasseerd. Het zogenaamde .doorknippen' van de Hamersveld seweg even ten zuiden van de Noorderinslag sprak de commis sieleden het meeste aan. Dat zou dan moeten gebeuren door het in stellen van eenrichtingsverkeer op de Hamersveldseweg. De Noor derinslag zou dan hoofdroute blij ven en het verkeer zou zijn weg naar het winkelcentrum via een zoekroute moeten vinden. Daar voor is het nodig dat er doorverbin ding van de Mulderij met de Ha mersveldseweg komt. De CDA-er Henk Ossendrijver vond dat bij het opstellen van het plan gewerkt moet worden vanuit het hart van Leusden. Dat de ver keersproblemen in Leusden niet van vandaag of gisteren zijn, be wees hij met het tonen van de plan nen en nota's die de afgelopen ja ren over het onderwerp zijn ver schenen. De stapel voor hem werd steeds hoger. Offereins merkte daarover op dat hij in het nieuwe plan het verband met het verleden miste. Hij doelde met name op het verkeersplan van 1982. „Het lijkt wel of wij dat plan, nadat wij het hebben aangenomen, vergeten zijn." Ook Gert de Weerdt (PvdA) had daar opmerkmgen over. „Ik had nog wel meer nota's op tafel kun nen leggen," dacht hij. „Er kunnen bij het plan dat hier op tafel ligt gemakkelijk nog wel wat knelpun ten bij, maar er kunnen net zo goed punten worden weggestreept." Een ding miste hij echter. „Er wordt nergens gesproken over de snel heid m bepaalde wijken, die hier en daar best naar 30 kilometer per uur kan." Ep Oostra (D66) was het met hem eens. „In sommige wijken klagen de bewoners over te hard rijden. Daar mag best wel wat aan gedaan worden." Erg hard ging de commissie overi gens zelf niet. De aansluiting op de A28 kwam niet aan de orde en wordt in een extra vergadering eind januan besproken. „De com missie moet nog even wennen aan deze aanpak," zei De Jongh na af loop van de vergadering. Het lijkt er evenwel op dat de behandeling van het verkeersplan een langduri ge zaak wordt, die de gemoederen tot ver in het nieuwe jaar kan bezig houden. (advertentie) NIJVERHEfDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 LEUSDEN - Met welgeteld 171 slagen dreven de dames Evelien Blom en Phieneke Lempke, respektievelijk wethouder van welzijn en huisvesting en oud-voorzitter van de tennisclub de eerste van vele tientallen betonnen palen de doorweekte grond in van het Burgemeester Buiningsportpark. Met deze handeling op de druiligere ochtend van gisteren werd officiéél een begin gemaakt met de bouw van een nieuw clubhuis van de tennisvereniging LTV Lockhorst. Ab Noordkamp, die tijdens de algemene vergadering van de tennisvereniging tot meuwe voorzitter werd benoemd, zou later deze morgen verklaren waarom het mannenwerk aan de heimachi ne was toevertrouwd aan de beide vrouwen. „Wethouder Blom is niet voor niets daarvoor uitgekozen", aldus de voorzitter. Met haar sti mulerende en onderbouwende aktiviteiten heeft zij bij voortduring bijgedragen tot het tot stand komen van de nieuwe accommodatie. En hetzelfde geldt voor Phieneke Lempke, die zich op bijzonder wij ze heeft ingespannen bij de voor bereidingen. Maar zij heeft in pro bleemsituaties natuurlijk altijd het voordeel gehad een vrouw te zijn", voegde Noordkamp er fijntjes aan toe. Hoe het ook zij, het mannenwerk, heien van de eerste acht meter paal. ging de dames, gesto in smetteloos gele werkkle en dito veiligheidshelm op de gekapte hoofdjes, voortreffe af. Binnen een kwartier konden gelegenheidmachinisten hun posities verlaten en onder ap de heistelling verlaten. Manager Frans van Konijnen van het zwembad Octopus Êf verleende burenhulp door zijn res taurant ter beschikking te stellen voor ontvangst van de genodigden onder wie burgemeester mr. Parus, raadsleden en vertegenwoordi gers van instellingen als de sport stichting en de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond. Wethouder Blom memoreerde in haar toespraak de vele problemen, die overwonnen moesten worden voor definitief kon worden beslo ten tot de bouw van het nieuwe clubhuis. Dat alles heeft dankzij uit stekend overleg tot goede resulta ten geleid en tot wat zij noemde het heuglijke moment van deze dag. Het college zal met interesse en spanning het verloop van de bouw werkzaamheden blijven volgen. Zij wenste alle daarbij betrokkenen alle succes toe en verklaarde graag te zullen komen kijken als het meuwe gebouw er eenmaal staat. SOCIALE FUNCTIE Ook voorzitter Noordkamp ge tuigde met nadruk van de goede relatie tussen de vereniging en het gemeentebestuur. Zo herinnerde hij aan het feit, dat dne burge meesters m successie, de heren Buining, Van der Post en Parus blijk hebben gegeven van hun warme belangstelling voor het wel en wee van de vereniging Lockhorst bij diverse officiële gelegenheden. Erkentelijk toonde hij zich boven dien voor de vruchtbare samen werking met de wethouders en raadsleden Dank bracht de voorzitter verder aan de leden van de bouwcommis sie, bestaande uit de clubleden Han Markerink, Piet van Veldhuyzen en Hans Klinkenberg, de laatste voor diens architectonisch ontwerp van het nieuwe onderkomen. De heer Noordkamp sprak de hoop uit, dat het meuwe clubhuis als ontmoe tingscentrum voor de leden een belangrijke sociale functie zal gaan vervullen. UITSTEL Dat de voorbereidingen en de planning niet probleemloos zijn verlopen blijkt uit de achterstand, die nu al in de bouw is ontstaan. Men had gehoopt na beëindiging van het afgelopen tennisseizoen en de daarop gevolgde afbraak van het 25 jaar oude clubhuis met de nieuwbouw te kunnen starten. Dat nu is onmogelijk gebleken aange zien de samenstelling van de grond in tegenstelling tot wat aanvanke lijk werd verondersteld het aan brengen van betonnen heipalen noodzakelijk maakte. Deze palen van een bepaalde lengte en dia meter dienden nog te worden ver vaardigd en de leverantie daarvan De officiële handeling ter gelegenheid werd woensdag door velen bijgewoond. heeft geleid tot uitstel van de aan vang van de bouwwerkzaamhe den. Eén en ander heeft tot gevolg dat afhankelijk van de weersomstan digheden - het bouwbedrijf Van Ruitenbeek mt Achterveld heeft honderd werkbare dagen nodig - Auto Leusden, het meest vertrouwde adres voor een P|liS\Sr^n '0tde pun,'es verzor9de occasion. Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein de Paardenmaat (bij Pon) Official Ford Dealer voor Leusden, Woudenberg^ Scherpenzeel. Achterveld LEUSDEN - Jongerencentrum De Til heeft voor de kerstdagen een uitgebreid programma georga- nisserd. Ook rond de jaarwisse ling zijn er activiteiten in het ge bouw aan de Hamersveldesweg. Op Eerste Kerstdag kan er van 10.00 uur tot 13.00 uur koffie ge dronken worden. Vanaf 20.00 uur is de zaal geopend voor de jaarlijks terugkerende Kerst-Inn. Ook Tweede kerstdag is De Til open van 10.00 uur tot 13.00 uur. 's Mid dags is er van 14.00 uur tot 17.00 uur een disco. Donderdag 29 decem ber staat in het teken van bmgo. Tussen 14.00 uur tot 16.00 uur is er kinderbingo en om 20.00 uur begmt het spel voor de .groten'. Na de wisseling van het oude naar nieuw jaar is De Til open van 0.15 uur tot 2.00 uur. LEUSDEN - Een liefhebber van auto-emblemen sloeg zaterdag op Calabne en Vogelwikke zijn slag. Van vier auto's, een Mercedes, een BMW, een Saab en een Volkswa gen, verdwenen de merktekens. LEUSDEN - Bij een inbraak in een personenauto op de Bergroos werd in de nacht van zaterdag op zondag een radio/cassetterecorder weggenomen. De dieven kwamen de auto binnen, door een raampje te forceren. De radio, die het eigen dom is van de heer H. uit Mijdrecht, vertegenwoordigt een onbekende waarde. De Gereformeerde Basisschool in actie voor het zieke kind Pagina 3 Samenzang en kerstverhaal bij kerstviering KPO Pagina 3 Leusdenaren krijgen boetes na vechtpartij in Amersfoort Pagina 3 Scholieren komen in actie voor Armenie Pagina 3 Rubriek: In de nevelen rond Lensden Pagina 5 Fraai toneelstuk brengt KPO in kerststemming Pagina 5 Pubhek leeft mee met optreden Virus Tips voor de kerstmaaltijd voor de maitre de cuisine Rubriek: Wel of niet terecht Kerstbijlage met: Leusden anno 1888 Kerstrubriek: Ouder worden Leusdenaar Willem Sleutel restaureert oude Engelse motorfietsen: „Nortan is voor mij dé Britse motor" Wijkzuster Prins (86) haalt herinneringen op aan het oude Hamersveld. „Dat nieuwe volk in Leusden heeft er geen erg in hoe het vroeger was" „Bij de andere kinderen was het ook ingewikkeld": over opvoeding van zwakzinnigen Terreinknecht Koen Bijkerk: „Iedere zaterdag dat er gespeeld wordt, luister ik om half zeven naar de radio" Kerstpuzzel Sport Servicepagina Pagina 8 Pagina 8 Pagina 8 Pagina 9 Pagina 10 Pagina 11 Pagina 14 Pagina 15 Pagina 17 Pagina 19 Pagina 21 Pagina 23 LEUSDEN/ACHTERVELD - Bij een snelheidscontrole, die dins dagmiddag tussen 13.40 uur en 14.15 uur op de Groene Zoom werd gehouden, zijn 34 overtre dingen geconstateerd. Er werden 165 voertuigen gecontroleerd. De overtreders reden allen har der dan 70 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 88 kilometer per uur. De resultaten van de controle baarde de politie de nodige zor gen. „We zijn pas vanaf 70 kilome ter per uur gaan meten. En dan is een resultaat van 34 overtredingen erg veel. Ik denk dat de uitkomst van de controle aanleiding is om dit met enige regelmaat te gaan her halen", het een woordvoerder van het korps Rijkspolitie weten. Tegen de overtreders is pro- ces-verbaal opgemaakt. In Achterveld werden dinsdag morgen, tussen 8.30 uur en 9.30 uur, veertien automobilisten bekeurd, wegens overtreding van de snel- heidsbepahngen. Eén automobilist overschreed op de Hessenweg binnen de bebouwde kom, waar de controle gehouden werd, de toege stane snelheid van vijftig kilometer per uur met twintig kilometer. LEUSDEN - Het aantal gevallen van ,open' tuberculose in de regio Eemland het afgelopen jaar is niet 60, zoals eerder in deze krant vermeld werd, maar slechts tien. Daarbij waren drie Leusdenaren. ,Open' tuberculose wil zeggen dat de ziekte, bijvoorbeeld door hoesten, op andere mensen kan worden overgedragen. Bij de an dere 50 gevallen is er wel sprake van tuberculose, maar daarbij is het besmettingsgevaar niet aan wezig. Deze cijfers zijn afkomstig van het consultatiebureau voor de bestrijding van tuberculose. Deze zomer werd er bij een vrouw in Leusden open tuberculo se ontdekt. Het zogenaamde bron- nen-contactonderzoek (onderzoek van de mensen met wie de vrouw m contact geweest, toen zij de ziekte had) leidde tot de ontdekking van nog eens 25 gevallen. Het aantal mensen dat positief reageerde op de Mantouxprik was een veelvoud hiervan. Vorige week nog bleken bij een onderzoek in De Korf tien mensen positief te reageren. Dat wil zeggen dat zij wel in aanraking zijn geweest met de tuberkel bac terie, de verwekker van de ziekte, maar nog niet de symptonen heb ben. Tuberculose is goed met me dicijnen te genezen. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerüarrseweg 7 lel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 H HEBT VANDAAG TOCH WEL EVEN NAAR DE LEL1DER KABELKRANT GEKEKEN? Elke dag 24 uur per etmaal aktueel lokaal nieuws en sport. Met prljspuzzel agenda's en andere nuttige informatie De Leusder Kabel Krant: elfee dag op elfee moment besehibbaar. KERSTKONIJN houd mij schuil tot na de Kerst( (Prettige feestdagen)"... Wethouder Evelien Blom en oud-voorzitter van Lockhorst Phieneke Lem- ke Rouppe-van der Voort drijven eendrachtig de eerste paal voor de nieuwbouw van de LT Lockhorst de grond in.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1