2x aan de top! BCL handhaaft topklassering Schoolkorfbal in De Korf Zaalvoetbaltoernooi tijdens de Kerstdagen ülubkampioenschappen bij udo-sectie van Avanti Oliebollenactie van De Haaien ioge klasseringen tfimmerdor-ruiters Rust aan het front in huiscompetitie schaakvereniging Ooit kiest u voor mooist Tweede team verliest Openingstijden Octopus tijdens feestdagen Kerst in De Geut Kerstdienst Koningshof Voetbal Roda oefent Royale zege SVA-dames i MHHI I Ons Genoegen Henk Post viert tweede lustrum van evenement DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 In de november uitgave van de Consumentengids werd de Beovision L2502 beoordeeld met "goed zeer goed". In de uitgave van december werden van de 17 geteste middelgrote luidsprekers er slechts 2"goed"bevonden Daar is de RL 45.2 van Bang&Olufsen er één van. Bang&Olufsen ES 3 jaar garantie Studio Rotol LEUSOEN Hamersveldseweg 6a. Tel 033 943381 HARDERWIJK Passage Stadsdennen. Tel. 03410-14554 LEUSDEN - Het eerste team van de Badminton Club Leusden heeft zich afgelopen zondag aan de kop van de ranglijst weten te handhaven. De Leusdenaren speelden in Epe tegen het laag geklasseerde BC '70. BCL blijft door de gemakkelijke 2-6 over winning meestrijden om de eerste plaats. Putten en Harderwijk delen de leiderspositie met de Leusdenaren. dk dit jaar is De Korf rond de Kerstdagen het domein van de korfbalhefhebbers. Diverse basisscholen sturen msdag 27 december een afvaardiging, die zal strijden om het Leusdense schoolkampioenschap. LEUSDEN - Dinsdag 27 decem- r zal in „de Korf' weer het tra- ionele schoolkorfbaltoernooi n de K.C. Antilopen worden houden. Dit jaar zullen 410 ielnemers voor hun basisschool winst proberen te behalen, n opzichte van vorig jaar valt melden dat 't Startblok uit Ach- rveld dit jaar met 2 teams aan- ïzig is tegen 1 team eerdere ja- n. Dit jaar zal de Hobbit iets nder royaal aanwezig zijn. >or een tekort aan dames komt Hobbit dit keer met vijf teams actie. Vorig jaar waren dit er g zeven. Loysder Hoek is de elverdediger. Om 9.15 beginnen de eerste wedstrijden voor de basisscholie ren van de 5e en 6e groep. In 2 poules van 7 ploegen speelt elk team 4 wedstrijden van 2x 7 min. De nrs. 1 uit de beide poules maken in de finale uit wie met de hoogste eer gaat strijken terwijl de nrs. 2 van de beide poules strijden om de 3e plaats. Deze finale zal om 11.05 ver speeld worden gevolgd door de prijsuitreiking om plm. 11.25 uur. Dan gaan de korven een halve me ter omhoog en zal om 12.00 uur „De Korf' m het teken van het sportge- weld van de 7e en 3e groep staan Deze 26 teams zijn verdeeld over 4 poules waarbinnen ieder team 4 wedstrijden van 2x 7 mm. speelt. De nrs. 1 en 2 van de poules gaan door naar de kwartfinales en via een nu gehanteerd afvalsysteem gaan de sterkste teams verder en zullen de twee sterkste elkaar om 16.00 uur treffen in de finale van 2x 10 min. terwijl tevens om de 3e plaats gestreden zal worden. Om 16.20 uur zal de prijsuitreiking plaatsvmden. De organisatie is in handen van Antilopen-leden. De ploeg die dit toernooi wint zal vol gend jaar m mei/juni Leusden ver tegenwoordigen op het provinciaal schoolkorfbalkampioerischap. Michel van Bruinsvoort opende het herenenkelspel. Na een enigs zins stroef begin liet hij het eerste punt voor de Leusdenaren noteren, (15-11, 10-15 en 9-15) Het tweede herenenkelspel bracht de stand weer m evenwicht. De Leusdense teamcaptain Albert den Hollander speelde een slechte partij, maar kreeg het voordeel van de twijfel omdat hij met geheel fit aan de partij begon. Via twee maal 15-8 kwamen de partijen op gelijke hoogte. Jane van der Haar maakte in het eerste damesenkelspel korte met ten met haar tegenstandster. De setwinsten 6-11 en 3-11 kwamen tot stand via goed spel en weinig ge maakte fouten. In het tweede damesenkelspel had Marleen van der Horst in de eerste set geen kind aan haar op- ponente (1-11). In de tweede set ging het wat moeizamer (9-11), maar BCL nam wel een 1-3 voor sprong. Michel van Bruinsvoort en Albert den Hollander kwamen wat moeizaam op gang in het heren dubbelspel. Na 13-15 winst en 15-9 verhes moest de derde set de be slissing brengen. Het Leusdense koppel het er geen gras over groeien en sloegen hun tegenstan der m no-time met 15-2 van het veld. In het damesdubbelspel kwa men Jane van der Haar en Marleen van der Horst nauwehjks in proble men. De tegenstand van de dames uit Epe was van een te genng ni veau: 8-15, 15-12 en 5-15. De laatste partijen in het ge mengd dubbel waren nu nog slechts een formaliteit. Michel van Bruinsvoort en Jane van der Haar vormden een voortreffelijk duo en wonnen op een overtuigende ma nier: 1-15 en 8-15. Dat de Leusdena. ren de laatste partij van de wed strijd verloren was te danken aan een gebrek aan concentratie. Na 4-15 winst in de eerste set verloren Albert den Hollander en Marleen van der Horst vervolgens met 17-16 en 15-10. Ondanks het verhes in dit gemengd dubbel waren de punten toch voor de Leusdenaren. De 2-6 overwinning was volkomen ver diend en de Leusdenaren handha ven zich hierdoor aan de kop van de ranglijst. NEDERLAAG Het tweede team van BCL speel de thuis tegen Harderwijk 3 en verloor met 3-5. Sweder Hormann i begon goed en won zijn partij met 1 15-11 en 15-13. Micha Ploeger be gon ook goed. Zijn eerste set won hij op overtuigende wijze: 15-2. Toch moest Ploeger zich gewon nen geven, hij verloor de tweede en daarna de derde met respectie velijk 9-15 en 6-15. Judith van de Berkmortel moest spelen tegen een zeer sterke invalster. Zij kwam dan niet echt in haar spel en verloor in twee sets, 2-11 en 4-11. Danielle de Jongh begon met een krappe overwinning m de eerste set, 11-9. Daarna viel ze terug en verloor zij de tweede set met 5-11. In de be slissende set was het erg span nend, maar ze kwam net te kort en verloor met 8-11. De herendubbel van Sweder Horn en Micha Ploeger begon weer met een goede overwinning in de eerste set, 15-4. De tweede set was een stuk spannender. De BCL-ers hielden in de verlenging het hoofd koel en wonnen ook de tweede set, 18-14. Van de Berkmortel en De Jongh kwamen net te kort. Zij verloren de spannende damesdubbel met 11- 15 en 13-15. Hormann en De Jongh speelden in de eerste set van hun mixdubbel slecht en verloren met 7-15. Daarna herstelden zij zich goed en wonnen met 15-5 de twee de set en 15-10 de derde set. Ploe ger en Van de Berkmortel begon nen sterk m hun mixdubbel, De eerste set wonnen zij met 15-10. De tweede set kwamen zij net te kort en verloren met 16-18. De laatste set ging gehjk op. De tegenstan ders trokken aan het langste eind en wonnen met 9-15. Het tweede team van de Bad minton Club Leusden verloor de wedstrijd tegen Harderwijk dus met 3-5. Volgend jaar zullen de Leusdenaren de huidige vormcri sis moeten doorbreken om een veilige positie te veroveren. LEUSDEN - In de huiscompeti tie van de Schaakvereniging Leusden was het donderdag vrij rustig: er werden slechts twaalf partijen gespeeld. De interes santste daarvan voor de kop van het klassement, Van Santen - Vel- ker, werd afgebroken in een stel ling die wit winstkansen lijkt te bieden. De rust in het onderlinge scha ken werd deels verklaard doordat er twee bondswedstrijden werden gespeeld. Het vijfde team van Leusden was maandag al naar Bus- sum gereisd om het sterke eerste team van De Vrije Pion te bestrij den. Alleen Alex Boersen, een van de drie jonge invallers bij de Leus denaren, wist aan de positieve kant van de score te blijven, zodat de uitslag 7-1 voor de thuisclub werd. Leusden D deed het aanmerke lijk beter. De thuiswedstrijd tegen Oog In Al I (Utrecht) werd afgebro ken bij een 3,5 - 2,5 voorsprong, dankzij overwinningen van Snij ders, Roelofs en Agterberg en een remise van Staal. De afgebroken partijen van Kerkhof en Shahriza- deh lijken de winst voor Leusden te garanderen. Uitslagen onderlinge competitie (15- 12): Van Santen-Velker afgebr. Voskamp-Vos 0-1 Van der Harst - Boemaars 0-1 Van Dokkum - Valkenburg remise Van Ooik-Van der Tang remise Wisman - Visser 1-0 Wisman - Buurlage 1 -0 Van Egdom- Van Kleef 0-1 Mus-Nijhof 0-1 Andriessen - Veenendaal 1-0 Schouten-Van Dalen remise Halkes - Boogaard 0-1 ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de schiet vereniging Ons Genoegen werd door 15 leden deelgenomen. De eerste plaats moest gedeeld wor den door H. v.d. Heuvel en W. Vos kuilen Rz., die elk 94 punten haal den. De ovenqe uitslaaen waren: 3. B. Voskuilen 92; 4. P. Smink 89; 5. A Vlug 87; 6. A. van Daatselaar; 7. H. J van Ruitenbeek 81; 8. M. Cornelisse 80; 8. J. van Rossum 80; 10. J. Vos kuilen 79; 10 W. Voskuilen Jz. 79; 12. G. van Hamersveld 76; 13. J. E. van Hamersveld 74; 13. W. v.d Kle- tersteeg 74; 13. G Tolboom 74. Junioren: 1. Martin de Vaal 65; 2. Richard v.d Wetenng 63; 3. Jons van Dijk 46. ruiters van Nimmerdorbehaalden hoge klasserwgen bij teamwedstrijden, die m Leusden werden gehouden. aCHTERVELD - De sectie judo van de omnisportvereniging anti hield dinsdagmiddag haar jaarlijkse clubkampioen- tappen in de Achterveldse sportzaal. De jonge judoers werden redeeld in poules. De indeling was afhankelijk van leeftijd, wicht en vaardigheid. Tijdens de wedstrijden bleek dat de ju- 5rs het afgelopen jaar een behoorlijke progressie hebben boekt. De jury, bestaande uit de heren De Vries, Van de Oven liner van de judoërs) en Diepeveen had geen gemakkelijke k om de winnaars in de diverse poules aan te wijzen. )e verdeling van de ereplaatsen ie poules vijf, zes en zeven was t spannende aangelegenheid. In ie poules moesten beslissings- dstrijden uitkomst bieden in de daille verdeling. In alle poules rden de plaatsen één twee en dne beloond met respectievelijk een gouden, zilveren en bronzen medaille. Onder het toeziend oog van het in groten getale opgeko men publiek reikte Bert Diepeveen de medailles uit aan de jonge ju doers. Uitslagen: poule 1:1. Ronald van de Kooi. 2. Ralf van Houten, 3. Robert Vink. poule 2:1. Edwin Dooijewaard, 2. Carto Ruttinoski, 3. Ronald van de Hoven, poule 3: 1. geen deelnemers, poule 4: 1. Kann Schipper, 2. Dave Boersen. 3. Sebastiaan Blom. poule 5:1. Anka Voskuilen, 2. Gert Kolf schoten, 3. Annehes Mulder, poule 6:1. Oscar Menkveld, 2. Jan Boer sen, 3. Jeroen Arends. poule 7: 1. Roy Diepeveen, 2. Willem j Koch, 3 Frank Bock poule 8:1. Marcel Eggerikamp, 2 Mario Blom. poule 9:1 Philip Kraanen, 2 Jeroen van Druten, 3 Marielle Voskuilen. LEUSDEN - Tijdens de feestdagen zijn de openingstijden van zwem bad .Octopus' anders dan op .ge wone' dagen. De tijden zijn als volgt; Zondag 25 december: de gehele dag gesloten Maandag 26 december: open van 10.00 uur tot 16.00 uur Zaterdag 31 december: open van 10.00 uur tot 14.00 urn- Zondag 1 januan: de gehele dag gesloten Overige dagen: maandag tot en met vnjdag: van 7.30 uur tot 22.00 uur zaterdag en zondag: van 10.00 uur tot 16.00 uur LEUSDEN - In verband met de kerstvoorbereidingen is het jonge rencentrum De Geut op donderdag 22 december voor het publiek ge sloten. Vnjdag zwaaien de deuren van De Geut weer open, ter gele genheid van een disco-avond, waar video-clips zullen worden vertoond. Op Kerstavond, zaterdag 24 de cember, is De Geut normaal ge opend (tot 1.00 uur). Op eerste Kerstdag is De Geut gesloten, maar op tweede Kerstdag wordt de tra ditionele jam-sessie gehouden. Op Nieuwjaarsdag is De Geut van 15.00 uur tot 19.00 uur geopend. Dan is er gelegenheid nieuwjaars wensen uit te wisselen. LEUSDEN - In de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt worden op kerstmorgen kerkdiensten gehou den, waar iedereen welkom is. Het thema van de diensten zal zijn 'Je zus, Zoon van God'. Dominee Den Broeder zal aan de hand van dat thema trachten een aantal vragen te beantwoorden. De bijeenkomsten, die worden gehouden in De Koningshof, Ha mersveldseweg 95, beginnen om kwart voor negen en om half elf. LEUSDEN - Maandag 26 de cember, Tweede Kerstdag, wordt in sportzaal Groenhouten, op De Meent, voor de tiende keer het traditionele Kerstzaalvoetbal- toernooi georganiseerd. Organi sator Henk Post, beheerder van de sportzaal, is er weer inge- slaagd om een aantrekkelijk deelnemersveld samen te stellen. Grote afwezige tijdens het zaal voetbal spektakel is het team van De Mos. Dit team, dat jarenlang onder leiding van Cees Leyenaar de toon aan gaf, heeft na de te leurstellende prestaties van de laatste editie besloten de pijp aan Maarten te geven. Nieuw in het gezelschap zijn de teams NOBO en een delegatie van oud-leerlin gen van Mavo Muurhuizen. Dit team was afgelopen jaar ook tij dens het Paastoemooi aanwezig. De wedstrijden, die onder lei ding staan van Rob Mouw uit Leus den en Dick Vos uit Amersfoort, beginnen om 10.30 uur. De finale staat gepland om 16.30 uur. Henk Post, die het toernooi in goede banen moet leiden, heeft net als voorgaande jaren acht teams verdeeld over twee poules. De grootste kanshebber voor de eind overwinning moet komen uit het tno Van de Boom, De Boys en de Vrije Vogels. De Vnje Vogels wor den weer bijgestaan door coach Rob Tolhuizen. Tijdens het toernooi zal blijken hoe de spelers de maan denlange afwezigheid van hun coach hebben opgevangen. De Boys, die vorig jaar met de eindoverwinning aan de haal gin gen, zullen zeker op de nodige te genstand kunnen rekenen. De fi nales die vong jaar een bijzonder spannend verloop kenden lijken ook nu op voorhand niet m te vul len. Het deelnemersveld bestaat uit de volgende acht teams: Oud-leerlingen Mavo Muurhuizen NOBO MOF Van de Boom De Meent De Boys Vrije Vogels Jeugdteam Roda'46 ACHTERVELD - De Al-junioren van voetbalvereniging SVA spe len zaterdag aanstaande een wedstrijd tegen een elftal van jeugdleiders en -trainers. De wedstrijd, die op het Kerstens- sportpark wordt gehouden, be gint om 14.00 uur. De ontmoeting staat onder leiding van scheids rechter Kees van de Breemer. LEUSDEN - Als de weersomstan digheden het toelaten zullen van avond, aanvang 20.00 uur, de eerste elftallen van Roda zaterdag en zon dag elkaar in een rechtstreeks duel bekampen. De wedstrijd die op het verlichte veld van het Burgemees ter Buiningpark wordt gespeeld, staat onder leiding van Wilfred van de Pas. De Achterveldse dames kwa men vijf minuten na het beginsig- naal op voorsprong. Ilona Hoog land werd buiten het strafschopge bied gestuit, ten koste van een overtreding. Uit de vrije trap van José Pieper bracht Rita Wouters de SVA-ers op voorsprong. Een goed spelend Achterveld slaagde er voor het ingaan van de pauze met meer in om de score op te voeren. Christel en Sandra van Dijk wer den in de rust vervangen voor Lin da Hamersveld en Kann Prinsen. In de tweede helft verdubbelde Mir jam van Dijk de stand. Een verdedi- gingsfout van de Amersfoortse club werd op koelbloedige wijze afgestraft: 2-0. Een aanvallend Achterveld kwam zelfs op een comfortabele 3-0 voorsprong. Lin da van Hamersveld liet de derde treffer aantekenen op aangeven van Rita Wouters. Met een stand van 3-0 in het voordeel van de ploeg van leider Jan Burgers was het verzet van KWA geheel gebro ken. Een fel aandringend Achter veld bepaalde in de slotfase de eindstand op 5-0. Petra van Rossum en de hardwerkende Mirjam van Dijk drukten de overmacht van de Achtervelders in cijfers uit: 5-0. Tijdens het tiende Kerstvoetbaltoernooi, dat aanstaande maandag in sportzaal Groenhouten wordt gehouden, zullen de teams van De Mof en De Vrije Vogels opnieuw m de slag gaan om de felbegeerde ereplaatsen. de pony's beoordeeld op stap, draf j en galop. Springen was het laatste onder- deel. Ton Oosterboer, Tamiko Jan sen en Wendy Wiggerman sleep ten hier een vierde plaats uit het vuur. De Nimmerdor ruiters kwa men als regelmatigste team uit de bus rollen. Op geen enkel onder deel was er een eerste plaats weg gelegd voor de ruiters mt Leusden en omstreken. Voor het tweede team, dat als tweede eindigde in de einduitslag, waren eerste plaatsen weggelegd op de onderdelen duo-rijden en viertallen Diana Boshuis en Anouk van de Brink waren verantwoor delijk voor de prestatie op het on derdeel duo njden, terwijl Rhenil- da Mandersloot, Anouk van de I Brink, Diana Boshuis en Mirjam Ma- j diol tekenden voor de eerste plaats bij de viertallen. LEUSDEN - Tegen het einde van het jaar houdt de Leusdense zwem- en waterpolovereniging De Haaien de traditionele olie bollenactie. Op vrijdag 30 de cember aanstaande staat boerde rij Groot Krakhorst blauw van de walm, als daar de reeds bestelde oliebollen worden bereid. Hoewel de Haaien-jeugd al we ken geleden langs de deuren zijn gegaan om bestellingen op te ne men, bestaat de mogelijkheid nog steeds om een order te plaatsen. In dat geval kunnen belangstellenden telefonisch contact opnemen met de familie Plugge (telefoon: 945236) of met de familie Fieseler (telefoon: 942553). De oliebollen, die ver kocht worden in zakjes van zes, kosten 3,50. ACHTERVELD - De dames van voetbalvereniging Achter veld hebben afgelopen zondag de negatieve prestatiereeks van de laatste vier wedstrijden het hoofd weten te bieden. De Achterveldse dames maakten op het eigen vertrouwde Kerst- enssportpark korte metten met het Amersfoortse KWA. Na een 1-0 ruststand kwam de Achterveldse scoringsdrift bij de stand van 5-0 tot rust. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag kwamen de ponyruiters van i landelijke rij vereniging en ponyclub „Nimmerdor" in actie >or de teamwedstrijden. Het eerste team van „Nimmerdor" esteerde voortreffelijk en sleepte de eerste prijs in de wacht, ït tweede team van „Nimmerdor" was met een tweede plaats >k succesvol. Op het eerste onderdeel, het orbrengen van de pony aan de nd, waarbij de jury vooral let op t uiterlijk vertoon van de pony, haalden Wendy Wiggerman, irleen van de Burg en Sandra •sterboer een tweede plaats. Het eede onderdeel waarin de vier- len m actie kwamen was goed or een derde plaats. Sandra en Ton Oosterboer, Tamiko Jansen en Wendy Wiggerman scoorden 120 punten. Het duo-njden (pas de deux) van Marleen van de Burg en Sandra Oosterboer was goed voor een vierde plaats. Marleen van de Burg en Tamiko Jansen veroverden een tweede plaats op het onderdeel best gaan de pony. Op dit onderdeel worden y-sv-fj?.------

Leusder Krant | 1988 | | pagina 21