De Gereformeerde Basisschool in actie voor het zieke kind Ileusden leusder hrant Samenzang en kerstverhaal bij kerstviering KPO Scholieren komen in actie voor slachtoffers Armenië Leusdenaren krijgen boetes na vechtpartij in Amersfoort Groep zes loopt ruim drieduizend gulden bijeen leusder krant Open huis Sint Jozef Jeugdkerst- vieringen Leusden Achterveld VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT MIELE KEUKENS, TOPKOMFORT VAN BLIJVENDE SCHOONHEID. Miele-Keuken-Centrum Huizenga Witte Kerst zeldzaam LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Brievenbussen vernield (hex mkindegetmrte/ DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 plaatselijk nieuws I Docent Schonenburg (links staand met snor) poseert trots met zijn groep voor de fotograaf. Terecht, naar ons I idee. Zijn leerlingen zamelden via een sponsorloop ruim drieduizend gulden in voor de Stichting Het Zieke Kind In Beweging. LEUSDEN - Maandag 18 december heeft groep 6 van de Gereformeerde Basisschool bezoek gehad van de voorzitter van het aktiecomité „Nationale Sponsormanifestatie '88", drs. J. P. Kramer. In november hebben de kinderen uit de groep meegedaan aan een sponsorloop en maandag werd de op brengst daarvan overhandigd aan de heer Kramer. De actie was goed voor 3.221,10. Onder het motto „Iedereen m Beweging" is de stichting „Het Zie ke Kind in Beweging" momenteel [bezig met een grote nationale ak- tie, onder de naam „Sponsormani festatie '88". De Stichtmg maakt zich sterk voor het creeren van 'goede bewegmgsaccommodaties, het stimuleren van wetenschappe lijk onderzoek op het gebied van bewegmg en betere voorlichting, ten behoeve van het chronisch zie ke kind. Bij ziekten van chronische aard moet gedacht worden aan ast ma, rheuma, suikerziekte, ruer- t ziekten en epilepsie Bewegen, en dus sport, is ge zond en van groot belang voor een goede ontwikkeling van ieder kind, dus ook van het chronisch zieke kind. Met de nationale spon sormanifestatie wil het aktiecomité ruim 400.000 patientjes onder de aandacht brengen bij alle school kinderen in Nederland. Voor het aanwenden van de aktie-opbreng- sten heeft de stichtmg „Het Zieke Kind in Bewegmg" een aantal doe len gekozen, waaronder de reali satie van een bewegingscentrum met zwembad in de meuwbouw van het Wilhelmina Kinderzieken huis te Utrecht en een onderzoeks ruimte m het Sportfondsenbad te Amersfoort. Twee jaar geleden or ganiseerde de Stichting de spon sorloop '86. Deze aktie bracht 2 miljoen gulden op. PROJEKTWEEK Groep 6 van de Gereformeerde Basisschool heeft in Leusden dit najaar ook meegedaan aan de ak tie. In de week van 7 t/m 11 novem ber had de groep een projekt- week. Het onderwerp was „sport". De groep heeft de sport vanuit al lerlei invalshoeken bekeken. Er waren sprekers uitgenodigd; een professionele bergbeklimmer en de heer H. Venema mt Leusden, die mee heeft gedaan aan de Olympi sche Spelen voor gehandicapten in Seoel. Verder is er een tentoon stelling in de hal van de school geweest, zodat de ouders op een avond alles konden bekijken. Dinsdag 8 november zijn de Ion- deren zelf m bewegmg geweest: er j was een parcours rondom de school uitgezet en de kinderen J hadden 2 uur lang de tijd zich m te spannen voor het chronisch zieke kind. Van te voren hadden ze spon sors gezocht onder familieleden, kennissen, buren en inwoners van Leusden. De sponsorloop is een groot succes geweest, zodat de kinderen de heer Kramer een che que van ƒ3.221,10 konden over handigen. Gemiddeld bijna hon derd gulden per kind! De heer Kra mer had op een vraag van één van de leerlingen al gezegd dat hetge- middelde bedrag landelijk gezien ongeveer 26,- per kmd was. Groep 6 heeft zich dus uitermate goed ingezet voor de Stichting. De heer Kramer vertelde nog dat eind- dit jaar het eerste miljoen binnen zal zijn. het meuwe clubhuis zeker met bij het begin van het meuwe speelsei zoen gereed zal kunnen zijn. Men hoopt dat dit m juni van het volgend jaar het geval zal zijn. Inmiddels beraadt het bestuur van Lockhorst zich over tijdelijke voorzieningen wat de huisvesting betreft in de eerste maanden van het seizoen. Een bijkomende han dicap is ook dat tot het moment van de opening van het nieuwe club huis de lichtinstallatie niet kan wor den gebruikt. PLATEAU Het clubhuis zal ten opzichte van het oude anders worden gesi tueerd. Het vroegere stond slechts een meter van de banen af, het meuwe komt er zeven meter van af te staan. Zowel de terrassen als het gebouw worden op een plateau geplaatst van tachtig centimeter hoogte, waardoor een fraai uitzicht zal worden verkregen op de akti- viteiten op de banen. Er komt een talud met hier en daar trappen; er zal in dat verband stellig ook zijn gedacht aan voorzieningen voor gehandicapte sporters en bezoe kers. De gewijzigde ligging van het clubhuis heeft onder meer tot ge volg dat de hoogspanningskabel moest worden omgelegd. De kos ten hiervan worden gedragen door de gemeente. Het meuwe clubhuis zal blijkens het ontwerp goedkoop in onderhoud worden. Er komen hardhouten kozijnen en zowel de bmten- als binnengevel worden uit gevoerd in schoon metselwerk met geelkleurige grijze besander- handgevormde stenen. Over een deel van het clubhuis Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en ƒ15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. komt een zolder voor de opslag van tennisattributen, de c.v.-ketel en de warmwatervoorziening. Het dak zal bestaan uit rode pannen. De kosten bedragen in totaal 650.000,-, waarvan de LTV Lock horst zelf 350.000,- voor haar re kening neemt. De rest wordt aan gevuld via een gemeentelijke sub sidie. ACHTERVELD - Tijdens de Kerstdagen zal de de Sint Joseph- kerk weer open zijn. Beide dagen le en 2e Kerstdag is er gelegen heid om tussen 16.00 en 17.00 uur de kerststal en de bloemversiering te komen bezichtigen. De rest van de kerk is dan ook verlicht De kosters zullen tijdens deze midda gen ook aanwezig zijn. Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieersen/ice 'egen redell/ke pri/zen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. LEUSDEN - In De Dorpskerk aan de Arnhemseweg m Leusden-Zuid wordt zaterdag 24 december een kleuterkerstviering gehouden. Het feest, dat bedoeld is voor kinderen m de leeftijd van drie tot vijf jaar, begint om 16.00 uur. Inlichtingen over het feest zijn verkrijgbaar bij mevrouw Zigterman, telefoon 943090. Op dezelfde dag wordt in de Marcuskerk in Leusden-Centrum 's avonds het jaarlijkse kinderkerst feest gehouden. De Kindercantorij zal aan de vienng, die bedoeld is voor basisscholieren, haar mede werking verlenen. Zeist: Montaubanstraat 241 Tel.: 03404-15750 LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse politierechter mr. T. Rothuizen veroordeelde dinsdag twee Leusdenaren en een Amers- foorter, die een half jaar geleden betrokken waren geweest bij een vechtpartij in Amersfoort. Daarbij waren rake klappen ge vallen en was één van de daders met een auto op de slachtoffers ingereden. Eén en ander was het gevolg van een eerdere vechtpartij bij jeugd- societeit de Schuit. De latere slacht offers hadden de politie daar ver teld dat de broer een van de ver dachten iemand buiten westen had geslagen. Dat had zoveel kwaad bloed gezet, dat werd besloten werd tot een achtervolging. De confrontatie die daarop was gevolgd, had niet meer conse quenties gehad dan een kapotte fiets, maar dat had volgens de poli tierechter nadrukkelijk niet aan de verdachten gelegen. Vooral het in rijden op een van de fietsers werd de Leusdenaar zeer kwalijk geno men. „Het is natuurlijk ook niet in de haak," erkende die, „maar het liep nu eenmaal zo „Dingen lopen niet zo, die doe je zelf," reageerde de officier van jus titie, mr. R. Berger. Onder het motto „samen uit, samen thuis" eiste hij dnemaal een boete van driehon derd gulden. „Ik heb het volste recht om vrijheidsstraffen te eisen," aldus Berger, „maar daarmee zou ik jullie toekomst verpesten. Maar de volgende keer ga je wel geheid de bak mDe politierechter voeg de m één geval nog een voorwaar delijke gevangenisstraf toe aan de gevorderde boetes. ACHTERVELD - Door de plaatselijke KPO afdeling werd dinsdagavond de Kerstavond ge houden. De voorzitster begon na het welkomstwoord met het voor lezen van een gedicht. Na de koffie werd er door het Kinderkoor van de Sint Josephkerk, onder leiding van mevrouw Schaeffner een aantal Kerstliederen gezongen, waarbij de aanwezigen bij enkele liede ren konden meezingen. Na een korte pauze werd door de dames van het bestuur een Kerstverhaal voorgedragen. Een ouder echtpaar besluit ook nu weer een kerstboom in de woning te plaatsen. Zij denken daarbij aan hun dochtertje, dat een aantal jaren geleden was overleden. Op de dag dat de echtgenoot boodschappen gaat doen, vertelt een buurjongen dat zijn zusje die dezelfde voor naam heeft als het overleden dochtertje, ziek is. Als de man in de woning terugkeert, houdt hij een samenspraak met zijn vrouw Be sloten wordt hun kerstboom als ge schenk naar het zieke meisje te brengen. Een grote verrassing voor het kind en de overige fami lieleden. Een aandoenlijk verhaal dat op een zeer gevoelige wijze werd voorgedragen. Hierna volgde weer een pauze waarin op een aperitiefje werd ge- tracteerd. Vervolgens bleven de dames nog geruime tijd heel gezel lig bij elkaar en werden als afwis seling gezamenlijk een aantal Kerstliederen gezongen. De avond werd gesloten door de voorzitster die allen dankte voor hun inzet en medewerking waardoor het een hele mooie en geslaagde avond was geworden. LEUSDEN - Scholieren van het Amersfoortse Corderiuscollege vroegen in Leusden aandacht voor de aardbe- vingsramp in Armenië. In winkelcentrum De Biezenkamp benaderden leerlingen van de school het winkelende pubhek met het verzoek eén boodschap extra te doen, ten behoeve van de getroffenen in het rampgebied. Op een lijstje staan goederen, waar behoefte aan is De actie werd dinsdag- en woensdagmiddag gehouden. Het huidige weerbeeld past niet echt in de Kerst sfeer. Juist in deze tijd van het jaar verlangen zelfs de meest fanatieke tegenstan ders van winterweer een wit te wereld. Het mag daarbij ook nog koud zijn. Het is im mers sprookjesachtig wan neer tijdens de kerstnacht onder het luiden van de kerk klokken de sneeuwvlokken naar beneden dwarrelen. Toch is een witte Kerst bij ons zeer zeldzaam. De laatste dateert uit 1976. Ook in 1962 (de inleiding tot de beruchte winter 62/63), in 1963 en in 1964 waren de Kerstbomen wit. Drie maal een witte Kerst op een rij mag zeer uniek worden genoemd. Onvervalst fraai waren de Kerstdagen van 1938. Toen viel er in de dagen vooraf gaande aan de Kerst veel sneeuw. Juist tijdens de feestdagen klaarde het op en ons land leek toen een echte ansichtkaart. Op dit moment doen de pressies er alles aan een der gelijke situatie dit jaar (we derom) onmogelijk te maken. Ze zullen er zeker in slagen. Er heerst momenteel een grote depressie-activiteit op de Oceaan. Ze voeren voort durend zachte en vochtige lucht naar onze streken. Zo ook gisteren. Er viel vrijwel de gehele dag wat motregen. De hoeveelheden waren be perkt. Gemiddeld werd er 2 mm. afgetapt. De tempera tuur werd in Leusden nog bij na 10 graden. Ook in de afgelopen nacht is er nog wat regen gevallen (0.2 mm.), daarbij bleef de temperatuur met 8 graden ver boven normaal. Vanochtend vroeg ver scheen een zeer diepe de pressie met een kerndruk van 945 hpa even ten oosten van IJsland. Deze zorgt daar voor winden van orkaan kracht. De depressie zet van daag koers richting Noorwe gen. Het stuurt een koufront naar ons toe en daardoor zal er vandaag opnieuw regen vallen, met name in de mid dag. De wind zal op de nade ring van het front toenemen tot vrij krachtig. Het blijft met 10 graden veel te zacht voor de tijd van het jaar. Voorlopig verandert er niet veel in het huidige weer beeld. Depressies trekken via Schotland naar Noord Scandinavië en zorgen voor vrij zacht weer in vrijwel ge heel Europa. De Kerstdagen verlopen groen en zacht. Af en toe kan er wat regen vallen bij tem peraturen rond 8 graden. In de wintersportgebieden stijgt de temperatuur de ko mende dagen naar nul gra den op 1500 meter. De sneeuwcondities zullen dan ook geleidelijk minder wor den. Door hogedrukinvloed zal het wel vrij rustig weer zijn in de Alpen. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicit atie-rub riek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! LEUSDEN - In de nacht van zater dag op zondag werd op de Grien den en op de Zwarteweg een aantal brievenbussen het mikpunt van vernielzuchtigen. De brievenbus sen werden vernield en/of gesto len. Over de schade is niets be kend. Donderdag 22 december 20.00 uur: raadsvergadering, Ge meentehuis, Erf 1 Vrijdag 23 december 20.30 uur: kaarttoernooi Roda '46 Burgemeester Buirungpark Disco De Geut Zaterdag 24 december 16.00 uur: kleuterkerstviering Dorpskerk Leusden Zuid Zondag 25 december 8.45 uur en 10.30 uur: kerstviering Vrijgemaakt Gereformeerde Kerk, Konmgshof, Hamersveldseweg 95 20.00 uur: Kerst-Inn De Til Maandag 26 december 14.00 uur: Disco De Til Jam-sessie De Geut Vrijdag 23 december: 20.00 uur: Kerstbingo, De Hessen- kar Zaterdag 24 december: 20.00 uur: Disco Show, De Klaveet Zondag 25 december: 20.00 uur: Disco, De Klaveet Dinsdag 27 december: 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem, Ons Gebouw Woensdag 28 december: 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot. 1

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3