SB F leu rkrant Dependance De Vallei komt in Klimrakker Nieuw Nutsbedrijf voor regio Eemland Uitbreiding Hamershof weer wat dichterbij Materiële schade bij aanrijdingen tie leusder krant» "vandaagin BDU 444 44 4 CDA onaangenaam verrast door besluit KEISTAD B.V. Nieuwjaar Ons Gebouw Nieuwjaarsreceptie B&W Brandje Vernielingen Woningbouw programma vastgesteld Fusie van drie gemeentelijke bedrijven in Hamershof Raad gaat akkoord met stedebouwkundig plan SERVA V0LV0 É0 d> Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Gemeentehuis later open KONIJNTJE IN DE WETERING HOOFDREDAKTEUf Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDE Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-94149! Uitgave BDU BV \J oo^l- «o> o o WOENSDAG 28 DECEMBER 1988 - 20e JAARGANG NO. 68 LEUSDEN - Het is de fractie van het CDA rauw op het dak gevallen dat het college van B en W een besluit heeft genomen over inwoning van de Vallei in de basisschool Klimrakker. Het CDA was er van uitgegaan dat er over het beleid met betrek king tot 'inwoning' van de ene school in de andere een discus sie plaats zou vinden in de commissie onderwijs. Die gedach- tenwisseling komt er. ,,Het college heeft van haar bevoegdheid gebruik gemaakt om al eerder een beslissing te nemen met betrekking tot de P.C. school de Vallei", aldus wethouder Corri Verduin. ,.Ik ben onaangenaam verrast door het besluit van het college", aldus CDA woordvoerder J. Konij nenbelt tijdens de raadsvergade ring van vorige week donderdag. De protestants christelijke basis school de Vallei kampt al enige tijd met ruimtegebrek. De situatie wordt alleen nog maar erger, zo wijzen prognoses uit. Als gevolg van bezuinigingsmaatregelen bij de overheid worden er met zon der meer noodlokalen bij scholen neergezet. Eerst wordt aekeken (advertenties) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 of er binnen redelijke afstand van de school geen lokalen leeg staan. Het doet er dan met toe in welke school die leegstaande lokalen zich bevinden. Een PC school moet zodoende gedwongen wor den genoegen te nemen met vrij staande lokalen in katholieke of openbare scholen Omdat in de R K. basisschool de Klimrakker twee lokalen leeg staan heeft het college deze loka len aangewezen als 'overloop' voor de Vallei. De directeur van de P.C basisschool H Renting voelt met veel voor deze oplos sing. Hij ziet grote problemen als grote groepen kinderen regelma tig de drukke Asschatterweg moeten oversteken om van de ene school naar de andere te gaan Liever zag het schoolhoofd een oplossing waarbij hij gebruik kan maken van een vrijstaand lokaal van de openbare basisschool de Bongerd Deze school staat pal naast de Vallei aan de Asschatter weg Het college heeft echter an ders beslist, zonder een algemene discussie in de commissie voor onderwijs af te wachten. ,,Ik noem dat om zijn minst niet erg elegant", aldus de fractievoorzitter van het CDA, J. Konijnenbelt. ,,Kan het college het genomen be sluit niet alsnog opschorten?" zo vroeg de heer Konijnenbelt zich af Verantwoordelijk wethouder Verduin (PvdA) gaf donderdag avond echter geen duimbreed toe. ,,De schoolleiding en het P.C schoolbestuur drongen zelf aan op het nemen van een beslissing. We hebben vervolgens van onze be voegdheid gebruik gemaakt", al dus de reactie van de onderwijs wethouder. ,,Ik blijf het niet netjes vinden", bleef de heer Konijnenbelt aan dringen. Al zijn moeite bleek ech ter tevergeefs. De CDA fractie voorzitter kreeg geen bevredi gend antwoord vanachter de be stuurstafel. Het CDA zal het dus moeten stellen met de toezegging dat de problemauek van inwomng van scholen aan de orde zal ko men tijdens de eerstvolgende ver gadering van de commissie on derwijs. LEUSDEN - In verband met de nieuwjaarsbijeenkomst die op 2 ja nuari voor het gemeentelijk perso neel gehouden zal worden, is het gemeenthuis op die dag pas vanaf 9.30 uur gesloten. Ook de gemeen- tewerf zal op die dag pas om 9.30 uur open zijn. ACHTERVELD - Zondag 8 janua ri a.s. zal weer de inmiddels tradi tioneel geworden Nieuwjaarsre ceptie van Ons Gebouw worden gehouden. Alle inwoners van Ach terveld - Stoutenburg en omgeving zijn dan van harte welkom van li.00-13.00 uur. Men kan dan sa men het glas heffen op een voor spoedig 1989. Albert en Antje worden voor de zesde maal verwacht met een „Be rijmde proeve over het Blije en Droeve van 1988". Tevens kan dan de nieuwe verlichting van de kof fiekamer worden bewonderd. Deze sfeervolle verlichting is nu aangepast aan de grote zaal. LEUSDEN - De nieuwjaarsreceptie van burgemeester en wethouders wordt op maandag 9 januan gehou den van 19.30 uur tot 21.30 uur in het gemeentehuis aan 't Erf 1. Verte genwoordigers van plaatselijke verenigingen en organisaties zijn evenals individuele burgers voor deze bijeenkomst uitgenodigd. LEUSDEN - Op de Spijkerplaats werd tussen vrijdag 18.00 uur en zaterdag 10.00 uur de auto van Leusdenaar H.M.S., die daar ge parkeerd stond, beschadigd bij een aanrijding. De eigenaar van het voertuig bemerkte zaterdag dat er in het linkerportier een diepe kras zat en een deuk. Wie er verantwoordelijk is voor de schade, is niet duidelijk. De poli tie roept eventuele getuigen op zich te melden. Twee automobilisten raakten Tweede Kerstdag betrokken bij een aanrijding op de Arnhemse- weg. P. van M. uit Nijkerk reed achterop bij J.G.G., die stond te wachten om een inrit in te rijden. Er ontstond slechts materiële schade. Twee auto's werden op Eerste Kerstdag, rond 14.30 uur, aan de voorzijde zwaar beschadigd bij een botsmg op de Driftakkerweg. De 22-jange Leusdenaar A. van K. wilde een tegemoet komende auto mobilist, de 32-jange G.R. van D. uit Leusden., ruimte geven om te pas seren, maar kwam in de berm te recht waarop een slippartij volgde. Een aanrijding was daarvan het ge volg LEUSDEN - De brandweer moest er op Tweede Kerstdag aan te pas komen, om een brandje in een pa piercontainer bij het gemeentehuis te blussen. De brand is waarschijn lijk ontstaan door vuurwerk wen. Het totale aantal woningen dat volgend jaar in de provincie utrecht gebouwd mag worden, bedraagt 6.479. Deze cijfers blij ken uit berichtgeving van het mi- Het gedeelte van De Hamershof, waar de uitbreiding van het wmkelcentrum gepland is. Voorafgaand aan de uitreiking van de ontslagbewijzen en arbeidscontracten, werd de vlag van het nieuwe nutsbedrijf, de N. V Regionaal Nutsbedrijf Eemland. gehesen. Op de foto van links naar rechts de Amersfoorste burgervader A. Schreuder, R. A. Logtenstein, waarnemend voorzitter van de Raad van Commissarissen, en P. Jonkman, directeur van het nieuwe Nutsbedrijf LEUSDEN - In het nieuwe jaar mag Leusden in totaal 134 gesub sidieerde woningen bouwen. Dat is het aantal dat de gemeente kreeg toegewezen uit het provin ciale contigent voor 1989. Daar boven kan Leusden ook nog eens 45 huizen zonder subsidie bou- nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke ordening en Milieu beheer. Voor de periode 1990-1992 is een voorlopig contigent toegewezen van 183 gesubsideerde woningen en 123 ongesubsideerde huizen. Dit jaar heeft het woiungboupro- gramma voor het eerst een gesub- sideerd deel. Dat is in principe 25 procent van het totale programma. LEUSDEN - Een groep van onge veer vijf jongens trok m de nacht van maandag op dinsdag een spoor van vernielingen in en rond winkelcentrum De Hamershof. Kerstverlichting, twee brievenbus sen, een lichtreclame moesten het ontgelden. Daarnaast werd de ver nielzucht botgevierd op twee kerstbomen. Van de ene werd de top afgebroken, de andere werd scheefgetrokken. Van de daders ontbreekt elk spoor. SOEST - In het Witte Huis in Soest is woensdag 21 december de N.V. Regionale Nutsbedrijf Eemland van start gegaan. Het nieuwe nutsbedrijf is het resultaat van een fusie tussen het Gas-, Water en CAI-bedrijf van de gemeente Amersfoort, het Gasbedrijf van de gemeente Baarn en het Gas- en CAI-bedrijf van de gemeente Soest. Het nieuwe bedrijf gaat in Leusden het drinkwater leveren. Bovendien incasseert het RNE de abonnementsgelden voor het ge meentelijk CAI-bedrijf in Leus den. Tijdens een officiële plechtig heid kregen de medewerkers van de oude gemeentelijke nutsbedrij ven symbolisch hun ontslag. Nadat de betrokken organisaties en de directeur van het nieuwe bednjf, het RNE, de arbeidsvoorwaarden tekenden, kregen alle medewer kers een arbeidscontract overhan-1 digd, waarmee het nieuwe dienst verband met het RNE, per 1 januari i 1989, bezegeld werd. De N.V. Regionaal Nutsbedrijf Eemland zal de diensten, die de dne onafhankelijke bedrijven uit voerden, voortzetten. Het RNE heeft 105 werknemers m dienst. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De gemeenteraad is donderdagavond akkoord ge gaan met het definitieve stedebouwkundig plan dat de uitbrei ding van de Hamershof betreft. Alleen de PvdA-fractie stemde, zoals ze dat tot nu toe steeds heeft gedaan, tegen. ,,In het ver volg zullen we echter elk onderdeel dat aan de orde komt afzon derlijk beoordelen. We zullen niet meer tegen stemmen, omdat we tegen het hele plan waren"aldus PvdA woordvoerder Gert de Weerdt. In het plan is de bouw van een ondergrondse par keergarage opgenomen. Het al of niet betaald parkeren in deze garage en in de rest van de Hamershof was donderdag onder werp van discussie. Het plan waarmee de raad ak koord ging komt grotendeels overeen met de plannen zoals die in een eerder stadium zijn gepre senteerd Mede als gevolg van een uigebreide inspraakproce dure is het plan op enkele onder delen gewijzigd Een woonblok dat in het centrum 'op poten' zou komen te staan is van het plan af gevoerd en vervangen door een kantoorfunctie. Daarentegen zijn kantoren die gepland waren aan de oostkant van het plan vervan gen door woningen Vnjwel alls raadsfracties maken zich zorgen over de parkeervoor ziening in de toekomstige uitge breide Hamershof. Enerzijds wil men een winkelcentrum met vol doende parkeerruimte, anderzijds ziet men er ook tegenop om ge confronteerd te worden met lege en verlaten pleinen op het mo ment dat de winkels gesloten zijn Mede om deze reden is in het plan een grote ondergrondse parkeer garage opgenomen. De verantwoordelijk wethouder Joost de Jongh (WD) heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat zijn voorkeur uigaat naar gratis parkeren in het centrum. Wat hem betreft mag ook het parkeren in de garage voor mets gebeuren. Met name de PvdA vindt het standpunt van gratis parkeren on zin „Dat gaat per Leusdenaar 100,-kosten", zo had de heer De Weerdt uitgerekend. De hele par keergarage gaat namelijk naar verwachting 2,7 miljoen gulden kosten. Wethouder De Jongh maakte don derdag duidelijk dat het gratis par keren wat hem betreft geen hals zaak is. „Als gratis parkeren niet haalbaar is kom ik wel bij U te rug", aldus een lacomeke wet houder. Hij ziet overigens al een mogelijkheid om een deel van de kosten van een parkeergarage af te wentelen op de toekomstige gebruikers. De huurders van kan toorpanden zouden in de toe komst ook parkeerruimte in de ga rage moeten huren, aldus het idee van de wethouder. GEEN ERGERNIS i „Ik kan U van harte verzekeren dat de parkeergarage geen voort durende ergernis met zich mee zal brengen", zo beloofde de heer De Jongh. Exploitatie, gebruik, be heer en beveiliging van de par keergarage zullen nog ter sprake komen in de raad. „We zullen voor elk onderdeel creatieve oplossingen moeten bedenken", aldus de wethouder, die bena drukte dat alle financiële reken sommetjes met betrekking tot de garage 'strikt theoretisch' waren. De uitbreiding van de Hamershof betekent een samengaan van wer ken (kantoren), wonen en winke len. In het plan zijn 65 premiehuur woningen opgenomen met een huurniveau van 550,- per maand Of het plan, zoals dat nu op tafel ligt ook werkelijk gebouwd zal worden hangt onder meer af van de realisator die het hele plan moet gaan realiseren. „Enige flexibiliteit zal nodig zijn", zo waarschuwde wethouder De Jongh bij voorbaat. Met alleen de stemmen van de PvdA tegen werd het gehele plan door de raad aangenomen. PvdA- wethouder Corrie Verdum distan tieerde zich van haar fractiegeno ten. Zij steunde het collegevoor stel. Sint Jozefschool viert Kerst met: „Een onverwachte Kerst-inn" pag. 3 Kerstspel Het Startblok over weggelopen jongen Pag. 3 Het weer in Leusden: Extreme Kerstdagen Pag. 3 Onroerend goed-belasting omhoog Pag. 5 Raad vindt dat subsidie emancipatie anders moet Pag. 5 Mminatuurtje: Wintervoedering Pag. 5 Sport: Schoolkorfbaltoernooi krijgt goede winnaar Pag. 7 De Mof wint kerstzaalvoetbaltoernoo Pag. 7 Autonieuws Pag. 8 (advertentie) DE VALLEI: "Stoelen(depen)dans".. AMERSFOORT DEALER Amslerdemseweg 7 lel 033-630154

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1