Kindercarroussel op volle toeren Leerlingen spelen musical ,Een onverwachte Kerst-Inn' Kerstspel Het Startblok over weggelopen jongen LEUSDEN; leusder krant: Veel muziek bij kerst viering huize Sint Jozef -=JokaaL Kerstvakantie-activiteiten voor de jeugd leusder krant Sint jozefschool viert kerst Achterveld Inbraak UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Openingstijden JAC veranderd Extreme Kerstdagen Toermalijn Poppentheater LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Instuif NVSH rbeze mkindegemeede/ plaatselijk nieuws WOENSDAG 26 DECEMBER 1988 LEUSDEN - De jongerencentra De Til, het Jeugdhonk en De Blij- hof organiseren in de Kerst vakantie voor de jeugd de tradi tionele activiteiten, die zich on der de naam Kindercarroussel al een zekere reputatie hebben ver worven. Gedurende vier dagen is er voor kinderen in verschillende leeftijdscategorieën van alles te doen. Als opwarmertje wordt in De Til, aan de Hamersveldseweg, op don derdag 29 december een Bingo ge houden, waarmee heuse prijzen te verdienen zijn. De Bingo begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De toegang bedraagt twee gulden. üp dinsdag 3 januari wordt in het Jeugdhonk het meuwe jaar ingeluid met een knutselmiddag voor de jongste jeugd. Voor twee gulden kunnen de deelnemers timmeren, figuurzagen en kleien. Ook zal er een film worden vertoond. Voor meer inlichtingen over de activiteit kunnen geïnteresseerden telefo- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Inlevering kopij en advertenties. Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. nisch contact opnemen Gert-Jan Reitsema, 945382. In de Blijhof wordt woensdag 4 januari een kijk-doe-theatermid- dag, waar Marion Wardenaar met een kinderprogramma zal optre den. De voorstelling is bedoeld voor kmderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. De entree be draagt twee gulden voor leden, ter wijl niet-leden twee kwartjes méér betalen. Saskia Szarafinsky kan over de voorstelling meer vertellen of telefonisch plaatsen reserveren. Zij is telefonisch bereikbaar onder nummer 950339. De Til besluit de Kindercarrous sel met een kinderfilmmiddag. Op donderdag 5 januari, van 14.00 uur tot 16.00 uur, worden verschillende films vertoond. De entree bedraagt twee gulden. Voor meer informatie over de activiteiten in De Til zijn inlichtingen verkrijgbaar bij tele foonnummer 941826. Afgezien van de middag in De Blijhof zijn de activiteiten bedoeld voor kinderen in de leeftijdvan 6 tot en met 12 jaar. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ACHTERVELD - Woensdagmiddag werd in Huize St. Joseph het Kerstfeest gevierd. Hierbij waren aanwezig de bewoners van het huis en de bewoners van Sine Cura en de Wagenberg. Degenen die niet naar de recreatiezaal konden komen waren in de gelegenheid om via de huisradio het gebeuren te volgen. De middag werd geopend door de directeur de heer Hilhorst die alle aanwezigen hartelijk verwel komde. Hij stond even stil bij de Kerstgedachte en hoopte verder dat het een heel goed en gezellige kerstviering zou worden. Het kof fiedrinken werd afgewisseld door de dames Leontien van Wieringen en mevr. Wijnands met het zmgen van Kerstliederen. De beide dames werden hierbij begeleid door de zoon en dochter van mevr. Wij nands. De zoon speelde op de fluit en de dochter op de piano. Ook werd het kerstverhaal uit het Evan gelie van Lucas, voorgelezen. De gasten op de EVA en in de woon kamer werden tijdens het samen zijn verrast door drie Barneveldse meisjes Hilde Ponger en Gerlinde v. d. Broek, beiden 12 jaar en Ma- riélle van Dijk, 13 jaar, die op de fluit een aantal kerstliederen bij hen kwamen spelen. Een geste die door de gasten zeer werd gewaar deerd. De middag werd afgesloten met een gezamenlijke maaltijd, die zich goed het smaken. Uit de reac ties bleek dat het werk van het keukenpersoneel zeer werd ge waardeerd. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewma de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbniskrant van Lensden! van dit jaar zal het niet vrie zen. Speculaties over belang rijk kouder weer tijdens de jaarwisseling lijken mij op dit moment nog wat voorna- rig. De weerkaarten geven daartoe nog onvoldoende ze kerheid. De Kerstdagen van 1988 zijn extreem zacht verlopen. Zowel eerste als tweede Kerstdag kwam het kwik bo ven de 10 graden uit. Daar naast bleef het ook in de nacht erg warm. De gemid delden lagen beide dagen rond de 9 graden en daarmee werd de Kerst 1988 op één na de warmste van deze eeuw. Nog warmer was het in 1934. Het jaar 1988 zal ook ge schiedenis maken. Het wordt mogelijk het warmste jaar van deze eeuw. Debet hier aan is natuurlijk de extreem warme winter en deze war me decembermaand. Op het KNMI station Vlissingen bleef dit jaar de temperatuur alle dagen boven nul graden. Het heeft er dus niet gevro ren. Dat is volgens mij nog niet eerder voorgekomen. AMERSFOORT - De openingstij den van het JAC veranderen met ingang van 1 januari. Van maandag tot en met vrijdag kan men bij het JAC terecht tussen 10.00 en 17.00 uur. Het weer van gisteren was bepaald niet slecht. Nadat een zwak koufront in de vroege ochtend was gepas seerd, bereikte iets koudere en drogere lucht ons gebied. Daarin was in ruime mate plaats voor de zon en daarbij liep de temperatuur op tot boven de 10 graden. Als we ons realiseren dat we gemid deld recht hebben op niet meer dan 4 graden, dan leven we dus ver boven onze stand. Gisteravond verscheen op de weerkaart een diepe stormdepressie, net even ten zuiden van IJsland. De druk in de kern was teruggelopen tot 958 hpa. Tegelijkertijd was de luchtdruk hoog boven de Alpen. Daar bevond zich dan ook de kern van een ho- gedrukgebied dat in die ge bieden voor prachtig, helder weer zorgt. Dit geldt dan voor de hogere delen. In de dalen vormt zich mist en deze blijft er geruime tijd hangen en lost zelfs soms helemaal niet op. Tussen de twee systemen wordt met een zuidwestelijke stroming zachte lucht tot diep in Euro pa gevoerd. Winterweer van enige betekenis komt vrijwel nergens voor, met uitzonde ring van het noorden van Finland en in Lapland. Vandaag hebben we meer bewolking dan gisteren. Hieruit zal nauwelijks of geen neerslag vallen. De temperatuur loopt vandaag wederom op tot een graad of tien. Geleidelijk komen we meer onder invloed van het hogedrukgebied. Dit heeft tot gevolg, dat het weer rus tig blijft en de mistkansen wat toenemen. Het hoge drukgebied is namelijk ge vuld met vochtige lucht. Zo dra het in de avond en nacht even afkoelt ontstaat er mist, die moeizaam oplost. De mid- dagtemperatuur gaat lang zaam wat naar beneden, maar ook de laatste dagen AMERSFOORT - In poppen- I theater Toermalijn in de Koppel- poort geeft Camilla Koevoets weer diverse voorstellingen. Van 4 tot en met 18 januari wordt de voorstelling „Kleine voetjes op de reuzenberg" gegeven en van 21 tot en met 28 januari „Het heksje uit de vuilnisbak". Camilla geeft de voorstellingen op een manier, waarbij de kinderen geheel be trokken worden. De jarigen wor den altijd nog extra in het zonnetje gezet. In de pauze staat er een glas limonade klaar met een koek. De kaartverkoop begint altijd vier we ken van te voren en de voorstellin gen zijn iedere zaterdag- en woensdagmiddag om 14.30 uur. ACHTERVELD - Woensdag avond werd door de leerlingen met het team van de Sint Jozef school het kerstfeest gevierd. Er werd begonnen met een gezamen lijke maaltijd die met de 200 kin deren een gezellige happening werd. Na de maaltijd werd er een kerkdienst bijgewoond in de Sint Joseph kerk. Vervolgens ging men naar „Ons Gebouw", waar inmiddels een groot aantal ou ders waren verzameld. Daar voerde een groep kinderen een kerstmusical op. „Een onver wachte Kerst Inn", heette het stuk. Ten huize van de familie Koes zijn Tanja en Peter nog volop bezig met de Kerstversiering. Daar vader en moeder met vakantie zijn, past tante Nathalie op de kinderen. Ze ontvangen een kaart van hun ou ders waarop staat dat ze de komen de avond thuis zullen komen, tot grote vreugde van de kinderen. Terwijl de kmderen zo bezig zijn, komt buurman Kist, een oudere man, op bezoek. Daar de heer Kist drie oudere dames op visite krijgt, gaat één van de kinderen bood schappen voor hem doen. Inmid dels zijn er een aantal kinderen binnen gekomen. Deze besluiten een Kerst-Inn te organiseren. Ze willen met alle vrienden en vrien dinnen samen oude mensen uit de buurt gaan helpen. Er wordt een actie op touw gezet. Ze vormen een grote schoonmaakploeg die aan het werk gaat om zo geld bij elkaar te verzamelen. Een van de vrien den ziet hier mets in. Hij wordt door de overige kmderen goed uitgela chen. Hij wil een grote hoeveelheid erwtensoep gaan maken. Kareltje is liever lui dan moe, wordt hem verweten. Als de schoonmaak ploegen volop aan het werk zijn komt Kareltje bij hen. Zijn idee is geheel mislukt en hij simt zich nu bij de overige kinderen aan en werkt mee. De actie werd gevoerd onder het motto: „Doe een klus voor 70 plus". De kmderen zouden het leuk vinden als buurman Kist ook eens een keer op vakantie kon gaan. Er wordt contact opgenomen met de directeur van een reisbu reau. In het huis van de tamme Koes komen de drie oude dametjes bin nen die bij buurman Kist op bezoek kwamen. De dames en de buurman hebben een heel gesprek over vroeger, de leeftijd en de toe komst. De gevoerde kerstactie van de kinderen blijkt geweldig aan te slaan. Dit blijkt uit het feit dat de directeur van het reisbureau bij hen komt en in zijn enthousiasme over het werk van de kinderen de heer Kist en de dne dametjes een gratis vakantiereis aanbiedt naar Ibiza. Dit tot grote vreugde van de kmderen die hun werk beloond zien en ook tot grote vreugde van de dne oude dames en de oude buurman. De kinderen verdienen met hun schoonmaakwerkzaamheden een gratis vakantie voor de bejaarde buurman Kist. Donderdag 29 december 13.30 uur: bejaardensoos Ons Ge bouw Zaterdag 31 januari 20.00 uur: Disco Show de KJaveet Zondag 1 januari 20.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 3 januari 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw Dinsdag 3 januari 19.30 uur: Nieuwjaarsreceptie Huize St. Joseph Woensdag 4 januari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moespot Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Lensden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden; Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westiand, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDEN - Uit het clubgebouw van de postduivenvereniging op het Jan Bannmkpark verdwenen bij een inbraak goederen ter waarde van zeshonderd gulden. Inbrekers, die met behulp van een koevoet het gebouw binnenkwamen, namen een radio/cassetterecorder met boxen, vier diepvrieskippen en een aantal karbonades mee. De in braak moet tussen dinsdag en vrij dag gepleegd zijn. ACHTERVELD - Door de leer lingen en het team van de basis school het Startblok werd don derdag samen in de school Kerst feest gevierd. Om 17.30 uur wa ren allen en een aantal ouders in de school bijeen. Door het hoofd van de school was aan groep acht de opdracht gegeven dat ze een mooi doch een droevig kerstver haal moesten schrijven. Door het team werd uit een van deze ver halen het verhaal uitgekozen dat het meeste aansprak. Dit verhaal werd tijdens de bijeenkomst als toneelstuk opgevoerd. Na de opening wordt aan de leerlingen medegedeeld dat een pas opgerichte toneelgroep een to neel stuk zal opvoeren. De groep heeft de naam Fre Wi - Ma Ma - Co Da Mo. Dat zijn de voornamen van de spelende leerkrachten en ou ders. Als het doek open gaat zijn de leerlingen heel verbaasd dat ze de leden van het team en enkele ou ders als toneelspelers op zien ko men. In een woonkamer is een echtpaar bezig over de viering van het Kerstfeest. Ze hebben het heel arm en weten niet hoe ze het moe ten aankleden om met hun zoon een goed Kerstfeest te vieren. Na een heel gesprek komt de vader op het idee om naar de stad te gaan en hun zoon daar achter te laten. Mogelijk wordt hij dan door goede mensen opgevangen waar hij dan een goed kerstfeest zal hebben Hoewel moeder er op tegen is, be sluit ze dan toch maar mee te werken. De zoon is heel gelukkig als hij mee mag naar de stad. In een warenhuis wordt hij bij de kerst boom achter gelaten, tot zijn ou ders weer terug komen. Deze ko men niet meer terug. Terwijl hij bij de Kerstboom heen en weer loopt wordt hij door de politie opgepakt. Zijn signalement komt overeen met een uit het weeshuis weggelopen jongen. Al beweert hij niet die jon gen te zijn, wordt hij niet geloofd en naar het weeshuis gebracht. Hier wordt hij door de directeur opge vangen die heel boos op hem is, omdat hij weggelopen was. Ook die gelooft niet dat hij de verkeer de jongen voor zich heeft. Als straf krijgt Bob (de weggelopen jongen heet Jan) een aantal stokslagen. Met behulp van een meisje m het weeshuis weet Bob weg te komen. Hij zoekt de weg naar huis. Hierbij komt hij langs een woning waar een alleenstaande vrouw woont. Hij staat voor het raam te kijken naar het gezellige interieur. Hij wordt door de vrouw opgemerkt en bin nen gehaald. Ze wil met Bob samen het kerstfeest vieren, doch de jon gen wil naar huis. Als hij verteld heeft, wat hem is overkomen en ze het thuis heel arm hebben, krijgt hij van de vrouw eten mee voor on derweg. Tijdens zijn weg naar huis komt hij de weggelopen Jan tegen. Hij vertelt Jan wat hem is overko men. wa een poosje samen zijn, wijst Bob aan Jan de weg naar de vrouw waar hij zo goed is ontvan gen. Hierna vervolgt Bob zijn weg door het bos op weg naar huis. Hij komt uiteindelijk bij een boerderij terecht waar de boerin aanwezig is. Hij mag binnen komen en treft daar een blind meisje aan die bij haar tante logeert. Hij vraagt de weg naar huis en vertelt ook hier wat hem is overkomen. De vrouw en het meisje vinden dit heel erg. De boerin wijst hem de weg naar huis en geeft hem een grote hoeveel heid eten mee. Inmiddels zijn de ouders van Bob wel verdrietig over het gemis van hun zoon. Vader gaat een kerstboom in het bos halen. Doch versieren kunnen ze hem niet. Daar hebben ze geen spullen voor. Plotseling horen ze de roep van Bob die om zijn vader en moe der roept. Vader gaat naar buiten en vind Bob. Tot grote vreugde van zijn ouders is de jongen weer thuis en ze zijn heel dankbaar voor het geen hij heeft meegebracht. Na af loop van het spel volgde een geza menlijke maaltijd. Tijdens deze maaltijd is er nog een aantal optre dens van diverse leerlingen die zo wel muzikaal als zingend een aantal liederen voordragen. De Kerstviering op de Regen- boogschool kon door ziekte van een vnj groot aantal leerlingen en enkele leerkrachten jammer ge noeg met doorgaan. LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! De schoonmaakploeg aan her werk tijdens de opvoering vasn de kerstmusical van de Sint Jozefschool. AMERSFOORT - De NVSH afde ling AmersfoortA Gooi organiseert voor zondag 1 januari een nieuw- jaarsinstuif. De aanvang is 14.00 uur. De entree is gratis. Inlichtingen 622217 (tussen 20.00 uur en 22.00 uur).

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3