Schoolkorfbaltoernooi krijgt goede winnaar Leusdenaar bedenkt naam nieuw ziekenhuis „Ik hinderde niemand" De Mof winnaar van ierstzaalvoetbaltoernooi Pakistaanse gevangene vrij dankzij Amnesty j, Korfbalfamilies zeer actief tijdens Kerst splinters Boete voor parkeren op oversteekplaats mm*? Antilopen 'ïende editie evenement m De Meent geslaagd o* LEUSDEN - Dinsdag werd het aarlijkse schoolkorfbaltoernooi n De Korf gespeeld. De basis scholen waren hier vertegen woordigd. In totaal kwamen er 40 earns binnen de lijnen van het veld. De Gereformeerde Basis school ging met hoogste eer naar huis. Deze school zal Leusden volgend jaar vertegenwoordigen op het provinciaalschoolkorfbal- kampioenschap. 's Morgens werd het korfbaltoer- nooi geopend met wedstrijden voor de leerlingen uit groep vijf en zes. Opmerkelijk was dat om de strijd om de derde plaats twee teams van de Holm tegenover el kaar stonden. Het tweede team versloeg het sterker geachte eer ste team en werd derde. De finale ging tussen de Wegwijzer en de Hobbit. Na een 3-3 eindstand moesten strafworpen de beslissing brengen. De Hobbit hield de zenu wen het beste in bedwang en pakte voor de vierde achtereenvolgende keer de eerste plaats. STRIJDPERK In het zogenaamde A toernooi, voor leerlingen van de groepen ze ven en acht, kwamen 26 teams te gen elkaar in het stnjdperk. 't Ron de, Loysder Hoek, Kinderland en de Gereformeerde Basisschool plaatsen zich voor de halve finale, 't Ronde hield na strafworpen Loys der Hoek van een Frale plaats af, zodat de winnaar van vorig jaar de titel niet meer kon verdedigen. De Gereformeerde Basisschool ver sloeg Kinderland met het kleinst mogelijke verschil: 1-0. De stnjd om de derde plaats werd ook be slist na het nemen van strafworpen. Na de reguliere speeltijd was de stand tussen Kinderland en Loys der Hoek 1-1. Loysder Hoek sleep te de derde plaats in de wacht door de strafworpen beter te benutten. De finale tussen 't Ronde en de Gereformeerde Basisschool lever de een verdiende overwinning op voor de Gereformeerde Basis school. 't Ronde was met bij machte om het goede samenspel van de tegenstander te ontregelen: 1-0. Dit schoolkorfbaltoernooi leverde dan ook een verdiende en goede win naar op in de vorm van de Gerefor meerde Basisschool. LEUSDEN - Christelijk Zie kenhuis Eemland is de naam die de jury heeft gekozen als naam voor de nieuw op te richten stichting die de zie kenhuizen St.-Elizabeth en De Lichtenberg zal gaan overkoepelen. Uit de ruim 400 inzendingen die werden ontvangen als suggestie voor de nieuwe stichting kwam de inzending van Th. C. Hilhorst uit Leus den als winnaar uit de bus. De belangrijkste overweging die de jury tot deze naam- keuze heeft gebracht is de behoefte om het verzorgings gebied van het toekomstige ziekenhuis in de naam tot uit drukking te laten brengen. Daarnaast werd het van be lang geacht dat de nieuwe naam gemakkelijk in het oor ligt en niet tot afkortingen leidt. De heer Hilhorst kreeg tij dens een feestelijke bijeen komst de aan de prijsvraag gekoppelde prijs van dui zend gulden. De jury bestond uit afgevaardigden van zie kenhuis De Lichtenberg en het St. Elisabeth. LEUSDEN - Tweede kerstdag stond sportzaal Groenhouten weer bol van de spanning tijdens het traditionele srstzaalvoetbaltoernooi. Organisator Henk Post kan terugzien op een op alle fronten geslaagd evenement. De :ht deelnemende ploegen speelden in twee poules. In poule A eindigde De Vrije Vogels op de eerste plaats. De lof, dat als tweede team eindigde kwam ook in de kruisfinales. De teams van Nobo en de oudleerlingen van lavo Muurhuizen sloten de gelederen in poule A. Het teéim van Van de Boom bleef in poule B ongeslagen. De Boys kwamen via twee overwinningen ook in de ruisfinale. De Meent en Staal eindigden op plaats drie en vier in de poule. De finale wedstrijden gingen van start met de stnjd om de laatste en voorlaatste plaats. Na strafschoppen eiste e ploeg van de oudleerlingen van Mavo Muurhuizen de zevende plaats op, Staal moest zodoende genoegen imen met de achtste en laatste plaats. De Meent werd na een ruime 6-0 nederlaag tegen Nobo als zesde iklasseerd. In de eerste kruisfinale kwamen De Vrije Vogels en De Boys tegen elkaar in actie. De winst ging na het nemen m strafschoppen naar De Boys. In de andere kruisfmale versloeg De Mof het tot dan toe ongeslagen team Van e Boom met 5-4. De strijd om de derde plaats ging dus tussen de twee verhezers van de kruisfinales. De Vrije Vogels gaven het am Van de Boom geen enkele kans. Via een 10-2 zege kwam de ploeg van coach Rob Tolhuizen in het bezit van i derde plaats. Voor de fmale, die gmg tussen De Boys en het team van de Mof, waren de Boys veruit favoriet. De Mof sloeg de ^doodverfde favoriet echter genadeloos om de oren. De tellers van het scorebord en het applaus van de ibunes kwamen pas bij de stand van 8-0 in het voordeel van de Mof tot stilstand. De tiende editie van het Kerstzaalvoetbaltoemooi leverde dus een overtuigende winnaar op. De overige teams oeten wachten tot Pasen om revanche te nemen op het team van De Mof. „Wij zijn denkende burgers", zei een mevouw uit Amersfoort verontwaardigd op de strafzitting van 22 december. Ze had op een voetgangersoversteekplaats geparkeerd, die op dat mo ment als zodanig onbruikbaar was door brekerijen en hopen zand. „En dus kon het niemand hinderen dat ik daar parkeerde. Als ik op de hei fiets en een bocht neem, dan steek ik ook geen arm naar links uit, al moet dat officieel." Nee, vond de officier, zo werkt hij tevens zijn aanschaf van het niet. Want nog een stap verder 1.500,- kwijt zijn. Maar dat vond de N.S., toen u de mogelijkheid werd geboden om alsnog op het station te betalen". ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd in de kelder van „Ons Gebouw" werd door acht dames deelgenomen. Het was An neke Oudshoorn die met 90 punten de eerste plaats behaalde. De ove rige uitslagen waren: 2. Iny Kok 78; 3. Nel Tijmensen 75; 4. Wil van Gel der 73; 5. Mien v.d. Burgwal 69; 5. Jeannet Vos 69; 7. Bep Smal 64; 8. Alice Arlar 61. Senioren T.O.P. 2 - Antilopen 2 Antilopen 5 - De Vinken 6 Antilopen 6 - K.V.O. 4 Aspiranten: Dalto B1 - Antilopen B1 Antilopen B2 - Telstar B1 Antilopen C1 - Telstar C1 Antilopen D1 - Dindoa D1 M.I.A. D2-Antilopen D2 Pupillen: Antilopen PI - K.V.O. PI 10-10 7- 5 5- 9 5-4 5-2 0-6 1-3 2-6 2-0 en je gaat 's nachts harder rijden, want er komt toch niemand aan. „Je kunt niet zelf je regels gaan stellen. Bevel is bevel. Een oversteekplaats blijft een oversteekplaats, ook al ligt er een hoop zand". Hij hand haafde zijn eis van 35,-. Mevrouw was het er niet mee eens en vond haar rechtsgevoel gekwetst. De kantonrechter, Mr. Seton, probeer de over te brengen, dat hij begrip had voor het feit dat mensen zich door legio regels beperkt voelen. „Maar ga je toegeven dat iemand zelf mag gaan uitmaken of iets ver antwoord is of niet, dan is het hek van de dam". Om aan haar gekwet ste rechtsgevoel tegemoet te ko men, maakte hij er 25,- van. Een jongen uit Leusden had zon der rijbewijs op een opgevoerde brommer gereden. En een opge voerde brommer wordt volgens de wet als motorfiets beschouwd, waardoor er plotseling een rijbe wijs vereist is. Bovendien had dit exemplaar volgens de politie een origineel fra me en motorblok van een motor fiets, zodat er inderdaad weinig „brommerachtigs" aan te beken nen viel. De eigenaar vertoonde dan ook helemaal niet de doorsnee reactie van „O ja? Dat wist ik niet." Integendeel, hij gaf volmondig toe dit geweten te hebben en er ook zelf aan te hebben gesleuteld. „Maar waarom dan?" wilde de offi cier weten. Nou, omdat hij gewoon het risico genomen had. Hij wist ongeveeer wel van zijn vrienden wat voor boete hem te wachten kon staan en die paar honderd gulden had hij er dan wel voor over. Wat hij zich waarschijnlijk niet gerealiseerd had, was de grote kans op ver beurdverklaring en in dat geval zou de officier ook te gek. „Wat doe je er mee als je 'm terugkrijgt'" „Ik maak er weer een brommer van". „Dan blijft er weinig van over", meende de officier, die ƒ200,- boete eiste en als bijzondere voor waarde stelde dat de motor/brom mer verkocht werd. Uitspraak conform de eis. Eèn jongen uit Barneveld gmg stappen met zijn vrienden. Na af loop reed het stel met een auto naar huis. De bewuste jongen zat naast de bestuurder. Om leuk te zijn be gon hij met de handrem te romme len. Gevolg was dat de chauffeur de macht over het stuur verloor en de auto in een sloot raakte. „Schan delijk gedrag", vond de officier. Wat de zaak met beter maakte, was het feit dat de jongen aanvankelijk zijn aandeel ontkend had. Door een opgelopen hersenschudding zou hij zich van het gebeurde niets meer kunnen herinneren. Maar blijkbaar hadden zijn vrienden kans gezien om zijn geheugen weer op te frissen. Op de zitting verklaarde verdachte tenminste opgewekt dat hij nu wel schuld wilde bekennen in verband met de verhouding tot zijn vrienden, wij zend op het njtje jongens dat ter controle meegekomen was. ,Ja, ja, eerst ontkennen en als het je beter mtkomt toegeven", smaalde de offi cier. Conform de eis werd hij tot een boete van 350,- veroordeeld. Het in de trein reizen zonder kaartje levert onveranderlijk een boete van 75,- op. En Justitie weet zelfs iemand te achterhalen die tal rijke verhuizingen achter de rug heeft. „Ik heb nog geen schikking ontvangen, doordat ik steeds ver huisd ben" protesteerde deze zwart-rijder. „Genoeg kansen ge had" vond de officier zonder enig medegevoel. „Zeker destijds van LEUSDEN - Onlangs werd een Pakistaanse gevangene, die door de Leusdense afdeling van Am nesty International is .geadop teerd', vrijgelaten. Het is de der de keer dit jaar dat de Leusdense groep succesvol heeft bijgedra gen aan de vrijlating van een po litiek gevangene. De Pakistaan was in augustus 1984 veroordeeld tot een gevange nisstraf van 25 jaar wegens „misda dige samenzwering". Amnesty heeft zich voor hem ingezet, omdat hij volgens de mensenrechtenor ganisatie geen eerlijk proces ge had heeft. De groep stuurde brie ven naar de Pakistaanse autoritei ten en de gevangene zelf. k LEUSDEN - Het traditionele famihekorfbaltoernooi, dat wordt georganiseerd door de korfbalvereniging Antilopen, is afgelopen maandag, tweede kerstdag, afgewerkt. In sporthal De Korf namen twaalf teams, verdeeld over drie poules, het tegen elkaar op. De teams, die uit famüies waren samengesteld, kwamen zes keer in actie. Het toernooi kende geen winnaar want er werd gespeeld volgens het principe „het gaat om het spel en met om de knikkers". Op het gebied van techniek en kwaliteit was er weimg meuws onder de horizon te bespeuren, maar de 120 deelnemers zorgden voor een gezellige sfeer.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7