1988...Een opvallend rustig jaar leusder Ie terugblik VRIJDAG 30 DECEMBER 1988 Twee Puupenkoppen tijdens de carnavalsoptocht in Achterveld. Vermeldenswaard is ook de komst van een groep Iraanse vluchtelin gen naar Leusden dit jaar. Het ging in totaal om 29 mensen. In juli trok ken zij in de woningen, die door de gemeente ter beschikking waren gesteld. Bij wijze van kennismaking met hun nieuwe woonomgevmg kregen de Iraniers een rondleiding door leusden en Amersfoort. De kinderen brachten een bezoek aan het Amersfoortse dierenpark. De daders van de moord op de Amerikaan rijden weg op hun motor. Het slachtofferblijft op de koude natte grond achter. De nu nog in deplorabele toestand verkerende duiventil. ners, die niet in staat zijn zelf op vakantie te gaan. In de zomer werd er in het dorp een grootse manifes tatie gehouden. Met het geld, dat dat opbracht wordt het komende jaar een vakantie georganisserd voor Achtervelders, die niet in sta- sat zijn dit zelf te betalen. De actie .Achterveld voor Achterveld' werd georganiseerd door de Zonne bloem, het verenigingsleven en de overige mwoners van Achterveld. Uiteindelijk werd er 25.000 gulden bijeengebracht. De brandweerkazerne aan de Zwarteweg. Volgend jaar zal beslist worden over een nieuwe locatie voor de kazerne. Voor de Historische kring was 1988 een goed jaar. Belangrijk hoogte punt voor de kring was de toeken ning van een prijs van 6.000,00 door de Bntse Conservation Fou- dation voor de realisering van de restauratie van de duiventil aan de Ook de Moespot in Achterveld komt in aanmerking voor een op knapbeurt. Het gebouw is nog de moeite van het opknappen waard en fungeert als een van de sociaal- culturele accomodaties in Achter veld. De glijbaan bij het nieuwe zwembad De Octopus. De Moespot in Achterveld. In 1945 vond in dit gebouw een historische ontmoetingplaatsa tussen de Duitsers en de gealieerden. Daarbij werden afspraken gemaakt over voedseldroppings. Het historische gebouw komt in aanmerking voor een opknapbeurt. Tot slot nog een opsomming van een aantal gebeurtenissen in 1988. De bewoners van de serviceflats in Groenhouten waren boos over de hoogte van de servicekosten van hun flats in verhouding tot datgene wat hen geboden werd. De speel-o-theek Hamertje Tik moest uit de ruimte in het Vrouwen Ont moetingscentrum, maar kreeg een nieuwe (tijdelijke) plek in de expo sitieruimte van het gemeentehuis. De pastorie in Achterveld zal afge broken worden. In de zomer werd er in Leeusden een aantal gevallen van tuberculose ontdekt. Bijna iedereen kan volgend jaar een hogere aanslag van de onroe rend goedbelasting verwachten. In augustus was er in de vijvers van Groenhouten een massale vissterf te als gevolg van gebrek aan zuur stof. Een grote uitslaande brand verwoestte een groot deel wan het rueuwe gebouw van zeilmaker Ge rard Veenendaal. De bouw van een Huis van de Sport is definitief van de baan. Het militair oefenterrein op de Leusderheide wordt in zuidelijke richting uitgebreid en komt niet op Leusdens grondgebied. De direc teur van basisschool De Bongerd werd wegens onbekwaamheid de laan uitgestuurd. De Amersfoortse ziekenhuizen Elisabeth en De lich tenberg maakten him plannen be kend om te fuseren en op het einde van het jaar kwam de fusie tot stand van de regionale nutsbedrijven. Het nieuwe bedrijf zal aan Leusden water leveren. bied dacht iets te bieden te heb ben, kon zich in De Korf presente ren. De thermometer voor de stand van de actieAchterveld voor Achterveld' blijft nog onder de duizend gulden staan. Uiteindelijk werd er 25.000 gulden bijeengebracht. In augustus werd voor de vierde keer een Culturade gehouden. Al les wat Leusden op cultureel ge bied heeft, was op deze manifesta tie te zien. Van muziek tot techniek en van beeldende kunsten tot edu catie. Iedereen die op cultureel ge- De wijkagenten tijdens het spreekuur in de politiepost op de Weversluit Ook weas er natuurlijk weer de jaarmarkt op de hamershof. Dit keer voor de achtste maal. Arties ten, gigantische planten en Vietna mese versnaperingen. Iedereen deed weergoede zaken, behalve de verkoper van paraplu's. Het wil de maar met regenen. Een stukje Leusden zal volgend jaar in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. In december kwam een filmploeg onder leiding van Ben Verbong opnames maken voor de film „De Kassière". Bij het Ponlijntje werd een moord in scène gezet op een zwarte Amerikaanse soldaat. Even leek de Hamersveldseweg op Holywood. De hele nacht wer den in de stromende regen opna mes gemaakt tot het er „goed op stond". Een beeld van de jaarmarkt op de Hamershof. Tijdens de Culturade konden bezoekers zich laten portretteren door leden van ,De Vrije Kwasten'. Eén grote opening was er dit jaar in Leusden. Zwembad De Octopus werd in april dit jaar voor het pu bliek opengesteld. Op 12 novem ber 1985 brandde het oude bad Bavoort af en was Leusden aange wezen op Amersfoort en Hoevela ken. Dit jaar konden de Leusdense zwemmers weer terecht m hun ei gen bad. En dat mocht er zijn. De nieuwe zwemaccomodatie bleek zo'n succes, dat zelfs mensen uit Amersfoort het kwamen bezoeken. Iraanse kinderen kijken vol aandacht naar het voeren van de zebra's in het Amersfoortse dierenpark. Burgemmeester de Beaufortweg. Met dit bedrag kwam de finacie- nng hiervor rond en kan met de restauratie worden begonnen. Eni ge hinderpaal is de onduidelijk heid die er nog bestaat over de betaling van het onderhoud van de til na de restauratie.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6