■eusder krant plaatselijk nieuws Drie partijen zijn niet in het college vertegenwoordigd. Daai vroegen wij de fractievoorzitters van D 66, GPV/SGP en L< den '85 wat hen het meest ter harte gaat in 1989. WOENSDAG 4 JANUARI 1989 Met de beste wensen van In oktober werd in de Flint een grootse manifestatie gehouden. Mensen werkzaam bij medische diensten, van specialisten tot verpleegkundigen zongen en speelden een cantate. De twee uitvoeringen waren uitverkocht. Het pubhek was, net als iedereen die meegedaan heeft, onder de indruk, enthousiast en vol bewondering. De cantate werd mgeoefend onder leidmg van de Leusdense arts Marja Kuipers. Ze is bovendien koor-diri- gente. De twee uitvoeringen in oktober brachten ruim f 27.000,- op Het geld werd overgemaakt naar Unicef. Voor 1989 staat geen nieuw muzikaal medisch spectakel op het pro gramma. ,,Men rust nog uit van het intensieve wekelijkse oefenen in 1988" Marja Kuipers sluit niet uit dat in de komende jaren opnieuw de drang en inspiratie zal ontstaan om een dergehjke uitvoering te organiseren met behulp van amateurs die gedreven worden tot hoge prestaties. Haar wens voor 1989 is; „Ik hoop dat erm 1989 nog meer aandacht voor de kinderen in de Derde Wereld zal zijn, met merkbaar betere gevolgen voor deze kinderen". we jaar. Marianne de Valck maakte een ronde langs een aantal mensen, die door haar het afgelopen jaar geïnterviewd zijn. Elke maand komt iemand aan het woord. Onze medewerkers Gerard Trebert en Berry Kamphorst inventariseerden de wen sen in de Leusdense sportwereld. Stefan Steenkamp ging na wat er in de politiek dit jaar te wensen overblijft. Joost De Jongh (WD), die ondermeer Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening m zijn wethoudersportefeuille heeft, hoopt dat alle Leusdenaren in 1989 goed zullen kunnen wonen, werken en winkelen. Hij zegt hierover. Ik hoop dat dit gestalte mag krijgen m het bouwen voor alle inkomensgroepen, het aantrekken van bedrijven met arbeids plaatsen voor elk soort opleiding, het verder uitbreiden van het reeds aanwezige winkelaanbod en het goed onderhouden van plantsoenen en wegen waarbij voor alle soorten van verkeer ruimte dient te zijn. Het oude jaar is voorbij, een nieuw jaar staat voor de boeg. Het is de tijd van goede voornemens en wensen voor de toekomst. De Leusder Krant heeft een aantal Leusdenaren, die vorig jaar op de een of andere manier in het nieuws waren, naar hun wensen voor 1989 gevraagd. Centraal daarbij was het onder werp waarmee hij of zij onze redactiekolommen haalde. Wat blijft naar aanleiding daarvan nog te wensen over in het nieu- De enige van het college die niet kon reageren op ons verzoek een nieuwjaarswens in deze krant uit te spreken, is burgemees ter Panis. Hij is op dit moment op vakantie. Verder hadden alle wethouders wel wat te wensen voor het nieuwe jaar. Evehen Blom (CDA), wethouder van Welzijn en Huisvesting vmdt mspraak en openheid zaken die in het nieuwe jaar cenrtraal moeten staan. Haar lijst met wensen is: - Een positieve kijk op de mensen! - Tevreden met alle mooie dingen die we in Leusden hebben; - Enthousiast werken aan plannen en nieuwe ideeén, die nog aan onze samenleving ontbreken; - Een doordachte inspraak bij de uitspraak over ouderen en jongerennota; - Een goed samenspel tussen inwoners gemeente door middel van openheid naar elkaar; - En een woord van dank aan al die mensen, die zich belangeloos inzetten voor ons medemensen. Fred Ferrageau is trainer van de korfbalvereniging Antilopen. De korfballers zijn momenteel lijstaan voerder in de zaalcompetitie. De oefenmeester wenst in 1989 een vervolg te geven aan de huidige structuur: „Ik hoop dat Antilopen in 1989 een vervolg geeft aan de op gezette structuur en dat het verlo ren gegane terrein wat betreft het aantal leden wordt teruggewon nen. Verder hoop ik dit jaar kam pioen te worden m de zaalkorfbal- competitie". De wethouder van Onderwijs. Sociale Zaken en Milieu, Corri Verduin (PvdA), wil zich voor de volgende zaken sterk maken: In goed overleg met de medezeggenschapsraden van het open baar onderwijs en de besturen van het bijzonder en bijzonder/neu traal onderwijs naast het realiseren van allerlei practische wensen, ook aan een goed onderwijsbeleid gestalte geven. De vele mensen met een minimum inkomen in Leusden in de voorhchtende sfeer wijzen op de rechten die ze hebben binnen de sociale wetten en een nota minimabeleid bespreken m de raads commissie sociale zaken. En daarnaast natuurhjk doorgaan met het succesvolle werkgelegenheidsproject voor jeugdige- en langdu rig werklozen. Een aanzet geven tot een emancipatiebeleid dat meer is dan het verstrekken van subsidies voor activiteiten. Een goede kinderop vang is hierbij onontbeerlijk. Zo snel mogelijk mensen werven voor de nieuwe afdeling mi lieu, zodat naast het behoorlijk uitvoeren van de wettelijke plichten die een gemeente heeft op milieugebied, ook met een eigen milieubeleid begonnen kan worden. Voorlichting zal een belang rijk onderdeel zijn, zodat voor de vele mensen in Leusden die milieubewuster willen leven duidelijk wordt hoe milieuverontreini ging voorkomen kan worden. Op 1 maart 1988 verscheen m deze krant het interview met me vrouw Janzen. Mevrouw Janzen is vice-voorzitter van de Stichting Brein. De stichting die zich bezig houdt met het begeleiden en advi- seren van familieleden en betrok kenen bij coma-patienten. De stichting beijvert zich voor een ac tievere behandeling van comapa tiënten. Een dergehjke behande ling onderging de zoon van me vrouw Janzen in de Verenigde Sta ten waar hij ten gevolge van een roofoverval in coma was geraakt. In het afgelopen jaar is de behan- deling, of het beemdigen van de behandeling, van comapatiënten regelmatig in het nieuws geweest. De Stichting Brein trad daan.n re gelmatig op als woordvoerdster namens familieleden van comapa tiënten. Mevrouw Janzen was on dermeer gast m het programma Rondom Tien van de NCRV. Haar wens luidt: „Stichting Brein hoopt m dit nieuwe jaar weer klaar te staan voor ieder een die met comapatiënten te ma ken krijgt en hulp en advies kan gebruiken van mensen met soort gelijke ervaringen. Zij wenst alle naasten van comapatiënten veel bewustheid, kracht en aanvaarding in 1989. In het afgelopen jaar, vooral in de eerste helft, werden direktie en medewerkers van verpleegtehuis de Lisidunahof, een aantal keren geïnterviewd. Dr. Vlak als medisch direkteur, mevrouw Schonewille, de nieuwe verpleegkundig direkteur, Kees Broekman, de aktiviteiten-coórdinator en Jan van Ham men die de verantwoording heeft voor de dagbehandeling in Lisidunahof. Jan van Hammen was bovendien een belangrijk medewerker in de bijzonder geslaagde WOL manifestatie. Vandaar dat wij hem gevraagd hebben een nieuwjaarswens uit te spreken, namens de Lisidunahof en voor de ouderen in Leusden: „Ik zou willen dat in 1989 de drempel die het verpleegtehuis nu nog heeft, verwijderd zal worden. Waarbij ik hoop dat de betekenis die de Leusdense bevolking heeft voor de Lisidunahof en omgekeerd, de betekenis van de Lisidunahof voor de Leusdense bevolking, in het bijzonder voor de ouderen in Leusden, mag toenemen. Zoals bijvoorbeeld gestimuleerd moge worden door de cursus geheugentraining die op initiatief van de WOL in de Lisidunahof georganiseerd zal worden m 1989 voor alle ouderen die verder mets met de verpleeghuisfunctie van onze instelling te maken hebben". In de kerstkrant van 1988 vertel de zuster Prins over haar werk zaamheden als wijkzuster in Leus den van 1934 tot 1963. Zuster Prins is 86 jaar. Ze is bijzonder betrokken bij het welzijn van ouderen, waar voor ze m de loop der jaren en nog steeds, veel aandacht en activitei ten organiseerde. Haar wens voor het jaar 1989 luidt: „Ik hoop dat de mensen in 1989 meer begrip voor elkaar kunnen opbrengen. Bereid zullen zijn el kaar aandacht te geven. Elkaar, en dan vooral de oudere mensen, niet alleen te laten zitten. Ook hier in 't Hamersveld zitten zoveel mensen die nooit of nauwelijks bezoek krij gen. Dat zou ik zo graag zien veran deren. Voor mezelf hoop ik in 1989 gezond te blijven. Verder heb ik niet veel verlangens, want ik ben bijzonder tevreden met wat ik heb. Tl Ten Frans van de Konijneburc drijfsleider van sport- en reen bad „Octopus" hoopt op een tief en gezond 1989. „Ik hod veel gezondheid en sportivit het nieuwe jaar. Hopelijk vinjnni' sportieve element plaats u. zwembad, zodat de gezont i daar een logisch gevolg wordt". Bram Vroon (CDA), wethouder van Financiën, wil vooral dat het gemeen telijke huishoudboekje helder zal zijn. Hij hoopt: - Dat alle mwoners van Leusden een goed 1989 zullen hebben; - „Dat de gemeentehjke financien zo doorgelicht en gepresen teerd kunnen worden dat ze in de loop van dit jaar een helder beeld zullen krijgen van onze financiële positie; Deze wens doe ik omdat dit heldere beeld van onze financiële positie noodzakelijk is om ons uitstekende voorzieningeiuuveau voor de komende jaren te kunnen handhaven en naar mogelijk misschien zelfs nog uit te breiden. Voor Ben Stoelinga (Leusden '85) moet 1989 niet een jaar van woor den, maar van daden worden. Hij licht dat als volgt toe: „Het nieuwe college heeft veel toe gezegd, maar tot nu toe is daar met veel van terecht gekomen. Open heid dient met beperkt te worden tot het gemeentehuis, maar de in woners van Leusden moeten dat zelf kunnen ervaren. Cliëntvrien- delijk handelen moet m 1989 geen modewoord blijven, maar een ge drag worden, zodat inwoners aan den lijve gaan ervaren dat er echt iets veranderd is in het gemeente huis van Leusden. Politiek en be- stuurhjk Leusden dienen in 1989 alle aandacht te richten op wensen, ideeën en suggesties van de bur gers: geen zogenaamde inspraak achteraf, maar vooraf! In 1988 heeft het gemeentebe stuur vooral gezegd wat ze alle maal doet, laat 1989 het jaar worden waarin vooral wordt gedaan wat toegezegd is. In 'oktober werd in de Flint een grootse manifestatie gehouden. Mensen werkzaam bij diensten, van specialisten tot verpleegkundigen zongen en speelden een cantate. De twee gen waren uitverkocht. Het pubhek was, net als iedereen die meegedaan heeft, onder de enthousiast en vol bewondering. De cantate werd ingeoefend onder leiding van de Leusdensfoe Marja Kuipers. Ze is bovendien koor-dirigente. De twee uitvoeringen in oktober brachten 27.000,- op. Het geld werd overgemaakt naar Unicef. Voor 1989 staat geen nieuw muzikaal medisch spectakel op het programma. „Men rust nog u het intensieve wekehjkse oefenen m 1988". Marja Kuipers sluit niet uit dat in de komende opnieuw de drang en inspiratie zal ontstaan om een dergehjke uitvoering te organiseren met bi van amateurs die gedreven worden tot hoge prestaties. Haar wens voor 1989 is; „Ik hoop dat er in 1989 nog meer aandacht voor de kinderen in de Derde Wereld zal zijl merkbaar betere gevolgen voor deze kinderen". J Een belangrijke zaak voh Harm Offereins (GPV/SCP) in is de vooruitgang in het orgai tieveranderingsproces. „Dat mij voor de raad, het college e ambtenaren het belangrijkste kan wel schitterende wensen men, zoals een gezond milieu, i dat zijn zaken die vanzelf kome de organisatie goed draait. Ep Oostra is fractievoorzitter 66. Hij is vooral bezorgd verkeersveihgheid in wens voor 1989 is: „Ik hoop voortgang wordt gemaakt hg verkeer in onze zijn wijken die best in zouden komen vopor een heidsbeperking van 30 per uur." Als mogehjke bieden noemt Oostra de en de Kooikersgracht.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 10