Jaarwisseling verloopt rustig Van der Spoel chef rijkspolitie Leusden '85 stelt vragen over deelname Verduin PC- project Leusder Krant Üe leusdci k Speelplaats zal worden verhard Vrienden van Sint Joseph verenigd in een stichting SERVA VOLVO TOYOTA vandaag m KEISTAD B.V. Lichtbak vernield Kerstboom verbrandin gen Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden AUTO EEMHAVEN wij kunnen de kabelkrant-kijkers nog geen film aanbieden. KONIJNTJE IN DE WETERING Kleine incidenten op de drempel Ruit vernield Installatie tijdens nieuwjaarsreceptie HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV I rkrant WOENSDAG 4 JANUARI 1989 - 20e JAARGANG NO. 70 (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 NIJVERHHDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Maar wel dagelijks de filmagenda met alle films die in de Amersfoortse bioscopen dagelyks te zien zijn. En dat is toch wel gemakkelijk. De Leusrler Kabel KranC leoor uie eerder kijht. Pastor Ten Bakker met emeritaat: „Het is mijn vaste overtuiging dat je God niet op een presenteerblaadje kan aanbieden." Een interview. Pagina 3 „De Jazz-sociëteit moet een gezellige club blijven": Kees Hundepool blijkt vooruit. Pagina 5 „Met de beste wensen"... bekende L-eusdenaren spreken hun verwachtingen voor het nieuwe jaar uit. Pagina 6,7 „Mannelijk patiënten moeten nu maar eens wennen aan een vrouwelijke arts": Mariëtte Kunz de eerste vrouwelijke huisarts in Leusden. Pagina 9 Rubriek: Ouder worden. Pagina 11 Service pagina. Pagina 12 CORRI VERDUIN: ...,,PC-(té)privé?"... I het mogelijk was dat raadsleden ook mee konden doen," geeft zij als commentaar- „Er zou onderzocht worden of zij van het financiële voordeel zouden kunnen profite ren. Ik heb mij als een van de eer ste aangemeld voor het project, maar onafhankelijk van het onder zoek heb ik vanaf het begin gezegd dat ik met in aanmerking zou willen komen voor de korting. Ik heb daarom 2000,-- meer betaald dan de andere deelnemers. In het pak ket was ook een bedrag van 500,- begrepen voor de opleiding. Dat heb ik dus ook betaald, maar omdat ik zelf niet zo'n behoefte had aan de training, hebben mijn man en mijn zoon aan de cursus meege daan. Die was verdeeld over twee avonden. Mijn man en mijn zoon hebben ieder op een andere avond meegedaan." Verduin vindt het onjuist dat raadsleden van de korting zouden profiteren. „Het is met juist dat op die manier gebruik gemaakt zou worden van gemeenschapsgel den," vindt zij. Dat zou ook in stnjd zijn met de gemeentewet. Dat blijkt althans uit de brief die gemeente secretaris Van Elteren en burge meester Panis op 21 december aan de raadsleden schrijven. „Het is (van de redactie) LEUSDEN - De fractie van Leusden '85 heeft deze week bij monde van haar voorzitter Ben Stoelinga vragen gesteld over de deelname van wethouder Corri Verduin (PvdA) en enkele familieleden van haar aan het gemeentelijk Computer Oplei- dings Project. Volgens Stoelinga was in de raad afgesproken dat dit project bedoeld zou zijn voor ambtenaren en niet voor raadsleden, laat staan voor hun familie. Leusden '85 vraagt daarom aan het college wanneer Verduin de apparatuur heeft besteld en of dit in het college is besproken. Verder wil de partij weten welke afspraken er zijn gemaakt over de betaling en het deelnemen aan de cursusavonden. In juni keurde de raad, zij het onder verzet van met name de PvdA, WD en Leusden '85, het project goed. De bedoeling was dat ambtenaren met subsidie van de gemeente computers konden kopen voor het gebruik thuis. Op deze manier zouden de ambtena ren sneller vertrouwd raken met het automatiseringsproces, dat m het gemeentehuis op gang moet komen. Daarom zou de gemeente ook de opleiding betalen, die no dig is om met de computers om te gaan. Het ging om een bedrag van f 1200,- als bijdrage in de aan schaf van de computers Daarnaast zou de gemeente de opleiding be- !alen, wat neerkwam op een be drag van 500,- per deelnemer. Vanuit de raad kwam de vraag of raadsleden ook aan het project konden deelnemen, waarbij zij overigens niet zouden mogen pro fiteren van het financiële voordeel dat de ambtenaren wel geboden werd. Het college zegde toe te zul len onderzoeken of deelname van de raadsleden aan het project mo gelijk was. Inmiddels zijn de computers aangeschaft en is de opleiding ook voltooid. Onder de deelnemers waren de echtgenoot en de zoon van Corn Verduin. Dat blijkt nu dus de aanleiding te zijn voor de vragen van Leusden '85. Verduin zegt ech ter een rein geweten te hebben. „Toen het project ging lopen, is er vanuit de raad de vraag gesteld of onmogelijk dat in de aanschafkos ten van gemeentewege een bij drag wordt verstrekt," staat in de brief. „In de Leusdense situatie is het echter wel mogelijk dat een raads- of collegelid via de gemeente een PC bestelt, waarbij de kosten, in clusief eventuele opleidingskos- ten, volledig voor rekening van de betrokkene komen," gaat de brief verder. Het schrijven van de secretaris en de burgemeester was naar aan leiding van vragen die door Leus den '85 gesteld zijn in het maande lijkse overleg van de burgemees ter met de fracties, die niet in het college zijn vertegenwoordigd. Leusden '85 vraagt zich nu af waar om de raad pas met deze bnef is ingelicht over de bestelling van wethoouder Verduin en niet op het moment dat zij de bestelling deed. De fractie vraagt daarom: Waar om is de raad pas ingelicht over de handelswijze van mevrouw Ver duin, nadat er op 20 december 1988 (de dag van het overleg met de burgemeester) vragen over zijn ge steld." Ook vraagt Leusden '85 of het college het met de stelling eens is dat niet-ambtenaren met beho ren deel te nemen aan de oplei dingsmogelijkheden. LEUSDEN - Over het algemeen is de jaarwisseling in Leusden volgens een woordvoerder van de politie rustig verlopen. Afge zien van wat kleine incidenten, deden zich nauwelijks ongere geldheden voor. Vnjdag bekeurde de politie ze ven jongens, die in strijd met de politieverordening vuurwerk afsta ken. Een 22-jange Leusdenaar begon net nieuwe jaar slecht. De man raakte op Walenburg 's morgens nm 6.30 uur een geparkeerde auto lan de rechterkant van de weg. In 2en poging zijn koers te corngeren 'aakte de bestuurder opnieuw de ■nacht over het stuur kwijt en botste frontaal op een auto die aan de andere zijde van de weg gepar keerd stond. De automobilist ver volgde zijn weg en parkeerde zijn auto enkele straten verderop, bij zijn woning. Daar werd de man, nadat de politie de deur van het huis forceerde, van zijn bed gelicht Hij bleek stevig te hebben gedron ken. Eén auto raakte total-loss, de andere werd licht beschadigd. De auto van de bestuurder liep aan zienlijke schade op aan de voorzij de. Bij een cafetaria aan de Lepelaar werden ui nieuwjaarsnacht twee ruiten ingegooid, evenals bij basis school De HoTm aan de Lingewijk Basisschool Groenhorst werd tij dens de oudj aarviering het mik punt van brandstichters. Nadat een ruit was mgegooid, wierpen onbe kenden drie brandende lucifers doosjes naar binnen. De vitrage verbrandde, evenals een planten bak, die door de vensterbank heensmolt. Volgens een woord voerder van de politie is het een wonder dat de brand niet verder om zich heengreep. De technische recherche heeft de zaak in onder zoek. Op de Eysinkplaats bij winkel centrum De Hamershof sneuvelden twee voorruiten van auto's. De oor zaak was vuurwerk, dat onder de ruitenwissers van de voertuigen tot ontploffing werd gebracht. Op de Wierickewijk werd in ou dejaarsnacht melding gemaakt van een brandje. Er zouden struiken in de brand staan. Ter plekke kon echter mets van dien aard worden vastgesteld. LEUSDEN - Bij een speelgoedzaak in De Hamershof werd de afgelo pen week een lichtbak vernield. De lichtbak vertegenwoordigde een onbekende waarde. LEU3DEN- Deze week is de nieuwe groepscommandant van de Rijkspolitie zijn werkzaamheden in Leusden begonnen. De heer H. van der Spoel is de vervanger van commandant R. van Doorn, die in december vorig jaar met pensioen ging. Van der Spoel is 43 jaar en is al vanaf zijn 17 de jaar bij de rijkspolitie. Hij heeft dan ook een lange loopbaan als politieagent achter de rug, die in 1963 begon in Spijkenisse. In 1979 was Van der Spoel de jongste adjudant van Nederland. Hij werkte toen als plaats vervangend groepscommandant in Waddinxveen. LEUSDEN - De gemeente organi seert in samenwerking met de brandweer voor vrijdag 6 januari de kerstboomverbrandingen. De gemeente wil hiermee .wilde' verbrandingen en het deponeren van bomen op ongewenste plaat sen voorkomen. Kinderen die op de verbrandingsplaatsen bomen inleveren, dingen mee naar een aantal prijzen. De verbrandingen worden op twee plaatsen gehouden. De bo men kunnen op 6 januan vanaf 15.00 uur worden mgeleverd. In Achterveld op het terrein aan de Ruurd Visserstraat en in Leusden op het open terrein ten zuiden van de Hamershof. De verbrandingen beginnen om 19.00 uur. De prijs winnaars worden om 18.50 uur be kend gemaakt. De extra prijs is dit jaar met een rondrit op de brand weerauto door Leusden. Er is kort geleden een nieuwe auto aange schaft, warop een rondrit met mo gelijk is. Daarom zullen de win naars van de extra prijs een rond leiding door de brandweerkazerne knjgen, waarbij ook de nieuwe auto bekeken mag worden. LEUSDEN - Van een woonhuis aan Hooiland werd in de nacht van vrij dag op zaterdag een ruit van 95 bij 175 centimeter vermeld. Van het venster, dat dubbel beglaasd was, werd één ruit systematisch met een klinker uitgebikt. De tweede ruit bleef onbeschadigd. Volgens de politie is er geen reden om aan te nemen dat er sprake was van een actie, voortkomend uit rancuneuse gevoelens jegens de bewoners van het huis Men denkt aan puur van dalisme. De komende twee maanden zal de nieuwe commandant gebruiken om zich op zijn werk in Leusden te oriënteren. „Ik zal mij vooral bezig houden, met het beleid, zoals dat tot nu toe is gevoerd," zegt hij hier over. „De bedrijfsvoering zal een andere impuls krijgen," denkt hij. „Een nieuwe man betekent meuwe regels, maar dat wil niet zeggen dat wat goed is ook zal moeten veran deren." LEUSDEN - Het speelterrein De Weesboom op de Meent in Groen houten zal verhard worden en er zal een zandbak komen. Dat besluit hebben burgemeester en wethou ders dinsdag in de wekelijkse col legevergadering genomen. Om de henninrichting van het speelterr- rem is al vanaf 1983 door de omwo nenden gevraagd. De aanleg van de zandbak komt voor rekening van de omwonen den. De verharding zal worden be taald door de gemeente en kost 15.000,--. In het Meerjaren Activi teiten Plan is met dit bedrag reke ning gehouden. Alle abonnees van de Leusder Krant krijgen hun krant - zoals bekend is - met ingang van deze week iedere woensdag thuisbe zorgd Een uitgebreide hoeveelheid aktueel nieuws zal samen met een gevarieerd informatie-aanbod wekelijks zorgen voor een kom- plete krant. Een krant, die het kleine nieuws niet over het hoofd ziet, maar de hoofdzaken uiteraard met uit het oog zal verliezen. Inter views, achtergronden, meningen en kommentaren zorgen daarbij voor een evenwichtig totaalpakket. De onafhankelijke benadering van het meuws blijft nadrukkelijk uitgangspunt. Bij het leveren van kritiek wordt gekozen voor een konstruktieve opstelling. Alle aktiviteiten zullen terug te vinden zijn in de Leusder Krant. Het is daarbij noodzakelijk, dat de redaktie op tijd en zo uitvoerig mogelijk wordt geïnformeerd. Dat geldt voor verenigingen, instellin gen, bedrijven en zaken, maar met minder voor het melden van bijvoorbeeld jubilea en vermeende misstanden. Ten aanzien van vooral kuituur en sport zal de redaktie meer aksent leggen op informatie vooraf Ook daarmee willen we de leesbaar heid van de krant verhogen. Bij dit alles is het goed te weten, dat de redaktie ook de berichtge ving voor de Leusder Kabelkrant verzorgt. Dit aktuele nieuwsme dium geeft de mogelijkheid de Leusder samenleving bij wijze van spreken ieder moment kort te informeren. De redaktie en medewerkers willen met enthousiasme -en met u- aktief verder werken aan de groei van een frisse, dynamische Leusder Krant. J. van Ginkel Algemene Hoofdredaktie BDU-Krantenkombmatie De redaktie van de Leusder Krant. Links Daan Bleuel en rechts Stefan Steenkamp. ACHTERVELD Tijdens de drukbezochte nieuwjaars-recep tie, installeerde de heer G. Hilhorst, in zijn functie van direk- teur van verzorgingstehuis Sint Jozef, de zeven bestuursleden van de onlangs gerealieseerde stichting „Vrienden van Huize Jozef', in Achterveld. „De vrienden van huize Sint Jozef hebben zich bereid ver klaard fondsen en donaties te verwerven waarmee die leuke dingen in huize Sint Jozef gedaan kunnen worden, die belang rijk zijn voor het welzijn van de ouderen, maar onmogelijk worden door de bezuinigingen", aldus Hilhorst. In zijn introductie-toespraak, voorafgaand aan de installering, ging direkteur Hilhorst in op de aanleiding en noodzaak van de nieuwe stichtmg. Eind 1987 kreeg huize Sint Joseph te maken met een door de Provinciale overheid inge voerd budgetterings-systeem. Wanneer dit systeem op 1 januari 1988 zou zijn ingevoerd volgens de aanvankelijke voorstellen, zou in het uitgavenpatroon voor 1988 drastisch het mes gezet zijn. Dat zou vooral bezuinigingen op akti viteiten in de rekreatieve en so ciaal-culturele sfeer betekenen, aangezien het bestuur van huize Sint Joseph het verzorgen van de bewoners als primaire taak stelde. alarmklok Het bestuur luidde de alarmklok. Recreatieve en sociaal-culturele aktiviteiten werden te belangrijk geacht voor het welzijn van de ou deren in Achterveld, om ze weg te laten bezuinigen. Noodzakelijke ondersteuning van buitenaf zou gerealiseerd kun nen worden door een groep men sen die bereid zou zijn Huize Sint Joseph aantrekkelijk te houden door promotie en verwerven van fondsen en donaties. Een gesprek met de Provinciale overheid resul teerde in meer subsidies dan op grond van het budgetteringsvoor- stel van eind 1987 verwacht mocht worden. Desalniettemin werd be sloten tot de oprichting van een stichting „Vrienden van huize Sint Joseph". Volgens direkteur G. Hil horst blijft de financiële toekomst van huize Sint Joseph onzeker, ge zien de bezuinigingsdrift van de overheden. „Het is daarom een goede zaak en zelfs noodzakelijk om fondsen aan te boren en finan cien te verwerven voor de realisa tie van aktiviteiten en voor het aan schaffen van goederen die het wel zijn van de bewoners kunnen bevorderen, maar die niet uit het bestaande budget betaald kunnen worden. Hetgeen de taak van de nieuwe Stichting zal zijn. Bovendien is het de bedoeling dat het werk van de Stichting de betrokkenheid van de inwoners van Achterveld en Leusden met Huize Sint Joseph bevordert. opvallend De zeven bestuursleden zijn al len Achtervelders. Opvallende is dat jong en oude m het bestuur vertegenwoordigd zijn mevrouw Anja 0-H.) Middelaar (35), me vrouw Leny (R.H.) Kleinveld-Sij- mons (68), de heer Henk (H.W.) Burgsteden (58), de heer Henk (H.B.) Ossendrijver (64), de heer Cor (C.J.) Vette (62) en de heer Hame (H.B.) Voltman zullen in de komende dagen de functies en ta ken gaan verdelen. Uit handen van de direkteur van huize Smt Joseph ontvingen zij een symbolisch bedrag als aanvangs- kapitaal van de stichting een lijst donateurs samengesteld tijdens de manifestatie Achterveld voor Ach terveld op 7 juli vorig jaar en een voorzittershamer. Na de officiële installatie werden de kersverse bestuursleden gefeli citeerd door de aanwezigen, waar onder wethouder mevrouw Evelien Blom, CDA en SGP/raadsleden en vele inwoners van Achterveld, als mede bewoners van huize Smt Jo seph. Het bestuur van de dinsdag opgerichte Stichting Vrienden van Sint Joseph, bestaande uit (in willekeurige volgorde): Anja Middelaar, Leny Kleinveld-Sijmons, Henk Burgsteden, Henk Ossendrijver, Cor de Vette en Harrie Voltman.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1