L Met de beste wensen van (Te) vroege vogels Aantal woninginbraken en fietsdiefstallen neemt toe leusder krant Kaartavond Oudpapier actie Spreekbeurt gedeputeerde fietser gewond Doorgereden na botsing WOENSDAG 4 JANUARI 1989 plaatselijk nieuws cratisch Appèl (CDA) houdt op dinsdag 10 januan een bijeen komst, waar de gedeputeerde van de provinciale staten van Utrecht, de heer G.C. van Wijnbergen, een spreekbeurt zal houden. Van Wijn bergen zal munitie aandragen voor discussie over de milieuproblema tiek. De bijeenkomst wordt gehouden in zwembad 'Octopus' en begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Op het kruispunt Zwarteweg/Randweg werd vrijdag een fietser het slachtoffer van een aanrijding. De 12-jarige N. uit Leus den stak over, terwijl op de Rand weg de 51-jarige automobilist Van C. uit Amersfoort naderde. De fiet ser verleende geen voorrang en werd door de auto gegrepen. Het jongetje werd, vermoedelijk met een gebroken enkel, naar het zie kenhuis afgevoerd. Vorige maand stond in deze krant een weerbericht van Jan Versteegt, waarin hij sprak over 1988 als het zachtste jaar van deze eeuw. Temperaturen van rond de 10 graden zijn dan ook niet normaal voor deze tijd van het jaar. Ijs en sneeuw zou je eerder verwachten. Hier en daar brengt het zachte weer de natuur behoorlijk van streek. Sommige dieren weten met meer m welk seizoen ze leven. Deze eend is zo van slag dat ze maar is gaan broeden en nu opgescheept zit twaalf jongen. Ze moet met haar kroost nog de winter door. Het is vóórhaar te hopen dat het niet gaat vriezen. Onze fotograaf zag haar rondlopen op de Barbeel. Roda consul en terreinknecht Koen Bijkerk spreekt de wens uit dat de samenwerking met de gemeente in tact blijft: „Ik hoop dat de samen werking met de gemeente in 1989 van hetzelfde gehalte blijft als in 1988. In sportief opzicht wens ik een goede onderlinge verstand houding binnen de vereniging". Steven van Meerveld heeft di seizoen de zaterdagafdeling vai Roda'46 onder zijn hoede. De oe fenmeester hoopt op een continue ring van de huidige werkwijze: „II hoop het komende jaar op eei sportief succes en dat de manie van werken met alle prijzen eei vervolg zal knjgen op het jaa 1988". Cor Hoogland is trainer van het in 1988 sportief niet rijk bedeelde Achterveld. De oefenmeester hoopt vooral op gezondheid in 1989: „Ik hoop dat 1989 veel punten oplevert voor Achterveld zodat we de dans om degradatie zullen ont lopen Maar het belangrijkste wat ik wens is gezondheid voor alle betrokkenen" De heer Weggemans, de oude di- rekteur van de Hohorst. Hij vertrok nadat bekend werd dat de Hohorst m 1991 zal sluiten. In juni 1988 werd de beslissing definitief dat de Hohorst, gevestigd in het markante huis aan de Heili- genbergerweg (waar volgens de volksverhalen zoveel in de nevelen rond Leusden te zien is) verdwijnen zal. Het opvanghuis voor meisjes verdwijnt, als gevolg van een fusie. De toenmalige directeur, de heer Jan Weggemans, is inmiddels ver trokken om elders volgens een me uwe opzet een nieuw opvang huis te orgamseren. De afbouw in Leusden van het internaat dat vorig jaar na een mil joenen kostende verbouwing „op timaal geschikt" werd verklaard, is inmiddels begonnen. In 1991 zal de sluiting een feit zijn. De heer C. Breurkens, in juli 1988 aangetreden als interim-directeur heeft tot taak deze laatste fase te begeleiden. Zijn opdracht tot afbouwen van de Ho horst staat in schril contrast tot de stijgende noodzaak aan opvang van jonge mensen, in het bijzonder meisjes, waaraan goed onderdak, begeleiding en opleiding geboden zou moeten worden. Zijn voorzich tig geformuleerde nieuwjaarswens dient door alle betrokkenen door dacht te worden: „1988 was voor de Hohorst een bewogen jaar. De sluitwg in 1991 werd een feit. De afbouw is begon nen. In 1989 zullen wij de steun en medewerking van de Leusdense bevolking, wederom, waarderen. Alleen gezamenlijk kunnen we de jeugdhulpverlening verbeteren en de jeugd toekomst bieden. Daar om: Samenleven is samenwerken." Jos van Berkel gmg in het voorjaar van 1988 in de VUT. De fut was erbij haar niet uit. Jos van Berkel vond andere bezigheden dan het lesgeven aan toekomstige verpleegkundigen. Ze ging fietsen in de tropen. Haar eerste ervaringen vertelde ze in maart 1988 aan de Leusder krant. Smdsdien fietst ze, als reisleidster, opnieuw door Maleisie, en Bah. Ze zette fietstochten uit op Skri-Lanka en onlangs op Borneo. Jos van Berkei's hjfspreuk lijkt te zijn gewoon doen". Haar nieuwjaars-wens laat zich raden: „Allereerst wens ik dat 1989 een goed fietsjaar wordt. Bovendien zou ik iedereen willen toewensen te durven besluiten om te doen waar je, soms al jarenlang, zin in hebt Laat je kans niet voorbij gaan. Voer je plannen uit. Blijf niet roepen „wanneer ik tien jaar jonger was, deed ik dit of dat". Doe het! Laat je leven niet in besluiteloosheid voorbij gaan. Gebruik je moge lijkheden!" van 201 m 1987 naar 124 in 1988. Ook hoefde de politie minder vaak assistentie te verlenen bij relatie problemen. Dat getal daalde van 117 naar 68. Andere getallen uit het jaaroverzicht zijn: er waren 307 aan rijdingen, waarbij 71 gewonden vielen. Er waren 71 mensen die doorreden na een aanrijding en 56 maal deelde de politie een pro ces-verbaal uit voor het rijden on der invloed. De politie moest 59 keer optreden bij geluidsoverlast van particulieren en 33 maal bij overlast van de horeca. Liefst 131 keer rukte de politie voor niets uit. LEUSDEN - Is de criminaliteit in Leusden vorig jaar ten opzich te van 1987 toegenomen? Dat zou je kunnen concluderen uit het jaaroverzicht van de Rijkspolitie, dat dinsdag bekend werd gemaakt. Vooral het aantal woninginbraken nam sterk toe. In 1987 was dat nog 85, maar eind vorig jaar kwam dit aantal op 139. Ook de inbraken in voertuigen en het aantal fietsdiefstal len nam toe. In 1987 werd er 132 keer aangifte gedaan door mensen van wie de auto opengebroken was. In 1988 was dit 152 keer. Vorig jaar werd 184 keer melding gedaan van een gesto len fiets. Het jaar daarvoor was dit 151 keer. Dat zijn de opmerkelijkste getal len uit het zogenaamde incidenten- register 1988 van het rayon Leus den. Toch zijn daar ook lichtpuntjes m te bespeuren. Zo was er een daling van het aantal meldingen van overlast aan de openbare weg iEUSDEN - De Werkgroep Leus- ien-Zuid houdt op donderdag 5 anuari een kaartavond in De Woe- ïge Hoek, Prinses Irenelaan 1 in Leusden-Zuid. Tijdens die kaart avond is er mogelijkheid om te kla verjassen en te jokeren. Er zijn leu- ce prijzen te verdienen. De avond begint om 19.30 uur, maar inschrijven is al vanaf 19.00 uur mogelijk. Meer inlichtingen over avond zijn verkrijgbaar bij de Werkgroep Leusden-Zuid, telefoon 940046. ACHTERVELD - De Achterveldse muziekvereniging DWS houdt za terdag 7 januari een oud papier actie. Daartoe zal op het Groot Achterveldplein een container worden opgesteld, waar de over schotten kunnen worden gedepo neerd. Mensen, die om wat voor reden dan ook met in staat zijn zelf het oud papier te komen brengen, kunnen vrijdagavond voor zeven uur, telefonisch contact opnemen met W. van Hamersveld (03425 - 1688) of W. Wouters (033 - 941197). Het papier wordt dan opgehaald. LEUSDEN - De afdeling Leusden/ Achterveld van het Christen Demo- Half februari 1988 werd het kinderdagverbhjf Pmkelotje geopend aan ie Maiienhove. Een particulier mitiatief, van Ellen van Dijke, resulteerde ia jaren pogen m een stichtingsvorm. De gemeente wees een vrijstaand ?and aan de Manenhove toe aan het kmderdagverbhjf en gaf een subsidie vaarmee het stichtmgsbestuur, onder voorzitterschap van huisarts Thus pel Groenestege met enige moeite dacht te kunnen rondkomen. Inmid dels lijkt het nieuwe gemeentebestuur de noodzaak van een dagopvang van kinderen vanaf zes weken tot vier jaar m te zien. In het bijzonder de [wee vrouwelijke wethouders hebben zich positief ten aanzien van het kinderdagverblijf uitgelaten. Het kmderdagverbhjf werkt met een wacht- hjst. Dr. Titus Tiel-Groenestege heeft bijgevolg de nodige wensen voor 1989: „Als voorzitter van de Stichtmg Kinderdagverblijven Leusden wens ik allen die betrokken zijn bij het kmderdagverbhjf een goed en gezond 11989. Tevens hoop ik dat het getoonde enthousiasme door de leden van 'het gemeentebestuur, ten opzichte van het kmderdagverbhjf, zich m het komende jaar zal vertalen in overeenkomende financiële steun. Waardoor het weer iets meer mogelijk zal worden het werk van het kinderdagver bhjf te doen uitgroeien tot een basisvoorzieiung in Leusden" In september besteedde de Leusder Krant, middels een groot interview met de heren Karelse en Van der Kemp, directeuren van Beco, aan dit in Leusden gevestigde bedrijf. De beide heren meldden daarin, dat de mode tot ons mteneur is doorgedrongen. Beco levert de aangesloten winkels complete trendweergevende interieurs. De directie van Beco ziet vol spanning uit naar de verdere bebouwing van het bedrijfsterrein De Horst, waar het Beco-gebouw nu nog wat eenzaam staat. De nieuwjaarswens van directeur de heer Van der Kemp richt zich bijgevolg tot dne bevolkings groepen: „Ik wens het gemeentebestuur en goed bestuurlijk klimaat toe, waarin de gemeente Leusden zich op een positieve manier verder kan ontwikke len. Op 9 juli brandde de zeilmakerij van Gerard Veenendaal af „Half Leusden" kwam op die mooie zondagavond kijken hoe fel uitslaande vlammen het splmtermeuwe gebouw, vlak voor de officiële openmg verwoestte. Inmiddels staat op dezelfde plaats een nieuw gebouw. Gerard Veenen daal en zijn medewerkers zijn hard bezig de noodruimtes te ontruimen en de noodzakehjke machines m de nieuwe ruimtes op te stellen. Met veel kunst en vhegwerk lukte het opnieuw dit voor de derde keer in haar bestaan afgebrande bedrijf door te laten werken. De laatste brand ont stond vermoedehjk als gevolg van inbraak. Gerard Veenendaal begint optimistisch het nieuwe jaar in zijn nieuwe bedrijfsvestiging. Zijn nieuw jaarswens laat zich raden: „Ik wens iedereen toe dat het hem of haar heel goed mag gaan in 1989. Ik hoop dat we de goede verstandhouding met de bevolking m Leusden mogen houden. We hebben zoveel positieve reakties gekregen en zoveel medewerking dat we gemotiveerd zijn om van 1989 een goed jaar te maken. We hebben er zin in!" ACHTERVELD - Op de Verjaag de Ruiterweg werden in de oude jaarsnacht twee .auto's bescha digd bij een aanrijding. Vermoe delijk zijn de geparkeerde auto's, die schade opliepen, geraakt door een automobilist. Die reed echter door, zonder zich bekend te maken. De geparkeerde voer tuigen werden aanzienlijk be schadigd aan de zijkanten. Op het kruispunt Verjaagde Rui- terweg/Jan van Arkelweg hebben getuigen de auto van de dader even stil zien staan. De wagen ver dween daarna via het Jannendorp naar de Eemelaarseweg. In de auto zaten twee mannen en een vrouw. De auto is door getuigen omschre ven als een blauwe of grijze, grote personenauto. De politie roept eventuele getuigen op zich bij de politie in Achterveld te melden. De informatie zal vertrouwelijk wor den behandeld. De trainster van de hockeyda- mes. Henne de Kruyk, spreekt de hoop uit dat haar ploeg mm der zal worden geteisterd door blessure perikelen: „Ik hoop op een gezond jaar en dat mijn selectie het komen de jaar minder zal worden ge plaagd door blessures dan het af gelopen half jaar". „Ik wens het bedrijfsleven m Leusden veel bedrijvigheid toe, waarin groei zal ontstaan, hetgeen nog meer arbeidsplaatsen dicht bij huis kan opleveren. „Ik wens alle mwoners van Leusden veel belangstellmg en zorg voor hun woonomgeving toe, zowel binnen als buiten. Waarbij ik ze vooral meer belangstelling voor het interieur toewens, waarbij onze branche de woninginrichters, graag zal adviseren. Beco tenslotte wens ik goede buren op het bedrijventerrem De Horst toe. Buren die milieuvriendelijk zijn en gevestigd in wat vormgeving betreft aantrekkelijke gebouwen." Rob Weers heeft de heren van de hockeyclub Leusden onder zijn hoede. De trainer/coach hoopt op een ontplooiing van de jeugdspe lers: „Ik hoop dat het jaar 1989 wat sfeer betreft gelijk blijft aan 1988. Een beetje meer scorendvermo- gen binnen de ploeg zal ook zeker van pas komen, maar bovenal hoop ik dat de jonge jongens zich het komende jaar volop zullen ontwik kelen zodat we verzekerd zijn van een goede doórstrommg". Ruud Maas, de tramer die Roda- zondag aan het emde van het lo pende seizoen gaat verlaten, hoopt afscheid te nemen met een promo tie: „Ik hoop dat ik aan het emde van het seizoen Roda kan verlaten met een kampioenschap of mini maal een promotieplaats. Verder hoop ik dat Roda er in zal slagen een waardig opvolger te vinden van trainer Maas".

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5