Henk Baars wint twaalfde veldrit van Amersfoort Verrassend verlies Djagos in hoofdklasse Bowlingbond l George Reimus in Jaguar golf finale BCL wint moeiteloos van zwak Libra uit Lelystad "bad^ leusder krant Publiek laat veldrijders in de steek Good Approach in de achtervolging inton_ Ons Genoegen Sport WOENSDAG 18 JANUARI 1989 het twee kilometer lange traject in de bossen van het landgoed Don Bosco. Nico Verhoeven, de weg renner uit de Super-confex ploeg van Jan Raas. leek gedurende een grote periode in het slipstream te kunnen blijven van vice-kampioen Henk Baars Op beslissende mo menten bleek toch het specialisme van Henk Baars de doorslag te ge ven. In de laatste ronde leek Nico Verhoeven nog éénmaal een slot- offensief m te zetten, maar toen sloeg de pechduivel toe voor de renner uit Berkel Enschot. Een af- LEUSDEN - De twaalfde veldrit van Amersfoort, die anders dan de naam wellicht zou doen vermoeden geheel op Leusdens grondgebied werd verreden, heeft een ijzersterke winnaar opgeleverd in de persoon van Henk Baars. De veldritspecialist bij uitstek had geen moeite om wegrenner Nico Verhoeven en Huub Kools voor te blijven. Buiten Frank van Bakel was het publiek de grote afwezige tijdens het evenement in en rond de bossen van het landgoed Don Bosco. De voortreffelijke organi satie, het boeiende parcours en het attractieve deelnemersveld hadden meer belangstelling verdiend. door Berry Kamphorst De Amersfoortse Ren- en Tou- ristenclub „De Pedaalndders"or- ganiseerde afgelopen zaterdag voor de twaalfde keer de veldnt van Amersfoort. De organisatie van de Amersfoortse veldrit. een naam die overigens de lading met meer dekt omdat het evenement op Leusdens grondgebied plaats vindt, kan terugzien op een ge slaagde wielerdag. Prachtige wed strijden onder goede weersom standigheden en tevreden gezich ten van de deelnemers deed de balans in positieve nchtmg uit slaan. Toch verliep het evenement in en rond de bossen van het land goed Don Bosco niet zoals de orga nisatie zich had voorgesteld. Van de vijf gecontracteerde beroeps renners lieten er op het laatste mo ment twee weten niet van de partij te zijn m Leusden. Organisator Harm Greving over de mutaties in het deelnemersveld van de profes sionals „Het afzeggen van Mare van Orsouw berust puur op over macht De PDM-coureur werd na melijk geveld door gnep. Het ver haal Frank van Bakel ligt iets an ders We hadden hem natuurlijk graag aan de start gehad, maar op het moment dat wij met hem het contract zouden gaan tekenen kwam er een fantastisch aanbod binnen uit Zwitserland. Deze jon gens zijn nu éénmaal prof en dan is het logisch dat zij voor de hoogste aanbieding kiezen" De organisatie slaagde er ter elfder ure in om Wiebren Veenstra en Jacques van der Poel als vervangers van Mare van Orsouw en Frank van Bakel aan te trekken. De tweede tegenvaller voor de organisatie werd veroorzaakt door de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie (KNWU). Het overkoepe lende orgaan besloot namelijk om een juniorenselectie voor een trai ningskamp naar Duitsland te stu- Henk Baars toonde zich in de Veldnt van Amersfoort (Leusden?) de sterkste professionele coureur ren. Deze beslissing veroorzaakte deed in diverse kampen nogal wat stof opwaaien. Ook Harm Greving stak zijn ongenoegen met onder stoelen of banken: „Ik vind het vol strekt belachelijk dat de bond op het laatste moment heeft besloten om naar het buitenland af te reizen. Ook voor de jongens is het een slechte zaak, want de meesten zit ten in het examenjaar en moeten nu weer twee vrije dagen nemen, ter wijl er in Nederland de mogelijk heid is om aan een wedstrijd deel te nemen" STARTSCHOT Om 10.00 uur klonk het startschot voor de eerste wedstnjd van de dag. De rekreanten kwamen 25 mi nuten en een ronde in actie. De overwinning ging naar A. Stabel uit Best. F. Buitenhuis vut Apeldoorn en L. Hoedemakers uit Schijndel wer den als tweede en derde gerang schikt. M. Barsten en T. Gouw uit Amersfoort hielden de regionale eer hoog via een zevende en ne gende plaats. John Kuyvenhoven uit Leiden was de sterkste deelnemer bij de liefhebbers. De tweede plaats was weggelegd voor Christo van Gnns- ven uit Sint Michielsgestel. Henk Weerman uit Nijeholtwolde nam plaats op de laagste trede van het ere-podium. De regionale renners kwamen er in deze categone niet aan te pas. De veteranen maakten er een leuke wedstnjd van. De ervaren vakbroeders liepen bij tijd en wijle als jonge goden over het parcours. Klaas Stobbe uit De Wüp bleef Ton Gijsbers en Ben Meijer nipt voor Max de Vries uit Hoevelaken werd de hoogst genoteerde regionale renner met een vierde plaats. Leus- denaar Gerard van 't Klooster maakte met zijn 20ste plaats duide lijk dat het meedoen belangrijker is dan het winnen Na de wedstrijd van de oude garde was het de beurt aan de nieuwelingen. De veldntvedetten van morgen komen waarschijnlijk allemaal uit het zuiden van het land. want de stnjd bij de nieuwelingen werd een volledig zuidelijke aan gelegenheid Jean Pierre Leijten uit Udenhout was oppermachtig Ger- ben van de Broek uit Veghel. die als tweede over de finishlijn kwam. had een achterstand van liefst één minuut. De derde plaats werd inge nomen door Victor Reybma uit Hollandscheveld, die de uitzonde ring op de veronderstelde regel vormde Tony Westhof uit Soest werd de hoogst geklasseerde re gionale renner met een achttiende plaats. GEDEVALUEERD De juniorenwedstrijd, die ging over 40 minuten en een ronde, ver loor al voor de wedstnjd veel van zijn glans De zeer merkwaardige beslissing van de juiuorenbonds- coach om een trainingskamp m te lassen had tot gevolg dat de wed strijd in Leusden behoorlijk werd gedevalueerd. Belangnjkste afwe zigen waren vooral nationaal kam- Marcel Gerritsen eindigde als tweede amateur achter Rene Guyt. pioen Richard Groenendaal, Hooglandervener Niels van der Steen en Marco Sakkers. De overwinning werd nu binnen gehaald door Sven Kmpmeyer. De Amersfoorter die vonge week in Sint Michielsgestel als vijfde ein digde, had de meeste tegenstand te duchten van Heino Broeren. Sven Krupmeyer moest een zeer voort varende start bekopen met een lichte inzinking. Op het moment dat de jeugdige Amersfoorter zijn achterstand op koploper Heino Broeren aan het verkleinen was viel de koploer uit Sint Michielsge stel. Een rustig in eigen tempo rij dende Sven Kmpmeyer stevende toen onbedreigd op de zege af. De derde plaats werd een prooi voor Enk van der Horst mt Winterswijk Enk Boezewmkel mt Hooglander veen bleef met een vierde plaats net verstoken van een plaatsje op het ere-podium. De winnaar van de twaalfde veldnt van Amersfoort, in de cate gone junioren, Sven Kmpmeyer. was dus met m Duitsland vertegen woordigd Over het hoe en waarom zei de nummer vijf van Nederland het volgende: „Ik vind het dom van de bond om voor een buitenlandsa- vontuur te kiezen als er in eigen land een wedstnjd wordt georgani seerd, bovendien zit ik in het exa menjaar en daarom heb ik besloten om niet mee te gaan naar Duitsland. Ook voor de renners is het met goed, want in het buitenland zal iedereen moeten presteren omdat er voor de W K.-selectie nog een renner moet afvallen De kans is dan groot dat de meeste jongens al opgebrand zijn als de strijd om de wereldtitel, in het Franse Pontcha- teau, nog moet beginnen". Aldus Sven Kmpmeyer. KLAPSTUK De Leusdense wethouder Eve lien Blom gaf om 15.00 uur het start schot voor wat het klapstuk van de dag moest worden. De wedstrijd voor de professionals en amateurs was zonder meer het aanzien waard, maar de keiharde slag om de eerste plaats bleef uit. Henk Baars was verantwoordelijk voor het feit dat het vuurwerk aan de kop uitbleef. De veldritspecialist uit Diessen was een klasse apart op gelopen ketting en een botsing te gen een paaltje bracht de overwin ning zonder problemen m handen van Henk Baars Huub Kools reed een vrij eenzame wedstrijd en mocht als derde de bloemen en kussen van Monique Knol in ont vangst nemen. „Na mijn slechte start heb ik me geen moment willen forceren. Ik had in de gaten dat het verschil met Henk en Nico vrijwel onoverbrugbaar was. Omdat ik morgen weer in actie moet komen voor het super-prestige klasse ment in Asper heb ik genoegen genomen met een derde plaats". Aldus de renner mt Baarle-Nassau, die vorige week m Sint-Michielsge stel als vierde eindigde. REVANCHE De professionele veldrijders wa ren zoals verwacht te sterk voor de de amateurs Op de derde en vier de plaats kwamen de eerste ama teurs binnen. René Guyt en Marcel Gerritsen vochten als het ware een wedstnjd in een wedstrijd uit. Mar cel Gerntsen uit Hooglanderveen, die vonge week in Sint-Michielsge- stel nog genoegen moest nemen met een twaalfde plaats, kwam nu als tweede amateur over de finish en nam dus behoorlijk revanche op zijn prestatie van vonge week. Re né Guyt uit Katwijk legde beslag op de vierde plaats en dat was vol doende om als eerste amateur te worden geklasseerd. Pieter Bur gers, derde tijdens het N.K., kwam als derde amateur over de streep. De prestaties van de overige twee professionele wielrenners vielen enigszms tegen. Wiebren Veenstra hield het na twee ronden al voorgezien en Jacques van der Poel. de broer van nationaal kam pioen Adn, reed anoniem in het middenveld rond en werd als ze ventiende afgevlagd. Een opmerkelijke verschijning in het deelnemersveld vormde de Japanner Mitsuru Ohara. De kleine man uit het land van de njzende zon was in Leusden om zijn licht op te steken. Het veldrijden staat in Ja pan nog m de kinderschoenen en via een aantal stages m Europa pro beert Ohara de sport m zijn land te promoten. Mitsuru Ohara viel op door zijn gemakkelijk manier van njden. De Japanner die hoofdzake lijk deelneemt aan baan wedstrij den en puntenkoersen forceerde niets en eindige in de middenmoot. Na afloop kon de organisatie te vreden de balans opmaken van de twaalfde veldrit van Amersfoort. Het prachtige parcours viel bij alle renners goed in de smaak en dat werd onderstreept door Nico Ver hoeven: „Dit circuit vmd ik beter dan het parcours vorige week in Sint Michielsgestel. Het vele korte werk en specifieke loopstukken geeft de veldrit specialisten de ge legenheid zich te onderscheiden van de rest van het deelnemers veld. Dat is ook de reden dat ik niet bij machte was om Henk Baars se rieus tegenstand te bieden. Henk is tenger van stuk en was op dit par cours dus in het voordeel. Overi gens ben ik dik tevreden met de tweede plaats omdat het veldrijden voor mij toch een vorm van training is voor het komende wegseizoen" Aldus de meesterknecht uit Su per-confex ploeg. Voor de organisatie was het jam mer dat de publieke belangstelling wat tegenviel Organisator Harm Greving over de tegenvallende belangstelling: „Natuurlijk is het jammer dat er met meer mensen op dit evenment zijn afgekomen. Je ziet altijd dezelfde gezichten, dat zijn dus de echte liefhebbers, van daag was het een unieke gelegen heid om de plaatselijke bevolking kennis te laten maken met veldrij den. Ik denk dat het sombere weerbeeld van vanmorgen veel mensen van een komst naar Don Bosco heeft afgehouden" Over het vervolg van de veldrit in de huidige opzet valt nog met veel te zeggen. Harm Greving liet wel weten bezig te zijn met een grote sponsor zodat volgend jaar de complete nationale top aan het vertrek kan komen. Uitslagen: Rekreanten: 1. A.Stabel.(Best), 2. F Buitenhuis,(Apeldoorn), 3. L. Hoede- makers (Schijndel). Liefhebbers: 1 John Kuyvenhoven (Leiden), 2. Chnsto van Gnnsven (Sint Michielsgestel), 3. Henk Weerman (Nij eholtwolde). Huub Kools moest, na een slechte start, uitemdehjk genoegen nemaii een derde plaats. §i Veteranen: 1 Klaas Stobbe (De Wilp), 2. Ton Gijsbers (Helmond), 3 Ben Meyer (Lieren), 20 Gerard van't Kloos ter (Leusden). Nieuwelingen: 1 Jean Pierre Leij ten (Udenhout), 2. Gerben van de Broek (Veghel), 3. Victor Reybma (Holland scheveld). Junioren: 1. Sven Krupmeyer (Amersfoort), 2. Heino Broeren (Sint Mi chielsgestel). 3. Erik van deiï] (Winterswijk), L Profs'amateurs: 1. Henk K (Diessen), 2. Nico Verhoeven ffj Enschot), 3 Huub Kools (Baa.jr ssau), 4. Rene Guyt (Katwijk), 5 Gerritsen (Hooglanderveen)i S.fiJ Burgers (Moergestel). 7. René vm« ven (Diessen), 8 Adne Harks (S d' denrode), 9 Harald Janssen (huL 10. Jo Martens (Deurne). a >b Henk Baars (r) wmt zaterdag in Amersfoort een nationale veldrit voor profs en amateurs. Nico Verhoef wordt tweede LEUSDEN - George Reimus is met Jan Ru Wijk afgelopen zaterdag naar het Spaanse Marbella vertrokken om deel te nemen aan de Jaguar World Golf Final. De beide golfers van de Leusdense golfclub De Hoge Kleij werden op 7 november jongstleden in Eindhoven winnaar van de vierde Nationale Jaguar Golf Finale. De wedstrijden om de wereldtitel worden woensdag, 18 januari, en donderdag, 19 januari, afgewerkt. de insiders: George Reimus en Jan Ru Wijk wisten maar liefst 48 sta- bleford punten te behalen), be hoort een toppositie zeker tot de mogelijkheden. De Nederlandse afvaardiging zal vrijdag aanstaan de weer in Nederland aankomen. Deze week zijn in het Spaanse Marbella de beste golfers van de verschillende Jaguar-dealers pre sent om onderling uit te maken wie zich wereldkampioen mag noe men. Voorafgaand aan deze we reld finale werden in de diverse landen wedstrijden gehouden om een nationale afvaardiging aan te wijzen. Alle Jaguar-dealers in Ne derland stelden een team samen. George Reimus en Jan Ru Wijk zul len in Marbella op uitnodiging van Jaguar de vlag van de Nederlandse vestiging verdedigen. Afgelopen zaterdag is het duo in Marbella aangekomen. De maan dag en dinsdag stonden in het te ken van het kennismaken met de Real Golf Course van Marbella Vandaag is de eerste ronde afge werkt die meetelt voor het klasse ment. Om de vorm van de dag met van doorslaggevende betekems te laten zijn wordt er morgen nog een ronde afgewerkt. De achttien holes worden door beide spelers van een team afgewerkt. De beste prestatie telt voor het klassement. Gezien de prestaties van het Ne derlandse duo in Eindhoven, (voor Aan de onderlinge schietwed strijd van de schietvereniing Ons Genoegen werd door 13 leden deelgenomen. G. van Hamersveld behaalde dit maal de eerste plaats met 89 pun ten. De overige uitslagen waren. 2 P Smink 2 A. Vlug 2 J. Blom 5 H. v.d Heuvel 5 A. van Daatselaar 7W Voskuilen Jz. 8 H.J. van Ruitenbeek 9 J. Voskuilen 10 J. van Rossum 11 W v.d. Kletersteeg 85 85 85 83 83 77 76 75 74 72 ten. De overige uitslagen waren 2 Marten de Vaal 61 3 Richard v.d. Wetering 59 Tevens werd deze avond de to- taaluitslag van het vorige schiet- seizoen bekendgemaakt. Winnaar van de Wisselbeker was Johan van Rooijen met een gemiddelde van 35, 2e werd Richard v.d. Wetering met een gemiddelde van 29.9, met een gemiddelde van 29.6 werd 3e Martin de Vaal en 4e met een ge middelde van 21.6 Jons van Dijk. Bij de onderlingen schietwedstrijd van de dames waren 8 leden aan wezig. 12 J.E. van Hamersveld 71 13 Joh. Tolboom 55 Bij de junioren schutters waren dne deelnemers. Hier werd eer ste Joh. van Rooijen met 79 pun- De uitslagen waren: 1 Iny Kok 2 Anneke Oudshoom 3 Wil van Gelder 4 Tiny Tolboom 5 Jeannet Vos 6 Alice Arlar 7 Mien v.d Burgwal 8 Liesbeth Suermondt LEUSDEN - In de hoofdklasse van de Bowlingbond Leusden heeft Djagos een verrassende nederlaag geleden tegen Good Approach. Weliswaar bleef de schade beperkt (3-2), maar toch wisten de achtervolgers hun achterstand enigszins te verklei nen. De rest van het veld blijft achterhoedegevechten leveren. In de eerste klasse blijft Jongerius zijn voorsprong uitbouwen. Bow ling Lions moest een kostbaar punt inleveren bij de Banana Splits Leider Aannemingsbedrijf v.d Poll kreeg in de tweede klasse een gevoelige ük van de Bankgi rocentrale, dat met de volle winst (5-0) ging strijken. Desondanks bleef de positie van de koplopers riant. Autonjschool de Wetering maakt in de derde klasse geen fout te gen Lucky Strike en hetzelfde gold voor het achtervolgend Stein- ford. Maar ook hier is de spanning nog steeds ver te zoeken. UITSLAGEN EN STANDEN: Hoofdklasse: Karweihoek - Tornados 4-1 Djagos - Good Approach 2-3 Hobo-Hiü - M Design Huizen 3-2 LEUSDEN - In de strijd tegen de zwakste tegenstander van de poule, Libra uit Lelystad, nam Leo Lackin weer de plaats in van de geblesseerde Albert den Hollander, die voor de rest van de competitie is uitgeschakeld. BCL won het duel moeiteloos met 7-1. Michel van Bruinsvoort speelde in Leo Lacklin begon onwennig en hoog tempo met snelle aanval- onvast maar werd gaandeweg be- lende slagen achtenn: 15-10, 15-4 ter. In de derde set veegde hij de vloer aan met zijn tegenstander. Jane van der Haar speelde gede gen en won vnj gemakkelijk, 11-9, 11-3. De cijfers van Marleen van der Horst spreken voor zichzelf 11-1, 11-0. Het herendubbel verliep vooral in de eerste set wat stroef. Daarna werden de tegenstanders met aanvallend spel meer onder druk gezet: 11-15, 15-8, 15-11. De dames speelden een lange partij met veel ups en downs. De derde set tenslotte werd gemak kelijk gewonnen. Uitslag 18-17, 9- 15 en 15-3. De enige verliespartij werd die van Van Bruinsvort/Van der Haar door gebrek aan motivatie, 8-15, 15-18 Lackin en Van der Horst ten slotte kampten ook met concen- tratieproblemen maar wonnen desondanks met 15-10, 12-15, 15-9. TWEEDE GELIJK Het tweede team moest uit tegen C.S.V. Irene 2 in Bilthoven. Swe- der Hormann opende met goed Hij verloor zijn partij met de set standen 15-10 en 15-9 Doordat Mi- cha Ploeger een dag voor de wed stnjd zijn enkelbanden scheurde van zijn rechter voet, viel Rob de Haan voor hem in. Gezien het hoge tempo kwam hij helaas te kort. Zo verloor hij dus ook zijn partij met twee keer 15-1 Geluk kig brachten de twee dames de stand weer gelijk. Judith van de Berkmortel won zeer overtuigd met 7-11 en 1-11. Danielle de Jongh begon wat moeizaam Al verloor zij de eerste set met 11-5, zij wist toch de partij af te sluiten met een winst in de tweede en derde set met respectievelijk 4-11 en 9-11. In de herendubbel werden er te veel onnodige fouten gemaakt aan de kant van de BCL-ers. Hormann en De Haan verloren met 15-6 en 15-5. Maar weer brachten de da mes de stand gelijk De dames- dubbel wonnen Van de Berkmor- tel en De Jongh net met 14-17 en 17-18. Hormann en De Jongh brachten de stand op 3-4 door hun mix te winnen met de setstanden 14-18, 15-12 en 9-15. De mix van De Haan en Van de Berkmortel werd verloren met 15-7 en 15-3, zodat de eindstand 4-4 was geworden. Snoopy's Bowl. Team - Groene' 1Djagos 2 Good Approach 3 Snoopy's Bowl. Team 4 Karweihoek 5 M. Design Huizen 6 Groeneveld 7. Tornados 8. Hobo-Hifi Aqua Stop - Jongerius Ind Bowling Lions - De Banana Split Autoschade Rijnders - DKRV 1 Jongenuslnd. 2. Bowling Lions 3 AFO-Tax 4 DKRV 5 De Banana Splits 6 Aqua Stop 7 Autoschade Rijnders 2e klasse Reimus Snel - Golden Girls Bankgirocentrale - Aann bedr fl Korfbowlers - De Hulken 1Aann bedr. v d. Poll 2 De Hulken I 3 Bankgirocentrale 4 Golden Girls 5 Reimus Snel 6 Korfbowlers 3e klasse De Rollers - Stemford en cie Matjan - Berlo Bowlers The Arrows - LEEG Lucky Strike - Autorijs de Wet^j 1 Autonjs. de Wetering 2. Steinford en cie, 3 Berlo Bowlers 4 Lucky Strike 5 Matjan 5. The Arrows I 7 De Rollers

Leusder Krant | 1989 | | pagina 16