Weigering blaasproef Deboet als misdrijf Achtervelds carnaval in rienden van Sint Joseph maken enthousiaste start Jaarvergadering EHBO-Achterveld Frühschoppen druk bezocht leusder kmnfc i Boerenkielenbal luidt tichting gaat fondsen werven voor recreatieve doeleinden Kaarttoernooi Achtervelds nieuws Dor het weigeren van de blaasproef kreeg iemand op de straf ing van 12 januari een boete van 150,-. Het betrof een kas- ein uit Bunschoten, die niet of weinig gedronken had, maar arschijnlijk zijn beroep tegen had. Na aanhouding en een utine-inspectie van auto en kentekenbewijs wilde de agent «n laten blazen. ,,Toen werd ik giftig", verklaarde de ver- chte op de zitting. En hij niet alleen, maar iedereen in de to, vier man sterk. Dat liep bijna uit de hand en daarom was Tdacht maar weggereden, zoals hij verklaarde. eestal is er bij weigenng om te zen een gegronde reden en bloedproef te doen", legde officier uit. ,,En dat weigeren is misdrijf. In uw geval was er voldoende aanleiding voor bloedproef, maar niettemin ft een agent altijd het recht om blaastest te vragen en u heeft gpaan medewerking onttrokken Dr weg te rijden. De agent heeft et willen volgen om escaleren oorkomen en ik denk dat u op beurt de politie ook liever te rnd houdt. Ik eis 150,-boete." werd conform de eis ver deeld. 2e kettingbotsingen, niet op dezelfde dag, wel allebei op de A28 in de gemeente Amersfoort, leverden beide een boete van 175,-op voor degene die niet tij dig tot stilstand had kunnen ko men. „Het was zo verschrikkelijk druk, het was niet mogelijk om afstand te houden Dan schieten ze van rechts er tussen", werd er gepro testeerd Noch officier, noch kan tonrechter bleken gevoelig voor dit argument. Een jongen uit Vorden was na het passeren van een vrachtwagen te vroeg naar rechts gegaan, waar door de vrachtwagen hem geraakt had. Door de aanrijding, die het gevolg was, moest de jongen 10 dagen in het ziekenhuis doorbren gen en was hij een half jaar ar beidsongeschikt geweest Boven dien was zijn auto total loss. Door een zware hersenschudding kon hij zich over een penode van 6 we ken niets herinneren. Zijn moeder lichtte toe, dat haar zoon 's nachts gewerkt had. Het ongeluk ge beurde 's morgens om 7 uur. toen hij op weg was naar huis. De meest waarschijnlijke verklaring was dan ook dat hij in slaap geval len was. „Wat kun je hier strafrechtelijk nog aan toevoegen?", vroeg de of ficier zich af. Hoewel ongebruikelijk, zei ze, wilde ze hier een schuldigverkla ring zonder straf eisen, omdat er geen gevolgen voor anderen wa ren geweest. De kantonrechter Mr. De Klerk kon zich hienn vinden en ver dachte vanzelfsprekend ook. Een jongen uit Baam kon geen werk vinden en was toen maar oude auto's gaan opknappen. Het >5 sterdagavond werd in het 100-gramgebouw in Puupenkop- enland het Boerenkielenbal gevierd. Om ongeveer 21.00 uur wam Prins Hannes Puup de 13e, met zijn adjudant en Raad eifan Elf voorafgegaan door de Hofkapel en de Dansmariekes de locaal binnen. Het gezelschap werd met een daverend applaus ontvangen en al direct was er een hele gezellige sfeer. De Prins ervolgens werd Gijs Voskuilen hem ontboden. De Pnns reikte gkn Gijs een grote pijp uit als dank m oor de vele werk dat hij als be- e(j1 uurslid van de vereniging en lid in de Raad voor de Camavals- ireniging had gedaan. Aan het euwe bestuurslid de heer An- lesen werd het symbool van de >reniging uitgereikt; het Puupje. iema volgde een polonaise. Na loop daarvan was het beurt aan band, de Camaro's, die met in muziek al heel spoedig de inslustigen op de vloer wisten te verwelkomde de aanwezigen en hoopte dat het een hele gezel lige carnavalsviering zou worden. Hierna reikte de Prins aan zijn adjudant, de raad van elf, de president van de vereniging de leden van de Raad van Wijze Zotten, en de leden van de Hofkapel zijn persoonlijke onderscheidingen uit. een gezellige dans ging de 3^ins met zijn Raad weer naar het sdium. Direct hierop kwam de itraad van de avond, voorafge gaan door de Hofkapel en de nsmariekes de zal binnen. De b^straad was Pnns Willem de eer- met zijn raad van Meerschui- ers uit Amersfoort. Prins Willem erd met zijn raad door de Ach- rveldse Prins heel hartelijk ver- elkomd. „We zijn heel blij dat u er bent", aldus Prins Hannes en e hopen dat we met elkaar er :n hele gezellige avond van zul Prins Hannus toont zijn portret, die een plaats krijgt in de eregalerij van de Puupenkoppen. len maken. Vervolgens reikte Pnns Hannes aan Prins Willem en zijn adjudant zijn persoonlijke on derscheiding uit. Prins Willem dankte heel hartelijk voor de ont vangen onderscheiding ook voor de uitnodiging. „We zijn wel niet de grootste vereniging doch we tellen wel dubbel," zei hij. Dit zul len ze hier deze avond wel mer ken. Het komt zelden voor dat we uitgenodigd worden. Vervolgens reikte hij aan Prins Hannes en zijn adjudant Gerard zijn persoonlijke onderscheiding uit. Hierna volgde er weer een gezellige polonaise. Na afloop werd het weer overge nomen door de band en waren er al heel spoedig veel danslustigen op de vloer. Ook de Amersfoor- ters lieten zich zeker niet onbe tuigd. Tijdens een rustpauze verscheen de president van de vereniging op het podium en werd Prins Han nes bij hem geroepen. „Beste Pnns," begon hij. „Gisteren was het vrijdag en tevens de der tiende Dertien is ons geluksgetal. We hebben nu een Pnns Hannes de 13e waar we heel blij mee zijn. Ter vereeuwiging van uw Pnns- zijn hebben we net als van uw voorgangers een portret van u la ten maken ter aanvulling van de nj van uw voor gangers Hierna werd een getekend portret van Prins Hannes uitgereikt en bij de aan wezige portretten van de voorgan gers gevoegd Na weer een polonaise en een danspenode werd het optreden van een drietal groepen aange kondigd als de Achterveldse ar tieste. Als eerste was aan de beurt de leden van het feestcomité. Deze brachten een aantal voorval len van het afgelopen jaar naar vo ren, waarbij diverse evenementen door de deelnemende leden op een bepaalde manier werden uit gebeeld. Aan het slot van dit op ACHTERVELD - Vorige week installeerde direkteur G. Hil- orst, van verzorgingstehuis Sint Joseph in Achterveld het estuur van de op zijn initiatief geformeerde stichting Vrien- en van Huize Sint Joseph. Het bestuur, bestaande uit zeven chtervelders, heeft de taak om fondsen te verzamelen waar- ,ee zaken kunnen worden gerealiseerd, die door de bezuini- ingen niet meer in de begroting van huize Sint Joseph passen. ,oe zij dit gaan doen, is op dit moment nog niet te zeggen, fa ar om wel. Berichten waaruit blijkt dat de /erheidsgelden voor verzor- irigstehuizen ontoereikend wor dt om, naast de verzorgmg, de ke dingen in stand te houden, schijnen regelmatig. Tekorten iberen op te vangen door mid- J van een stichting blijkt een mid- 3l. waar steeds vaker naar gegre- n v/ordt. Oorzaak en oprichting de stichtmg Vrienden van Hui- Sint Joseph is daardoor niet bij- itder te noemen. De samenstel- van het bestuur van deze enden is echter kenmerkend >r de plaats, die Smt Joseph in de hterveldse gemeenschap ïn- mt. ntegratie van de ouderen in de ïrtenleving staat bij veel direk- •uren van verzorgings-bejaar- antehuizen hoog op de verlang- t. Bij Huize Sint Joseph blijkt het gewoonste zaak van de wereld fijn. De bewoners van huize Smt eph voelen zich, volgens de di- cteur, niet buiten de gemeen- lap geplaatst. De Achtervelders hun beurt beschouwen huize Joseph „als een woonwijk in dorp, als het ware" Met als volg dat direkteur G. Hilhorst inig moeite had met het vinden bestuursleden. „Ik had dertig nen op een lijstje gezet van men sen waarvan ik dacht dat zij ge schikt zouden kunnen zijn. De eer ste tien heb ik afgebeld, toen had ik voldoende toezeggingen". Het bestuur van de vrienden van Sint Joseph bestaat niet uit de plaat selijke notabelen, noch uit zonen en dochters van bewoners. „We heb ben gezocht naar een brede verte genwoordiging uit de bevolking", verklaarde directeur de heer G. Hilhorst. AGRARIËR De heer H. Burgsteden is agra riër. „Ach, ik ben niet direkt een bezoeker van huize Sint Joseph. Ik ken wel veel van de mensen die hier wonen. Je ziet wat hier gebeurt en ik wil me daar wel voor inzet ten". De heer Zandbrink, was ja renlang direkteur van de Rabo bank in Leusden. Zijn naam werd abusievelijk met vermeld bij de in stallatie. „Ik ben geboren en geto gen in Achterveld. Ik wil graag, wanneer dat mogelijk is nog iets voor de gemeenschap betekenen. Als ex-bartkdirekteur is het soms wat makkelijker bedrijven en in stellingen te benaderen. Ik ben ze ker van plan daar gebruik van te maken bij het werven van fond sen" Mevrouw Kleinveld wordt in Achterveld wel eens de moeder van de EHBO genoemd. In de loop der jaren is zij aktief geweest bij veel verenigingen m Achterveld. Bijvoorbeeld negen jaar als be stuurslid van de WOL. Het coördi nerende ouderenbeleid heeft zij helpen opbouwen vanaf een prak tische doelstelling: ouderen bij el kaar brengen naar een beleidsma tige aanpak bijvoorbeeld in het flankerend ouderenbeleid. Vanuit deze ervaring ligt haar betrokken heid bij huize Sint Joseph voor de hand. Ook de heer De Vette is een bekend gezicht m Achterveld, als oprichter van de carnavalsvereni ging en aktief man in het vereni gingsleven. Zijn motivatie luidde: „Ik word ook een dagje ouder. Het werd tijd voor een nieuwe taak. Ik zie hier de noodzaak van in". De heer de Vette is dierverloskundige in Achterveld. De heer Ossendrijver wordt wel de burgemeester van Achterveld genoemd „Ik zit dit jaar vijfentwin tig jaar in de gemeente-politiek. Na de gemeenteraadsverkiezingen keer ik niet terug m de raad Dat werk word mij teveel. Maar be stuurlijk wil ik wel aktief blijven voor Achterveld". Vervolgens somt hij een indrukwekkende lijst akti- viteiten op, die hij heeft helpen or ganiseren. Eenzelfde lijst zou de heer H. Voltman kunnen geven. Het jong ste bestuurslid mevrouw Midde laar vertegenwoordigt m het be stuur behalve de jongere garde ook de werknemers. Opmerkelijk is dat geen van de bestuursleden direkte familieleden onder de be woners van Sint Joseph telt. DOELEN Hoewel de bestuursleden nog geen vastomlijnde plannen heb ben, kennen zij elkaar goed ge noeg om te verzekeren „We gaan met te veel kletsen. We houden van doen. We zijn een kleine groep met veel helpers". Na een onentatiepe- node zullen zij zich gaan bezinnen welke doelen hoe bereikt zullen moeten worden. Een verlanglijstje heeft direkteur G. Hilhorst wel. „Bij voorbeeld de aanschaf van een piano, de aanleg van een ringlei ding voor slecht horende, of een grootbeeldtelevisie" Het is de bedoelmg dat de nieu we stichting zelfstandige akties gaat ondernemen. Het overleg met de direktie van Huize Sint Joseph is m de statuten vastgesteld waarbij de beslissingsbevoegdheid bij het bestuur van de Stichtmg Vrienden van Sint Joseph blijft. Met andere woorden de direkteur van huize Smt Joseph kan een wens bij „de Vrienden" deponeren Het bestuur van de vrienden beslist of deze wens gehonoreerd wordt. Anders om kan de direkteur m het overleg met de vrienden negeatief of posi tief over een plan van de Vrienden adviseren, maar blijft het beslis singsrecht bij de Vnenden. De theoretische situatie dat de Vnen den aktie ondenemen en iets aan schaffen voor de bewoners van Sint Joseph war de direkteur niet zo gelukkig mee is, is aanwezig. Met nadruk theoretisch, want voorals nog beoogt men een positief over leg en intensieve samenwerking. Een ander gevolg van het buiten de verantwoording van Huize Smt Joseph verzamelen en besteden van gelden is het gedeeltelijk pri vatiseren van de sociale ouderen zorg. Door middel van fondswer ving en donateursaktie raken voor zieningen in de ouderenzorg „ge sponsord". De heer Hilhorst wijst op de eerste verantwoording van bestuur en direktie van Huize Sint Joseph voor de verzorgende taak ten opzichte van de bewoners. Daaraan zal met geknabbeld wor den. Voor de rest zal sponsoring steeds noodzakelijker blijken. De Vnenden zullen uitsluitend bijdra gen in recreatieve voorzieningen. „We zullen met toestaan dat aktie gevoerd zal worden voor bijvoor beeld een extra bejaardenverzorg ster beloofde de direkteur. Overi gens kent het verzorgingstehuis geen nauw omschreven pakket waaruit te lezen valt wat wel en met precies tot de recreatieve voorzie ningen valt. „Het zal een zaak zijn van goed overleg met „de Vrien den", waarbij onze verzorgende taak pnmair blijft". VOORZIENINGEN Het is niet de bedoelmg dat de akties van „de Vnenden" zullen re sulteren m uitsluitend voorzienin gen voor mwoners van Huize Sint Joseph „Het is heel goed mogelijk dat meer oudere inwoners aan bij voorbeeld een te organiseren bus tocht deel kunnen nemen. Stnkt gezien behoren de bewoners van de aanleunwoningen niet tot de be woners van Smt Joseph. Maar we sluiten ze niet uit. De taak van de nieuwe stichting zal m belangrijke mate het promoten van huize Sint Joseph inhouden. „Nie omdat wij een tekort hebben aan potentiële bewoners. Niet omdat huize Sint Joseph voor inwoners van Achter veld en omgeving niet bekend ge noeg zou zijn. Wel om de betrok kenheid, de intergratie bij en met de bewoners te stimuleren". Het enthousiaste bestuur verwacht bin nen afzienbare tijd aktie te ontkete nen en rekent daarbij „als vanzelf sprekend" op de hele gemeen schap Achterveld. ACHTERVELD - Dinsdagavond 10 januari werd door de plaatse lijke EHBO-afdeling de jaarlijkse algemene vergadering gehou den. De vereniging bestaat dit jaar 40 jaar. Dit jubileum zal in september gevierd worden. Het beloofd een goed feest te worden. Tevens was de voorzitter heel te vreden over de opkomst van de leden tijdens de oefenavonden. Momenteel heeft de vereniging 74 leden. De gemiddelde opkomst van de leden tijdens de oefe navonden was rond de 60. De no tulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedge keurd. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek dat er weer een actief jaar achter de rug was. Van de ge geven EHBO-cursus slaagden alle deelnemers. Op de St. Jozef basis school werd een jeugd-EHBO-cur- sus gegeven. Ook hier waren de resultaten zeer goed Van de ruim 200 personen die opgeleid zijn voor reammatiebezoeken 154 per sonen trouw de herhalingsavon- den, waardoor zij in het bezit blij ven van een geldig diploma In het afgelopen jaar werd er 24 maal as sistentie verleend bij diverse eve nementen. Uit het verslag van de penrungmeesteresse bleek dat men uit de rode cijfers had kun nen blijven. De kascontrolecom missie had de boeken van de pen rungmeesteresse geheel in orde bevonden. In de kascommissie werden benoemd mevrouw R. den Haan-v.d. Loo en de heer A. van Laar. Medegedeeld werd dat de contributie dit jaar ongewijzigd zal blijven Na de pauze volgde de bestuurs verkiezing. Aftredend waren Bart Smink en herkiesbaar. Ria Vos- Voskuilen en Truus Houtveen- Kooloos waren niet herkiesbaar Als nieuwe kandidaten werden door het bestuur voorgesteld Thea Hak-van Hamersveld en Her man van Burgsteden. Bart Smink werd herkozen en daar geen te genkandidaten waren ingebracht, werden als nieuw bestuurslid ge kozen Thea Hak-van Hamersveld en Herman van Burgsteden. Thea Hak-van Hamersveld gaat tevens de functie van penrungmeeste resse vervullen. Daar Bart Smink dit jaar 30 jaar lid van de ver eniging is, waarvan een groot aan tal jaren als bestuurslid, werd hij wel even in het zonnetje gezet. Hem werd een gereedschapskist en een enveloppe aangeboden Ria Vos kreeg voor het negenja rige penningmeesterschap een horloge aangeboden en Truus Houtveen die drie jaar bestuurslid is geweest kreeg een enveloppe met inhoud. Hierna werden door de verband- meester B. Smink de nieuw aange schafte verbandtrommels ge toond. Deze zijn ter vervanging van de oude koffers op de ver- bandposten in het dorp. De arts Koch zal als arts-docent het ko mende jaar weer als instructeur blijven. Voor de nieuw te organi seren cursussen en herhalmgsj- cursussen zal instructeur blijven P. Vromen en voor de reanimatiecuir sus zal de heer A de Jong de in structie weer op zich nemen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. REANIMATIE Bij voldoende belangstelling zal in maart weer een reanimatiecursus worden gegeven. De cursusavon den zijn op 6 en 13 maart en op 10 april. Degenen die deze cursus willen volgen kunnen zich nu reeds aanmelden bij de secreta* resse van de vereniging mevrouw Chris Jansen-Kitselaar, tel. 03425- 1589 Het ligt in de bedoeling in het nieuwe seizoen, september 1989, weer een meuwe EHBO-cursus te geven. Er zijn inmidels hiervoor al aanmeldingen binnengekomen. Degenen die aan deze cursus wil len deelnemen, kunnen zich voor eventuele inlichtingen en opgave als deelnemer wenden tot de se cretaresse van de vereniging me vrouw Chr. Jansen-Kitselaar tel. 03425-1589 1 De oefenavonden voor het ko mende seizoen zijn vastgesteld op 24 en 31 januari, 14-21 en 28 fe bruari Op 14 februan zal door de heer K van Laar een lezing wor den gegeven over acupunctuur. probleem hierbij was dat hij geen rijbewijs had en geen verzekerin gen afsloot. Hij vroeg zijn vriendin een auto op haar naam te mogen zetten, waarin zij toestemde Ze stonden nu beiden terecht, zij voor één keer laten njden, hij voor dne keer zelf rijden zonder rijbe wijs en verzekering. Tegen het meisje zei de officier waarschu wend dat je formeel verantwoor delijk bent als een auto op je naam staat. „Je draait op voor alles wat er met die auto gebeurt. Van par- keerovertredingen tot miljoenen schade." Ze kreeg met de nor male boete van 600,-, maar 200.-. De jongen kwam er vanzelfspre kend minder goed van af. Hij kreeg in totaal 750,- boete, en vier weken gevangenisstraf, waar van 16 dagen onvoorwaardelijk en 12 dagen voorwaardelijk. Een werknemer van een zaak aan de Langestraat in Amersfoort vond dat zijn fout parkeren voor de deur uit overmacht verklaard kon wor den. Het normale parkeerterrein voor de werknemers op een bin nenplaatsje achter de zaak, was op een dag absoluut onbereikbaar wegens het afbreken van twee bouwketen Hij kwam om 9 uur aanrijden, met een aantal spullen in de auto. Koos voor een plekje voor de deur, „want die straatjes achter C&A leveren zeker een bon op". Omdat hij de enige ver koper was die ochtend, had hij geen tijd om zijn auto weg te zet ten. Dus trof jij om 11 uur een bon aan. Het gesprek met de parkeer wachter was 'minder plezierig' verlopen, moest verdachte toege ven. In het proces-verbaal ston den uitdrukkingen vermeld als 'klootzakken, vuile kinderachtige zakken', waarvan verdachte zich alleen nog het woord 'kinderach tig' kon herinneren. Noch de officier, noch de kanton rechter konden in het hele verhaa] overigens iets van een overmacht situatie ontdekken. "U heeft een gok genomen en dai was de verkeerde", constateerde ze koeltjes. Boete 50.- ACHTERVELD - Vrijdag 20 januari zal de vierde ronde worden ge speeld van het SVA Kaarttoumooi. Aan deze kaartavond, die zal wor den gehouden in de kantine van de vereniging, kunnen alleen le den deelnemen en donateurs en medewerkers van de vereniging. De aanvang is om 20 00 uur. In schrijven vanaf 19.30 uur. Die Hinterfelder Musikanten Vaste begeleiders bij het maandelijks Fruhschoppen m d'Ouwe Peerdestal. Zondag werd voor de eerste maal in het nieuwe jaar het Frühschop pen gehouden. De muzikale me dewerking werd verleend door de Hinterfelder musikanten. Het werd een gezellige en sfeer volle bijeenkomst. De Oostenrijk ste muziek en liederen zorgden voor een Oostenrijkse sfeer. In de loop van de middag kwamen er steeds meer belangstellenden de zaal binnen, zodat in vrij korte tijd de zaal gevuld was. Hans Janssen wenste alle aanwezi gen een voorspoedig en gezond nieuwjaar toe. In maart zal het een heel bijzonder Frühschoppen worden. Het zal dan 12'/2 jaar zijn dat er in Achter veld het Früschoppen gehouden wordt. Dat zal zeker niet onopge merkt voorbij gaan. De belangstel lenden worden gevraagd zoveel mogelijk in originele Oostenrijkse kleding te verschijnen. Die muzi kanten en de zangeressen die af gelopen zondag optraden waren Cees Blom, Wim Reiming, René v.d. Brugt, Hans Janssen, Jos van Dijk, Henk Schouten, Rinus Eg- genkamp, Jos Steenbeek en Fred Spruijt. De beide zangeressen wa ren Marton van Wale en Ingnd Ex- tencate. De aanwezigen kwamen uit di verse streken van het land, aldus Janssen. Zondag waren er zelfs gasten uit de Duitse Eifel, die een bezoek aan Nederland brachten. WOENSDAG 18 JANUARI 1989 De polonaise wordt ingezet Prins Hannus haakt aan bij de dansmariekes tijdens het boerenkielenbal van de Puupenkoppen. treden werd aan Pnns Hannes Puup de 13e een geschenk uitge reikt Tijdens de nieuwejaarsre- ceptie bij de gemeente had deze de gasuitbreiding van de Asschat- terweg naar voren gebracht en van de diverse buitengebieden. Als geschenk van het feestcomité kreeg hij nu het sluitstuk van de leiding aangeboden Vervolgens was er een optreden van de club De-doe-ma-watjes Op een hele leuke manier werden hier de le den van de club voprgp^tpld met het lied 'Vader Abraham had 14 zonen' Bij elk couplet werd een van de leden voorgesteld met zijn goede en minder goede eigen schappen. Een daverend applaus was hun beloning. Ter afwisseling volgde er een show door de dans mariekes dit onder leiding van Ans Houtveen. Een hele mooie show waarvan echt werd genoten. Vervolgens was er een optreden van de groep De Halve Zolen Deze brachten op een hele origi nele manier hun 11-jarig bestaan al zingend naar voren. Elk op zijn beurt zong een couplet Een en ander bracht diverse malen de lachspieren in beweging. Ook hun optreden werd met een ge weldig applaus beloond. Aan deze drie optredens was een prijs verbonden. Deze pnjs werd ge wonnen door de Halve Zolen, zijnde een gratis optreden in Zon en Schild. Tevens kregen alle drie de groepen een fles hele goede wijn. Verder bleef men tot in de kleine uurtjes nog heel gezellig bij elkaar.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 5