irecteur Renting: :las is voor ons de „De eigen thuisbasis" Extra ruimte voor Vallei alleen in De Klimrakker ■eusetenlenanb 'olitiek beslist: Vallei moet naar buren College blijft bij eerder genomen besluit B WOENSDAG 18 JANUARI 1989 plaatselijk nieuws EUSDEN - Teleurgesteld en „redelijk verontwaardigd" voelt te heer R. Renting, direkteur van de Protestants-Christelijke basisschool „De Vallei" zich. Afgelopen woensdag stemde de commissie voor Welzijn Huisvesting en Onderwijszaken in met bet voorgestelde huisvestings-beleid voor basisscholen binnen jje gemeente. Wat betekende voor de protestants Christelijke jgchool de Vallei; geen noodlokalen, geen gebruik kunnen ma ken van het lege lokaal in de naast de school gelegen openbare basisschool de Bongerd, maar het advies om van één of twee ]okalen van de Katholieke basisschool de Klimrakker gebruikt maken. Met dank voor de aangeboden gastvrijheid door de rakker, wil direkteur R. Renting als het even kan geen gebruik maken van deze voorziening aan de overkant van de schatterweg. Vanuit onderwijskundig-pedagogisch-didacti- £che voorwaarden vindt hij, en met hem zijn team en veel ou ters, de barrière gevormd door de Asschatterweg onver- door Marianne de Valck incjhe achtklassige protestants-c hris- n elijke basisschool telt op 16 ja- n fiuan, de landelijke officiële telda- DAim, 280 leerlingen. Aan het einde ui >an dit cursusjaar zal door de aan- aeforas van vooral vierjarigen die bij- w&jds zijn opgegeven, dit aantal v gestegen zijn tot 305 Een leerlin- i [en-aantal goed voor tien klassen )e extra veertig formatie-uren diiwaar de school, gezien dit leerlm- recht op had, heeft hij verdeeld door het aantrekken van 'een aantal 'klasassistenten'. Volle- lig bevoegde leerkrachten die inkele dagen tot dagelijks assiste- in in een van de te volle klassen. 'Hierdoor blijven de groepen in- en krijgen de kinderen meer aandacht. Bovendien hechten wij bijzonder aan ons systeem voor extra zorg" verklaarde de heer Renting. Daarover later meer. 'oor het realiseren van de ne gende klas werd aanvankelijk ge poogd een of twee noodlokalen bij de school geplaatst te krijgen. De landelijke overheid wenste deze niet te financieren. Het be stuur van de Protestants Christelijk —onderwijs had geen geld genoeg en de lokale overheid voert als be- j£ :ieid dat de huidige capaciteit zo oveel mogelijk benut moet worden, .anvaardbaar alternatief voor de 'allei-school werd, zodra de loodlokalen niet haalbaar bleken, iet gebruik maken van het lege okaal in openbare school de Bon- jerd. De Bongerd grenst aan het ichoolplein van de Vallei. Vanuit leze school kijk je in de lokalen tan de Bongerd In het nabije ver eden was het regelmatig gebrui- celijk dat kinderen vanuit de Bon- jerd met een boodschap naar de r" Vallei werden gestuurd" Open- >are school de Bongerd stemde chter niet in met het verzoek. Wethouder Corri Verduin, tevens mdverantwoordelijke voor het penbare onderwijs in Leusden is iet daarmee eens. De twee petten tan de wethouders zitten direk- eur Renkting dwars. In Info, het weewekelijkse informatieblad toor de ouders, schreef hij, in de- :ember: „Tegenspoed in 1988 let gebrek aan medewerking, of «;-] russchien moeten we het ronduit egenwerking noemen, van lande- ijke en gemeentelijke overheid nzake het toewijzen van extra lo calen. Het is ronduit verdrietig te moeten constateren dat er be leidsmakers/uitvoerders zijn die willens en wetens verdere groei en kwaliteitsverbetering van de Vallei tegenwerken. Dat een wet houder van Onderwijs de veilig heid van een groep kinderen on dergeschikt maakt aan het ïn- -stituutbelang van de onder haar bevoegd gezag staande school de Bongerd. Van een wethouder die bij haar aantreden ronduit zegt het Openbare Onderwijs te stimule ren is dit beleid geen verrassing" voegt de heer Renting daaraan toe De strijd is bijna gestreden en hij is een democraat die zich bij een beslissing kan neerleggen. "We zijn krachtig en creatief ge noeg om binnen de school een oplossing te te vinden Boven dien... een ABOP-procedure hoort nog tot de mogelijkheden. Maar dat de onderlinge verhouding tus sen de twee dicht bij elkaar gele gen scholen aan warmte heeft in geboet, kan hij niet ontkennen. ONDERWIJSKUNDIG Wat de heer Renting, namens alle betrokkenen bij de school, in het bijzonder steekt is dat voorgesteld wordt alsof de bezwaren van de Vallei om gebruik te maken van de lokalen in de Klimrakkers, al leen op het oversteken van de As schatterweg betrekking hebben. De bezwaren tegen het overste ken, impliceren meer, zoals bij het begin en uitgaan van de school en het tussentijds bezoeken van het hoofdgebouw of de gymnastiek zaal. Zowel de Bongerd, de Klim rakkers als de Vallei-school heb ben leerlingen die aan beide zij den van de Asschatterweg wo nen. „We hebben een uitste kende overste ekregeling", beaamt direkteur R. Renting. Het noodzakelijke heen-en-weer lo pen tussen de twee scholen, waar behalve een behoorlijk drukke weg ongeveer 220 meter tussenzit, vormt bovendien een inbreuk op de met zorg opgebouwde sfeer en identiteit van de school. Ter ver gelijking de afstand naar de Bon gerd bedraagt ongeveer 45 meter en kent geen verkeer. Naar de uit leg van deze stelling is volgens de heer Renting te weinig gevraagd, laat staan dat daar rekemng mee is gehouden. Oneigelijke argumen ten, als zou de Klimrakker wat identiteit of grondslag betreft niet bij de Bongerd geliefd zijn, komen volgens hem alleen van buiten antwoord. Niet alleen om verkeersveilige redenen, veel meer door het eigen karakter van het op de basisschool de Vallei gegeven onderwijs. Direkteur Renting had 'zijn' werkwijze, waarin groepsoverstijgende aktiviteiten veen belangrijke plaats in nemen, graag willen laten zien en uitleggen aan com missieleden en bestuurders. Slechts één raadslid, de heer J. Konijnenbelt van het CDA, maakte van de gelegenheid ge bruik. De instemming van de commissie met de notitie over het gemeentelijke huisvestingsbeleid voor basisscholen in Leus den betekent volgens de heer Renting een aanslag op de onder wijskundige kwaliteit van zijn school. Die het kleine sociogra fische gebied rond het oostelijke gedeelte van de Asschatter weg de enige is met een constante aanwas en daarom uit zijn jasje scheurt. Een leerlingenstop, voorlopig voor het volgende schooljaar, werd inmiddels ingesteld. staanders: "Gelet op de reakties vanuit de Klimrakker zou ik wensen dat deze school aan deze kant van de weg zou staan. Ik ben er van over tuigd dat de beslissing anders zou zijn geweest, wanneer de Bon gerd aan de andere kant van de weg had gestaan. Ik ben een zeer betrokken voorstander van het verzuild onderwijs. Hetgeen be slist niet betekent dat ik een te genstander ben van samenwer king met katholiek onderwijs. In mijn vonge werkkring in Noord- Holland heb ik met veel plezier gewerkt in een scholengemeen schap waarin scholen op dne ver schillende grondslagen zaten. Aan de intergratie daar, heb ik hard meegewerkt. Kerstvieringen hielden we bijvoorbeeld geza menlijk. Ik hoop dat in de toe komst de versnippering van het huidige onderwijs zal veranderen in drie zuilen; Christelijk, Open baar en Neutraal-Bijzonder. Zoals het CDA goed fucntioneren kan als één partij, zo zou dat met de scholen ook moeten lukken". Rest de vraag wat het onderwijs op de Protestants-Christelijke school zo gevoelig maakt voor in breuk door de Asschatterweg ken. De schooltuin blijkt goed voor een rij mappen vol zelf sa mengestelde gegevens over groe nen, bloemen, vruchten en verzor ging. De kriipselafdeling, be staande uit grote en kleine sor- teerbakken, voor zeker twintig on derwerpen, plus een computer systeem voor de ordening, wordt als een belangrijk hulpmiddel be schouwd om kinderen te stimule ren tot lezen, selecteren, combi neren en het verwerken van infor matie. Het leren van de letters staat in het school-werkplan nauw gezet omschreven in zes fases 'volgens de Zeelandlijn'. De heer Renting wijst op het be- zijn voor alle kinderen. Wanneer wij een kind naar een school voor bijzonder onderwijs sturen willen we ervan overtuigd zijn dat wij al les geprobeerd hebben. "Daarin gaan de teamleden van de Vallei ver Voor een bijzonder slecht ziende leerling leren een aantal leerkrachten braille en informeren zij zich over de wijze van lesgeven aan blinde kinderen. Meer dan één, want als de klasseleraar ziek wordt moet een ander hem kun nen vervangen en bovendien zal het kind de basisschool hopelijk blijven bezoeken. Ondanks de ex tra materialen en de extra leer kracht die speciaal voor dit doel werd aangesteld, is de opvang op de Vallei goedkoper dan het be zoeken van het Blindeninstituut in Huizen. Waar de onmeetbare voordelen van intergratie bij ko men, Extra zorg besteedt men ook aan alle kinderen die dat op de een of andere wijze nodig heb ben. De heer Renting legde uit op welke wijze een kind op de Vallei begeleid en gevolgd wordt. „De zorg voor ieder kind is te onder scheiden in verticale en horizon tale zorg. Vertikale zorg betreft vooral het aanleren van de basis kennis." In het infoboekje voor de De Vallei. De school heeft ruimte tekort en krijgt geen geld voor noodlokalen. UITPUILEN De heer Renting geeft een rond leiding door de school zoals hij aan alle belangstellende ouders geeft en aan raadsleden zou willen geven. De school lijkt uit te puilen. Niet alleen door de bijna driehon derd kinderen, ook doordat in ie dere gang, iedere meter benut lijkt te zijn. Documantatiecentra, kriipselbakken, audiohoek, meet- hoek, overal informatieborden vol mededelingen over de eigen die renweide, de adoptieakties van derdewereldkinderen en zee hondjes, de schooltuin. Informatie en informatieverwerking moeten belangrijke onderdelen zijn op deze school. De gemeenschaps ruimte is ingericht als klas. De aan grenzende handarbeidruimte die er uit ziet als een met hout en ge reedschap volgebouwde berg plaats is dan ook met te gebrui ken. „We gebruiken de ruimte in onze school zo optimaal mogelijk Hetgeen betekent, dat wanneer een groep naar de gymzaal is, we de betreffende klas onmiddellijk gebruiken voor een andere groep, bijvoorbeeld voor het be geleid lezen. Wanneer vanuit de gemeente op het laatste moment een melding binnenkomt dat we,, bijvoorbeeld door onderhouds werkzaamheden, de gymzal met in kunnen, breekt hier geheid pa niek uit. Ons hele programma voor alle klassen kan door zoiets, al is het maar voor een uurtje, in de war raken." Waaruit een strak pro gramma mag worden afgeleid. Programma blijkt een ander sleu telwoord voor deze school. De heer Renting, zelf ondewijskun- dige, en zijn team werkt met een nauwkeurig uitgewerkt school werkplan met behulp van veel ge detailleerd, vaak zelf ontwprpen, lesmateriaal De documentatie hoek voor kleuters bevat bijvoor beeld naast boeken, tientallen grote Multomappen gevuld met afbeeldingen rond een thema Bij voorbeeld over de levenscyclus, waann afbeeldingen zijn opgeno men van kinderen voor de ge boorte tot mensen op hoge leef tijd. Het daarbij behorende docu mentatiesysteem, waar kleuters mee overweg kunnen, is door de leerkrachten ontworpen. „Zeker zes scholen hebben zowel idee als uitwerking al overgenomen". De zelfde doordachtheid in alle hoe lang dat zijn school hecht aan de 'groepsoverstijgende aktiviteiten' „De eigen klas is de thuisbasis waarin de verzamelde gegevens uitgewerkt worden. Het verzame len van gegevens gebeurt elders. Net zoals de groepsaktiviteiten die niet klasgebonden behoeven te zijn Bijvoorbeeld boekbespre kingen, thema verwerkingen en de zogenaamde wisselaktiviteiten "Wanneer kinderen in de Klim rakker zouden zitten, zullen zij ge bruik moeten maken van de voor zieningen die bij onze methodiek horen. Dat wil zeggen even -wat opzoeken in een van de documen tatiecentra, zelfstandig een meuw boek halen of met kinderen uit een andere klas samenwerken. Het oversteken naar het hoofdge bouw vraagt tijd en energie waar door dit proces onderbroken wordt. Hetgeen ten koste zal gaan van de resultaten", vreest de heer Renting. "Het gemeenschapsge voel, noem het het ValleiOgevoel, doorkruisje". EXTRA LEERKRACHT "De Vallei-school wil een school ouders schrijft de heer Renting daarover. „Wij bieden hiervoor een betrekkelijk gesloten pro gramma. De kinderen hebben hier weinig mogelijkheden van een eigen inbreng. Ze moeten dit gewoon kennen". Wat betekent klassikaal onderwijs volgens leer- en-prestatie principes. Hiervan wordt nauwkeurig ver slag gedaan Door middel van een dedetailleerd systeem door de leerkrachten en door middel van informatie naar de ouders. Deze kunnen gebruik maken van maar liefst zeven ouderavonden per jaar, waarvan gemiddeld dertig procent van de ouders alle avon den bezoekt. De uitnodigingen va riëren van het wijzen op de moge lijkheid tot een dnngend verzoek om te komen. Daarbij worden de ouders geïnformeerd over vorde ringen, maar ook over de werk-en- leerhouding van het kind. Hier voor krijgen ze de resultaten van observaties te zien waaruit het so ciaal gedrag, de houding en men taliteit van de leerling genuan ceerd te lezen staan. Deze conclu sies blijven overigens op school en worden na een schooljaar ver nietigd. Ze gaan dus niet mee naar het volgend schooljaar. De kinderen krijgen bovendien een eigen rapport, naast het rap port bedoelt voor de ouders. De waardering voor een lange lijst ak tiviteiten kan lopen van goed naar slecht, "maar de s van slecht heb ik sinds lang niet meer gebruikt". Naast de horizontale zorg hanteert men op de Vallei de verticale zorg, waarin meer rekening kan worden gehouden met de indivi duele intresses en capaciteiten. Bijvoorbeeld bij het maken van werkstukken, het werken met de computers of bij het omgaan met beesten. WIJ Hierbij duikt het volgende sleutel woord op; 'WIJ'. „Bij dit alles gaan we uit van het 'Wij-gevoel'. Wij doen het samen, wij vormen de gemeenschap. Wij proberen de leerlingen tot een 'wij'houding te brengen als lid van deze gemeenschap" "Een kind moet zich veilig voelen. De zeker heid hebben dat het knjgt waar het recht op heeft. We kunnen een kind geen acht jaar blijdschap bieden. Er zal gewerkt en geleerd moeten worden. Wel een goed klimaat, goede voorzieningen. Daarin schuilt veiligheid". Een an der soort veiligheid dan die van veilig oversteken, welke door het gebruik van een dependance ge vestigd in de Klimrakker even eens in gevaar zou kunnen ko men. De doordachte zorg waar de Val lei voor staat, betekent dat veel kinderen extra zorg krijgen waar op andere scholen mogelijk tijd, aandacht of moeite voor ontbrekt. Zou bestuur en team van de Vallei niet kunnen overwegen conses- sies te doen ten aanzien van deze extra zorg? Waardoor kinderen misschien van deze school ver dwijnen, maar de druk op de school, door ruimtegebrek en grote klassen zou kunnen vermin deren. De heer Renting kan zich een dergelijke ombuiging van het beleid niet voorstellen. "Wij heb ben onze verantwoording zo goed mogelijk onderwijs aan alle kinde ren te bieden. Zover onze beper kingen als de beperkingen voor gebouw en bezuinigingen dit toe staan zullen wij ons hiervoor inzet ten. Tot nu toe zijn we creatief ge noeg om deze uitgangspunten te handhaven" Van de drie dicht bij elkaar staande scholen; de Bongerd (openbaar), de Klimrakker (katho liek) en de Vallei (protestants christelijk) is alleen deze laatste school overvol De andere twee scholen hebben een stabiel of te ruglopend leerlingen-aantal. De heer Renting wil zich niet uitlaten over de mogelijke oorzaken waarom de andere scholen niet zo in trek zijn bij de ouders. Ook zijn school blijft een buurtschool, waarvan de meeste leerlingen ko men uit de Wetering en Allands- beek. "Alle ouders van leerlingen die daarbuiten wonen, zijn door ons bestuur gevraagd om zich voor aanmelding bij deze school eveneens te oriënteren bij de twee scholen in hun buurt die de zelfde grondslag hebben". Het protestants Christelijk Onderwijs heeft vijf scholen in de gemeente, drie in Leusden, twee in Leusden- Zuid. Aan het stimuleren van een zorgvuldige keuze besteedt men bij de Vallei ruime aandacht. "Mensen die interesse in onze school hebben, krijgen na een rondleiding een intake-gesprek waar ik zeker anderhalf uur voor uittrek, zonder dat het de bedoe ling is af te ronden met een beslis sing. De ouders krijgen verschil lende brochures, stencils en het school-werkplan mee naar huis, ter bestudering. Tijdens het in take-gesprek komt zeker de chris telijke grondslag aan de orde. Het is belangrijk dat het levensbe schouwelijke concept dat wij bie den aansluit bij de ouders. De kin deren worden hier consequent aangesproken vanuit onze Chris telijke overtuiging. Niet alleen door de dagopeningen, bijbelle zingen en vieringen, bijvoorbeeld ook als onderbouwing wanneer kinderen vloeken of zo. "De bele ving van het geloof door de ou ders hanteren als toelatingscrite rium is een onhaalbare zaak. Je kunt moeilijk mensen weigeren door te zeggen: ,,U bent niet chris telijk genoeg". De suggestie $at protestants christelijke ouders het niet prettig zouden kunnen vinqén hun kinderen in een dependence van een katholieke school te moe ten brengen, lijkt hem hoogst on waarschijnlijk. "Die verhalen heb ik nog niet gehoord. We vergade ren volgende week met de ou ders, maar hier in school lopen zo veel ouders rond dat ik mij rede lijk op de hoogte acht van de ge voelens". OUDERS Ook de ouders worden bij de Val- I lei betrokken 'in het wij gevoel'. „Wij hebben niet het gevoel te werken met dne partijen: Bestuur, team, ouders. We spreken altijd I over wij, leden van één werkge meenschap" Met als gevolg dat j er geen medezeggenschapsraad maar een schoolcommissie is. j "Met meer bevoegdheden dan een MR", bijgestaan door deel- commissies. De onderwijscom- i missie, festiviteiten-sport, -school- tuin, dierenwei en informatiecom- i missie. Deze laatste informeert de I ouders eens in de twee weken, nu J al acht jaar lang. Hans Overeem is I als ouder lid van deze MR. Naar de reaküe van de ouders gevraagd zei hij: "Sinds wij op 7 december j hoorden van het mogelijke ge- bruik van de Klimrakker hebben wij geprobeerd te peilen in hoe verre het leefde bij de ouders. Vanaf het begin kregen we het ge voel dat we hoog of laag konden j springen, maar dat de standpun-1 ten bij de overheid vastlagen l Waar de ouders vooral bezwaar I over maken zijn de onderwijskun- j dige en praktische bezwaren; de afstand, het oversteken, het bui-' tenlopen door weer en wind, in en uit. En zitten op een eilandje in een andere school lijkt ons met leuk voor de kinderen. Tot zijn verbazing stelt hij vast dat over mogelijke bezwarendie verband zouden kunnen houden met de, 'Klimrakker' als school, niet is na gedacht. "Wij zijn daar niet mee j bezig geweest. Trouwens het isi I niet zo dat de school gonst van dei 1 geruchten en dat iedereen zich. hier geweldig druk om maakt. Heti is met leuk natuurlijk". "We zij be-/ zig met een handtekeningen-aktie: waarvan het de bedoeling is.de.' door veel ouders ondertekende petitie aan te bieden aan de be treffende wethouder, mevrouw Com Verduin. Persoonlijk vrees, i ik dat dit als mosterd na de maal tijd zal komen. Mevrouw VerduinJBj heeft eerder niet met ons willen praten en nu is alles besloten". Een verwijzing naar de uitnodi-flB ging aan mevrouw Verduin, ge-: daan door MR, bestuur en team van de Vallei om op een speciaal daarbvoor belegde ouderavond te komen. Mevrouw Verduin heeft dit verzoek om uitwisseling van wederzijdse argumenten afgewe zen omdat, volgens de info van de cember; "het tot ongewenste es- calaties zou kunnen leiden. Op i voorhand wilde ze wel toegever I i dat het voor de Valleikinderen er. ouders "een hele nare aangele genheid was". (van één onzer medewerksters) iLEUSDEN - De Protestants-Christelijke basisschool De Vallei kan geen gebruik maken van een leegstaand lokaal bij buur man basisschool De Bongerd. Als de Vallei extra ruimte nodig heeft zal ze moeten uitwijken naar de R.K. basisschool De Klimrakker in de wijk De Wetering. Het bestuur van het P.C. onderwijs heeft zich bijna een jaar lang verzet tegen de sugges tie om de ruimte in de R.K. basisschool te accepteren. Het col lege van burgemeester en wethouders blijft echter op het stand punt staan dat alleen in de Klimrakker extra ruimte beschik- «ii baar is. Het college weet zich gesteund door de regels die door !het ministerie van onderwijs zijn vastgesteld. "De Vallei is hiermee in Leusden het eerste slachtoffer van de ministeriële bezuinigingen", aldus onderwijswethouder Corri Verduin (PvdA). De P.C basisschool De Vallei, ge legen aan de Asschatterweg, mag er|zich in een behoorlijke belangstel ling van ouders met schoolgaande kinderen verheugen. De meeste scholen in de wat oudere wijken hebben te kampen met terugloop of in het gunstigste geval een sta biel leerlingenaantal. De Vallei is echter te klein geworden voor het aantal leerlingen. Het bestuur van het P.C. onderwijs in Leusden klopte in februari van het vorig jaar aan bij het gemeentebestuur voor een tijdelijke voorziening in de huisvesting. De Vallei moest een negende groep leerlingen een lokaal bieden. In maart kreeg het schoolbestuur van de wet houder te horen dat een noodlo- kaal niet tot de mogelijkheden be hoorde zolang er op korte afstand van de school nog leegstaande lo kalen waren. De R.K. basisschool Klimrakker had op dat moment de beschikking over twee leeg staande lokalen. Volgens de re gels van het ministerie zou de Val lei naar de Klimrakker moeten uit wijken. Volgens dezelfde regelge ving kwam het leegstaande lokaal van de openbare baisschool De Bongerd niet in aanmerking. Om dat de openbare school in een sta biele of wellicht weer groeiende penode verkeert mag de school het leegstaande lokaal zelf gebrui ken. OVERSTEKEN Het P.C. schoolbestuur heeft steeds op het standpunt gestaan dat de drukke Asschatterweg een obstakel vormt voor de leerlingen van De Vallei die gebruik zouden moeten maken van het lokaal in de Klimrakker. De Klimrakker ligt aan de Zonnedauw in de wijk aan de overkant van de Asschatterweg. Hoewel het college van B. en W wist dat het ministerie dit argu ment naar alle waarschijnlijkheid niet zwaar zou laten wegen, steunde het college het verzoek van het P C. schoolbestuur bij de aanvraag voor een noodlokaal. Wat al verwacht werd, gebeurde, het verzoek werd afgewezen. Inmiddels was al duidelijk gewor den dat de Vallei m de toekomst wellicht zelfs ruimte nodig zou hebben voor een tiende groep leerlmgen. Weer werd een ver zoek naar het ministerie gezonden met het verzoek om, nu twee noodlokalen te mogen bouwen. Ook dit verzoek is inmiddels afge wezen. Duidelijk is dat het ministe rie niet meewerkt zolang er bin nen redelijke afstand van een school nog leegstaande lokalen zijn. Het ministerie heeft ook be paald wat onder "redelijke af stand" verstaan moet worden. An derhalve kilometer vindt het mi nisterie nog acceptabel voor een school om een dependance te vestigen. Alleen als er duidelijk sprake is van een "grens" in de vorm van bijvoorbeeld een kanaal of spoorbaan is het ministerie be reid af te wijken van de afstandsli- rruet. De Vallei had gehoopt dat ook de drukke Asschatterweg als een bamère gezien zou worden door de ambtenaren op het minis terie. De hoop is echter niet gerea liseerd "Alleen een provinciale weg of Rijksweg wordt aange merkt als een obstakel", zo luidt het ministeriële standpunt. OVERSTEEKPLAATS Na de tweede afwijzing van het ministerie wees het college van B. en W voor de tweede keer De Klimrakker aan als tijdelijke op vang voor De Vallei. Wel werd toegezegd dat nog eens gekeken zou worden naar de veiligheid van de oversteekplaats op de Asschat terweg. Het P.C bestuur wilde zich niet zonder meer neerleggen bij de beslissing en kwam met een nieuw voorstel. Men wilde graag veertien uur per week gebruik maken van het lege lokaal in de openbare basisscool De Bongerd. Voor De Vallei een werkzame oplossing omdat De Bongerd pal naast De Vallei staat. Wethouder Verduin liet al direkt weten dat wat haar betreft dit voorstel niet acceptabel was omdat er aan de oude uitgangspunten niets ver anderd was. Wel toonde de wet houder zich bereid om de mede zeggenschapsraad van De Bon gerd naar zijn mening te vragen Voor de MR is er echter geen aan leiding om op het verzoek van De Vallei in te gaan. Het leegstaande lokaal wordt op dit moment ge woon gebruikt, overigens na toe stemming van de gemeente. NOTITIE Alle verwikkelingen hebben er in middels wel toe geleid dat het col lege een notitie heeft gemaakt die handelt over de huisvesting van de basisscholen in de gemeente Leusden. In de notitie heeft het college op een rijtje gezet welke regels er ge volgd zullen worden als een school extra ruimte nodig heeft voor het huisvesten van leerlin gen. De conclusies van de notitie zijn op zich erg simpel Zolang er binnen een straal van 500 meter van een school leegstaande loka len zijn wordt de "buffertheorie" gehanteerd. Het komt erop neer dat een school met één leeg staand lokaal dit lokaal niet hoeft af te staan als er binnen de straal van 500 meter nog ergens twee of meer lokalen in een schoolge bouw leeg staan. Is er helemaal geen leegstaand lokaal dan zal de rrurustenële regel gelden dat eer lokaal in een straal van anderhalve kilometer gezocht moeten wor den. Pas als er geen leegstaanc lokaal te vinden is dan zal het mi nisterie meewerken aan de bouv van een noodlokaal. Van perma nente uitbreiding of nieuwbouv kan alleen sprake zijn als eei schoolbestuur kan aantonen da men de eerstkomende vijftien jaa de nieuwe lokalen nodig heeft. De gemeentelijke notitie zal noc besproken worden in de diverst adviesorganen zoals medezeg 1 genschapsraden van scholen Daarna zal de gemeenteraad ziel moeten uitspreken over de notitie l Basisschool De Bongerd. De Vallei zou het hefst lokalen in deze school willen gebruiken, maar kreeg van de gemeente ruimte in de tegenoverhggende Klimrakker aangeboden

Leusder Krant | 1989 | | pagina 7