vomeloze inzet verbloemt Wisselvallig optreden Antilopen gaat lard onderuit BCL bijna de beste Kaarten bij Roda ■gOS-dames pakken winst in zinderende vijfsetter )nverwacht verlies tegen Fiducia Tweede plaats voor Leusdense badmintonners Uitslagen Ons Genoegen Resultaten bridge WOENSDAG 25 JANUARI 1989 ven kwamen de Leusdenaren zelfs weer op voorsprong (10-9). Bij de stand 14-12 in het voordeel van LEOS leek de winst in de tweede set slechts een kwestie van tijd. Ekspalvo bleef echter in deze pe riode de rust in het team handha ven. Dit leverde bijzonder veel suc ces op voor de ervaren ploeg uit Dordrecht, want LEOS bleek de weelde van een 14-12 voorsprong, en dus twee setpoints, met te kun nen verdragen. Persoonlijke fouten gaven in dit stadium de doorslag: 14-16. ONTKETEND In de derde set kreeg het talrijke publiek in sportzaal Groenhouten een ontketend LEOS voorgescho teld. Trainer Ad van Woensel haal de Gemma Moors uit de ploeg en bracht Marjan van Engelenhoven weer binnen de lijnen. Anita Vis ser, Astrid van Dijk en de al geme moreerde Marjan van Engelenho ven waren in de derde set de sterk ste Leusdense pionnen. Ekspalvo had geen enkele kans tegen het bijzonder sterke collectief van LEOS. In deze derde set was de overmacht van de Leusdenaren zo overduidelijk dat coach Ad van Woensel het zich kon permiteren om Nadja Gijsen haar rentree op het hoogste niveau te laten vieren. De 18-jarige talentvolle speelster kwam voor het eerst sinds ander half jaar weer binnen de lijnen. Een ernstige blessure hield haar lange tijd buiten het strijdperk. De jeug dige Margret Pieter werd even eens voor de leeuwen geworpen en maakte haar debuut in het eer ste team. De uiteindelijke 15-7 winst was een terechte afspiege ling van de krachtsverhouding in de derde set. Een time-out bracht m de vierde set weer de ommekeer in de wed strijd. Ekspalvo zag een 3-0 voor sprong teniet gaan door een zich goed herstellend LEOS. Petra Kuh- Oosterbroek, Anita Visser en de verschrikkelijk hard slaande Mar jan van Engelenhoven brachten de stand op 6-3 voor de Leusdense dames. Via 8-5 kwam Ekspalvo te rug tot 8-9. LEOS raakte m deze fase het spoor geheel bijster. De routiniers uit Dordrecht maakten hier gretig gebruik van en liepen uit tot 9-14. Vier setpoints waren voldoende om de stand weer in evenwicht te brengen. Op een on verklaarbare wijze heten de Leus denaren de winst alsnog glippen. Het verval in deze vierde set werd dus desastreus. De vijfde set moest bepalen wie er met twee punten van het veld zou stappen. Sinds 1 januari wordt er volgens het zogenaamde tie-break systeem gespeeld Beide partijen kunnen dus steeds, ongeacht de servicebeurt, scoren. Het gaat in feite met om wie het beste speelt, maar wie de minste fouten maakt. LEOS trok tot opluchting van alles wat de Leusdenaren een warm hart toedraagt aan het langste eind. De vijfde set, die het karakter van een tombola had, eindigde in een 15-12 overwinning voor Gemma Moors en consorte. Liesbeth Overeem deelde de laatste beslissende klap uit. De dames zijn inmiddels op drie punten achterstand gekomen van het als zesde geklasseerde Nivoc. Zaterdag komt de equipe van Ad van Woensel in Nijmegen in actie tegen Vocasa. Beide ploegen heb ben op dit moment 14 punten uit 13 wedstrijden. Koploper Acco/Dos Uep dit weekeinde weer twee pun ten uit op de directe achtervolgers. De ploeg uit Schoonhoven won, zij het moeizaam, met 3-2 van Thor- nax, terwijl EAW in Amstelveen met 3-0 onderuit ging tegen Delta Lloyd/AMVJ. Koploper Acco/Dos heeft op dit moment een riante voorsprong van zeven punten op EAW en Flamingo's. In de staart van de ranglijst wordt de positie van TDK/Brevok, ondanks de 2-3 winst bij Stam/Sovoco, zorgwek kend. De ploeg uit Breda heeft nog een achterstand van drie punten op het als voorlaatste gerangschikte Cito. GRETIG De heren van LEOS maakten m de wedstrijd tegen SDS uit Voort huizen een gretige indruk. Hoewel de tegenstander van een duidelijk sterker kaliber was dan de tegen standers van de laatste weken, had de formatie van trainer Bert van Doorn geen enkele moeite om de volle buit binnen te halen. Het laco nieke optreden in de Leusdense verdediging was voor Bert van Doorn voldoende om wat kritiek richting dit gedeelte van zijn for matie te spuien. De komende we ken, als de naaste concurrenten als opponent zullen fungeren, zal juist het verdedigende aspect van door slaggevende betekenis zijn. De eerste set werd een makke lijk prooi voor een gretig acterend LEOS. Aan de hand van een voor treffelijke aanval en goede opslag werd SDS volledig kansloos gela ten: 15-6. In de tweede set kwamen de Leusdense aanvalspatronen minder goed uit de verf. De winst kwam echter niet in gevaar omdat de Voorthuizense ploeg in aanval lend opzicht niets m de melk te brokkelen had. 15-9 was het ge volg. De derde set werd begonnen met een aantal aanpassingen. Alex Moraal werd vervangen door Peter Bosman, Roel Steeman nam als spelverdeler de plaats over van Ruud Kooien, die als aanvaller ging opereren in plaats van Edwin Meij- erman. Deze alternatieve opstel ling moest de brigade van Bert van Doom met een nederlaag beko pen. Een 0-6 achterstand werd niet meer weggewerkt. SDS maakte goed gebruik van het slechte posi tie kiezen van de Leusdense verde digers en won de set met 15-9, In de vierde set werd de basisformatie weer binnen de hjnen gebracht. Onder aanvoering van een voor treffelijk spelende Alex Moraal, die als hoofdblokkeerder veel vijandi ge aanvallen onschadelijk maakte, werden de gasten uit Voorthuizen volledig kansloos gelaten. Via 10-2 en 12-8 kwamen de tellers van het scorebord uiteindelijk tot stilstand bij 15-9. Het krachtsverschil was duidelijk te groot. Slechts een ex perimenterend LEOS, zoals in de derde set, was niet opgewassen tegen SDS. ALLEENHEERSER De heren zijn momenteel alleen heerser in de eerste klasse B. Har derwijk, dat het afgelopen week einde niet in actie kwam, en Bre- zan/SSS (3-1 winst op Wilhelmina) volgen met een wedstrijd minder gespeeld op twee punten. OMS uit Putten blijft ook nog in de race voor een hoge eindklassering als gevolg van de verwachte 3-1 overwinning op hekkesluiter Pugna. Het komen de weekeinde speelt LEOS op ver trouwd terrein tegen het als vijfde geklasseerde Spirit uit Amersfoort. De Leusdenaren kunnen zich geen puntverlies permitteren omdat de naaste belagers waarschijnlijk on geschonden uit de strijd zullen ko men tegen respectievelijk Swift'64 (Brezan/SSS) en SDS (Harderwijk). Aan de onderlinge schietwed strijden van de schietvereniging Ons Genoegen werd door 15 le den deelgenomen. Het was J. Blom die ditmaal eerste werd met 88 punten. De overige uitslagen waren: Heren 2. A. Vlug 86 2. J. van Rossum 86 2. A. van Daatselaar 86 5. G. Tolboom 8S 6. J.E. v. Hamersveld 84 6. G. van Hamersveld 84 6. W. Voskuilen 84 9. P. Smink 79 10. H. v.d. Heuvel 75 11. Arjan Does 74 12. J. Voskuilen 72 13. H.J. van Ruitenbeek 71 14. Joh. Tolboom 63 15. W. v.d. Kletersteeg 62 Bij de junioren waren drie deel nemers. Hier was het Richard v.d. Wetering die eerste werd met 64 punten 2e. Martin de Vaal met 58 punten en 3e Joris van Dijk met 46 punten. Bij de dames waren elf leden die deelnamen aan de onderlinge wedstrijd. De beide rivalen zaten elkaar kort op de hielen. Het was Anneke Oudshoorn die het won en eerste werd met 92 punten. Uitslagen 2. RiaVos 91 3. Annelies Huurdeman 84 4 InyKok 79 4. Nel Tijmensen 79 6. Jeannet Vos 77 7. Wil van Gelder 76 8. Alice Allan 70 9. Tiny Tolboom 69 10. Nel Schwagermann 67 11Liesbeth Suermondt 64 LEUSDEN - Voetbalvereniging Roda'46 houdt op vrijdag 27 januari een kaartavond, waar klaverjas en schutjas gespeeld kan worden. De bijeenkomst vindt plaats in het Roda-clubgebouw op het Burge meester Buiningpark en iedereen is welkom. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.30 uur. De kosten die aan het evenement verbonden zijn be dragen vier gulden. men speelster raakte afgelopen woensdag op de training gebles seerd. Petra Kuh-Oosterbroek, die ook geteisterd werd door een bles sure, werd nu met de weinig benij denswaardige taak van spelver- deelster opgezadeld. Als gevolg van de blessure van Mia van 't Klooster speelde Petra Küh-Oos- terbroek hoegenaamd onafgebro ken m de basisformatie. In de eerste set was er nog mets te merken van de oneffenheden in het LEOS kamp, die later naar vo ren zouden komen. Ekspalvo had mets in te brengen tegen het op drift geraakte LEOS team: 15-6. Maar wie nu dacht dat dit een voorbode zou vormen voor een makkelijke en regelmatige 3-0 overwinning kwam behoorlijk be drogen uit. In de beginfase van de tweede set werd LEOS compleet weggeslagen door de sterke Dor- drechtse aanvalsters. De dames moesten tandenknarsend toezien hoe Ekspalvo een 1-8 voorsprong nam. Na een time-out bleek de Leusdense formatie plotseling weer m het juiste ritme te komen. Onder aanvoering van vooral Aruta Visser en Marjan van Engelenho- f 'JSDEN - De damesvolleyballers van LEOS hebben in sport- ;nJ Groenhouten vijf sets af moeten werken om tegenstander vjpalvo uit Dordrecht op de knieën te krijgen. De ploeg van maiier Ad van Woensel liet door een wisselvallig optreden de aJ le buit liggen. Een tomeloze inzet van de Leusdense dames it in de vijfde set alsnog het verdiende tweede punt. heren hadden thuis tegen SDS vrijwel geen problemen om ccesvolle optreden van de laatste weken een vervolg te De ogenschijnlijk eenvoudige 3-1 overwinning beteken- ens dat de Leusdenaren de koppositie in de eerste klasse jjl in eigen beheer hebben. 6r aanvang van de wedstrijd ni Ekspalvo hadden de speel- i begeleiders van LEOS on- willen tekenen voor unten. De gasten uit Dor- namen immers een zesde n op de ranglijst, terwijl de op een tiende plaats gerangschikt. Na afloop van het met 3-2 gewonnen duel moest echter met lede ogen wor den vastgesteld dat er meer inge zeten had. De formatie van trainer/coach Ad van Woensel moest het in de wedstrijd tegen Ekspalvo stellen zonder spelverdeelster Mia van 't Klooster. De van Cito overgeko- flma Moors slaat keihard langs het blok van Ekspalvo. Petra Kuh, Liesbeth Overeem, Marjan van Engelenho- Astrid van Dijk en Anita Visser wachten het resultaat met ingehouden spanning af. Astrid van Dijk (links) en uitblinkster Anita Visser vormen het LEOS-blok, dat Ekspalvo voor onoverkomehjke problemen stelt. Esther Versteeg onder de korf in duel met een tegenstander. Vakgenoot Ed Hendriks kijkt toe. twintig minuten was het spel van Antilopen vrij steriel. Er lag een soort matheid over het team van Fred Ferrageau. De inzet van de spelers was in de beginfase dan ook alles behalve voldoende. Op dit moment lijkt de geschiede nis zich in het Antilopen-kamp te gaan herhalen. Op technisch ge bied doet Antilopen voor niemand onder in de eerste klasse C. De Leusdenaren hebben die situatie echter eerder aan den lijve onder vonden. Na de degradatie uit de overgangsklasse werden de Leus denaren ook beschouwd als, korf- baltechnisch gezien, de beste ploeg in de eerste klasse. Dit sei zoen gingen de Leusdenaren goed van start, en het was de vraag wie de ploeg van Fred Fer rageau kon stoppen. Het antwoord kwam eerder dan verwacht, want Antilopen werd door Fiks keihard met de neus op de feiten gedrukt Op de zesde speeldag bleek dat een technisch overwicht met toereikend zou zijn voor een zekere triomftocht door de rangen van de eerste klasse D. Fiks versloeg Antilopen via een systeem dat enkele en alleen was gebaseerd op wilskracht en hard heid. Tot op heden moet Antilo pen het antwoord schuldig blijven als er tegen ploegen wordt ge speeld die de hardheid tot kunst hebben verheven. STATISCH Fiducia profiteerde optimaal van dit manco in het Leusdense team. De Leusdenaren liepen voor de pauze constant achter de feiten aan. Een 0-3 achterstand na vijf mi nuten spelen werd via 1-4 en 2-5 open kreeg Fiducia niet op de kiueen, hoewel de foto wellicht anders oen vermoeden. De Leusdenaren gingen met 11-13 het schip in. IÜSDEN - Op de achtste speeldag van de zaalkorfbalcompeti- hebben de korfballers van Antilopen de koppositie in de rste klasse D verspeeld. De Leusdenaren gingen in sporthal ~~orf onderuit tegen Fiducia uit Vleuten/De Meem. Na een tand bepaalde Fiducia de eindstand op 11-13. Antilopen élt nu de tweede plaats met Fiks en Fiducia. Koploper is De '^eervogels dat te sterk was voor Fiks: 12-8. korfballers van Antilopen moest winnen om met op vier pun- de afgelopen zaterdag in ten achterstand te komen, straalde De Korf geen moment de daarentegen wel het nodige ver- eWk een serieuze titelkandidaat trouwen uit, die een kampioens- ajn. Tegenstander Fiducia, dat kandidaat kenmerkt. In de eerste nog tenietgedaan (5-5). De Leus dense treffers kwamen van aan voerder Margret Versteeg. Frans ter Maten, Ed Hendriks en Jan Costa, die twee maal raak schoot. Antilopen zat in de eerste helft zo vast als een huis. De periodes van schotloosheid waren legio. Een periode van vijf, zes minuten zon der doelpunt was eerder regel dan uitzondering. Fiducia maakte daarentegen als collectief een sterke indruk. De ploeg gaf de in druk beslist met te willen verlie zen. Het statische spel van Antilo pen was niet voldoende om het technisch zeker met groots acte rende Fiducia te kloppen. De tweede helft ging zeventien minuten gelijk op. In de 47ste mi nuut viel de beslissing in de wed strijd. Bij de stand van 9-10 begin gen de Leusdenaren in het verde- digingsblok een dure fout. Tot 9-9 ging de strijd gelijk op, een per soonlijke fout gaf dus de doorslag. Frans ter Maten, Nancy Lahey, Jea- nette Jekel en Jan Costa namen de Leusdense treffers voor hun reke ning die tot een 9-9 stand leidden. Direct na de tegentreffer die de stand op 9-11 bracht besloot trai ner/coach Fred Ferrageau zijn for matie van nieuwe impulsen te voorzien dor middel van een wis sel. Evelien van Rooyen kwam binnen de lijnen voor Esther Ver steeg. Fiducia bracht een minuut later de stand zelfs op 9-12. Nancy Lahey tekende voor 10-12. Joyce Osna- brugge kwam in het veld om nog meer druk op de tegenstander uit te oefenen. Frans ter Maten zorgde voor 11-12. Fiducia maakte echter vrij vlot een emde aan de Leusdense illusies om nog een punt aan dit duel over te houden. De uiteindelijke 11-13 eindstand gaf een volkomen terechte afspie geling van de wedstrijd. Antilo pen maakte een matte indruk die absoluut tot stilstand moet worden gebracht omdat anders de titelas- piraties van de Leusdenaren met onmiddellijke ingang in de ijskast kunnen worden gezet VERTROUWEN Volgende week komen de Leus denaren in actie tegen SMS uit Utrecht. Voor de ploeg van Fred Ferrageau biedt die tegenstander een goede gelegenheid om de scherpte en het vertrouwen weer terug te krijgen. Koploper De Meervogels is namelijk de daar opvolgende tegenstander en dat kan, zoals het nu zich laat aanzien, wel een seen vier-punten wed strijd worden. De Meervogels kwam het afgelopen weekemde alleen aan de leiding door Fiks uit Oegstgeést met 12-8 terug te ver wijzen. De lijstaanvoerder uit Zoe- termeer speelt dit weekeinde m Vleuten/De Meem tegen Fiducia. Voor Antilopen is het gunstig al Fiducia met de zege aan de haal gaat. De verrassing van het afgelopen weekeinde kwam op naam van DKV. De hekkesluiter uit IJmuiden versloeg in Harmeien Thor met 7- 8. DKV heeft nu in de staart van de ranglijst gezelschap gekregen van O VVO De formatie uit Maarssen hield SMS op 10-10 en staat nu met drie punten uit acht wedstrijden op gelijke hoogte met DKV. Zater dag spelen beide teams tegen el kaar. Een overwinning van het thuis spelende DKV zal betekenen dat de rode lantaarndrager voor de eeste keer dit seizoen niet op de laatste plaats in het klassement van de eerste klasse D is terug te vinden. In Oegstgeest zal Fiks zich willen revancheren voor het ver lies van afgelopen zaterdag bij De Meervogels. Fiks zal van Thor moeten winnen om de aansluiting met de koplopers in stand te hou den. Voor uitslagen, standen en progrmma's zie sport in cijfers el ders in dit nummer. LEUSDEN - Het eerste team van BCL speelde uit in Putten met als inzet de tweede plaats in de competitie. Men gaat er althans van uit, dat Harderwijk als koploper niet meer in de fout zal gaan. BCL won met 3-5 ondanks twee invallers. Leo Lackin verving de nog altijd geblesseerde Albert den Hollander en Judith van de Berkmortel nam de plaats in van Marleen van de Horst. Michel van Bruinsvoort speelde onder de maat en verloor met 15-3, 15-7. Leo Lackin daarentegen won ook deze keer zijn single, 14-18, 2- 15. Jane van der Haar volgde dit goede voorbeeld en won op knappe wijze met 4-11, 11-8 en 5- 11Judith van de Berkmortel uit het tweede team speelde zeer sterk en overtuigend en kwam tot de fraaie score van 8-11 en 1-11. Het herendubbel ging verloren omdat er teveel simpele ballen werden gemist: 15-2, 10-15 en 15-4. Jane en Judith boekten een zeer nuttige overwinning, 15-9, 16-17 en 15-18. Het duo Van der Haar/Van Bruinsvoort won in een zeer knappe partij met 5-15 en 14-18, terwijl het gelegenheidsduo Van de Berkmortel/Lackin met 15-2, 15-8 roemloos ten onder ging. VERLIES Het tweede team speelde zijn voorlaatste competitiewedstrijd uit tegen ABC Amersfoort even eens met twee invallers. Kees van Woerden viel in voor de nog ge blesseerde Micha Ploeger en Es ther Goedknegt voor Danielle de Jongh. Sweder Hormann verloor in twee sets, 15-7 en 15-3. Kees van Woer den begn met een overwinning in de eerste set met 5-15. De tweede en derde set verloor hij met 15-10 en 15-3. Judith van de Berkmortel had het wel lastig, maar won toch met 8-11 en 7-11. Esther Goed knegt. die normaal in het eerste jeugdteam speelt, kwam duidelijk te kort Zij verloor met 11-5 en 11-1 De herendubbel was zeer span nend. Hormann en Van Woerden wonnen net met 12-15 en 14-15. De damesdubbel van Van de Berk- mortel en Goedknegt werd verlo ren met 15-5 en 15-8. Hormann en Van de Berkmortel speelden voor het eerst samen een mix. De eer ste set wonnen zij met 14-18, maar in de tweede en derde set kwa men ze toch te kort. Zij verloren twee keer met 15-8. Van Woerden en Goedknegt verloren hun mix met twee keer 15-5. Zo verloor het team met 6-2. LEUSDEN - De bridgeclub Leus den voltooide de tweede serie van vijf drives in de wintercom petitie 1988-'89. In groep A degra deren de nummers 10, 11 en 12 naar groep B; in deze groep pro moveren de eerste drie geplaats ten naar A en gaan de nummers 12 tot en met 14 naar groep C. In die groep promoveren de eerste drie naar groep B. De resultaten van de tweede serie zijn als volgt: Groep A 1 Hm v/d Gun-Niezen 268% 2 Mevr. Srrunk-Hr Kruseman 261% 3 Hm De Jonge-Pollack 260% 4 Echtp. Elsackers 268% 5 Hm Engelkens-ter Raa 254% 6 Echtp. Gont 251% 7 Mevr. Kruseman-Hr. Smink 250% 8 Mevr De Jong-Hr. Koster 248% 9 Hm Bloemendal-Schaap 241 10 Echtp Lablans 236% 11 Hm Hermsen-Leenders 234% 12 Mvr. Verhey-Hr. Bakker 232% Groep B 1 Echtp. Tiggelman 276% 2 Echtp. Schutrups 272% 3 Echtp. Luyendijk 266% 4 Echtp. v. Schaick 264% 5 Echtp. De Jong 260% 6 Hm Papöt-v/d Poll 257% 7 Echtp. Vos 250% 8 Mvr Papót-Hr. v. Deventer 248% 9 Dms Bloemendal-Schaap 246% 10 Dms Stokvis-Fliek 246% 11 Hm Dijkgraaf-Sweep 240% 12 Hm Domkers-v. Leur 231% 13Dmsv/dHoogen-Schokking 225% 14 MvrDe Rood-Hr. Benrunk 221 Groep C 1 Hm Bruine de Bruin-Hofland 277% 2 Dms Janmaat-Schoonderbeek 277% 3 Echtp. Goedvolk 272% 4 Dms v/d Post-Vleugels-Schutter 262% 5 Echtp. Redemam 252% 6 Echtp. Vrolijk 243% 7 Dms Blasé-Schoonderbeek 231 8 Dms Dekker-v/d Bnnk 230% 9 Echtp. Boermans 230% 10 Mvr. Thomann-HrVerhey 229% 11 Mvr. Kooy-Hr. Mulder 228% 12 Mvr v. Rooyen-Hr. v/d Hoogen 227%

Leusder Krant | 1989 | | pagina 13