Rademakers wil advies kosten niet terugbetalen Oranjevereniging viert De wol is weer in de maand Werkloosheid licht gedaald Postzegels en munten te koop in De Til (4X I3 bSe««0A1. r^«^Eum"c SEKVA VOLVO vandaag in Üe leusder krant» Aanrijding Botsing met biggen Make-up in De Geut Madonna- special in De Geut '«Jiütt'K-»-»». KEISTAD B.V. -4- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden astoor Schouten verleden Thema-ochtend 't Vooronder Avondvliegen Soesterberg KONIJNTJE IN DE WETERING BELANGRIJKE MEDEDELING VOOR ONZE ADVERTEERDERS autoIsselt krant WOENSDAG 25 JANUARI 1989 - 20e JAARGANG NO. 73 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 (van de redactie) USDEN - „Aan het raadsbesluit om van het oude college 3.100,-- terug te eisen, ontbreekt elke inhoudelijke motiva- Dat vindt oud-burgemeester W.M. Rademakers. Hij hrijft dit in een brief aan burgemeester en wethouders. De iad wil van het oude college de advieskosten terug, die tegen wil van de gemeenteraad in 1987 zijn gemaakt door een ganisatiebureau. Rademakers vindt het besluit niet alleen «voldoende inhoudelijk gemotiveerd. Hij spreekt over een et zorgvuldige en afgewogen besluitvorming. „Als de han- ilswijze van het toenmalige college op enigerlei wijze zou zijn laken dan is daar nog geen recht mee geschonden," gaat hij rder. „Hoogstens is een bevoegdheid op niet geheel juiste [jze gehanteerd," is zijn mening. Tijdens de bestuurscrisis in 1987 iam het college een adviesbureau de arm, hoewel de raad daar tdrukkelijk tegen was. Daarom isloot die raad vorig jaar het geld it daarmee gemoeid was op de collegeleden te verbalen. Inmid dels hebben oud-wethouders Um- mels en Van Woudenberg zich be reid verklaard hun deel te betalen. Wethouder Wagenaar, vorig jaar overigens overleden, liet, net als Rademakers:aan besluit onbreekt inhoudelijke motivatie". Rademakers nu, weten dat hij zich tegen terugbetaling zou verzetten. De oud-burgemeester haalt de be zwaren van Wagenaar aan en zegt: „Argumentatie ontbreekt evenzeer nu met geen woord aandacht is gewijd aan de uitvoerige weergave van de gang van zaken die wjlen oud-wethouder Wagenaar in een brief van 28 juru 1988 heeft gege ven. Dit is als zeer kwalijk aan te merken en duidt niet op een zorg vuldige en afgewogen besluitvor ming, waarop een gelaerdeerde aanspraak mag doen gelden." Rademakers vindt verder dat overschrijding van een begrotings post (een van de argumenten van de raad om het geld terug te eisen) de uitgaaf/aangegane verplichting noch de betaling onrechtmatig maakt. „Het ontbreken van - vol doende - budget mag toch nauwe- Schouten. ACHTERVELD - Maandagavond is na een kortstondige ziekte in het ziekenhuis te Emmen op 64- jarige leeftijd overleden W.J. Schouten, emeritus-pastoor van Marknesse-Luttelgeest. Wulfra- nus Schouten werd op 20 januari 1926 te Achterveld geboren. Hij volgde de seminaria van Apel doorn, Keyenburg en Rijsenburg. Op 25 juli 1954 werd hij te Utrecht tot priester gewijd. Korte tijd erna volgde de benoeming tot ka pelaan in Ter Apel. Schouten diende vervolgens als kapelaan in Blauwhuis (Friesland) en Kla- zienaveen, voordat hij b.hoevrid werd tot pastoor van dè paro chies Marknesse-Luttelgeest. De H. Mis van Requiem is aan staande vrijdag te 10.30 uur in de parochiekerk te Klazienaveen en de begrafenis te Achterveld om 14.30 uur. De diensten worden op gedragen door de bisschop van Groningen J. B. W. M Móller. LEUSDEN - Twee auto's raakten maandagmorgen, omstreeks tien voor half acht, licht beschadigd bij een aanrijding op de Horsterweg. Bij het passeren, raakten de twee voertuigen elkaar, waarbij van één auto de spiegel en de deurkruk werden vernield. De tegenligger reed door, zonder te stoppen. De politie roept eventuele getuigen van het ongeval op zich te melden. LEUSDEN - .Kleding door de eeu wen heen' is het thema dat op woensdag 1 februari in 't Vooron der behandeld zal worden. Me vrouw Dijker zal over dit onder werp een lezmg houden. De zaal is open vanaf 9.00 uur. Het Vooron der, kelder gemeentehuis, Burge meester van de Postlaan 2. LEUSDEN/SOESTERBERG - Het Amerikaanse 32 ste Tactical Figh ter Squadron houdt met straalja gers van het type F-15 avondvlieg- oefeningen vanaf de vliegbasis Soesterberg op woensdag 24 en donderdag 26 januari. De oefenin gen duren tot 22.00 uur. USDEN - Konninginndag ordt sinds jaar en dag op 30 iril gevierd, maar de verjaar- ag van koningin Beatrix is ei- Enlijk op 31 januari. De oranje- rereniging Leusden wil deze dag niet zomaar voorbij laten gaan enorganiseert daarom een aantal activiteiten. Ook wordt de leus dense bevolking opgeroepen op 31 januari de vlag uit te hangen. Op 27 januari is er m De Korf een avond voor de volwassenen. Daar treden de Lucky Boys en Girls uit Hilversum op. De avond begint om 20.00 uur. Enkele dagen later, op dinsdag 31 januari, is er eeen lam- pionneoptocht. Die begint om 19.00 uur en start vanaf de Roda-kantine m het Burgemeester Buiningpark. De dag daarna is er een middag voor de kinderen in De Til. Daar treedt de groep Remark's uit Mon- ruckendam op. De toegan tot de evenementen in De Korf en De Til zijn voor leden van de Oranjevereniging en hun kinderen gratis. Niet-leden betalen 5,00 (kinderen 2,00) Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij B. Lagerwey, Hamersveld seweg 18. Afhalen op woensdag 25 januari tussen 15.00 en 17.00 uur. Iïiet zo lang geleden stond in deze krant een foto van moeder eend met paalf kleintjes. Nogal wat vroeg voor deze tijd van het jaar. Niet voorniets \ond boven de foto de kop ,(Te) vroege vogels'. Hoewel het met onge- on is dat er in deze maanden lammetjes worden geboren, was het Chaap van de familie De Creef uit Leusden-Zuid er dit keer toch ook vroeg bij. De winter laat nog steeds op zich wachten, maar het meuwe leven met Volgens mevrouw De Creef moet ,het' gebeurd zijn, voordat zij en haarman het schaap kochten. Dat was in oktober. ..Meestal draagt een schaap vijf maanden," vertelt zij. „Voor ons waren deze twee lammetjes een complete verrassing.Haar kinderen zijn er in ieder geval bhj mee. lijks als een serieus argument gel den nu voor een behoorlijk aantal posten die overschrijden blijken wel achteraf kredieten werden en worden bijgeraamd," vindt hij. Hij verwijst in dat verband naar de najaarsnota van vorig jaar. De oud-burgemeester besluit zijn brief met de volgende opmer king: „De aansprakelijkheidstel ling beperkt zich tot collegeleden die (mede) de betaling hebben be volen. Die handeling geschiedde na nujn afscheid van het college en de gemeente als zodanig." Met an dere woorden; Rademakers vindt dat hij niet verantwoordelijk ge steld kan worden voor besluiten die na zijn vertrek zijn genomen. LEUSDEN - Een automobilist uit Achterveld, de heer H., kreeg maandagavond rond zes uur des- chrik van zijn leven, toen drie big gen plotseling de weg overstaken. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. De auto van H. werd beschadigd. Over het lot van de biggen is tot op dit moment nog mets bekend. AMERSFOORT/LEUSDEN - De werkloosheid in de gemeente Leusden is het afgelopen jaar afgenomen van 8,5% (december 1987) tot 7,7% van de beroepsbevolking. Dat blijkt uit cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau. In het rayon Amersfoort, waar Leusden deel van uitmaakt, bleef de werkloosheid constant: 11,8% van de beroepsbevolking is op zoek naar een baan. Ten opzichte van een jaar geleden nam het aanbod van mannelijke krachten op de arbeidsmarkt m Leusden af van 302 eind '87 tot 275 in december '88. Een maand eerder waren dat er 276. Ook het aantal werkzoekende vrouwen in Leusden nam af. Zochten m december 1987 nog 321 vrouwen een baan, nu is dat aantal gedaald tot 318. In november 1988 zaten volgens officiële cijfers 321 Leusdense vrouwen zonder baan. Maar ook het aanbod van werk nam in Leusden het afgelopen jaar licht af. Waren er in december 1987 nog 16 vacatures, eind 1988 telde het arbeidsbureau nog 12 vacante functies in Leusden. In november 1988 bedroeg dat aantal nog 14. Binnen het rayon Amersfoort neemt Leusden een tamelijk sterke positie in. Alleen Bunschoten en Woudenberg LEUSDEN - De schoonheidsspe cialiste Treesje Schaeffer komt op woernsdag 1 februari ui De geut om adviezen te geven over opma ken, kleurgebruik en het veilig schoonmaken van het gezicht. Het is bedoeld voor meisjes van 12 tot 16 jaar. De avond is van 19.30 uur tot 21.00 uur. De kosten zijn 2,50. Het is toegestaan om zelf make-up mee te nemen. Opgeven tijdens de tie nermiddagen (woensdag-, don derdag- en vrijdagmiddag tussen 15.00 uur en 17.30 uur). hebben relatief minder werklozen (respectievelijk 4,7 en 5,2 van de beroepsbevolking). De gemeente Amersfoort komt er het slechtste af met een werkloosheid van 15,8%Soest (11,1%), Baarn (9,9%en Eemnes (9,4%) doen het eveneens slechter dan Leusden. Landelijk gezien steken zowel het rayon Amersfoort, als het gewest Amersfoort (de rayons Amersfoort en Veenendaal) gunstig af. Het rayon Amersfoort (met een werkloosheid van 11,8%en het gewest Amersfoort (met een werkloosheid van 11,4 scoren beduidend lager dan de provmcie Utrecht (12,5%en het Rijk (14,2%). Programma Gouden Klomp Pag. 3 Weerbericht Pag. 3 Lezing Historische Kring in Achterveld Pag. 3 Mevrouw Van de Burgwal 50 jaar KPO: „Ik kwam er zo verrijkt vandaan" Pag. 5 Willem Wouters neemt afscheid van DWS Pag. 5 Boeren over milieu: „Het lijkt wel of we boeven zijn" Pag. 6 Leusdenaar in TROS-programma Pag. 6 Loeki Stardust Kwartet bezorgt koude rillingen Pag. 7 Wie wil er een beeld in zijn tuin? Pag. 7 Exposities in Claeverenblad en Heelkom van Peter Bego Pag. 7 Mevrouw To de Jong van bemiddelingsbureau: „Voor de vonk kan ik niet zorghen Pag. 9 Garage Wormekamp naar Leusden Pag. 9 Upat bereikt hoogste punt Pag. 9 In de nevelen rond Leusden Pag. 11 EHBO-oefening: „Twee uurgekerm van hier tot ginder Pag. 11 Antilopen onderuit Pag. 13 BCL bijna de beste Pag. 13 IJsclub Zwanenburg wacht op schaatsdag Pag. 15 LHV omzeilt lastige klip Pag. 15 Service Pag. 16 Weekenddiensten: 944233 (za.) 943300 (zo.) LEUSDEN-Het Leusdense jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg ->rmde afgelopen maandagavond het decor voor een ruilbeurs, waar verzamelaars en andere liefhebbers tencht konden voor postzegels en munten. De beurs werd door een Woudenbergse postzegel- en muntenvereniging georganiseerd. Rademakers wil advieskosten niet betalen. Advies: gewoon betalen LEUSDEN - Een hele avond Ma donna in De Geut op vrijdag 27 januari. Vanaf 20.00 uur zal in het gebouw aan de Zwarteweg 29 vi deofilmpjes en muziek van Madon na gedraaid worden. Ook is er een Madonna-playbackshow. Aanmel ding hiervoor tussen 20.00 uur en 21.00 uur. De sluitingstermijn voor advertenties in DE LEUSDER KRANT wordt gewijzigd Per 1 februari zal dit zijn: maandag 14.00 uur advertentie-exploitatie BDU-Krantenkombinatie - ma/oa-servicedealer fw voor leusden 0M«GSlU0t«»»»""V"U amersfoort official mazda dealer voor en leusden ...,nr PAPr.FNT ItLtruw centre met I Kt m f MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1