,Voor de vonk kan ik niet zorgen" Automobielbedrijf Jan Doornekamp naar Leusden ikelijkheden nieuwe =uit net bedrijfsleven Kohlmann Hofleverancier van 'De Gouden Klomp' Het hoogste punt bereikt iMevrouw To de Jong bemiddelt in relaties Eerste paal gaat 1 februari de grond in bedrijfsleven LEUSDEN - Speelgoedzaak Kohlmann Intertoys in winkelcentrum De Hamershof is afgelopen zaterdag uitgerc pen tot 'Hofleverancier van Carnavalsvereniging De Gouden Klomp'. Kohlmann verwierf zich dat predika nadat Prins Carnaval, m de persoon van Prins Néimsap de Eerste, zich persoonlijk van de kwaliteit en de omva van het aanbod van de winkelier had overtuigd. De toekenning betekent dat iedere cmavalsganger zich met e gerust hart naar de speelgoedzaak in De Hamershof kan begeven. Hij of zij vindt er ongetwijfeld iets van z gading. Ijs en weder dienende, gaat 1 februan de eerste paal de grond in voor de bouw van het garagebedrijf van J Doornekamp, dat in 't Ruige Veld zal verrijzen. WOENSDAG 25 JANUARI 1989 j iCFMlllfc Mevrouw To de Jong: „Ik geef ze tenslotte weer iets om m te geloven.' LEUSDEN - Mevrouw To de Jong bemiddelt in relaties. "Ik werk als consulente voor een relatiebureau, wat vroeger een huwelijksbureau genoemd werd. Maar het is niet meer ons uit gangspunt dat onze cliënten met elkaar trouwen. We bieden wel dienstverlening om duurzame relaties te bereiken", intro duceerde zij zich zelf. "Wat vroeger een huwelijksbureau ge noemd werd, zeg ik er altijd direkt bij, omdat anders de mensen kunnen denken dat ik relatie-therapeut ben, dat ik relaties her stel. Dat doe ik niet. Ik ben wat je noemt een koppelaarster". Mevrouw To de Jong werkt vanuit haar huis in Leusden-Zuid zelfstandig voor het bureau Constance Stars. Dit is een lande lijk bureau, twintig jaar geleden opgericht in Soest, erkend door de Raad van Toezicht. Sinds een jaar beheert mevrouw de Jong een van de acht regio's. Inwoners uit midden-Nederland en Noord Veluwe kunnen zich bij de Leusdense afdeling laten inschrijven. levrouw To de Jong neemt het •erruddelen seneus. Ze beirud- lelt niet voor iedereen. „Con- tance is een exclusief relatiebu- [eau. Exclusief in de zin van, voor en bepaalde categone. Wij be- riddelen alleen voor mensen met een hogere opleiding. Rijk of arm speelt daarbij geen rol. Wij probe ren een bestand op te bouwen van gelijkgestemden, zelfde belang stellingssfeer, leefwijze en mi lieu." Juist in deze categorie zitten veel mensen die om verschillende re denen zich tot het bureau voor duurzame relaties wenden. Het blijken al lang niet meer de ziele- poten te zijn die door dat ze zo ont- :ettend lelijk zijn of behept met ien enorme verlegenheid of an- ere contactuele moeilijkheden rezen het eeuwige muur- •loempje te blijven. ..Veel men en hebben, of nemen gewoon iet meer de tijd of de gelegen- ,eid om op zoek te gaan naar een [eschikte partner". In het ge- ;prek komen drie motieven naar oren om "een koppelaarster" in :e schakelen. Geen tijd bijvoor beeld is een reden die iemand met een drukke baan heeft. Leeftijd vanaf dertig jaar. Mis schien een weduwnaar met jonge kinderen, of een arts In ieder ge val iemand die geen tijd en zin heeft om in de meest geëigende gelegenheden zoals bars en dis co's naar een nieuwe partner te zoeken. Vooral al met omdat het type partner wat hij zoekt waar schijnlijk geen frequent bezoek ster van bars en disco's is Tweede motivatie, iemand die zich best thuis voelt in het kringe tje waarin hij of zij leeft, maar daann niet de levensgezel weet die hij of zij zoekt. Het bureau wordt ingeschakelt om de cliënt te introduceren in een soortgelijk krinaetie elders Neem bijvoor beeld een huisarts, die tijdens zijn studie, zijn werk in het ziekenhuis en uiteindelijk zijn praktijk pnvé en werk altijd heeft willen schei den. Hij kent zijn collegae, zijn pa tiënten, zijn vrienden op de tennis club, maar daaruit kan, maar vooral wil, hij niet kiezen. Voor zo iemand kunnen wij op zoek gaan in ons bestand" De derde motivatie is meuw, maar komt steeds vaker voor. Jonge car- nère-bouwers en zakenmensen wensen gewoon geen tijd te ver doen met dat zoeken en aftasten naar de liefste jongen of meisje van de wereld. Daar is hun tijd te kostbaar voor. Al dat gedoe daar huur je iemand voor in. De Yup die Dink (Double Income No Kids) wenst te worden met een gelijk gestemde. De voorstelling als dat de cliëntèle van een relatiebureau zou bestaan uit oude ongetrouwde dames, uit getreden religieuzen, goed ver zorgde weduwnaars op zoek naar goedkope huishoudsters, dan wel licht gestoorde voyours op zoek naar onbevredigde hunkeringen, blijkt een diep betreurd misver stand. „We schrijven niet ieder een in. Ook met iedereen uit de genoemde categone. Relatiebe middeling is een zakelijke dienst verlening. Het zijn alleen prima mensen die we inschnjven. An ders blijven we met deze mensen zitten. Kunnen we ze aan niemand voorstellen." Met als gevolg dat er in het be stand van To de Jong veel jonge mannen en vrouwen staan inge schreven met een goede oplei ding, goede baan en aantrekkelijk om te zien. „O ja. als er soms een leuke vent hier binnenkomt denk ik wel direkt, die wil ik hebben in m'n bestand. Maar je mag nooit impulsief reageren, al denk je soms onmiddellijk ,,0 die zou zo uitstekend geschikt zijn voor die." Mevrouw de Jong bemiddelt met over een nacht ijs. Hetgeen een logisch gevolg is van het feit dat mevrouw de Jong een zeer per soonlijk gesprekt heeft met al haar kandidaat-chenten. "Wanneer mensen mij bellen, nadat ze een van de advertenties hebben gele zen in de regionale en landelijke bladen, geef ik informatie en krijg ik een eerste indruk. Vaak moet ik naar andere bureaus door verwij zen. We bemiddelen niet voor ge trouwde mensen, of korte relaties. Slechts heteroseksuele vnje men sen van een bepaalde klasse, op zoek naar een duurzame relatie nemen wij in ons bestand op. Wanneer dit telefomsche gesprek positief verloopt, volgt een af spraak bij mij thuis. In een vrijblij vend gesprek van één a anderhalf uur komen persoonlijke zaken aan de orde als hobbies, verlangens, achtergrond en uiteraard wie hij of zij zoekt. Aan het eind van dat ge sprek beslist zowel de bezoeker als ik over de inschrijving". GEMAK Om dit gesprekt draait veel, zo niet alles. Mevrouw To de Jong probeert de aspirant cliënt of cliënte - vrouwen willen zich va ker in laten schrijven dan mannen - op haar of zijn gemak te stellen en zoveel mogelijk te weten te ko men over achtergrond en toe komstverlangens zonder al te in discreet te zijn. „Wanneer iemand gescheiden is, probeer ik te ach terhalen waarom men hiertoe be sloten heeft Dijkwijls is men heel blij dit tegen iemand te kunnen vertellen". Over seksuele verlan gens praat ik ook niet graag. Ik laat de mensen precies zoveel ver tellen als ze zelf willen. Ik wil ze met uithoren, slechts een goede indruk knjgen". Mevrouw De Jong is zich ervan be wust dat de mensen die tegenover haar zitten in haar werkkamer be reid zijn veel in haar handen te leggen. Een groot stuk levensge luk kan afhangen van de matching die zij zal maken. „Ik word daar niet angstig of tnest van. Ik geef ze tenslotte weer iets om in te gelo ven". Waarmee niet gezegd is dat zij de man van ieders dromen in haar bestand heeft. "Mensen die de partner die zij zoeken zo onge veer kunnen uittekenen, waar schuw ik voor al te hoge verwach tingen. Iemand met blond haar, die en die academische graad, twee meter lang en kuiltjes in zijn wangen, is niet op bestelling le verbaar. „Ik zeg altijd, ik kan niet iemand maken. Bij de keuze zijn ze toch van mij afhankelijk. Dan zit ik hier in mijn eentje, al die in schrijvingen te bekijken en af te wegen. Dit werk vereist een enorme betrokkenheid, veel aan dacht en inzet". Bovendien de no dige psychologische kennis. Voordat To de Jong met dit werk begon volgde zij een speciale opleiding in Den Haag. Een oplei ding onder toezicht van de raad van Toezicht dat subsidie krijgt van WVC. Zij werd daar onderwe zen in sociologie, psychologie en recht door Professor Klein, die een grote naam op het gebied van familierecht en dergelijke heeft. „Ik dacht altijd dat recht taaie stof zou betekenen, maar deze man gaf het zo komisch. Leuk hoor. Ik heb daar veel van geleerd". Daar bij hoorde zij van alles over sexuologie, luister- en gespreks technieken en geestelijke stro mingen Aldus toegerust en voor zien van een officiële beloofde ge heimhoudingsplicht en erkenning begon zij een jaar geleden haar ei gen dependance van bureau Con stance. Een meuw vak voor een herintredende vrouw die voor haar huwelijk chemisch analiste was. „Ik had nooit kunnen dromen ooit nog eens zo leuk en inte ressant bezig te zijn". Soms binnen drie weken, soms na dne maanden hoeft To de Jong een eerste voorstel aan een cliënt toegestuurd. „Hoe lang zoiets duurt ligt helemaal af van aanbod en vraag. Voor vrouwen in de vijf tig is het moeilijker te bemiddelen dan voor mannen in net dertig" De voorstellen worden gedaan in een persoonlijke brief van To de Jong, verstuurd in een blanco en veloppe. „Het kan zijn dat de mensen niet voor hun omgeving willen weten dat zij op zoek zijn naar een part ner. Weduwnaars met kinderen thuis bijvoorbeeld, maar opmeuw ook die huisartsen". Na een aantal ontmoetingen, hoort To de Jong „of het geklikt heeft of niet". Vol gens haar zijn de mensen niet bang om nee te zeggen, na een door haar geregelde kennisma king „De mensen zijn heel reëel. Bovendien vinden ze hun beslis sing heel belangrijk. Ik heb voor ze gezocht, maar voor de vonk kan ik met zorgen". Soms komen de mensen tot zes keer terug Uit de verhalen hoe het ging en waarin de kandidaat partner met aan de verwachtingen voldeed, leert To de Jong veel voor de volgende koppeling. „Een enkele keer zeg ik wel eens: „Besluit niet te vlug dat het mets is. Geef de ander de kans". Gemid deld duurt de inschrijving een jaar. Verlenging is mogelijk. Kos ten zijn naar draagkracht. „Con stance" is ondergebracht in een stichting, met als gevolg dat er een winst wordt gemaakt. De kos ten verbonden aan inschrijven lig gen tussen de 500,- en 1500,-. Mannen maken een grotere kans te slagen dan vrouwen. Vooral ook doordat er meer vrouwen in het bestand zitten dan mannen. Niet alle relaties waarvoor To de Jong bemiddeld heeft, worden even intens of zijn vergelijkbaar met een huwelijk. "Neveneffecten bestaan uit het ontstaan van goede vriendschappen. Maar wanneer het echt goed gelukt is gaan de mensen soms uit hun bol. Het is zo vaak de vervulling van een intense wens". Dat het dan toch gelukt is kan enorm veel betekenen voor het functioneren, voor het zelfver trouwen en de zin van het leven. "Je kunt je leven zoveel aangena mer maken mét een partner" Uit nodigingen voor een huwelijk krijgt To de Jong steeds vaker. Ze gaat er heen, discreet als kennis van het paar. Zij zelf zal haar rol bij het tot stand komen van een kop pel niet noemen. Vaak doet dit paar dit zelf wel, enthousiast en volmondig. „Dan knjg ik plotse ling aanmeldingen van vrienden, neven en nichten van een paar, die het ook allemaal willen probe ren" Of jonge zakenmensen uit dezelfde kring. Mevrouw To de Jong weet dat zij in een behoefte voorziet. Relatiebemiddeling is za kelijk met een menselijk aspect. Het is haar zaak waar ze voor staat. Vandaar dat ze duidelijk wil ma ken dat het gebruik maken van een relatiebureau niets eigenaar digs in zich heeft. Het gebouw van de UP AT is het eerste bouwsel op het bedrijventerrein van 't Ruige Veld. Woensdag 18 januan werd het hoogste punt bereikt. Het bedrijf is gespecialiseerd in bevestigingstechnieken, zoals speciale keilbou- ten en is een dochterondernemer van Hoechst. Het pand krijgt een magazijnruimte van 720 m2 en een kantoorruimte van 370 m2. Het ontwerp is van het Leusdense architectenbureau Architra. De oplevering vindt plaats in apnl 1989. Op de tekening het gebouw, zoals het na voltooiing eruit zal zien. Nu is het niet meer dan wat balken en half afgemetselde muren (zie foto). bouw van bedrijfsruimte. In het ge bouw is ruimte voor 400 m2 show room, waar ongeveer 30 auto's eei plaats in zullen vinden. Daarnaast i 150 m2 gereserveerd voor ee: goed geoutilleerde werkplaats. Het nieuwe pand, dat overeei komstig de eisen des tijds strak vormgegeven, is ontworpen do< het Leusdense architectenburec 'Architra'. Aannemer A.C. Janse zal het gebouw neerzetten. Buiten het bedrijfsgebouw z een belangrijk deel van het terre worden ingericht als parkeemiir te. Met groenvoorziening zal h geheel worden 'afgekleed'. LEUSDEN - Het Amersfoortse automobielbedrijf van Jan Doornekamp verhuist medio deze zomer naar een nieuwe ves tiging in 't Ruige Veld. Eén dezer dagen, ijs en weder dienende op 1 februari, gaat de eerste paal voor de Mazda-subdealer de grond in. Het 600 m2 metende gebouw zal, volgens de planning, in juli of augustus van dit jaar worden opgeleverd. Het bedrijf is gesitueerd op de hoek Zwarteweg/Noorderrandweg. Hoewel Doornekamp van ouds- Een belangrijk deel van de clien- her een Amersfoorts bednjf is, de tèle komt ook nu al uit Leusden. „Ik huidige garage bevindt zich al twintig jaar op de Bachweg nabij het Euterpe-plein, is eigenaar Jan Doornekamp, die zijn vader acht jaar geleden opvolgde, bepaald niet ongelukkig met de verhuizing naar Leusden. „We zijn op de hui dige lokatie duidelijk uit ons jasje gegroeid. En omdat wij altijd in Amersfoort gezeten hebben, is het logisch dat we eerst binnen de ge meentegrenzen naar verhuismo- gelijkheden hebben omgekeken. Maar Amersfoort bleek geen ruimte voor ons te hebben en Leus den wel. Bovendien zag Leusden ons graag komen". schat het aantal Leusdenaren bin nen mijn klantenkring nu al op zo'n veertig procent. Ik hoef dus niet helemaal opnieuw te beginnen. Bo vendien reageert de kern van de vaste klantenkring erg positief op de verhuisplannen. Ik heb dus goe de hoop dat een belangrijk deel daarvan gewoon mee verhuist. Maar in Leusden ligt natuurlijk ook een meuwe markt. Ik verwacht een zeer positief effect van de verhui zing", aldus Jan Doornekamp. Ook over de locatie is Doorne kamp erg te spreken. „We komen daar erg gunstig te zitten. Aan de rand van Leusden en in de onmid dellijke nabijheid van de nieuwe aansluiting op de A28. SUBDEALER Doornekamp is op dit moment subdealer van het Japanse auto merk Mazda. „En dat blijft ook zo Alleen gaan we ook andere mer ken nieuw verkopen", laat Doorne kamp weten. „Bovendien is er in de nieuwe bedrijfsruimte voor 30 tot 40 occassions, waardoor er een ruim keuze-aanbod zal zijn. En op onze occassions geven we één jaar garantie", haast Doornekamp zich daaraan toe te voegen. „Naast de verkoop van meuwe en gebruikte auto's zal de reparatie ewen belangrijke schakel in onze activiteiten vormen. Alle merken kunnen bij ons ter reparatie wor den aangeboden." Het bedrijfsterrein, waar Doornekamp zich gaat vestigen, meet in totaal 2000 m2. Zeshonderd daarvan is gereserveerd voor de Het meuwe bedrijf zal in ied< geval aan één extra monteur wer gelegenheid bieden. „En het is ni i ondenkbaar dat ik in de toekom verder zal moeten uitbreiden. I ruimte is in ieder geval op uitbrc j ding berekend. Maar de hoof moot van onze activiteiten bli toch de verkoop van nieuwe tweedehands auto's", aldus J« Doornekamp.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 9