^oda (za) mist kapitein naar blijft bestuurbaar loor interne strubbelingen geplaagd Roda speelt gelijk Achterveld geeft riante 'oorsprong uit handen d interim coach Nico Romeijn wijst Roda de weg ^.telkansen na 1 -1 tegen Sterrenwijk danig geslonken „qiderzeevogels heeft aan acht minuten voldoende Nieuwe shirts voor SVA 2 Van Meerveld verlaat Roda WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 17 vinden, verkeerde in een spranke lende vorm. De rechterspits lever de net voor het ingaan van de pau ze een fantastische voorzet af die door centrumspits Coen van Dijk op juiste waarde werd ingeschat: 0-1. PSYCHOLOGISCH Het Roda doelpunt viel op een psychologisch belangrijk moment. Tegenstander SWU werd nu ge noodzaakt om na de hervatting haar defensieve stelling te verla ten. Dit gebeurde dan ook en Roda profiteerde optimaal van de Utrechtse dadendrang. Een foute pass werd de Domstedelingen fa taal. Coen van Dijk reageerde alert en verdubbelde de stand: 0-2. SWU, dat dit seizoen matig ac teert, nadat het vorig seizoen uit de vierde klasse van het KNVB voetbal degradeerde, zag met lede ogen toe dat Roda het betere van het spel had. De ploeg uit de provinciale hoofdstad probeerde na de 0-2 van Coen van Dijk het spelbeeld een andere wendmg te geven. Dit lukte wonderwel, maar dit ging niet vol gens de geijkte manier. De wed strijd kreeg een grimmig karakter en veel overtredingen maakten de wedstnjd tot een minder dan matig schouwspel. Scheidsrechter Van Voorthuizen uit Renswoude trad onvoldoende op tegen de keiharde aanslagen van de Utrechtenaren. Harry Settels werd getorpedeerd op een wijze die zonder meer 'rood' waard was. Roda liet zich niet intimideren door de toenemende hardheid. De Leusdenaren namen zelfs op de enige goede wijze wraak. Harm Wassink speelde zich fantastisch vrij en bekroonde die actie met een pegel van twintig meter afstand die op werkelijk onnavolgbare wijze achter de kansloze SWU-goalie verdween: 0-3. ORGANISATIE Aan de hand van een goed inel- kaar stekende organisatie kwam Roda niet meer m de problemen. Doelverdediger Peter de Beer, die voor de derde achtereenvolgende keer John Kamphorst op voortref felijk wijze verving, bleef ook in deze wedstnjd verstoken van te gendoelpunten. De meer dan verdiende over winning van Roda kreeg m de slot fase nog meer glans toen Remco Bitterling vanaf de rand van het zestienmetergebied voor de vierde keer doeltreffend uithaalde. Uit blinker Harm Wassink werd vijf minuten voor het verstnjken van de speeltijd gewisseld nadat een zwa re overtreding zijn lichamelijke ge steldheid enigszins had verzwakt. Trainer Nico Romeijn toonde zich na afloop, begrijpelijk, tevreden: „De spelers hebben zich voortref felijk gehouden aan de afspraken. De taakverdeling werd naar beho ren uitgevoerd en ik kan dan ook zeggen dat deze overwinning is te danken aan het goede functioneren van het collectief'. SPROOKJE De dertiende speeldag in de hoofdklasse heeft voor de Leusde naren beslist geen windeieren op geleverd. In het restant van de competitie kan Roda nog een van doorslaggevende rol vervullen. Koploper WJ werd in Hilversum onderuit gehaald door Bloemen- kwartier. Als gevolg van deze ne derlaag is de ploeg uit Utrecht ge passeerd door Veensche Boys. De Nijkerkerveners onderstreepten hun titelaspiraties door middel van een 5-0 overwinning op WZ'49. De achterstand van Roda op lijstaan voerder Veensche Boys bedraagt momenteel vijf punten. Met nog ne gen wedstrijden voor de boeg is het beslist niet onmogelijk dat Roda alsnog voor een sprookje kan zor gen. Een tweede plaats zal waar schijnlijk het hoogst haalbare zijn voor de Leusdenaren, maar dat is al voldoende om het gesuggereerde sprookje kracht bij te zetten. In de staart van de ranglijst lijkt na het afgelopen weekeinde definitief een plaats weggelegd te zijn voor WZ'49 en Velox. Velox, 3-0 neder laag bij Lopik, en WZ, dat met 5-0 klop kreeg van Veensche Boys, zullen met Veluwse Boys uit moe ten maken wie het degradaties pook binnen de poorten van het sportpark moet dulden. Zaterdag staan er m de hootdkla- se slechts twee wedstrijden op het programma. Velox ontvangt Bloe- menkwartier. In Lopik staat de inte ressante ontmoeting tussen Lopik en Roda op het programma. Lopik staat op dit moment twee punten boven de Leusdenaren. Slechts een overwinning biedt Roda mogelijk heden om Lopik de komende we ken te passeren in de stand op de ranglijst. Verlies betekent een achterstand van vier punten. In dat kader is het dus terecht om te spre ken van een 'vier puntenwedstnjd'. Voor uitslagen, standen en pro gramma zie sport in cijfers elders in dit nummer. -SDEN - Ondanks het ontbreken van kapitein Steven van 5/2>*veld is de Roda-vloot afgelopen zaterdag niet stuurloos akt. Nico Romeijn toonde zich in Utrecht een volwaardig ranger van de door problemen geteisterde Van Meerveld. id interim coach van de Leusdenaren, die volgend seizoen «chnische verantwoordelijkheid draagt, zag een collectief |c Roda korte metten maken met SWU: 0-4. zaterdagafdeling van Roda - de competitie hervat op de waarop het in december aan linterstop was begonnen: na- ic met een duidelijk overwin- in een uitwedstrijd. De perso- bezetting van de Leusdense itie verschilde toch enigszins rgèbjking met de laatste wed- voor de winterstop (0-2 bij BK4). Trainer/coach Steven van JReld moest wegens pnve om- ■Ë^gheden verstek laten gaan m dit. Assistent trainer Nico Ro- i nam de honneurs waar. De __jgri)kste maatregel die de tij- ,.ce vervanger van Van Meer veld nam was ongetwijfeld het bui ten de basis laten van rechterver- dediger Klaas de Vnes. In de eer ste twaalf wedstrijden van het sei zoen maakte de verdediger een betrouwbare indruk en verdiende dan ook het predikaat van meest constante speler binnen het Leus dense gezelschap. Als gevolg van een gewijzigde werkkring kan de verdediger niet meer voldoende trainen om volgens Nico Romeijn een plaats in de hoofdmacht op te eisen. Nico Romeijn over deze maatregel: „Klaas kan slechts een kwart van de trainingen volgen, dat betekent dat hij maar één training Harm Wassink...sterk optreden... in de twee weken bijwoont, en dat is niet voldoende om een plaats in de hoofdmacht te rechtvaardigen. Op de training worden veel wed strijdelementen naar voren ge haald en dan is de aanwezigheid van alle pionnen noodzakelijk". De verdediger reageerde nogal gela ten op de beslissing van de ad inte rim coach: „Ik kan zijn beslissing wel begrijpen, maar vmd toch dat een speler moet worden beoor deeld op zijn prestatie gedurende de 90 minuten dat er voor de pun ten wordt gestreden. Voor mij be tekent dit dat ik nu in het tweede speel. Ik hoop dat de trainer conse quent blijft als een soort gelijke situatie zich weer voordoet". Harry Settels werd m Utrecht als rechterverdediger geposteerd. Ronald Koelman speelde als ver dedigende middenvelder, zijn plaats als linkerverdediger werd ingenomen door Edwin van Ginkel, die op een goede wedstrijd kan terugzien. Dat geldt ovengens voor vrijwel het hele Roda team. Harm Wassink, die na een blessure weer in de basisopstelling was terug te LEUSDEN - De voetbalver eniging Roda'46 heeft het technische plaatje voor het komende seizoen rond wat betreft de invulling van de technische staf. Cor Sznink wordt de nieuwe trainer van de zondagafdeling. De in Loosdrecht woonachtige oe- fenmeester, die de laatste vier seizoenen trainer was van Hoogland, volgt de naar Eemdijk vertrekkende Ruud Maas op. Steven van Meerveld ver laat na één jaar trainer te zijn geweest van Roda-zaterdag het Burgemeester Buining- park. De in Voorthuizen woonachtige oefenmeester wordt opgevolgd door de hui dige assistent-trainer Nico Romeijn. De leraar lichame lijke opvoeding speelde de laatste seizoenen bij Roda- zaterdag. Zowel Cor Smink als Nico Romeijn tekenden een één-jarige verbintenis met een optie voor nog een jaar. ia ZUSDEN - De kansen voor Roda-zondag om de titel in de ht te slepen zijn na het afgelopen weekeinde danig gesion- De Leusdenaren moesten op eigen veld een punt afstaan Sterrenwijk. Gezien het spelbeeld stemde de 1-1 uitslag e partijen tot tevredenheid. De huidige tweede plaats op de ij jlijst, Roda staat in punten gelijk met SV Zeist, maar heeft wedstrijd gespeeld, is enigszins geflatteerd omdat Odin en E^SM er virtueel beter voor staan. BI I da begon zonder dne vaste hten aan het karwei tegen enwijk. Bert Staubach (ge- rst en geblesseerd), Meindert t i(geschorst) en John Jansen jrorst) ontbraken op het ap- —JVnje verdediger Meindert Hmiaakt zaterdag zijn rentree in Jfematie van Ruud Maas m de iWtedstnjd tegen Veluwe Voor Bert Staubach zit het ien er vnjwel op. De centrale Jenvelder zit een schorsing e wedstrijden uit en heeft indien te kampen met een ge en elleboog. De situatie John ïnis het meest gecompliceerd, „enfant terrible" van de Leus- iren werd naar aanleiding van ,rode kaart" na afloop van de •^ijd tegen WZA voor twee wedstrijden geschorst. Of John Jan sen na volgende week (als zijn schorsing er op zit) weer in de Leusdense hoofdmacht is te be wonderen moet ernstig in twijfel worden getrokken. Vorige week spuwde de Leusdenaar via de pers zijn gal richting het regionale scheidrechterskorps en vooral richting Roda-trainer Ruud Maas. De productieve aanvaller verklaar de dat de scheidrechters nun of meer een hekel zouden hebben aan Roda'46. Oefenmeester Ruud Maas werd het grootste slachtoffer van de actie van John Jansen. De spelersgroep zou het vertrouwen m Ruud Maas volledig kwijt zijn en de goede prestaties van Roda dit seizoen zouden te danken zijn aan de spelersgroep en niet aan Ruud Maas liet John Jansen weten. Voor Roda in het algemeen lijkt het op treden van John Jansen een kwalij ke zaak. Scheidsrechters zullen be wust of onbewust toch rekenmg houden met de aantijgingen aan het adres van de arbiters. Juist nu Roda dit seizoen verrassend sterk pres teert en nog steeds in de race voor het kampioenschap of van promo- tie-wedstnjden, via een tweede plaats, zijn interne strubbelingen het laatste waar Roda bij gebaat is. Het kan aanleiding zijn voor zowel het bestuur als trainer Ruud Maas om zich ernstig te beraden of er dit seizoen nog wel gebruik moet wor den gemaakt van de diensten van John Jansen. Voor Roda en John Jansen is het te hopen dat er een passende oplossmg wordt gevon den, zodat trainer Ruud Maas met een zo sterk mogelijke formatie dit seizoen kan afmaken. AANVAL Roda'46 en Sterrenwijk maakten er op het Burgemeester Buining- park een leuk voetbalmiddagje van. Beide partijen speelden vol op de aanval. De volgelingen van Ruud Maas speelden als collectief een sterke westrijd. Rik Buunk maakte als vrije verdediger een degelijke indruk en Frans van den Berg, die de plaats van John Jansen innam, knokte zich volledig leeg Voor de pauze kwamen de gasten uit Utrecht op voorsprong. Hhet team van Sterrenwijk bestond vooral uit spelers die erg sterk aan de bal waren. Een klein kansje was voldoende om doelverdediger Hans van Bekkum te kloppen. De Leusdense goalie voorkwam vooral m de tweede helft een aantal zekere treffers. De druk van Roda nam na de hervatting buitengewo ne proporties aan en dat resulteer de m countermogelijkheden voor de Domstedelingen. Na een kwar tier spelen m het tweede bedrijf bekroonde Remco Bosman het Leusdense offfensief met een tref fer. Na deze gelijkmaker werd het wel duidelijk dat de ploeg die nu het eerste doelpunt zou scoren met twee punten aan de haal zou gaan. Zowel Roda als Sterrenwijk kregen goede mogelijkheden om een be slissing te forceren. De bewoners van het Burgemeester Buirungpark currenten komen zondag wel in het strijdperk. Odin kan op eigen veld de koppositie van SV Zeist overne men als de Utrechtenaren Schalk wijk verslaan. Zeist staat voor de zware opgave om de derby met dorpsgenoot Pa- tna winnend af te sluiten. Wint Pa- tria dan wordt het aantal voorname titelkandidaten met één ploeg uit gebreid. verdediger van de lijn werd ge kopt. Achterveld bleef dus achter met een flinke kater. Keeper Ge rard van de Bedem werd het slacht offer van de hectische taferelen, want de goalie liep op een vreselijk domme manier een boeking op. Een aanvaller van de gasten liep met de bal aan de voet door nadat de scheidsrechter al had gefloten voor buitenspel. Gerard van de Be dem reageerde waarschijnlijk zijn frustraties af op de tegenstander en torpedeerde hem op een zodanige wijze dat hij van geluk mocht spre ken dat er geen „rode kaart" volg de. Voor Achterveld wordt het de komende weken pompen of ver zuipen. Volgende week wordt er een inhaalprogramma afgewerkt. De ploeg van Cor Hoogland komt dan m het strijdperk in Hilversum tegen de Zebra's. Voor uitslagen, standen en pro gramma zie sport in cijfers elders in dit nummer. kropen door het oog van de naald toen een Sterrenwijk speler vanuit ideale positie het houtwerk trof. Met de uiteindelijke 1-1 uitslag hadden beide partijen vrede. Roda trainer Ruud Maas onderstreepte de tevredenheid m het Leusdense kamp: „Ik denk dat beide ploegen tevreden moeten zijn met het gelij ke spel. Gelukkig kwamen we vrij vroeg in de tweede helft op 1-1 want naarmate de tijd vordert wordt het steeds moeilijker om een achterstand ongedaan te maken. Ik vond het een heerlijke wedstrijd en die mening was de trainer van Ster renwijk ook toegedaan, ja, met het oog op het kampioenschap hebben we misschien een punt verloren maar aan de andere kant kan ik vrede hebben met deze remise!" BEKER De stnjd in de eerste klasse B gaat onverminderd verder. Roda verloor dan wel de eerste plaats maar de Leusdenaren blijven volop in de race voor de twee te verdelen prijzen. SV Zeist en Odm, de ploe gen met de meeste titelpretenties, maakten het afgelopen weekemde geen fout. Zeist won in Utrecht met het kleinst mogelijke verschil van Sporting'70 en Odm won in Leer- sum van HDS'84 (0-1). Schalkwijk versloeg SC Domstad. De Utrecht se hekkesluiter moet met meer in staat worden geacht om het vege lijf nog te redden. Het komende weekemde zal Roda ongetwijfeld één of twee plaatsen zakken op de ranglijst want van de „topploegen" komt. Roda met in competitieverband in actie. De Leusdenaren spelen za terdag in Garderen een bekerwed strijd tegen Veluwe Boys. De con Rermco Bosman zorgt voor onrust m de Sterrenwijk-defensie. Ruud Stoelhorst en Frans van den Berg wachten op de afloop van het hoogstandje. van Achterveld. Het initiatief van de Achtervelders leidde met direct tot het gewenste resultaat In het laatste gedeelte van de eerste helft kregen de aanhangers van Achter veld dan toch waar het voor geko men was, namelijk doelpunten van de thuisclub. Erik de Jong opende de score op aangeven van Henk Voorburg. Harry van Dalen stond aan de basis van de tweede Ach- terveldse treffer Na een afgelopen aanval van de polderbewoners ging Harry van Dalen recht op het vijandige doel af. De middenvelder behield het overzicht en stelde de goed mee opgekomen Henk Voor burg in staat om via een eenvoudig intikkertje de stand te verdubbe len. BLACK-OUT In de rust hamerde trainer/coach Cor Hoogland op het feit dat de Achtervelders attent moesten blij ven omdat Zuiderzeevogels m de tweede helft waarschijnlijk va ban- que zou gaan spelen. De gedachte van de Achterveldse oefenmeester werd mderdaad bewaarheid. Zuiderzeevogels gooide na de her vatting alle basiselementen van het edele voetbalspel over boord en zocht via de korste weg het doel van Gerard van de Bedem. Na vijf minuten spelen halveerde Zuider zeevogels de achterstand tot 2-1 Voor de Achtervelders was er nog geen reden tot paniek want de ba lans sloeg immers nog steeds uit m het voordeel van Klaas van de Heu vel en consorten. Zuiderzeevogels putte moed uit de vroege tegentreffer en zocht volop de aanval. Zeven minuten na de openingstreffer van de gasten uit Lelystad kwam er een hiaat m de aanvalsgolven van de gasten uit de polder. Achterveld liep inmiddels als een aangeslagen bokser over het veld. Binnen acht minuten had doelverdediger Gerard van de Be dem namelijk vier keer de gang naar het net moeten maken. Op een volledig onverklaarbare wijze kreeg Achterveld te maken met een „black-out". Het hele team deelde in de malaise. De teloor gang van de riante voorsprong was volledig te wijten aan het collectie ve falen. De middenvelders slaag den er niet meer in om het spel te verplaatsen of te ontregelen. In de verdediging hield men deze fase open huis, want de aanvallers van de gasten sneden op alle mogelijke manieren door het Achterveldse verdedigmgsblok. Voor Achter veld besefte wat er allemaal ge beurde keken de bewoners van het Kerstenssportpark tegen 2-4 achterstand aan. iCHTERVELD - Aan het einde van dit seizoen zal blijken de tol is die Achterveld moet betalen van een acht minuten ende „black-out". In een tijdsbestek van acht minuten zag n ploeg van Cor Hoogland een riante 2-0 voorsprong, en de Jrbij behorende twee punten, in rook opgaan. Voor Achter- d kan de desastreus verlopen wedstrijd tegen Zuiderzeevo- 5 aan het einde van de rit wel eens fataal blijken te zijn. Henk Voorburg., intikkertje.. "Onvoorstelbaar." stamelde trai- Cor Hoogland na afloop van de 7.3tetnjd tussen Achterveld en 5 ^farzeevogels. De oefenmeester 9 de spijker precies op zijn 3 want het was werkelijk onge- 8.0||k wat de toeschouwers op het 7.S«enssportpark kregen voorge speld. Het scenario van deze 7.3«njd deed denken aan de tij- dat Alfred Hitchkock het film- liek in een ijzeren greep hield. wreven zich in om te zien of men droom- er werkelijk een mirakel plaats voor de „oranje-hem- het laatste de harde waar- Pol, de all-rounder, binnen het Achterveldse keurkorps werd als rechterverdediger geposteerd. Corno Kok nam als linkervleugel verdediger de plaats m van Hans Kooy. De van een blessure herstel de Erik de Jong vormde samen met Erik Hak de twee mans. voorhoede trok vanaf het begin- van scheidsrechter Gree niet opviel en dus goed initiatief naar zich toe. Cor Hoogland had noodge ld zijn formatie enigszins I eten wijzigen omdat Hans Kooy }3j *>eter Ruitenbeek verstek vesten laten gaan. Fred van de Fred van de Pol..all-rounder... WISSEL Twintig minuten voor tijd pro beerde trainer Cor Hoogland via een wissel om alsnog een gelijk spel uit het vuur te slepen Midden velder Gerard van de Bremer werd naar de kant gehaald en Peter Rui tenbeek kwam de Achterveldse vuurlinie versterken. Een kwartier voor tijd kwam Achterveld terug in de wedstnjd. Erik Hak verlengde een hoekschop van Robbie de Vette met het hoofd waarna Klaas van de Heuvel, die zijn verdedigen de stelling had verlaten en in de spits opereerde, de „anschlüs- streffer" achter de vijandige doel verdediger schoot. Het laatste kwartier bracht dus nog genoeg mogelijkheden om alsnog een punt uit het vuur te slepen. Achterveld kreeg ook daadwerkelijk moge lijkheden om tot een puntendeling te komen, maar een behoorlijke dosis pech in combinatie met wei nig overleg voorkwamen de gelijk maker. Harry van Dalen had alle pech toen zijn onhoudbare inzet op wonderbaarlijke wijze door een ACHTERVELD - Zondagmorgen kreeg het tweede senioren elftal van SVA nieuwe shirts aangeboden. De shirts werden aangeboden door het timmerbedrijf Antoon Hak, die tevens bestuurslid is en ook leider van het betreffende elftal. De geste werd zeer op prijs gesteld. Coen van Dijk...twee treffers.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 17