SD 4echter verklaart ontslagbesluit -E gen oud-secretaris Van Gooi nietig 'oorzitter DWS leemt afscheid Een stoplicht op van de Postlaan Öe leusder krant- TOYOTA Ij^meenteraad overweegt hoger beroep Carnavals optocht SERVA V0LV0 Carnaval in De Til Commissie verkeer geeft bewoners gedeeltelijk zin KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 7 BELANGRIJKE MEDEDELING VOOR ONZE ADVERTEERDERS AUTO EEMHAVEN BDU ffi HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV rkrant WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 - 20e JAARGANG NO. 74 (Van de redactie) USDEN - De gemeente Leusden heeft oud-secretaris Reier iGool ten onrechte strafontslag verleend. Dat concludeerde Ambtenarengerecht in Utrecht vrijdagmorgen, naar aanlei- ,g van het beroep dat Van Gooi tegen het gemeentebesluit 1 medio 1987 aantekende. De overweging van de rechter in acht kantjes tellende uitspraak komt er op neer dat de feiten, het strafontslag moesten rechtvaardigen, zijns insziens niet iduidig en onweerlegbaar aan Van Gooi alleen konden wor- I toegeschreven. „Een ontslag wegens ongeschiktheid had èr in de rede gelegen", schrijft de rechter letterlijk in het inis. [et proces is een uitvloeisel van tzaak, die in 1986 aan het rollen 3. In de herfst van dat jaar stelde fractie van Leusden'85 vragen jr. de post representatie. Men p dat er uitgaven waren gedaan Ij etentjes, die in strijd waren de daarvoor geldende richtlij - Die vragen leidden ertoe dat itreffende raadsfractie inzage 3 in stukken, met betrekking posten representatie- en ver- rkosten, reis- en verblijfskos- >ersoneel, reis- en verblijfs- n gemeentebestuur en ver- ngen. De bevindingen van de e van Leusden '85 hadden tot Ig dat de aanbeveling werd aan een onafhankelijk onder in te stellen naar deze posten, anbeveling ging vergezeld van 'oorstel Reier van Gooi op rectief te stellen. Van Gooi JÓde zich kort daarop z.ek en te kennen onder de gegeven Handigheden geen kans meer aen zijn werk naar behoren te len verrichten. Hij zou op voor akkoord gaan met eervol ont- m de daaraan verbonden af- gsregeling. en ander leidde ertoe dat de lenteraad in het voorjaar van besloot tot het instellen van bijzondere onderzoekscom- igies. waarvan de een tot taak het functioneren van de po- sk-ambtelijke organisatie door *fg te lichten. De andere commissie nam de zaak Van Gooi onder de loep. BEVINDINGEN Medio mei kwam de laatste com missie met haar bevindingen op de proppen, waarna een accountants bureau werd ingeschakeld. Verder ondervroeg de commissie een groot aantal mensen, die mogelijk klaarheid konden brengen in pran gende kwesties, waarmee de naam Van Gooi in negatieve zin nadruk kelijk geassocieerd werd. Zo be stonden er vermoedens dat de toenmalige gemeentesecretaris werkzaamheden aan de bouw van zijn huis door ambtenaren liet ver richten en daarbij gebruik maakte van gemeentematenaal en ver voer. Van Gooi zou daarbij ook za kelijk voordeel hebben gehad. Verder waren er vraagtekens rond het drankgebruik er. het ge bruik van rookwaren door Van Gooi. Hij zou deze genotmiddelen, zowel bouten als buiten diensttijd, voornamelijk op kosten van de ge meente gebruikt hebben Ook was er sprake van het gebruik van lun ches, diners en dergelijke op kos ten van de gemeente, zonder dat overtuigend kon worden vastge steld dat dat terecht gebeurde. De bevindingen van die onder zoekscommissie waren voor de raad uiteindelijk aanleiding om Van Gooi op 5 november 1987 we gens ernstig phchtsverzuim 'bij wij ze van straf ongevraagd ontslag te verlenen'. In die constructie zou Van Gooi geen aanspraak kunnen maken op een wachtgeldregeling of een schadeloosstelling anders zins. HOORZITTING Tegen dat besluit tekende Van Gooi bij het ambtenarengerecht beroep aan. Dat beroep diende be gin januari, waarin de rechter di verse getuigen a charge en a de charge hoorde. Vnjdag jongstle den deed de ambtenarenrechter uitspraak, waarin hij de gemeente m het ongelijk stelde. De rechter verklaarde het besluit nietig, waar bij de overweging dat Van Gooi weliswaar onoirbaar handelde, maar daartoe ook nadrukkelijk in de gelegenheid werd gesteld door het toenmalige college, de door slag gaf. Mede daarom vond de rechter strafontslag een te zwaar middel. Ten aanzien van de kwes tie rondom de bouw van het huis van Van Gooi schnjft de rechter bijvoorbeeld letterlijk m het vonnis: „Hoewel hiermee (met het onder zoek van de commissie, red.) feiten naar voren zijn gekomen, die zeker gelet op de positie van klager (Van Gooi, red met door de beugel konden en als plichtsverzuim zijn te kwalificeren, is voor een juiste waardering van deze aan klager verweten gedragingen naar het oordeel van het gerecht van we zenlijk belang dat de gemeentelij ke betrokkenheid bij de bouw ken nelijk de instemming van de zijde van het college van burgemeester en wethouders had". Overigens zijn er bij deze overweging van de rechter vraagtekens te plaatsen. De 'kennelijke instemming' is ge- Oud-secretaris Reier van Cool. baseerd op een verklaring van voormalig burgemeester Radema ker op de hoorzitting, die begin januari in Utrecht werd gehouden. Die 'mstemming' wordt echter met geschraagd door een onderlig gend collegebesluit. CONCLUSIES Tot vnjwel gelijkluidende con clusies komt de rechter in de vra gen rond het gebruik van gemeen temateriaal en vervoer ten behoe ve van de bouw van zijn huis en het drank- en rookwarengebruik van Van Gooi. Ten aanzien van de twij felachtige declaraties van lunches en diners vond de rechter dat dat onvoldoende hard gemaakt kon worden. Die overwegingen leidden uit eindelijk tot de conclusie dat het besluit van de gemeenteraad om Van Gooi strafontslag te verlenen nietig werd verklaard. In zijn von nis motiveert de ambtenarenrech ter dat als volgt; „Voor het ant woord op de vraag of ontslag uit dienstverband ook kon geschie den in de vorm van een strafontslag heeft het gerecht gemeend een zwaar accent te moeten leggen op de rol welke het college van burge meester en wethouders, dat toch mede inhoud geeft aan het functio neren van de gemeentesecretaris zeker op die onderdelen die voor verweerder (de gemeenteraad, red.) de hoofdzaak vormden, heeft gespeeld." „Het komt het gerecht onder deze omstandigheden voor dat, waar het hier aan de orde zijnde plichtsver zuim duidelijk wijst op een dis functioneren van klager (Van Gooi red.), een ontslag wegens onge schiktheid meer in de rede had gelegen en wel zodanig dat ver weerder met in redelijkheid tot hanteren van de thans gekozen ont slaggrond heeft kunnen overgaan", aldus de ambtenarenrechter in zijn vonnis. BEROEP Tegen de nietigverklaring van het besluit van de rechter is beroep mogelijk. Deze week laat het seniorenconvent van de raad zich hierover juridisch adviseren, waarna de raadsfracties hun standpunten nader zullen bepalen. Als ook de Centrale Raad voor Beroep, dat de zaak eventueel verder zal behandelen, de nietigverklaring van de Ambtenarenrechter steunt, zal de gemeente een nieuwe ontslagprocedure tegen Van Gooi moeten starten. In feite is Van Gooi nog steeds m dienst van de gemeente en kan, wanneer de rechter bij zijn uitspraak blijft, aanspraak maken op achterstallig salans en een passende afvloeiingsregeling. Zie ook pagina 3. ACHTERVELD - Maandagavond hield de muziekvereniging >or Wilskracht Sterk haar jaarvergadering. De voorzitter W. outers opende de vergadering. „Ik open wel deze vergade- doch zal hem niet meer sluiten. Na 22 jaar voorzitter te zijn iweest leg ik nu deze functie neer," zei hij. Daarna begon de vergadering jwerd beloofd om uit te zoeken of (mogelijk is bij optredens elders dB;1 verzekering via de vereniging te sluiten voor eigen vervoer. J{ collectieve verzekering via de jfeniging bleek echter met mo lk te zijn. Men blijft zelf verant- ordehjk. Aangeraden werd een Bekenng af te sluiten waarbij de inzittenden verzekerd wa- Steenbeek die m verband met ziekte met aanwezig kon zijn. Hij dankte voor het bezoek en de be langstelling tijdens zijn ziekte on dervonden. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er weer een heel actief jaar achter de rug was De vereniging telt momenteel 77 leden, waarvan 27 seniorleden, 13 leden jeugdorkest, 12 leerlingen, 8 tambours, 15 mini's en majorettes en 2 steunende leden. Het verslag van de vonge vergadering werd ongewijzigd door de leden goed gekeurd. Het financieel verslag en de begroting werd na emge dis cussies goedgekeurd. De kascon trole had de boeken gecontroleerd en geheel in orde bevonden. Aftredend als kascommissielid was W. van Bekkum. In zijn plaats werd benoemd J. Wijntjes, die nu met John Steenbeek de commissie vormt. De penningmeester W. van Hamersveld is volgend jaar aftre dend en stelt zich niet meer her kiesbaar. Door het bestuur werd voorgsteld in zijn plaats te benoe men W. Wouters jr. Deze zal dan vanaf heden door de huidige pen ningmeester worden ingewerkt. De vergadering ging hiermee ak koord. Door het bestuur werd ver der voorgesteld om een financieel medewerker te benoemen die dan de vereniging met adviezen e.d. ter zijde zal staan. Contact was opge nomen met Jeroen van Hamersveld die dit wilde aanvaarden. Ook hier mede ging de vergadering ak koord. De voorzitter Willem Wouters trad af en stelde zich niet meer herkiesbaar. Door het bestuur werd als opvolger voorgesteld het toegevoegd bestuurslid Hein Ries van den Hengel. Tegenkandidaten werden met mgebracht. De verga dering ging hiermee akkoord waardoor Hein Ries v.d. Hengel de nieuwe voorzitter van de vereni- Sscheidende praeses van DWS, Willem Wouters, geeft de voorzittershamer af. ging werd. Ook trad Jos Hoefkens af die zich herkiesbaar stelde. Daar ook hier geen tegenkandidaten waren ingebracht werd hij herko zen. Hierna nam de scheidende voor zitter afscheid. „Na een groot aan tal jaren als bestuurslid waarvan ruim 22 jaar als voorzitter is voor mij nu de tijd gekomen deze functie neer te leggen," zei hij. „Het is voor mij een heel fijne tijd geweest, waar er steeds een heel fijne medewer king is geweest met de andere be stuursleden. Ik dank allen voor het vertrouwen dat al die jaren in mij is gesteld. Hierna werd door hem de voorzittershamer overgedragen aan zijn opvolger. Hij hoopte dat de nieuwe voorzitter op dezelfde prettige wijze met de overige be stuursleden zal kunnen samenwer ken, ook in het belang van de vere niging. „Deze voorzittershamers is mijn persoonlijk eigendom," zei hij, „doch ik geef hem nu aan Hein Ries. De meuwe voorzitter dankte de scheldende voorzitter voor zijn woorden. „We hopen dat je nog vele jaren als werkend lid bij ons blijft. Namens ons allen dank voor hetgeen je in het belang van de vereniging hebt gedaan. Door Wout van Hamersveld wordt hierna een geschenk over handigd. Het was een uit glas ver vaardigde hanger waarop de voor zittershamer bevestigd kan wor den. Het geschenk is voorzien van het wapen van Achterveld en het1 embleem van DWS. Ook de voor zittershamer werd weer aan Wou ters teruggegeven. De echtgenote kreeg bloemen aangeboden. Ook haar werd dank gebracht voor het feit dat zij al die jaren volledig ach ter hem heeft gestaan en hem hier bij alle steun heeft gegeven. Hiema werd de agenda verder onder leiding van de nieuwe voor zitter afgewerkt De contributie werd verhoogd. Dit zal nu voor de semoren 160,- per jaar bedragen en voor de junioren 80,- Een ge deelte van de verhoging is be stemd voor het op te richten uni formfonds. De leeftijdsgrens voor junioren is gesteld op 18 jaar en voor de senio renleden vanaf 18 jaar. Dit is vol gens de statuten. Het voorstel van het bestuur om de leerlingen tij dens de opleiding de muziekstan daard, de lesboeken en het exa mengeld zelf te laten betalen werd na enige discussie aangenomen. Een voorstel betreffende het Hafa-raamleerplan is bij de SAMO ingediend. Hierna werden de orga nisatie-commissies besproken. De muziekcommissie zal met een lid worden uitgebreid waardoor het mogelijk is elk jaar een lid te wis selen. De solistendag is op 5 maart. Hierna zal ook een commissielid worden gewisseld. De muziekuit voering zal plaats vinden op zater dag 8 april. Hiervoor werd een commissiegroep in het leven ge- LEUSDEN - Voor het eerst sinds jaren is de Leusdense carnavalsvereniging De Gouden Klomp erin geslaagd de optocht nieuw leven in te blazen. Als alles volgens ver wachting verloopt, zal de op tocht bovendien groter zijn dan ooit. Onlangs werd bekend wel ke route de optocht zaterdag zal volgen. De start is rond 13.00 uur op de Larixlaan, waarna de stoet via de Zwar- teweg, de Lindelaan, de Zwarte weg, de Princenhof- laan, de Hamersveldseweg, de Eikenlaan, de Asschatter weg, de Prunuslaan, de Ho- horstlaan, de Burgemeester Van der Postweg, de Lijster beslaan, de Hamersveldse weg, de Berkenlaan en de Li- sidunalaan om ongeveer 14.00 uur op 't Erf (De Smidse) hoopt aan te komen. Daar zal de ontvangst op het ge meentehuis plaatsvinden, met de overdracht van de sleutel. Aansluitend zullen in De Korf de prijzen voor de bekroonde deelnemers aan de optocht worden uitgereikt. Daarnaast zal de winnaar van de Lisidunese Klomp, de onderscheiding voor de Leusdenaar die zich naar de mening van de Carnavals vereniging heeft onderschei den, bekend worden ge maakt. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 iel 033-630154 roepen. Deze commissie zal wor den gevormd door Stevelien Blo- tenburg, Helga Houtveen, W Wouters jr., H. Schouten en J. Memten. Bij de muziekcommissie werd ook een jeugdlid aangesteld Dit zal zijn Ilea Steenbeek. De do nateurscollecte zal plaats vinden op 6, 7 en 8 juni, terwijl de rommel markt zal worden gehouden op 26 augustus. Deze commissie wordt met een lid uitgebreid (Evert Tol boom). De commissie voor de feestavond blijft ongewijzigd. LEUSDEN - Het Carnaval zal ook de deuren van het jongerencen trum De Til aan de Hamersveldse weg met voorbij gaan. Zaterdag 4 februari kan het feest op de klan ken van een discotheek uitbundig gevierd worden. Carnavalskleding wordt op pnjs gesteld, maar is niet verplicht. Het feest begint om 20.00 uur en de entree bedraagt twee gulden. Maandag 6 februari is het tijd voor het Kindercarnaval. Vanaf 13.30 uur (tot 16.30 uur) kunnen ook de kleinsten het feest meevieren. Ook hier wordt camavalskledij op pnjs gesteld. De entree bedraagt twee gulden. Aktiegroep half tevreden over verkeersvoorstel Claeverenblad Pag. 5 Keuze voor voortgezet onderwijs moeilijke zaak Pag. 5 Puupenkoppenland maakt zich op voor Carnaval Pag. 7 Piet Wendel nam afscheid als president van De Gouden Klomp „Carnaval is een goed georganiseerd rommeltje" Pag. 8 Rubriek: Mininatuurtje Pag. 8 Een duik in het verleden van Leusden: „De kapelaan is geen boerenjong, maar hij weet wel veel" Pag. 9 Gratis „Doe-het-zelf'-concert voor de eerste keer in Leusden Pag. 11 Automeuws: De personenauto-RAI Pag. 13 Het Ruige Veld wordt ingevuld: „Wij hoeven hier geen hi-techpark" Pag. 15 Sport: Roda mist kapitein maar blijft bestuurbaar Pag. 17 Roda-zondag lijdtpuntverlies Pag. 17 LEOS-heren niet bestand tegen toenemende druk Pag. 18 Limieten buiten bereik De Haaien Pag. 19 Rubnek: In de nevelen rond Leusden Pag. 20 Servicepagina Pag. 20 WEEKENDDIENST: vr.-za. 941210 zo.-ma. 948111 De sluitingstermijn voor advertenties in DE LEUSDER KRANT wordt gewijzigd Per 1 februari zal dit zijn: maandag 14.00 uur LEUSDEN - Tijdens de bespreking door de commissie ver keer van het voorstel van het college tot aanleg van verkeers lichten bij de Tijmensenpoort bleek de meerderheid van de commissies het met het college eens te zijn. Het voorstel van de 638 bewoners van de wijk Claverenblad-Wildenburg om ook bij de Jonker Bolpoort verkeerslichten aan te brengen haalde het niet. commissieleden een aantal keren flink kwaad. Dit tot toenemende ergems van vooral wethouder Joost de Jongh die vooral zijn ambtena ren vurig verdedigde. De heer Kool verweet het college te werken met een verkeersplan dat veel weg had van een lappendeken. „Wachten op klachten waar dan met lapmiddelen iets aan gedaan wordt. Een ad-hoc beleid". Hij raadde het college aan zelf aktie te ondernemen ten aanzien van de vele gevaarlijke verkeerspunten m Leusden. „Zoals het nu gaat lijkt het nergens op". De overige commis sieleden reageerden hier wat la cherig op, terwijl de voorzitter protesteerde en verwees naar het verkeersplan dat de volgende ver gadering van de commissie op de agenda zal staan. Henk Ossendrijver van het CDA en Gert de Weerdt van de PvdA misten een onderbouwing van cij fers waaruit de feitelijke noodzaak van de verkeerslichten zou moeten blijken. Wethouder de Jongh wees in zijn antwoord op de terughou dendheid ten aanzien van de hier voor benodigde onderzoeken, zo als in het nabije verleden steeds opnieuw door de commissieleden naar voren werd gebracht. Duide lijk was, dat de gemeente vond, met om de aktie van de buurtbewo ners heen te kunnen, hoewel de situatie „op de tekentafel", „wan neer iedereen zich aan de regels zou houden", op zich niet onveilig hoefde te zijn. Wethouder de Jongh wees daarbij wel op het feit dat met instemming van de huidige raad de geluidswal aan de overzijde van de Tijmensenpoort is aangelegd. „Die was noodzakelijk, maar verhoogde de overzichtelijkheid op dat punt niet bepaald Wanneer de stop lichten ter hoogte van de Tijmen senpoort zullen worden aangelegd, hangt in belangrijke mate af van de Behalve Ton Voortman van de WD waren alle commissieleden het er over eens dat het voorstel van de wethouder om de plaatsmg van de verkeerslichten ter hoogte van de Tijmensenpoort op te ne men in de MAP tegen de verwach tingen zoals gewekt bij de bewo ners zouden ingaan. Waneer het reserveren van de noodzakelijke 130.000- zou worden opgeno men m de actualiseringsronde van juni 1989 voor het MAP 1990 zou dit betekenen dat de aanleg van de verkeerslichten naar alle waar schijnlijkheid met meer dit jaar zou kunnen plaatsvinden Ep Ostra van D'66 deed de suggestie aan Wet houder Joost de Jongh die de com missievergadering voorzat, om zijn collega de wethouder van finan ciën eens te laten bekijken of het geld met te vinden was m het over schot van de fase 2 bouw. Hieron der valt de realisering van de be treffende wijk. Daar sloten de meeste commissieleden zich bij aan, waarop de wethouder beloof de het bij zijn collega aan te kaar ten. Een termijn waann de door de buurtbewoners noodzakelijke ver keerslichten feitelijk zullen worden aangelegd wilde en kon hij met geven. Joop Kool van L'85 maakte zich tijdens de vergadering van de (advertenties) NIJVERHfHDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 advertentie-exploitatie BDU-Krantenkombinatie vervolg op pagina 3 (advertentie) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1