eleurstelling over onnis Van Gooi Vonnis kan fikse schade Iroor gemeente opleveren 2ET Anabole steroïden in beslag genomen LEUSDEN leus Auto's beschadigd bij aanrijdingen meeste fracties pleiten voor hoger beroep Gevolg uitspraak rechter in zaak Van Gooi leusder krant Leusdenaar veroordeeld Leusden Achterveld Politie spreekt over een van de grootste vangsten Mist Licht gewonde bij aanrijding Inbraken plaatselijk nieuws (van de redactie) USDEN - Teleurstellend, flinke tegenvaller, niet leuk, egrijpelijk. Dat zijn de reacties van de fractievoorzitters i de Leusdense politieke partijen op het vonnis van de btenarenrechter naar aanleiding van het ontslag van emeentesecretaris Van Gooi. De klap kwant hard aan. ïolgens de rechter is het strafontslag een te zware sanctie oor het handelen van Van Gooi, die overigens wel werd estempeld als ongeschikt voor zijn functie en wiens doen i laten ook volgens de rechter niet door de beugel kon. Hei meest uitgesproken ndeel over het vonnis en de appen die de raad zou moeten len heeft Leusden '85. Ben ilinga noemt de uitspraak van chter een flinke tegenvaller, vindt dat de gemeente op 'standpunt moet blijven staan, lat het strafontslag terecht M Jacobs (PvdA) Teleurstel- end".. was. „Het zou een schande zijn als Van Gooi, die hier zo veel heeft aangericht er financieel beter van zou worden." Stoelinga vindt dat de gemeente tegen het vonnis in beroep moet gaan, ook al wordt daarmee het risico gelopen dat de gemeente opnieuw verliest. „Het is voor ons een principiële zaak. Dat wij daarbij de kans lopen dat het ons geld gaat kosten moeten wij dan maar voor lief nemen." In een open bnef, gericht aan de inwoners van Leusden, het huidige college en de gemeenteraad stelt de partij dat de rechter in het vonnis de eindverantwoordelijkheid voor wat gebeurd is, legt op de schouders van het oude college en de toenmalige raad. Volgens Leusden '85 moet daarom afgevraagd worden of de leden, die toen in de raad zaten en er nu nog deel van uitmaken nog wel op de kandidatenlijsten mogen voorkomen van de gemeenteraadsverkiezmgen van 1990. De partij rekent in de brief voor dat de bestuurscrisis de gemeente tot nu ruim 3 miljoen gulden heeft gekost. Dit bedrag Ben Stoelinga L'85...„Beroep; zou volgens die zelfde rekensom oplopen tot 27 miljoen gulden over een periode van 20 jaar als Van Gooi wachtgeld krijgt en er uit hoofde van het vonnis aan overige financiële verplichtingen moet worden voldaan. Ep Oostra (D 66) heeft moeite om het vonnis te begrijpen. „Een ambtenaar heeft in de relatie werkgever/werknemer kennelijk meer voorrechten dan iemand uit het bedrijfsleven," zegt hij. „De rechter zegt in zijn vonnis dat Van Gooi ongeschikt is voor zijn functie, maar vindt ook dat hij in aanmerking komt voor eervol ontslag. Dat kan er bij mij niet in." Oostra haalt ook uit naar het CDA. „Dne van de vier leden van het oude college waren lid van het CDA. Die partij heeft het allemaal laten gebeuren. Elke vraag die wij daar over stelden, werd beschouwd als een motie van wantrouwen. Nu werpt deze partij zich op als de bezem die alles wel zal schoonmaken, terwijl, zo blijkt ook uit het vonnis het oude college alles heeft gedoogd." Ook Oostra vindt dat de gemeente in beroep moet gaan tegen het vonnis. Teleurstellend noemt Jan Jacobs van de PvdA de uitslag van de procedure. „Ons oordeel is dat wij terecht tot strafontslag besloten, hoewel de rechter anders beslist. Uit het vonnis blijkt dat de feiten waar het om gaat niet door de beugel konden, maar dat de raad te ver is gegaan in de mate waarin zij die feiten Van Gooi aanrekent. Het had ontslag op grond van ongeschiktheid moeten zijn. Het is nu zaak dat wij snel overleggen wat er moet gebeuren. Onze fractie vindt dat we in hoger beroep moeten gaan." De fractievoorzitter van het CDA, Jan Konijnenbelt, drukt zich het meest voorzichtig uit. „Het is niet leuk, dat wij in het ongelijk gesteld zijn. Toch lees ik uit het vonnis dat de gemeente terecht tot de conclusie kwam dat Van Alrich Parson (WD)Onaange naam verrast"... Ep Oostra (D'66) „Dat kan er bij mij met in"... Gooi ongeschikt was voor zijn functie. Uit de stukken maak ik ook op dat met iedereen van het college van het handelen van Van Gooi heeft geweten of het heeft gesanctioneerd. In het vonnis zitten zeker ook elementen waaruit plichtsverzuim van de gemeentesecretaris blijkt. Dat heeft het college zeker niet goed gevonden. We moeten nu de koppen bij elkaar steken. We hebben de volgende mogelijkheden; of we leggen ons bij de uitspraak neer en komen tot overeenstemming met Van Gooi of we gaan in hoger beroep. Als we daar niet verder mee kunnen, dan kunnen we nog ontslag op grond van ongeschiktheid poberen. Ik ben er niet nog uit. Wanneer er echter voldoende grond voor is zullen we in hoger beroep moeten gaan. We zullen ons daarbij ook moeten vragen hoeveel ons dat meer gaat kosten. Als we doorgaan is er zo weer een jaar voorbij en lopen we de kans dat we over die periode salaris moeten betalen." „Onaangenaam verrast," zegt Alrich Parson (WD) als hem om een reactie op het vonnis wordt gevraagd. „Wat mij wel opvalt is dat de rechter scherp negatief is over de handelswijze van Van Gooi," gaat hij verder. „De strafmaat wordt bepaald door de wijze waarop het oude college heeft gereageerd op de daden van de gemeentesecretaris. De rechter gaat wel erg voorbij aan de eigen verantwoordelijkheid die elke ambtenaar heeft. Hij geeft de gemeente wel op elk punt gelijk voor zover het de feiten betreft. Gevoelsmatig kan dit vonnis voor mij niet het eindstation zijn. Onze fractie neigt er daarom naar om in hoger beroep te gaan. Toch houden wij rekening met de mogelijkheid van een vergoedmg. Die mag echter gezien de vele ongunstige elementen uit het vonnis niet overdreven hoog zijn. Wat er moet gebeuren hangt af van het juridisch advies dat wij daarover krijgen." Jan Konijnenbelt (CDA) ...„Niet leuk"... Harm Offereins (GPV/SCP) .....Kan sen onderzoeken"... Ook Harm Offereins (GPV/SGP) toont zich teleurgesteld over het vonrus. „Ik vraag me af wat je moet doen om als ambtenaar oneervol ontslagen te worden," zegt hij. „We zullen nu moeten beslissen of het zm heeft om in hoger beroep te gaan. Daarbij zullen we niet alleen van politieke overwegingen moeten uitgaan, maar ook moeten kijken naar de kansen die wij hebben. Toen wij tot het strafontslag besloten was ons grote probleem dat het publiek aan de termen oneervol en eervol een andere betekenis geeft dan in de ambtenarenwereld gebruikelijk is. Gezien de ellende die de man op het gemeentehuis heeft veroorzaakt onder de ambtenaren, die onder hem te lijden hebben gehad, moeten wij overwegen in hoger beroep te gaan." 'oor! geb- (van de redactie) et vJBUSDEN - De conclusie van de ambtenarenrechter dat het olgflüslag van gemeentesecretaris Van Gooi niet oneervol had bijlaogen zijn, kan nog wel eens tot een fikse schadepost leiden jn Vroor de gemeente Leusden. Dat is de mening van onze juridi- 3 bij«he medewerker mr. H.G. Punt. „De tikker loopt door en het is I. :aak voor de gemeente dat er zo snel mogelijk een nieuwe raak in deze zaak wordt gedaan," is zijn mening. Hij loeit daarmee dat volgens hem de gemeente verplicht kan rden het salaris van Van Gooi te betalen vanaf het moment arop deze ontslag kreeg tot het tijdstip waarop een nieuwe :spraak wordt gedaan, mits een ander vonnis weer gunstig wijééor Van Gooi uitvalt. ijk Volgens Punt betekent het vonnis, de.jtit afgelopen vrijdag bekend no€ff r(*t dat Van Gooi weer in dienst Is van Leusden totdat de beroeps- |enjjschter beslist dat hij wel degelijk p&ieervol ontslagen had mogen Worden. Een andere mogelijkheid ■dat in een meuwe procedure de ^r9 ftmeente een andere ontslag- Strajjrond aanvoert dan zij nu heeft ge- 3 fljflfaan en in het gelijk wordt gesteld. 1 dc „Ik vraag mij af welke v oorwaar- treeën de gemeente heeft bedongen, tegjpen zij de nieuwe gemeentese- .kefrtaris (P.C.M. van Elteren red) kejJ|nstelde," zegt Punt. „Als Leusden wederom in het ongelijk wordt ge steld, zouden er twee gemeentese- van punten ongeschikt is gebleken. Op die manier stuur je partijen het bos in. De rechter had met een oplossing moeten komen. Hij had bijvoorbeeld kunnen zeggen dat het ontslag gegrond is. maar dat er een financiële afwikkeling moet komen voor Van Gooi." Punt denkt dat Van GooLdoor het vonnis in een sterke onderhande lingspositie is gekomen. „Hij zal nu wel geen haast hebben met het voortzetten van de procedure Zo lang er nog geen andere uitspraak is, loopt het salaris gewoon door en kan het hem geld opleveren." Als het ambtenarenrecht dit mogelijk maakt, lijkt het volgens Punt daar om het beste dat de gemeente de beslissing op twee manieren pro beert te veranderen. „Zij kan m hoger beroep gaan tegen het von nis en tegelijk een meuwe proce dure beginnen met een andere ont slaggrond." De gemeente beraadt zich in middels over de consequenties die het vonnis voor haar zal hebben. Voorlichter Hans Hermans kon geen commentaar geven op de uit spraken van Punt. „Donderdag is sr een bijeenkomst met onze juridi sche adviseur," zegt hij. „Dan zullen wij meer weten over de stappen die wij kunnen nemen en over de gevolgen van het vonnis voor de positie van de huidige gemeente secretaris." LEUSDEN - Op de Doornseweg raakte vrijdag omstreeks 9.30 uur een personenauto total-loss bij een eenzijdig ongeval. De be stuurder van de auto, S. uit Hoek van Holland, raakte bij het inha len van een vrachtauto de macht over het stuur kwijt. Een slippar tij was het gevolg, waarna de auto over de kop sloeg en in een greppel belandde. De bestuurder kwam er zonder lichamelijk let sel van af. Lichte materiele schade was het gevolg van een kop-staartaannj- ding op de Heiligenbergerweg Be stuurder B. uit Leusden lette bij het naderen van een stoplicht aldaar met goed op en reed tegen eeri stilstaande auto. Op de Van Boetzelaerlaan in Leusden-Zuid raakten twee auto's vrijdag, omstreeks 16.30 uur, be trokken bij een aanrijding. H. uit Zuid-Afnka deed tijdens het njden JSS^ ive DOd cretanssen zijn en dat is wettelijk niet mogelijk. Het zou kunnen dat in het contract met Van Elteren een ontbindende voorwaarde is opge nomen m het geval dat Van Gooi weer in dienst moet worden geno men. Het vonnis van de ambtenaren rechter verdient volgens Punt geen schoonheidsprijs. „Ik vind het een erg formeel en strak vonnis," zegt hij. „Partijen hebben er mets aan dat de rechter zegt dat Van Gooi gehandeld heeft met medeweten van het oude college. Zijn handelen blijft daardoor niet minder laak baar. Het is ook merkwaardig dat de rechter zegt dat Van Gooi op tal dc iel 59 leg' is tell> atsi legi is, ïric me zot e n tek 83 agt 9 '9 Erf Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktle: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktie-aecretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld 49,50 per jaar, 25,50 per half jaar, 13,- per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het num mer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leuaden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste fotofs) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-Krantenkomblnatle te Barneveld. LEUSDEN/UTRECHT - De 19- jarige Leusdenaar, die in april van vorig jaar beneveld door drank en zonder rijbewijs een woning aan de Asschatterweg ramde, is dinsdag door de Utrechtse politierechter conform de eis veroordeeld tot 1200 gul den boete en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. vervolg van pègina 1 bespreking in de commissie finan cien over 10 dagen. Wanneer daar uit het advies komt een korte ter mijn financiering te gebruiken, zal het zo dringende gewenste ver keerslicht eerder kunnen worden aangelegd, dan wanneer de reali sering met hoge prionteit wordt opgenomen in de MAP. De flinke afvaardiging van de bewoners die de commissie verkeersvergade- nng bijwoonde bleef het met de commissie oneens. Zij wensen eveneens een beveiligde over steek ter hoogte van de Jonker Bol- poort en vinden iedere dag zonder verkeerslicht bij de Tijmensen poort één teveel voor de minimaal vier maal vierhonderd kinderen die dagelijks de burgemeester van der Postlaan moeten oversteken. Op de Asschatterweg raakte de jongeman de macht over het stuur kwijt en botste frontaal tegen de gevel van een huis. Zijn passagier kwam met de schrik vrij, maar zelf moest hij met een ambulance wor den weggebracht. „Nu was u eens degene die de kwalijke vruchten van het ongeluk plukte", becom mentarieerde officier van justitie mr. Donker deze feiten. Daarmee verwees hij met alleen naar het dnedaagse verblijf* van de ver- Naar zijn zeggen kon de Leusde naar met beschouwd worden als iemand die de eerste keer terecht stond voor rijden onder mvloed. „Daarvoor is de berichtgeving in de media over het gevaar van alco hol m het verkeer te omvattend." Mede gezien het alcoholpromilla ge van 1,56 dat bij de verdachte geconstateerd was, wilde de offi cier zich houden aan de maximale straf die de wet in zulke gevallen kent. Het pleidooi van de raadsvrouw, mevr. mr. Janmaat, deed daar mets aan af. De redenering dat de verlei ding voor haar cliënt die avond te groot was geworden, omdat hij kort tevoren „onterecht" voor zijn rijbe wijs was gezakt, wilde er bij politie rechter mr. S. Braunius met in. Hij vonniste conform de eis en advi seerde de Leusdense scholier te gelijkertijd om „maar een kranten wijk als bijbaantje" te nemen. LEUSDEN - Een van de grootste vangsten de laatste tijd gedaan in Nederland. Zo typeerde een woordvoerder van de politie de partij anabole steroiden, die gisteren in beslag werd genomen in Leusden. Twee Leusdenaren en een inwoner uit Utrecht verspreidden via sportscholen de verboden middelen, die in de sportwereld wordt gebruikt voor spierversterking. De partij werd gevonden op drie verschillende lokaties, waaronder een sportschool in Voorthuizen en twee panden in Leusden. De 31 jarige L.V.H uit Leusden en de 33 jarige R.B., ook uit Leusden waren de organisatoren van de handel. J.W.N. (38 jaar) uit Utrecht was de derde betrokkene. door Jan Versïeegt Het was gisteren opnieuw een sombere dag, nadat zich in de nacht wederom mist had gevormd. Dit weerbeeld werd veroorzaakt door een hoge- drukgebied, waarvan het cen trum boven Zuid-Duitsland lag. Dit centrum trok verder naar de Alpen. Doordat de zon niet aanwezig was, bleef het koud. In Leusden werd de tempera tuur met hoger dan 4 graden. Gisteravond werd de mist geleidelijk weer dikker. De temperatuur daalde daarbij ongeveer 1 graad boven nul. Vandaag blijft het zwaar be wolkt en komt er eerst nog veel mist voor. In de middag stroomt er vanuit Duitsland wat drogere lucht binnen en kan de zon misschien even zicht baar zijn. De temperatuur ligt tussen 4 en 6 graden Een an der weerbeeld deed zich voor op 1 februan 1953. Deze dag zou voor veel landgenoten een rampdag worden. Zuidwest Nederland werd in de nacht van 31 januari op 1 februan geteisterd door een ware stormvloed. Op 31 januan begon de ellen de met een hevige storm nabij Schotland. Op de Orkney ei landen werden stoten van 201 km per uur gemeten en in centraal Schotland raasde de storm een uur lang met 282 km per uur op een 600 meter hoog gelegen waarnemingsstation. In de nacht van 31 jan-1 feb zweepte de orkaan het water van de Noordzee hoog tegen de kusten van het zuidelijke trechtervormige gedeelte op. In totaal kwamen er 2300 men sen om het leven, verreweg de meesten uit het zuidwesten van Nederland. De omstandighe den waren erg ongunstig. De gehele Noordzee kwam in het stormveld te liggen en daarbij was het ook volle maan. Er ontstond springtij. Wat nog meeviel was de betrekkelijk lage waterstarfd in de rivieren. Het zwaarst getroffen werd het eiland Schouwen-Duive- land. Dit oude en dus diepe eiland werkte als een kom die vol water bleef staan. In de gemeente Nieuwerkerk ver dronken 300 van de 1800 inwo ners. Weerkundig kon het tot een orkaan komen, omdat de iso- baren(lijnen van gelijke lucht druk) in de middag van zater dag 31 januari nabij Schotland gevaarlijk dicht bij elkaar la gen. Door de reeds genoemde trechtervorm in de Noordzee werd de wind er als het ware doorheen geperst. Tegelijker tijd traden zeer sterke drukstij- gingen op boven de Britse Ei landen. De drukverschillen werden hierdoor alleen maar groter. Het drama was com pleet. Vandaag een groot contrast met 36 jaar geleden. Van stormweer geen sprake Morgen komt er iets meer wind en dat geeft de zon een grotere kans. Verder verandert er de eerste paar dagen weinig in het huidi ge weerbeeld. Depressies blij ven op afstand. Regen wordt tot het weekeinde niet ver wacht. Veel lezers zullen het ko mende weekeinde afreizen naar de wintersportgebieden. In het Sauerland, de Eifel en de Ardennen zijn geen mogelijk heden. Ten zuiden van de Al pen ligt nagenoeg geen sneeuw. In de noordelijke ge bieden is er veelal oude sneeuw, van matige kwaliteit. Verse sneeuw zit er de komen de dagen met in. Wel is het in het Alpengebied fraai weer. U kunt flink gebruind terugko zijn autogordels om en bemerkte daardoor te laat dat automobiliste V., die op de Van Boetzelaerlaan geparkeerd stond, weg wilde rij den. Een onzachte confrontatie was het gevolg. Tegen de bestuurders is proces-verbaal opgemaakt. LEUSDEN - Op de Arnhemseweg, in de scherpe bocht nabij de Vie- weg, raakte donderdagavond om 19.00 uur een inwoner van Wou denberg licht gewond, toen hij met zijn auto van de weg raakte. De Woudenberger, R.B., reed te snel, waarna hij de bocht uitvloog en in de rechterberm belandde. De be stuurder werd licht gewond. LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontinue lokaal nieuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.<± Bnnk). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties. Eerste 2 regels ƒ6,- per dag Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75.- per dag. BEELDPAGINA (met logo): tarieven op aan vraag. Kontrakt-korting mo gelijk. ACHTERVELD - Op het bedrij venterrein De Vliert werden m de nacht van maandag op dinsdag in dne verschillende panden inge broken. De daders verschaften zich toegang via het gebouw van de firma D. Daar namen zij een fototoe stel mee. Uit een auto die daar ge parkeerd stond, stalen zij een ra- diocaseeterecorder. Daarna bra ken zij m bij de vlakbij gelegen timmerwerkplaats van de firam N. De buit was daar een klein geldbe drag. In het pand daarnaast, van de firma H. stalen zij postzegels met een waarde van 550,-. De inbre kers forceerden emge deuren en ramen en richtte daarbij schade aan. De inbraken werden dinsdag ochtend om 8.00 uur ontdekt. De politie heeft bruikbaie sporen ge vonden. Woensdag 1 februari 19.30 uur: Make-up avond o.l.v. Treesje Schaeffer, De Geut, Zwar- teweg 20.00 uur: Commissie Onderwijs, Sociale Zaken, Milieu, Gemeente huis Erf 1 Donderdag 2 februari 19.00 uur: Onderwijsmarkt, De Korf 20.00 uur: Commissie Openbare Werken/Ruimtelijke Ordening, Ge meentehuis, Erf 1 Zaterdag 4 februari 20.15 uur: ,Doe-het-zelfconcert, Muziekschool, Zwarteweg 16 A Dinsdag 7 februari 20.00 uur. Commissie Welzijn er Huisvesting, Gemeentehuis. Erf 1 Donderdag 2 februari: 13.30 uur: Bejaardensoos. Ons Ge bouw. Vrijdag 3 februari: 20.30 uur: Groot Carnaval, Ons Gebouw Zaterdag 4 februari: 14.30 uur: Kinder Carnaval, Ons Gebouw 20.00 uur: Disco-show, De Kla veet 20.00 uur: Carnavalsavond, Café Bar Buitenlust. Zondag 5 februari: 13.00 uur: Carnavalsoptocht. 15.00 uur: Disco, De Klaveet. 20.00 uur: Carnavalsavond, Hotei j de Roskam Maandag 6 februari: 19.30 uur: Tiener Carnaval. Ons ,;j Gebouw. Dinsdag 7 februari: 19.30 uur: Carnaval 55+Ons Ge bouw. 09.00 uur: Welfare Club Zonne-li I bloem. Ons Gebouw. I Woensdag 8 februari: I 09.00 uur: Handwerk-hobbyclub, De Moespot. i 20.00 uur: Bingo, De Klaveet

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3