Verdachte ving vogels voor eigen volière op voor Carnaval Puupenkoppenland maakt zich Viering verjaardag Beatrix loed bezochte luderavond KPJ Alternatieve straf leusiler krant KPO kring- ledendag Oud papier actie DWS MIELE KEUKENS, TOPKOMFORT VAN BLIJVENDE SCHOONHEID. Miele-Keuken-Centrum Huizenga Achtervelds nieuws Een jongen uit Amersfoort stond op de strafzitting van 26 ja nuari terecht, omdat hij in Leusden, aan de Dodeweg, gepro beerd had om beschermde vogels te vangen door middel van een net en een lokvogel, i.e. een goudvink. Door zijn beroep van hovenier kende hij de situatie goed en had hij kennelijk de gelegenheid gehad om waar te nemen waar de meeste vogels zaten en welke bosjes zich het beste leenden voor het verstoppen van vangnet en lokvogelkooitje. Iets min der goed uitgekiend was zijn werkterrein vanwege het feit dat hij een plek koos vlakbij de politieschool. gewijd werd. ontkende hij. Hij was op die dag en op dat tijd stip ruet in Achterveld geweest en het kentekennummer klopte met. Naar dat laatste werd onderzoek gedaan. Er bleken op een gege ven moment twee kentekennum mers voor zijn auto in omloop te zijn geweest. Dat werd dan ook zijn ongeluk. Ie mand van de politieschool ont dekte kooitje en vangnet, men postte in de buurt en had al vrij snel succes. Op een avond hoorde men een goudvink zingen en tevens gedempte stemmen. Eén persoon ging er vandoor, de ander werd op heterdaad betrapt en stond nu terecht. Waarom wilde hij vogels vangen, wilde de officier weten. Om ze te verko pen? Dat ontkende hij. Hij zou ze voor zijn eigen volière vangen. Een vogelliefhebber dus. Maar een echte vogelliefhebber laat ze toch vliegen, vond de officier „Zou het leuk vinden om in een kooi te zitten?" „Ach. als-t-ie groot genoeg is". „De logica wil er bij mij niet in", verzuchtte de officier. Ze eiste 200,- boete en verbeurdverkla ring van de in beslag genomen goederen De gevangen vogels hadden met op de zitting hoeven te wachten en hun vrijheid meteen teruggekregen Verdachte werd conform de eis veroordeeld. Een inwoner van Barneveld had met een windbuks geschoten in Leusden, langs de spoorlijn van Pon. Hij had geen vergunning om te ja gen, noch om een windbuks te be zitten. Maar geen van beide bleek de bedoeling „Het ding was met van mij, maar van een vnend", vertelde hij op de zitting. „Hij had mij gevraagd om het voor hem te verkopen. Ik was met wat colle ga's in de lunchpauze naar buiten gegaan om die windbuks te de monstreren. Ik wist niet dat dat niet mocht". De officier wilde het verhaal wel voor waar aannemen en geen geldboete vragen. Maar wat moest er met de in beslag geno men buks gebeuren? .Wat was de waarde?" „Het was er één met een tele scoopvizier en daarom duur. Mijn vroeg er 125,- voor. Hij wilde 'm kwijt". Nou, dat lukte dan. Con form de eis besloot de kanton rechter, Mr. du Pon, om de buks I verbeurd te verklaren en geen j boete op te leggen „Stel uw vnend maar schadeloos Dan is het maatschappelijk weer m evenwicht". Een automobilist uit Amersfoort, die op een kruising van de Am- sterdamseweg een brommer om ver gereden had. verkeerde in de stellige overtuiging dat hij zelf groen licht gehad had en dat dus de jongen op de brommer door rood gereden moest zijn. Deze ontkende dat Gelukkig viel de schade nogal mee, zodat dat onderling snel ge regeld kon worden. Maar omdat de automobilist overtuigd was van zijn gelijk, belde hij de politie. Dat kwam hem toch achteraf op een boete te staan. Er was geen getuige te vinden, die positief het groene licht voor de automobilist wilde verklaren. Of men wist het met meer zeker of men dacht dat de brommer wel groen gehad zou hebben „Het is een merkwaardige ont dekking" mijmerde verdachte op de zitting, „dat als zo'n kwetsbaar brommertje op de grond ligt, het hele publiek partij voor hem kiest Heel begrijpelijk overigens." Hij had dan ook geen moeite met het feit dat hem conform de eis 100,- boete opgelegd werd „Ik neem u heel serieus", stelde Mr. du Pon met nadruk, maar ik kan niet om die twee getuigenver klaringen heen, die tegen u zijn" Iemand zou in Achterveld bij een snelheidscontrole 71 km gereden hebben Op de eerste ««mg. die al een )aar geleden aan deze zaak Het feit dat op de foto het kente kennummer met leesbaar was, zou te maken kunnen hebben met het gebruik van een stof die num mers op foto's onleesbaar maakt. Dat verklaarde de als getuige op tredende verbalisant op de hui dige en inmiddels tweede zitting die aan de zaak gewijd werd. Ge tuige was zeer stellig over zijn werkwijze, die persoonlijke aan houding en legitimatiecontrole via njbewijs inhield. „Al met al lijkt het op opzettelijke onwaarheden, die veel tijd en moeite gekost heb ben". vond de officier. Conform de eis kreeg de ver dachte/ 250,-boete LEUSDEN - Een 23-jarige inwo ner van Leusden is vrijdag door het Amsterdamse gerechtshof veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van drie maanden en 150 uur dienstverle ning. Hij werd schuldig bevon den aan handel en bezit van ver dovende middelen, in het voor jaar van 1988. De man uit Leusden werd op 8 apnl van vorig jaar in de buurt van de Amsterdamse Zeedijk aange houden. Hij verkocht juist op dat moment een bolletje heroïne aan een klant Bij fouillering troffen agenten van politie op het lichaam van de man een kleine hoeveel heid heroïne en cocaïne aan. Bo vendien bleek hij ook m een kluis van het Amsterdamse Centraal Station enkele grammen verdo vende middelen te hebben ver borgen. Het hof geeft met dit vonnis ge hoor aan de wens van de raads vrouw van de Leusdenaar Veer tien dagen geleden pleitte zij voor een alternatieve straf, omdat haar chënt een werkkring had gevon den en op eigen gelegenheid van zijn drugsverslaving was afgeko men. Zeist. Montaubanstraat 241. Tel 03404-15750 Deze dames namen het vong jaar er even van Hun uitdossing is duidelijk geïnspireerd op het programma Verona van Henk Spaan en Harry Vermegen. De televisie zal ook dit jaar ongetwijfeld weer een bron van inspmatie zijn voor de carnavalsvierders. mers moesten worden beant woord. Er waren leuke vragen bij, maar ook wel eens pijnlijke. Dit tot grote hilariteit van de aanwezigen. Vervolgens kon er op de muziek van een band worden gedanst, waarvan met alleen de jongeren gebruik maakten. Ook de ouders lieten zich met onbetuigd Tevens werd er een verloting ge houden, ter dekking van de on kosten. De toegang was namelijk gratis. Een hele gezellige en zeer goed geslaagde avond, die vol gens de reacties van de aanwezi gen zeker voor herhaling vatbaar was. voordracht De aanvang is om 9.30 uur en de sluiting om 15.00 uur De dames die aan deze bijeen komst willen deelnemen dienen zich voor 20 februari op te geven bij de secretaresse van de Achter- veldse afdeling Riet Petersen, Klettersteeg 6. De onkosten van deze dag zijn 15, - en dienen bij opgave te worden voldaan bij de secretaresse De deelneemsters hoeven niet met eigen vervoer daar het ver voer per bus zal plaats vinden Plaats en tijdstip van vertrek zal nog nader bekend worden ge maakt LEUSDEN Dinsdag was het de verjaardag van koningin Bea trix. Al jaren wordt dit gevierd op de verjaardag van haar moeder, prinses Juliana op 30 april. De Oranjevereniging Leus den wilde de verjaardag van Beatrix toch niet zomaar voorbij laten gaan en organiseerde enkele activiteiten. Vrijdag was dat een feestavond voor de volwassen leden van de verenigign in De Korf. Daar trad de groep Lucky Boys en Girls uit Hilversum op. Dinsdagavond was er een lampionne-optocht, die bij de Rodakantine begon en door enkele wijken van Leusden voerde. Vanmiddag trad voor de kinderen de groep Remark's uit Mon- nickendam in De Til. Zangeres van Lucky Boys en Cirls uit Hilversum tijdens het optreden voor de Oranjeveremgmg m De Korf. WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 hoogste onderscheiding van de vereniging, De Krente Puup, wor den uitgereikt aan een persoon die zich het afgelopen jaar zeer verdienstelijk voor de gemeen schap heeft gemaakt. Wie dit zal zijn, blijft een verrassing tot het moment van de uitreiking. Voor de leukste en origineelst verklede persoon zijn leuke prijzen be schikbaar. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij boekhan del Vos 't Hoekje en 's avonds aan de zaal. KINDERCARNAVAL In tegenstelling van voorgaande jaren zal het kindercarnaval nu op zaterdag worden gehouden in het 100-gram gebouw. De zaal gaat open om 14.30 uur. De toegangs prijs is 1,50 per persoon. De kin deren zullen deze middag bezig worden gehouden door Pnns Han nes Puup de 13e, zijn adjudant, de raadsleden en de dames van de raadsleden. Hei feest zal om onge veer 17 00 uur beëindigd worden. Zaterdagavond zijn de Pnns en zijn gevolg uitgenodigd voor de avond in café bar Buitenlust OPTOCHT Zondagmiddag zal dan de grote carnavalsoptocht worden gehou den waaraan door wagens, paren, groepen en enkelingen kan wor den deelgenomen. Het motto dit jaar is 'Achterveld is grenzeloos' Enkelingen en paren kunnen zich nog opgeven bij bakkerij Smit, De Broodhoek aan de Verjaagde Rui- terweg en bij boekhandel Vos 't Hoekje. Dit is mogelijk tot zater dagmiddag 12.00 uur Wie zich op het laatste moment bedenkt en toch nog mee wil doen aan de op tocht moet zich opgeven bij Frans Stapelbroek, tel: 03495-72294. Dit geldt ook voor wagens en groe pen. De start van de optocht is om 13.00 uur vanaf het terrein van firma de Vor aan de Hessenweg. De route is als volgt: Hessenweg - Jan van Arkelweg - Rintinckstraat - Ruurd Visserstraat - Hessenweg - voor St. Joseph langs - Hessenweg - Jan van Arkelweg - W. van Amers- foortstraat - van Oldenbarnevelt- straat - Pater Stormstraat - Jan van Arkelweg - Verjaagde Ruiterweg - van Oldenbarneveltstraat - Pater Stormstraat - W. van Amersfoort- straat - H. van Viandenstraat - Ver jaagde Ruiterweg - Hessenweg waarna ontbinding ter hoogte van de R.K. Kerk. De optocht wordt dit jaar begeleid door een team me dewerkers onder leiding van Wout Meinten. Coördinator van de optocht is Frans Stapelbroek. De muzikale begeleiding is door de muziekverenigingen DWS uit Achterveld en ODEON uit Soes- terberg De prijsuitreiking zal omstreeks 15.45 uur plaats vinden op het par keerterrein tegenover hotel de Roskam De langs de route wo nende bewoners wordt beleefd verzocht hun geparkeerde auto tij dig weg te zetten, zodat de op tocht geen hinder zal ondervinden van onnodige obstakels Zondagavond is de Prins met zijn gevolg uitgenodigd in D'ouwe Peerdestal van hotel de Roskam voor een gezellige avond. TIENERCARNAVAL Maandagavond zal het tienercar naval worden gehouden in het 100 gram gebouw De zaal gaat open om 19.30 uur. Alle jongens en meisjes van 13-17 jaar uit Puupen koppenland zijn van harte wel kom. De muziek wordt deze avond verzorgd door Black Power en de Hofkapel 55+ CARNAVALSAVOND De carnavalsfeesten worden afge sloten met de 55+ carnavals avond, ook in het 100 gram ge bouw. De zaal gaat open om 19 30 uur de aanvang is om 20.00 uur. De muzikale medewerking wordt ver leend door de Hofkapel. Deze avond zal door diverse medewer kers van de carnavalsvereniging een mooi programma worden ge presenteerd. Mensen die aan deze avond willen deelnemen doch vervoersproblemen hebben kunnen contact opnemen met de secretaris van de vereniging Pie- ter Bokkers, tel. 03425-2235. Deze zorgt er dan voor dat de betrokke nen worden gehaald en weer thuis worden gebracht. Tijdens alle camavalsactiviteiten zullen de Puupenkoppen worden bijgestaan door vijf voortreffelijke dansmariekes. Dit zijn Marian Blom - Carla Voskuilen - Petra Baan en de zusjes Chantal en Ma- riëlle Eggenkamp Deze vijf jonge dames zullen op alle activiteiten acte de présence geven door een optreden te verzorgen, dit onder leiding van Mien Herder en Ma- nan Rozendaal. Voor de eerste prijs onder de wagens en groepen is er elk jaar een wisselbeker te winnen. Dit jaar zal het heel span nend zijn. Wil men de bokaal mo gen behouden dan dient men deze dnemaal achtereen of vijf maal in totaal hebben gewonnen. De winnaars van deze wisselbeker zijn geweest: 1979: St. Joseph en Onze Wereld 1980: Vriendenschaar 1981: Vriendenschaar 1982: De Postweg r w .yunCi;, jlnj <-icr optocht van vong jaar. Als het weer mee zit. zal er komende zondag weer veel belangstelling zijn voor de optocht van der Puupenkoppen 1983: De Halve Zooien 1984. Vriendenschaar 1985: De Halve Zooien 1986: Vriendenschaar 1987: Doemawatjes 1988: Doemawatjes Het zijn voor Prins Hannes Puup de 13e zeker zeer drukke dagen Door hem zal met zijn gevolg een bezoek worden gebracht aan Huize Pruum tabak (Huize St. Jo seph) en een bezoek aan de scho len. Ook zal door hem met zijn hele ge volg een avond worden doorge bracht op Zon en Schild. Verder zal door hem en zijn adjudant met een Zonnebloemlid een bezoek worden gebracht aan de zieken in verzorgingstehuizen, de zieken huizen en thuis TERVELD - Zaterdagavond hield KPJ-afdeling Achterveld a iavond, waarbij de ouders van de leden waren uitgenodigd. Svond werd begonnen met een H. Mis in de St. Josephkerk. una ging men naar de zaal van ét bar Buitenlust. In het begin «le avond was het niet druk, af van lieverlee kwam men op- jen zodat uiteindelijk ruim 40 ouders en ruim 70 leden aanwezig waren. Het werd een hele gezel lige avond waarbij heel wat afge- bbabbeld werd. De opzet dat de ouders van de leden meer contact met elkaar zouden hebben en ook de ouders met de jongeren bleek aan het eind van de avond heel goed te zijn geslaagd. Tijdens deze bijeenkomst voerden enkele leden het stukje "Op goed geluk" op. Johan van den Hengel en Mar griet Herder-Hak stelden een aan tal vragen op, die door de deelne- ACHTERVELD - Dinsdag 28 fe bruari zal in De Meern de KPO- kringledendag worden gehouden van Utrecht-Noord, waaronder ook Achterveld resorteert. Na de opening zal mevr. A. Veen- stra uit Zeist een inleiding houden. Zij zal spreken over "Omgaan met milieu en natuur". Na de lunch zal het middag-pro gramma worden verzorgd door de afdeling Leusden met zang en Degenen die door onvoor ziene omstandigheden hun oud papier zelf niet kunnen komen brengen kunnen dit telefonisch melden aan W. Wouters, tel. 033 - 941197 en aan W. van Hamersveld, tel. 03425 - 1688. Het papier zal dan worden opgehaald. In woners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun papier ook deponeren bij W. Wou ters, Hessenweg 95 te Stou tenburg. btocht van vong jaar. Ook dit keer doen er weer veel groepen mee Inschrijving is echter nog steeds Vrijdagavond zal het Groot Carna val worden gevierd De zaal gaat open om 20.30 uur. De muzikale medewenng zal ditmaal worden verleend door de band Tno Match. De Drive In Discotheek Black Power en de Hofkapel. Tij dens dit feest zal ook weer de ACHTERVELD - In verband tiet de oud-papieractie van pe muziekvereniging DWS zatedag een container gorden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Ie dereen die oud papier op wil nen kan dit in bedoelde ontainer deponeren. ERVE LD - Vrijdag is het weer zover. Dan zal het Carna- jeest weer in alle hevigheid in Puupenkoppenland losbar- f De activiteiten zijn in het 100-gram gebouw (Ons Ge- |t). Dit alles tijdens de regeringsperiode van Prins Hannes de 13e, bijgestaan door zijn adjudant Gerard. Prins Han- uup de 13e nodigt alle Puupen en Puup innen en de Carna- nerders uit de omgeving uit om de feesten te komen mee- van de Puupenkoppen met zijn adjudant Zij hebben een druk programma voor de boeg.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 7