'olkshuisvestingsplan vordt uitgesteld tot 1990 SSD blijft sporters stimuleren Fitkeringsgerechtigden houden zich aan regels 'nzekerheid over status TC De Inslag Roda-kantine verbouwd leusderk Landschaps onderhoudsplan Veilig vrijen Nans na twee jaar werk sociaal rechercheur Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Naam roept te sterke associaties op met uitgestoten tennisclub" Commissie Stimulering Sportdeelname presenteert programma AUTO LEUSDEN Klokhoek 16E, plaatselijk nieuws I WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989 ISDEN - Op een speciaal daarvoor belegde persconferentie ikten de wethouders Joos de Jongh en Evelien Blom bekend het gemeentelijke Volkshuisvestingsplan voorlopig niet ar zal zijn. plan dat reeds een aantal malen door de betreffende wet- ders is toegezegd, is na de komst van ambtelijk medewer- de heer A. Moens herzien. „Wij hebben ingezien dat veel er facetten rond de volkshuisvesting belangrijk zijn om egenomen te worden in dit plan dan wij aanvankelijk dach- Het blijkt niet langer een simpele afweging tussen behoef- en mogelijkheden te zijn. Bij het samenstellen van het uwe plan behoort een procedure, waarin de raad een be- Tijke inspraak krijgt op cruciale punten". Het uiteindelijke zal betrekking hebben op de Volkshuis vestingsmo- jijkheden na 1990 in de gemeente Leusden. Voor die tijd heb- i we het niet nodig, omdat onze plannen voor het Ruige Veld tstaan tot ongeveer het jaar 2000 en de grote lijnen van H2 kiddels zijn ingevuld' volkshuisvestingsplan door beide wethouders beoogd, zal het resultaat zijn van een „nieuwe benadering". Het nieuwe bestaat volgens de beide wethouders vooral uit de mogelijke politieke invulling door middel van de in spraakmogelijkheden door de raad en „een betere onderbou wing". Bij de nu voorgestelde pro cedure zullen ook de plaatselijke makelaars en de Woning Stichting Leusden een inbreng kunnen hebben. „Op grond van verande rende ontwikkelingen met betrek king tot bijvoor beeldtoewijzing gesubsidieerde woningbouwcon- tingenten, vraag en aanbod naar en van woningen, vestiging en vertrek, dient het gemeentelijk volkshuisvestingsbeleid perio diek geactualiseerd te worden. Daar past geen 'statisch' volks huisvestingsplan bij. Derhalve wordt gekozen voor een proces matige aanpak van het te ontwik kelen huisvestingsplan", volgens de verklaring van de beide wet houders. Het meuwe plan is vastgelegd in verschillende fases. De eerste fase hoopt men in juni 1989 af te ron den. Zij zal bestaan uit een inventa risatie naar womngbouw, naar om vang en differentiatie, renovatie en dorpsvernieuwingsaktiviteiten, de woonruimte verordening, de infschrijfregels van woningzoe kenden en toewijzigingscnteria, de verkoopvoorwaarden en ver- koopregulerende bepalingen, de individuele huursubsidie en huur- gewenningsbijdragen en de ge meentegarantie. „De uit te voeren evaluatie zal aan moeten geven of de destijds gekozen doelstellin gen ook daadwerkelijk gehaald zijn" en of het huidige beleid ge- kontinueerd kan worden. „Er kan nu reeds gesteld worden dat er gebrek is aan essentiële in formatie met betrekking tot de sa menstelling van het bestaande woningbestand naar grootte, kwa liteit en woonlasten, alsmede dat inzicht ontbreekt in de in- en door stroming", aldus het openbaar ge maakte „referentiekader en pro- cedurevoorstel ten behoeve van aanpak van het volkshuisvestings plan". In de tweede fase, gepland tussen juni en oktober 1989 „zal inzicht moeten worden gegeven in de wijze waarop de bevolkingsom vang en de woningbehoefte zich zullen ontwikkelen tot ongeveer het jaar 2000". Waarna in fase drie de raad in fe- bruan 1990 de confrontatie tussen de resultaten van fase 1 en fase 2 kan aangaan. Behalve voor de raadsleden is hierbij aan de verte genwoordigers van de regio, de makelaars en de WSL een rol toe gedacht. Hetgeen tijdens fase 4 ten slotte moet lijden tot een definitieve vaststelling van het plan, waarin beleidswijzigingen en voorne mens zijn opgenomen. De plan nenmakers denken dat het dan april 1990 is. LEUSDEN - Het Comité Milieu zorg Leusden (CML) gaat in sa menwerking met het Stichts Aids en de campagne "Veilig vrijen', die beoogt mensen erop te wijzen te paren zon der gevaren houdt de gemoe deren kennelijk nog steeds stevig bezig. Dat bleek ook weer tijdens de commissie vergadering van openbare werken/ruimtelijke ordening van afgelopen donderdag. De commissieleden hadden juist een stevig debat over de lokatiekeuze voor een brand weergarage achter de rug en op de agenda stonden nog slechts twee onderwerpen, die beduidend minder om het lijf bleken te hebben. De re novatie van het plein op de Weesboom, zowel als het be schikbaar stellen voor speel toestellen op kinderspeel plaatsen bleken niet meer dan een formaliteit. Hamer stukken, zo heet dat in het politieke jargon. Toch kon met name de WD het niet laten bij het plan voor de speeltoestellen een kantte kening te maken. Ton Voort man wilde het belang, dat de WD hecht aan dergelijke voorzieningen nadrukkelijk onderstrepen. „Meneer de voorzitter, de WD is vóór veilige wipeenden op rub ber", betoogde Voortman, waarop Gert de Weerdt (PvdA) belangstellend infor meerde of die opstelling soms voortkwam uit het libe rale gedachtengoed van de spreker. Landschapsbeheer, de agrari sche organisaties en de gemeen te een landschapsonderhouds plan op te stellen. Het plan moet een gecoördineerde aanpak van het onderhoud van zogenaamde kleine landschapselementen, zo als houtwallen, bosperceeltjes en knotwilgen bewerken. De instandhouding daarvan is van belang voor de conservering van het voor Leusden en omgeving kenmerkende landschapstype. Bo vendien hebben dergelijke land schapselementen ook grote ecolo gische waarde, als toevluchtsoord voor vele planten- en diersoorten. Over het onderhoudsplan belegt het CML een speciale informatie avond, die maandag 13 februari in de expositieruimte van het ge meentehuis zal v/orden gehouden. Voor meer informatie kunnen be langstellenden contact opnemen met J. Bijlsma (telefoon: 943037) of K. Heyman (telefoon: 942949). Auto Leusden Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein de Paardenmaat (bij Pon) Official Ford Dealer voor Leusden, Woudenberg^ Scherpenzeel. Achterveld. (van één onzer medewerkers) USDEN - De meeste uitkeringsgerechtigden die via de ge- ente Leusden een uitkering ontvangen houden zich keurig de regels. Dit kan opgemaakt worden uit het verslag dat de eling sociale zaken heeft opgesteld over het reilen en zeilen van de sociaal rechercheur in de afgelopen twee jaar. In slechts vier gevallen is er aangifte van fraude gedaan. Het to tale fraudebedrag was 150.000, -Wel heeft het werk van de sociaal rechercheur er toe geleid dat uitkeringen werden inge trokken of bijgesteld. In totaal ging het om een bedrag van ruim vier ton dat "bespaard" kon worden. Wethouder Com Verduin (PvdA) verklaarde in de vergadering van de raadscommissie voor sociale zaken met nadruk dat "het over grote deel van de uitkeringsge rechtigden niet fraudeert" Toch blijkt het nodig om van tijd tot tijd in te grijpen als het vermoeden bestaat dat iemand ten onrechte van een uitkering geniet of de uit kering te hoog is. In Leusden komen zo'n 500 men sen in aanmerking voor een uitke ring via de gemeente. Tweehon derd hiervan zijn mensen die een uitkenng krijgen via de wet op de bejaardenoorden. Van de drie honderd "normale" uitkeringsge rechtigden blijkt zo'n vijf procent eigenlijk niet in aanmerking te ko men voor een uitkering. Op zich geen verontrustend cijfer, zo meent men bij de gemeente. Lan delijk ligt het percentage hoger dan in Leusden Tot eind vorig jaar is de heer B.M. van Harskamp voor de gemeente Leusden in touw geweest als so ciaal rechercheur. Het was een part-time betrekking voor 16 uur per week. In de afgelopen twee jaar heeft de sociaal rechercheur in Leusden bijna veertig zaken "af gerond". In de meeste gevallen ging het om het onderzoeken van zaken waarbij men de indruk had dat men niet geheel juist de in komsten opgaf aan de sociale dienst. Twaalf keer werd een on derzoek ingesteld waarbij vastge steld moest worden of iemand al dan niet samenwoonde. Het onderzoek van de sociaal re chercheur betekende voor 24 mensen dat hun uitkering werd in getrokken. Het ging hierbij met al tijd om een grove vorm van fraude. Slechts in een viertal ge vallen werd besloten om over te gaan tot het doen van aangifte. De kosten van de sociaal recher cheur werden ruimschoots goed gemaakt door het resultaat van zijn optreden. Het Rijk heeft het meeste voordeel gehad van het werk van de rechercheur omdat 90% van de uitkeringen uit de Rijkskas komen. Toch heeft het werk van de sociaal rechercheur uiteindelijk ook voordeel opgele verd voor de gemeentekas. Met ingang van 1 novemver 1988 werkt de gemeente Leusden sa men met de gemeenten Baam, Soest, Bunschoten en Eemnes waar het gaat om sociaal recher chewerk. De heer Van Harskamp heeft hierdoor noodgedwongen zijn baan bij de gemeente Leus den neer moeten leggen. De vijf gemeenten samen konden vol gens de geldende regels 2Vz re chercheur aanstellen. Tegelijker tijd werd tegemoet gekomen aan de wens om de rechercheurs ook "opsporingsbevoegdheid" te ge ven. Dit betekent onder meer dat de rechercheurs zich vooral bezig zullen houden met zaken waarbij concrete feiten aanleiding zullen geven tot onderzoek. Zaken waarover alleen maar on duidelijkheid bestaat zullen on derzocht moeten worden door de maatschappelijk werkers die zich met bijstandszaken bezig houden. De praktijk zal moeten uitwijzen of door de nieuwe opstelling meer of minder fraudezaken aan het licht zullen komen. LEUSDEN - Als het aan het colle ge van B&W ligt, zal de gemeente Leusden meewerken aan een nieuw landelijk bevolkingsonder zoek naar baarmoederhalskanker. Het onderzoek zal in de regio door de GGD Eemland worden gecoör dineerd. Het is de bedoeling dat elke vrouw in de leeftijd van 35 tot en met 54 jaar, de groep die het grootste risico loopt, één keer in de dne jaar zal worden gecontroleerd. In het verleden heeft de ge meente Leusden steeds meege werkt aan dergelijke onderzoeken. Voor het laatst was dat m 1986. De kosten voor het bevolkings onderzoek worden geraamd op jaarlijks 6.500,-. LEUSDEN - De commissie Stimulering Sport Deelname (SSD) heeft haar programma voor 1989 bekend gemaakt. De commis sie, die als doel heeft niet-sporters/sters te stimuleren om blij vend een sport te gaan beoefenen, probeert aan de hand van wekelijkse activiteiten, sportinformatieavonden, kennisma kingsactiviteiten en evenementen haar doel te bereiken. snorkelen, boogschieten, squash en surfen. De sportinformatie avonden waar alleen theone wordt behandeld blijven ook in 1989 gehandhaafd. Het doel van de sportkennisma kingsactiviteiten is om een be paalde groep mensen kennis te la ten maken met een bepaalde sport. De commissie SSD heeft voor 1989 een kennismakingspak ket aangekocht van de Neder landse Fnsbee Bond (NFB). Op een aantal woensdagmiddagen zullen er in de Korf demonstraties worden gegeven waarna men ook zelf deze sport kan beoefenen. De commissie heeft voor het ko mende jaar haar totale kosten be groot op een bedrag van 9.140,-. De kosten voor de begeleiding en de zaalhuur vormen de grootste kostenposten, respectievelijk 3.440,- en 2.660,-. De commis sie heeft begroot dat van de totale kosten bijna de helft terugkomt via de deelnemersbijdragen 4.140,-), het restant 5.000,- ,komt via een subsidie van de sportstichting. Mensen die interesse hebben in bepaalde activiteiten van de com missie Stimulering Sport Deel name kunnen contact opnemen met de commissie via telefoon: 961691. (Door Berry Kamphorst) USDEN - Tijdens de bestuursvergadering van de ITA, de Jreniging algemene belangen Interclub Tennis regio Amers- prt, hebben de leden gereageerd op de gerezen problematiek hdom de tennisvereniging LTV De Inslag. De Leusdense Jreniging is onlangs verhuisd naar park Randenbroek, omdat J problemen ontstonden met de contractverlenging met het Innis- en Squash Centrum Leusden, waarvan Cor Ruis de "nenaar is. Cor Ruis maakte via een huis aan huis verspreide der melding van het feit dat er in het tenniscentrum aan de j| oene Zoom een mogelijkheid tot tennissen is in verenigings- rband. De geïntegreerde vereniging kreeg de naam TC De slag. p)e ITA-bestuursvergadering, dinsdag 24 januan in het pavil- n van tennisvereniging Flehite Amersfoort werd gehouden, nd onder andere in het teken i de ontstane verwarring rond- i LTV De Inslag en TC De Inslag, leden van het bestuur van de erclub Tennis regio Amersfoort staat uit een dagelijks bestuur en voorzitters van alle bij de ITA ingesloten verenigingen. De ver- igingen die bij de ITA aangeslo- i zijn, (Alta, De Eemelaar, Flehite, ogland, De Inslag, Leusden, usderpark, Lockhorst, Randen- oek, Hooglanderveen, Soester- tartier, 't Stort, Volta en Weldam), I nnen deelnemen aan de activi- ten van dit orgaan zoals een da- ïs-, heren- en jeugdcompetitie. :rwarring Na de verhuizing van de tennis- reniging LTV De Inslag maakte >r Ruis via een huis aan huis ver breide folder gewag van een in het Tennis en Squash Centrum aan de Groene Zoom aanwezige vere niging met de naam TC De Inslag Leusden. Deze naam zorgde voor zoveel verwarring dat er mensen in de veronderstelling verkeerden lid te worden van LTV De Inslag. Na vraag bij de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond (KNLTB) leerde dat er op dit moment geen vereniging bij de bond is aange sloten onder de naam TC De Inslag Leusden. Dit heeft als consequentie dat tennishefhebbers die zich heb ben opgegeven bij TC De Inslag Leusden, en m de veronderstelling verkeerden dit seizoen m competi tieverband uit te kunnen komen, bedrogen uit komen. In de folder werd tevens vermeld dat leden verzekerd zouden zijn van de ITA woensdagmorgen competitie en andere activiteiten die plaats vin den onder auspiciën van de ITA. De ITA heeft laten weten dat er in ieder geval dit seizoen geen plaats is voor de tennisvereniging van Cor Ruis. De ITA het verder weten dat toetreding tot het orgaan pas aan de orde kan worden gesteld als de KNLTB de vereniging heeft er kend. Zeker is dat de bond geen fiat zal geven aan een vereniging met TC De Inslag Leusden als naam. Deze naam roept teveel ge lijkenissen op met de naar Randen broek verhuisde vereniging LTV De Inslag. Cor Ruis heeft laten doorschemeren hier geen pro bleem van te maken en de eventu eel door de leden op te richting verenigmg de naam 'De Groene Zoom' mee te geven. De ITA zal een eventuele aan vraag van Cor Ruis om toe te treden tot de ITA pas op zijn vroegst in april m behandeling kunnen ne men. De eerste voorzittersverga dering staat namelijk pas m die maand gepland. Voor de leden van het tenniscentrum aan de Groene Zoom heeft de ontstane onduide lijkheid tot gevolg dat er in ieder geval dit tennisseizoen, dat m april van start gaat, geen competitie kan worden gespeeld. Ook de ITA acti viteiten gaan aan de neus van de 'Groene Zoom' leden voorbij. misleiding Nu er emge duidelijkheid is ge schapen in de tennisproblematiek rondom LTV De Inslag en TC De Inslag Leusden (of 'De Groene Zoom') blijft de vraag open of Cor Ruis met zijn huis aan huis versprei de folder de mensen geen mislei dende informatie heeft gegeven. De toezeggmgen dat er in compe titieverband en aan de ITA-activi- teiten kan worden deelgenomen zijn immers ongegrond. Volgens Cor Ruis is er van enige misleiding geen sprake: „Ik verbaas me over de gang van zaken. In november van het vong jaar heb ik namelijk de bond al ingelicht over mijn be doelingen. Ik wilde namelijk een mogelijkheid creeren om leden van de tot nu toe geïntegreerde vereniging, die we gemakshalve maar even TC De Inslag Leusden noemen, de gelegenheid te geven om een vereniging op te nchten. Dus gewoon een normale tennis vereniging volgens de statuten van de overkoepelende organisaties. Ik was namelijk de mening toege daan dat een aanvraag geen pro blemen op zou leveren zodat er dit seizoen gewoon aan de competitie en aan de ITA-activiteiten kon wor den deelgenomen. Nu besef ik dat ik me heb vergist en dat is te wijten aan bepaalde mensen die wellicht enige wrok koesteren m onze rich ting. Niet Cor Ruis is de dupe van deze gang van zaken maar de ten nissers worden het meest gedu peerd. De diverse instanties be seffen waarschijnlijk niet dat de actieve tennissers het belangrijk ste onderdeel vormen. Wij zullen ons de komende dagen gaan bera den over de nu te volgen strijdwij ze", aldus de eigenaar van het Ten nis en Squash Centrum aan de Groene Zoom. De Commissie Stimulering Sportdeelname. bestaande uit van links naar rechts Gerard Voskwlen, Theo Hendriks, Wout van Kooy, Roy Robbemond en Frank Roggenkamp. presenteerde de plannen voor het volgend jaar. De commissie SSD street er naar om de wekelijkse activiteiten aan te laten sluiten bij de sportver enigingen. De verenigingen wor den dan gesteund in de zo genaamde opstart-termijn. Het is de bedoeling dat de sporten zich op termijn zelf kunnen 'bedrui pen'. De wekelijks terugkerende activiteiten zijn: Gymnastiek, bad minton, bowlen, handbal, zwem men, tennis, jeu-de-boules, fitness, joggen, en de sportinstuif. De laat ste is de oudste activiteit van de commissie en men kan tijdens de sportinstuif terecht voor diverse vormen van sport zoals: volleybal, tafeltennis, basketbal, badminton en hockey In 1987 is de commissie Stimule ring Sport Deelname begonnen met het organiseren van zo genaamde sportinformatieavon den. Dit jaar worden deze avon den gekoppeld aan een stuk prak tijk. Een deskundige gastdocent zal theoretische informatie geven en daarnaast kan men de behan delde sport ook daadwerkelijk beoefenen. De sporten die dit jaar op deze wijze aan bod komen zijn: LEUSDEN - De kantine van voetbalvereniging Roda'46 is in een nieuw jasje gestoken De laatste week van december en de eerste vier weken van 1989 zijn ongeveer veertig leden van de voetbalvereniging betrokken geweest bij de werkzaamheden. Het clubhuis aan het Burgemeester Buiningpark heeft een aanzienlijke face lift ondergaan. Een prachtige bar met een ruime koffiehoek, een verbouwde keuken met fntuurmogelijkhe- den, nieuwe vloerbedekking en tafelkleedjes maken het verbouwde clubhuis tot het paradepaardje van de voetbalvereniging. Vrijdag 10 februari zal wethouder Evelien Blom de officiële heropening verrichten van het Roda-paviljoen. Van 20.00 uur tot 21.30 uur wordt de opening op feestelijke wijze gevierd.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 11