Carnaval zet Puupenkoppenland op zijn kop I Dick Bijl krijgt de Krente-puup als beloning voor werk in verenigingsleven ePaold Carnaval Dick Bijl werd dit jaar door de Puupenkoppen gehuldigd als meest verdienstelijke Achtervelder van het afgelopen jaar. Hij kreeg de .krentenpuup' uitgereikt voor zijn inzet voor het veremgmgsleven. Zijn vrouw deelde mee in de hulde. band. Na een gezellige danspe- riode beklom Pnns Hannes met zijn adjudant en de leden van de raad het podium. Inmiddels is het moment aangebroken waarop de grootste onderscheiding van de vereniging de Puupenkoppen, de Krente-Puup, zal worden uitge reikt. Allereerst werd Willem Wouters met zijn echtgenote, die vorig jaar de onderscheiding had ontvangen bij de Prins ontboden. Ook de wethouder Evelien Blom werd op het podium genood. ,,Het is zoals voorgaande jaren steeds een verrassing voor allen wie de Puup zal krijgen Ik zal u niet lan ger in spanning houden. Een aantal jaren geleden spraken we hem steeds met meneer aan. Nu mogen we gewoon tegen hem zeggen Dick Bijl kom met je echt genote maar naar boven." Dit tot grote verrassing van de aange sprokene die juist met pen en pa pier klaar zat om het één en ander voo zijn krantenverslag te noteren. ..Dit is ongetwijfeld een verrassing voor je. Dit jaar krijg je de hoogste onderscheiding van de carnavals vereniging. Dit als waardering voor al hetgeen je in de jaren dat je in Achterveld ben heb gepres teerd We hebben je leren waar deren in de tijd dat je als politie man in het dorp je werk verrichtte. Ook onze waardering dat je nu nog steeds actief ben in het ver emgmgsleven. zoals bestuurslid en voorzitter van de afdeling Leus den/Achterveld van Veilig Ver keer Nederland, voorzitter van de Vnenden van de Hartstichting. Je was ook een aantal jaren bestuurs lid en nu nog lid en ziekenbezoe- jaar was 'Achterveld is grenze loos'. Het werd weer een geweldig mooie optocht. In de categorie wagens en groe- j pen waren 26 deelnemers, waar bij hele originele onderwerpen werden uitgebeeld. Verder was er een groot aantal pa ren en een groot aantal enke lingen. De optocht werd begeleid door de muziekvereniging DWS en de muziekvereniging Odeon uit Soesterberg Er was van de zijde van het publiek een gewel dig grote belangstelling Groot was de spanning bij het uit reiken van de pnjzen. Het ging tussen de Vriendenschaar en de Doe-Ma-Watjes. Als één van deze twee de eerste plaats zou behalen werden zij bezitter van de wissel beker om deze te behouden. Het liep anders. Bij de wagens was de eerste pnjs voor de Burps, die voor de eerste maal meededen. Tweede werden de Doe-Ma-Watjes, derde de Vriendenschaar, vierde de ABTB, vijfde De Halve Zolen en zesde de Oei Oei. Groepen 1 de Stoutenburgse Dweilgroep, 2 de Subsidiegravers en 3 de Kwi bussen. Paren De Liliputter boef en politie, 2 Al cohol en Verkeer, dat kun je met maken en 3 de Panters. Groepen bij de jongeren 1 Bruidspaar groep, 2 De Hinter- felder koe en 3 de Zonzoekers Individuelen 1 De boef, 2 Lieveheersbeestje, 3 Clown, 4e Ruud Gullit en 5 Politie man. Tevens was er een prijs voor de oudere enkeling, die als Joker aanwezig was De actualiteitsprijs was voor de groep De Neuten. Deze pnjs als mede de wisselbeker werden ker van de Zonnebloem en samen met je vrouw reeds een groot aan tal jaren medewerker van de Leus- der Krant Hierna werd Willem Wouters ver zocht de Krente-Puup aan hem te overhandigen. Ook kreeg hij de bijhorende oorkonde. In zijn dankwoord sprak Dick Bijl de hoop uit nog vele jaren m en voor het verenigingsleven aktief te blij ven. Vervolgens werd het woord gege ven aan de wethouder Evelien Blom. ,,Ik ben heel blij hier aanwe zig te mogen zijn om dit mee te mogen maken. Ik kom veel in Achterveld, omdat hier de ene ac tiviteit op de andere volgt." Hiema overhandigde zij de herin- nenngspuup aan Willem Wouters, die de Krente-Puup vong jaar mocht ontvangen. De beide echt genotes kregen bloemen. Ook richtte zij het woord tot Pnns Hannes Puup de 13e ,,Ik ben hier om de kleine sleutel van de ge meente te overhandigen. Het is de kleine sleutel en deze geef je al leen aan je beste vrienden Ook veel gelukwensen aan voor de on derscheidene van dit jaar back show op. waarbij ze een hele bekende zanger imiteerden Tij dens deze avond waren er voor de origineelste en leukste groepen en enkelingen een pnjs beschik baar. De winnaars van deze prij zen waren. Groepen 1 De Galliërs, 2 Lucky Luke en de Daltons, 3 Grenzeloze langslapers en 4 De Jagers. Paren 1 De Telefoons, 2 De Clowns, 3 De Nonnetjes, 4 Smallenbroek. Enkelingen 1 De Joker, 2e Ik heb er... aan, 3 Beast en 4 het vliegend tapijt Hiema werd er tot in de kleine uurtjes nog heel gezellig carnaval gevierd ACHTERVELD - Vrijdagavond barstte in Puupenkoppenland het Carnaval in alle hevigheid los. De feesten werden geopend met het groot carnaval in het 100 gram gebouw (Ons Gebouw). Om omstreeks 21.00 uur kwam Prins Hannes Puup de 13e ver gezeld van zijn adjudant, de Raad van Elf en vooraf gegaan door de dansmariekes en de hofkapel de zaal binnen. Dit bracht al direct stemming onder de aanwezigen. Nadat het podium was betreden verwelkomde Prins Hannes de aanwezigen. „Het is nog wel niet zo druk maar we moeten hier wel rekening hou den met het Achterveldse kwartier, dus zal alles wel goed ko men. We zullen ons best doen er een heel mooi carnavalsfeest van te maken en de omgeving laten merken dat we hier in het Puupenkoppen-dorp carnaval kunnen vieren," aldus de nieuw bakken Prins. Hij wenste allen een hele fijne carnavalsavond toe. Hiema werden Henk Schouten en een polonaise gelopen waaraan Joop van Bekkum bij de Prins ont- velen van de inmiddels aanwezige boden. Ze zijn beiden muzikale feestvierders deelnamen. Hiema medewerkers bij de Hofkapel werd het maken van muziek over- ..Deze heren van onze hofkapel genomen door de aanwezige zijn dit jaar ook 40 jaar lid van de band, die al heel vlug een groot muziekvereniging door Wils- aantal danslustigen op de vloer kracht Sterk." Beiden werden bracht. Het dansen werd afgewis- door de Pnns geluk gewenst met seld met een optreden van de Oei dit komende jubileum en zij kre- Oei club. Deze zongen een door gen een mooi glas met inscnptie hen zelf gemaakte Carnavals-hit. aangeboden. Inmiddels was de Leusdense wet houder van Welzijn, Evelien Blom OPTREDEN de zaal binnengekomen. Ze werd door Prins Hannes hartelijk ver- Hiema weer een optreden van de welkomd. Vervolgens werd er Hofkapel en daarna weer de KINDERCARNAVAL Zaterdagmiddag werd er in het 100-gram gebouw het kindercar naval gevierd. Hierbij waren de Pnns, zijn adjudant, de gehele raad en hun dames aanwezig Er was een geweldige opkomst Niet minder dan 161 kinderen namen aan dit feest deel De kinderen werden door de Pnns en zijn ge volg goed beziggehouden, zoals met polonaise lopen, de stoelen dans met de raadsleden, ballen gooien op de hoofden van de raadsleden en ringwerpen Ook hier was er voor de origineelste en leukste groepen en enkelingen een pnjs te winnen. De pnjswin- naars waren- door burgemeester Pams die met zijn echtgenote aanwezig was aan de betrokkenen uitgereikt Pnns Hannes bedankte de deelne mers. de optocht-commissie en de begeleiders, voor het vele werk dat er was gedaan om deze op richt weer zo goed te laten slagen. Ook de jury kreeg veel dartk voor hun werk Zondagavond was Prins Hannes Puup de 13e uitgenodigd in D'Ouwe Peerdestal van hotel de Roskam. Dit werd ook een hele gezellige en druk bezochte feest avond. Maandagavond was er het Tiener- camaval en dinsdagavond de avond voor de 55+-ers en de slui ting in café de Schuumkraag Hessenkar. Woensdagavond werd door Pnns vergezeld van zijn adjuda en de dansmariekes een beza gebracht aan het Carnavalsfeest huize Pruumtabak (huize St. seph). Dit werd ook een hele gezellic avond. Door de Pnns en zijn adj dant werd een bingo gedraa met een aantal mooie pnjze Door de Pnns werd een fles he« lijke Puupenkoppenland wijn aa geboden als prijs. Donderdagavond werd weer ee bezoek gebracht aan Zon e Schild in Amersfoort. Hierbij w ren aanwezig de Pnns, zijn adr dant, de raad, de dansmarieke de hofkapel en de dames van d Raadsleden. Dit werd ook wee een grandioze avond. Men we wel onder de indruk hoe das door de aanwezigen werd gent ten. Er waren optredens door d leden van de raad voor de dame van de Raadsleden, shows dcx de dansmariekes. Donderdag e; vrijdag werden door de Pnns e| zijn adjundant 56 zieken en daa' voor in aanmerking komende be jaarden zowel thuis, als in de zie kenhuizen en verpleegtehuize een bezoek gebracht. Wel zee vermoeiend aldus de Prins doei wel een zeer dankbaar werk D dankbaarheid van de bezochte en de opmerkingen die je da hoort ,,wat is het fijn, een teken d« we er nog bij horen" spreken f. wel aan Ook werd een bezoei gebracht aan de St. Jozefschool waar door de leerlingen een to neelstukje voor de Pnns werd opj gevoerd. VERRASSING ,,Ik heb nog een verrassing en wel voor de adjudant van de Prins, Ge rard Horst, die vandaag jarig Hij kreeg een taart met brandende kaarsjes aangeboden. Na dit officiële gedeelte wer- dende club De Halve Zolen bij de Pnns ontboden. ,,Het is voor de elfde maal dit jaar dat deze club aan de optocht deelneemt We zijn heel blij dat er dergelijke clubs zijn, die onmisbaar zijn voor dergelijke evenementen." Ze kre gen allen een houder om de hals gehangen, zodat ze hun glas tij dens de polonaise enz. met meer steeds weg behoefden te zetten of in de handen hoefden te houden. Na een gezellige polonaise werd een show opgevoerd door de dansmariekes, onder leiding van Mien Herder en Marian Roozen- daal. Vervolgens kon er weer gedanst worden op de goede muziek van de band Tijdens een rust-pauze voerden de leden van de Raad een play- Groepen 1 De Punkers. 2 De Soldaten en 3 Groeps-raadsleden in hun tweede jeugd Paren 1 De Poezen, 2e Mickey/Minnie Mouse. 3e De Feeën, 4 De Clowns, 5 De Chinezen en 6 De Clowns. Enkelingen 1 Mickey Mouse, 2 Heks, 3 Groene-steen gietertje, 4 Chinees, 5 Tovenaar, 6 Bloemenmeisje, 7 De Bergbeklimmers 7 Clown en 8 Clown. Zaterdagavond waren de Pnns en zijn gevolg te gast in café-bar Bui- tenlust Een hele gezellige avond, die zeer druk werd bezocht. Zondagmiddag vond dan de grote optocht plaats Het thema van dit WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989

Leusder Krant | 1989 | | pagina 12