O* lebrek aan creativiteit speelt Roda (za) parten ^oda-zondag uit bekerstrijd na wanprestatie erste plaats onder druk oofdklasse Bowlinguurtje ^terdagafdeling richt blik op volgend seizoen jluwse Boys vernedert Leusdenaren: 8-0 Ons Genoegen Examens judo bij Avanti 89. en. N - De laatste zes wedstrijden van het lopende seizoen jofdklasse van het zaterdagafdelingsvoetbal vormen ja'46 niet meer dan een formaliteit. De brigade van oach Nico Romeijn, die tot het einde van dit seizoen de s waarneemt voor Steven van Meerveld en volgend hoofdtrainer wordt, komt nu definitief niet meer in ong voor de op promotie rechtgevende eerste plaats, interstop [ot van de Leusdenaren feitelijk al bezegeld, maar een jikje hoop bleef tot aan de wedstrijd tegen Lopik de ►ren bezighouden. Na het verlies in de wedstrijd tegen .0) kan Roda het vizier gaan richten op het volgende Hdstrijd tussen het als der- poseerde Lopik en Roda'46, een vijfde plaats staat ge- fêjct, verdiende geen win- wedstrijd tussen deze gub-toppers werd geken- door een zeer pover spel- Öe Leusdenaren kregen in «jjdstnjd slechts één uitge- e^nogelijkheid om een tref- i te laten tekenen. Harry Set- eég op slag van rust de mo id om zijn ploeg aan een jröng te helpen. Op aange- §1 Ronald Koelman zag de rechtsachter van de bewoners van het Burgemeester Buiningpark zijn inzet met bekroond worden met een treffer. Lopik kon hier m de hele wedstrijd niets tegenover stellen. De promo vendi van het afgelopen seizoen kreeg namelijk in 90 minuten geen enkele kans die een treffer zou rechtvaardigen. FRUSTREREND De gastheren gingen overigens wel met de volle buit aan de haal. Het doelpunt van de thuisploeg was dus niet te danken aan een fantasti sche opening of een persoonlijke actie van een Lopik speler. De Leusdenaren hielpen Lopik een handje bij het tot stand komen van de enige en dus beslissende treffer m dit duel. Voor aanvoerder Harry Kerssies was het enigszins frustre rend dat juist hij bij de tot standko- ming van het doelpunt betrokken was. De captain van de Leusdena ren speelde een voortreffelijke wedstnjd. Hij nam zijn ploeg op sleeptouw op de momenten dat dat nodig was en zwoegde en ploeter de op het middenveld dat het een lust voor het oog was. Één van de weinige foutjes van de strateeg werd Roda fataal. Een terugspeel bal ging volledig aan laatste man Chris Stegeman voorbij Voor een Lopik aanvaller was het toen een koud kunstje om dit buitenkansje op de juiste waarde in te schatten. Doelverdediger Peter de Beer had geen kans toen de aanvaller oog in oog met hem verscheen: 1-0. Hoe wel de foute pass van Harry Kers sies kwam kunnen ook de verdedi gers van Roda het boetekleed aan trekken als het om de schuldvraag gaat omtrent het beslissende doel punt. Op het moment van de fatale terugspeelbal het de positionele dekking van de Leusdenaren in het verdedigingsblok ook te wensen over, zodat we kunnen spreken van een collectief falen van de defen- MANCO In de tweede helft speelde Roda overigens een stuk agressiever dan in de eerste speelperiode. Vooral in het eerste half uur hepen de Leusdenaren achter de feiten aan. De tegenstanders kregen in de beginfase te veel ruimte van de Roda verdedigers. In het laatste kwartier draaide Roda haar oppo nent de duimschroeven wat aan en dat resulteerde onder andere in de gemomoreerde mogehjkheid voor Harry Settels. De inzet en agressi viteit van de Buirungparkers net m de tweede helft niets te wensen over. het grote manco vormde het gebrek aan handehngssnelheid en creativiteit. Lopik kreeg steeds alle gelegenheid om zich in verdedi gend opzicht goed te organiseren omdat de weg naar het vijandige doel te omslachtig werd gezocht. De middenvelders van Roda ver oorzaakten een te groot gat van aanval naar verdediging. Als ge volg hiervan werden vrijwel alle afgeslagen aanvallen een prooi voor de Lopik spelers. Roda kreeg in de tweede helft een aantal mini male mogelijkheden. Harm Was- sink zag zijn schot uit de tweede hjn afketsen op de vuisten van de vijan dige doelman. Ook Remco Bitter- ling zag een inzet door de Lopik goalie onschadelijk worden ge maakt. Karei Ouwerkerk, die in de tweede helft in het veld kwam voor Edwin van Ginkel, draaide zich bin nen het zestienmetergebied prachtig vrij, maar werd gestuit en kreeg een vrije trap tegen wegens appelleren voor een strafschop. Roda probeerde in de slotfase alsnog met de moed der wanhoop om de gelijkmaker te forceren. Klaas de Vries kwam in de ploeg voor de licht aangeslagen Coen van Dijk. Wim van de Biezen, de all-rounder m het Leusdense keur korps, werd naar het front gestuurd en Klaas de Vries nam zijn plaats als linksback over. Roda opende wel een offensief maar als gevolg van het gebrek aan creativiteit kwamen de gastheren niet meer in de problemen: 1-0. VIZIER Nu het lopende seizoen een ge sloten boek vormt voor de Leusde naren kan het vizier gericht wor den op het volgende seizoen. Ad interim trainer Nico Romeijn maakt van de resterende zes wedstrijden dan ook gebruik om zijn selectie aan een inventarisatie te onderwer pen. „De kansen voor het kam pioenschap waren natuurlijk al een tijdje niet meer dan minimaal en nu het vrijwel definitief is zullen we de komende wedstrijden van week tot week bekijken. Er zijn nog twaalf punten te verdienen en we zullen de komende wedstrijden, zowel uit als thuis, dan ook volledig op de winst spelen, omdat het natuurlijk beter is om met tien of twaalf pun ten uit de laatste serie wedstrijden aan het volgende seizoen te begin nen dan met zes of zeven. We zul len de laatste wedstrijden tevens gebruiken om te bekijken wat de mogelijkheden voor het komende seizoen zijn. In dat kader gezien betekent deze periode voor ons alleen maar winst, omdat we nu al bepaalde zaken kunnen vaststellen die anders pas in de voorbereiding op het volgende seizoen aan de orde zouden komen". BEPERKT Buiten Roda en Lopik kwamen er het afgelopen weekeinde nog twee ploegen in actie. Het beperkte pro gramma had ook Velox - Bloemen- kwartier geprogrammeerd. Bloe- menkv/artier handhaafde zich in de top van het klassement als gevolg- war. oon /-.vortiijapnde 0-5 zege in de Domstad. Velox neemt momen teel de voorlaatste plaats in en weet dat er de komende weken iets moet gebeuren, want de twee laagst geklasseerde ploegen in de hoofdklasse krijgen namelijk be zoek van het degradatiespook. De derde ploeg die op dit moment een seneuze gooi doet naar een afda ling naar de eerste klasse is WZ'49. De ploeg uit Soest degra deerde het afgelopen seizoen uit het KNVB voetbal en weet zich nu weer bedreigd door naderend on- heiL Het komende weekeinde wordt er weer een compleet pro gramma afgewerkt. Roda'46 gaat dan op bezoek bij WZ'49 en kan dus een belangrijke vinger in de pap hebben omtrent de verdeling van de degradatieplaatsen. Velox zal weinig illusies koesteren om het puntentotaal uit te breiden, want de Utrechtenaren gaan op bezoek bij lijstaanvoerder Veensche Boys. De tweede titelpretendent, VVJ, speelt op eigen terrein de Domstadderby tegen SWU. Zowel in de kop als in de staart van het klassement gaan de desbetref fende ploegen de finale in en kan puntverlies op ieder moment fataal zijn. van Ruud Maas in Utrecht in actie tegen Sporting'70. Een op volle oorlogssterkte acterend Roda kan zich dan rehabiliteren voor de wan prestatie van afgelopen zaterdag in Garderen. Met het oog op de strijd om het kampioenschap is een over winning niet meer dan noodzake lijk. Koploper Zeist gaat op bezoek bij runner-up WZA en zal met een puntendeling waarschijnlijk tevre den zijn. Odin zal bij SC Domstad haar tweede plaats op de ranglijst kunnen continueren. HDS'84 zal op eigen veld in Leersum de volle buit binnen moeten halen om het nade rende degradatiespook voorlopig buiten de poorten van het sport park te houden. De strijd om de tweede degradatieplaats gaat zoals het zich nu laat aanzien tussen Sporting'70. HDS'84 en Schalkwijk. SC Domstad is op dit moment vrij wel zeker van een aftocht naar de tweede klasse. Patna, dat afgelo pen zondag door het verlies bij Zeist (2-1) een veer moest laten in de strijd om de topposities, zal zich op vertrouwd terrein tegen Schalk wijk moeten hervinden om niet tot de grauwe massa te gaan behoren. ACHTERVELD - Dertien leden namen deel aan de onderlinge schietwedstrijd van schietver eniging Ons Genoegen. Het was B. Voskuilen, die eerste werd met 97 punten. De overige uitslagen waren. 2. H. v d. Heuvel 91 3. G. van Hamersveld 89 4. W Voskuilen Jzn. 85 4. G Tolboom 85 6. J. Blom 79 7. J.E. v. Hamersveld 78 8. H.J. van Ruitenbeek 77 8. A. van Daatselaar 77 10. A. Vlug 75 11.W v.d. Kletersteeg 72 11 M. Comelissen 72 13. Joh. Tolboom 59 Bij de junioren schutters waren 5 deelnemers. Het was Richard v.d Wetering die met 76 punten eer ste werd. De ovenge uitslagen wa ren. 2. Johan van Rooijen 75 3. Martin de Vaal 62 ACHTERVELD - Op 31 januari werd door de sectie judo van sportvereniging Avanti de half jaarlijkse judo-examens gehou den. In een enerverend uur toon den zij aan hun leraar Karei v.d. Oven wat zij in de afgelopen pe riode hadden geleerd. De uitsla gen waren: Groep 1 Ralf van Houten, Robert v.d. Kooi, Carlo Rhutinosky en Robert Jan de Vink behaalden de witte band met gele slip. Edwin Dooyewaard be haalde de witte band met oranej slip en Wesley Kerkhof en Ronald v.d. Hoven behaalden de witte band met groene slip. Groep 2: Bas van Veldhuizen behaalde de witte band met gele slip. Anka Voskuilen - Job Lammers en Anne- lies Mulder behaalden de witte band met oranje slip. Gert Jan Kolfschoten behaalde de witte band met blauwe slip en Se- bastiaan Blom en Jeroen Arends behaalden de witte band met bruine slip terwijl Kann Schipper en Oscar Menkveld beiden de gele band behaalden. Jan Boersen behaalde de gele band met oranje slip Groep 3: Hier behaalde Tijmen Lozeman de witte band met blauwe slip, Je roen van Druten de gele band met groene slip, terwijl Willem Koch, Mano Blom en Manelle Voskuilen de gele band met blauwe slip be haalden. Frank Bock en Philip Kraanen wer den de gelukkige bezitters van de gele band met de bruine slip. Mar cel Eggenkamp wist de oranje band te bemachtigen. De leden die ziek waren of geen examen aflegden kunnen binnen 14 dagen alsnog hun examen af leggen, zodat iedereen de kans krijgt om de halfjaarlijkse test af te leggen. 4 Joris van Dijk 52 5. Roel de Voogd 43 Aan de onderlinge schietwed strijd van de damesschietclub werd door negen leden deelgeno men. Anneke Oudshoorn werd met 88 punten eerste. De overige uitslagen waren 2. A. Voskuilen 87 3. Ria Vos 77 4 Bep Smal 75 5. Nel Tijmensen 72 6. Liesbeth Suermondt 71 7. Mien v.d. Burgwal 70 8.InyKok 69 9. Tiny Tolboom 68 schijnlijk geachte productie van acht doelpuntwen kwam had de ploeg nauwelijks aan zichzelf te danken. Het was enkel en alleen te danken aan een volkomen onge motiveerd, ongeconcentreerd en amateuristisch spelend Roda dat de tellers van het scorebord acht keer werden verzet. DREIGEND De formatie van Ruud Maas be gon enigszins verzwakt aan het duel in de derde ronde van de af delingsbeker met Veluwse Boys. John Jansen bleef langs de kant om zijn tweede wedstnjd schorsing uit te zitten. Henk Weishaubt liet we gens vakantie verstek gaan en Er- win Snijders bleef wegens gezins uitbreiding in Leusden achter. In de eerste twintig minuten was er geen sprake van een dreigend de bacle voor de Leusdenaren. Een 2- 0 voorsprong voor de volgelingen naren zullen het toch moeten heb ben van een sterk collectief en als de ploeg met als één man achter elkaar staat kunnen de titelaspira- ties van de bewoners van het Bur gemeester Buiningpark per om gaande in de ijskast. Ben Wittenberg, die na een lang durige blessure zijn rentree maak te in de Leusdense hoofdmacht, werd in de tweede helft als vrije verdediger opgesteld. Wilco Bet- tink, als vervanger van collega in valler Perry Wendel, gmg op de linksachter positie spelen Aike Vlugt, die de honneurs van broer Meindert waarnam, kwam centraal op het middenveld te staan Al deze omzettingen leverden geen resul taat op. Sterker nog, de tweede helft werd een compleet drama van Roda zijde. De ploeg van Ruud Maas maakte zichzelf compleet belachelijk door een ongelooflijk zwakke instelling aan de dag te leggen. Veluwse Boys profiteerde optimaal van de mentale zwakte van de Leusdenaren en penetreer de keer op keer door de verdedi ging van Roda. Keeper Hans van Bekkum werd diverse malen ge confronteerd met volkomen vnj staande tegenstanders. De Leus dense goalie kon slechts met lede ogen toezien dat Veluwse Boys m de tweede helft de score opvoerde naar liefst 8-0. REHABILITEREN Zondag komen de volaelinaen bekerduel met zaterdag-hoofdklasser Veluwse Boys. Pas bij en de tellers van het scorebord tot rust. De keeper van Veluwse Boys maakt een Roda-aanval onschadelijk. van Ruud Maas had in deze fase niet misstaan. Remco Bosman, Ruud Stoelhorst en Peter Knijf ver schenen oog in oog met de goalie van de Gardenaren. Een gebrek aan koelbloedigheid speelde Roda in deze fase danig parten. Veluwse Boys putte moed uit het missen van zulke riante mogelijkheden. In kort tijdsbestek gaven de gastheren een lesje aan de Leusdenaren m het kansen verzilveren. Een kwar tier voor het ingaan van de pauze keek Roda tegen een 3-0 achter stand aan en was de wedstrijd ge lopen. PREVALEREN Voor Meindert Vlugt was het optreden van zijn teamgenoten m de eerste helft aanleiding om in de rust de pijp aan Maarten te geven. De ervaren libero en aanvoerder van de Leusdenaren het in dit geval persoonlijke gevoelens prevaleren boven verantwoordelijkheidsbesef en verliet als captain het zinkende Roda-schip. Met het oog op de na derende beslissende fase in de competitie is dat een weinig ver heugende gebeurtenis. De Leusde- Ida de Jong - Dynphie Stuart 3-0 Gre v/d Wel - Naruue Doeland 1-2 1 Betsy Mentink 996-10 2. Maasje v/d Braak 982- 8 3.Jannyv Ravenhorst 881- 7 Hoogste game Jo de Wild 138 4e klasse Lenie Graaf - Riek v Oyen 3-0 Annemiek v/d Horst - Gon Reus 1 -2 Sjef v. Oyen - Trijrue Winkel 2-1 Joke Los - Marjan de Haan 0-3 1 Lenie Graaf 948-11 2. Annemiek v/d Horst 1037-10 3. Gon Reus 1019-10 Hoogste game Lenie Graaf 150 5e klasse Netty Zwanenburg - Aniue v. Bentum 1 Hyman Roeper - Anrue Verungs 2-1 Diny Kunst - Henrue Holthuis 1 -2 Neel Wanner - Ger du Pree 1 -2 1 Netty Zwanenburg 971-10 2. Hyman Roeper 741-8 3. Annie Venings 845- 7 4. Diny Kunst 748- 7 Hoogste game Hyman Roeper 133 6e klasse Sjaan Eggens - Gerda Ham 3-0 Adrie Hoge brug - Ans Jekel 3-0 Dik v/d Hee - Gree v Balen 0-3 Bep Hassink - Come Visser 3-0 1Sjaan Eggens 909-9 2 Adri Hogebrug 828-7 3. Gerda Ham 786-7 Hoogste game Adrie Hogebrug 141 PN - Veluwse Boys heeft op niet mis te verstane wijze de gemaakt aan het bekeravontuur van Roda-zondag. In [en werden de volgelingen van Ruud Maas flink de oren en: 8-0. Dat de strijd om de afdelingsbeker voor Roda eer dan bijzaak is werd op een wel erg amateuristische edemonstreerd. Voor de pauze was het duel al beslist: 3- ncompleet Roda liet zich na de rust volledig afslachten. sandagafdeling van Roda'46 lit seizoen de competitie tot ïit nummer één gesteld, kchappelijke wedstrijden ierontmoetingen hebben dit i het predikaat 'bijzaak' toe- d gekregen. In de competi- ait Roda'46 volop mee voor ppositie. De huidige derde edt nog een legio moge voor een eerste of, op wedstrijden rechtgeven- e plaats. De Leusdenaren in de komende zeven lewedstnjden wel uit een atje moeten tappen dan zaterdag m Garderen. bepaald niet sterke Ve luwse Boys, de ploeg uit Garderen staat momenteel op de laatste plaats m de hoofdklasse van het zaterdagafdelingsvoetbal en is een zeer voorname kandidaat voor een aftocht naar de eerste klasse, ken de zaterdag een ongekend productieve dag. In competitieverband weten de aan vallers van de hekkesluiter nauwe lijks het vijandige doel te doorbo ren. In de wedstrijd tegen Roda wees niets nchting een improduc tieve vuurlinie. Roda goalie Hans van Bekkum maakte maar liefst acht keer de weinig benijdens waardige gang naar het net. Dat Veluwse Boys tot een onwaar- JSDEN - Spanning te over weer in de hoofdklasse, waar Re- £e Jong zich heeft aangemeld als leider via een 3-0 over- ng tegen Ingrid van Blenk. Hij weet zich achtervolgd en drietal, dat met acht punten een minimale achterstand ften opzichte van de koploper. van Bentum is onbetwist leider te eerste klasse. Met haar zege en Rie de Ridder (3-0) lijkt zij te «geworden op dit mveau. Óp- end is dat alle partijen door de ®aars optimaal werd ge- d Nederpelt handhaafde zich eloos in de tweede klasse, wel Sue Jansen sterk blijft ■n Het blijft spannend in de re regionen. In de derde e behield Betsy Mentink de >ositie ondanks puntverlies, e van der Braak had dich terbij kunnen komen maar bleef steken op 2-1. De vierde klasse geeft een afgete kend kopgroep te zien. Lenie Graaf voert het leidende drietal aan, waartoe ook Annemiek van der Horst en Gon Reus behoren. Beide laatsten vochten een onder ling duel uit, dat in het voordeel van Gon Reus werd beslist. Netty Zwanenburg gaat voorop in de vijfde klasse, maar de krachts verschillen zijn hier niet bijster groot, zoals ook de uitslagen laten zien. In de zesde klasse gaat Sjaan Eg gens ijverig door met scoren. Adri Hogebrug en Gerda Ham, beiden volle winst, zijn hier de achtervol gers. Uitslagen en standen: Hoofdklasse Renuen de Jong - Ingrid v. Blenk 3-0 Margriet v Kalsbeek - Cinta v. Diemen 3-0 Jan de Ridder - Knjna Groeneveld 1 -2 Chnstina Steinfort - Lia Vink 3-0 1Reiuer de Jong 1336-10 2. Margriet v Kalsbeek 1333- 8 3. Jan de Ridder 1288- 8 4. Christina Steinfort 1191-8 Hoogste game Jan de Ridder 178 le klasse Ria v. Bentum - Rie de Ridder 3-0 Wilma Elsinger - Ali Bontje 3-0 Margriet v. Toren - Maja v/d Beng 3-0 Willy v/d Lagemaai - Bert Kapitein 3-0 1. Ria v Bentum 1315-11 2 Rie de Ridder 1001- 9 3 Wilma Elsinger 837-7 Hoogste game Ria v. Bentum 179 2e klasse Loes Nederpelt - Jo Min 3-0 Sue Jansen - Ria v. Pluuren 3-0 Dora Paulen - Annie Biel 1-2 Agnes Kok - Reiny v. Gils 3-0 1 Loes Nederpelt 1092-10 2. Sue Jansen 1131-81/* 3 Anrue Biel 1078- 8 Hoogste game Loes Nederpelt 166 3e klasse Betsy Mentink - Jo de Wild 1 -2 Maasje v/d Braak - Janny v. Ravenhorst 2-1 Frans van den Berg ghpt langs zijn tegenstander v

Leusder Krant | 1989 | | pagina 15