yurio Cave mag van college blijven Prins Doerakplein ten doop gehouden Ook voor u: vandaag in Öe leusder krant» BDU m m uu Autobanden lek gestoken SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Een huis van Goldewi jk Borstvoeding Container brandje Rock-and-Roll in De Geut AUTO LEUSDEN Klokhoek 16E, KONIJNTJE IN DE WETERING Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Zwemcursussen bij De Haaien HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Teletoon 033-941495 Uitgave BDU BV garantie SB instituut woningbouw Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel v a. 90.750.- (incl b t w.) BOUWBEDRIJF GOLOEWIJK BV. Postous 320. 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 Goldo 6 Aulo Leusden LEUSDEN - In de nacht van maan dag op dmsdag, rond 3.30 uur. raakte op de Biezenkamp een con tainer, waarin papier en hout zat, m brand. Het brandje kon zonder tus senkomst van de brandweer wor den geblust. Achterveld alaaf ITERVELD/Leusden - Het carnaval zit er weer op De een vindt het rniks, de ander kijkt er een heel jaar naar uit. Met dat laatste kan vanaf iaag weer worden begonnen. Dne dagen feesten gaat een mens er met in de koude kleren zitten, dus er zullen ook wel genoeg mensen die het voorlopig weer welletjes vmden. Degenen die er geen genoeg krijgen, kunnen met deze krant nog een beetje nagenieten. Drie pagina s met loto s van het carnaval m Leusden en Achterveld. Het weer werkte dit jaar goed mee, dus dat was dubbele pret. Hoogtepunten waren de optochten op zaterdag (Gouden Klomp) en zondag (Puupenkoppen). LEUSDEN - Ter afsluiting van de cursus 'Rock-and-Roll', die door het open jongerencentrum De Geut werd verzorgd, wordt er zaterdag De wagen op de !olo is de bijdrage van de Doe-ma-waijes aan de optocht 11 februari afgedanst De cursisten m Achterveld. zullen m 'originele' jaren '50 kos tuums hun beste beentjes voorzet ten. Een deskundige jury zal de verrichtingen van de dansers beoordelen. Het afdansen begint om 21.30, maar De Geut is al vanaf 21.00 uur open. Het evenement zal tot ongeveer 23.00 uur duren Woensdag 15 februari start een nieuwe cursus Rock-and-roll voor beginners. Belangstellenden kun nen zich aanstaande zaterdag op geven bij De Geut. JSDEN - Het college stelt voor de vestiging van Curio Cave iet voormalige pand van Boni aan De Brouwerij te gedogen. Boni had zich in het kader van de noodvestiging van het lrijf elders in De Hamershof, zich er toe verplicht zich oor in te spannen dat er in haar oude pand alleen een itiging zou komen in de zogenaamde non-foodsector die als iliekstrekker zou kunnen fungeren. Dat wil zeggen dat er n ondernemingen in het pand zouden mogen komen die ensmiddelen verkopen. Volgens het Centraal Instituut voor Midden- en kleinbedrijf, waar de gemeente navraag heeft laan, zou een slijterij, zoals Curio Cave, tot deze sector let college vindt dat de Bom zich loeg heeft ingespannen om vestiging van Curio Cave tegen te gaan. Zij accepteert daarmee het antwoord dat zij van het advocaten bureau van het bedrijf, Houthoff, dat in een brief aan het college van op 25 augustus 1988 stelt dat de Boni de verhiuurster vanb het pand (Flevo) heeft bewogen af te zien van verhuur aan Blokker en Etos, die allebei een hogere huur wilden betalen dan de Evora, die het pand nu huurt. Beide bedrijven voldeden echter niet aan de voorwaarde die de gemeente aan vestiging stelde Verder heeft Boni de nieuwe huur der Evora een intentieverklaring laten tekenen, dat zij in het pand alleen een Kruidvatwinkel zou ves tigen, aldus Houthoff. Verder stelt het advokatenkantoor dat Bom nog een pogmg heeft gedaan om vesti ging van Cuno Cave tegen te gaan. Boni zou volgens haar advocaat ook nauwelijks mogelijkheden hebben om iets aan het huurcon tract tussen Evora en Flevo te doen, omdat Flevo en Bom weliswaar dochterondernemers zijn, maar geen enkele invloed kunnen uitoe fenen op eikaars beleid. Dat blijkt ook uit het feit dat de Boni gewoon huur verschuldigd was aan Flevo toen zij het pand aan de Brouwerij nog zelf huurde, aldus de advocaat. Op grond van deze argumenten concludeert het college nu dat Boni aan haar inspanningsverplichting heeft voldaan. Een sanctie tegen Bom zou volgens het college ook niet leiden tot het gewenste resul taat, namelijk de verdwijning van de Cuno Cavevestigmg uit het ge wraakte pand. Ook zegt het college dat op het moment van het sluiten van de overeenkomst met de Boni geen duidelijkheid bestond over het begrip non-food. Het advies aan de raad luidt dan ook: „Gegeven al deze onduidelijk heden en gelet op de ondanks deze onduidelijkheden geleverde in spanningen, ben ik van mening, dat deze kwestie als afgerond moet worden beschouwd. Er valt vcoor de gemeente geen enkele eer te behalen. Feit is, dat daarmee de vestiging van Curio Cave onge moeid blijft, maar ook indien Boni niet aan zijn verplichtingen zou hebben voldaan was dit het geval geweest." Het advies besluit met: „Al met al adviseer ik u deze kwestie nu ver der maar te laten rusten en de be langenvereniging Winkelcentrum Hamershof en de Winkeliersver- vervolg op pag. 3 Leusdens Carnaval: feest voor jong en oud Carnaval 1989: plezier voor velen Carnaval zet Puupenkoppenland op zijn kop Volkshuisvestingsplan wordt uitgesteld SSD blijft sporters stimuleren In de Nevelen rond Leusden Gebrek aan creativiteit speelt Roda (za) parten Roda-zondag uit bekerstrijd Eerste plaats onder druk in Bowlinguurtje Dames op voetbalschoenen lijken weer kansen te krijgen bij Roda Carnaval legt voor Achterveld geen windeieren Antilopen verzuimt koploper af te slachten Scholenmarkt m De Korf Fietspad Asschatierweg laat op zich wachten WEEKENDDIENST - (vr.-za.) 948080 - (za.-ma.) 948111 pagina 9 pagina 10 pagina 11 pagina 12 pagina 12 pagina 13 pagina 15 pagina 15 pagina 16 pagina 17 pagina 19 pagina 19 pagina 19 tguta iy J LEUSDEN - In de nacht van zater dag op zondag werd een auto, die geparkeerd stond aan de Lisidu- nalaan. het mikpunt van verniel- zuchtigen. Twee banden van de auto werden lek gestoken. (advertenties) Leusden Telefoon 033-943434 - Industrieterrein de Paardenmaat (bij Pon) Official Ford Dealer voor Leusden. Woudenberg' Scherpenzeel. Achterveld. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseiveg T lel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 reparaties en schadeherstci alle merken auto's GEEN MORTUARIUM VOOR MONUTA: ,Zand erover!"... i« krant WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989 - 20e JAARGANG NO. 75 LEUSDEN - In de gemeente Leus den gaat op donderdag 23 februari een groep van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk van start De groep, die moeders behulp zaam wil zijn om eventuele proble men met borstvoeding op te lossen, komt elke laatste donderdag van de maand bij elkaar. Het vergade radres is Kornoelje 45 en de bijeen komsten beginnen om 20.00 uur. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Hilda Top, telefoon 942916. ÏHTERVELD - Met de plechtige onthullmg van een naambordje, werd •sdagmiddag de parkeerplaats bij de sportzaal m Achterveld, aan de 3her van Amersfoortstraat, officieel ten doop gehouden Prins Doerak up de Eerste, de voorganger van de huidige Carnavalsprins, werd voor i mspaniungen voor de realisatie van de parkeerplaats beloond met de reeuwigmg van zijn naam. De parkeerplaats draagt sinds dinsdag de \am Pnns Doerakplem. De opvolger van Prins Doerak, Prins Hannes vn, samen met wethouder Evehen Blom en Gijs Steenbeek, alias Prins lerak, de plechtigheid voor zijn rekening. Vorig jaar doorbrak Prins Doerak de impasse, die was ontstaan rond de van de sportzaal in Achterveld. Met name de voltooing van de plaatsen ern de groenvoorziening rond de hal waren vorig jaar deze tijd onderwerp van heftige politieke discussie. Er werd getwist vraag, wie er voor de kosten van de afbouw van de accommodatie op moest draaien. De oorspronkelijke begroting voor de bouw van de hal was namehjk al overschreden. Gijs Steenbeek (Prms Doerak) bood tijdens de carnavalsdagen gratis zijn diensten aan het gemeentebestuur aan, in ruil voor het ter hand nemen van de werkzaamheden. Zo assisteerde Evert Houtveen. werknemer bij de firma Schoonhoven, bij het afgraven, terwijl Schoonhoven zelf de machines leverde. De firma Co de Groot, met Gijs Steenbeek als chauffeur, reden de afgegraven grond gratis weg Ook de Oei-Oei-club, een m Carnavalsdagen bekend Achtervelds gezelschap, verrichtte hand- en spandiensten. Aan deze ludieke actie hermnerden de drie sprekers bij de onthulling van de naam van de parkeerplaats. Prins Hannes prees Gijs Steenbeek en wethouder Evehen Blom. De wethouder vond op haar beurt dat Prins Doerak tijdens zijn korte bewind historie schreef. ..Dat kan alleen m LEUSDEN - De Leusdense Zwem en Poloclub De Haaien gaat na de voorjaarsvakantie van start met opleidingen voor zwemvaardig- heidsdiploma's. De cursussen zijn een vervolg op de standaard opleidingen A en B, waarin de basisvaardigheden van de edele zwemsport worden bijgebracht. Bij de opleidingen voor de zwemvaardigheidsdiploma's wordt het accent gelegd op de technische uitvoering van de voort bewegingsvormen bij het zwem men. Zo worden bijvoorbeeld de zwemslagen, die de cursist al be- Achterveld", stelde mevrouw Blom, tussen twee krachtige blaassalvo's van het begeleidende carnavalsorkest Zij overhandigde daarna Steen beek een pakket, waaruit een fraai straatnaambordje tevoorschijn kwam. waarop de tekst; Prins Doerakplem, Carnavalsprms 1988' heerst, verder geperfectioneerd. Daarnaast kunnen ook andere vaardigheden worden ontwikkeld als spnngen, balvaardigheid, red dend zwemmen, kunstzwemmen en snorkelduiken. De lessen worden twee keer per week gegeven. Op donderdag van 19.00 uur tot 19.30 uur en op zater dagmorgen van 9.30 uur tot 10.00 uur. Deelnemers moeten minimaal in het bezit zijn van een zwemdiploma A, maar B strekt tot aanbeveling. Het cursusgeld bedraagt ƒ40,- j per maand. Voor inlichtingen kunnen be- i langstellenden terecht bij me vrouw Sybrandy, telefoon 942770. Brandweergarage naar Van der Postlaan pagina 5 Leusden '85 dienst voorstel over klachtencommissie m pagina 5 Raad overweegt beroep in ontslag zaak Van Gooi pagina 5 Gemeente helpt werklozen met zoeken naar baan pagina 5 Ieder glas heeft zijn verhaaltje pagina 7 Verrassend strijkkwartet in Doe-het-zelf-concert pagina 7 Na een dankwoord van Gijs Steenbeek bevestigde de voormahge carnavalsprins het kleinood aan een daarvoor bestemde paal, waarmee het officiële gedeelte van de plechtigheid bekrachtigd werd. Steenbeek plantte daarna nog een boom. Hij zinspeelde daarmee op een nog steeds met nagekomen toezeggmg van wethouder Joost de Jongh om voor 'symbolisch groen' bij de spoortzaal te zullen zorgen. De Raad van Elf, de Dansmariekes, de Raad van Wijze Zotten, de Oei-Oei-club, de buurtver- emgmg de Halve Zolen, de Doe-ma-watjes, de Vriendenschaar en enkele andere Achtervelders waren daarvan getuige.

Leusder Krant | 1989 | | pagina 1