•e duiventil is door ie bomen weer te zien ■Antilopen heeft ieuwe trainer Hessenkar Carnaval op de Chinese toer LEUSDER KRANT LEUSDEN leusder krant ïE toernooi NAAST DE MEEST COMPLETE KRANT VAN LEUSDEN HEBBEN WIJ NATUURLIJK MÉÉR TE BIEDEN. leusder tenant; Aanrijding Bingo-avond in De Til Vergadering Oranje vereniging Leusden eding gevraagd geboortekaartjes veriovings- en trouwkaarten uitnodigingskaarten rouwkaarten visitekaartjes Wedstrijden bij Nimmerdor VERGROTEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT „Kleine kunst" op pad Speel-o-theek maandje dicht Opnieuw kans op mist ve wetkinciegemeed^ Achterveld plaatselijk nieuws OENSDAG 8 FEBRUARI 1989 DEN - De korfbalvereni- Antilopen heeft Wim de aangetrokken als trainer/ i voor het korfbalseizoen 1990. Wim de Bruin volgt het einde van dit seizoen Ferrageau op, die op dit mo ment de technische leiding in handen heeft. De 41-jange Wim de Brum heeft momenteel de korfballers van de Meeuwen uit Putten onder zijn hoe de. De toekomstige oefenmeester van rtp TiPIlcHpnaron man ir> Viot verleden ook werkzaam bij Odik in Barneveld en het Veenendaalse SKF. Wim de Bruin, afkomstig uit Amsterdam, zal de seniorenselec tie en het hoogste juniorenteam gaan trainen. Het eerste team van Antilopen zal bovendien door De Brum worden gecoach. De huidige oefenmeester, Fred Ferrageau, zal naar alle waar schijnlijkheid terugkeren in de technische commissie en als coach gaan fungeren voor het tweede team van Antilopen. ACHTERVELD - Vnjdagavond wordt de vijfde ronde gespeeld van het Hessenkar-kaarttoumooi. Er zijn deze avond weer een aantal mooie pnjzen te winnen en men kan een betere plaats bereiken op de ranglijst. SDEN - De duiventil aan de Burgemeester de Beaufortweg/Heiligerbergerweg ziet er nog belabberd uit, r daar komt gauw verandering in. Het monument wordt binnenkort gerestaureerd. De eerste stap is echter al san De til was vanaf de weg nauwehjks te zien, omdat het omringd was doorbomen. Aan die situatie is nu een de gekomen. De bomen aan de kant van de Heihgerbergerweg zijn verwijderd, zodat door de bomen de til ér te zien is. IpOGLAND - Twee Amers- «se dames, Edith van Schoor en jiy Beekhuizen, willen kleding amelen voor gevluchte Zuidafn- kanen die m Bulgarije een studie volgen. Er is volgens de twee be hoefte aan onder meer warme en hele winterjassen, truien en das sen. omdat de winter in Sofia koud ts. Wie wat heeft kan bellen 803139; de kleding wordt dan opgehaald. Men kan het ook brengen naar het adres Zandkamp 128 m Hoogland. 91 (advertentie) Op ons kantoor aan de Asschatterweg (bij de Biezenkamp) kunt u terecht voor: en nog veel meer. Vraag eens informatie. Modellenboeken thuis ter inzage. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke woensdag. Redaktie: Daan Bleuel en Stefan Steenkamp Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Manjke Bakker Inlevering kopij en advertenties: Uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 49.50 per jaar. 25.50 per half jaar. 13.- per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant, voor woensdagmiddag 17.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (woensdag tussen 17.30 en 18 30 uur), tel 033-940159. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd qeolaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden- Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling onvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSER KRANT is een uitgave van de BDU-Krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Paarden- en pony vereniging Nimmerdor houdt za terdag 11 februari in het Nimmer- dorcentrum Indoorspringwed- strijden in de categorieën B, L, M, Z en ZZ. De wedstrijden beginnen om 8.30 uur. De tweede parcour- sen van de categorieën L, M, Z en ZZ beginnen 's avonds om 18.00 uur, terwijl de aanvang van de finales gepland staat voor 20.30 uur. De Leusdense coryfeeen Joan Kempkes, Peter Hoving en San- der van Laar zullen in een sterk bezet veld de plaatselijke eer hoog moeten houden. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice legen redelijke prijzen Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Lensden! AMERSFOORT - Tot 17 maart organiseert galerie Kleine Kunst een expositie bij de Amersfoortse Verzekerin gen. In plaats van de gebrui kelijke tentoonstellingen in de eigen ruimte, wordt nu een andere weg bewandeld: Klei ne Kunst gaat „op pad". Aan deze expositie nemen 20 kun stenaars/ontwerpers deel. Bij deze groepsexpositie is een grote verscheidenheid bijeen ge bracht: keramiek, sieraden, kle ding, en accessoires, aquarellen en grafiek. Variatie ook binnen een categorie. Bij de sieraden bijvoor beeld uitbundige insectachtige vormen (Charon Kransen) naast ijle, strak uitgevoerde ontwerpen (Marlies van der Spek), zo ook bij de keramiek: de schalen en vazen van Herman Zaalberg hebben steeds een gebruiksfunctie, terwijl de figuren van Wekie Bos puur zijn om naar te kijken. Veel aandacht krijgt het terrein van de toegepaste kunst, een grensgebied tussen gebruiksvoor werp en kunstobject. Kunst is niet alleen kunst als het aan de wand hangt of in een vitrine staat, maar kan ook zodanig zijn ontworpen dat het geschikt is om te gebruiken. Deze expositie biedt daarvan tal van voorbeelden, zoals de tassen van Hil de Jong en de jassen van Ella Koopman LEUSDEN - Op de Asschatterweg, ter hoogte van de Albert Buining- gaarde, raakten een motorrijder en een automobilist betrokken bij een aanrijding. De automobilist, R. uit Leusden, verleende de motorrij der, M. uit Leusden, geen voorrang. Een botsing was daarna niet te ver mijden. De schade bleef beperkt tot materiele. I LEUSDEN - In jongerencentrum De J Til wordt op vnjdag 10 februari een bingo-avond gehouden. Iedereen is welkom. De avond begint om I 20.00 uur. Om ook jongeren m de gelegenheid te stellen deel te ne men is het inschrijfgeld laag gehou- i den. (van eén onzer medewerkers) LEUSDEN - Het Chinees res- taurant „Chinatown" vormde maandagavond het startpunt van wat het hoogtepunt van het Leus- dens carnaval wordt genoemd. De carnavalisten kwamen rond de klok van zes uur bijeen om in het restaurant een „bodempje te leggen" voor de daarop volgende dweilavond. Tot grote verrassing van de feestgangers kwamen ook burgemeester Panis en zijn vrouw een hapje meeeten. Voor de normale gasten van China town was er maandagavond geen plekje vrij. Alle stoelen en tafels werden in beslag genomen door de feestgangers. Na de maaltijd bij de heer Cheung en zijn staf zette de hele caravaan zich in beweging richting café Monet. Na aldaar wat versna peringen te hebben genuttigd werd de definitieve eindbestem ming opzocht, de café's aan de Ha- mersveldseweg. Het bleek een goed idee te zijn geweest om de weg ter hoogte van de dne gele genheden voor alle verkeer te sluiten. De Gouden Klompers en hun aanhang maakten er een echte „dweilavond" van door regelmatig van tapkast te wisselen. Tot ruim na het middernachtelijk uur wist ie dereen zich uitstekend te verma ken. Prins Namsap en enkele volge lingen hebben zich maandagavond met uitsluitend beziggehouden met eten en drinken. Samen met vrouw Martje van de Hengel bezocht de Prins Leusdense zieken en bejaar den. Eén en ander moest m een behoorlijk snel tempo, omdat er in totaal 26 namen op de bezoekplan- ning stonden. Tijdens zijn rondrit bleef Namsap met alleen m Leus den. Ook buiten de gemeentegren zen werden zieken met een be zoekje vereerd. Bij iedereen liet de regerend vorst een cadeautje ach ter. De Leusdense carnavalsvereni ging denkt deze dagen heel na drukkelijk ook aan het minder mo biele deel van de Leusdense bevol king. Voor de Gouden Klomp be gon de carnavalsperiode vorige week in het verzorgingshuis „Ha- mersveld". Dinsdagmiddag ging de Prins en zijn raad van elf op bezoek in de „Lisidunahof". Na een slotavond in de Korf zit het er voor de Pnns en de zijnen weer op. De sleutel is weer terug op het gemeentehuis en de feest neuzen kunnen weer voor een jaartje de kast in. De Gouden Klomp kan terugzien op een ge slaagd carnavalsfeest waaraan door meer mensen dan ooit tevo ren werd meegedaan- LEUSDEN - Speel-o-theek 'Hamer tje Tik' is van woensdag 15 februan tot woensdag 15 maart gesloten. De expositieruimte m de kelder van het gemeentehms, waar de speel-o-theek domicilie houdt, wordt in die penode gebruikt voor een tentoonstelling. Zaterdag is de laatste Teendag', vanaf woensdag 15 maart kunnen belangstellenden weer bij de Hamertje Tik terecht. Een overzicht van de inrichting van Curio Cave De wmkeliersveremging Hamershof vindt dat deze shjterij zou moeten verdwijnen. Het college wil het bedrijf echter gedogen. vervolg van pagina 1 emging De Biezenkamp te bench- ten dat uit nader onderzoek is ge bleken, dat de Boni aan haar ver plichtingen jegens de gemeente heeft voldaan." De voorzitter van de winkeliers vereniging Hamershof, Pim Berg huizen, zegt in een eerste reactie, dat hij het aar niet mee eens kan zijn. „Er zijn afspraken gemaakt, waaraan Boni zich niet aan gehou den heeft," zegt hijh. „De gemeente zou uitzoeken, wat zij daaraan zou kunnen doen. Als er dingen gebeu ren die met conform de afspraken zijn, dan moet de gemeente daa wat aan doen. Als je ziet dat bij illegale vestiging van volkstuintjes de percelen worden platgewalst, zoals gebeurt is, dan kun je spre ken van optreden. Dit is echter geen optreden. Toen de Boni van die plek weggmg, is ons toegezegd dat er een gelijkwaardige publiek strekker voor in de plek zou ko men. De Cuno Cave haalt echter nog geen 35 procent van het klan tenaantal van de Boni. Ik denk dat wij tegen deze gang van zaken ze ker bezwaar zullen maken, hoewel ik erst nog ruggespraak moet hou den met de overige leden van de wmkeliersveremging LEUSDER KABELKRANT Kanaal 4 CAI Leusden Dagelijks kontmue lokaal meuws en service-berichten. Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u bellen naar de Redaktie Leusder Kabelkrant, Asschatterweg 19, Leusden, telefoon 033-941495. Vraag naar Daan Bleuel of Stefen Steenkamp. Informatie over adverteren via het snelste medium van Leusden: 03420-94274 (Ton Roskam) Opgave advertenties: Kantoor Leusder Krant, 941495 of 03420-94255 (Conny v.d. Bnnk). DE LEUSDER KABELKRANT de huis-aan-huis beeldbuis krant van Leusden. Enkele tarieven: KABELTJE (alleen voor particulieren): vraag en aanbod- regeladver- tenties Eerste 2 regels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,- per dag. Opgave en betaling uitsluitend kontant op ons kantoor. KABELSPOT (deelpagina zonder logo), met kleurgebruik, 75,- per dag. BEELDPAGINA (met logo): taneven op aan vraag. Kontrakt-kortmg mo gelijk. LEUSDEN - De Oranjevereniging Leusden houdt op maandag 13 fe bruan de algemene ledenvergade ring. Deze vergadermg wordt ge houden in jongerencentrum De Til, aan de Hamersveldseweg. De aan vang is om 20.00 uur. Nadat de gebruikelijke agenda punten de revue zijn gepasseerd, zal na de pauze een toelichting worden gegeven op de plannen voor de viering van Koninginne dag, de herdenking van de geval lenen op 4 mei en de festiviteiten op bevrijdingsdag. door Jan Versteeg! We bevinden ons aan de rand van een krachtig hoge- drukgebied boven Zuid-Eu ropa. Er omheen wordt met een zuidwestelijke stroming zachte lucht aangevoerd. Af en toe is er bewolking, maar de zon laat niet geheel ver stek gaan. De sprokkel maand heeft maandag alle registers van het meteo-or- gel opengetrokken. Nadat in de nacht de temperatuur al was gestegen tot 9 graden, liep de temperatuur op tot 12 a 14 graden. In zomermaan den waarin we geteisterd worden door koele dagen wil het kwik ook wel eens bij 14 graden blijven steken. Er was dus eigenlijk sprake van een koele zomerdag. Daarbij scheen de zon volop. Toch kan de huidige maand nog verder uit zijn slof schieten. Zo werd het op 19 februari 1961 in Maastricht al 20.1. De tuinstoelen konden toen echt uit het vet, in plaats van de schaatsen. Het kon zo warm worden doordat een zuidwestelijke stroming belangrijk in kracht toenam. Deze werd opgewekt door een orkaan depressie nabij IJsland ener zijds en een krachtig hoge- drukgebied boven Zuid-Eu ropa anderzijds. Met deze stroming werd lucht van sub tropische oorsprong aange voerd. De carnavalisten bof fen enorm. Vandaag neemt de wind geleidelijk wat in kracht af. Verder verandert er weinig in vergelijk met gisteren. Er is wat bewol king, afgewisseld met zonni ge momenten. Het blijft droog. De temperatuur gaat iets terug, maar bereikt nog wel een waarde van 8 gra den. Na vandag trekt het hoge drukgebied, weer in beteke nis toenemend, naar het noorden. Er vormt zich van daag een kleine kern boven Zuid-Noorwegen. Het cen trum wordt zaterdag met een kern druk van 1040 millibar boven West-Rusland bere kend. Tegelijkertijd bevindt zich een stormdepressie op afstand in de omgeving van IJsland. De stroming wordt meer zuidoostelijk en dan gaat de temperatuur gelei delijk aftakelen. Vooral in de nacht wordt het kouder, het geen de kans op mist doet vergroten. Overdag zakt het kwik naar 5 tot 7 graden. Gevaar voor een echte kou-inval is er nog steeds niet. De computers bereke nen dat het hogedrukcen- trum zich zondag weer wat in zuidoostelijke richting terug trekt. De stroming heeft dan weer de neiging zuideweste- lijk 4e worden. Hogere tem peraturen zijn dan weer on vermijdelijk. De maand januari is voorbij. Het is weerkundig een zeer uitzon derlijke maand geworden. Extreem zacht werd de maand niet, maar de langdu rige hogedruk in combinatie met droogte en zonder vorst van betekenis is uniek. Hier volgen de cijfers uit Leusden (resp. januari 1989, normaal): gemiddeld maxi mum 6.1, 4.4; gemiddeld mi nimum 2.8, -0.5; gemiddelde temp. 4.5 (gelijk aan De Bilt), 2.0; neerslag 28.8 mm, 63 mm; gemiddelde druk 1028 hpa, 1014 hpa; hoogste luchtdruk 10.42 hpa op de 31e. Er kwa men 8 mistdagen voor. Ook in Leusden sneeuwde het niet, was er geen ijsdag, er kwam geen hagel voor en on weer werd niet waargeno men. Al met al een maand om niet te vergeten. Donderdag 9 februari 10.00 uur: Forumbijeenkomst So ciale wetgeving, Wolboom, Ha mersveldseweg 2 a. 20.00 uur: Commissie Algemene Bestuurszaken, Gemeentehuis, Erf 1. Vrijdag 10 februari 20.00 uur: Bmgo-avond De Til Zaterdag 11 februari 21.30 uur: Afdansen rock and roll, De Geut Zondag 12 februari 17.00 uur: Fusion Juice in De Brou werij, Zwarte weg Maandag 13 februari 19.45 uur: Jaarvergadering NCVB, dienstencentrum Burg. De Beau fort weg 18 20.00 uur: Jaarvergadering Oranje vereniging, De Til 20.00 uur: CML over landschaps plan Leusden, expositieruimte, ge meentehuis, Erf 1 Dinsdag 14 februari 19.00 uur. Viering 30-jarig bestaan KPO, R.K.Kerk en De Kom, Ha mersveldseweg 20.00 uur: Commissie ECW en pla- nadviesgroep, gemeentehuis, Erf 1 Woensdag 8 februari 20.00 uur: Bingo de Klaveet. Donderdag 9 februari 13.30 uur: bejaaidensoos Ons Ge bouw 20.00 uur: ledenvergadenng Zon nebloem Ons Gebouw Vrijdag 10 februari 20.00 uur: Kaarttoumooi de Hes senkar Zaterdag 11 februari 20.00 uur: Disco K.J.P. de Moespot Zaterdag 11 februari 20.00 uur:Disco Show de Klaveet Zondag 12 februari 15.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 14 februari 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw Woensdag 15 februari: 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moespot

Leusder Krant | 1989 | | pagina 3